ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 21:25

ikub.al
Tërmeti i 26 Nëntorit. Anulohen shpërblimet dhe festimet e fund-vitit për administratën
Tërmeti i 26 Nëntorit. Anulohen shpërblimet dhe festimet e fund-vitit për administratën
"Po kalojme nje vendim per krijimin e fondit te veçante, qe ndalon perdorimin e fondit te veçante per veprimtari social kulturore dhe shperblim per Vitin e Ri. I falenderoj te gjithe ata qe kane marre pjese ne dhurim, ...
ikub.al | para 34 min | 26 artikuj te ndërlidhur »

E mbani mënd Coco Antonel? Tani s'keni për ta njohur
E mbani mënd Coco Antonel? Tani s'keni për ta njohur
Coco Anonel shume shpejt ka ditelindjen dhe feston 8-vjetorin. Ne prag festash, Coco Antonel ka realizuar tek Hera Company nje set fantastik fotosh, kur duket fiks si nje princeshe. Syte blu, floket e gjata, buzet e ...
ikub.al | para 40 min | 158 artikuj te ndërlidhur »

Festivali në TVSH. Alketa Vejsiu: "S'ka vend për abuzime"
Festivali në TVSH. Alketa Vejsiu: "S'ka vend për abuzime"
Vete regjisorja qe siç dihet, nuk deshiron shume te shfaqet ne ekran, nuk eshte pergjigjur, dhe ne ndihme te saj ka ardhur mikesha, Alketa Vejsiu, qe ne nje interviste ka treguar se: "S'ka pasur vend per abuzime. Keto ...
ikub.al | para 58 min |

Tërmeti i 26 Nëntorit. SHBA në krah të Shqipërisë
Tërmeti i 26 Nëntorit. SHBA në krah të Shqipërisë
Me nje shenim ne “Facebook”, ambasada tregon se grupi i inxhiniereve te SHBA po punon me intensitet te larte ne ndertesat e prekura nga termeti, ndersa shton faktin se pas kesaj do arrihet ne konkluzionin nese njerezit ...
ikub.al | para 73 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Qumësht me fruta? Ta konsumojmë apo jo?
Qumësht me fruta? Ta konsumojmë apo jo?
Kur qumeshti kombinohet me frutat e embla, ai ndikon negativisht tek tretja e frutit dhe nxit fermentimin e sheqerit ne stomak. Kur qumeshti kombinohet me frutat me aciditet te larte, ai thartohet dhe shkakton aciditet ...
ikub.al | para 79 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Inaugurohet në Kinë atriumi më i latë në botë
Inaugurohet në Kinë atriumi më i latë në botë
Ndertesa ndodhet ne lagjen e njohur Fengtai, nje qender financiare dhe transporti. Atriumi eshte 45 kateshe dhe ka nje siperfaqe prej 172.800 metra katrore. Aty do te vendosen selite e shume kompanive te mesme dhe te ...
ikub.al | para 91 min |

Eneda Tarifa "martohet" me Flori Mumajesin
Eneda Tarifa "martohet" me Flori Mumajesin
Nga te gjithe personazhet e njohur qe i jane paraqitur me foto si Capital T, Kastro Zizo, Blerim Destani, Bruno, Gjergj Leka etj… Eneda ka zgjedhur "te martohet" me nje prej miqve te saj me te mire. Behet fjale ...
ikub.al | para 2 ore |

5 Përfitimet kryesore të farave Chia
5 Përfitimet kryesore të farave Chia
Perfitimet e farave chia jane te medha, dhe mund te ndihmojne trupin tuaj nga koka tek kembet. Ja 6 nga perfitimet kryesore te farave chia.
ikub.al | para 4 ore |

Olsian Çela. Njerëzit presin drejtësi. Jam i bindur që do bëjmë punë të mirë
Olsian Çela. Njerëzit presin drejtësi. Jam i bindur që do bëjmë punë të mirë
Teksa falenderoi per punen pergjate ketyre dy vitet te paraardheses se tij Arta Marku, Çela u ndal edhe tek situata ne vend pas termetit shkaterrimtar te 26 nentorit, ndersa beri edhe premtimin e tij te pare. “Sot vendi ...
ikub.al | para 4 ore | 170 artikuj te ndërlidhur »

Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
Ardi Veliu: Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit
Ne nje konference per media, Veliu falenderoi te gjitha forcat e policise, qe sipas tij, rrezikuan jeten e tyre per te shpetuar jete njerezish nen rrenoja, prej ku arriten te nxirrnin 39, ndersa me vone, ne bashkepunim ...
ikub.al | para 5 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Së shpejti karrige të rehatshme edhe për klasin ekonomik në avion
Së shpejti karrige të rehatshme edhe për klasin ekonomik në avion
Por ka drite ne fund te tunelit pasi eshte krijuar nje karrige per fluturim ekonomik quajtur 'Interspace' qe ka dy krahe mbeshtetes. Zbuluar keto kohe, karrigia e krijuar nga Levizja Universale ne Londer, lejon ...
ikub.al | para 6 ore |

Idetë mahnitëse si ti dizenjoni thonjtë tuaj për festat e fund vitit
Idetë mahnitëse si ti dizenjoni thonjtë tuaj për festat e fund vitit
Dhe, natyrisht, nuk ka aksesor me te mire se nje manikyr me te vertete i shkelqyeshem. Kete vit, ne jemi duke preferuar dizajne elegante, minimaliste me diçka ekstra mbi to.
ikub.al | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shishja me ujë të ngrohtë, përveç se për tu ngrohur ja për çfarë mund ta përdorni tjetër
Shishja me ujë të ngrohtë, përveç se për tu ngrohur ja për çfarë mund ta përdorni tjetër
Me sa duket, ky element kryesor per shume familje ka me shume perdorime sesa ne mund te dinim: nga ulja e ankthit deri ne sherimin e llojeve te ndryshme te shqetesimeve ne trupin tuaj.
ikub.al | para 7 ore |

6 arsye pse çdo fëmijë duhet të mësojë biçikletën
6 arsye pse çdo fëmijë duhet të mësojë biçikletën
"Sigurisht qe ne fillim mund te kene frike dhe te pesojne demtime te gjunjte, por pasi ta kene mesuar mire atehere kjo kthehet ne nje aftesi qe do te qendroje me femijen tuaj gjithe jeten," thote ai. Nxitja me biçiklete ...
ikub.al | para 7 ore |

9 Njerëz të famshëm që në vërtetë nuk kanë ekzistuar kurrë
9 Njerëz të famshëm që në vërtetë nuk kanë ekzistuar kurrë
Personalitetet e njerezve te medhenj rrethohen nga lloj-lloj legjendash, aq sa nganjehere behet e veshtire te thuash te verteten nga realiteti. Dhe ndersa disa njerez ende argumentojne nese Mbreti Arthur ekzistonte ...
ikub.al | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Schwarzenegger jo vetëm një artist shumë i mirë por edhe baba i përkushtuar
Schwarzenegger jo vetëm një artist shumë i mirë por edhe baba i përkushtuar
Pavaresisht se ka nje orar te ngjeshur, Arnold ka provuar te jete nje baba i mahnitshem per 2 vajzat dhe 3 djemte e tij duke qene gjithmone atje per ta. Edhe ne kemi ngelur pa fjale nga marredhenia e bukur qe megastari ...
ikub.al | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Të famshmit që dinë të jenë edhe qesharake në Instagram
Të famshmit që dinë të jenë edhe qesharake në Instagram
Por kur ndodh qe ata jane te qeshur, argetues , gjithçka behet menjehere edhe me terheqese. Shume te famshem dine te jene reale, argetues madje edhe mjaft qesharake ne disa raste dhe kjo na ben qe ti pelqejme akoma me ...
ikub.al | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Pasioni për shallet: ja modelet “must have" për dimrin
Pasioni për shallet: ja modelet “must have" për dimrin
Shalli padyshim qe do te jete protagonistja e ketij dimri. Aksesor i perkryer per t'u perballur me ditet me te ftohta dhe per te bere detaje te hollesishme per te percaktuar dhe interpretuar stilin tuaj.
ikub.al | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

9 mrekulli të botës tonë që mund të shihen vetëm nga qielli
9 mrekulli të botës tonë që mund të shihen vetëm nga qielli
Sa e pabesueshme eshte kur ngjitesh ne qiell dhe sheh sa i vogel eshte planeti yne. .Nga lart mund te shohesh shume gjera qe nuk i dallon dot me sy te lire dhe disa prej tyre jane vertet mbreseleneses.
ikub.al | para 9 ore |

Bluja klasike “19-4052” është ngjyra Pantone 2020, dhe ne e adhurojmë!
Bluja klasike “19-4052” është ngjyra Pantone 2020, dhe ne e adhurojmë!
Viti i ri, ngjyre e re! Ne fund te vitit 2019, perveç mirepritjes se nje viti te ri, do te mirepresim edhe ngjyren Pantone 2020: Blune klasike “19-4052”. Ështe nje nuance jashtezakonisht elegante dhe e gjithanshme qe ...
ikub.al | para 11 ore |

Si duken baballarët VIP kur kanë pranë vajzat e tyre
Si duken baballarët VIP kur kanë pranë vajzat e tyre
Studimet kane treguar se dashuria e baballareve ndonjehere ka nje ndikim me te madh tek femijet sesa dashuria e nenes. Nga ana tjeter marredheniet baba-bije jane shume te forta duke qene se babai instinktivisht mbron me ...
ikub.al | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

E dashura e përfolur e Keanu Reeves jep arsyen pse nuk i lyen flokët e thinjur
E dashura e përfolur e Keanu Reeves jep arsyen pse nuk i lyen flokët e thinjur
Kujtojme se per kete ajo ka marre shume komente negative pas daljes se pare ne publik si e dashura e Keanu Reeves. Artistja 46-vjeçare ndau nje artikull ne NewsWeek, pasi kishte postuar dje ne llogarine e saj personale ...
ikub.al | para 11 ore |

Si të vishni ngjyrën vishnjë në dimër?
Si të vishni ngjyrën vishnjë në dimër?
Ështe hija me e ngrohte dhe joshese e te kuqes dhe eshte gjithashtu nje nga ngjyrat me te njohura te sezonit te ftohte: vishnja eshte edhe nje here protagonistja e shkelqyeshme e sezonit vjeshte/dimer. Me joshjen e saj ...
ikub.al | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

10 modele palltosh që do ju bëjnë të mos e ndjeni dimrin
10 modele palltosh që do ju bëjnë të mos e ndjeni dimrin
Ndaloni kerkimet! Ne po ju prezantojme modelet me te bukura dhe me te ngrohta te palltove te cilat do ju bejne te mos e ndjeni fare ftohtesine e ketij sezoni. Disa preferojne palltot ne menyre te rrepte te zeze, disa te ...
ikub.al | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

12 situata komike që do t’ju pushtojnë zemrën
12 situata komike që do t’ju pushtojnë zemrën
Jeta eshte nje beteje e vazhdueshme. Dhe kjo eshte ajo qe Comicada, nje artiste nga Rusia, krijon disa skicime qe tregon situatat me te cilat ndeshemi ne jeten e perditshme. Artistja per te terhequr vemendjen e njerezve ...
ikub.al | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rama. Kush ndërton shtëpinë në fshat merr 20 milion lekë
Rama. Kush ndërton shtëpinë në fshat merr 20 milion lekë
“Per ata qe jane ne fshat dhe duan te ndertojne vete shtepite tu japim financim, mesatarisht 20 mln leke te vjetra, pasi fitojne kohe dhe nuk rrine te presin te vije dikush, por me nje supervizionim qe te garantoje te ...
ikub.al | para 12 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

“Fake News” në gjendje të jashtëzakonshme. Rama: Është kriminale. Do ketë super-dënime
“Fake News” në gjendje të jashtëzakonshme. Rama: Është kriminale. Do ketë super-dënime
Ne mbledhjen e jashtezakonshme te radhes, mbajtur sot ne mengjes, Kryeministri Rama ju rikthye edhe nje here te ashtuquajturave Fake News, lajme te rreme, te cilat perhapin panik dhe nuk ndihmojne aspak situaten “Ështe ...
ikub.al | para 12 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i motit për sot, 06 Nëntor, 2019
Parashikimi i motit për sot, 06 Nëntor, 2019
Sipas Meteoalb, gjate pasdites vranesira pritet te kete fenomene zhvillime qe do te sjelle reshje shiu mbi te gjithe vendin. Temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte dhe do te luhaten: Ne zonat malore nga 00ºC ...
ikub.al | para 12 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Fotot që do ju ngrohin zemren....përkushtimi i Princeshës Diana për William dhe Harry
Fotot që do ju ngrohin zemren....përkushtimi i Princeshës Diana për William dhe Harry
Nga menyra se si ajo iu afrua marteses se saj, deri ne menyren sesi gjeti rrugen e saj drejt amesise. Edhe pse vdiq mjaft e re, ajo beri nje pershtypje te forte per 2 djemte e saj, Princin William dhe Princin ...
ikub.al | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti izraelit: Ikim kur të rikthehet normaliteti. Izraeli i paguan borxhet
Eksperti izraelit: Ikim kur të rikthehet normaliteti. Izraeli i paguan borxhet
Sipas shefit te ekipit, Kolonel Golan Vach, nga verifikimet, me shume se 1000 familje u autorizuan te ktheheshin ne banesat e tyre. Me shume se 90% e godinave qe u inspektuan kishin kodin jeshil, qe do te thote jane te ...
ikub.al | para 13 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Për kantieret e ndërtimit do kërkojmë fuqi punëtore nga jashtë
Rama: Për kantieret e ndërtimit do kërkojmë fuqi punëtore nga jashtë
Gjate fjales se tij kreu i qeverise tha se pasi te mbyllet procesi i pastrimit, do te nise puna per ndertimin e lagjeve te reja te banimit per banoret e prekur, ndersa vuri theksin tek me mungesa e fuqise punetore. ...
ikub.al | para 13 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Buxheti: 200 mln $ për rindërtimin e godinave të shkatërruara nga tërmeti
Buxheti: 200 mln $ për rindërtimin e godinave të shkatërruara nga tërmeti
Fondi prej 200 milione dollaresh i rindertimit vjen si shtese ne shpenzimet e programuara te buxhetit 2020, jo nga shkurtimi i shpenzimeve te tjera. Gjysma, ose 100 milione dollare vijne nga rritja e huamarrjes nga 290 ...
ikub.al | 05-Dec-2019 16:24 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Në Laç nis puna shpejt ndërtimi i shtëpive
Në Laç nis puna shpejt ndërtimi i shtëpive
Nderkohe pyetja kryesore e njerezve eshte se kur mund te kene nje shtepi per familjen e tyre. Dhe duket se zona e pare ku do nisin ndertimet per strehimin dhe krijimin e nje lagje teresisht te re per banoret e demtuar, ...
ikub.al | 05-Dec-2019 16:12 | 47 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Fondi për rindërtim nuk prek parametrat e buxhetit!
Rama: Fondi për rindërtim nuk prek parametrat e buxhetit!
Ai tha se do te akordohet nje fond fillestar 20 miliard lek per te prekurit nga termeti dhe se Shqiperia do ta hartoje programin qe ta perballoje vete te gjithe barre edhe sikur te mos marre asnje lek nga bota.
ikub.al | 05-Dec-2019 16:06 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Beqari që adopton vajzën e refuzuar nga 20 familje
Beqari që adopton vajzën e refuzuar nga 20 familje
Luca Trapanese nje burre nga Italia, adoptoi nje vajze e cila akoma nuk i kishte mbushur nje muaj. Historia e Lucas eshte bere virale per disa arsye, njera prej tyre eshte se Luca eshte gay dhe beqar dhe sherbimet ...
ikub.al | 05-Dec-2019 15:39 |

Arma sekrete që përdor J.Lo për flokë më të dendur dhe të plotë
Arma sekrete që përdor J.Lo për flokë më të dendur dhe të plotë
Perveç fustanit, shpresojme se i keni kushtuar vemendje te duhur edhe stilimit te saj te flokeve, krijuar nga parukierja e njohur Chris Appleton. Dhe, te jemi te sinqerte me veten: shume prej nesh nuk krijojne kurre ...
ikub.al | 05-Dec-2019 15:30 |

12 foto me kujtimet më nostalgjike nga shkolla
12 foto me kujtimet më nostalgjike nga shkolla
Shkolla perveç se nje vend qe te jep dituri eshte edhe nje vend argetues, veçanerisht per femijet e vegjel, si festa dhe lojera interesante. Por duke qene se femijet e vegjel nuk binden kollaj, ata krijojne situate ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:54 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Njihuni me vëllain binjak të Kendall Jenner
Njihuni me vëllain binjak të Kendall Jenner
Familja Kardashian / Jenner eshte shtuar me nje anetar te ri. Jo, nuk behet fjale per ndonje shtatzeni te mundshme. E kemi fjalen per Kirby Jenner, vellai binjak i Kendall Jenner, i cili do te kete nje shfaqje te tijin. ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:48 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Basha në Bubq: “Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar”
Basha në Bubq: “Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar”
Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot me banoret e ketyre fshatrave, te cilet ju ankuan shefit te opozites se askush nga shteti ose bashkia nuk ka shkuar per te vleresuar demet apo per t’u ardhur ne ndihme me ushqime, ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:31 | 50 artikuj te ndërlidhur »

ERT në Greqi çel maratonën televizive për mbledhjen e ndihmave
ERT në Greqi çel maratonën televizive për mbledhjen e ndihmave
ERT kanali shteteror grek, bashkohet me kryepeshkopin e Tiranes, Durresit dhe mbare Shqiperise ne nje fushate sensibilizimi te gjithe Greqise, per te mbledhur ndihma per popullin shqiptar. Gjate transmetimeve live ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:22 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Trikot më të bukura dhe të ngrohta të dimrit
Trikot më të bukura dhe të ngrohta të dimrit
Me shkelqimin e sezonit te festave vjen diçka pak me pak gazmore… temperaturat e uleta te dimrit. Te perpiqesh te jesh elegante dhe plot stil edhe kur jashte eshte shume ftohte nuk eshte nje detyre e lehte. Por, mos ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:22 | 2 artikuj te ndërlidhur »

U akuzua se kishte tradhtuar Biel,  Justin Timberlake më në fund sqaron situatën
U akuzua se kishte tradhtuar Biel, Justin Timberlake më në fund sqaron situatën
Vetem nje jave pasi Justin Timberlake u fotografua per dore me me aktoren Alisha Waineright ne New Orleans, aktori ka leshuar nje deklarate qe adreson incidentin. Timberlake mbreme shkroi ne Instagramin e tij nje ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:09 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë
Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë
“Me lejoni qe t’ju siguroj qe Bashkimi Europian do te vazhdoje te jete krah jush, kjo pasi Shqiperia eshte pjese e Europes, dhe ju jeni nje vend kandidat dhe ne nuk do te ju lejme vetem. Dhe si perfundim me lejoni qe te ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:06 | 45 artikuj te ndërlidhur »

Ruçi: Vetting lejeve të ndërtimit dhe licencimeve
Ruçi: Vetting lejeve të ndërtimit dhe licencimeve
Ruçi tha se nga ky korpus po veçoj bllokun e ligjeve per ndertimet. Termeti i 26 nentorit na kujtoi se kemi nevoje per nje vetting te thelle, per te verifikuar kualifikimet, aftesite, agjencite, procedurat, rregulloret, ...
ikub.al | 05-Dec-2019 13:47 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Eurokomisioneri inspekton zonat e dëmtuara nga tërmeti
Eurokomisioneri inspekton zonat e dëmtuara nga tërmeti
Gjate fjales tij kryeministri mes te tjerash tha se KE ka konfirmuar se do te mblidhet konferenca e Donatoreve, ku do te kerkohen fonde nga shtete te ndryshme per Shqiperine, gje qe sipas tij do te kishte dashur te ...
ikub.al | 05-Dec-2019 13:37 |

Mace jo vetëm të frikshme, por edhe me fytyrë-njeriu
Mace jo vetëm të frikshme, por edhe me fytyrë-njeriu
Tatyana Rastorgueva, nje felinologe 44-vjeçare dhe adhuruese e kafsheve, kujdeset per keto kafshe qe nga viti 2002. Tantyana menaxhon adresen ne Instagram @catsvill-county dhe rregullisht poston video nga macet me unike ...
ikub.al | 05-Dec-2019 13:25 |

Amazon në ndihmë të Shqipërisë
Amazon në ndihmë të Shqipërisë
Mesohet se kompania e njohur ka vene ne dispozicion te Fonacionit “Fundjave Ndryshe”, 1.000 çadra, 3.000 dysheke dhe 5.000 batanije. Fondacioni i njohur eshte bere promotor i fushates per mbledhjen e ndihmave qe do te ...
ikub.al | 05-Dec-2019 13:22 |

10 filmat më të bukur që janë bërë ndonjëherë
10 filmat më të bukur që janë bërë ndonjëherë
Kinematografia eshte forma me e njohur e artit dh shpesh neper filma shohim peizazhe fantastike, imazhe te veçanta, drita dhe gjera te tjera qe na impresionojne. Te gjitha keto se bashku e bejne nje film me te bukur per ...
ikub.al | 05-Dec-2019 12:55 |

Hell’s Kitchen. Largohet Renato Mekolli. Vjen chef-i i ri nga Athina
Hell’s Kitchen. Largohet Renato Mekolli. Vjen chef-i i ri nga Athina
Sa me siper eshte bere me dije nga vete Top-Channel qe duket se nuk ka humbur kohe per te gjetur zevendesin e tij. Alsi Sinanaj vjen enkas nga Greqia, pas fteses se produksionit te show-t. Sa i takon largimit, ...
ikub.al | 05-Dec-2019 12:52 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Ja disa kombinime në veshje për t’u dukur më elegante këtë dimër
Ja disa kombinime në veshje për t’u dukur më elegante këtë dimër
Femrat e duan elegancen dhe per ta ndjekur gjithmone ate sakrifikojne qe nga menyra e jeteses deri te stili i veshjes. Per t’u dukur sa me terheqese edhe ne ditet e ftohta te dimrit jane disa kombinime veshjesh te cilat ...
ikub.al | 05-Dec-2019 12:52 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved