ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 12:47

Zeri
Ka shkuar në 400 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri
Ka shkuar në 400 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri, përcjell “Zëri.info”. 17 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit, ndërsa deri tani janë shënuar 22 viktima në këtë......
Zeri | para 22 min | 188 artikuj te ndërlidhur »

Futen në vetizolim të gjithë personat që patën kontakte me të prekurin me koronavirus në Gjilan
Sot në Gjilan është mbajtur takimi Qendrës Operative Emergjente, me përfaqësuesit e institucioneve lokale dhe rajonale për menaxhimin e pandemisë Covid-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit Arbër Ismajli. Bëhet e ditur se ...
Zeri | para 22 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

E dhimbshme: Sportistja kosovare është prekur nga koronavirusi
Kampionia e botës në WBC, Fabiana Bytyqi është dignostifikuar me coronavirusi e njohur si Covid-19. Lajmin për Kosova Boxing e ka bërë babai i Fabianës, Fabiani, i cili poashtu njëjtë sikur se vajza e tij edhe ai është ...
Zeri | para 31 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

31 persona hynë ilegalisht në Kosovë, vendosën në karantinë
31 persona hynë ilegalisht në Kosovë, vendosën në karantinë Drejtori i Qendrës për Azil në fshatin Magurë të Lipjanit dhe asaj në fshatin Vranidoll të Prishtinës, Fitim Zariqi, tha për Radion Evropa e Lirë se 31 ...
Zeri | para 31 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Avokati i Popullit pranon 20 ankesa nga qytetarët për shkelje të të drejtave në kohën e pandemisë
Zyra e Avokatit të Popullit ka pranuar njëzet ankesa nga qytetarët për shkeljen e të drejtave të njeriut prej shfaqjes së koronavirusit në Kosovë. Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, në një intervistë për “Ekonominë ...
Zeri | para 34 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

'Shpërthen' Wanda Nara, i reagon ashpër ish-burrit të saj pas akuzave për fëmijët
Përgjigjja e Wanda Naras nuk ka vonuar shumë pasi ish-burri i saj, Maxi Lopez e ka akuzuar atë se ka dërguar fëmijët e tyre nga Parisi në Itali, në një vend ku ka 'shpërthyer' koronavirusi. Gruaja më e famshme në ...
Zeri | para 39 min | 43 artikuj te ndërlidhur »

LAJMI I FUNDIT: Skuadra e madhe spanjolle ul pagat 70%
Vështirësitë financiare vazhdojnë t’i kaplojnë klubet evropiane një nga një. Një tjetër skuadër spanjolle që ka marrë vendimin final sa i përket pagave të lojtarëve dhe stafit teknik. Bëhet fjalë për Sevillan,......
Zeri | para 39 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Reagon Xhelal Sveçla pas arrestimit të zyrtarit policor i cili nuk përfilli urdhërat lidhur me Pandeminë
Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka reaguar pas lajmit që Inspektorati Policor i Kosovës më ka suspendimin e një zyrtari të Policisë së Kosovës. ...
Zeri | para 39 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Çmenduri te Barcelona, Bartomeu në fund të mandatit ndryshon gjithçka
Kampioni i Spanjës, Barcelona është duke u përballur me një situatë shumë të vështirë financiare, për shkak të pezullimit të futbollit nga Koronavirusi. Megjithatë në ndihmë klubit i kanë ardhur lojtarët, të......
Zeri | para 51 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Deklarata e Konjufcës për bashkëpunim me PDK-në, reagojnë nga LDK-ja
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka komentuar deklaratën e ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, që për herë të parë nuk e përjashtoi mundësinë e një koalicioni LVV – PDK. Ish-deputeti i Lidhjes......
Zeri | para 51 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Tetë rastet e reja me koronavirus në Vushtrri, zyrtarët komunalë japin një version si ndodhën infektimet
Mbrëmjen e së martës u konfirmuan tetë raste me virusin COVID-19 në fshatin Smrekonicë të Vushtrrisë. Shtatë nga këta persona janë infektuar nga dy familjarë, të cilët ishin prekur më herët, ndërsa një tjetër......
Zeri | para 54 min | 19 artikuj te ndërlidhur »

Adonis Tahiri flet për vendimet dhe për masa e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19
Drejtori i Inspektoratit i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, në një intervistë për “Radio Prishtina” ka bërë të ditur se janë marrë vendimet dhe masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, ...
Zeri | para 54 min | 83 artikuj te ndërlidhur »

'Adnan Januzaj e kishte idhull Lorik Canën, por babai i tij vendoste gjithçka', rrëfimi interesant i mikut të ngushtë të futbollistit istogas
Miku i ngushtë i Adnan Januzajt që nga koha kur këta të dy luanin për grupmoshat e reja të Anderlecht, Jonathan Kindermans kishte dhënë një intervistë interesante për 'Daily Mail' në tetor të vitit 2013. Në mes të ...
Zeri | para 61 min |

Drejtoresha e Infektives: 49 pacientë me COVID-19 në Infektivë, 5 të infektuar janë infermiere
Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha, në një konferencë për medie bëri të ditur se 49 pacientë me virusin COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikë, raporton “Zëri.info”. Ajo tha se të......
Zeri | para 61 min | 102 artikuj te ndërlidhur »

Adonis Tahiri flet për vendimet dhe masa e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19
Drejtori i inspektoriatit të komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, në një intërvistë për “Radio Prishtina” ka bërë të ditur se janë marrë vendimet dhe masa e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19,......
Zeri | para 64 min | 83 artikuj te ndërlidhur »

IPKO mundëson mësimet online edhe përmes ‘TVim’-it dhe ‘Catchup TV’-së
Si operatori më i madh në vend dhe me fokus të veçantë te kujdesi ndaj klientit, IPKO është gjithnjë në vënie të trendeve dhe të mënyrave të reja për t’jua lehtësuar jetën. Në mënyrë që të......
Zeri | para 67 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

IPKO mundëson mësimet online edhe përmes TVim dhe Catchup TV
Si operatori më i madh në vend dhe me fokus të veçantë tek kujdesi ndaj klientit, IPKO është gjithnjë në vënie të trendeve dhe mënyrave të reja për t’ju lehtësuar jetën. Në mënyrë që të......
Zeri | para 70 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tridhjetenjë persona që hynë ilegalisht në Kosovë dërgohen në karantinë
Drejtori i Qendrës për Azil në fshatin Magurë të Lipjanit dhe asaj në fshatin Vranidoll të Prishtinës, Fitim Zariqi, tha për radion “Evropa e Lirë” se 31 persona, të cilët në ditët e fundit kanë hyrë ilegalisht......
Zeri | para 73 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Nga burgu në një hotel luksoz: Shikoni disa nga fotografitë e Ronaldinhos
Futbollisti legjendar brazilian, Ronaldinho u lirua nga burgu të martën, pas 32 ditësh të kaluara mbrapa grilave në Paraguai. Së bashku me vëllain e tij, Ronaldinho u shoqërua në një hotel me pesë yje në kryeqytetin ...
Zeri | para 73 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Princi në derën tënde
Aroma dhe shija e kafesë së Princit nuk do t’ju mungojë më. Qytetarët e Prishtinës dhe Pejës që nga sot ato mund t’i porosisin “online” përmes shërbimit “delivery”. Stafi i Prince Coffee Shop janë përkujdesur......
Zeri | para 77 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Sot lirohet pacienti i parë i prekur me koronavirus në Kosovë
Infektologu Sali Ahmeti bashkë me drejtoreshën e Klinikës Infektive sot në një konferencë për medie bënë të ditur se 49 pacientë me koronavirusin e ri janë duke u trajtuar në Klinikë, raporton “Zëri.info”. Salihu tha ...
Zeri | para 89 min | 102 artikuj te ndërlidhur »

'Bomba' e ditës: Juventusi e dëbon Ronaldon, ai transferohet te kjo skuadër për 50 milionë euro
Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madrid, gjithnjë sipas mediave italiane. Gazeta italiane 'Corriere dello Sport' ka publikuar këtë spekulim bombastik, shkruan Zëri.info. Ashtu siç shkruan gazeta në fjalë, ...
Zeri | para 89 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Rexhepi: Zbatimi i vendimit për kreditë varet nga bankat komerciale
Ish-guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Hashim Rexhepi, në një intervistë për “Zërin” ka pohuar se vendimet e këtij institucioni për prolongimin e kthimit të kredive nga kredimarrësit është marrë në......
Zeri | para 102 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Shiti barna me çmime të larta dhe pa licencë, arrestohet burri nga Klina
Një burrë është arrestuar dje në Klinë pasi kishte hapur barnatoren e tij dhe kishte shitur barna me çmime të ngritura. Sipas inspektorëve, të dyshuarit i kishte skaduar licenca e punës. Malli është sekuestruar, ndërsa ...
Zeri | para 102 min | 26 artikuj te ndërlidhur »

Dezinfektohen për herë të dytë rrugët dhe hapësirat publike në Prishtinë
Komuna e Prishtinës ka nisur me aksionin e dezinfektimit të rrugëve dhe të hapësirave publike për herë të dytë në Prishtinë Pos rrugëve, dezinfektimi po bëhet edhe në trotuare dhe në kabinat e stacioneve të ...
Zeri | para 105 min | 83 artikuj te ndërlidhur »

'Pajtohem, një Diego Costa 2.0', reagimet interesante të tifozëve të Tottenhamit për transferimin e mundshëm të Muriqit
Shumë tifozë të Tottenham Hotspur kanë reaguar pas zërave se Spurs është i gatshëm të paguajë 22 milionë funte, shumën e kërkuar nga Fenerbahçe, për transferimin e Vedat Muriqit. Tottenhami i Jose Mourinhos e kërkon me ...
Zeri | para 105 min | 34 artikuj te ndërlidhur »

Futbollisti i Kosovës: Kemi pranuar ulje në paga për 30 për qind, kështu po stërvitem tani
Futbollisti i talentuar i Kosovës, Florent Hasani vazhdon të stërvitet individualisht për ta mbajtur formën e tij optimale. Si pasojë e pandemisë COVID-19 e cila ka kapluar botën, futbolli është pezulluar edhe në ...
Zeri | para 114 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Ushtarët amerikanë përfundojnë misionin në Kosovë
Më shumë se 150 anëtarë të Gardës Kombëtare të Ushtrisë së Alaskës, të caktuar në Batalionin e Parë, në Regjimentin e 29-të të Këmbësorisë, kanë arritur në shtëpitë e tyre në SHBA pasi......
Zeri | para 119 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Ministri Vitia publikon foto me gruan e fëmijët, vëmendjen mori zonja me pamjen e saj
Arben Vitia është figura më e parë gjatë ditëve të pandemisë. Ministri i Shënndetësisë, është shndërruar në personazhin kryesor të të gjithë këtyre ditëve, shkruan ORAinfo. Tani jemi njoftuar edhe me......
Zeri | para 2 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Maldini dhe djali i tij marrin lajmin e madh, shërohen nga koronavirusi
Bota e futbollit italian u tronditë javë më parë pasi kuptuan se Paolo dhe Daniel Maldini janë infektuar me koronavirus. Megjithatë, si babai ashtu edhe i biri, tashmë e kanë kaluar me sukses këtë sfidë, shkruan ...
Zeri | para 2 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Malisheva nuk po i bindet assesi rregullave të koronavirusit, vetëm dje policia arrestoi 13 persona
Policia e Kosovës ka arrestuar ditën e djeshme në Malishevë 13 persona për mos veprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë. Në raportin 24-orësh të Policisë bëhet e ditur se 3 nga 13 personat e arrestuar janë ...
Zeri | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Preket me koronavirus edhe një infermere në QKUK
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot më 08 prill 2020, gjenden të hospitalizuar 49 pacientë me Covid-19, në pritje të rezultateve janë 8 raste si dhe janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej ...
Zeri | para 2 ore | 102 artikuj te ndërlidhur »

Burri i Vjosa Osmanit ka dy fjalë për gruan e tij, i godet pak dy kryetarët e LDK-së, Mustafën e Sejdiun
Prindon Sadriu, bashkëshorti i kryetares së Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmanit, ka shkruar një status në “Facebook” – pas një interviste televizive të gruas së tij. Sipas tij, është historike që të jesh personi i ...
Zeri | para 2 ore | 52 artikuj te ndërlidhur »

Digjet një shtëpi në Pejë
Një banor i fshatit Zllapek të Pejës ka lajmëruar Policinë se i është djegur shtëpia. Rasti ka ndodhur pasditen e së martës, ku ankuesi ka raportuar se i është djegur shtëpia. Policia në raportin 24-orësh ka bërë......
Zeri | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Tetë persona rrihen mes vete në një fshat të Prishtinës
Tetë persona janë përleshur mes vete në një fshat të Prishtinës Policia në raportin 24-orësh ka njoftuar se 3 meshkuj në fshatin Prugovc të Prishtinës janë sulmuar nga 5 persona të tjerë, transmeton......
Zeri | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ronaldinho dhe vëllai i tij u liruan nga burgu, zbulohet shuma e majme që paguan për t'u larguar nga 'ferri'
Ish-futbollisti legjendar, Ronaldinho dhe vëllai i tij janë liruar nga burgu në Paraguai, dhe tashmë ata po qëndrojnë në arrest shtëpiak në një banesë në këtë shtet. Mediat e huaja e kanë konfirmuar këtë lajm, ...
Zeri | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Gjuriq: Në Spitalin e Mitrovicës vjen një respirator dhe 1 mijë veshje mbrojtëse
Sot do të sigurohet pranimi i një respiratori për Qendrën Klinike Spitalore në Mitrovicën e Veriut, ka paralajmëruar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës Serbe për Kosovë, Marko Gjuriq. Gjuriqi ka theksuar se për punëtorët e ...
Zeri | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Lajm i pabesueshëm nga Anglia: Premierliga do ta lansojë së shpejti vendimin e madh
Në mediat angleze, është duke qarkulluar një lajm i bujshëm. Premierliga angleze është duke e menduar mbylljen e këtij edicioni, ashtu siç ndodhi në Belgjikë, shkruan Zëri.info. Këtë lajm e ka bërë me dije shefi ...
Zeri | para 3 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

7 persona me COVID-19 në gjendje të rëndë
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 49 raste me COVID-19, raporton “Zëri.info”. Sipas njoftimit, 7 raste janë në gjendje të rëndë. Njoftimi i......
Zeri | para 3 ore | 102 artikuj te ndërlidhur »

E pabesueshme: Jose Mourinho me futbollistë thyejnë rregullat, stërviten në një park të Londrës
Pamje nga stërvitjet e trajnerit të Tottenhamit, Jose Mourinho me tre futbollistë të tij në një park janë bërë virale në rrjetet sociale. Në një park në veri të Londrës, skuadra londineze është paraqitur në një......
Zeri | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet një toger në Policinë e Kosovës
Është arrestuar një zyrtar i Policisë së Kosovës, raporton “Zëri.info” Një zyrtar i Policisë së Kosovë, me gradën toger, është arrestuar mbrëmë jashtë detyrës zyrtare, pasi nuk ka përfillur urdhrat......
Zeri | para 3 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Këta janë 6 fshatrat me emra më të çuditshëm në Ferizaj
Ferizaj shtrihet në jug të pjesës qendrore të Kosovës. Paraqet një udhëkryq të rëndësishëm, sepse nëpër Ferizaj kalojnë të gjitha rrugët e rëndësishme që e përshkojnë Kosovën nga veriu në jug......
Zeri | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Pas rikthimit nga funerali i nënës, Guardiola vendos ta bëjë një gjest të madh
Pep Guardiola do ta bëjë një veprim të jashtëzakonshëm gjatë kësaj periudhe me pandeminë COVID-19. Trajneri katalunas ka humbur nënën e tij, pasi kjo e fundit u infektua me këtë virus, i cili ka kapluar botën, ...
Zeri | para 3 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

'Shpërthen' skandali i madh në FIFA, u dha ryshfet për t'ia lënë organizimin Rusisë dhe Katarit për Kupën e Botës
Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter ka theksuar se dhënia e Kupës së Botës 2022 për Katarin ishte një 'zgjidhje politike' duke hedhur poshtë akuzat për marrje ryshfeti nga Rusia dhe Katari. Për Kupat e Botës 2018 dhe ...
Zeri | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Vdes një ish-ushtar i UÇK’së
Ka vdekur ish-ushtari i UÇK’së, Xhavit Gashi Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga Veteranët e Luftës. Ky është njoftimi i plotë: Të nderuar bashkëqytetarë, familjarë të Dëshmorëve të......
Zeri | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Infektohet me koronavirus një imam kosovar
Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Kjo është konfirmuar nga kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Sipas tij, janë bërë 33 teste, 8 pozitiv, 7 prej tyre nga një familje – duke ...
Zeri | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi ka ndalur futbollin, por edhe jo edhe 'derbit e zjarrtë' për shërbimet e mbrojtësit shqiptar
Marash Kumbulla është shndërruar në njërin prej futbollistëve më të kërkuar në Serie A. Mbrojtësi shqiptar ka shkëlqyer këtë edicion me Hellas Veronan, duke zënë vend në formacionin bazë, shkruan......
Zeri | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Kurti emëron edhe një zëvendësministër
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka emëruar Edison Jakurtin, zëvendësministër të Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike. “Edison Jakurti është......
Zeri | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Uli pagën për tre muaj, por kjo nuk do ta ndalë Ronaldon të bëhet miliarder
Në këtë periudhë koronavirusi, futbolli mund ta vë në pah miliarderin e parë. Përkatësisht, njeriu i parë që pritet ta arrijë fitimin mbi një miliardë euro nga futbolli është Cristiano Ronaldo, shkruan Zëri.info. ...
Zeri | para 4 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Infektologu kosovar thotë se duhet një vit derisa të ketë një vaksinë kundër Covid-19
Infektologu Valbon Krasniqi ka deklaruar se do të shkojnë një vit deri në një vit e gjysmë derisa të ketë një vaksinë për përdorim në masë të gjerë kundër Covid-19. Sipas tij, në bazë të parashikimeve dhe......
Zeri | para 4 ore | 102 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved