ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 14:18

VizionPlus
Franca tejkalon 10 mijë vdekje/ Përkeqësohet gjendja në Gjermani. Austri-Danimarkë, me plan daljeje
Franca tejkalon 10 mijë vdekje/ Përkeqësohet gjendja në Gjermani. Austri-Danimarkë, me plan daljeje
Franca është vendi i katërt në botë që regjistron më shumë të vdekur dhe të infektuar nga covid 19 pasi numri i përgjithshëm i viktimave i tejkaloi 10 mijë. Në total janë rreth 110 mijë pacientë të infektuar ndërsa ...
VizionPlus | para 21 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Boris Johnson largohet nga detyra/ Kryeministri në gjendje të stabilizuar, por nuk kthehet dot në zyrë
Boris Johnson largohet nga detyra/ Kryeministri në gjendje të stabilizuar, por nuk kthehet dot në zyrë
Kryeministri britanik Boris Johnson kaloi natën e dytë nën kujdes intensiv pas nevojës për oksigjen në kushtet e përkeqësimit të sëmundjes. Ekspertët shëndetësore bëjnë të ditur se Johnson nuk është intubuar por ai nuk ...
VizionPlus | para 21 min |

Shembet ura në Itali, një person i plagosur/ FOTO
Shembet ura në Itali, një person i plagosur/ FOTO
Shembet ura e Caprigliola në Itali. Kjo urë është shumë e rëndësishme sepse lidh La Spezia dhe Massa. Dëshmitarët thanë për mediat italiae se në momentin e shembjes, kishte dy furgonë që po kalonin kalimi dhe se vetëm ...
VizionPlus | para 34 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Rama në Thumanë: Deri për Vitin e Ri do bëjmë çmos për të ndërtuar banesat individuale
Rama në Thumanë: Deri për Vitin e Ri do bëjmë çmos për të ndërtuar banesat individuale
Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj inspektuan këtë të mërkurë punimet për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit në Thuamë. Rama premtoi se të gjithë ata banorë që sot ...
VizionPlus | para 37 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Situata në Shkodër/ Yuri Kim bisedon me Voltana Ademin: Të gjithë të rrinë në shtëpi
Situata në Shkodër/ Yuri Kim bisedon me Voltana Ademin: Të gjithë të rrinë në shtëpi
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilloi një bisedë virtuale me kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi. Biseda me të është përqendruar tek situata e krijuar në qytetin e Shkodrës për shkak ...
VizionPlus | para 53 min | 40 artikuj te ndërlidhur »

Beteja kundër COVID-19/ Thaçi falenderon Erdogan për ndihmat mjekësore
Beteja kundër COVID-19/ Thaçi falenderon Erdogan për ndihmat mjekësore
Presidenti Hashim Thaçi i ka shprehur mirënjohje homologut të tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan për ndihmat mjekësore që i ka ofruar Kosovës në luftën kundër COVID-19. Në një postim në “Facebbok”, Thaci bën me dije se kjo ...
VizionPlus | para 64 min | 67 artikuj te ndërlidhur »

“Babi, mos u largo!”/ Djali i lutet të atit polic që nuk e ka parë prej tre javësh (VIDEO)
“Babi, mos u largo!”/ Djali i lutet të atit polic që nuk e ka parë prej tre javësh (VIDEO)
“Babi të dua!” Kështu fillon videoja e shkurtër e ndarë nga Garda Civile në Spanjë. Zëri është ai i një fëmije që nuk e ka parë babanë e tij për tre javësh dhe që bërtet “Të dua” nga ballkoni. Sidoqoftë, momenti i ...
VizionPlus | para 70 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Manastirliu: 1 mjeke dhe 4 infermierë shërohen nga koronavirusi
Manastirliu: 1 mjeke dhe 4 infermierë shërohen nga koronavirusi
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se 5 pjesëtarë të personelit shëndetësor janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në “Facebook”, ministrja bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit, një ...
VizionPlus | para 76 min | 92 artikuj te ndërlidhur »

Qëlluan me armë ajër/ Arrestohen 7 të dyshuar për vjedhje në Dibër
Qëlluan me armë ajër/ Arrestohen 7 të dyshuar për vjedhje në Dibër
Policia e Dibrës ka arrestuar 7 persona dhe 1 tjetër është proceduar penalisht, pasi dyshohet se janë autorë të një sërë vjedhjesh. Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kanë qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas e ...
VizionPlus | para 85 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Plagoset me sende të forta 32-vjeçari në Vlorë
Plagoset me sende të forta 32-vjeçari në Vlorë
Një 32-vjeçar në Vlorë ka mbetur i plagosur pas një konflikti. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Orikum-Vlorë pranë vendit të quajtur “Nënstacioni i Radhimës”. Shtetasi D. K., banues në Radhimë, u plagos me sende të forta, ...
VizionPlus | para 86 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

Gjermani/ Numri i personave të infektuar në rritje
Gjermani/ Numri i personave të infektuar në rritje
Gjermania ka 103.228 të infektuar në total. Rastet e reja të të prekurve rriten për të dytën ditë radhazi. Të dhënat bëhen publike nga Instituti Robert Koch, sipas të cilit janë shtuar edhe 4.003 raste të reja. Në 24 ...
VizionPlus | para 2 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Kollitej e pështynte produktet në market, blerësit e bëjnë të pendohet
Video/ Kollitej e pështynte produktet në market, blerësit e bëjnë të pendohet
Klientët në një market të Kingstone në SHBA kanë reaguar dhe i janë kundërvënë një burri, i cili po kollitej dhe pështynte në produktet ushqimore. “Ai dëshironte të godiste një punonjës dhe disa blerës e shtrin në tokë ...
VizionPlus | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Rëndohet bilanci në Spanjë/ 757 të vdekur në një ditë
Rëndohet bilanci në Spanjë/ 757 të vdekur në një ditë
Brenda 24 orëve në Spanjë kanë humbur jetën 757 pacientë. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 14.555, ndërsa të infektuarit janë 146.690. Vdekjet të martën ishin 743, çka do të thotë se ka një rritje të lehtë. Ndërsa në ...
VizionPlus | para 2 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

Themeluesi i “Twitter” premton 1 miliardë dollarë për të luftuar pandeminë
Themeluesi i “Twitter” premton 1 miliardë dollarë për të luftuar pandeminë
Themeluesi i rrjetit social “Twitter”, Jack Dorsey po planifikon të dhurojë një miliardë dollarë, ose një të tretën e pasurisë së tij totale, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Ai informoi se donacioni ...
VizionPlus | para 2 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Shtohen të prekurit në vend/ 17 raste të reja brenda 24 orëve
Shtohen të prekurit në vend/ 17 raste të reja brenda 24 orëve
Teksa të martën u duk se pati një rënie të numrit të të infektuarve në 24 orë, diçka e tillë ndryshoi këtë të mërkurë. Të martën u shënuan vetëm gjashtë raste të reja, por të mërkurën drejtoresha e Institutit të ...
VizionPlus | para 3 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19/ Rusia do të fillojë testimet e vaksinave te njerëzit në muajin qershor
COVID-19/ Rusia do të fillojë testimet e vaksinave te njerëzit në muajin qershor
Rusia do të fillojë testimet te njerëzit për një vaksinë kundër COVID-19 në qershor. Kreu i Qendrës Shtetërore të Kërkimit të Virologjisë dhe Bioteknologjisë, Rinat Maksyutov deklaroi se laboratori është gati për të ...
VizionPlus | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Wuhani “çlirohet” nga COVID-19 dhe del nga izolimi, rikthehen përqafimet
Wuhani “çlirohet” nga COVID-19 dhe del nga izolimi, rikthehen përqafimet
Wuhani, qytetin kinez ku shpërtheu COVID-19, ka dalë nga izolimi, e pas dy muaj e gjysmë kanë filluar “arratisjet” nga qyteti. Shumë njerëz janë drejtuar në stacion për t’u larguar me trenin e parë. Aktivitetet ...
VizionPlus | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Rama: 10 ditët e fundit kemi rënie të shtrimeve në spitale, falë rezistencës tuaj
Rama: 10 ditët e fundit kemi rënie të shtrimeve në spitale, falë rezistencës tuaj
Kryeministri Edi Rama publikoi një grafik në “Facebook”, që sipas tij tregon sesi kanë ecur shtrimet në spitalet COVID gjatë këtyre 10 ditëve. Rama tha se numri i pacientëve të shtruar ka ardhjur në rënie. “
VizionPlus | para 3 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Era e fortë shemb stallën e bagëtisë, ngordhin mbi 50 krerë dele e qingja
Era e fortë shemb stallën e bagëtisë, ngordhin mbi 50 krerë dele e qingja
Era e fuqishme i ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik blektorit Gëzim Islami nga fshati Grezhdan i Maqellarës në Dibër. Si pasojë e erës së fortë stalla ku mbante rreth 300 krerë bagëti të imta, dele, është shembur e ...
VizionPlus | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rikthehen përqafimet në Wuhan, nisin “arratisjet” nga qyteti (FOTO)
Rikthehen përqafimet në Wuhan, nisin “arratisjet” nga qyteti (FOTO)
Wuhan del nga izolimi dhe fillojnë “arratisjet” nga qyteti. Mijëra qytetarë janë larguar për të harruar karantinën që prej 23 janarit prej koronavirusit. Shumë njerëz u drejtuan në stacionet e trenave për të marrë ...
VizionPlus | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Boris Johnson vijon në terapi intensive
Boris Johnson vijon në terapi intensive
Kryeministri britanik, Boris Johnson kaloi natën e dytë në kujdes intensiv. Sipas Nënsekretarit britanik për Shëndetësinë, Edward Argar, Johnson është në gjendje të qëndrueshme. “Unë e di se kryeministri është në ...
VizionPlus | para 4 ore | 182 artikuj te ndërlidhur »

Frikë për një valë të dytë, Kina fut në karantinë qytetin në kufi me Rusinë
Frikë për një valë të dytë, Kina fut në karantinë qytetin në kufi me Rusinë
Të shqetësuar për valën e dytë të infeksioneve në Kinë, autoritetet kanë vendosur të fusinn në karantinë provincën veriore të Heilongjiang në kufi me Rusinë. Vendimi erdhi pas 25 rasteve të importuara me ardhjen e ...
VizionPlus | para 4 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

23 shqiptarë vijojnë të jenë të bllokuar në zonën neutrale mes Greqisë e Shqipërisë
23 shqiptarë vijojnë të jenë të bllokuar në zonën neutrale mes Greqisë e Shqipërisë
23 shtetas shqiptarë vijojnë të jenë në zonen neutrale mes Greqise dhe Shqiperise, te bllokuar pa pasur mundësinë të hyjnë në shtetin tonë dhe as të kthehen në Greqi. Duke qenë se bëhet fjalë për një shumicë që janë ...
VizionPlus | para 4 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Pozitive me koronavirus edhe gruaja e pronarit të restorantit në Elbasan
Pozitive me koronavirus edhe gruaja e pronarit të restorantit në Elbasan
Ka rezultuar pozitive me Covid-19 bashkeshortja e pronarit te restorantit që ndodhet pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor të Elbasanit, i cili u konfirmua me koronavirus dy ditë më parë. Nga 12 tampone te marra familjes ...
VizionPlus | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

“S’mund të rri gjithë ditën në shtëpi, jam lodhur”/ Shpërthimi i fëmijës: Do përgatis valixhen! (VIDEO)
“S’mund të rri gjithë ditën në shtëpi, jam lodhur”/ Shpërthimi i fëmijës: Do përgatis valixhen! (VIDEO)
Claudio, një fëmijë nga Siçilia, është shumë i mërzitur pse po qëndron gjithë ditën në shtëpi. Ai “debaton” me nënën e tij dhe shprehet se ndjehet i lodhur nga kjo situatë. Ai kërkon të përgatisë valixhen dhe të ...
VizionPlus | para 4 ore |

Testohet në SHBA vaksina kundër COVID-19 e financuar nga Bill Gates
Testohet në SHBA vaksina kundër COVID-19 e financuar nga Bill Gates
40 vullnetarë në SHBA morën dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit. Ky është një eksperiment i financuar pjesërisht nga fondacioni “Bill dhe Melinda Gates”, si dhe nga Koalicioni për Inovacione të Përgatitjes ...
VizionPlus | para 4 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

8 të dyshuar për COVID-19 në Korçë dalin negativë
8 të dyshuar për COVID-19 në Korçë dalin negativë
8 tampona janë dërguar në Tiranë nga Korça gjatë 24 orëve të fundit, të cilat fatmirësisht kanë rezultuar negative. Burime zyrtare nga Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor bëjnë të ditur se të 8 personat e dyshuar kanë ...
VizionPlus | para 5 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

Themeluesi i Twitter-it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit
Themeluesi i Twitter-it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit
Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter, tha se do të dhurojë një miliard dollarë për të ndihmuar trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Dorsey tha se donacioni paraqet rreth 28 për qind të pasurisë së tij. Ai ...
VizionPlus | para 5 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

U dënua në Itali/ 34-vjeçari kapet në Durrës (EMRI)
U dënua në Itali/ 34-vjeçari kapet në Durrës (EMRI)
34-vjeçari Bektash Qerimi u prangos nga blutë e Durrësit me qëllim ekstradimin në Itali. Ai është dënuar në shtetin fqinj për disa vepra penale: “Trafikim i lëndëve narkotike”, “Vjedhja me armë” dhe “Vjedhja”. Bektash ...
VizionPlus | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

EMRI/ Arrestohet 54-vjeçari i dënuar me 12 vite burg në Itali për drogë dhe prostitucion
EMRI/ Arrestohet 54-vjeçari i dënuar me 12 vite burg në Itali për drogë dhe prostitucion
Policia e Vlorës arrestoi këtë të mërkurë 54-vjeçarin Edmond Makri (Aliko), banues në Vlorë. Ai u prangos me qëllim ekstradimin drejt Italisë pasi është dënuar nga autoritetet me 12 vite e 8 muaj burg. Ai akuzohet për ...
VizionPlus | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk e pashë kurrë më atë”/ Rrëfime rrëqethëse: Bashkëshorti im nuk merrte dot frymë në mëngjes
“Nuk e pashë kurrë më atë”/ Rrëfime rrëqethëse: Bashkëshorti im nuk merrte dot frymë në mëngjes
Kur bashkëshorti i saj Claudio Polzoni filloi të ndjehet keq, një zonjë në Itali mendoi se ishte thjesht një grip. Por më pas, ai u përkeqësua dhe ajo u detyrua të telefonojë mjekun. “Ne menduam se ishte thjesht grip ...
VizionPlus | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Shifra të tmerrshme/ SHBA regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në një ditë të vetme
Shifra të tmerrshme/ SHBA regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në një ditë të vetme
SHBA regjistroi numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi në një ditë të vetme me me 1.736 viktima të raportuara të martën. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në SHBA ka arritur në 12.722 sipas të dhënave nga ...
VizionPlus | para 6 ore | 74 artikuj te ndërlidhur »

Dridhet Korça/ Lëkundje tërmeti në orët e mëngjesit
Dridhet Korça/ Lëkundje tërmeti në orët e mëngjesit
Në orën 06.30 në qytetin e Korçës është ndjerë një lëkundje sizmike. Sipas të dhënave paraprake, magnituda e tij ka qenë 3.7 ballë ndërsa epiqendra në fshatin Liboni 11 km lag nga qyteti i Korçës. Lëkundja ka rikthyer ...
VizionPlus | para 6 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Rritet numri i të shëruarve, edhe 23 pacientë të tjerë mposhtin COVID-19
Rritet numri i të shëruarve, edhe 23 pacientë të tjerë mposhtin COVID-19
Numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri po rriten çdo ditë. Së fundmi kanë fituar betejën me koronavirusin edhe 23 pacientë të tjerë. Kjo do të thotë se gjithsej deri tani kemi 154 të shëruar. “
VizionPlus | para 6 ore | 92 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi për ditën e mërkurë, 8 prill 2020
Horoskopi për ditën e mërkurë, 8 prill 2020
Dashi Aktualisht, e gjithë energjia që ju nevojitet është brenda jush. Është zgjedhja juaj, si zhvillohet.-Nëse doni të arrini diçka, askush nuk do t’ju ndalojë. Përpiquni të bëni zgjedhjet e duhura, veçanërisht në ...
VizionPlus | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Pacientët me koronavirus nxitojnë t’i bashkohen testimit të ilaçit Remdesivir
Pacientët me koronavirus nxitojnë t’i bashkohen testimit të ilaçit Remdesivir
Pacientë me korononavirusin në spitale në mbarë botën kanë kërkuar të bëhen pjesë e studimit të ilaçit Remdesivir gjatë javëve të fundit. Interesi ka qenë aq i madh, sa Instituti Kombëtar i Shëndetit në Shtetet e ...
VizionPlus | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

82 mijë viktima në botë, situata shumë e rëndë në Belgjikë dhe Holandë
82 mijë viktima në botë, situata shumë e rëndë në Belgjikë dhe Holandë
1 milionë e 420 e mijë njerez janë infektuar nga Covid 19 në të gjithë botën gjatë këtyre muajve, sipas të dhenavë nga portali “ëorldmeters.com”. Ndrëkohë numri i viktimave në mbarë globin nga ky virus i rrezikshëm, të ...
VizionPlus | para 15 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

“Lufta” e mjekëve me Covid 19/ Ja çfarë ndodh brenda spitalit Infektiv ( VIDEO)
“Lufta” e mjekëve me Covid 19/ Ja çfarë ndodh brenda spitalit Infektiv ( VIDEO)
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar për herë të parë pamje nga brenda Spitalit Infektiv ku po trajtohen pacientë me Covid 19. Në pamjet e para të servirura për mediat dhe shikuesit duket personeli mjekësor që i vjen ...
VizionPlus | para 16 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

Katastrofë në SHBA/ Mbi 1600 viktima në një ditë, gjysma vetëm në New York
Katastrofë në SHBA/ Mbi 1600 viktima në një ditë, gjysma vetëm në New York
SHBA po kalon moment dramatike sa I takon betejes me Covid 19. Numri i të prekurve në mbarë vendin ka kapur shifrën 391 mijë tashmë nga të cilët 139 mijë janë evidentuar vetëm në New York. Shifrat e të prekurve në New ...
VizionPlus | para 16 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Karantinohen në hotel në Korçë për 14 ditë shqiptarët që u kthyen nga Greqia
Karantinohen në hotel në Korçë për 14 ditë shqiptarët që u kthyen nga Greqia
37 shtetas shqiptarë sistemohen për 14 ditë karantinimi në hotel në Korçë. Prej ditës së premte ata kanë qënë te bllokuar ne token neutrale ne piken e kalimit kufitar te Kapshtices. Por këtë të martë pasdite më në fund ...
VizionPlus | para 16 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Meta kujton datëlindjen e Vaçe Zelës, “Mbretëreshës” së këngës shqiptare/ VIDEO
Meta kujton datëlindjen e Vaçe Zelës, “Mbretëreshës” së këngës shqiptare/ VIDEO
Presidenti Ilir Meta ka kujtuar nëpërmjet një postimi në facebook datëlindjen e ikonës së muzikës shqiptare Vaçe Zela. Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit , ...
VizionPlus | para 16 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Britania me numrin më madh të viktimave sot në Europë
Britania me numrin më madh të viktimave sot në Europë
Ministria e Shëndetësisë në Britani ka korigjuar shifrat e kalkuluara në mediat vendase këtë të martë ( sidomos The Guardian) lidhur me shifrat e përhapjes dhe vdekshmërisë nga Covid 19. 786 persona kanë humbur jetën në ...
VizionPlus | para 17 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

Egjipti mbyll xhamitë gjatë Muajit të Ramazanit për shkak të Covid 19
Egjipti mbyll xhamitë gjatë Muajit të Ramazanit për shkak të Covid 19
Egjipti do t’i ndalojë të gjitha tubimet fetare gjatë Muajit të Ramazanit, i cili nis pas rreth dy javësh, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Gjatë këtij muaji, myslimanët zakonisht e prishin agjërimin në ...
VizionPlus | para 17 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Rekord viktimash dhe të infektuarish edhe këtë të martë në Francë
Rekord viktimash dhe të infektuarish edhe këtë të martë në Francë
Autoritetet franceze bënë të ditur se 607 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 këtë të martë në këtë vend vetëm në spitale. Mirëpo shifra në total në 24 orët e fundit është gati dyfish duke llogaritur edhe ...
VizionPlus | para 17 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

Bujar Qamili: Ne shkodranët e hëngrëm në fund si Vllaznia minutën e fundit
Bujar Qamili: Ne shkodranët e hëngrëm në fund si Vllaznia minutën e fundit
Këngëtari i muzikës popullore Bujar Qamili prej ditësh është izoluar bashkë me familjarët e tij. Në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Vizioni i Pasdites” nga Shkodra me humor komentoi edhe situatën e ...
VizionPlus | para 18 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Sot pesë viktima të tjera, rëndohet situata në Maqedoninë e Veriut
Sot pesë viktima të tjera, rëndohet situata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar të martën edhe pesë viktima nga koronavirusi, që e çojnë në 26 numrin e përgjithshëm të të vdekurve me koronavirus në këtë vend. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, ...
VizionPlus | para 18 ore | 142 artikuj te ndërlidhur »

Dhjetë foshnja në një spital të Rumanisë infektohen me koronavirus
Dhjetë foshnja në një spital të Rumanisë infektohen me koronavirus
Një njësi e maternitetit në qytetin Timisoara të Rumanisë është duke u hetuar, pasi dhjetë foshnja kanë dalë pozitive në testet për koronavirus. Dyshohet se foshnjat e kanë marrë sëmundjen nga stafi mjekësor. “Nënat ...
VizionPlus | para 18 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

BE: 15 miliardë euro ndihmë vendeve të varfra në luftën kundër koronavirusit
BE: 15 miliardë euro ndihmë vendeve të varfra në luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
VizionPlus | para 18 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Ideja e gjermanëve/ Bundesliga do të mbyllet me ndeshje pa tifozë
Ideja e gjermanëve/ Bundesliga do të mbyllet me ndeshje pa tifozë
Në Gjermani po merr gjithnje e më shumë hapësire varianti për ta mbyllur sezonin me takime pa tifozë. Sipas planit të detajuar nga federata dhe liga e futbollit, në stadium për një ndeshje do të jenë gjithsej 239 ...
VizionPlus | para 18 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Akord në Spanjë/ Ndeshjet e La Ligës do të luhen çdo tri ditë
Akord në Spanjë/ Ndeshjet e La Ligës do të luhen çdo tri ditë
Ndonëse jemi ende në kulmin e pandemisë Covid 19 në Europë, aktorët e futbollit në Spanjë kanë hartuar planet e tyre konkrete për të shpëtuar sezonin futbollistik që ka mbetur pezull që nga muaji mars. Në shtetin ...
VizionPlus | para 18 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved