ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 11:25

Top Channel
Covid-19, Kosovë/ Tre pacientë në gjendje të rënduar, pozitive edhe një infermiere
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 49 raste të konfirmuar me Covid-19.
Top Channel | para 23 min | 100 artikuj te ndërlidhur »

Kakavijë/ 5 emigrantë karantinë në hotel
Dje në darkë u morrën dy tamponë për emigrantët që hynë nga Kakavija.
Top Channel | para 101 min | 62 artikuj te ndërlidhur »

Kosovë/ Zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë rezultoi pozitiv me Covid-19, testohen 58 kolegë të tij
Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë gjatë të martës ka dalë pozitiv me coronavirus.
Top Channel | para 111 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet 34-vjeçar në Durrës, do ekstradohet në Itali
Polica ka arrestura një 34-vjeçar, me qëllim ekstradimi në Itali, i dënuar për disa vepra penale.
Top Channel | para 2 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i dënuari për disa vepra penale
Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, krahas monitorimit të zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, vijojnë punën për goditjen e paligjshmërisë, si dhe kapjen e personave në kërkim.
Top Channel | para 2 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

“Ditët më të mira do të kthehen”, Rama e nis ditën me optimizëm
Përmes një postimi në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama bën një parashikim optimist për situatën
Top Channel | para 3 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Shënohet viktima e 5-të në Kosovë
Viktima e 5-të është shënuar në Kosovë teksa numri i të shëruarve ka shkuar në 30.
Top Channel | para 3 ore |

Marrëveshja me bankat e nivelit të dytë për pagat e bizneseve, miratohet VKM-ja e garancisë
Qeveria miratoi VKM –në për garancinë shtetërore të huasë me bankat e nivelit të dytë për pagat e bizneseve, aktiviteti i të cilëve është prekur nga vendimet e qeverisë në kuadër të menaxhimit të situatës së krijuar nga ...
Top Channel | para 11 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Hoteli karantinë në Korçë, strehohen për 14 ditë 35 emigrantët që erdhën nga Greqia
35 shqiptarët që prej ditësh kishin mbetur të bllokuar në Kapshticë u dërguan mbrëmjen e djeshme në një hotel në periferi të Korçës ku do të qëndrojnë të izoluar për 2 javë.
Top Channel | para 11 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Kosovë, 19 raste të reja me Covid-19, 6 të shëruar
Sot, më 07 prill 2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive, gjurmimi i kontakteve të ...
Top Channel | para 11 ore | 134 artikuj te ndërlidhur »

Elbasan, regjistrohet një tjetër rast pozitiv me koronavirus
Një tjetër rast pozitiv me Covid-19 është regjistruar në Elbasan. Rasti i fundit është gruaja e 46- vjeçarit që kishte restorantin pranë gjykatës në Elbasan.
Top Channel | para 12 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Kriza e librit dhe sygjerimet e karantinës
Pak kohë më parë Top Channel ngriti shqetësimin për taksën e librarive dhe krizën e librit, por lajm i mirë është që pak ditë më vonw libraritë u lejuan të hapen. Shqipëria është ndër te vetmet vende në botë që ka ...
Top Channel | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Zv-kryeministri i Maqedonisë së Veriut: Nga nesër nis ora policore, pika kulmore pritet në fund të muajit
Zv-Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani me anë të një lidhje “skype” foli në Open në Top Channel ku tregoi për situatën në Maqedoninë e Veriut. Sipas Osmanit tani sot numri i viktimave ka qenë 6.
Top Channel | para 12 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti i Shëndetit Publik në Open: Në SHBA për dy javë pritet që numri i vdekjeve të mbetet i lartë
Eskperti i Shëndetit Publik, Gani Abazi foli në Open në Top Chanel me anë të një lidhje skype ku tregoi situatën që paraqitet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga pandemia e koronavirusit.
Top Channel | para 13 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj ndihmon familjen Berisha: Nuk është problem, secili fis e ka një dele të zezë
Një prej familjeve ku Veliaj dërgoi sot ndihma ushqimore në Kombinat ishte dhe familja e Zyfe Berishës. Nisur edhe nga mbiemri, kryebashkiaku Veliaj theksoi se ai nuk është problem, pasi të gjithë do të ndihmohen nga ...
Top Channel | para 13 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Në karantinë për 14 ditë, 27 emigrantët në Kapshticë evakuohen në hotel nën masa të rrepta sigurie
27 emigrantët shqiptarë të cilët kishin ngecur prej 4 netëve në zonën neutral të doganës së Kapshticës, tashmë kanë mbërritur në hotelin ku do të karantinohen për 14 ditët e ardhshme.
Top Channel | para 13 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

14 ditë karantinë në hotel me shpenzimet e veta, u jepet zgjidhje edhe personave të bllokuar në Kakavijë
Ashtu si në Kapshticë ku 27 persona janë dërguar në një hotel për tu karantinuar për 14 ditë, edhe nga Kakavija emigrantët që janë të bllokuar në zonën neutrale do të transportohen pas pak për në karantinë.
Top Channel | para 13 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

“Mirënjohje SHBA”/ Basha mesazh falënderimi për personelin shëndetësor: Bashkë do ta fitojmë këtë betejë!
Në Ditën Botërore të Shëndetësisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjete sociale vjen me një mesazh mirënjohje për bluzat e bardha, të cilat në këto momente janë në vijë e parë të ...
Top Channel | para 13 ore | 68 artikuj te ndërlidhur »

Meta në Shkodër: Qëndroni në shtëpi/ Presidenti në Lezhë: Premtimet dhënë mjekëve duhen mbajtur
Presidenti Ilir Meta vizitoi sot dy qytete të prekura me Covid-19. Në Shkodër dhe Lezhë kreu i shtetit foli për menaxhimi e situatës dhe u kërkoi qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi.
Top Channel | para 13 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

“Ju dua shumë”, Rama mesazh për shqiptarët: Mos e harroni kurrë…
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook, ka dhënë një mesazh për të gjithë shqiptarët ku shkruan se kjo luftë kundër CoVid-19 do të fitohet.
Top Channel | para 13 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjente
Doktor Erion Dasho ndodhet në Shqipëri, ku po jep kontributin e tij ndërsa vendi po kalon një situatë të vështirë për shkak të pandemisë.
Top Channel | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

SHBA 30 mijë teste për Shqipërinë, Rama i përgjigjet Bashës: PD i’a fut kot
Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë 30 mijë teste të COVID, duke thënë se kjo gjë e lumturon shumë.
Top Channel | para 13 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

“PD ia fut kot. Pikë”/ Shtimi i testimeve, Rama i kundërpërgjigjet opozitës
Pas kërkesës së opozitës, e cila konsiston në kryerjen e sa më shumë testeve ndaj Covid-19 në vend, ka reaguar kryeministri Edi Rama.
Top Channel | para 13 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Foto/ Çmenduritë e të rinjve në klubet e natës
Koronavirusi ka bërë që shumë të rinj, por jo vetëm, të privohen nga argëtimi që ofrojnë klubet e natës.
Top Channel | para 13 ore |

A duhen mbajtur maskat? Flasin në Open 3 mjekët e njohur
OBSH së fundmi pas studimeve të bëra ka dalë në përfundimet se maskat duhet përdorur pasi ka gjasa që virusi qëndron në ajër. Më herët edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës Trump këshilloi që të përdoren maskat.
Top Channel | para 13 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Pamje të rënda brenda spitalit Infektiv/ Pacientët me tuba oksigjeni, mjekët të mbuluar nga koka tek këmbët
TIRANË- Teksa numri i të infektuarve në të gjithë vendin tona ka shkuar në 383, së fundmi janë publikuar edhe disa pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ku po trajtohen persona që janë në gjendje të rëndë.
Top Channel | para 13 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Lufta kundër CoVid-19, BE 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë
Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15 miliardë euro (16.4 miliardë dollarë) për të ndihmuar vendet e varfra të luftojnë pandeminë e koronavirusit.
Top Channel | para 13 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur brenda 24 orëve të fundit
Rritet bilanci i viktimave dhe të infektuarve nga virusi korona në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informoi sot edhe për 5 viktima të reja nga COVID-19.
Top Channel | para 13 ore | 144 artikuj te ndërlidhur »

Kosovë/ 51-vjeçari me CoVid-19 arratiset nga spitali
Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Kosovë, ku një punëtor krahu pasi përfundoi në spital se u plagos në orarin e punës, rezultoi dhe me COVID.
Top Channel | para 13 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Ministria e Jashtme e Kosovës kundërshton reagimin e Rusisë: Raportet me Serbinë mund të ndërtohen vetëm mbi parimin e reciprocitetit
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës kundërshton reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Federatës Ruse mbi vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për fillimin e vendosjes së masave graduale të ...
Top Channel | para 13 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni e Veriut, 5 viktima nga koronavirusi dhe 26 raste të reja në 24 orë
Katër pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, një 52-vjeçar nga Kumanova, një pacient 65 vjeç nga Labunishta-Strugë, një grua 62-vjeçare nga fshati Çellopek i Tetovës dhe ...
Top Channel | para 13 ore | 144 artikuj te ndërlidhur »

Kapet modeli në arrati që tallej me policinë duke postuar foto nga pushimet e luksit
Një model mashkull që arratisej nga dretësia britanike, është kapur së fundmi rreth 6,000 mijle larg në Kamboxhia, pasi tallej me policinë duke postuar foto të stilit të jetesës prej ‘playboy’.
Top Channel | para 13 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Vdes djali i lindur pa një pjesë të trurit, pasi jetoi mrekullisht për 5 vjet
Një djalë i lindur pa një pjesë të trurit të tij ka vdekur, njoftoi familja e tij, pasi mrekullisht kishte jetuar deri në moshën pesë vjeçare.
Top Channel | para 13 ore |

Tre të prekur me Covid-19 në gjendje kritike në Kosovë, njëri shtrohet në Infektivë pa vetëdije
Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën Infektive aktualisht po trajtohen 43 raste me Covid-19, kurse, tre janë në gjendje kritike.
Top Channel | para 13 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

“Bum” aplikimesh, mbi 61 mijë kërkesa brenda një jave për ndihmën financiare
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka dhënë detaje për procesin e aplikimit dhe shpërndarjes së ndihmës financiare për biznesin e vogël.
Top Channel | para 21 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Vendet evropiane planifikojnë të largohen nga karantina!
Austria sot është bërë vendi i parë që bëri me dije detaje të hollësishme për përfundimin e izolimit.
Top Channel | para 21 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Fëmijë dhe gra shtatzëna të prekur/ Covid-19, Bino u përgjigjet pyetjeve: Do aplikohet një test i ri
Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive dhe Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino i është përgjigjur pyetjeve të dërguara nga mediat, lidhur me situatën pandemike në vend.
Top Channel | para 21 ore | 185 artikuj te ndërlidhur »

6 autoambulancat e para nga Turqia/ Xhaçka njofton se brenda pak javësh vijnë edhe…
Sot mbërritën gjashtë autoambulancat e para nga Turqia, si pjesë e grantit që qeveria turke ka akorduar për Ministrinë e Mbrojtjes dhe Forcat tona të Armatosura.
Top Channel | para 21 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Qytetarët thyejnë “shtetrrethimin”/ Në 24 orë ndëshkohen 41 drejtues automjetesh dhe gjobiten 270 persona
Në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare si pasojë e koronavirusit (Covid-19) policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin.
Top Channel | para 21 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Balluku inspekton punimet në bypass-in e Fierit: Të gjithë kantieret e rrugëve të hapur, masa sigurie për punonjësit
Në bypass-in e Fierit po punohet me intensitet të lartë për përfundimin e kësaj vepre të rëndësishme infrastrukturore. Kompania kontraktuese ka marrë të gjitha masat e sigurisë lidhur me parandalimin e përhapjes së ...
Top Channel | para 21 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Shënohet viktima e katërt nga koronavirus në Kosovë
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19.
Top Channel | para 21 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Gjirokastër/ Erdhën nga jashtë, 80 persona në karantinë- disave u merren tamponët, me temperaturë 38 gradë
Në Gjirokastër, ekipi i mjekëve epidemiologë është në terren prej disa ditësh për të monitoruar gjendjen shëndetsore të rreth 80 personave që gjenden tani nën karantinë të detyruar, pasi kanë ardhur nga shtete si ...
Top Channel | para 21 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Meta nga Shkodra: Vetëm me gjurmueshmëri do arrijmë të izolojmë shpërndarjen e CoVid-19
Presidenti Ilir Meta ishte në Shkodër ku tha se zgjidhja për të frenuar përhapjen në komunitet të infektimit me COVID-19 dhe të izolimit të tij, është gjurmueshmëria e rasteve të dyshuara, dhe më tej testimi i ...
Top Channel | para 22 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Meta mesazh në “Rai Uno”: Do t’ja dalim!
Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar sot në televizionin italian “Rai Uno” për të falënderuar artistin italian që luajti himnin kombëtar të Shqipërisë.
Top Channel | para 22 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Miss Anglia” lë kurorën e bukurisë dhe i kthehet punës si mjeke për të luftuar Covid-19
U kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019, dhe sot ajo ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si mjeke në luftën kundër armikut të padukshëm, COVID-19
Top Channel | para 22 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Nuk ka paqe për Spanjën! Rritet sërish bilanci i viktimave nga Covid-19
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në rritje me 100 persona krahasuar me atë të ditës së kaluar prej 637 viktimave, ...
Top Channel | para 22 ore | 147 artikuj te ndërlidhur »

“Forwarding” me ‘kursim’/ WhatsApp do limitojë ridërgimin e mesazheve
WhatsApp po prezanton një kufizim të ri në përcjelljen e mesazheve për të kufizuar përhapjen e dezinformatave, njoftoi ndërmarrja e saj mëmë Facebook.
Top Channel | para 23 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Komisioni i Ligjeve rrëzon dy dekrete të Metës, ia kalon për votim parlamentit
Komisioni i ligjeve i mbledhur online rrëzoi dy dekretet e presidentit Ilir Meta dhe ia çon ato për votim parlamentit.
Top Channel | para 23 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

CoVid-19/ Respektimi i masave problem në Durrës
Ruajtja e distancave dhe mbajtja e mjeteve mbrojtëse, maskë dhe doreza, është domosdoshmëri gjatë lëvizjeve të detyruara jashtë shtëpisë, por respektimi i këtyre masave vazhdon të jetë problematik për shumë persona në ...
Top Channel | para 23 ore |

Vlorë/ Merr flakë banaku i një lokali në Lungomare, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
Një lokal në Lungomare gjatë orëve te para të ditës së sotme ka marrë flakë në pjesën e përparme të banakut.
Top Channel | para 23 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved