ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:38

TetovaSot
VIDEO e Eni Çobanit që po bën xhiron në rrjet: Po ç’e do atë burrë moj aman….
VIDEO e Eni Çobanit që po bën xhiron në rrjet: Po ç’e do atë burrë moj aman….
Ditën e djeshme gjatë rubrikës ‘Shihemi në gjyq’ jurista e njohur Eni Çobani ka humbur për një çast durimin me dy zonjat që ishin të thirrura në emision. Sonila që ishte njera nga të ftuaret në emision bashkëjetonte ...
TetovaSot | para 30 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Motrat Kim dhe Kendall shfaqen të mërzitura, arsyeja ishte audienca (FOTO)
Motrat Kim dhe Kendall shfaqen të mërzitura, arsyeja ishte audienca (FOTO)
Kim Kardashian dhe Kendall Jenner u paraqitën në Emmy 2019 për të prezantuar çmimin për ‘Outstanding Reality TV’, dhe e gjithë audienca qeshi me to. Ky moment ishte kur Kim nisi prezantimin: “Familja jonë e di më mirë ...
TetovaSot | para 34 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

1 javë pas dasmës, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi nisin muajin e mjaltit (FOTO)
1 javë pas dasmës, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi nisin muajin e mjaltit (FOTO)
U fol gjatë për dasmësn e çifti të njohur të showbizit Jondia Vokshi dhe Besnik Krapi javë më parë. Ata kurorëzuan dashurinë e tyre me një ceremoni të veçantë pranë detit ku të pranishëm ishin shumë të njohur të botës ...
TetovaSot | para 36 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Fero anulon të gjitha koncertet e tij dhe tregon arsyen (FOTO)
Fero anulon të gjitha koncertet e tij dhe tregon arsyen (FOTO)
Reperi i njohur Fero ka suprizuar fansat me postimin e tij të fundit. Me anë të një postimi reperi ka njoftuar të gjithë ndjekësit se për muajt në vazhdim ka anuluar të gjithë koncertet. “Të dashur fansa, i anulloj të ...
TetovaSot | para 38 min | 158 artikuj te ndërlidhur »

Aksidenti në Elbasan, shkon në 4 numri i të vdekurve
Aksidenti në Elbasan, shkon në 4 numri i të vdekurve
Një aksident rrugor ndodhi në aksin nacional Elbasan-Peqin, në fshatin Papër, ku për pasojë kanë humbur jetën 4 persona, mes të cilëve një vajzë rreth 25-vjeçare, ndërsa mbetën të plagosur disa të tjerë. Tre makina janë ...
TetovaSot | para 116 min | 104 artikuj te ndërlidhur »

Kostadinov: Mickoski pesë ditë nuk përgjigjet nëse Kamçevi e ka financuar fushatën e VMRO-DPMNE-së
Kostadinov: Mickoski pesë ditë nuk përgjigjet nëse Kamçevi e ka financuar fushatën e VMRO-DPMNE-së
Pesë ditë heshtje në VMRO-DPMNE, ikin nga përgjigja, ikin nga publiku, nuk japin përgjigje në pyetjen nëse Orce Kamçev e ka financuar fushatën zgjedhore të VMRO-DPMNE-së? Nuk ka përgjigje as edhe në atë se vallë të ...
TetovaSot | para 119 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Përplasen 3 automjete në Elbasan, raportohet për 4 të plagosur
Përplasen 3 automjete në Elbasan, raportohet për 4 të plagosur
Një aksident rrugor ka ndodhur pak çaste më parë në Papër e Elbasanit. Nga të dhënat paraprake raportohet për katër persona të plagosur. “BalkanWeb” mëson se në aksident janë përfshirë tre automjete, ndërsa policia dhe ...
TetovaSot | para 2 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

Nuk presin të kthehet shoferi, qentë i bien pa pushim borisë (Video)
Nuk presin të kthehet shoferi, qentë i bien pa pushim borisë (Video)
Ky është momenti plot humor kur një qen i përkëdhelur filloi të shtypë një bori makinash pasi pronarit iu desh shumë kohë të paguante benzinën. Qenushët e adhurueshëm qëndronin pranë me njëri-tjetrin dhe kjo ndodhi ka ...
TetovaSot | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

A e keni ditur se takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra
A e keni ditur se takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra
Sigurisht që do të befasoheni, por disa fakte edhe mund t’iu habisin dhe t’ju bëjnë të qeshin. Takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra dhe ato nuk ishin përdorur vetëm për modë, madje në të vërtetë ato ...
TetovaSot | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Rusia e shpall të zhdukur informatorin e dyshuar të CIA-s
Rusia e shpall të zhdukur informatorin e dyshuar të CIA-s
Ministria e Brendshme e Rusisë tha se një ish-zyrtar i Kremlinit, i cili në disa raporte të mediave është cilësuar si informator i CIA-s, është shpallur zyrtarisht i zhdukur. Ministria tha të hënën se Oleg Smolenkov, i ...
TetovaSot | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Ligji për Prokurorinë, Pendarovski: Palët janë afër marrëveshjes, ka vullnet politikë për zgjidhje
Ligji për Prokurorinë, Pendarovski: Palët janë afër marrëveshjes, ka vullnet politikë për zgjidhje
Presidenti Stevo Pendarovski beson se marrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin e Prokurorisë publike është shumë afër. I pyetur nga mediat, ai shton se nuk ka nevojë që ai personalisht të thirr takim liderësh ...
TetovaSot | para 3 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Verushevski: Dokumentacioni për bisedat e përgjuara ishte në LSDM
Verushevski: Dokumentacioni për bisedat e përgjuara ishte në LSDM
Ish zbuluesi Zoran Verushevski, i cili sot si dëshmitar ishte thirrur për rastin “Trget – Fortesa” deklaroi se informacionet e para për bisedat e përgjuara i ka marrë nga fundi i vitit 2010 kur ka punuar si përgjegjës ...
TetovaSot | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Makina godet çiklistin 11 vjeç nga Toplica e Gostivarit
Makina godet çiklistin 11 vjeç nga Toplica e Gostivarit
Dje (22-shtator) rreth orës 15 e 20 minuta, në udhëkryqin në mes rrugës regjionale Gostivar-Gradec dhe rrugës lokale për në fshatin Pozharan të Gostivarit, vetura ,,Pezho 206,, me targa të Gostivarit, të cilën e ka ...
TetovaSot | para 3 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Policia e Tetovës: Gjatë vikendit, 24 shoferë kanë qenë në gjendje të alkoolizuar
Policia e Tetovës: Gjatë vikendit, 24 shoferë kanë qenë në gjendje të alkoolizuar
Gjatë vikendit që e lam pas në rajonin që mbulon Sektori për punë të brendshme-Tetovë, është realizuar aksion kontrollues në trafik në lidhje me Alkoolin. Gjatë këtij kontrolli, janë zbuluar gjithsej 24 vozitës (TE-16 ...
TetovaSot | para 3 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

E çuditshme, qielli i Indonezisë merr ngjyrë të kuqe
E çuditshme, qielli i Indonezisë merr ngjyrë të kuqe
Qielli mbi një provincë të Indonezisë ka marrë ngjyrë të kuqe gjatë fundjavës së kaluar. Kjo ka ndodhur për shkak të zjarreve të shumta që janë përhapur në pjesë të mëdha të territorit të këtij rajoni. Një banore e ...
TetovaSot | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Zv. Drejtori i NQP, Blerim Ismaili: Do ta zgjidhim problemin e transportit të nxënësve në Vizbeg të Shkupit
Zv. Drejtori i NQP, Blerim Ismaili: Do ta zgjidhim problemin e transportit të nxënësve në Vizbeg të Shkupit
Siç paralajmërova disa ditë më parë, do të reagohet për çdo problem në lidhje me transportin publik, por në mënyrë të sistemuar. Në lidhje me rastin e nxënësve fillorist nga fshati Vizbeg NQP Shkup do të mundëson që ata ...
TetovaSot | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Vlera që ruhen e transmetohen në breza
Vlera që ruhen e transmetohen në breza
Para pak kohe në Peshkopi, Komiteti i Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare dhe Bashkia Dibër organizuan një ceremoni madhështore, për përvjetorin e çlirimit të Dibrës dhe krijimit të Brigadës së XVIII- ...
TetovaSot | para 4 ore |

Telegram ngushëllimi
Telegram ngushëllimi
Është e vështirë të pranosh njoftime të hidhura për ndarje nga jeta të njerëzve, sidomos për ata që ke bashkëpunuar dhe i ke njohur nga afër për vlerat që përfaqësojnë dhe kontributin që japin për të mirën e ...
TetovaSot | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet në Shqipëri, Presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet
Tërmetet në Shqipëri, Presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh në tri ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa është ...
TetovaSot | para 4 ore | 61 artikuj te ndërlidhur »

Avokatja shpërthen ndaj Çim Pekës: ‘Mbrëmë, gra, të sëmurë, pleq e femijë e kanë gdhirë nëpër rrugë more bir k*rve’
Avokatja shpërthen ndaj Çim Pekës: ‘Mbrëmë, gra, të sëmurë, pleq e femijë e kanë gdhirë nëpër rrugë more bir k*rve’
Avokatja e njohur Mirela Cela Jorgo, njëherësh aktiviste e shoqërise civile, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rreme të shpërndara nga media e administruar nga gazetari Çlirim Peka. Ajo tregon tmerrin që ka parë ...
TetovaSot | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Avokati i Boki 13, Dukovski: Nuk japim dëshmi derisa nuk i shohim provat
Avokati i Boki 13, Dukovski: Nuk japim dëshmi derisa nuk i shohim provat
Avokati i Boki 13, Saso Dukovski tha se Bojan Jovanovski sot nuk dëshmoi dhe nuk do të jep deklaratë derisa nuk i shohin provat. Sipas tij të mërkurën Ruskovska do të duhet të paraqesë prova për të dyshuarin. Dukovski ...
TetovaSot | para 4 ore | 63 artikuj te ndërlidhur »

Rriten çmimet e derivateve të naftës
Rriten çmimet e derivateve të naftës
Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket benzinës dhe 1.5 denarë për litër sa i përket dizelit. Kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për ...
TetovaSot | para 4 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Mogherini mblodhi liderët e Ballkanit Perëndimor, u jep mbështetje vendeve për perspektivën e tyre evropiane
Mogherini mblodhi liderët e Ballkanit Perëndimor, u jep mbështetje vendeve për perspektivën e tyre evropiane
Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, mbajti një takim me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor, ku u shpreh mbështetje për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis ...
TetovaSot | para 4 ore | 84 artikuj te ndërlidhur »

Refuzohet kërkesa për ndërprerjen e “Target – Fortesa”, gjykimi vazhdoi me dëshminë e Verushevskit
Refuzohet kërkesa për ndërprerjen e “Target – Fortesa”, gjykimi vazhdoi me dëshminë e Verushevskit
Këshilli gjyqësor e refuzoi kërkesën e avokatëve të të akuzuarve për ndërprerjen e procedurës për lëndën “Target – Fortesa”, si të pabazë dhe seanca e sotme gjyqësore vazhdoi me marrjen në pyetje të dëshmitarit Zoran ...
TetovaSot | para 5 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Pasdite mot i paqëndrueshëm me shi mbi 20 litra
Pasdite mot i paqëndrueshëm me shi mbi 20 litra
Mot i paqëndrueshëm me reshje të shiut, vende-vende do të reshin mbi 20 litra në metër katrorë, paralajmërojnë meteorologët për sot në mesditë dhe nesër. Nga DPHM-ja informojnë se sot pasdite dhe nesër nën ndikim të ...
TetovaSot | para 5 ore | 118 artikuj te ndërlidhur »

“Boki 13” u paraqit përpara prokurores Ruskoska, merret në pyetje për rastin “Reket”
“Boki 13” u paraqit përpara prokurores Ruskoska, merret në pyetje për rastin “Reket”
Bojan Jovanovski apo i njohur si “Boki 13”, sot u dërgua nga Burgu i Shutkës deri në Prokurorinë për krim të Organizuar dhe Korrupsion, ku duhet që të japë deklaratë për rastin “Reket”, njofton Portalb.mk. Kjo do të ...
TetovaSot | para 5 ore | 63 artikuj te ndërlidhur »

Mbrojtja kërkon ndërprerje të procedurës për “Target – Fortesa”
Mbrojtja kërkon ndërprerje të procedurës për “Target – Fortesa”
Ndërprerje të procedurës për lëndën “Target – Fortesa”, me justifikimin se zhvillohet pa kërkesë të prokurorit të autorizuar dhe se prokurori i pranishëm Artan Ajro nuk është kompetent për këtë lëndë, kërkuan sot ...
TetovaSot | para 5 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Gjatë fundjavës 27 aksidente në Shkup, një person humb jetën
Gjatë fundjavës 27 aksidente në Shkup, një person humb jetën
Një person ka ndërruar jetë në një nga 27 gjithsej aksidente në komunikacion që ndodhën gjatë fundjavës në rrethinën e Shkupit njoftojnë nga SPB Shkup. Nga këto aksidentet edhe dy persona kanë marrë lëndime të rënda ...
TetovaSot | para 5 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Xhaferi: Zgjedhjet nuk janë në interes të qytetarëve, por në interesa personale
Xhaferi: Zgjedhjet nuk janë në interes të qytetarëve, por në interesa personale
Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka folur për arritjen e konsensusit që të miratohet Ligji për punën e Prokurorisë dhe me këtë t’i hapë rrugë ...
TetovaSot | para 5 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Jemi të gatshëm të fillojmë negociatat me BE-në, pa prolongime
Zaev: Jemi të gatshëm të fillojmë negociatat me BE-në, pa prolongime
Kjo është një periudhë kyçe për vendin tonë dhe të gjitha përpjekjet janë të fokusuara që të mbahet fryma pozitive te të gjithë vendet anëtare të BE-së për mbështetjen për Maqedoninë e Veriut që ti hapë negociatat me ...
TetovaSot | para 6 ore | 84 artikuj te ndërlidhur »

Janeva i kërkon paratë e “Fondit të zi” që të mbrohet
Janeva i kërkon paratë e “Fondit të zi” që të mbrohet
Letra e re e ish-prokurores speciale, Katica Janeva me të vërtet ka arritur deri te selia e PSP-së. Për “Fokus” informacionin e konfirmojnë disa prokurorë. Një nga kërkesat e Janevës është që parat nga “Fondi i zi” ti ...
TetovaSot | para 6 ore | 63 artikuj te ndërlidhur »

Termeti/ Ambasada gjermane: Jemi me shqiptarët, shpresojmë që kjo të kalojë
Termeti/ Ambasada gjermane: Jemi me shqiptarët, shpresojmë që kjo të kalojë
Ambasada gjermane në Tiranë këtë të hënë ka përcjell një mesazh solidariteti për shqiptarët pas tërmeteve të rëna gjatë fundjavës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ambasada shkruan se urojnë që shqiptarët ...
TetovaSot | para 7 ore | 61 artikuj te ndërlidhur »

Modelja thotë se kjo lloj buke i ka rritur gjoksin
Modelja thotë se kjo lloj buke i ka rritur gjoksin
Modelja amerikane Ireland Baldwin, vajza e aktorëve Alec Baldwin dhe Kim Basinger tregoi për 506,812 ndjekësit e saj se buka e zezë e The Cheesecake Factory – kompani amerikane që operon me restorante dhe shpërndaje të ...
TetovaSot | para 7 ore |

Zoran Verushevski përballë Sasho Mijallkovit
Zoran Verushevski përballë Sasho Mijallkovit
Ish-shefat e policisë sekrete të Maqedonisë së Veriut, Zoran Verushevski dhe Sasho Mijallkov, pas pak në Gjykatën Penale të Shkupit, pritet të ballafaqohen njëri me tjetrin, shkruan gazeta KOHA. Kjo përballje do të ...
TetovaSot | para 7 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Shoferi i përgjumur “merr në qafë” 3 pasagjerët (Video)
Shoferi i përgjumur “merr në qafë” 3 pasagjerët (Video)
Aksidenti I rëndë I ndodhur mengjesin e kësaj të hënë në kryqëzimin e Patokut në aksin Mamurras-Milot mendohet se ka ardhur si shkak I përgjumjes së drejtuesit te makinës, Mjeti tip Ford Mondeo me targa AA 453 HI, doli ...
TetovaSot | para 7 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

Panajotopullos: Athina do të nënshkruajë marrëveshje për mbikëqyrje të hapësirës ajrore të Shkupit
Panajotopullos: Athina do të nënshkruajë marrëveshje për mbikëqyrje të hapësirës ajrore të Shkupit
Shefat e shtatmadhorive të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut do të nënshkruajnë marrëveshje për mbikëqyrje të hapësirës ajrore të Shkupit, që në këtë moment është imperativ, sepse është në favor të interesit tonë ...
TetovaSot | para 7 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Ministria e Mbrojtjes: Nga tërmeti janë dëmtuar 915 banesa në Shqipëri
Ministria e Mbrojtjes: Nga tërmeti janë dëmtuar 915 banesa në Shqipëri
Gjatë dy ditëve të fundit, nga termetet që kanë ndodhur në Shqipëri, e që njëri prej tyre ka qenë më i fuqishëm, ka shkaktuar dëme të shumta materiale. Ministrija e Mbrojtjes në Shqipëri, Olta Xhacka, ka bërë një bilanc ...
TetovaSot | para 7 ore | 152 artikuj te ndërlidhur »

Shembet klasa,  shtatë nxënës të vdekur
Shembet klasa, shtatë nxënës të vdekur
Struktura u rrëzua vetëm disa minuta pasi filloi mësimi Të paktën shtatë fëmijë kanë vdekur pasi u shemb një klasë e një shkolle në kryeqytetin Kenyan, Nairobi. Sipas zyrtarëve, struktura prej druri në Shkollën e Mesme ...
TetovaSot | para 7 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Të mërkurën fillon zyrtarisht fushata zgjedhore, ky është numri i votuesve dhe partive politike në këto zgjedhje
Të mërkurën fillon zyrtarisht fushata zgjedhore, ky është numri i votuesve dhe partive politike në këto zgjedhje
Fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit zyrtarisht do të fillojë pasnesër më 25 shtator dhe do të zgjas 10 ditë. Në këto zgjedhje do të garojnë 25 subjekte politike/koalicione parazgjedhore. Numri i ...
TetovaSot | para 7 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshimet klimatike po ndodhin “më shpejt se që është parashikuar”
Ndryshimet klimatike po ndodhin “më shpejt se që është parashikuar”
Shkencëtarët e Kombeve të Bashkuara për klimën kanë publikuar një raport të dielën duke treguar se në vitet e fundit, rritja e nivelit të detit, ngrohja e planetit, shkrirja e akullit dhe ndotja me karbon janë ...
TetovaSot | para 7 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Sot priten çmime të reja të derivateve të naftës
Sot priten çmime të reja të derivateve të naftës
Komisioni Rregullator gjatë ditës së sotme do të bëj publik çmimet e reja të derivateve të cilat do të hyjnë në fuqi menjëherë pas mesnate. Çmimet të cilat sot do t’i përcaktoj KRRE-ja, do të vlejnë deri të hënën e ...
TetovaSot | para 7 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

“Miliona birra në një natë”, në Munih nis Oktoberfesti
“Miliona birra në një natë”, në Munih nis Oktoberfesti
Në Gjermani nga 21 shtatori deri më 6 tetor zhvillohet edhe festa më e madhe e birrës në botë, ku konsumimi i birrave arrin kulmin. Për herë të parë kjo festë është zhvilluar para 206 vjetësh, por atëherë çdo gjë ishte ...
TetovaSot | para 7 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Arbër Ademi pjesmarrës në takimin ministror për shkencë dhe inovacion në Bruksel
Arbër Ademi pjesmarrës në takimin ministror për shkencë dhe inovacion në Bruksel
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr.Arbër Ademi, sot dhe nesër (23/24.09.2019) do të jetë pjesmarrës në takimin ministror të ministrave të Ballkanit Perëndimor, për shkencë dhe inovacion në Bruksel. Loading...
TetovaSot | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Mëngjesi në stadiumin e Durrësit, vetëm një person i shtrirë në çadrat e emergjencës
Mëngjesi në stadiumin e Durrësit, vetëm një person i shtrirë në çadrat e emergjencës
Pas natës që kaluan në fushën e stadiumit të Durrësit për shkak të frikës nga tërmetet, qytetarët janë larguar në orët e para të mëngjesit. Në dy çadrat e emergjencës të ngritura në stadium, vetëm një person ishte i ...
TetovaSot | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Pas lajmit të rremë për tërmetin, dy gazetarë shoqërohen në polici
Pas lajmit të rremë për tërmetin, dy gazetarë shoqërohen në polici
Dy gazetarë janë shoqëruar në polici pas lajmit të rremë se një tërmet parashikonte të binte në orën 23:30 të 22 shtatorit. Policia e shtetit përmes një njoftimi për shtyp deklaron se ka shoqëruar gazetarin e portalit ...
TetovaSot | para 7 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Amatorizmi i skenës politike shqiptare në Maqedoni
Amatorizmi i skenës politike shqiptare në Maqedoni
Shkëlzen Halimi Për subjektet politike shqiptare, bosht i organizmit politik nuk ishte ideja apo programi, por individi. Gjithsesi kjo do të ketë ndikuar që midis shqiptarëve të ketë inflacion servilizmi, faktorizim ...
TetovaSot | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ndërron jetë Prof.Dr Hamdi Mediu – Dushi
Ndërron jetë Prof.Dr Hamdi Mediu – Dushi
Sot ka ndërruar jetë Hamdi Mediu – Dushi nga fshati Pirok. Hamdi Mediu ka punuar në komunën e Tetovës. “Me pikëllim të thellë e ndaj me Ju lajmin e ndarjes nga jeta e kolegut të punës, bashkëpunëtorit për kulturë Prof. ...
TetovaSot | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Një person e ka humbur jetën në një aksident në Shkup
Një person e ka humbur jetën në një aksident në Shkup
Një person e ka humbur jetën në një nga gjithsej 27 aksidentet rrugore që kanë ndodhur gjatë fundjavës që lamë pas në rajonin e SPB Shkup. Në aksidentet dy persona janë lënduar rëndë, 16 ishin me lëndime të lehta ...
TetovaSot | para 8 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Mogerini: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kyçe edhe për BE-në
Mogerini: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kyçe edhe për BE-në
Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federika Mogerini mbrëmë u takua me kryeministrat dhe ministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, informojnë nga zyra e saj. Në darkën, e mbajtur në ...
TetovaSot | para 8 ore | 84 artikuj te ndërlidhur »

Ljam i rrejshëm për tërmet në Tiranë/ Policia ndalon gazetarët e portalit  Syri.net  dhe Shekulli.al për përhapje paniku dhe terrori
Ljam i rrejshëm për tërmet në Tiranë/ Policia ndalon gazetarët e portalit Syri.net dhe Shekulli.al për përhapje paniku dhe terrori
Policia ka ndaluar dje gazetarët që kanë përhapur panik, duke botuar një lajm se do të binte tërmet në orën 23:00 dhe se qytetarët duhet të dilnin nga shtëpitë. Njoftimi i policisë Menjëherë pas publikimit të një lajmi ...
TetovaSot | para 8 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved