ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 11:52

Tesheshi
SHFRIMI/ Dita e Demokracisë, Meta kërkon rrëzimin e Ramës: është beteja jonë!
SHFRIMI/ Dita e Demokracisë, Meta kërkon rrëzimin e Ramës: është beteja jonë!
Presidenti Meta ka shfrytëzuar Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, si një tjetër “rast të artë” për të sulmuar qeverinë, deri në thirrje për ta rrëzuar atë. Me një gjuhë që tregon shfrim politik, Meta thotë se “regjimi ...
Tesheshi | para 35 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

Edhe pse nuk e preferon, ja se ç’ekip mund të marrë  “i papuni” Jose Mourinho
Edhe pse nuk e preferon, ja se ç’ekip mund të marrë “i papuni” Jose Mourinho
Jose Mourinho mund të kthehet së shpejti në pankinë. Por kur, ku, me ç’ekip? Eksperti portugez ka “pa punë” që nga Dhjetori 2018, një dramë për të, për shpirtin e tij sfidues. “Jam lodhur nga pushimet. Po kërkoj një ...
Tesheshi | para 95 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Si dikur Roqi e Selfo, ballistët përplasën mes vete “në sy” të Hysni Lepenicës
Si dikur Roqi e Selfo, ballistët përplasën mes vete “në sy” të Hysni Lepenicës
Një përplasje mes vetë ballistëve është shfaqur në ceremoninë e përkujtimit të betejës së Gërhotit në Gjirokastër, aty ku 76 vite më parë u vra Hysni Lepenicai Ballit, pas një përballje të armatosur me komunistët. Kjo ...
Tesheshi | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Një asteroid 370 metra kalon Tokës
Një asteroid 370 metra kalon Tokës
Një asteroid me gjerësi 370 metra do të udhëtojë përtej Tokës në një distancë prej pesë milion kilometrash nga e shtuna deri të dielën, sipas një eksperti të Agjencisë Evropiane të Hapësirës ESA. Trupi do të jetë i ...
Tesheshi | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Nobelistja Malala, apel liderëve botërorë për Kashmirin: dëgjojeni zërin e atjeshëm
Nobelistja Malala, apel liderëve botërorë për Kashmirin: dëgjojeni zërin e atjeshëm
Fituesja e Nobelit për Paqen, Malala Yousafzai, u ka bërë thirrje udhëheqësve botërorë, të cilët do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, për t’i ndihmuar fëmijët e shkollave ...
Tesheshi | para 4 ore |

Pacolli: Ndarja e Kosovës, vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit
Pacolli: Ndarja e Kosovës, vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit
Ministri i Jashtëm i Kosovës në largim, Behgjet Pacolli ka thënë se kurrë nuk do të ketë një ndarje të Kosovës dhe se ndarja ekziston, tha ai, vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit. Pacolli e tha këtë në përgjigje ...
Tesheshi | para 13 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

KËMBËNGULJA/ Turqia rihap dosjen “Patriot”, Erdogan: do t’i blejmë edhe ato
KËMBËNGULJA/ Turqia rihap dosjen “Patriot”, Erdogan: do t’i blejmë edhe ato
Ankaraja do të diskutojë blerjen e raketave amerikane Patriot në një takim midis liderëve të dy vendeve që do të mbahet këtë muaj. Ky është qëndrimi i presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. “Unë ju thashë ...
Tesheshi | para 16 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Trump për al Sisin: diktatori im i preferuar! Thjesht shaka?
Trump për al Sisin: diktatori im i preferuar! Thjesht shaka?
Presidenti amerikan Donald Trump e quajti homologun egjiptian Abdulfettah al-Sisi e tij “diktatorin e preferuar”, dhe kjo ndodhi gjatë Samitit të G-7 të muajit të kaluar në Francë. Duke iu referuar zyrtarëve amerikanë ...
Tesheshi | para 18 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Partitë politike në Kosovë me fushatë dhe premtime “copy-paste”
Partitë politike në Kosovë me fushatë dhe premtime “copy-paste”
Partitë politike në Kosovë tashmë kanë filluar fushatën parazgjedhore, por përkundër që kanë kaluar rreth 2 vite nga zgjedhjet e kaluara, premtimet e tyre karshi qytetarëve janë të njëjta. Zhvillimi ekonomik, hapja e ...
Tesheshi | para 19 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

DIPLOMATJA/ Fytyra e re e SHBA-së në OKB, ç’premton nëna e 6 fëmijëve dhe gjyshja e 11 nipërve e mbesave
DIPLOMATJA/ Fytyra e re e SHBA-së në OKB, ç’premton nëna e 6 fëmijëve dhe gjyshja e 11 nipërve e mbesave
Ambasadorja e re amerikane në OKB, Kelly Craft, filloi në detyrën e saj të re, ku gjatë dorëzimit të kredencialeve te Sekretari i Përgjithshëm Antonio Guterres, deklaroi se “do të punojë në partneritet me gjithë vendet ...
Tesheshi | para 20 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Studimi: kush flet më shumë se dy gjuhë, kursehet nga demenca
Studimi: kush flet më shumë se dy gjuhë, kursehet nga demenca
Një studim i ri kanadez ka ardhur në përfundim se të folurit e më shumë se dy gjuhëve është ndihmesë në luftimin e demencës. Studimi i kryer nga hulumtuesit e University of Waterloo, kanë pasur mostër të moshuarit që ...
Tesheshi | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Zemërmadhja Gjermani: marrim 25% të emigrantëve që shpëtohen në det
Zemërmadhja Gjermani: marrim 25% të emigrantëve që shpëtohen në det
Gjermania është e gatshme të marrë çerekun e emigrantëve që mbërrijnë në Itali me varkë, tha Ministri i Brendshëm i vendit Horst Seehofer. “Nëse gjithçka mbetet siç diskutohet, ne mund të marrim 25% të njerëzve të ...
Tesheshi | para 20 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Organizoi referendumin Brexit, ja ç’mendon tani ish-kryeministri David Cameron
Organizoi referendumin Brexit, ja ç’mendon tani ish-kryeministri David Cameron
Ish-kryeministri britanik David Cameron, i cili mori vendimin për mbajtjen e referendumit të vitit 2016 për anëtarësimin në Mbretërinë e Bashkuar në BE, tha se mund të duhet një tjetër referendum për të zgjidhur nyjën ...
Tesheshi | para 22 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Foto kompromentuese e Guaidos, si të ishte në Shqipëri: unë, jo i lidhur krimin!
Foto kompromentuese e Guaidos, si të ishte në Shqipëri: unë, jo i lidhur krimin!
Ka ndodhur fiks si në Shqipëri, ku kreu i opozitës është detyruar të mbrohet nga akuzat, pas daljes së një fotoje të tij me elementë kompromentues. Juan Guaido, ka hedhur poshtë si pretendime të pasakta se ai kishte ...
Tesheshi | para 23 ore |

PROBLEMATIKA/ New York Times: Pse India po lë muslimanët pa shtet?
PROBLEMATIKA/ New York Times: Pse India po lë muslimanët pa shtet?
Kohët e fundit India, në shtetin e saj Assam, ka lënë pa shtetësi gati dy milion qytetarë të saj, kryesisht muslimanë, dhe përpjekje të tilla duken më shumë si spastrim etnik sesa i ngjan një regjistrimi, sipas një ...
Tesheshi | para 23 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Apeli i Brukselit për dialog, i dyti i PD-së: me një kusht…
Apeli i Brukselit për dialog, i dyti i PD-së: me një kusht…
Nga Shkodra, nr.2 i PD-së Gazmend Bardhi, tha se një dialog i kërkuar nga ana e Brukselit – referuar apelit të ambasadorit Soreca përcjellë një ditë më parë – duhet të jetë me patjetër i sinqertë. “Kjo është një ...
Tesheshi | para 23 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Cila është e vërteta skeleteve “Modena Lovers”? Detaje të reja…
Cila është e vërteta skeleteve “Modena Lovers”? Detaje të reja…
Skeletet duarlidhur, të njohur si “Modena Lovers”, ishin burra, sipas shkencëtarëve italianë. Kujtohet se skeletet janë zbuluar në vitin 2009 në qytetin verior të Modenës, që datojnë nga shekujt 4 deri në 6 pas ...
Tesheshi | para 23 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dy sulme me dron mbi naftën saudite, kush qëndron pas? (video)
Dy sulme me dron mbi naftën saudite, kush qëndron pas? (video)
Dy sulme me drone në dy uzina të kompanisë saudite të naftës Aramco, ndodhur të shtunën, shkaktuan zjarre që u vunë nën kontroll – tha një zëdhënës i ministrisë së brendshme saudite, por pa specifikuar se kush qëndronte ...
Tesheshi | para 23 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Meta premton të japë dorëheqje: nëse Venecia thotë…
Meta premton të japë dorëheqje: nëse Venecia thotë…
Presidenti Meta ka premtuar të japë dorëheqje nëse Venecia thotë se ka shkelje kushtetuese në anullimin e 30 Qershorit. Në një interviste te miku i tij edhe politik Çim Peka, kreu i shtetit kujtoi se edhe më parë ka ...
Tesheshi | 14-Sep-2019 11:19 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Zjarret në Amazon, Finlanda propozon: jo viça brazilianë në Europë
Zjarret në Amazon, Finlanda propozon: jo viça brazilianë në Europë
Ministri finlandez i financave, Mika Lintila beson se Bashkimi Evropian duhet të pezullojë importet e viçit nga Brazili dhe të konsiderojë pezullimin e importeve të sojës për të bërë presion ndaj qeverisë braziliane që ...
Tesheshi | 14-Sep-2019 11:19 | 4 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ 5 vitet e Jean-Claude Junckerit: komik e deri i rrezikshëm për jetën
VIDEO/ 5 vitet e Jean-Claude Junckerit: komik e deri i rrezikshëm për jetën
Përshëndetjet e sinqerta, gjestet komike, sjelljet e pakëndshme, janë ndër të tjera këto që Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Junckeri ka la publikut gjatë viteve të ushtrimit të detyrës. Për pothuajse pesë ...
Tesheshi | 14-Sep-2019 09:18 | 2 artikuj te ndërlidhur »

21 vite nga 14 Shtatori “grushtshtetas”
21 vite nga 14 Shtatori “grushtshtetas”
Pasi u përkujtua 21-vjetori i vrasjes së ish-liderit të Dhjetorit Azem Hajdari, kujtohet sot, tre ditë më pas, edhe 21 vjetori i asaj që u quajt “grusht shteti” nga bashkësia ndërkombëtare, sulmi ndaj institucioneve të ...
Tesheshi | 14-Sep-2019 09:18 | 25 artikuj te ndërlidhur »

Greta Thunberg, me aktivistët e klimës te dera e Trumpit por pa e zënë në gojë
Greta Thunberg, me aktivistët e klimës te dera e Trumpit por pa e zënë në gojë
Pa asnjë fjalë për Donald Trump, aktivistja e re suedeze e mjedisit, Greta Thunberg mori pjesë në një protestë me bashkëmoshatarë të një kauzë përgjatë gardhit të Shtëpisë së Bardhë, raporton AFP. “Asnjëherë mos u ...
Tesheshi | 14-Sep-2019 09:18 |

UEFA: ja xhiroja rekord e merkatos së verës
UEFA: ja xhiroja rekord e merkatos së verës
Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka njoftuar merkatoja e kësaj vere ka qenë një rekord. Klubet që garojnë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës harxhuan 29 përqind më shumë para se një vit më parë, dhe 19 ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 19:20 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Negociatat, Rama: gjithçka për një “Po” gjermane
Negociatat, Rama: gjithçka për një “Po” gjermane
Pas takimit me Merkel, kryeministri Rama tha se do bëhet ccmos për një “Po” gjermane për hapjen e negociatave. “Ne po punojmë intensivisht për aq sa mund të bëjmë. Jemi të vetëdijshëm se vendimi gjithsesi ka të bëjë më ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 19:20 | 226 artikuj te ndërlidhur »

Politikat globale, kryediplomati rus Lavrov: kemi mbështetjen e 80% të botës
Politikat globale, kryediplomati rus Lavrov: kemi mbështetjen e 80% të botës
Kombet që përbëjnë mbi 80% të popullsisë globale ndajnë të njëjtën linjë të politikës së jashtme me Moskën. Ky është qëndrimi i diplomatit të lartë të Rusisë Sergej Lavrov në një intervistë me gazetën Trud. “Shumica ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 17:19 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Negociatat, Rama “s’thyen dot akullin” gjerman: Përgjigja e Merkelit, në fund të shtatorit
Negociatat, Rama “s’thyen dot akullin” gjerman: Përgjigja e Merkelit, në fund të shtatorit
Kryeministri Rama nuk ka mundur dot të marrë një “Ok” nga Merkel për negociatat. Ai duhet të presë fundin e shtatorit, nëse nga Berlini zyrtar do marrë atë që përbën sfidën më e vështirë e tij në 6 vite qeverisje, një ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 17:19 | 226 artikuj te ndërlidhur »

Hahn: Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, meritojnë t’u hapen negociatat
Hahn: Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, meritojnë t’u hapen negociatat
Komisioneri në largim për Politikën e Zgjerimit dhe Fqinjësisë në BE, Johannes Hahn beson se Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë të fillojnë bisedimet e anëtarësimit me Bashkimin. Maqedonia Veriore, beson Hahn, ka ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 17:19 | 35 artikuj te ndërlidhur »

Dështimet e qeverisë egjiptiane, deputetët thërrasin në ndihmë “burrat e Mubarakut”
Dështimet e qeverisë egjiptiane, deputetët thërrasin në ndihmë “burrat e Mubarakut”
Deputetët e parlamentit egjiptian u kanë bërë thirrje zyrtarëve të partisë së ndaluar të Hosni Mubarak që të kthehen në politikë. Kjo ofertë erdhi në mesin e shumë dështimeve nga qeveria e udhëhequr prej ish-ushtarakut ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 17:19 |

Kardhiq-Delvinë, nga rrugë në legjendë! Qeveria shtyn sërish përfundimin
Kardhiq-Delvinë, nga rrugë në legjendë! Qeveria shtyn sërish përfundimin
Ka ngecur sërish aksi Kardhiq-Delvinë, duke e lënë sërish Sarandën turistike katër orë larg Tiranës, me detyrimin për të kaluar në lartësitë gjarpëruese dhe njëherësh torturuese të Qafës së Muzinës. Ka qenë vetë ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 17:19 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Belgjikë, krahasimi i metrosë së rrëmujshme me Kosovën ngjall polemika
Belgjikë, krahasimi i metrosë së rrëmujshme me Kosovën ngjall polemika
Drejtori i aeroportit Antwerp në Belgjikë, Marcel Beulens, ka marrë kritika pas krahasimit “patetik dhe ksenofobik” që i bëri stacionit të metrosë së Brukselit, Gare du Midi, me Kosovën. Deklarata e tij e djeshme u ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 15:20 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Merkel, thirrje për investime në automjetet elektrike
Merkel, thirrje për investime në automjetet elektrike
Kancelarja gjermane Angela Merkel, në hapje të Panairit Ndërkombëtar të Frankfurtit të enjten, u bëri thirrje prodhuesve të makinave të investojnë më shumë në automjete elektrike. “Lëvizshmëria e lartë do të ketë çmimin ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 6 artikuj te ndërlidhur »

LARGIMI/ “Fjalët e fundit” të Jean-Claude Juncker: ç’mendoj për britanikët, Brexit, ferrin, Orbanin…
LARGIMI/ “Fjalët e fundit” të Jean-Claude Juncker: ç’mendoj për britanikët, Brexit, ferrin, Orbanin…
Duke folur për Euronews nga selia e Komisionit Evropian, Presidenti në largim Jean-Claude Juncker shpalosi qëndrimet për disa nga çështjet më kyçe të Unionit. Për të nisur nga Brexit-i, Junker tha se që nga fillimi, ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 37 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti: korrupsionin nuk e sollën qytetarët por institucionet
Albin Kurti: korrupsionin nuk e sollën qytetarët por institucionet
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti ka folur për prioritetet kryesore të punës së tij nëse fiton zgjedhjet e tetorit, përfshirë korrupsionin, dialogun me Serbinë dhe çështjen e simboleve ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 71 artikuj te ndërlidhur »

DEKLARATA/ Njeriu i Brukselit: si po derdhen miliona për Reformën në Drejtësi, e pakthyeshme
DEKLARATA/ Njeriu i Brukselit: si po derdhen miliona për Reformën në Drejtësi, e pakthyeshme
Njeriu i Brukselit në Tiranë, Luigi Soreca, edhe njëherë e ka cilësuar Reformën në Drejtësi si të “pakthyeshme”, një mesazh që shkon sidomos për presidentin Meta, njeriun që pothuajse ka “hequr dorashkat” duke u bërë ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Francë: thikë gruas muslimane në sy të burrit e fëmijëve
Francë: thikë gruas muslimane në sy të burrit e fëmijëve
Një grua muslimane me shami u godit me thikë para burrit dhe fëmijëve të saj të moshës 3 dhe 12 vjeç, ngjarje e ndodhur në qytetin Sury-le-Comtal në jug të Francës. Sipas gazetës Le Parisien, ky incident, i cili ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Një Aleksandar Vuçiç në policinë e Kosovës
Një Aleksandar Vuçiç në policinë e Kosovës
Emri i presidenti serb Aleksandar Vuçiç korrespondon me një zë shumë aktiv kundër proceseve integruese të Kosovës, por çudisë nuk i dihet. Një emër i tillë figuron edhe në listën e policëve që sot janë diplomuar me një ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 13:18 | 63 artikuj te ndërlidhur »

Terrori kurd godet Turqinë, PKK-ja merr 7 jetë civile
Terrori kurd godet Turqinë, PKK-ja merr 7 jetë civile
Së paku shtatë civilë kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë plagosur në Turqi, kur forcat kryengritëse të lëvizjes kurde PKK shënjestruan një automjet që po bartte disa punëtorë. Ngjarja ndodhi mbrëmë në provincën e ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 11:18 | 29 artikuj te ndërlidhur »

“Dush i ftohtë” në Spanjë, moti i lig merr tri jetë
“Dush i ftohtë” në Spanjë, moti i lig merr tri jetë
Spanja është mbërthyer nga moti i lig që nga dita e djeshme, kur vërshimet dhe erërat e forta rezultuan fatale për së paku tre persona. Autoritetet kanë alarmuar banorët e zonës Caudete në afërsi të Valencias, dhe ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 11:18 |

Lajçak: BE nuk ka luksin të prese pesë vjet për zgjerim
Lajçak: BE nuk ka luksin të prese pesë vjet për zgjerim
Ministri i Jashtëm sllovak, Mirosllav Lajçak beson se Bashkimi Evropian nuk ka luksin të presë pesë vite për t’u zgjeruar me anëtarësimin e tij në vendet e Ballkanit Perëndimor,. Ai shprehu këtë përpara ceremonisë së ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 09:18 |

Guterres: Ne nuk mund të jetojmë me konfliktin e Gjirit
Guterres: Ne nuk mund të jetojmë me konfliktin e Gjirit
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres, tha se “bota nuk mund të jetojë me konfliktin e madh në Gjirin”, raporton AP. Komenti i tij i referohej përshkallëzimit të krizës SHBA-Iran, e kjo pas ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 09:18 | 12 artikuj te ndërlidhur »

TRALLISJA/ A mundet që Zeman të tërheqë njohjen e Kosovës? Ja ç’thotë diplomacia e Pragës…
TRALLISJA/ A mundet që Zeman të tërheqë njohjen e Kosovës? Ja ç’thotë diplomacia e Pragës…
Deklarimi në Beograd i presidentit çek Milosh Zeman, se vendi i tij mund të tërhiqte njohjen e Kosovës, ka trazuar politikën e Pragës, e cila është karakterizuar nga qëndrime kundërshtuese në lidhje me këtë njohje. Në ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 09:18 | 52 artikuj te ndërlidhur »

Praga do të heq statujën e marshallit sovjetik, “turrivarje” në Moskë: ja ç’bëri Marshalli Konjev
Praga do të heq statujën e marshallit sovjetik, “turrivarje” në Moskë: ja ç’bëri Marshalli Konjev
Asambleja e Qarkut në Pragë vendosi të heqë statujën e një figure sovjetike nga Lufta e Dytë Botërore dhe ta zëvendësojë atë me një monument më të përgjithshëm pas një mosmarrëveshje që përfshin presidentin çek dhe ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 09:18 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Greqia, plan që t’u ofrojë shtetësi investitorëve të huaj
Greqia, plan që t’u ofrojë shtetësi investitorëve të huaj
Në përpjekje për të tërhequr investime të huaja, qeveria greke planifikon të ndjekë vendet e tjera evropiane duke futur stimuj të rinj për investitorët, duke përfshirë një ofertë “qytetarie” për ata që blejnë pasuri të ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 09:18 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Iu avit Metës, zëdhënësja e Brukselit shpotitet nga homologu i Presidencës shqiptare
Iu avit Metës, zëdhënësja e Brukselit shpotitet nga homologu i Presidencës shqiptare
Zëdhënësi i presidenti Meta shpotiti zërin e BE-së, Maja Koçijançiç, e cila për një televizion të Tiranës u shpreh rreth krizës, duke kërkuar ulje në tavolinë mes palëve. “Partitë politike duhet të përfshihen në një ...
Tesheshi | 13-Sep-2019 01:18 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Media e Athinës: Mitcotakis, takim me Ramën në OKB
Media e Athinës: Mitcotakis, takim me Ramën në OKB
Kryeministri Rama do të takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitcotakis mes 24 dhe 27 shtatorit, në kuadër të pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju York, aty ku pritet të ketë dhe shumë të takime ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 23:19 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Justin Trudeau shpërndan parlamentin: Kanadaja në zgjedhje të parakohshme
Justin Trudeau shpërndan parlamentin: Kanadaja në zgjedhje të parakohshme
Kryeministri kanadez Justin Trudeau shpërbëu parlamentin e shtetit dhe thirri zgjedhje të përgjithshme të parakohshme. “Kanadezët do të dalin në zgjedhje në 21 tetor. Ne kemi bërë shumë në katër vitet e kaluara”, tha ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 23:19 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Gjuha e shpenguar politike, Meta i “ankohet Zotit” për Ramën
Gjuha e shpenguar politike, Meta i “ankohet Zotit” për Ramën
Presidenti Meta i është “ankuar Zotit” në lidhje me kryeministrin Rama, duke zgjedhur të postojë një status me gjuhë të shpengueshme e aspak zyrtare, në përplasje me kreun e qeverisë. “O Zot ç’më ka gjetur me këtë ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 21:19 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved