ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 14:18

Televizioni Koha
Stafi shëndetësor i Tetovës uron Ditën Botërore të Shëndetit
Stafi shëndetësor i Tetovës uron Ditën Botërore të Shëndetit
Të nderuar bashkëqytetarë, Sot është Dita Botërore e Shëndetit, e cila festohet në të gjithë botën me pikëllim dhe mjerim për jetët e shumta të humbura dhe njerëzit të hospitalizuar në spitale me Kovid-19. Vendi ynë ...
Televizioni Koha | para 21 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

29 raste të reja, gjithsej 599 të infektuar me coronavirus në Maqedoni
Ministria e Shëndetësisë informon se në Klinikën Infektive në Shkup kanë ndërruar jetë katër pacientë të infektuar me coronavirus. Një nga Kumanova, një nga Struga, një nga Tetova dhe një nga Shtipi. Në Kumanovë ka ...
Televizioni Koha | para 23 ore | 142 artikuj te ndërlidhur »

Studentët në Maqedoni deri të premten kanë afat për t’i marrë gjërat personale nga konviktet
Studentët të cilët kanë nevojë t’i vizitojnë konviktet studentore për t’i marrë gjërat personale, këtë do të mund ta bëjnë në katër ditët e ardhshme, duke filluar prej sot. Drejtori i Konviktit Shtetëror “Shkupi”, Daria ...
Televizioni Koha | 07-Apr-2020 14:26 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Në Maqedoni janë mbyllur 48 objekte hotelierike për mosrespektimin e masave për mbrojtje nga Covid-19
Drejtuesja e Këshillit të Inspektoratit në Maqedoni, Magdalena Filipovska-Grashkoska, sot në konferencë për shtyp tha se Inspektorati i Tregut ka mbyllur gjithsej 48 objekte hotelierike në gjithë territorin e vendit, ...
Televizioni Koha | 07-Apr-2020 14:26 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Hyjmë në fazë kritike në luftën kundër coronavirusit
Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në nëpërmjet një videot thotë se “tashmë disa javë, ju, unë dhe e gjithë Maqedonia, po funksionojmë në një mënyrë të ndryshme”. “Bashkërisht luftojmë kundër një armiku ...
Televizioni Koha | 07-Apr-2020 14:23 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Lirohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
Komisioni Rregullator për Energjetikë informon se ka marrë vendim për ulje të çmimeve të derivateve të naftës, për mesatarisht 2.67 përqind. Sipas çmimeve të reja, benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 0.50 denarë ...
Televizioni Koha | 06-Apr-2020 14:33 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria e SHBA-ve, sapo miratoi 1,1 milion dollarë për mbështetje të Republikës së Maqedonisë së Veriut në ballafaqimin me COVID-19.
Qeveria e SHBA-ve, sapo miratoi 1,1 milion dollarë për mbështetje të Republikës së Maqedonisë së Veriut në ballafaqimin me COVID-19.
Arrijnë lajme të reja dhe të mira: Qeveria e SHBA-ve, sapo miratoi 1,1 milion dollarë për mbështetje të Republikës së Maqedonisë së Veriut në ballafaqimin me COVID-19. Mjetet do te shpërndahen përmes USAID-it në zyrat e ...
Televizioni Koha | 06-Apr-2020 14:33 | 8 artikuj te ndërlidhur »

AUV Maqedoni: Të shmanget përdorimi i aparateve të kafesë
Agjencia për Ushqim dhe Veterinari (AUV) ju bën thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të shmangin përdorimin e aparateve për përgatitjen automatike të kafeve dhe aparateve për ujë, në mënyrë që të parandalohet infektimi ...
Televizioni Koha | 06-Apr-2020 14:14 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved