ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 06:31

Telegrafi
Pika e dobët e meshkujve: Vdesin për këto lloj femrash, por dihen të kërcënuar prej tyre!
Pika e dobët e meshkujve: Vdesin për këto lloj femrash, por dihen të kërcënuar prej tyre!
Herën tjetër që një mashkull do t’ju thotë se i pëlqejnë gratë inteligjente, atëherë mund ta pyesni atë nëse është i lidhur me një femër të tillë Një studim i fundit ka nxjerrë në pah ‘brishtësinë’ e tyre përpara këtyre ...
Telegrafi | para 92 min |

Ndryshimet në gojë zbulojnë sëmundjet
Ndryshimet në gojë zbulojnë sëmundjet
Era e keqe nga goja Ndoshta bëhet fjalë për halitozën, e cila mund të jetë pasojë e shumë faktorëve, madje edhe e diabetit të padiagnostikuar. Në mesin e shkaktarëve të tjerë është edhe etja kronike ose lodhja kronike. ...
Telegrafi | para 98 min |

Vinicius Junior vazhdon të jetë “i fiksuar” pas Taynës, kësaj radhe i komenton duke e quajtur “top shoqen e tij”
Vinicius Junior vazhdon të jetë “i fiksuar” pas Taynës, kësaj radhe i komenton duke e quajtur “top shoqen e tij”
Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, ka tash e sa kohë që ka shprehur një simpati të veçantë për rep-artisten e njohur vendore, Tayna. Fillimisht javë më parë ai publikoi në InstaStory një pjesë të këngës së re të ...
Telegrafi | para 6 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Mjegulla anulon fluturime drejt Prishtinës dhe nga Prishtina
Si shkak i mjegullës së dendur që ka përfshirë pjesën e Prishtinës ka shkaktuar probleme në qarkullimin ajror në vend në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Mjegulla ka bërë që të anulohen disa ...
Telegrafi | para 6 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Arsenali afër të arrijë marrëveshje me Borussia Moenchegladbachun, Xhaka pritet të rikthehet në Gjermani
Arsenali afër të arrijë marrëveshje me Borussia Moenchegladbachun, Xhaka pritet të rikthehet në Gjermani
Granit Xhaka mund të rikthehet përsëri në elitën e futbollit gjerman Bundesliga. Mesfushori shqiptar nuk po kalon periudhë të mirë tek klubi aktual Arsenal, ku ka pasur probleme të shumta me tifozët. Xhaka nuk është ...
Telegrafi | para 7 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Tetë faktet e fshehura të filmit “Frozen”, që vërtetojnë se kuptimi i tij është më i thellë se sa mund të mendohet
Tetë faktet e fshehura të filmit “Frozen”, që vërtetojnë se kuptimi i tij është më i thellë se sa mund të mendohet
Në vitin 2013, filmi “Frozen” pushtoi zemrat e shumë njerëzve dhe siguroi fitimet më të larta në arkë në krahasim me filmat e tjerë të animuar. Por nëse shohim më thellë, do të mendohemi me kujdes dhe kjo është ajo që e ...
Telegrafi | para 7 ore |

Haradinaj: Pa Kosovë të fortë nuk ka Shqipëri të fortë – nuk duam “Mini Shengen”, duam “Shengen”
Haradinaj: Pa Kosovë të fortë nuk ka Shqipëri të fortë – nuk duam “Mini Shengen”, duam “Shengen”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se pa një Kosovë të fortë nuk mund të ketë një Shqipëri të fortë, ndërsa theksoi se ai beson se bashkimi kombëtar do të ndodh. “Një Shqipëri e fortë do të ...
Telegrafi | para 7 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Me pajisje të veçantë fluturoi nga njëra anije në tjetrën
Richard Browning, shpikës dhe pilot i një pajisje të pazakontë, habiti të gjithë kur nga luftanija e forcave detare mbretërore të Britanisë së Madhe HMS Mbretëresha Elizabeth, arriti të ngritet në ajër dhe të fluturojë ...
Telegrafi | para 7 ore |

United përgatit ofertën për brazilianin Richarlison
United përgatit ofertën për brazilianin Richarlison
Manchester United është duke u bërë gati për një afat kalimtar të nxehtë në janar. Djajtë e Kuq kanë vendosur ta përforcojnë ekipin dhe pritet të shpenzojnë shumë për të sjell lojtar të ri në Old Traford. Njëri nga ...
Telegrafi | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Cilat ushqime nuk duhet të konsumosh kur ke stomakun bosh
Cilat ushqime nuk duhet të konsumosh kur ke stomakun bosh
Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk janë të përshtatshme për t’u ngrënë me stomakun bosh, përndryshe shkaktojnë dëme për shëndetin Këto ...
Telegrafi | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Publikohen disa prej emrave të shqiptarëve që ndodhen në kampin “Al-Hawl” të Sirisë
Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin Al-Hawl në Siri. Në kushtet e konfidencialitet një burim nga departamenti i Antiterrori në policinë e shtetit i tha Top ...
Telegrafi | para 8 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar
Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se rënia e dëshirës për bashkim kombëtar, ka ardhur nga ideja e shkëmbimit të territoreve. Ai në një intervistë për Top Channel ka ...
Telegrafi | para 8 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Arsenali futet fuqishëm në garë për talentin Erling Haaland
Arsenali futet fuqishëm në garë për talentin Erling Haaland
Erling Haaland është njëri nga sulmuesit më të talentuar në Evropë. Norvegjezi ka shkëlqyer këtë edicion në elitën e futbollit austriak me gjigantin Red Bull Salzburg. 19-vjeçari ka zhvilluar 18 ndeshje këtë edicion mes ...
Telegrafi | para 8 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Gjashtë gjërat që thonë gjithmonë njerëzit që tradhtojnë
Gjashtë gjërat që thonë gjithmonë njerëzit që tradhtojnë
Kur bëhet fjalë për mbajtjen e një marrëdhënieje të shëndetshme dhe të dobishme, besimi dhe ndershmëria janë dy nga çelësat më të mëdhenj të suksesit, por çfarë ndodh kur ky besim prishet? Shumë ekspertë të ...
Telegrafi | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Koci: Luani i cili po mbahet i mbyllur në një kafaz në Zhegër, është futur ilegalisht në Kosovë – të konfiskohet
Avokati Arianit Koci, ka bërë të ditur se një luan i cili po mbahet i mbyllur në kafazin e një restoranti në fshatin Zhegër të komunës së Gjilanit dyshohet se është futur në Kosovë në mënyrë ilegale. Koci, përmes një ...
Telegrafi | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Getinjo: Shkrimi im mund të jetë i keq, ama fjalët janë të mira
Getinjo: Shkrimi im mund të jetë i keq, ama fjalët janë të mira
Reperi i njohur, Getinjo, publikoi së fundmi këngën e tij më të re, me titull “Une”. Kënga e tij është pritur mirë nga fansat, teksa vetëm në pak ditë ka arritur të shënojë shifra të larta klikimesh në YouTube. Ashtu si ...
Telegrafi | para 8 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Latifi: S’ekziston kombi kosovar, është vetëm një mit e koncept i zbrazët
Profesori i filozofisë, Blerim Latifi ka thënë se kombi kosovar është vetëm një mit. Këtyre ditëve është ngjallur një debat se a duhet ta quajmë ekipin e Kosovës në futboll, Përfaqësuese apo Kombëtare, e për këtë Latifi ...
Telegrafi | para 8 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Demhasaj: VV e LDK, më mirë se me lokacionin e stadiumit të merren me sigurimin e buxhetit për ta ndërtuar atë
Demhasaj: VV e LDK, më mirë se me lokacionin e stadiumit të merren me sigurimin e buxhetit për ta ndërtuar atë
Arton Demhasaj nga “Çohu” ka thënë se lokacioni te Drenasi është më i përshtatshëm për ndërtimin e stadiumit si ai i Bërnicës. Demhasaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se në Kosovë duhet të ...
Telegrafi | para 8 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Pasagjerët grinden në aeroplan, njëri kërkonte ta hapte roletën e dritares – tjetri ta mbyllte
Shumica e atyre që udhëtojnë me aeroplan, kanë brengen e vetme që të arrijnë në destinacion të sigurtë dhe pa ndonjë turbulencë gjatë fluturimit. Megjithatë dy personave që po udhëtonte me aeroplan dhe ishin të ulur ...
Telegrafi | para 8 ore |

Kryetari i FFK-së: Pranojmë çfarëdo lokacioni për stadium që e vendos qeveria
Në debatin për lokacionit e stadiumit ku do t’i zhvillonte ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës është përfshirë edhe i pari i FFK-së, Agim Ademi. Ademi, në një video lidhje për “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | para 8 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Kurti vendos kusht për të marrë pjesë në takimin e liderëve ballkanik në Durrës për “Mini Shengenin”
Kurti vendos kusht për të marrë pjesë në takimin e liderëve ballkanik në Durrës për “Mini Shengenin”
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar sërish iniciativën për krijimin e “Mini Shengenit”, ballkanik. Kurti ka thënë se arsyeja e mospjesëmarrjes së Kosovës në takimet e Novi Sadit dhe Ohërit, ku është ...
Telegrafi | para 8 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Ademi: Kompromiset janë pjesë e politikës
Ministri për Diasporë, Edmond Ademi,në emisionin “Rruga drejt” duke u përgjigjur në pyetjen se a kanë të drejtë të rinjtë të largohen nga vendi, kur shohin heroizimin e deputetëve që hapën dyert më 27 prill, arratisjen ...
Telegrafi | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Shefki Gashi: Stadiumi as në Bernicë e as Drenas, duhet ndërtuar në qendër të Prishtinës
Shefki Gashi: Stadiumi as në Bernicë e as Drenas, duhet ndërtuar në qendër të Prishtinës
Asambleisti i LDK-së në Komunën e Prishtinës, Shefki Gashi ka thënë se edhe Bërnica edhe Drenasi janë lokacione jo të përshtatshme për ndërtimin e stadiumit të Kosovës. Gashi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | para 9 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

28 Nëntori, vit jubilar për “Jetimat e Ballkanit” – dhurohen 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë
Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka njoftuar se me 28 Nëntor do të dhurojë edhe 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë, që kanë kushte të rënda socio-ekonomike. “Ftesë e hapur ...
Telegrafi | para 9 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona rivalizon Realin për Raheem Sterling
Barcelona rivalizon Realin për Raheem Sterling
Raheem Sterling mund të largohet nga Manchester City më shpejt se që është menduar. Sulmuesi anglez nuk ka arritur ende një marrëveshje për zgjatjen e kontratës me kampionët në fuqi të Anglisë. Kështu gjendjen e tij ...
Telegrafi | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Vëzhguesi i LVV-së thotë se nipi i Fatmir Limajt e ka fyer atë sot në QNR
Vëzhguesi i LVV-së thotë se nipi i Fatmir Limajt e ka fyer atë sot në QNR
Valon Hoti nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se nuk do të lejojnë që vota dhe vullneti i qytetarëve të tjetërsohet. Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, ai ka thënë se votën dhe vullnetin e shprehur më 6 tetor do ta ...
Telegrafi | para 9 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni, arrihet marrëveshje me mjekët që specializojnë me bashkëfinancim
Siç njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë, është arritur marrëveshje me specializantët e bashkëfinancuar, ndërsa specializantët privatë – doktorë të medicinës nga konkursi 2019 do të paguhen për punën e tyre nga ...
Telegrafi | para 9 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Peja pëson humbjen e parë në Ligën Ballkanike
Skuadra e Pejës pas dy fitoreve radhazi në Ligën Ballkanike, pësoi humbjen e parë, duke u mundur nga Academic Bultex 99 me rezultat 87:98. Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe basketbollistët pejanë dhanë maksimumin, ...
Telegrafi | para 9 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Haxhiu: Abdixhikut i intereson gara për Prishtinën, lokacioni i stadiumit ndryshohet vetëm nëse shkelet ligji
Deputeti i zgjedhur i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ideja për zhvendosjen e stadiumit nga Drenasi në Bërnicë u bë për shkaqe elektorale në LDK. Haxhiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ...
Telegrafi | para 9 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Agnesa Vuthaj vjen tejet tërheqëse në setin e ri fotografik
Agnesa Vuthaj vjen tejet tërheqëse në setin e ri fotografik
Bukuroshja Agnesa Vuthaj shquhet si njëra prej ikonave të bukurisë kosovare. Ajo vazhdon edhe pas kaq vitesh të pëlqehet dhe komentohet për paraqitjet e saj të shumta në rrjetet sociale. Së fundmi, ish-missi ka ...
Telegrafi | para 9 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

I jepet lamtumira e fundit, Imri Ajetit
I jepet lamtumira e fundit, Imri Ajetit
Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, familjarë dhe veprimtarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit, kryetarit të degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti. “Imriu kishe guxim dhe durim, ishte model i njeriut modest, i afërt dhe ...
Telegrafi | para 9 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Inaugurohet objekti i ri i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Sofje
Inaugurohet objekti i ri i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Sofje
Në një ceremoni simbolike, Ambasadori i Republikës se Kosovës, Edon Cana, i shoqëruar nga Ambasadorja e Shqipërisë, Donika Hoxha dhe stafet respektive të të dyja ambasadave, kanë inauguruar ambientet e reja të ARKSS-së. ...
Telegrafi | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Kurti e ka dëmtuar me qindra-mijëra euro Serbinë, nuk e besoj se do ta heq taksën, do të ishte vendim tragjik për Kosovën
Kryeministri Ramush Haradinaj shprehet se nuk e imagjinon dot se Albin Kurti do ta heq taksën ndaj mallrave serbe, ndërsa ka kujtuar që kryeministri i ri që pritet të drejtojë vendin ka qenë një nga ata që i ka ...
Telegrafi | para 9 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Spanja është vendi i fundit që duhet të ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO
Franca ishte shteti i parafundit që ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Anëtarësimi i plotë tani varet vetëm nga ratifikimi i Protokollit në Spanjë, por ende nuk dihet se kur do të ...
Telegrafi | para 9 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Rita Ora sjell poza atraktive dhe provokuese nga prapaskenat e dhomës së grimit
Rita Ora sjell poza atraktive dhe provokuese nga prapaskenat e dhomës së grimit
Rita Ora duket se është duke e shijuar në maksimum aventurën e saj të re si aktore. Ajo ka pranuar një rol të rëndësishëm filmik në projektin e ri kinematografik të quajtur “Twist”. Ky film vjen si ripërpunim i romanit ...
Telegrafi | para 10 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Paraburgim për kujdestaren që rrahu foshnjën dy vjeçare në Shkup
Kujdestarja e cili në Aerodrom të Shkupit rrahu foshnjën dy vjeçare në Shkup është paraburgosur. Ngjarja ka ndodhur tek pjesa e lojërave tek kafieteria ‘Deja vu’, ndërsa videot e siguruara nga kjo kafiteri tregojnë se ...
Telegrafi | para 10 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Emery flet për gjendjen e Xhakës: Mund të luajë këtë javë ndaj Southamptonit
Emery flet për gjendjen e Xhakës: Mund të luajë këtë javë ndaj Southamptonit
Granit Xhaka mund të rikthehet këtë fundjavë për të luajtur me Arsenalin. Ylli nga Kosova që prej 27 tetorit ka mbetur jashtë fushave për Arsenalin, pas problemeve që kishte me tifozët në ndeshjen ndaj Crystal Palace. ...
Telegrafi | para 10 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Google kufizon reklamat e kandidatëve dhe partive politike
Gjiganti botëror i Internetit Google do të kufizojë aftësinë për të synuar votuesit gjatë fushatave politike, duke mos lejuar politikanët dhe partitë të shënjestrojnë reklamat në grupe specifike bazuar në supozimet për ...
Telegrafi | para 10 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Zekiri tregon tre figurat më të rëndësishme kombëtare
Zekiri tregon tre figurat më të rëndësishme kombëtare
Nënkryetari i LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e Maqedonisë Muhamed Zekiri, në një intervistë për “TM Daily” në Telegrafi Maqedoni, ka folur për ngjarjet politike në vend, si dhe të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni. I ...
Telegrafi | para 10 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: Cuadrado dhe Juventusi së bashku deri në vitin 2022
Zyrtare: Cuadrado dhe Juventusi së bashku deri në vitin 2022
Juan Cuadrado e ka zgjatur qëndrimin e tij në Juventus deri në vitin 2022. Bianconerët i kishin filluar bisedimet me lojtarin për rinovim tash e një kohë. Ai ka treguar formë të mirë duke shënuar 15 gola dhe duke dhënë ...
Telegrafi | para 10 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Punëtorët në Britani të Madhe shtiren si të sëmurë për të mos shkuar në punë
Dy në pesë të rritur do të shtiren si të sëmurë vetëm e vetëm për të marrë një ditë pushim, sugjeron një studim i Com Res për BBC-në. Kur u morën në pyetje mbi moralin dhe vlerat e tyre, njerëzit pranuan se gënjejnë për ...
Telegrafi | para 10 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Nëse flini pranë një personi që gërhet, keni këto pasoja në shëndet
Nëse flini pranë një personi që gërhet, keni këto pasoja në shëndet
Është e vështirë të mohosh se jetesa me një person që gërhet mund të jetë vërtet sfiduese, sidomos nëse ai person është dikush me të cilin ndani të njëjtën dhomë ose shtratin Mirëpo, pasojat e gërhitjes mund të jenë ...
Telegrafi | para 10 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna
Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna
Futbollisti i Përfaqësuese së Kosovës, Anel Rashkaj është ndarë me klubin e Eskilastunas. Mesfushori tashmë përmes llogarisë së tij në rrjete sociale e ka falënderuar ish- skuadrën e elitës suedeze, Eskilastuna për ...
Telegrafi | para 10 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Aleanca për Shqiptarët: BDI la në harresë spitalin e Gostivarit
Nëpërmjet një konference për shtyp, nga Aleanca për Shqiptarët shprehu shqetësimet për gjendjen momentale të spitalit të Gostivarit me qëllim që, siç thanë ata, t’ia rikujtojnë Qeverisë, gjegjësisht ministrisë përkatëse ...
Telegrafi | para 11 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

I shënoi dy herë Juventusit në Ligën e Kampionëve, kampionët e Italisë marrëveshje me Aleksei Miranchuk?
I shënoi dy herë Juventusit në Ligën e Kampionëve, kampionët e Italisë marrëveshje me Aleksei Miranchuk?
Sport Mediaset shkruan se Juventusi tashmë ka rënë dakord për një marrëveshje me Lokomotiva Moskën për yllin rus, Aleksei Miranchuk. Sipas medieve, Juve e kanë bllokuar Miranchukun për një transferim në verë të vitit ...
Telegrafi | para 11 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Paratë bien nga dritarja e një ndërtese në Kalkutë, kalimtarët e rastit vrapojnë për t’i kapur
Paratë bien nga dritarja e një ndërtese në Kalkutë, kalimtarët e rastit vrapojnë për t’i kapur
Në Kalkutë të Indisë kalimtarët e rastit ishin dëshmitarë të ngjarje të pazakontë, por që i gëzoi pa masë kur panë se si paratë po binin nga qielli. Në fakt bëhet fjalë për një ndërtesë të lartë nga e cila binin para, ...
Telegrafi | para 11 ore |

Publikohet një tjetër fotografi e përbashkët e Gentës me të dashurin e saj, Huseyin Usta
Publikohet një tjetër fotografi e përbashkët e Gentës me të dashurin e saj, Huseyin Usta
Ka tash e sa kohë që përflitet se këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, ka nisur një lidhje të re. fatlumi duket të jetë biznesmeni i njohur turk, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Huseyin Usta. Ditë më parë në ...
Telegrafi | para 11 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, ata ishin pjesë e një grupi kriminal që vidhnin vetura e më pas i shisnin
Arrestohen dy shqiptarë në Itali, ata ishin pjesë e një grupi kriminal që vidhnin vetura e më pas i shisnin
Dy shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane. Nisur nga çfarë raportohet në mediat fqinje, të arrestuarit ishin pjesë e një bande kriminale që vidhte automjete dhe apartamente. 45-vjeçari dhe 41-vjeçari u ...
Telegrafi | para 11 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli insiston: Nëse e kalojmë pragun mbetemi në opozitë
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se preferojnë opozitën, nëse arrijnë ta kalojnë pragun zgjedhor. Ai, gjithashtu thotë se me Nismën edhe mund të ndahen, por tha se kjo mund të ndodhë nëse kanë ide të ...
Telegrafi | para 11 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Detektorët vodhën ‘rezervat’ e Vikingëve që ‘rishkruajnë historinë’
Detektorët vodhën ‘rezervat’ e Vikingëve që ‘rishkruajnë historinë’
Dy detektorë metalikë vodhën një ‘depo’ vikingësh prej 3 milionë funte, për të cilën ekspertët thonë se ka potencialin e “rishkrimit të historisë”. George Powell dhe Layton Davies gërmuan rreth 300 monedha në një fushë ...
Telegrafi | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved