ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/09/2019 11:50

Telegraf
Meta ’u kyç’ gojën deputetëve, dorëzon raportin sekret. Shumica nuk kanë çertifikatë sigurie
Presidenti i vendit Ilir Meta ka depozituar në Kuvend informacionin sekret, që i kishte dërguar SHISH lidhur me trazirat që mund të kishte në muajin Qershor, çka bëri që ai të vendoste shtyrjen e zgjedhjeve lokale. Po ...
Telegraf | para 22 min | 83 artikuj te ndërlidhur »

Ja lehtësirat pas Brexit në ligjin e emigracionit britanik për të tërhequr sa më shumë intelektualë
Do të lehtësohen rregullat e emigracionit për të tërhequr më shumë shkencëtarë të elitës pas Brexit Britania e Madhe bën këto lehtësime në ligjin e emigracionit Britania do të lehtësojë rregullat e saj të emigracionit ...
Telegraf | para 28 min |

Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave, miqtë e Ramës nuk paguajnë
Partia Demokratike deklaroi sot se Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave në muajin gusht, edhe pas arbitraritetit dhe terrorit të ushtuar ndaj biznesit. Në krahasim me gushtin e vitit të kaluar, u arkëtuan 33% më pak. ...
Telegraf | para 37 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

Kriza politike, Tanja Fajon: Zgjedhjet do të qetësonin situatën në Shqipëri
Thellimi i krizës politike në Shqipëri, tregon një situatë se gjërat në Shqipëria nuk po ecin ashtu siç të duhet. Ky është mendimi i eurodeputetes së Parlamentit Europian dhe pjesë e grupimit të Socialistëve Europianë, ...
Telegraf | para 45 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gjërat nuk kanë më kthim/ Keisi konfirmon ndarje nga Stresi
Gjërat nuk kanë më kthim/ Keisi konfirmon ndarje nga Stresi
Ata u kthyen në një nga çiftet më të komentuara të showbizit si fillim për lidhjen e tyre dhe me pas për ndarjen e bujshme. Prej kohësh thuhet se ata i kanë dhënë fund martesës së tyre, megjithatë ende nuk kanë pranuar ...
Telegraf | para 53 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Opozita e bashkuar/ Jo marrëveshje të fshehta, gati paketa e propozimeve. Deri në vendimin e 18 tetorit, nuk do ketë protesta
Opozita e bashkuar/ Jo marrëveshje të fshehta, gati paketa e propozimeve. Deri në vendimin e 18 tetorit, nuk do ketë protesta
Aleatët e Opozitës: Nuk ka protesta deri në 18 tetor, data e vendimmarrjes së BE për Shqipërinë Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zbuloi se çfarë u diskutua gjatë takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha dhe ...
Telegraf | para 62 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

“Përrallë” napolitane, Liverpool bie në “San Paolo”, ndeshje perfekte e Ancelottit
“Përrallë” napolitane, Liverpool bie në “San Paolo”, ndeshje perfekte e Ancelottit
“San Paolo” përjetoi një natë të magjishme, Napoli thyen kampionët në fuqi të Champions League duke siguruar një fitore të pastër 2-0. Liverpool u dorëzua në një 90-minutësh të interpretuar në mënyrë perfekte nga djemtë ...
Telegraf | para 67 min | 192 artikuj te ndërlidhur »

Prof. Dr. Paskal Milo: Kuvendi ka njerëz që shiten dhe blihen, prandaj edhe votat për Reformën e re Zgjedhore do deformohen
Prof. Dr. Paskal Milo, kryetari i PDS-së: Në parlament ka njerëz që shiten dhe blihen Aleati i kryeministrit Rama paralajmëron: Votat për Reformën Zgjedhore do të blihen! Kryetari i PDS-së Paskal Milo dhe aleat i ...
Telegraf | para 76 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Sot dhe nesër: Të gjitha zonat në Tiranë ku do të mungojë energjia elektrike
Edhe ditën e sotme OSHEE me anë të një njoftimi për mediat njofton se në datat 18 dhe 19 shtator 2019 do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Sipas njoftimit të OSHEE-së, stakimi do të ...
Telegraf | para 82 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Dhori Spirollari: Tërmeti dhe premtimet e qeverisë
Dhori Spirollari: Tërmeti dhe premtimet e qeverisë
Prefekti Dhori Spirollari: Përmbushim premtimin e qeverisë për ndërtimin nga e para të shtëpive të shkatërruara Vijon ndërtimi i shtëpive të dëmtuara nga tërmeti në qarkun e Korçës Nga Vepror Hasani Aktualisht në qarkun ...
Telegraf | para 89 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Aksidenti me vdekje në Durrës, arrestohet shoferi
Një ngjarje e rëndë ndodhi dje në Durrës. Gjatë mbrëmjes së djeshme ka ndodhur një aksident me vdekje. Policia njofton se është arrestuar drejtuesi 28-vjeçar E.C. i makinës i cili pas ngjarjes u largua nga vendi i ...
Telegraf | para 96 min | 90 artikuj te ndërlidhur »

Dr. Mjalinda Keta: Auditori studentor dhe 10 pyetjet për Presidentin Tusk
Dr. Mjalinda Keta: Auditori studentor dhe 10 pyetjet për Presidentin Tusk
Presidenti Tusk para një auditori studentor Dr.Majlinda Keta Nuk mendoj se pas 30 vitesh “demokraci” për çdo shqiptar, për më tepër për studentët e auditorëve shqiptare, të përbëjë lajm apo t’i kthejë në ndjekës aktivë, ...
Telegraf | para 102 min |

I bie telefoni në ujë ndërsa po e karikonte, humb jetën 26-vjeçarja
I bie telefoni në ujë ndërsa po e karikonte, humb jetën 26-vjeçarja
Një 26-vjeçare ka humbur jetën, pasi ra në kontakt me energjinë elektrike. Sipas “The sun”, ngjarja ndodhi në Rusi, ku 26-vjeçarja Evgenia Shulyatyeva humbi jetën pasi telefoni i saj ra në ujë në banjo, të cilin po e ...
Telegraf | para 107 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Plagosje me armë në Bulqizë
Një ngjarje e rëndë njoftohet se ka ndodhur në Bulqizë. Gjatë nëtës së sotme ka patur të shtëna me armë si pasoje ka mbetur një përson i plagosur. Eshtë plagosur me armë zjarri V.A. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:40 ...
Telegraf | para 118 min | 93 artikuj te ndërlidhur »

PPP-të e shëndetësisë shqiptare sipas modelit Blair
PPP-të e shëndetësisë shqiptare sipas modelit Blair
Vetëm 3 koncesionet e Edi Ramës në shëndetësi do t’u kushtojnë shqiptarëve 420 miliardë lekë. Mediat britanike: Anglia në krizë, do paguajë 100 miliardë USD për PPP e shëndetësisë të dhëna nga Toni Blair kur ky ishte ...
Telegraf | para 2 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Dje u shoqërua, policia jep detajet e reja për pedagogun që i kërkonte favore seksuale studentes
Është vënë në pranga pedagogu i Universitetit të Elbasanit, i cili u denoncua mbrëmjen e djeshme nga një emision telviziv. Pas daljes së videos, policia mësohet se e ka vënë në pranga pedagogun, Denis Himçi. Ja njoftimi ...
Telegraf | para 2 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Kryeministri Rama hedh në tregun e spiunazhit “vuvuzelat” e universiteteve
Pasi dështoi me ligjin e “Bilbilfryrësve” për të spiunuar administratën publike dhe private, kreu i “Rilindjes” hap vende të reja pune për studentët si spiunë me pagesë kundër pedagogëve dhe dekanateve, në këmbim të një ...
Telegraf | para 3 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

E rëndë në Francë, gjendet e masakruar gruaja shqiptare në shtrat, bashkëshorti në gjendje shoku
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë, ku një grua shqiptare është gjendur e masakruar në shtratin e saj me goditje të shumta thikash. Sipas medieve franceze, gruaja 56-vjeçare është me origjinë nga Kosova. Ajo u ...
Telegraf | para 3 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i yjeve për sot 18 shtator 2019
Dashi Ju mund t’i shndërroni vizionet tuaja më ambicioze në realitet për sa kohë që jeni të vetëdijshëm sesa mund të zgjasë kjo. Përpjekja juaj për të nisur diçka të re kërkon më shumë angazhim, kështu që mos filloni ...
Telegraf | para 3 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Moti, nis rënia graduale e temperaturave, në alpe nisin shirat
18 shtator 2019 moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira në shtim në pjesën e dytë të ditës , në alpe do të ketë rreshje shiu. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 8m/sek në bregdet. ...
Telegraf | para 4 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarja gjendet e therur me thikë në dhomën e gjumit
Të martën në mëngjes, rrethi i Strasbourg-ut është shokuar nga një ngjarje tragjike. Një 58-vjeçare nga Kosova është gjetur pa shenja jete nga burri i saj, që u kthye nga puna. Ai e kishte gjetur në shtrat, derisa ...
Telegraf | para 4 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Katër vajza rrihen me njëra-tjetrën në mes të qytetit
Një video që po bën xhiron e rrjeteve sociale tregon katër vajza të cilat përfshihen në një sherr mes tyre në qendër të qytetit të Prishtinës. Siç shikohen edhe nga pamjet vajzat shkëmbejnë me njëra-tjetrën edhe fyerje ...
Telegraf | para 15 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Kapet taksisti që po rrëmbente një fëmijë
Ngjarje e rëndë në Elbasan. Taksisti Sami Meta 55 vjeç është ndaluar nga policia, pasi është denoncuar se ka qenë duke rrëmbyer një fëmijë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të Elbasanit. Sipas policisë, kanë qenë prindërit ...
Telegraf | para 15 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Avokatët, apel të pazakontë ministrisë së Drejtësisë: Amnistoni të burgosurit se po divorcohen nga gratë
Avokatët penalistë i kërkojnë ministrisë së Drejtësisë të hartojë një amnisti për të burgosurit të cilët për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese po u zgjatet koha e qëndrimit në burg duke ...
Telegraf | para 17 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Panariti: ‘Nuk ka marrëveshje të fshehtë Basha-Rama, as përçarje PD-LSI’
Ish deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, duke komentuar situatën politike në vend, mohoi edhe njëherë zërat për një marrëvëshje të mundshme të opozitës me maxhorancën, si edhe thashethemet e nxjerra nga Rama për një ...
Telegraf | para 17 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Besojeni ose jo, por Era Istrefi do të sjellë këngë me reperin e famshëm amerikan!
Megjithatë kengetarja shqiptare nuk ka në plan të ndalet, pasi shumë shpejt do të publikojë një tjetër bashkëpunim. Synimet e Era Istrefit për të pushtuar tregun botëror janë të qarta dhe po punon shumë për ta arritur. ...
Telegraf | para 17 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Interi pas pak nis aventurën në Champions, ja formacioni zyrtar i Contes
Interi pas pak nis aventurën në Champions, ja formacioni zyrtar i Contes
Interi i Antonio Conte do të zbresë pas pak minutash në fushë për të luajtur sfidën e parë në Ligën e Kampionëve, teksa përballë do të jetë Sparta e Pragës. Strategu italian nuk i ndahet skemës së tij, 3-5-2, teksa ...
Telegraf | para 17 ore | 70 artikuj te ndërlidhur »

Tirana pa energji elektrike, ja zonat dhe oraret me kufizime në dy ditët në vazhdim
OSSHE ka njoftuar të tjera ndërprerje energjie në Tiranë për shkak të rikonstruksionit të kabinave. Stakim i datës 18-19 Shtator Për shkak të punimeve që po kryhen për rikonstruksionin e kabinave, në datat 18-19 shtator ...
Telegraf | para 18 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

U kap me 11 kg heroinë në Port, si e kishte modifikuar makinën kosovari
Një shtetas kosovar, i identifikuar si Agim Sylejmani u kap sot në Portin e Durrësit në momentin që po transportonte 11 kg heroinë në makinën e tij tip ‘Opel’. Nga zbulimet e fundit droga dyshohet se kishte destinacion ...
Telegraf | para 18 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

U kapën me drogë në makinë, arrestohen të rinjtë
Dy shtetas të akuzuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike janë arrestuar nga Policia e Sarandës, ndërkohë që një i tretë është proceduar penalisht në gjendje të lirë. Policia e Sarandës informon se këta persona ...
Telegraf | para 18 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Shehu: Po shkojmë drejt degradimit të shëndetësisë, PPP-të po atrofizojnë spitalet publike
Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sistemi shëndetësor në vend sa vjen e po degradon. Shehu thekson se PPP-të po atrofizojnë spitalet publike, duke thënë se ata kanë ...
Telegraf | para 18 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Do të vazhdojnë temperaturat e larta? Ja çfarë thonë meteorologët
Mëngjeset mbeten të freskëta me vlera të temperaturave minimale nga 11 deri në 18ºC, ndërsa ato të mesditës nuk do ti kalojnë vlerat nga 31 deri në 34ºC. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak ka bere parashikimin per diten e ...
Telegraf | para 18 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Vasili: Skandali!!
Nga Petrit Vasili: Stadiumi Qemal Stafa kishte rreth 20 mijë vende në një Tiranë me rreth 170 mijë banorë përpara viteve 90′. Kjo Arena Kombëtare me tre tribuna,çalamane dhe me një kullë si patericë ka 21777 vende në ...
Telegraf | para 19 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

“U vranë 8 policë dhe 10 pjesëtarë të grupit të armatosur”, Apeli lë në fuqi vendimin për Grupin e Kumanovës
Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 nëntor 2017 ishte dënuar me 746 vjet burgim. Për veprën terrorizëm ishin dënuar gjithsej 37 persona, ...
Telegraf | para 19 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Punonin si shitës droge në Sarandë, arrestohen në flagrancë
Policia e Sarandës bën me dije se, ka arrestuar dy shtetas dhe ka proceduar penalisht një të tretë për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Uniformat blu të qytetit bregdetar jugor shprehen se gjatë kontrollit ...
Telegraf | para 19 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Raporti i OSBE / ODIHR, skaneri që ndan shtetin e propagandës nga shteti i së drejtës
Raporti i OSBE / ODIHR, skaneri që ndan shtetin e propagandës nga shteti i së drejtës
Nga Ilir Meta – President i Republikës “Kriza politike u intensifikua me afrimin e ditës së zgjedhjeve.” “Ky antagonizëm ishte tregues i mungesës së përgjegjësisë së përbashkët ndaj integritetit të procesit zgjedhor që ...
Telegraf | para 19 ore | 84 artikuj te ndërlidhur »

Kryemadhi: Dialogu duhet të jetë institucional, opozita ka një paketë për zgjidhjen e krizës
Kryetarja e LSI-Monika Kryemadhi në një lidhje direkte në emisionin Ditar në A2 u shpreh se politika dialog është dhe dialogu duhet të jetë institucional “ Dialogu duhet të jetë institucional sepse edhe një nga kushtet ...
Telegraf | para 20 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Tmerr dhe panik, rrufeja e fuqishme godet gruan në makinë (Foto)
Tmerr dhe panik, rrufeja e fuqishme godet gruan në makinë (Foto)
Fenomenet natyrore janë të paparashikueshme. Një rrufe goditi dy herë makinën ‘Toyota’. Anna Nakaznykh rreth të 40-ve, ishte brenda automjetit RAV 4, kur rrufeja në qytetin e Siberisë Novosibrisk e goditi dy herë. ...
Telegraf | para 20 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Zhvatje me metoda mafioze në klubet e natës, arrestohen 11 persona
Një operacion antimafia u krye në qytetin e Palermos nga karabinierët të cilët arritën të arrestonin 11 persona me akuzën për zhvatje me metoda mafioze. Hetimet e koordinuara nga strukturat e antimafias kanë zbuluar ...
Telegraf | para 20 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Cristiano Ronaldo tregon planet e martesës me Georgina
Së fundmi Ronaldo ka dhënë një intervistë për programin e njohur britanik “Good Morning Britain”. Gjatë programit kampioni i bardhë e zive hapi zemrën e tij dhe tregoi për ndjenjën e fortë që e bashkon atë me modelen: ...
Telegraf | para 20 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Kapen 500 kg kokainë, e shpërndarë në 10 kontenierë. Njëri prej tyre është futur në Shqipëri
Mediat greke raportojnë se rreth 500 kg kokainë janë kapur nga policia e shtetit Helen një pjesë e të cilës kishte si dstyinacion Shqipërinë. Droga si fikllim kishte si destinacion Selanikun dhe ku më pas do të niste ...
Telegraf | para 20 ore |

Dy tërmete godasin Kosovën – këto janë të dhënat e seizmografëve
Për pak orë dy tërmete kanë goditur Kosovën. Një tërmet ka goditur rajonin e Dukagjinit sot rreth orës 15:00. Deri më tani ende nuk ka informacione zyrtare për dëme të mundshme, derisa, banorët kanë thënë që janë ...
Telegraf | para 20 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Kabul, 24 viktima pas sulmit kamikaz në një miting elektoral të Ghanit
Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën në incidentin ...
Telegraf | para 20 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA
Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është një tjetër rast i ngritjes së akuzave nga autoritetet federale me synimin ...
Telegraf | para 21 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Kush fshihet pas audiopërgjimit “Babale”? Alizoti: Stilolapsat përgjues m’i dha…
Gjykata e Tiranës dëgjoi dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”. Alizoti iu përgjigj pyetjeve të Prokurorëve, teksa pranoi akuzat e kallëzimit të rremë dhe rrëfeu para gjykatës se ai ...
Telegraf | para 21 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Akuzat e Atletikos në drejtim të Barcelonës për Grizmanin, merret vendimi në dëm të katalanasve
Akuzat e Atletikos në drejtim të Barcelonës për Grizmanin, merret vendimi në dëm të katalanasve
Ditën e sotme është marrë vendimi për sa i përket akuzave te Atletikos, se Barcelona kishte nisur bisedimet me Grizmanin që në shkurtin e këtij viti, kur ai kishte një klauzolë largimi 200 milionë euro. Sulmuesi francez ...
Telegraf | para 21 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

U shkarkuan nga Vettingu/ Gjykata e Strasburgut kërkon të dhëna për 2 nga 15 ankesat e depozituara (Emrat)
Plot 15 pjestarë të sistemit të drejtësisë kanë depozituar çështjet e tyre në Gjykatën e Srtrasburgut pas skualifikimit të tyre nga vetting, ndërkohë mësohet se kjo gjykatë i kërkon shtetit shqiptar të dhëna për ...
Telegraf | para 21 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Zbulim i befasishëm, astronautët bien në gjurmët e yllit më të madh neutron
Astronomët ishin vënë në kërkim të valëve gravitacionale, por padashur, kanë zbuluar atë që konsiderohet si ylli më i madh neutron i pikasur ndonjëherë! Yjet neutron janë më të vegjëlit në univers, me një diametër të ...
Telegraf | para 21 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Lila: Nëse kaloj dëmtimin luaj deri në 41-vjeç, nuk e mendova kurrë kalimin te Kukësi, i detyrohem Tiranës
Andi Lila është rikthyer në kampionatin shqiptar, ndërsa është bërë pjesë e Tiranës. Me bardheblutë është aktivizuar edhe më parë përgjatë viteve 2008-2011, teksa fitoi edhe titullin kampion në sezonin 2008-2009. ...
Telegraf | para 21 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ermali shokohet nga çmimet në Zvicër
Ermali shokohet nga çmimet në Zvicër
Aktori i humorit Ermal Mamaqi prej ditësh ndodhet në udhëtim, ndërsa së fundi është ndalur në Zvicër. Ndërsa është i gatshëm të tregojë çdo gjë që i bën përshtypje në një qytet të ri, sot në mëngjes ai ka treguar se ...
Telegraf | para 21 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved