ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 14:08

SuperSport
“The best FIFA Football Awards 2019”, van Dijk sfidon Messin e Ronaldon, sot fituesit
“The best FIFA Football Awards 2019”, van Dijk sfidon Messin e Ronaldon, sot fituesit
Mbrëmje gala në Milano, më teatrin “La Scala”, ku në orën 20:30 do të zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve të “The best FIFA Football Awards 2019”. Fituesit do të shpallen pas votimit të katër kategorive: ...
SuperSport | para 2 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Sadiku në “Zona Gol”: Tifoz me Realin, fitojmë “finalen” me Turqinë
Sadiku në “Zona Gol”: Tifoz me Realin, fitojmë “finalen” me Turqinë
Armando Sadiku ishte i ftuari në “Zona Gol” nëpërmjet një lidhjeje të drejtpërdrejtë nga Spanja. Sulmuesi kuqezi, tashmë pjesë e Malagas, foli për ndeshjen “finale” që e pret Shqipërinë në Turqi, por edhe për ...
SuperSport | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Hera e dytë që ndodh, Gabigol “i bë dalje” motrës së Neymarit
Hera e dytë që ndodh, Gabigol “i bë dalje” motrës së Neymarit
Rafaella Santos, motra e Neymar Junior dhe futbollistin brazilian Gabigol (i cili po jeton momentin më të mirë të karrierës së tij në Flamengo) kanë prishur përsëri marrëdhëniet mes tyre (është hera e dytë që ndodh). ...
SuperSport | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Cikalleshi “abonohet” me golin, shënon sërish në Turqi
Video/ Cikalleshi “abonohet” me golin, shënon sërish në Turqi
Sokol Cikalleshi është “abonuar” me golin, pasi vazhdon të shënojë edhe në Kategorinë e Dytë turke, me skuadrën e Akhisarspor, ku është shndërruar në një titullar fiks. Një javë më parë Cikalleshi i shënoi portierit ...
SuperSport | para 17 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Dortmund “ngec” në Frankfurt, Thuram i jep fitoren B. Munchengladbach
Dortmund “ngec” në Frankfurt, Thuram i jep fitoren B. Munchengladbach
Borussia e Dortmundit ndalet sërish, teksa nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në transfertën përballë Eintrachtit të Frankfurtit, ndonëse arriti të kalojë dy herë në avantazh. Aksel Witsel kaloi në ...
SuperSport | para 18 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Jonuz: Na mungon një sulmues klasik, e vështirë të luash pa tifozë
Jonuz: Na mungon një sulmues klasik, e vështirë të luash pa tifozë
Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz e pranoi se skuadra shkodrane ka vështirësi në gjetjen e golit, teksa në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” deklaroi se ekipit i mungon një sulmues klasik, që të dijë të ...
SuperSport | para 19 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sukaj e merr me humor: Shyqyr kemi “Lungomaren” dhe pimë ndonjë kafe
Sukaj e merr me humor: Shyqyr kemi “Lungomaren” dhe pimë ndonjë kafe
Xhevahir Sukaj u tregua i gatshëm të japë një intervistë për mikrofonin e Supersport, ku komentoi penalltinë “e vjedhur” ndaj Stazhillës dhe trajtoi me nota humori situatën te klubi vlonjat. Një ndeshje e vuajtur por më ...
SuperSport | para 20 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sadedini: Sot dhamë gjithçka, por ekipi nuk më bind ende
Sadedini: Sot dhamë gjithçka, por ekipi nuk më bind ende
Në mikrofonin e “Supersport” pas ndeshjes, trajneri i Flamurtarit Dritan Sadedini deklaroi se ekipi i tij është sërish në vështirësi dhe pret të rritet dita-ditës, ndonëse sot mori një pikë me vlerë ndaj Laçit. Pika e ...
SuperSport | para 20 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Marantas: Morëm një pikë të rëndësishme për moralin
Marantas: Morëm një pikë të rëndësishme për moralin
Në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, trajneri i Luftëtarit, Marantas tregoi se tani ekipi i tij ka më shumë moral për të ardhmen, ndërsa shprehet se me këta lojtarë do bëjë më të mirën. ...
SuperSport | para 20 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shkodranët shënojnë në Vlorë, Vllaznia vazhdon “agjërimin” në sulm
Shkodranët shënojnë në Vlorë, Vllaznia vazhdon “agjërimin” në sulm
Flamurtari ndali hemorragjinë e humbjeve dhe mori pikën e parë në kampionat, teksa arriti të befasojë Laçin dhe t’i rrëmbejë një barazim 3-3, në sfidën e javës së pestë, të zhvilluar në qytetin e Vlorës. Me një stadium ...
SuperSport | para 20 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Starova: Jam i zhgënjyer, erdhëm këtu për të marrë 3 pikë
Starova: Jam i zhgënjyer, erdhëm këtu për të marrë 3 pikë
Trajneri i Laçit Sulejman Starova u shpreh mjaft i zhgënjyer me barazimin e kurbinasve në Vlorë dhe në intervistën për “Gol pas Goli” në Supersport, pranoi se kishin ardhur për 3 pikë, por evidentoi gabimet e shumta në ...
SuperSport | para 20 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Shkëndija merr fitoren e tretë radhazi dhe ngjitet në renditje, Osmani debuton me barazim te Shkupi
Shkëndija merr fitoren e tretë radhazi dhe ngjitet në renditje, Osmani debuton me barazim te Shkupi
Trajneri Erhan Selimi e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën në stolin e Shkëndijës, teksa sot ka arritur të regjistrojë edhe fitore ne tretë radhazi, me kuqezinjtë që mposhtën ekipin e Strugës me rezultatin 2-0. ...
SuperSport | para 20 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Sinan Idrizi për Supersport: Ja pse vendosa të “mbyll” stadiumin
Sinan Idrizi për Supersport: Ja pse vendosa të “mbyll” stadiumin
Nuk kanë të sosur telashet te Flamurtari, që formoi skuadrën vetëm pak ditë para startit të kampionatit, ndërsa sot për përballjen me laçin, presidenti i vlonjatëve ka vendosur të mbyllë dyert e stadiumit “Flamurtari”. ...
SuperSport | para 21 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë rikthimi, Taku shënon në debutim me Tampa Bay
Çfarë rikthimi, Taku shënon në debutim me Tampa Bay
Rikthim ëndrrash për Afrim Takun te Tampa Bay Rowdies. Mesfushori shqiptar i cili deri në tani nuk kishte shënuar asnjë gol në eksperiencat e tij në tokën e premtuar me skuadrat e Tampa Bay dhe Charlotte Independence, ...
SuperSport | para 23 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Seredova nuk e harron dot Buffonin: Unë dhe ai të lidhur përgjithmonë!
Seredova nuk e harron dot Buffonin: Unë dhe ai të lidhur përgjithmonë!
Alena Seredova nuk e harron dot ish-bashkëshortin e saj portierin e Juventusit Gianlugi Buffon pavarsisht se prej kohësh është ndarë nga ai me Buffon që është në një lidhje tjetër dashurie me gazetaren Ilaria D’Amico me ...
SuperSport | 22-Sep-2019 14:16 |

E la të largohej kur ishte 18-vjeç, Arsenali kërkon të riblejë Malen
E la të largohej kur ishte 18-vjeç, Arsenali kërkon të riblejë Malen
Largimi i Donyell Malen nga Arsenali në vitin 2017 mund të jetë një nga vendimet e gabuara të drejtuesve anglezë. 20-vjeçari që u shit për vetëm 500 mijë paund tani jo vetëm që ka shumëfishuar vlerën e kartonit por ...
SuperSport | 22-Sep-2019 13:46 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Besart Berisha pranë rikthimit në Australi, e duan rivalët e Melbourne Victory
Besart Berisha pranë rikthimit në Australi, e duan rivalët e Melbourne Victory
Besart Berisha është në rrugën e rikthimit në Australi aty ku ka shkëlqyer dhe ka fituar trofe të rëndësishëm. Sulmuesi shqiptar i lindur në Prishtinë ka mbyllur aventurën në Japoni me Sanfrece Hiroshiman dhe prej disa ...
SuperSport | 22-Sep-2019 13:24 | 4 artikuj te ndërlidhur »

E diela futbollistike në Supersport, spikasin Bologna-Roma e Frankfurt-Dortmund
E diela futbollistike në Supersport, spikasin Bologna-Roma e Frankfurt-Dortmund
Në këtë të dielë magjike në ekranin tonë do të keni mundësi të përjetoni live edhe Serinë A italiane dhe Bundesligën gjermane. Në Itali vëmendja më e madhe do të jetë te dy duelet e orës 15:00, Lecce-Napoli dhe ...
SuperSport | 22-Sep-2019 11:57 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sevilla-Real, Lyon-PSG dhe PSV-Ajax, e dielë magjike në Supersport
Sevilla-Real, Lyon-PSG dhe PSV-Ajax, e dielë magjike në Supersport
Do të jetë një e dielë e mbushur me emocione dhe spektakël ajo e sotmja në ekranin e Supersport. Chelsea-Liverpool është vetëm superndeshja e kësaj jave pasi të tjera takime shumë të bukura për t’u parë do të luhen. Në ...
SuperSport | 22-Sep-2019 11:47 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Flamurtari-Laçi dhe Vllaznia-Luftëtari, java e 5-të mbyllet me shkëndija
Flamurtari-Laçi dhe Vllaznia-Luftëtari, java e 5-të mbyllet me shkëndija
Java e 5-të e Kategorisë Superiore do të mbyllet me dy takime shumë interesante mes 4 skuadrave që mbyllin renditjen dhe me përjashtim të Laçit kanë si objektiv kryesor qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar. Në ...
SuperSport | 22-Sep-2019 10:00 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Manaj shënon dhe fiton “derbin shqiptar” me Sadikun e Baren, shënon edhe Memushaj
Manaj shënon dhe fiton “derbin shqiptar” me Sadikun e Baren, shënon edhe Memushaj
Rei Manaj ka shënuar një gol në minutën e 66’ të sfidës mes Albacetes së tij dhe Malagës së Armando Sadikut e Keidi Bares, duke i dhënë tre pikët ekipit të tij dhe duke fituar “derbin shqiptar” me shokët e Kombëtares. ...
SuperSport | 21-Sep-2019 22:43 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Gjici i kënaqur me fitoren: Ja cilët kemi rivalë për titull
Gjici i kënaqur me fitoren: Ja cilët kemi rivalë për titull
Në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e “Supersport”, presidenti Gjici, u shpreh i kënaqur me triumfin e Kukësit ndaj Tiranës, teksa evidentoi edhe rivalët e verilindorëve për titull kampion. Sa i kënaqur jeni më ...
SuperSport | 21-Sep-2019 22:23 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Duro: Shkurtaj duhej të mbyllte ndeshjen, nuk vihem në presion nga Gjici
Duro: Shkurtaj duhej të mbyllte ndeshjen, nuk vihem në presion nga Gjici
Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro nuk ngurroi të falënderojë futbollistët e tij për reagimin dhe ndeshjen e mirë të bërë ndaj Tiranës, teksa në intervistën për “Gol pas Goli” në Supersport tha se deklaratat e presidentit ...
SuperSport | 21-Sep-2019 22:23 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Halili e ka me arbitrin: Hamiti bëri “masakër”, na ka dëmtuar shumë herë
Halili e ka me arbitrin: Hamiti bëri “masakër”, na ka dëmtuar shumë herë
Presidenti i Tiranës Refik Halili akuzoi arbitrimin e Eldorian Hamitit, si shkaktar të humbjes së Tiranës sot, teksa në intervistën e dhënë për Supersport, nuk e fshehu indinjimin e tij për vendimet e tij. “Është një ...
SuperSport | 21-Sep-2019 22:23 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Abazaj: Nuk jam penduar për kalimin te Kukësi, jap maksimumin për skuadrën
Abazaj: Nuk jam penduar për kalimin te Kukësi, jap maksimumin për skuadrën
Kristal Abazaj ishte pranë kalimit te Tirana në verë, por në fund vendosi të firmosë për Kukësin dhe sot shënoi në fitoren 2-1 të verilindorëve përballë bardhebluve të kryeqytetit. Në intervistën për Supersport, ...
SuperSport | 21-Sep-2019 22:23 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Mema: Sherrin nuk e pashë, sot na mungoi qetësia në finalizim
Mema: Sherrin nuk e pashë, sot na mungoi qetësia në finalizim
Trajneri i Tiranës Ardian Mema deklaroi se skuadrës së tij i mungoi qetësia në përballjen me Kukësin, teksa në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, theksoi se duhet shmangur euforia. Çfarë ...
SuperSport | 21-Sep-2019 21:47 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kukësi i shkakton humbjen e parë Tiranës dhe e arrin në krye të renditjes
Kukësi i shkakton humbjen e parë Tiranës dhe e arrin në krye të renditjes
Kryendeshja e javës së pestë të Kategorisë Superiore, mes Kukësit dhe Tiranës, e zhvilluar në “Elbasan Arena”, shkoi për verilindorët, që arritën të imponohen me rezultatin 2-1, duke shënuar nga një gol për çdo pjesë. ...
SuperSport | 21-Sep-2019 21:33 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Spektakël në fushë, por tension dhe sherr në tunel në Kukësi-Tirana
Spektakël në fushë, por tension dhe sherr në tunel në Kukësi-Tirana
Në fushë u zhvillua një 90-minutësh spektakolar, nga më të bukurit e Kategorisë Superiore, por teksa futbollistët po shkonin drejt dhomave të zhveshjes, nuk munguan tensioni dhe incidentet me njëri-tjetrin. Gjithçka ...
SuperSport | 21-Sep-2019 21:33 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Tragjedi në turneun e boksit në Shkodër, humb jetën një sportist
Tragjedi në turneun e boksit në Shkodër, humb jetën një sportist
Duhej të kishte festë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës, ku po zhvillohej turneu i boksit “Shkodra Boxing Night”, por gjithçka përfundoi me një tragjedi. Boksieri bullgar Isus Velchkov humbi ...
SuperSport | 21-Sep-2019 21:33 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Trashi: Ta nxjerrim Partizanin nga kjo situatë dhe të festojmë me Lerdën
Trashi: Ta nxjerrim Partizanin nga kjo situatë dhe të festojmë me Lerdën
Intervista mbrojtësit të Partizanit, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas ndeshjes që “të kuqtë” barazuan 1-1 me Bylisin, në stadiumin “Selman Stërmasi”. Paraqitje e jashtëzakonshme individuale, por ...
SuperSport | 21-Sep-2019 20:34 | 2 artikuj te ndërlidhur »

UEFA “me dorë të hekurt” ndaj sulmuesit të Milanit, e pezullon 5 javë
UEFA “me dorë të hekurt” ndaj sulmuesit të Milanit, e pezullon 5 javë
Ante Rebiç është ndoshta afrimi më i bujshëm i Milanit në këtë merkato vere, me kroatin që u bashkua me formulën e huazimit dy vjeçare, me të drejtë blerjeje në verën e 2021-shit. Megjithatë nëse kuqezinjtë do të ...
SuperSport | 21-Sep-2019 19:13 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Lerda: Mund ta zgjidhnim më mirë, tani mendjen te derbi
Lerda: Mund ta zgjidhnim më mirë, tani mendjen te derbi
Trajneri i Partizanit u shfaq i zhgënjyer për mënyrën se si erdhi barazimi 1-1 ndaj Bylisit, por në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, bëri thirrje që skuadra të fillojë të mendojë për ...
SuperSport | 21-Sep-2019 19:01 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Dovedan: Barazimi ishte rezultati më i drejtë, sot nuk luajtëm mirë
Dovedan: Barazimi ishte rezultati më i drejtë, sot nuk luajtëm mirë
Trajneri i Bylisit, Marco Dovedan pranoi se barazimi ishte rezultati më i drejtë i sfidës ndaj Partizanit, por në intervistën për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport theksoi se është i pakënaqur me performancën në ...
SuperSport | 21-Sep-2019 18:57 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Daja: Fitore që na kënaq shumë, por duhet të mos shpërdorojmë
Daja: Fitore që na kënaq shumë, por duhet të mos shpërdorojmë
Mjaft i kënaqur është shfaqur trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, që në mikrofonin e emisionit “Gol pas Goli” në Supersport, pranoi se skuadra e tij ka marrë më të mirën dhe se priten ditë më të mira në vijim. Fitore ...
SuperSport | 21-Sep-2019 18:51 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shkëmbi: Ndjejmë mungesën e Kallakut, kemi probleme në sulm
Shkëmbi: Ndjejmë mungesën e Kallakut, kemi probleme në sulm
Trajneri i Teutës, Blendi Shkëmbi u shpreh i zhgënjyer për humbjen e durrsakëve në Korçë, ndërsa në intervistën për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pranoi se edhe loja e të tijve la për të dëshiruar. I zhgënjyer ...
SuperSport | 21-Sep-2019 18:43 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja, Ntephe “shtang” Partizanin
Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja, Ntephe “shtang” Partizanin
Pas dy humbjeve radhazi, Skënderbeu u rikthye te suksesi, duke mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Teutën në Korçë, falë një goli të shënuar nga sulmuesi Krasniqi në pjesën e parë të takimit. Në stadiumin “Skënderbeu” u ...
SuperSport | 21-Sep-2019 18:25 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Lewandowski me shifra “të frikshme”, Bayerni fiton me goleadë
Lewandowski me shifra “të frikshme”, Bayerni fiton me goleadë
Pas barazimit javën e kaluar në transfertën ndaj Leipzig, Bayern Munchen u rikthye te fitorja, duke mposhtur bindshëm 4-0 Kolnin në sfidën e zhvilluar në “Allianz Arena”. Bavarezët zhbllokuan sfidën me Lewandowskin që ...
SuperSport | 21-Sep-2019 17:31 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Elisa Scheffler, tifozja e Milanit që po çmend rrjetin(Foto)
Elisa Scheffler, tifozja e Milanit që po çmend rrjetin(Foto)
Vazhdojnë pozat seksi për modelen Elisa Scheffler që pushimet e saj i ka ndarë mes liqenit të Gardës, Malit të Zi dhe Ibizas. Tifozja e Milanit ka çmendur fansat e saj dhe mbi të gjithë tifozët kuqezi me fotot seksi që ...
SuperSport | 21-Sep-2019 13:36 |

Panucci nuk i ndahet Ballkanit, gati firma në Greqi
Panucci nuk i ndahet Ballkanit, gati firma në Greqi
Christian Panucci rifillon gjithçka nga Greqia. Sipas mediave italiane, ish-tekniku i kombëtares shqiptare do të jetë trajneri i ri i Arisit të Selanikut. Panucci ka arritur akordin përsa i përket anës financiare me ...
SuperSport | 21-Sep-2019 13:18 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pështyu kundërshtarin, Gerard përjashton Grezdën: Nuk do luajë më kurrë me Rangers!
Pështyu kundërshtarin, Gerard përjashton Grezdën: Nuk do luajë më kurrë me Rangers!
Eros Grezda është në telashe serioze. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen paqe në këtë sezon te Rangers në kampionatin skocez. Fillimisht erdhi përjashtimi nga kombëtarja shqiptare nga trajneri Edy Reja që në grumbullimin e ...
SuperSport | 21-Sep-2019 12:39 | 15 artikuj te ndërlidhur »

E shtuna futbollistike në Supersport, spikasin Leicester-Tottenham dhe Bayern-Koln
E shtuna futbollistike në Supersport, spikasin Leicester-Tottenham dhe Bayern-Koln
Do të jetë e shtunë e mbushur me evente futbollistike dhe plot spektakël kjo e 21 shtatorit në ekranin e Supersport. Në Serie A, nuk luhet vetëm derbi i Milanos pasi në orën 18:00 Juventusi pret në Allianz Stadium ...
SuperSport | 21-Sep-2019 11:22 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Marku mposht çekun Serban në Londër, para syve të Xhakës dhe Mustafit
Marku mposht çekun Serban në Londër, para syve të Xhakës dhe Mustafit
Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur të fitojë me vendim unanim ndeshjen ndaj çekut Miroslav Serban, të zhvilluar të premten mbrëma në Londër. Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar në sallën “York Hall” ...
SuperSport | 21-Sep-2019 10:59 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Java e 5-të e Superiores, kulmon me supersfidën Kukësi-Tirana
Java e 5-të e Superiores, kulmon me supersfidën Kukësi-Tirana
Java e 5-të e Kategorisë vjen këtë të shtunë me 3 ndeshje, njëra më e bukur se tjetra me vëmendjen më të madhe që do të jetë padiskutim në Elbasan Arena aty ku në orën 19:00 Kukësi pret në një ndeshje ku tifozët ...
SuperSport | 21-Sep-2019 10:18 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Schalke 04 kalon “pengesën” Mainz, Cagliari regjistron suksesin e dytë radhazi
Schalke 04 kalon “pengesën” Mainz, Cagliari regjistron suksesin e dytë radhazi
Java e 5-të e Bundesligës gjermane ka nisur me takimin mes Schalke 04-ës dhe Mainzit në “Gelsenkirchen”, që u fitua nga skuadra vendase me rezultatin 2-1. Serdar shënoi për Schalken në minutën e 36’ të pjesës së parë ...
SuperSport | 20-Sep-2019 22:58 | 8 artikuj te ndërlidhur »

U shkarkua nga Shkëndija, Qatip Osmani nënshkruan me një tjetër skuadër shqiptare
U shkarkua nga Shkëndija, Qatip Osmani nënshkruan me një tjetër skuadër shqiptare
U shkarkua nga pankina e Shkëndijës së Tetovës vetëm pak ditë më parë, por Qatip Osmani nuk qëndroi gjatë pa punë, sepse sot firmosi me një tjetër skuadër shqiptare në Maqedoninë e Veriut, FC Shkupin. Lajmi u dha nga ...
SuperSport | 20-Sep-2019 21:19 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved