ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:06

Standard
Vrasja e trefishtë në Kosovë, zbardhet dëshmia e familjarit të autorit: Mora kallashin dhe …
Vrasja e trefishtë në Kosovë, zbardhet dëshmia e familjarit të autorit: Mora kallashin dhe …
Mosmarrëveshjet mes familjeve Rafuna dhe Mehmeti dyshohet se kishin filluar disa ditë para se të ndodhte vrasja e trefishtë, në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Sipas pretendimeve të prokurorisë, gjithçka filloi ...
Standard | para 86 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Një delegacion i kompanive gjermane do të vizitojë Kosovën… Zbulohet arsyeja!
Një delegacion i kompanive gjermane do të vizitojë Kosovën… Zbulohet arsyeja!
Me përkrahjen e Republikës Federale të Gjermanisë, përmes Bashkëpunimit Ndërkombëtar Gjerman-GIZ, në Prishtinë do të arrijë një delegacion i kompanive gjermane, të cilat do të zhvillojnë takime biznes me biznes(B2B)me ...
Standard | para 86 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet shifra! Qeveria përbuzet duke u larguar nga vendi, ja sa shqiptarë kërkuan azil sivjet…
Zbulohet shifra! Qeveria përbuzet duke u larguar nga vendi, ja sa shqiptarë kërkuan azil sivjet…
Dëshira e shqiptarëve për të ikur nga vendi nuk po ka të ndalur, përkundrazi është ringjallur sërish në 2019-n. Sipas të dhënave të Zyrës Europiane të Mbështetjes së Azilantëve (EASO) për periudhën janar-korrik, ...
Standard | para 86 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëri 2019!
Shqipëri 2019!
Nga Hysni Gurra Të thuash sot në Shqipëri se tërmeti është dukuri që edhe mund të parashikohet me përafërsi, jo ekzakt, e theksoj, përfundon i djegur përsëgjalli si Xhordano Bruno në vitin 1600, por jo i djegur në ...
Standard | para 86 min |

Shpëthen Keta ndaj Ramës: PS-ja ka vdekur në 2007-n, Rilindja bashkim klanesh në urdhërat e kryeminstrit!
Shpëthen Keta ndaj Ramës: PS-ja ka vdekur në 2007-n, Rilindja bashkim klanesh në urdhërat e kryeminstrit!
Rama është kryeministri që qeveris përmes rrjeteve sociale, por që nuk arriti të qeverisë shqiptarët përmes reformave të pretenduara, duke mundësuar që Shqipëria të renditet e konkurrojë me shtete në zona lufte, sepse ...
Standard | para 86 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Në Shqipëri drejtësia ka ‘vdekur’/ Pampuri: Qytetarët nuk i varfëroi apo traumatizoi tërmeti, por fallsiteti i Ramës!!!
Në Shqipëri drejtësia ka ‘vdekur’/ Pampuri: Qytetarët nuk i varfëroi apo traumatizoi tërmeti, por fallsiteti i Ramës!!!
Nga Orjola Pampuri Në 24 orë, pervec, momenteve të vështira që kaluam të gjithë, na u desh të përballemi dhe me skena të neveritshme, ku njeri mbante batanije, tjetri shperndante supë, një tjeter mbante bebe ne duar, e ...
Standard | para 86 min |

Vasili ironi të thellë Ramës: “Hajdeni moj shoqe më qani burrin se unë do të shkoj në dasëm”! Ai iku në OKB duke i lënë shqiptarët vetëm!
Vasili ironi të thellë Ramës: “Hajdeni moj shoqe më qani burrin se unë do të shkoj në dasëm”! Ai iku në OKB duke i lënë shqiptarët vetëm!
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka dale gjatë ditës së sotme në një konferencë për shtyp nga selia e partisë. “Kryeministri është larguar në OKB për të mbajtur një fjalim, a thua se dikush në OKB ka interes të dëgjojë ...
Standard | para 86 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Derbi “Della Madonnina”/ Berlusconi: E shikova në TV, Milan më zhgënjeu!
Derbi “Della Madonnina”/ Berlusconi: E shikova në TV, Milan më zhgënjeu!
Silvio Berlusconi nuk ka kursyer kritikat për Milanin pas humbjes 2-0 kunder Interit. Brozovic dhe Lukaku me golat e tyre i dhuruan fitoren Interit, por bosi italian që aktualisht është në krye të klubit të Monzës ...
Standard | para 87 min | 125 artikuj te ndërlidhur »

Debati i “zjarrtë” midis dy “gardianëve” gjerman, ja si shprehet mbrojtësi i Bajernit…
Debati i “zjarrtë” midis dy “gardianëve” gjerman, ja si shprehet mbrojtësi i Bajernit…
Mbrojtësi Bajernit të Mynihut, Joshua Kimmich ka folur për mosmarreveshjet që po zhvillohen kohët e fundit mes Manuel Neuerit dhe Ter Stegen. Konkurrenca në portën e përfaqësueses së Gjermanisë, ka bërë që dy ...
Standard | para 87 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti shkatërrimtar, ja pasojat që janë shkaktuar në Kavajë
Tërmeti shkatërrimtar, ja pasojat që janë shkaktuar në Kavajë
Tërmeti i rënë një ditë më parë që shkaktoi dëme të konsiderueshme në të gjithë vendin, preku shumë edhe Kavajën. Banesat e vjetra private dhe pallatet e ndërtuara përpara viteve 90′ ishin më të prekurat nga tronditjet ...
Standard | para 87 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

”Air India” me dietë vegjetariane për shkak të… borxheve! Zëdhënësi i kompanisë tha se…
”Air India” me dietë vegjetariane për shkak të… borxheve! Zëdhënësi i kompanisë tha se…
Kompania shtetërore ajrore ”Air India” e vendosi ekuipazhin e saj në dietë pasi borxhi i kompanisë është rreth 7,35 miliardë euro. Kompania ajrore ka vendosur gjithashtu të ndryshojë menynë e pilotëve dhe frekuentuesit ...
Standard | para 87 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Artistja Bashhysa shpërthen në ofendime: O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…
Artistja Bashhysa shpërthen në ofendime: O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…
Nga Keti Bashhysa/ Sa idiotër ka ky vend , nuk ma do mendja të ketë askund! Boll shenja po ju jep Zoti pra , që të mblidhni trutë e kokës por, nuk po kuptoni! Në vend që të ruani veten dhe familjet tuaja në kësi rastesh ...
Standard | para 87 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Balliu akuza të forta: Të arrestohen Rama, Xhaçka dhe Spiropali që nuk morën masa kur i paralajmëroi Meta, dhe jo gazetarët…
Balliu akuza të forta: Të arrestohen Rama, Xhaçka dhe Spiropali që nuk morën masa kur i paralajmëroi Meta, dhe jo gazetarët…
Ish deputeti i PD-së, Klevis Balliu, ka reaguar pas lajmit qe kryeministri ka arrestuar gazetaret qe nxoren fakenews per termet. Reagimi i plote: Rama, Xhaçka dhe Spiropali duhet të arrestohen për faktin që mashtruan ...
Standard | para 87 min |

Mos kryqëzoni gazetarët, logjikoni njëherë me mendjen tuaj njerëz!
Mos kryqëzoni gazetarët, logjikoni njëherë me mendjen tuaj njerëz!
Nga Arben Vata A është gabim publikimi i lajmit për lëkundje të mundshme tërmeti, referuar një medie tjetër? Sigurisht që PO. A është gabim njerëzor, gabim i shkaktuar nga nxitimi? Sigurisht që PO. Kush ka punuar në ...
Standard | para 87 min |

Ambasada Gjermane publikon foto në Facebook, mesazh qytetarëve: Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt tronditjen!
Ambasada Gjermane publikon foto në Facebook, mesazh qytetarëve: Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt tronditjen!
Ambasada gjermane ka publikuar një foto sot në të cilën tregon se edhe godina e saj është dëmtuar nga tërmeti. Në një shënim në Fb, ambasada u jep zemër, qytetarëve shqiptarë: “Tërmetet e fundjavës na tronditën ...
Standard | para 87 min | 58 artikuj te ndërlidhur »

Hajde qeveri kaosi hajde!? Vasili ngre pyetjen: A është ditë normale për ata që janë në çadra apo ju janë dëmtuar shtëpitë???
Hajde qeveri kaosi hajde!? Vasili ngre pyetjen: A është ditë normale për ata që janë në çadra apo ju janë dëmtuar shtëpitë???
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e cilëson skandal faktin qe Edi Rama ka ikur ne SHBA dhe e ka lene Shqiperine ne gjendje te mjerueshme… Postimi i plote: Hajde qeveri kaosi hajde!? 1.Kryeministri ...
Standard | para 87 min | 17 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthen sërish në akuza Berisha: Të goditur nga tërmeti, të braktisur nga narkoshteti!!!
Shpërthen sërish në akuza Berisha: Të goditur nga tërmeti, të braktisur nga narkoshteti!!!
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar nje foto te qytetarit ku shihet qarte shtepia e shkaterruar ne Durres. Mesa duket qeveria spo ben asgje per te ndihmuar personat qe u jane shkaterruar shtepite nga termeti. ...
Standard | para 87 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tragjike në Elbasan, 4 viktima nga aksidenti. Policia jep detaje…
Tragjike në Elbasan, 4 viktima nga aksidenti. Policia jep detaje…
Një aksident i rëndë me 4 viktima dhe disa të plagosur, sapo është regjistruar në aksin nacional Elbasan-Peqin në fshatin Papër. Mësohet se tre mjete janë përplasur keq mes tyre ndërkohë që njëra prej të plagosurave ka ...
Standard | para 87 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Premier League, kryeson Liverpool. Manchester City bën presion me gola…
VIDEO/ Premier League, kryeson Liverpool. Manchester City bën presion me gola…
Ndryshe nga Champions, Liverpool nuk ka ndërmend të ndalet në kampionatin anglez, duke shtuar fitoren e gjashtë radhazi në në po aq ndeshje të luajtura në këtë sezon. Skuadra e Jurgen Klopp tregoi edhe një herë forcën, ...
Standard | para 87 min | 88 artikuj te ndërlidhur »

“Faleminderit Sassoli, por Kryeministri ynë ka ikur”/ Vasili: Ky i yni është nje fosil monist…
“Faleminderit Sassoli, por Kryeministri ynë ka ikur”/ Vasili: Ky i yni është nje fosil monist…
Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili në rrjetin social facebook ka reaguar me kritika nda kryeministrit Rama. “Faleminderit Sassoli, por Kryeministri yne ka ikur se nuk ka nge te rrije ne Shqiperi dhe prane shqiptareve ...
Standard | para 87 min | 58 artikuj te ndërlidhur »

Manjani shpërthen ndaj Ramës: Sot në sabah na lëshoi habere se do takojë Trump…Se kujt i plasi se kë takon ky!!!
Manjani shpërthen ndaj Ramës: Sot në sabah na lëshoi habere se do takojë Trump…Se kujt i plasi se kë takon ky!!!
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me një postim në faqen e tij në Facebook per largimin e kryeminstrit ne SHBA ku do te zhvilloje takim me Presidentin Trump. Postimi i plote: Përfundoi edhe vizita e ...
Standard | para 87 min | 149 artikuj te ndërlidhur »

Në Shqipëri, e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, jo 50 milionë!
Në Shqipëri, e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, jo 50 milionë!
Nga Kim Mehmeti “Në ‘Shqipëritë’ tona është e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, por jo 50 milion, ngaqë vjedhësi i dhjetëra eurove përfundon në burg, e ai i milionave bëhet mik me gjykatësit!”
Standard | para 87 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

CAS ka në dorë të ardhmen e Hysaj!!!
CAS ka në dorë të ardhmen e Hysaj!!!
Elseid Hysaj qëndroi te Napoli, jo për dëshirë të tij, por klubi refuzoi të gjithë ofertat që erdhën në drejtim të anësorit kuqezi. De Laurentiis nuk ishte kundër largimit të Hysaj, ishte i vetëdijshëm për dëshirën e ...
Standard | para 6 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i rëndë! Përplasen dy mjete, humbin jetën 4 persona
Aksident i rëndë! Përplasen dy mjete, humbin jetën 4 persona
Katër persona humbën jetën në një aksident të rëndë trafiku në Austri. Sipas policisë, dy makina u përplasën me njëra-tjetrën pranë kufirit hungarez. Sipas informacioneve fillestare, aksidenti ndodhi në orët e vona të ...
Standard | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshim drastik i aktores italiane, mahnit fansat me looku-n e ri!
Ndryshim drastik i aktores italiane, mahnit fansat me looku-n e ri!
Monica Bellucci pret flokët dhe heq dorë nga flokët e gjatë me një model ikonik. Ja tek e shohim në Milano Fashion Week me një look të ri, me një model të shkurtër flokësh që i nxjerr në pah edhe ballin. Artistja i ka ...
Standard | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Shifrat, ja tërmetet më të mëdha të regjistruara në historinë e njerëzimit!!!
Shifrat, ja tërmetet më të mëdha të regjistruara në historinë e njerëzimit!!!
Valdivia, Kili, 22 maj 1960 (9.5) Ky tërmet vrau 1655 njerëz, plagosi 3000 dhe zhvendosi dy milion banorë. Ajo i shkaktoi dëme Kilit në mbi 550 milion dollarë amerikanë, ndërsa cunami që ai krijoi shkaktoi vdekje dhe ...
Standard | para 6 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Video/ “Djajtë e Kuq” rikthehen sërish në “krizë”, dështojnë në transfertë
Video/ “Djajtë e Kuq” rikthehen sërish në “krizë”, dështojnë në transfertë
Situata tek Manchester United duket se nuk ka përmirësime pas ndeshjes së humbur në transfertë me West Ham ditën e djeshme. Pas dy sukseseve të mëparshme në Premier league dhe Europa League djajtë e kuq nuk arritën të ...
Standard | para 6 ore | 108 artikuj te ndërlidhur »

Po filmonte ciklonin nga makina, shqiptari bllokohet dhe humb jetën tragjikisht
Po filmonte ciklonin nga makina, shqiptari bllokohet dhe humb jetën tragjikisht
Përmbytjet e fundit në Teksas kanë shkaktuar plot 5 viktima, mes tyre edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për 52-vjeçarin Mark Dukaj, nga Florida, i cili u gjet i vdekur brenda kamionit të tij. Hetuesit besojnë se vdekja e ...
Standard | para 6 ore |

E pabesueshme! Shfaqet një këlysh zebre me lëkurë pika-pika…
E pabesueshme! Shfaqet një këlysh zebre me lëkurë pika-pika…
Një këlysh zebre me një lëkurë pika-pika u zbulua dhe u fotografua në parkun kombëtar ”Maasai Mara National Reserve” në Kenia. Kafsha, e quajtur Tira, ka njolla të bardha dhe shirita në mantelin e zi, të përmbysur në ...
Standard | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Tragjedi! Humbin jetën 25 persona nga përplasja e një autobusi
Tragjedi! Humbin jetën 25 persona nga përplasja e një autobusi
Të paktën 25 persona përfshirë gjashtë fëmijë thuhet të kenë vdekur pasi një autobus u përplas në mal kur shoferi humbi kontrollin. Sipas mediave të huaja, anëtarë të forcave të armatosura besohet të jenë midis ...
Standard | para 6 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Propoganda vazhdon, Zoti e ruajtë vendin…/ Reagon PD: Dëgjojnë shefin e madh, në vend qe te jene ne terren…
Propoganda vazhdon, Zoti e ruajtë vendin…/ Reagon PD: Dëgjojnë shefin e madh, në vend qe te jene ne terren…
Emergjencë kombëtare në televizion, e ka cilësuar ish-deputetja demokrate Dhurata Çupi, reagimin e Kryeministrit dhe qeverisë, lidhur me situatën e krijuar nga tërmetet. Çupi në një postim në rrjet shkruan se edhe në ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Mëso, duhet të mësoni”, kjo ishte përgjigja e Ronaldos pas ndeshjes me Atletico Madrid…
“Mëso, duhet të mësoni”, kjo ishte përgjigja e Ronaldos pas ndeshjes me Atletico Madrid…
Cristiano Ronaldo nuk ndihet aspak mirë kur dëgjon teoritë e njerëzve dhe gazetarëve, për veprimin e tij me dorë gjatë ndeshjes me Atletico Madrid. Portugezi humbi një rast për gol në minutat e fundit te ndeshjes për ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 33 artikuj te ndërlidhur »

Emergjencat Civile thirrje të fortë qytetarëve: Mos qëndroni në shtëpi sonte, shmangni…
Emergjencat Civile thirrje të fortë qytetarëve: Mos qëndroni në shtëpi sonte, shmangni…
Tërmetet që tronditën Shqipërinë, ka bërë që Emergjencat Civile të dalin me një deklaratë të fortë. Emergjencat apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë filmimet ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 32 artikuj te ndërlidhur »

“Kthehuni në vendin tuaj”! Rrihen të burgosurit, 15 agjentë nën hetim…
“Kthehuni në vendin tuaj”! Rrihen të burgosurit, 15 agjentë nën hetim…
Katër agjentë janë pezulluar si pjesë e një hetimi që përfshin 15 policë nga burgu San Gimignano, në provincën e Siena. Hetimi, i cili filloi me denoncimin e disa të burgosurve për pretendime për rrahje brenda burgut, ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 |

Rrëzimi i aeroplanit, sfida e ish-policit në përballjen me zjarrin: “Kam shpëtuar tre, pastaj hoqa dorë”
Rrëzimi i aeroplanit, sfida e ish-policit në përballjen me zjarrin: “Kam shpëtuar tre, pastaj hoqa dorë”
Dhjetë vjet në Narkotikët e Milanos, dhjetë të tjerë në Skuadrën e Flying dhe trembëdhjetë në Prokurorinë Publike në Bergamo.Por, madje edhe për një polic, një skenë si kjo është një grusht në stomak. Kur ai vrapon në ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 |

Ironi e fortë nga Manjani: Hajde mbaje propagandën tani! Duket si gallatë, por jo më çudi…
Ironi e fortë nga Manjani: Hajde mbaje propagandën tani! Duket si gallatë, por jo më çudi…
Ish Ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar me një shenim në faqen e tij në facebook propagandën e pistë qeveritare që po zhvillohet pas termetit të frikshëm të një dite më parë. “Ndërkohë në lajme na u shit një ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 |

Varfëria, “ju nuk bëtë asgjë!” Pra, le të veprojmë së bashku!
Varfëria, “ju nuk bëtë asgjë!” Pra, le të veprojmë së bashku!
“Subjektet që ne veshim kërkojnë vullnet të palëkundur politik dhe veçanërisht nevojë për të vepruar dhe menduar së bashku …”, thonë në një forum në Paris-Today në Francë, katër udhëheqës të shoqatave. Pierre Henry, ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 |

Danilo Toninelli “ironizon” Matteo Salvini: “Unë po ju lë paguar dy Mojitos”
Danilo Toninelli “ironizon” Matteo Salvini: “Unë po ju lë paguar dy Mojitos”
Danilo Toninelli dhe Matteo Salvini nuk u mbështetën kurrë. Në fakt, gjatë qeverisjes së ndryshimit (të formuar nga Lidhja dhe Lëvizja 5 yje), ata vazhduan të ngacmohen dhe të ngjiten me njëri-tjetrin. Pasi përvoja ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 |

Kamioni godet turmën, humbin jetën…
Kamioni godet turmën, humbin jetën…
Dhjetë njerëz kanë humbur jetën dhe rreth gjashtëmbëdhjetë të tjerë janë dërguar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore në provincën e Hiashit, në Beijing, pasi një kamion ka humbur kontrollin dhe ka hyrë ndërmjet ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 2 artikuj te ndërlidhur »

‘Tronditet’ “Elbasan Arena”, Kukësi kthen me këmbë në tokë Tiranën!
‘Tronditet’ “Elbasan Arena”, Kukësi kthen me këmbë në tokë Tiranën!
Fluturimi i Tiranës është ndërprerë ditën e sotme, teksa në përballjen me Kukësin, kryesuesit bardheblu janë mundur me rezultatin 2-0, duke shfaqur lojë të pasigurtë në mbrojtje, çka në prag të derbit është një lajm jo ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Panik dhe frikë nga tërmetet, psikologia apel qytetarëve: Si duhet ta menaxhoni situatën…
Panik dhe frikë nga tërmetet, psikologia apel qytetarëve: Si duhet ta menaxhoni situatën…
Psikologia Arjana Rreli në një lidhje telefonike me “News 24” ka këshilluar të gjithë qytetarët që të ruajnë qetësinë dhe të menaxhojnë situatën pas tërmeteve, e cila në fakt u shoqërua me ankth dhe panik. Ajo vuri ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 8 artikuj te ndërlidhur »

E gjithë bota dridhet nga tërmetet, ja vendet e prekura gjatë orëve të fundit…
E gjithë bota dridhet nga tërmetet, ja vendet e prekura gjatë orëve të fundit…
Nuk është vetëm Shqipëria në këto momente nën dridhjet e tokës, por thuajse në të gjithë botën ka aktivitet sizmik. Sipas portalit Emsc.eu , që monitoron tërmetet kudo që ato ndodhen në botë, vetëm në tri orët e fundit ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 14 artikuj te ndërlidhur »

A mposhten tërmetet? Një libër, një histori…
A mposhten tërmetet? Një libër, një histori…
Ai cilësohet si tërmeti më i fortë dhe më shkatërrues në Shqipëri. Ndodhi më 30 nëntor 1967 në zonën Librazhd-Dibër. 6.6 ballë sipas shkallës Rihter, shkatërroi 177 fshatra, ku humbën jetën 12 vetë dhe 177 të tjerë u ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Braimllari akuza qeverisë: Duhet gjendja e emergjencës, Rama me kllounat e tij të mos bëjnë show
Braimllari akuza qeverisë: Duhet gjendja e emergjencës, Rama me kllounat e tij të mos bëjnë show
Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij në facebook duke akzuar qevrinë se po bënë shoë mediatik me termetin e një dite më parë. “Në vend të jenë në terren në ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 11 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ “Tërbohet” Conte, ja si e festoi golin e Lukakut!!!
VIDEO/ “Tërbohet” Conte, ja si e festoi golin e Lukakut!!!
Interi fitojë me rezultatin 2-0 ndeshjen ndaj Milanit. Afrimi më i zhurmshëm për zikaltrit në merkaton e verës, Lukaku, do të gjente golin e dytë dhe mbylli historikun e takimit. Ajo që po shpërndahet gjerësisht në ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 125 artikuj te ndërlidhur »

Deutsche Welle: Vëzhguesit e BE do të zbarkojnë në Kosovë për zgjedhjet e 6 tetorit
Deutsche Welle: Vëzhguesit e BE do të zbarkojnë në Kosovë për zgjedhjet e 6 tetorit
Kryesuesja e misionit vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë tha në Prishtinë: “Zgjedhjet e 6 tetorit janë një mundësi shumë e mirë që të gjitha palët të marrin pjesë dhe të shprehin angazhimin për demokraci”. Nga ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Tirana mezi po i kryen punët e veta/ Reagon Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë….
Tirana mezi po i kryen punët e veta/ Reagon Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë….
Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka takuar sot qytetarët në Podujevë, me të cilët ka bashkëbiseduar për temat e ndryshme. Në një moment, ai ka kritikuar edhe disa politikanë kosovarë ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 118 artikuj te ndërlidhur »

Reagim epik nga gazetari: Akt shumë i rëndë, Fuga je për burg…
Reagim epik nga gazetari: Akt shumë i rëndë, Fuga je për burg…
Gazetari Habjon Hasani ne nje status ne Facebook ka reaguar pas deklarates se Sizmologut grek Akis Tselentis. Në fakt dokumenti i presidentit Ilir Meta ishte sekret. Ishte kryeministria e drejtuar nga Edi Rama që e ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 55 artikuj te ndërlidhur »

Gazetarët pyesin Zidane: A do të largohesh nga Madridi? Ja përgjigja EPIKE e francezit!
Gazetarët pyesin Zidane: A do të largohesh nga Madridi? Ja përgjigja EPIKE e francezit!
Përpara ndeshjes me Sevillian që do të luhet nesër në Sanchez Pizjuan, trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane dolin në një konferencë për shtyp Francezi përveçse ndeshjes u pyet nga gazetarët dhe për situatën e tij, ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 83 artikuj te ndërlidhur »

Kisha Katolike mesazh të fortë qytetarëve pas tërmetit: Përkrahje, ndihmë dhe solidaritet… Shtëpia është e mikut dhe e Zotit!
Kisha Katolike mesazh të fortë qytetarëve pas tërmetit: Përkrahje, ndihmë dhe solidaritet… Shtëpia është e mikut dhe e Zotit!
Kisha Katolike ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që ra ditën e djeshme dhe lëkundjeve që ende vazhdojnë në vend. ‘Dita e diele, që për ne besimtarët është momenti kulmor i takimit me Zotin e jetës, na ka gjetur të ...
Standard | 22-Sep-2019 15:41 | 149 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved