ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 13:17

Shenja
Në vend që të jetë në izolim ka shkuar në market, dënohet me 2.500 euro shkupjani
Në vend që të jetë në izolim ka shkuar në market, dënohet me 2.500 euro shkupjani
Prokuroria e Shkupit deri te Gjykata Penale ka dorëzuar propozimin për gjobitjen e një qytetari nga Shkupi me 2,500 euro, i cili e ka shkelur vetëizolimin e obliguar. “Personi i akuzuar, më 17 mars, gjatë hyrjes në ...
Shenja | I sapobotuar | 69 artikuj te ndërlidhur »

Kreshnik Bekteshi kundërshton pretendimet e Odës së turizmit dhe hotelerisë
Kreshnik Bekteshi kundërshton pretendimet e Odës së turizmit dhe hotelerisë
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në një press konferencë për media kundërshtoi pohimet e Odës së turizmit dhe hotelerisë. Më poshtë mund ta lexoni fjalimin e ministrit Bekteshi: “Si Ministria përgjegjëse për ...
Shenja | I sapobotuar | 14 artikuj te ndërlidhur »

Dita më e keqe në Gjermani deri më tani, 254 njerëz vdesin, më shumë se 100 mijë të infektuar me Covid-19
Dita më e keqe në Gjermani deri më tani, 254 njerëz vdesin, më shumë se 100 mijë të infektuar me Covid-19
Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Gjermani sot ka kapur shifrën 254, numri më i lartë i vdekjeve në atë vend në një ditë të vetme. Numri i rasteve të reja gjithashtu u rrit, transmeton Telegrafi. Janë regjistruar ...
Shenja | para 23 min | 34 artikuj te ndërlidhur »

Agim Veliu: S’i komentoj deklarimet e çiftit Osmani- Kurti
Agim Veliu: S’i komentoj deklarimet e çiftit Osmani- Kurti
Agim Veliu e ngucë keq Nënkryetaren e LDK’së: S’i komentoj deklarimet e çiftit Osmani- Kurti. Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, mbrëmë ka folur rreth rrëzimit të qeverisë Kurti dhe ...
Shenja | para 28 min | 45 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Kemi rënie graduale të të shtrirëve në mjediset spitalore nga COVID-19
Rama: Kemi rënie graduale të të shtrirëve në mjediset spitalore nga COVID-19
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se ka rënie graduale të të shtrirëve në mjediset spitalore nga COVID-19. Ai ka njoftuar se falë masave të shpejta e të forta ka ardhur deri te kjo rënie. Shkrimi i plotë i ...
Shenja | para 30 min | 40 artikuj te ndërlidhur »

Spanja shënon 757 viktima të koronavirusit për 24 orë
Spanja shënon 757 viktima të koronavirusit për 24 orë
Ministria e Shëndetësisë në Spanjë ka njoftuar se 757 persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 14 mijë e 555, që do të thotë se Spanja vazhdon të ...
Shenja | para 33 min | 179 artikuj te ndërlidhur »

Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar në Shqipëri që në Janar
Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar në Shqipëri që në Janar
“Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në vendin tonë”. Kështu u shpreh në intervistën Profesori i Epidemiologjisë, Eduard Kakarriqi. “ Unë dua të vë theksin se OBSH vetëm me datën 27 shkurt ka bërë përkufizimin e ...
Shenja | para 35 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Panik në Kenia, 17 deputetë pozitiv me COVID-19
Panik në Kenia, 17 deputetë pozitiv me COVID-19
Rreth 17 deputetë në vendin e Afrikës Lindore, Kenia raportohet se kanë rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19), duke shtyrë që kryetari i parlamentit të anulojë seancën e jashtëzakonshme parlamentare, ...
Shenja | para 39 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Spasovski: Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara, të mbetemi të bashkuar edhe në këto momente të rënda
Spasovski: Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara, të mbetemi të bashkuar edhe në këto momente të rënda
Kaluam shumë momente të rënda dhe trazira në 27 vitet e kaluara.Me lidership të mençur dhe politika të mençura, të bashkuar dhe të përkushtuar arritëm t’i tejkalojmë të gjitha pengesat dhe trazirat. Të gjitha sukseset ...
Shenja | para 52 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi: Thellësisht mirënjohës për Turqinë për mbështetjen e Kosovës
Thaçi: Thellësisht mirënjohës për Turqinë për mbështetjen e Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka biseduar sot nëpërmjet telefonit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, rreth ndihmave të nisura nga Turqia për popullin kosovar, transmeton Anadolu Agency (AA). Presidenti ...
Shenja | para 61 min | 68 artikuj te ndërlidhur »

Dimitrov: Qytetarët të jenë të kujdesshëm, gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme
Dimitrov: Qytetarët të jenë të kujdesshëm, gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme
NATO përmes mekanizmit të saj për ndihmë në njëfarë mënyre ka rolin e një qendre koordinimi midis kërkesave dhe nevojave të shteteve anëtare në përballjen me Kovid-19 dhe atyre që mund të ofrojnë ndihmë, përmes ...
Shenja | para 64 min | 82 artikuj te ndërlidhur »

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00
Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00
Ora policore në Maqedoninë e Veriut nga sot fillon në ora 16:00 dhe përfundon në orën 05:00 të mëngjesit të ditëve të javës. Në fundjavë (e shtunë dhe e diel) do të ketë orë policore tërëditore për të gjithë qytetarët, ...
Shenja | para 72 min | 109 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëri, 17 raste të reja me koronavirus
Shqipëri, 17 raste të reja me koronavirus
Ka shkuar në 400 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri, nga 2989 teste të kryera në total. Në komunikimin e përditshëm, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 17 ...
Shenja | para 78 min | 91 artikuj te ndërlidhur »

Gjatë 24 orëve të kaluara, 35 persona nuk e kanë respektuar orën policore
Gjatë 24 orëve të kaluara, 35 persona nuk e kanë respektuar orën policore
Gjatë 24 orëve të kaluara në nivel të tërë shtetit, 35 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, me ç’rast janë arrestuar 19 persona, ndërsa për të tjerët janë marrë të dhëna dhe do të vijojnë masa adekuate, ...
Shenja | para 82 min | 68 artikuj te ndërlidhur »

Pas 76 ditësh izolimi total, rihapet Wuhani – vendi ku kishte shpërthyer coronavirusi
Pas 76 ditësh izolimi total, rihapet Wuhani – vendi ku kishte shpërthyer coronavirusi
Autoritet kineze kanë çbllokuar daljen nga qyteti Wuhan ku kishte shpërthyer epidemia e coronavirusit, duke bërë që për 76 ditë të izolohet plotësisht nga bota e jashtme. Sot autoritetet kanë hapur rrugët që qojnë në ...
Shenja | para 89 min | 34 artikuj te ndërlidhur »

Testohet në SHBA vaksina kundër COVID-19 e financuar nga Bill Gates
Testohet në SHBA vaksina kundër COVID-19 e financuar nga Bill Gates
40 vullnetarë në SHBA morën dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit. Ky është një eksperiment i financuar pjesërisht nga fondacioni “Bill dhe Melinda Gates”, si dhe nga Koalicioni për Inovacione të Përgatitjes ...
Shenja | para 95 min | 31 artikuj te ndërlidhur »

Ndjehet tërmet në pjesët jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut, epiqendra në Shqipëri
Ndjehet tërmet në pjesët jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut, epiqendra në Shqipëri
Një tërmet me magnitudë lokale prej 3.7 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes në Shqipëri dhe është ndjerë nga popullata në pjesët jugperëndimore të vendit tonë me intensitet prej III ballëve sipas ...
Shenja | para 100 min | 26 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi i bën milionerë 267 miliarderë, Trumpi i humb 1 miliard dollarë
Koronavirusi i bën milionerë 267 miliarderë, Trumpi i humb 1 miliard dollarë
Raportohet se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka humbur rreth 1 miliard dollarë nga pasuria personale gjatë muajit të kaluar pasi përhapja e pandemisë së koronavirusit ndikoi në mbylljen e zyrave, ...
Shenja | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19
Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19
Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim, Ministria e Shëndetësisë njoftoi për vdekjen e 6 ...
Shenja | para 3 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Jep dorëheqje shkencëtari kryesor i BE-së, kritikon përgjigjen ndaj coronavirusit
Jep dorëheqje shkencëtari kryesor i BE-së, kritikon përgjigjen ndaj coronavirusit
Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj pandemisë së coronavirusit. Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian të Kërkimeve, e kritikoi ...
Shenja | para 3 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Turqia dërgon donacion për Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën për të luftuar me COVID-19
Turqia dërgon donacion për Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën për të luftuar me COVID-19
Turqia dërgon donacion për Maqedoninë e Veriut, Kosovën, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë dhe Hercegovinën që përbëhet me pajisje mjekësore dhe masa mbrojtëse për institucionet e këtyre vendeve për të menaxhuar krizën e ...
Shenja | para 3 ore | 68 artikuj te ndërlidhur »

Rritet numri i të shëruarve në Shqipëri, edhe 23 pacientë të tjerë mposhtin COVID-19
Rritet numri i të shëruarve në Shqipëri, edhe 23 pacientë të tjerë mposhtin COVID-19
Numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri po rriten çdo ditë. Së fundmi kanë fituar betejën me koronavirusin edhe 23 pacientë të tjerë. Kjo do të thotë se gjithsej deri tani kemi 154 të shëruar. “LAJM I MIRË: 23 TË ...
Shenja | para 5 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Ylli i Real Madrid del kundër uljes së pagave: Është e kotë
Ylli i Real Madrid del kundër uljes së pagave: Është e kotë
Mesfushori i Real Madridit Toni Kroos ka dalë kundër lojtarëve që marrin ulje pagash gjatë pandemisë së koronavirusit, në vend të kësaj duke thënë se ata duhet të jenë të lirë për të dhuruar për një shkak të zgjedhjes ...
Shenja | para 5 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Themeluesi i Twitter-it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit
Themeluesi i Twitter-it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit
Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter, tha se do të dhurojë një miliard dollarë për të ndihmuar trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Dorsey tha se donacioni paraqet rreth 28 për qind të pasurisë së tij. Ai ...
Shenja | para 5 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Ronaldinnho lirohet nga burgu
Ronaldinnho lirohet nga burgu
Ronaldinho dhe vëllai i vet, Roberto Assis, janë liruar nga burgu në Paraguai dhe janë vendosur në arrest shtëpiak. Legjenda braziliane u arrestua bashkë me të vëllain në fillim të muajit mars, nën akuzat se ishte futur ...
Shenja | para 5 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

SHBA-ja shënon numrin më të lartë të vdekjeve në një ditë me 1.736 viktima
SHBA-ja shënon numrin më të lartë të vdekjeve në një ditë me 1.736 viktima
SHBA ka shënuar numrin më të madh të vdekjeve në një ditë me 1.736 viktima nga koronavirusi të raportuara të martën. Kjo shifër çon numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 12.722, sipas të dhënave nga Universiteti Johns ...
Shenja | para 5 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Lëkundje të tërmetit në Korçë
Lëkundje të tërmetit në Korçë
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 kilometra në Juglindje të Maliqit. Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte ...
Shenja | para 5 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Kosova do të pranojë një kontigjent të ndihmave nga Turqia
Kosova do të pranojë një kontigjent të ndihmave nga Turqia
Sot arrin një kontingjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me koronavirus. Ceremonia e pranim-dorëzimit ...
Shenja | para 5 ore | 68 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku shqiptar në Gjermani: Coronavirusi një ftohje e zakonshme
Mjeku shqiptar në Gjermani: Coronavirusi një ftohje e zakonshme
Genc Kelmendi, mjek shqiptar në Shtutgart të Gjermanisë, bëri thirrje që të mos ketë panik nga coronavirusi. Në një lidhje të drejtpërdrejtë në televizionin “A2” ai theksoi se COVID-19 nuk duhet të dramatizohet. ...
Shenja | para 5 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Etiopi, popullatës i bëhet thirrje për agjërim dhe lutje kundër COVID-19
Etiopi, popullatës i bëhet thirrje për agjërim dhe lutje kundër COVID-19
Muslimanët dhe të krishterët në Etiopi filluan programin e agjërimit dhe kryerjen e lutjeve për një muaj për ti dhënë fund koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton AA. Këshilli Fetar i Etiopisë, i cili nën çatinë e ...
Shenja | para 14 ore |

Reformimi i të menduarit musliman
Reformimi i të menduarit musliman
Nëse një shoqëri karakterizohet me përçarje e mospajtime politike, nacionale, ekonomike e tjera, ajo shoqëri do të ketë regres në çdo aspekt. Mungesa e ideve racionale e intelektuale vështirë që do të sjellë ndryshim. ...
Shenja | para 14 ore |

Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-ja braktis edhe një bazë në Irak
Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-ja braktis edhe një bazë në Irak
Koalicioni i udhëhequr nga SHBA kundër grupit terrorist DEASH sot dorëzoi një tjetër bazë ushtarake te forcat irakiane, e vendosur në perëndim të kryeqytetit Bagdad, sipas një burimi ushtarak, raporton Anadolu Agency ...
Shenja | para 14 ore |

Iran, që nga 6 marsi mbi 600 të vdekur nga alkooli toksik
Iran, që nga 6 marsi mbi 600 të vdekur nga alkooli toksik
Mbi 600 persona kanë vdekur nga alkooli toksik në Iran që nga 6 marsi i këtij viti, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjatë epidemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) në vend është rritur edhe numri i helmimeve me alkool ...
Shenja | para 14 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kolonët hebrenjë rrëmbejnë 2 palestinezë në Bregun Perëndimor
Kolonët hebrenjë rrëmbejnë 2 palestinezë në Bregun Perëndimor
Kolonët hebrenjë kanë rrëmbyer dy palestinezë në Bregun Perëndimor nën pushtim, raporton Anadolu Agency (AA). Kryetari i Këshillit për luftë kundër Murit të ndarjes dhe ndërtimit të vendbanimeve hebreje, Velid Assaf ...
Shenja | para 15 ore |

Covid-19 | Nga e marta Sllovenia fillon shfuqizimin e masave
Covid-19 | Nga e marta Sllovenia fillon shfuqizimin e masave
Kryeminsitri i Sllovenisë, Janez Jansha paralajmëroi se nga java e ardhshme, gjëgjësisht nga e marta, do të fillojnë shfuqizimin gradual të masave të cilat u ndërmorrën për parandalimin e përhapjes së koroavirusit. Siç ...
Shenja | para 15 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Shenja | para 15 ore | 101 artikuj te ndërlidhur »

Kurti: Muaji prill, vendimtar për daljen nga kriza e pandemisë
Kurti: Muaji prill, vendimtar për daljen nga kriza e pandemisë
Kryeministri i Qeverisë së Kosovës në detyrë, Albin Kurti, tha se institucionet e Kosovës, janë të përkushtuar maksimalisht me çështjen e pandemisë. Kurti i bëri këto komente në një konferencë për media gjatë një vizite ...
Shenja | para 16 ore | 130 artikuj te ndërlidhur »

Francë, rritet në 10.328 numri i vdekjeve nga COVID-19
Francë, rritet në 10.328 numri i vdekjeve nga COVID-19
Franca ka raportuar 1.427 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 10.328 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).
Shenja | para 16 ore | 179 artikuj te ndërlidhur »

Shkeli karantinën, dorëhiqet ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re: veprova si idiot!
Shkeli karantinën, dorëhiqet ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re: veprova si idiot!
Ministri i Shëndetësisë i Zelandës së Re e përshkroi veten si një “idiot” dhe u dorëhoq nga detyrat e tij, pasi shkelte kufizimet e rrepta të lëvizjes. David Clark udhëtoi rreth 20 milje në plazh për të shëtitur me ...
Shenja | para 16 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë të gjitha tubimet fetare gjatë Muajit të Ramazanit, i cili nis pas rreth dy javësh, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Gjatë këtij muaji, myslimanët zakonisht e prishin agjërimin në ...
Shenja | para 16 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Osmani: Veliu, që s’mori pjesë në zgjedhje, u bë zëri kryesor i LDK-së
Osmani: Veliu, që s’mori pjesë në zgjedhje, u bë zëri kryesor i LDK-së
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, tha se Agim Veliu, i cili ishte kundër një koalicioni me LVV-në, nuk është dashur të jetë pjesë e Qeverisë. Por ajo thotë se, Veliu, jo ...
Shenja | para 16 ore | 45 artikuj te ndërlidhur »

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro!
Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro!
Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier League. Për ...
Shenja | para 17 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan
COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan
Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Siç raportojnë mediat lokale, rreth mesditës së sotme ...
Shenja | para 17 ore | 179 artikuj te ndërlidhur »

Sekretari i jashtëm britanik: Johnson do të shërohet
Sekretari i jashtëm britanik: Johnson do të shërohet
Sekretari i jashtëm britanik, Dominic Raab, tha se është “i bindur” se kryeministri Boris Johnson do të shërohet nga koronavirusi. Duke folur në një konferencë për media, Raab e përshkroi Johnsonin si “luftëtar” dhe tha ...
Shenja | para 17 ore | 190 artikuj te ndërlidhur »

Kurti ngushëllon familjet e viktimave të COVID-19
Kurti ngushëllon familjet e viktimave të COVID-19
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka ngushëlluar familjet e viktimave të coronavirusit. Kurti në një konferencë për media ka njoftuar për numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në Kosovë, transmeton ...
Shenja | para 19 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Polonia planifikon mbajtjen e zgjedhjeve, pavarësisht pandemisë
Polonia planifikon mbajtjen e zgjedhjeve, pavarësisht pandemisë
Ligjvënësit polakë votuan për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale në maj, ashtu siç ka qenë e planifikuar më herët, pavarësisht situatës që ka krijuar shpërthimi i koronavirusit. Në përpjekjen e dytë, Partia qeverisëse ...
Shenja | para 19 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Bashkëfajtor për ‘mbulimin’ e rasteve të coronavirusit në Kinë” – Bolton dhe zyrtarë të tjerë amerikanë kërkojnë dorëheqjen e shefit të OBSH-së
“Bashkëfajtor për ‘mbulimin’ e rasteve të coronavirusit në Kinë” – Bolton dhe zyrtarë të tjerë amerikanë kërkojnë dorëheqjen e shefit të OBSH-së
Ish-Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, iu bashkohet thirrjeve për dorëheqjen e drejtorit të përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus, pasi ky i fundit është quajtur ...
Shenja | para 19 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

OKB: Të monitorohet “rreptësisht” gjendja e të burgosurve në Xhamu Kashmir
OKB: Të monitorohet “rreptësisht” gjendja e të burgosurve në Xhamu Kashmir
Sekretari Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres u bëri thirrje vendeve anëtare që të “monitorojnë rreptësisht” gjendjen e të burgosurve në rajonin indian të Xhamu Kashmirit, gjatë pandemisë së ...
Shenja | para 19 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Shenja | para 19 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Kosovë, rritet në 4 numri i të vdekurve nga COVID-19
Kosovë, rritet në 4 numri i të vdekurve nga COVID-19
Në Kosovë janë shënuar 5 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 170, ndër të cilët deri më tani 24 janë shëruar dhe 4 të vdekur, transmeton Anadolu Agency ...
Shenja | para 19 ore | 135 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved