ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 13:27

Republika
Kryetari i Komunës së Çeshinovës i infektuar me coronavirus
Kryetari i Komunës së Çeshinovës i infektuar me coronavirus
Kryetari i Komunës së Çeshinovës-Obleshevë, Goranço Krstev ka rezultuar pozitiv në testimin për coronavirus. Ai ka thënë se më 23 mars ka qenë në parukeri te personi që tani ka humbur jetën, ndërsa që kur marrë vesh se ...
Republika | para 90 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë
Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë
Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në Maqedoni ka qenë ...
Republika | para 93 min | 26 artikuj te ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë ...
Republika | para 93 min | 55 artikuj te ndërlidhur »

Një vatër e re koronavirusi në Fier, si u infektuan 6 pjestarë të një familjeje
Një vatër e re koronavirusi në Fier, si u infektuan 6 pjestarë të një familjeje
Edher në Fier janë zbuluar persona të tjerë të infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për anëtarët e një familjeje në lagjen periferike të Fierit, Çeligrad. Nuk dihet ende se si janë infektuar gjashtë anëtarët e ...
Republika | para 99 min | 120 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni: 13 prilli ditë jo pune për besimtarët katolik
Maqedoni: 13 prilli ditë jo pune për besimtarët katolik
Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se 13 prilli 2020 (e hënë) – Dita e dytë e Pashkëve, do të jetë ditë jo pune për besimtarët katolik në Maqedoninë e Veriut. MPPS në njoftim ua uron qytetarëve këtë festë, ...
Republika | para 102 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

27 vjet nga pranimi i Maqedonisë së Veriut në KB
27 vjet nga pranimi i Maqedonisë së Veriut në KB
Sot mbushen 27 vjet nga pranimi i vendit tonë në KB më 8 prill 1993 kur njëzëri në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, u bë anëtarja e 181 e plotfuqishme e Organizatës Botërore. Megjithatë, për shkak të ...
Republika | para 106 min | 17 artikuj te ndërlidhur »

Bujar Osmani sot do ti vizitojë zonat e komunës së Likovës dhe rrethinën
Bujar Osmani sot do ti vizitojë zonat e komunës së Likovës dhe rrethinën
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, si Koordinator kryesor i Shtabeve të krizave të njësive të vetëqeverisjes lokale për mbrojtje nga COVID-19, së bashku me Zëvendësministrin e Shëndetësisë, ...
Republika | para 109 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00
Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00
Ora policore në mbarë vendin, nga sot fillon në ora 16:00 dhe përfundon në orën 05:00 të mëngjesit të ditëve të javës. Në fundjavë (e shtunë dhe e diel) do të ketë orë policore tërëditore për të gjithë qytetarët, ...
Republika | para 118 min | 98 artikuj te ndërlidhur »

Ora policore, 35 shkelje gjatë 24 orëve të fundit
Ora policore, 35 shkelje gjatë 24 orëve të fundit
Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e pandemisë Covid-19 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është marrë vendim për izolimin e 67 personave kurse 350 persona kanë nënshkruar deklaratë për vetizolim. Prej ...
Republika | para 2 ore | 85 artikuj te ndërlidhur »

BE ka identifikuar informacione të rrejshme për Covid-19 që vijnë nga Rusia
BE ka identifikuar informacione të rrejshme për Covid-19 që vijnë nga Rusia
Bashkimi Evropian ka identifikuar informacione për koronavirus që vijnë nga Rusia, deklaroi për DPA-në, nënkryetarja e Komisionit Evropian, Vera Jurova. “Fushata e Unionit EUvsDisinfo ka mbledhur më shumë se 150 ...
Republika | para 2 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Sfida më e re e ‘Instagram-it’: Kthejeni jastëkun në fustan (FOTO)
Sfida më e re e ‘Instagram-it’: Kthejeni jastëkun në fustan (FOTO)
Teksa të gjithë njerëzit qëndrojnë të vetizoluar, disa prej tyre kanë gjetur një sërë formash për t’u argëtuar dhe për ta bërë qëndrimin në shtëpi edhe më interesant. Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë ...
Republika | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ylli i Towie tregon trupin e saj të jashtëzakonshëm (FOTO)
Ylli i Towie tregon trupin e saj të jashtëzakonshëm (FOTO)
Ylli i Towie, Amber Turner ka treguar format e saj të jashtëzakonshme në të brendshme sportive në ngjyrë në rozë derisa ajo ka thënë se po i pëlqen vetizolimi nga koronavirusi Ajo po vazhdon që të jetë e izoluar për ...
Republika | para 13 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

“Superhëna” më e madhe dhe e shndritshme e vitit lind sonte
“Superhëna” më e madhe dhe e shndritshme e vitit lind sonte
Nëse arrini të keni një pamje të mirë të qiellit sonte teksa jeni në karantinë, qoftë nga ballkoni apo dritarja juaj, hidhini një sy “superhënës”. Një fenomen i tillë ndodh kur hëna e plotë ndodhet në pikën më të afërt ...
Republika | para 13 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sapo lind fëmijën, vdes nëna e infektuar me koronavirus, mjekët tronditen dhe përloten
Sapo lind fëmijën, vdes nëna e infektuar me koronavirus, mjekët tronditen dhe përloten
Një nënë vdiq në Spitalin Whitington, në Archëay, në Londrën e Veriut, pas lindjes së fëmijës, i cili ka mbijetuar. Nuk dihet nëse gruaja kishte ndonjë çështje themelore shëndetësore prandaj është nisur dhe një hetim ...
Republika | para 13 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë të gjitha tubimet fetare gjatë Muajit të Ramazanit, i cili nis pas rreth dy javësh, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Gjatë këtij muaji, myslimanët zakonisht e prishin agjërimin në ...
Republika | para 16 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

LAJMI I FUNDIT/ Infektohet dhe kryetari i komunës në Maqedoninë e Veriut, ja cili është
LAJMI I FUNDIT/ Infektohet dhe kryetari i komunës në Maqedoninë e Veriut, ja cili është
Virusi Korona po merr vrull në vendin tonë dhe politikanët nuk janë imun ndaj saj. Kryetari i parë i komunës në vendin tonë që është pozitiv në virusin Korona është, Gorancho Krstev, kryetari i komunës së ...
Republika | para 16 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Parisi ndalon ushtrimet në ambient të hapur gjatë ditës
Parisi ndalon ushtrimet në ambient të hapur gjatë ditës
Autoritetet në Paris kanë ndaluar ushtrimet në ambiente të jashtme gjatë ditës, pasi lufta kundër shpërthimit të koronavirusit po vazhdon. Rregullat e reja janë vlejnë duke filluar nga ora 10:00 deri në orën 19:00 në ...
Republika | para 16 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

“Shkova në plazh, jam idiot”/ Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen pasi theu karantinën mes krizës së koronavirusit
“Shkova në plazh, jam idiot”/ Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen pasi theu karantinën mes krizës së koronavirusit
Koronavirusi i përhapur në Zelandën e Re duket se nuk ka ndikuar aspak mirë tek qeveritarët. Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re, David Clark ka dhënë dorëhqejen, pasi doli nga karantiana. Ai pranoi publikisht se ...
Republika | para 17 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

SKANDAL: 11 vjeçarja përdhunohet për 1 vit rrjesht nga djali i xhaxhait 19 vjeçar! (VIDEO)
SKANDAL: 11 vjeçarja përdhunohet për 1 vit rrjesht nga djali i xhaxhait 19 vjeçar! (VIDEO)
Traumën, siç thotë e mitura ia ka shkaktuar përdhunimi permanent që i ka bërë djali i axhës 19 vjeçar. E mitura: 11 vjet i kam… TV 21: Kur ka ndodh rasti? E mitura: Moti… prej klasës së katërt. TV 21: Prej klasës së ...
Republika | para 17 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Teksa fiksohemi te koronavirusi, Toka shkon drejt një katastrofe akoma më të keqe
Teksa fiksohemi te koronavirusi, Toka shkon drejt një katastrofe akoma më të keqe
Në pika të caktuara të jetës së planetit tonë, rritja e nivelit të dyoksidit të karbonit në atmosferë ka shkaktuar ngrohje eksteme globale, prej të cilës shumica e specieve të tokës janë zhdukur. Në të kaluarën këto ...
Republika | para 17 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

1462 të infektuar dhe 45 viktima nga Covid-19/ Qyteti ukrainas bën gati 600 varre, ndizen polemikat
1462 të infektuar dhe 45 viktima nga Covid-19/ Qyteti ukrainas bën gati 600 varre, ndizen polemikat
Zyrtarët në qytetin ukrainas Dnipro, kanë ndezur polemika në opinionin publik pasi kanë bërë gati më shumë se 600 varre për viktimat e koronavirusit, para se këto të fundit të regjistrohen. Zëdhënësja e kryebashkiakut ...
Republika | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Bleona tregon disa foto të nxehta nga klipi i saj i fundit (FOTO)
Bleona tregon disa foto të nxehta nga klipi i saj i fundit (FOTO)
Këngëtarja Bleona Qerreti kishte realizuar një këngë në fillim të marsit por që ajo kaloi në qetësi Shpërthimi i pandemisë COVID-19 e bëri të veten dhe kënga “Haters” e Bleonës nuk ka më shumë se 300 000 klikime ne ...
Republika | para 20 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Dy shtetasit e Maqedonisë në Zvicër janë vrarë për 34 mijë franga
Dy shtetasit e Maqedonisë në Zvicër janë vrarë për 34 mijë franga
Detaje të reja janë zbuluar në rastin e vrasjes së dyfishtë të shtetasve mqedonas, i cili ndodhi në fund të marsit në një kasolle në Sorens të Zvicrës. Dy maqedonasit që u vranë më 25 mars në një kasolle në Sorens (FR), ...
Republika | para 20 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku gjerman: Në Hamburg askush nuk vdiq nga coronavirusi, nëse nuk kishte…
Mjeku gjerman: Në Hamburg askush nuk vdiq nga coronavirusi, nëse nuk kishte…
Ekzaminuesi i njohur mjekësor përkatësisht mjeku i Mjekësisë Ligjore i Hamburgut, Klaus Püschel, e konsideron të ekzagjeruar frikën ndaj coronavirusit. Ai dhe ekipi i tij bënë autopsinë e të vdekurve në Hamburg, dhe ...
Republika | para 20 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Filipçe: 15 pacientë në gjendje të rëndë shëndetësore, 6 në respiratorë
Filipçe: 15 pacientë në gjendje të rëndë shëndetësore, 6 në respiratorë
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme tha se në Kliniken Infektive në Shkup janë të shtruar gjithsej 67 pacientë,6 ne makina respiratore, në total 12 në gjendje shëndetësore ...
Republika | para 20 ore | 124 artikuj te ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut po diskuton shtyrjen e maturës shtetërore si pasojë e pandemisë
Maqedonia e Veriut po diskuton shtyrjen e maturës shtetërore si pasojë e pandemisë
Ministri për Arsim dhe Shkenca, Arbër Ademi theksoi se po shqyrtohet dhe diskutohet nëse duhet të ketë maturë shtetërore për këtë vit. Sipas tij, të gjithë opsionet janë të mundshme, nga shtyrja e maturës shtetërore ...
Republika | para 20 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Plani i qarkullimit të trenave të udhëtarëve në kushte të lëvizjes së kufizuar që vlen nga 08.04.2020
Plani i qarkullimit të trenave të udhëtarëve në kushte të lëvizjes së kufizuar që vlen nga 08.04.2020
Plani i qarkullimit të trenave të udhëtarëve në kushte të lëvizjes së kufizuar që vlen nga 08.04.2020 (ora policore nga 16:00 deri në ora 05:00 gjatë ditëve të punës dhe nga ora 16:00 të premten deri në ora 05:00 të ...
Republika | para 21 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Pacientë që humbin jetën, publikohen momentet e dhimbshme nga spitali në Londër
Pacientë që humbin jetën, publikohen momentet e dhimbshme nga spitali në Londër
Numri i viktimave në Britani deri më tani raportohet se është 5413. Edhe atje lufta me vdekjen ka marrë ritme të frikshme. Mediat britanike kanë publikuar disa pamje shokuese ku shihen pacientët teksa humbin betejën me ...
Republika | para 21 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19, Belgjika drejt stabilizimit të gjendjes
Covid-19, Belgjika drejt stabilizimit të gjendjes
Belgjika vazhdon të shënojë numër të madh të rasteve të vdekjes, të shkaktuara nga Covid-19, por edhe ulje të numrit të personave të hospitalizuar. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 162 raste të vdekjes nëpër ...
Republika | para 21 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale
Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale
Internet 10 GB falas çdo muaj do të marrin nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme e që vijnë nga familje që marrin ndihmë sociale. Kjo bëhet me qëllim që të gjithë nxënësit të kenë mundësi të ndjekin mësimet në ...
Republika | para 22 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Virusi korona, 5 të vdekur dhe 29 raste të reja në Maqedoni
Virusi korona, 5 të vdekur dhe 29 raste të reja në Maqedoni
Katër pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, një 52-vjeçar nga Kumanova, një pacient 65 vjeç nga Labunishta-Strugë, një grua 62-vjeçare nga fshati Çellopek i Tetovës dhe ...
Republika | para 22 ore | 124 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19, punëtorët e seksit detyrohen të punojnë online
Covid-19, punëtorët e seksit detyrohen të punojnë online
Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht dhe për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, ...
Republika | para 24 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Japonia shpall gjendje të jashtëzakonshme për 30 ditë
Japonia shpall gjendje të jashtëzakonshme për 30 ditë
Kryeministri japonez Shinzo Abe shpalli zyrtarisht gjendjen e jashtëzakonshme për 30 ditë. Gjendja e jashtëzakonshme do të zgjasë nga sot deri më 6 maj dhe do të jetë në vend në shtatë prefektura të goditura nga ...
Republika | para 24 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski: Vetëm bashkë mund ta fitojmë betejën kundër virusit korona, të jemi të përgjegjshëm dhe të disiplinuar
Pendarovski: Vetëm bashkë mund ta fitojmë betejën kundër virusit korona, të jemi të përgjegjshëm dhe të disiplinuar
Në porosinë me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Shëndetit kur po përballemi me kërcënimin global #COVID19, presidenti i shtetit Stevo Pendarovski edhe një herë iu bëri thirrje qytetarëve që të jenë të përgjegjshëm ...
Republika | para 24 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Shërohet edhe një infermiere në Shqipëri
Shërohet edhe një infermiere në Shqipëri
Ministrja e Shëndetësisë së dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një statusi në Facebook ka njoftuar se ditën e sotme është shëruar edhe një infermiere e prekur nga COVID-19. Manastirliu ...
Republika | para 24 ore | 62 artikuj te ndërlidhur »

Britania e Madhe dhe Franca mund të jenë “epiqendra” e COVID-19 në Evropë, eskalon situata – po i afrohen Italisë dhe Spanjës
Britania e Madhe dhe Franca mund të jenë “epiqendra” e COVID-19 në Evropë, eskalon situata – po i afrohen Italisë dhe Spanjës
Statistikat tregojnë se Britania e Madhe dhe Franca, janë duke shkuar hapave të frikshëm të Italisë dhe Spanjës sa i përket pandemisë së coronavirusit. Me 51.608 të infektuar dhe 5.373 të vdekur, Britania aktualisht ...
Republika | 07-Apr-2020 13:20 | 200 artikuj te ndërlidhur »

Itali, 400 miliardë euro për kompanitë e goditura nga Covid-19
Itali, 400 miliardë euro për kompanitë e goditura nga Covid-19
Qeveria italiane mbrëmë solli vendim për zhbllokim të 400 miliardë eurove që t’iu ndihmojë subjekteve afariste që të menaxhojnë me epideminë e virusit korona. Mjetet do të dedikohen për të gjitha firmat – të mëdha, të ...
Republika | 07-Apr-2020 13:17 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Spasovski për punëtorët shëndetësorë: Mbroni veten që të na mbroni edhe neve
Spasovski për punëtorët shëndetësorë: Mbroni veten që të na mbroni edhe neve
Në shënimin e Ditës së shëndetit, kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ju tha punëtorëve që ta mbrojnë veten në mënyrë që t’i mbrojnë qytetarët dhe shëndetin publik. “Sot është Dita botërore e shëndetit, që sivjet ...
Republika | 07-Apr-2020 13:07 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Në Maqedoni janë mbyllur 48 objekte hotelierike për mosrespektimin e masave për mbrojtje nga Covid-19
Në Maqedoni janë mbyllur 48 objekte hotelierike për mosrespektimin e masave për mbrojtje nga Covid-19
Drejtuesja e Këshillit të Inspektoratit në Maqedoni, Magdalena Filipovska-Grashkoska, sot në konferencë për shtyp tha se Inspektorati i Tregut ka mbyllur gjithsej 48 objekte hotelierike në gjithë territorin e vendit, ...
Republika | 07-Apr-2020 13:01 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi Share Popujt autoktonë në rajonin e Amazonës dhe Brazil janë në rrezik të zhduken nga koronavirusi, sipas ekspertëve të shëndetit. Sëmundjet e frymëmarrjes – siç janë ...
Republika | 07-Apr-2020 13:01 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19, Kina pa asnjë rast të vdekjes në 24 orët e fundit
Covid-19, Kina pa asnjë rast të vdekjes në 24 orët e fundit
Në 24 orët e fundit, nuk është evidentuar asnjë rast i vdekjes në Kinë nga COVID-19, që është hera e parë që nga publikimi i të dhënave statistikore. Rastet e reja të infektimit në Kinë janë ulur në krahasim me muajin e ...
Republika | 07-Apr-2020 12:49 | 22 artikuj te ndërlidhur »

Havziu: Të punësuarit të kenë kujdes se çfarë kontrata firmosin
Havziu: Të punësuarit të kenë kujdes se çfarë kontrata firmosin
Inspektorati shtetëror i punës apelon deri tek të punësuarit që të mos firmosin kontrata apo vendime për largim nga puna në rast se nuk janë të sigurt se çka nënkuptojnë ato. Rekomandimi është që të kihet kujdes se çka ...
Republika | 07-Apr-2020 12:40 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Njëri nga dy viktimat nga Kumanova ka qenë polic
Njëri nga dy viktimat nga Kumanova ka qenë polic
Njëri nga dy viktimat nga Kumanova ka qenë polic Share Sot dy persona nga Kumanova kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, ky informacionet u konfirmuan nga kryetari i komunës Maksim Dimitrievski, përcjell in7. Ai njoftoi ...
Republika | 07-Apr-2020 12:00 | 124 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni, me koronavirus 18 fëmijë deri në moshë 9 vjeçare
Maqedoni, me koronavirus 18 fëmijë deri në moshë 9 vjeçare
Infektimi i Koronavirusit ka përfshirë edhe grupmoshat më të reja. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, deri dje në Maqedoni janë regjistruar 18 fëmijë deri në moshë nëntë vjeçare me infektim të ...
Republika | 07-Apr-2020 12:00 | 48 artikuj te ndërlidhur »

Katër të vdekur nga Koronavirusi në Maqedoni
Katër të vdekur nga Koronavirusi në Maqedoni
Ka shkuar në 25 numri i të vdekurve në Maqedoni ndërsa katër viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit informon TetovaSot. Gjatë natës së djeshme në vendin tonë janë shënuar edhe katër viktima nga koronavirusi. Një ...
Republika | 07-Apr-2020 11:57 | 48 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Bashkë po luftojmë kundër një armiku të padukshëm, po hyjmë në një fazë kritike
Zaev: Bashkë po luftojmë kundër një armiku të padukshëm, po hyjmë në një fazë kritike
“Tanimë disa javë, Ju, unë dhe gjithë vendi funksionon në një mënyrë tjetër, në një luftë të përditshme kundër koronavirusit. Bashkë po luftojmë kundër një armiku të padukshëm i cili ka shkaktuar pandemi globale dhe po ...
Republika | 07-Apr-2020 11:55 | 26 artikuj te ndërlidhur »

“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA
“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA
“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA Infermierja shqiptare Valbona Ishmaku, e cila punon në Nju Jork të Amerikës, në një intervistë për “News 24”, duke folur për gjendjen nga ...
Republika | 06-Apr-2020 20:15 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria: Kartat e identitetit dhe pasaportat me afat të skaduar do të jenë të vlefshme derisa të zgjasë gjendja e jashtëzakonshme
Qeveria: Kartat e identitetit dhe pasaportat me afat të skaduar do të jenë të vlefshme derisa të zgjasë gjendja e jashtëzakonshme
Dokumentet personale (kartat e identitetit dhe pasaportat) të cilave u ka skaduar afati do të jenë të vlefshme gjatë kohëzgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur për shkak të koronavirusit. Për vazhdimin e ...
Republika | 06-Apr-2020 19:42 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Filipçe: Koronavirusi është diagnostifikaur tek 18 fëmijë deri nëntë vjeç
Filipçe: Koronavirusi është diagnostifikaur tek 18 fëmijë deri nëntë vjeç
Sipas statistikës së Institutit për shëndet publik, 18 fëmijë të moshës deri nëntë vjeç janë diagnostifikuar me koronavirus, tek të gjithë ata pasqyra klinike është e lehtë dhe nuk ka pasur nevojë për hospitalizim më të ...
Republika | 06-Apr-2020 19:42 | 124 artikuj te ndërlidhur »

Pentagoni: Numri i ushtarëve amerikan të infektuar me koronavirus është 1.132
Pentagoni: Numri i ushtarëve amerikan të infektuar me koronavirus është 1.132
Numri i ushtarëve aktiv amerikan që janë infektuar me Kovid- 19 gjatë fundjavës së kaluar e ka kaluar numrin njëmijë, njoftoi sot Pentagoni. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara gjatë mëngjesit ka qenë 1.132 ...
Republika | 06-Apr-2020 19:36 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved