ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 14:18

Reporter
Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19
Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar ...
Reporter | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Një muaj pas rasteve të para, Shqipëria numëron 400 të prekur nga COVID-19
Një muaj pas rasteve të para, Shqipëria numëron 400 të prekur nga COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Numri i rasteve të reja është rritur sërish në 24 orët e fundit, ku 17 persona rezultuan pozitivë. Harta e infeksionit u ...
Reporter | para 2 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

Karantina globale rrit fitimet e industrisë me drita të kuqe në Rumani
Karantina globale rrit fitimet e industrisë me drita të kuqe në Rumani
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ata që punojnë në industrinë për të rritur të “modeleve” që komunikojnë live në kamera në Rumani thonë se numri e klientëve ...
Reporter | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sektori i turizmit në Ballkan përgatitet për një sezon veror të vështirë
Sektori i turizmit në Ballkan përgatitet për një sezon veror të vështirë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ekonomitë e Kroacisë, Malit të Zi dhe të Shqipërisë mbështeten shumë te turizmi, por COVID-19 po bën që vera e vitit 2020 të ...
Reporter | para 19 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Braktisja e kërkimit shkencor e lë Shqipërinë nën rrënoja
Braktisja e kërkimit shkencor e lë Shqipërinë nën rrënoja
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Financimi për kërkim shkencor në universitetet publike është miniminal, një luks që sipas ekspertëve, një vend i varfër si ...
Reporter | para 20 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19 izolon në mjerim komunitetin rom në Durrës
COVID-19 izolon në mjerim komunitetin rom në Durrës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Qeveria shqiptare me në krye kryeministrin Edi Rama ka premtuar ndihmë për shtresat në nevojë nëpërmjet një operacioni ...
Reporter | 07-Apr-2020 13:52 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Mbështetja për rrëzimin e Kurtit, SHBA-ja po vë në provë besnikërinë e Kosovës
Mbështetja për rrëzimin e Kurtit, SHBA-ja po vë në provë besnikërinë e Kosovës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Uashingtoni duhet të qetësojë ndjenjën anti-perëndimore në rritje në Kosovë të shkaktuar nga mbështetja e tij e vazhdueshme ...
Reporter | 07-Apr-2020 13:26 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Pezullimi i gjykatave shtyhet deri më 22 prill
Pezullimi i gjykatave shtyhet deri më 22 prill
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Këshilli i Lartë Gjyqësor u kërkon gjyqtarëve që të garantojnë mbrojtjen, sigurinë dhe aksesin në drejtësi gjatë shqyrtimit ...
Reporter | 07-Apr-2020 12:34 | 14 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19 në vatra familjare, numri i rasteve të reja zbret në 6
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë vetëm gjashtë prej tyre. Sipas Binos, ...
Reporter | 07-Apr-2020 11:10 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Shfaqja duhet të vazhdojë; performancat virtuale mbajnë gjallë jetën artistike të mbyllur nga COVID-19
Shfaqja duhet të vazhdojë; performancat virtuale mbajnë gjallë jetën artistike të mbyllur nga COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Masat shtrënguese të distancimit social të ndërmarra në kuadër të parandalimit të përhapjes së COVID-19 kanë futur në ...
Reporter | 07-Apr-2020 09:20 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Doktorë, infermierë kritikojnë përgjigjen e qeverisë për COVID-19
Doktorë, infermierë kritikojnë përgjigjen e qeverisë për COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Qeveria konservatore e Greqisë po përballet me kritika të rregullta nga mjekët dhe infermierët për personelin, kapacitetin, ...
Reporter | 07-Apr-2020 00:47 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kriza nga epidemia, pezullohen nga puna pa pagë punëtorët e një Call Center
Kriza nga epidemia, pezullohen nga puna pa pagë punëtorët e një Call Center
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Dhjetra punëtorë të kompanisë Teleperformancë u pezulluan nga puna pa të drejtë page. Kompania citon si arsye shkurtimin e ...
Reporter | 06-Apr-2020 21:26 | 35 artikuj te ndërlidhur »

Shkelja e rregullave të karantinës e bëri Hasin epiqendër të COVID-19
Shkelja e rregullave të karantinës e bëri Hasin epiqendër të COVID-19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë në vend, ndërsa për përhapjen fajësohet ...
Reporter | 06-Apr-2020 17:29 | 113 artikuj te ndërlidhur »

Gjermania thirrje Kosovës të përqendrohet te COVID-19, jo te ndarjet
Gjermania thirrje Kosovës të përqendrohet te COVID-19, jo te ndarjet
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, tha se politikanët e Kosovës duhet të marrin përsipër përgjegjësinë ...
Reporter | 06-Apr-2020 16:41 | 35 artikuj te ndërlidhur »

KPK ndërpret vetingun për gjyqtaren e dorëhequr, Eneida Cicivi
KPK ndërpret vetingun për gjyqtaren e dorëhequr, Eneida Cicivi
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gati një vit pas shortimit nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, gjyqtarja Civici dha dorëheqjen, duke ndërprerë njëherazi ...
Reporter | 06-Apr-2020 16:11 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi prek burgun e Rrogozhinës, 3 punonjës të stafit rezultojnë pozitivë
Koronavirusi prek burgun e Rrogozhinës, 3 punonjës të stafit rezultojnë pozitivë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pas infektimit të një juristi dhe dy punonjësve të tjerë, 14 pjestarë të stafit në burgun e Rrogozhinës janë futur tashmë në ...
Reporter | 06-Apr-2020 15:39 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Si në vitin e mbrapshtë ’97: Kriza e koronavirusit godet turizmin në Berat
Si në vitin e mbrapshtë ’97: Kriza e koronavirusit godet turizmin në Berat
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Biznesi në lulëzim i turizmit në Berat po përballet me krizën më të madhe të viteve të fundit, ku turistët e huaj anulojnë ...
Reporter | 06-Apr-2020 14:47 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria merr 100 milionë euro borxh me interes 1.96%
Qeveria merr 100 milionë euro borxh me interes 1.96%
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Bankat e nivelit të dytë treguan interes të lartë për blerjen e borxhit publik në euro të emetuar në ankand urgjent të ...
Reporter | 06-Apr-2020 14:44 | 9 artikuj te ndërlidhur »

A mundet që Demokracia Liberale t’i mbijetojë COVID-19?
A mundet që Demokracia Liberale t’i mbijetojë COVID-19?
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Edhe nëse udhëheqësit Perëndimorë ia dalin të kufizojnë pasojat e atypëratyshme të përhapjes së COVID-19, kjo do të ketë pak ...
Reporter | 06-Apr-2020 13:59 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Liderët e Kosovës debatojnë për përhapjen e COVID-19 në veri
Liderët e Kosovës debatojnë për përhapjen e COVID-19 në veri
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri në detyrë Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi po fajësojnë njëri-tjetrin për përhapjen e koronavirusit në ...
Reporter | 06-Apr-2020 13:23 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved