ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 13:28

Prive
Feron anulon të gjitha koncertet, ka një njoftim të rëndësishëm për fansat
Fero i ka anuluar të gjitha koncertet. Reperi i cili pak javë më parë ndërpreu kontratën me menaxhmentin e vjetër On Records, njoftoi përmes Instagramit se koncertet për muajt e ardhshëm i ka anuluar por do të kthehet ...
Prive | para 46 min | 180 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është lista e fituesve në Emmy Awards 2019
Të dielën në mbrëmje, është mbajtura eventi i 71-të i Emmy Aëards. Këtë vit, pati shumë surpriza në rrethin e fituesve. Historia më e madhe e natës ishte se seriali më i famshëm në botë “Game of Thrones” nuk arriti të ...
Prive | para 3 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Rruga e përhumbur e Beyoncés drejt figurës prej dyllit (FOTO)
Rruga e përhumbur e Beyoncés drejt figurës prej dyllit (FOTO)
Beyonce a ka vërtetuar se ndoshta jeta në plastikë nuk është aq fantastike, të paktën kur bëhet fjalë për dyll. Herë pas herë, këngëtarja është zhgënjyer nga figurat e saj prej dylli. Kjo figurë u paraqit në Madame ...
Prive | para 3 ore |

Fustanet e kuq dhe rozë dominuan në tapetin e kuq të Emmy Awards (FOTO)
Fustanet e kuq dhe rozë dominuan në tapetin e kuq të Emmy Awards (FOTO)
Qilimi i kuq i Emmy Awards 2019 ishte i mbushur me dukje të bukura, të këqija dhe shumë befasuese. Shumë yje që parakaluan në tapetin e kuq këtë vit, dukeshin sikur po festonin ditën e Shën Valentinit disa muaj më ...
Prive | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dalin pamjet, Capital T realizoi ëndrrën: Reperi emocionon me fjalët
Pamjet e koncertit të reperit Capital T mbajtur në Tiranë, tashmë janë publikuar. Kolazhin me fotografi që reperi e shpërndau në Instagram, dëshmon se ai është njëri prej artistëve më të pëlqyer shqiptar dhe se aty ...
Prive | para 5 ore | 180 artikuj te ndërlidhur »

Publikohet kënga që e riktheu Linda Halimin në festivalin Kënga Magjike (VIDEO)
Publikohet kënga që e riktheu Linda Halimin në festivalin Kënga Magjike (VIDEO)
Është publikuar kënga që e ka rikthyer Linda Halimin në festivalin Kënga Magjike. “Ëant My Love” quhet projekti muzikor me të cilin këngëtarja po konkurron sivjet pas shumë vjetësh. Linda dha një super performancë, e ...
Prive | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Vdes aktori Aron Eisenberg
Aron Eisenberg ka ndërruar jetë. Aktori, vdiq në moshën 50 vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar gruaja e tij Malissa Longo, përmes një deklarate në Facebook, transmeton Klan Kosova. “Kurrë nuk do të ketë një dritë tjetër si ...
Prive | para 15 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Albi Nako tregon reagimin e balerinëve gjatë lëkundjeve të tërmetit
Albi Nako tregon reagimin e balerinëve gjatë lëkundjeve të tërmetit
Koreografi Albi Nako ka shpërndarë në ‘Instagram’ momentet se si u gjend trupa e baletit që ai drejton gjatë lëkundjeve nga tërmeti. Siç duket nga pamjet balerinët po diskutojnë të ulur përtokë, por në momentin e ...
Prive | para 15 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Të ndarë apo jo? Reagon bashkëshorti i aktores Dembacaj
Të ndarë apo jo? Reagon bashkëshorti i aktores Dembacaj
Ditën e djeshme, mediat në Shqipëri raportuan për ndarjen e aktores Rudina Dembacaj nga bashkëshorti pas tre vitesh martesë. U tha madje edhe shkaku, lidhja e aktores me një deputet. E pyetur, Rudina preferoi të mos ...
Prive | para 15 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Eni Çobani humb qetësinë në program: Video bën xhiron në internet
Këtë të dielë u trajtua në ‘Shihemi në gjyq’ të Eni Çobanit vazhdimi i historisë së javës së kaluar të një gruaje e cila bashkëjetonte për shumë kohë me një burrë të martuar e me fëmijë. E duket se kjo situatë e ka ...
Prive | para 16 ore | 180 artikuj te ndërlidhur »

Çka nuk u pa nga dasma e Bleros dhe Afronës? (VIDEO)
Çka nuk u pa nga dasma e Bleros dhe Afronës? (VIDEO)
Mbrëmjen që lamë pas, buzë Adriatikut u zhvillua një prej dasmave më të komentuara të vitit. Çifti Blero – Afrona që për vite rresht kanë mbushur ballinat e mediave me çdo lëvizje në jetën e tyre, kurorëzuar dashurinë ...
Prive | para 18 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Çka mendojnë miqtë tuaj për ju? E zbulon horoskopi sipas shenjave
Bazuar në shenjën tuaj të horoskopit, mund të mësoni disa gjëra që njerëzit vërtetë mendojnë për ju, bazuar në shenjën tuaj përkatëse. Dashi Ju keni shumë ide për gjëra të ndryshme, por edhe të tjerët nuk duhet të ...
Prive | para 19 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Noga e rigjen dashurinë sërish tek një bjonde? (FOTO)
Noga e rigjen dashurinë sërish tek një bjonde? (FOTO)
Ai mbahet mend për martesën më të shkurtër që njeh shoubizi shqiptar e cila zgjati më pak se një muaj. Agon Abdullahu u nda me sherr nga bashkëshortja në një situatë në të cilën pasuan edhe akuzat për një abort pa ...
Prive | para 19 ore | 180 artikuj te ndërlidhur »

A e dini si ndikon dashuria në trup?
Të gjithë e dijmë se dashuria na bën të ndihemi mirë, por a e keni ditur se prapa dashurisë qëndron një shkencë në vete? Më poshtë ju sjellim disa efekte të provuara shkencëtarisht se dashuria që keni në mendje ju bën ...
Prive | para 22 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Çiftet e Hollivudit dëshmojnë se dashuria nuk ka asnjë kufi (FOTO)
Çiftet e Hollivudit dëshmojnë se dashuria nuk ka asnjë kufi (FOTO)
Të kundërtat tërhiqen! Këta të famshëm që i shihni më poshtë kanë dëshmuar se ky parim funksionon edhe për lidhjet e dashurisë serioze dhe afatgjata. Ndërsa është e rëndësishme për dy njerëz që të ndajnë të njëjtat ...
Prive | para 22 ore |

Filmi me striptizëm “Hustlers” i J.Lo ndalohet në Malajzi për shkak të “përmbajtjes së tepruar”
Një film rreth striptisteve që interpretohet edhe nga Jennifer Lopez është ndaluar në Malajzi për shkak të “përmbajtjes së tepruar dhe të pahijshme”. Bordi i censurimit të filmit në vend tha se gjokset e zhveshura të ...
Prive | para 22 ore | 180 artikuj te ndërlidhur »

Morena Taraku jep detaje rreth projektit të ri (FOTO)
Pas suksesit me “Swag”, Morena Taraku ka nisur punën për projektin e ri muzikor. Këngëtarja zbuloi përmes Instagramit, se kënga e saj e re është gati dhe quhet “Missed Call”, madje ajo sipas postimit, ka nisur xhirimet ...
Prive | para 23 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Për çfarë e mori malli Taynën derisa po qëndron në Amerikë? (FOTO)
Për çfarë e mori malli Taynën derisa po qëndron në Amerikë? (FOTO)
Ka disa javë që Tayna po qëndron në Amerikë. Pas përfundoi turneu veror, reperja udhëtoi drejt Shteteve të Bashkuara për të kaluar disa ditë pushimi bashkë me modelen e njohur Vildane Zeneli. Ndërsa ajo publikoi ...
Prive | 22-Sep-2019 13:01 | 17 artikuj te ndërlidhur »

Larg atdheut por Skerdi dhe Anxhela Martini janë me Shqipërinë pas tërmetit
Larg atdheut por Skerdi dhe Anxhela Martini janë me Shqipërinë pas tërmetit
Pas tërmetit të fuqishëm në Shqipëri, që la të lënduar dhjetëra njerëz dhe shumë dëme materiale, të famshmit kanë shprehur mbështetjen e tyre dhe janë lutur për të gjithë të prekurit bashkë me shumë liderë shqiptarë. ...
Prive | 22-Sep-2019 11:17 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Albani ka një mesazh pas tërmeteve në Shqipëri (FOTO)
Pas tërmetit të fortë që ka goditur dje Shqipërinë dhe më pas edhe shumë lëkundjeve më të lehta, Alban Skenderaj pati një mesazh. Këngëtari hyri në Instagram për të shkruar disa fjalë dhe për të thënë se mbështet të ...
Prive | 22-Sep-2019 10:30 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Kaq ishte! – Miley ndahet edhe nga e dashura për të cilën la burrin
Kaq ishte! – Miley ndahet edhe nga e dashura për të cilën la burrin
Miley Cyrus dhe Kaitlynn Carter, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Raportohet se këngëtarja 26 vjeçare dhe 31 vjeçarja, nuk janë më në një lidhje romantike, njofton People. “Miley dhe Kaitlyn u ndanë”, ka thënë një ...
Prive | 22-Sep-2019 09:28 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti në Shqipëri – Gold Ag ka një lutje (FOTO)
Shqipëria u godit dje nga një tërmet i fortë. Epiqendra ishte në detin Adriatik dhe lëkundjet ishin të fuqishme në Tiranë e Durrës duke lënë të lënduar disa njerëz dhe shumë dëme materiale. Derisa shumë njerëz fjetën ...
Prive | 22-Sep-2019 08:51 | 649 artikuj te ndërlidhur »

“Burri më me fat në botë” – Blero dhe Afrona shkëlqyen në dasmën e tyre…
Blero dhe Afrona realizuan ëndrrën… Organizuan një ceremoni përrallore e cila do të mbahet mend gjatë. Buzë detit dhe në mesin e familjarëve e shoqërisë së madhe të tyre, çifti i njohur i estradës u kurorëzuan nën ...
Prive | 22-Sep-2019 08:31 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Nuk duhet ta humbisni Gigi Hadid teksa sfilon për koleksionin e ri të Rihanna
Koleksioni i fundit i Rihanna-s po tërheq vëmendjen kudo në botë! Për sezonin e dytë me radhë, Gigi përshkoi pistën për shfaqjen ikonike të të brendshmeve të Ririt. Këtë herë, ajo veshi një palë sytjena dhe një bodysuit ...
Prive | 21-Sep-2019 23:18 |

Loredana flet për këtë vit që po lëmë pas: “Kam ndjerë dashuri dhe urrejtje”
Këtë vit që po i vie fundi, ka qenë viti ku Loredana u përfol shumë, dhe jo vetëm për muzikën, mëmësinë dhe raportin me reperin kosovar Mozzik, mirëpo edhe për skandalin që ndodhi në Zvicër, ku u akuzua për mashtrim dhe ...
Prive | 21-Sep-2019 23:09 | 180 artikuj te ndërlidhur »

A dëgjuat projektin e ri muzikor të Sabri Fejzullahut?
A dëgjuat projektin e ri muzikor të Sabri Fejzullahut?
Ndërsa nuk e jep fare veten për 72 vjet, Sabri Fejzullahu po vazhdon të bëj atë që di më së miri, muzikë! Projekti i tij i fundit muzikor u publikua muaj më parë dhe i këndon një lidhjeje të përfunduar. Kënga quhet ...
Prive | 21-Sep-2019 22:25 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian thotë se shtyu lindjen e vajzës për të rregulluar thonjtë
Gjashtë vjet pasi mirëpriti vajzën e saj North West, ne akoma po mësojnë më shumë rreth rrethanave që lidhen me lindjen e saj. Kim nxitoi fshehurazi në spital dhe nëna e motrat e saj u përpoqën të kuptojnë se si ta ...
Prive | 21-Sep-2019 20:55 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Pse filmi i ri i Jennifer Lopez me striptiste është ndaluar në kinema?
Një njoftim zyrtar është lëshuar! Jennifer Lopez ka qenë kryetitull në tabloide këtë javë jo vetëm për atë momentin e jashtëzakonshëm të fustanit Versace gjatë javës së modës në Milano. Filmi i saj i fundit, Hustlers, ...
Prive | 21-Sep-2019 20:34 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Lulja e Medës zgjedh të duket si asnjëherë më parë, për dasmën e Bleros me Afronën
Lulja e Medës zgjedh të duket si asnjëherë më parë, për dasmën e Bleros me Afronën
Luljeta Përgjeqaj, gruaja e këngëtarit të mirënjohur Medës, është lavdëruar gjithnjë për look-un e saj tejet të kuruar, nga ndjekësit e saj në Instagram. View this post on Instagram @salloninjomza @walonefashiongroup ...
Prive | 21-Sep-2019 20:24 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Tara, ëmbëlsia e dasmës: Ja roli i veçantë që pati (FOTO)
Tara, ëmbëlsia e dasmës: Ja roli i veçantë që pati (FOTO)
Drejt altarit ku janë kurorëzuar nga Nënkryetari i Prishtinës, Afrona dhe Blero kanë zgjedhur për t’u shoqëruar nga persona tejet të veçantë. Bukuroshja, siç e do tradita, për krah kishte babain, për të cilin dihet fare ...
Prive | 21-Sep-2019 20:19 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Blero dhe Afrona kurorëzojnë dashurinë (VIDEO)
Blero dhe Afrona pas një lidhje pesë vjeçare i kanë thënë PO njëri-tjetrit në një ceremoni përallore në Shëngjin. Gjithçka sa i përket dekorit e menduar në detaje nga ekipi i Alketa Vejsiut, në pamjet e para nga ...
Prive | 21-Sep-2019 19:33 | 77 artikuj te ndërlidhur »

Çifti i njohur kapen mat bashkë pasi kishin një vit që ishin ndarë
Çifti i njohur kapen mat bashkë pasi kishin një vit që ishin ndarë
A ju kthyen Kourtney Kardashian dhe Younes Bendjima përsëri bashkë? Ata u kapën mat duke mbajtur duart ndërsa ishin në Los Angeles në fotot e reja të marra nga Daily Mail . Sipas fotove, Bendjima, 26 vjeç, morri ...
Prive | 21-Sep-2019 19:17 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ja pse rikthimi i këngëtares së njohur në muzikë është kaq prekës
Ja pse rikthimi i këngëtares së njohur në muzikë është kaq prekës
Pasi pretendoi se ish-bashkëshorti i saj, Ryan Adams, e stopoi karrierën e saj, këngëtarja lëshoi këngën e saj të parë në një dekadë për të adresuar ndjenjën e humbjes së kontrollit. Amanda Leigh Moore ishte 6 vjeç kur ...
Prive | 21-Sep-2019 18:55 |

Zëri mbushi shtatë muaj dhe mami Elita flet për planet për ta rritur familjen
Zëri mbushi shtatë muaj dhe mami Elita flet për planet për ta rritur familjen
Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi janë prindër të një vogëlushi shumë simpatik që e quajnë Zëri. Dyshja shumë shpesh ndajnë imazhe të familjes të tyre të vogël, ku shfaqen gjithnjë të lumtur me Elitën si një nënë ...
Prive | 21-Sep-2019 18:30 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Geti tallet me tërmetin në Shqipëri
Geti tallet me tërmetin në Shqipëri
Rreth orës 16:00, Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme që u ndjenë në gjithë rajonin. Sipas seizmologëve, lëvizjet ishin më të fortat në 20-30 vitet e fundit. E Getoar Selimi duket të ketë ‘gjetur’ shkaktarin e ...
Prive | 21-Sep-2019 18:01 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Alban Skënderaj bënte ‘selfie’ shumë kohë para se të bëhej ‘cool’
Alban Skënderaj bënte ‘selfie’ shumë kohë para se të bëhej ‘cool’
Atëherë pa nisur mirë, një historik i shkurtër i konceptit ‘selfie’ që ne sot e bëjmë gjatë gjithë kohës. ‘Selfie’ ose nëse bukfalisht e përkthejmë ‘një vetvete’ (për hir të estetikës së të shprehurit, vazhojmë me ...
Prive | 21-Sep-2019 17:55 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Erion Veliaj me fjalë të mëdha për Capital T-në (VIDEO)
Mbrëmë, Tirana u elektrizua nga koncerti i reperit Capital T. Reperi arriti ta realizojë ëndrrën e tij duke organizuar një koncert recital me të ftuar të famshëm dhe një publik të madh. Sheshi Nëna Terezë u ‘dridh’ nga ...
Prive | 21-Sep-2019 16:16 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Pas këngës me Erën, festë në familjen e Offset (VIDEO)
Pas këngës me Erën, festë në familjen e Offset (VIDEO)
Kanë kaluar dy vjet nga martesa e reperes më të njohur në botë Cardi B me Offset – anëtarin e grupit Migos. Artistja hyri në Instagram për të postuar një fotografi krah bashkëshortit të saj, dhe për t’i shkruar disa ...
Prive | 21-Sep-2019 14:18 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian kërkon ndihmë nga fansat (FOTO)
Ylli i famshëm televiziv, Kim Kardashian, ka kërkuar nga adhuruesit e saj në rrjetin social Instagram që t’i ndihmojnë rreth përzgjedhjes së emrave për dy qenushët e saj. Kardashian ka thënë se ajo dhe vajza e saj nuk ...
Prive | 21-Sep-2019 13:52 | 180 artikuj te ndërlidhur »

DJ Regard nga Ferizaj zë vendin e 11-të në toplistën britanike (VIDEO)
DJ Regard nga Ferizaj zë vendin e 11-të në toplistën britanike (VIDEO)
Sukseset e DJ Regard me bazë në Ferizaj, nuk kanë të ndalur. Pas radhitjes në pozitën e 21-të në top listën Dance/Elektronic Songs në Billboard Dance, artisti është radhitur në numrin 11 në UK Official Top 40. DJ nga ...
Prive | 21-Sep-2019 12:47 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Vesa Luma punësohet në Zelandën e Re (FOTO)
Vesa Luma punësohet në Zelandën e Re (FOTO)
Vesa Luma është punësuar në Zelandë të Re. Artistja e cila shkoi prapë në shtetin ku po jeton burri i saj, Big Basta, u punësua dhe këtë e tregoi me anë të një postimi në story. Në imazh shihen lodrat e djalit të saj i ...
Prive | 21-Sep-2019 11:54 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Dizejnatorja Elisabetta Franchi spikatë këtë këngëtare shqiptare (FOTO)
Dizejnatorja Elisabetta Franchi spikatë këtë këngëtare shqiptare (FOTO)
Me punën e saj, ajo është një pikë globale e referencës kur është fjala tek moda dhe veshjet. Kreacionet e dizejnatores italiane Elisabetta Franchi herë blihet e herë kopjohen edhe nga fytyrat publike shqiptare. E nga ...
Prive | 21-Sep-2019 10:48 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Aktorja shqiptare ndahet nga burri: Shkaku, tradhëtia e saj? (FOTO)
Aktorja shqiptare ndahet nga burri: Shkaku, tradhëtia e saj? (FOTO)
Aktorja e humorit dhe moderatorja, Rudina Dembacaj duket se i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me bashkëshortin e saj Aleksin, me të cilin ka edhe një vajzë. Rudina kishte tre vite e martuar me bashkëshortin e saj , ...
Prive | 21-Sep-2019 10:02 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Fero kthehet prapa në kohë: A do e njihnit? (FOTO)
Fero kthehet prapa në kohë: A do e njihnit? (FOTO)
Në moshë fare te rë ai ia ka dalë të depërtojë suksesshëm në tregun muzikor shqiptar duke marrë vëmendje me projektet e tij por edhe me atë se çfarë përfaqëson në përgjithësi. Fjala është për reperin Fero, i ...
Prive | 21-Sep-2019 09:36 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Loredana nuk i ndal shpenzimet marramendëse (FOTO)
Loredana nuk i ndal shpenzimet marramendëse (FOTO)
Reperja Loredana Zefi që prej muajit Maj kur shpërtheu skandali me çiftin zviceran është komentuar shumë për jetën e saj luksoze. Shpenzimet në veshje e vetura iu atribuan parave të zonjës Petra megjithatë këto ...
Prive | 21-Sep-2019 09:22 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Së shpejti do bëhet baba – Skerdi flet për gjininë e foshnjës (FOTO)
Së shpejti do bëhet baba – Skerdi flet për gjininë e foshnjës (FOTO)
Edhe pak muaj vjen në jetë fëmija i parë i Skerdit. Bashkëshortja e tij, gazetarja Vesa Rama, është shtatzënë por asnjëri prej tyre ende nuk e ka zbuluar gjininë e foshnjës. Megjithatë, gjatë pyetje/përgjigjeve në ...
Prive | 21-Sep-2019 09:09 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Apple i çon dhuratë telefonin e ri këngëtares shqiptare (FOTO)
Apple i çon dhuratë telefonin e ri këngëtares shqiptare (FOTO)
Ka pak ditë që kompania Apple ka prezantuar modelin e ri të iPhone. Edhe pse ende nuk ka dalë mirë në shitje, këngëtarja shqiptare e mori në dorë. Bëhet fjalë për Rita Orën. Ajo njoftoi përmes Instagramit se kompania i ...
Prive | 21-Sep-2019 08:49 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Capital T realizoi ëndrrën – Time Capsule ‘dridhi’ Tiranën (VIDEO)
E realizoi përfundimisht ëndrrën e tij! Njëri prej reperëve më të pëlqyer shqiptar, mbrëmë dridhi sheshin e Tiranës me koncertin e tij madhështor. Capital T ia doli të kishte një publik të zjarrtë përball vetes dhe krah ...
Prive | 21-Sep-2019 08:33 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Brenda atmosferës elektrizuese të koncertit gjigant të Capital T ‘Time Capsule’
Momenti që eshte anticipuar me javë, koncerti historik i Capital T ‘Time Capsule’ ka filluar në sheshin Nënë Tereza në Tiranë. Koncerti i cili u parapa të mbahej mbrëmë u shty për sot, për shkak të reshjeve atmosferike. ...
Prive | 20-Sep-2019 22:34 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Rihanna u nda nga Chris Brown pas abuzimit fizik, ai i lë komente në Instagram
Rihanna u nda nga Chris Brown pas abuzimit fizik, ai i lë komente në Instagram
Kur Chris Brown dhe Rihanna u bënë bashkë në vitin 2008, dukej si kombinimi më perfekt në muzikën pop. Mjerisht, një vit më vonë erdhi skandali tani famëkeq i Brown-it. Në ditën e Grammy Awards 2009 u njoftua që Rihanna ...
Prive | 20-Sep-2019 21:59 | 180 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved