ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 18:18

PortaliOnline
Po kthehej nga varrimi i burrit, vdes në aksident gruaja dhe tri familjare të tjera
Katër gra të vdekura është bilanci tragjik i një aksidenti të trefishtë që ka ndodhur në aksin nacional Elbasan-Peqin, pranë fshatit Papër. Burime për “Report Tv” bëjnë me dije se viktimat janë Fatime Hoxha, Fatushe ...
Portalionline | para 25 min | 117 artikuj te ndërlidhur »

Washington Post: Lajmet e rreme nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Tërmet e forta dhe situata post tyre në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të ...
Portalionline | para 31 min | 23 artikuj te ndërlidhur »

Simboli që po përdorë Kadri Veseli nga Gjuha e Shenjave Amerikane
Simboli që po përdorë Kadri Veseli nga Gjuha e Shenjave Amerikane
Me liderin e PDK-së, Kadri Veselin, u morën shumë njerëz në rrjetet sociale, pasi që shpesh është parë duke bërë një shenjë me dorë në tubimet e shumta dhe në daljet televizive. Disa madje e kishin krahasuar edhe me ...
Portalionline | para 53 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sot është shënuar “Dita e Mollës”, në Kovragë të Istogut
Sot është shënuar manifestimi tashmë tradicional i vjeljes së mollës “Dita e Mollës”, për të katërmbëdhjetin vit me radhë në Kovragë. Pjesë e aktivitetit ishte kryetari i komunës së Istogut Haki Rugova, përfaqësues nga ...
Portalionline | para 67 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

A e dini pse ngeli në Spanjë Olta Gixhari?
A e dini pse ngeli në Spanjë Olta Gixhari?
Olta Gixhari festoi 33-vjetorin këtë verë më e lumtur se kurrë. Si rrallëherë, ajo zbuloi se është në një lidhje dhe partneri i saj e ka mbushur me surpriza në këtë ditë të veçantë. Ai i kishte mundësuar Oltës një ...
Portalionline | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rama i revoltuar për lajmin e rremë rreth tërmetit, niset për SHBA
Kryeministri Edi Rama është nisur për në Nju Jork ku do të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Midis liderëve me të cilët Rama do të takohet në OKB do të jetë edhe Donald Trump, ...
Portalionline | para 8 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen gazetarët që publikuan lajmin e rremë për tërmet në orën 23:30
Arrestohen gazetarët që publikuan lajmin e rremë për tërmet në orën 23:30
Policia e Shtetit menjëherë pas publikimit të një lajmi të rremë në portalin “SYRI.net” dhe më pas edhe në disa portale të tjera, se sipas parashikimeve të një sizmologu grek do ketë në orën 23.30 një tërmet të ...
Portalionline | para 8 ore | 146 artikuj te ndërlidhur »

Një lajm i rremë për një tërmet të fortë la jashtë mbrëmë banorët e Tiranës
Një lajm i rremë për një tërmet të fortë la jashtë mbrëmë banorët e Tiranës
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...
Portalionline | para 8 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi sot
Dashi Dashuria: Fillimi i javës do të sjellë disa surpriza të këndshme në dashuri. Nëse ka patur tradhëti apo dyshime gjithçka do të sqarohet dhe marrëveshja do të rikthehet duke sjellë bashkëveprim dhe qetësi për ...
Portalionline | para 8 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Durrës: Montohen çadrat brenda stadiumit
Durrës: Montohen çadrat brenda stadiumit
Në Durrës ka nisur puna për montimin e çadrave pas tërmeteve. Një çift i moshuarish është ndër të parët që po akomodohet. Ndërkohë tërmetet që tronditën Shqipërinë përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të ...
Portalionline | 22-Sep-2019 17:42 | 102 artikuj te ndërlidhur »

Rama me batuta: “Gratë durojnë burrat gjithë jetën, jo më tërmetin”
Rama me batuta: “Gratë durojnë burrat gjithë jetën, jo më tërmetin”
Kryeministri Edi Rama ishte paraditen e sotme në spitalin e Traumës ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti. “Të gjithë janë gjendur në krye të detyrës dje, ky është një moment falenderimi. Nuk ka pasur goditje fatale, ...
Portalionline | 22-Sep-2019 17:36 | 20 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti dëmtoi edhe burgjet në Shqipëri, druajtje për arratisje të të burgosurve
Tërmeti dëmtoi edhe burgjet në Shqipëri, druajtje për arratisje të të burgosurve
Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkundur edhe themelet e burgjeve, për këtë arsye ninistrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorise së Përgjithshme të Burgjeve, ku po ...
Portalionline | 22-Sep-2019 17:25 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Viti 2020-“Viti i Preshevës”
Viti 2020-“Viti i Preshevës”
Themeluesja dhe Drejtorja Ekzekutive e Albanian Excellence, Flora Nikolla, i ka dërguar një letër, kryetarit të komunës së Preshevës, zotit Shqiprim Arifi. Albanian Excellence , ka vendosur në mënyrë unanime, që vitin ...
Portalionline | 22-Sep-2019 17:17 |

Limaj: Qeveria e re duhet të ketë guxim intelektual, jo primitiv
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatimr Limaj, ka thënë se Kosovës i duhet një kryeministër që nuk bën veprime duke kalkuluar në vota dhe se nëse merr ...
Portalionline | 22-Sep-2019 17:12 | 38 artikuj te ndërlidhur »

Maturantët e Mitrovicës kthehen nga Shqipëria në shtëpi, shkaku i tërmeteve
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se pas tërmeteve të një pas njëshme të ndodhura gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, komuna ka marrë vendim për kthimin e parakohshëm të gjimnazistëve që ...
Portalionline | 22-Sep-2019 15:26 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vota është në shitje por aktivistët partiak ankohen në çmimin e lartë…
Vota vërtetë është në shitje e blerës sigurisht se ka. Varet vetëm çmimi dhe pazari për të. Por çmimi i një vote sipas fjalëve të çarshisë, sivjetë është bukur i lartë. “Unë jam i gatshëm të shesh votën time, për një ...
Portalionline | 22-Sep-2019 15:19 | 99 artikuj te ndërlidhur »

Rama hap stadiumin e Durrësit për qytetarët pas tërmeteve
Kritika të forta i adresoi prefektit të qarkut të Durrësit, Roland Nasto, kryeministri Edi Rama, sa i përket menaxhimit të situatës në këtë qytet. Rama kërkoi hapjen e dyerve të stadiumit për qytetarët dhe akomodimin e ...
Portalionline | 22-Sep-2019 11:25 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Në Split grafite kundër serbëve dhe gazetarëve që shahen me nënë
Disa grafite në murin e një qendre tregtare në ndërtim e sipër, në daljen nga Spliti drejt Makarska, u panë të shtunën. Portali Index.hr doli me foto disa momente përpara se ato të mbuloheshin. Në grafite thuhej “vrite ...
Portalionline | 22-Sep-2019 11:13 |

Dyshohet se boksieri bullgar vdiq në Shkodër nga ataku kardiak
Duhej të kishte festë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës, ku po zhvillohej turneu i boksit “Shkodra Boxing Night”, por gjithçka përfundoi me një tragjedi. Boksieri bullgar Isus Velchkov humbi ...
Portalionline | 22-Sep-2019 10:55 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Mbytet në ujë derisa po i propozonte martesë të dashurës
Një vajzë e ka kujtuar me zemër të thyer të dashurin e saj, i cili u mbyt në ujë duke i propozuar martesë në Tanzani të Afrikës. Kenesha Antonie e publikoi një video në Facebook ku shihet i dashuri i saj, Steven Weber, ...
Portalionline | 22-Sep-2019 10:48 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Sot 21 vjet ranë në altarin e lirisë Fehmi e Xhevë Lladrovci
Sot janë bërë 21 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci humbën jetën në një betejë ...
Portalionline | 22-Sep-2019 10:38 | 51 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria është lëkundur 17 herë nga tërmetet prej pasdites së djeshme
Shqipëria është lëkundur 17 herë nga tërmetet prej pasdites së djeshme
Shqipëria është lëkundur plot 17 herë nga tërmetet e forta, prej pasdites së djeshme në orën 16:04. Tërmeti i parë ishte dhe më i tmerrshmi, me një magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter, që ishte dhe më i forti i tre ...
Portalionline | 22-Sep-2019 08:45 | 528 artikuj te ndërlidhur »

Tërmet gjatë mbledhjes së qeverisë, dridhjen e raporton Leshaj duke thënë se i dridhej edhe zëri
Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë mbrëmë në Shqipëri, me magnitudë 4.9 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 2 kilometra nga qyteti i Durrësit dhe 31 kilometra nga Tirana. Në momentin që u ndje tërmeti, ...
Portalionline | 22-Sep-2019 08:37 | 528 artikuj te ndërlidhur »

Gazetarja tmerrohet nga tërmeti në Tiranë-live
Gazetarja tmerrohet nga tërmeti në Tiranë-live
Lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar panik në Shqipëri. Gazetarja Besmira Pelushaj teksa po jepte edicionin e lajmeve të orës 16:00 në Oranews është tmerruar nga lëkundja e fortë. Shihni videon.
Portalionline | 21-Sep-2019 20:13 | 528 artikuj te ndërlidhur »

Ja çfarë bëri Facebook për Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm
Ja çfarë bëri Facebook për Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm
Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë). Shumë ...
Portalionline | 21-Sep-2019 19:58 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Shkodër: Boksieri bullgar bije pa ndjenja në ring, vdes në spital
Shkodër: Boksieri bullgar bije pa ndjenja në ring, vdes në spital
Kthehet në tragjedi një ndeshje boksi në Shkodër. Boksieri bullgar Isus Velchkov ka rënë pa ndjenja në ring, teksa zhvillohej raundi i pestë i ndeshjes mes tij dhe durrsakut Ardit Murja. Bullgari ka gjetur vdekjen në ...
Portalionline | 21-Sep-2019 19:43 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Burg të përjetshëm personit që vrau tri vajza me koktej molotov
Gjykata në Romë e ka dënuar me burg të përjetshëm Sherif Seferoviqin, shtetas të Bosnjës e Hercegovinës, pasi ai më 10 maj 2017 në parkingun e një qendreje tregtare në periferi të Romës ka gjuajtur me koktej molotov në ...
Portalionline | 21-Sep-2019 19:33 |

Tërmeti në Shqipëri: Shkatërrohet godina e Gjeologjikut, gurët copëtojnë makinat (Video)
Tërmeti në Shqipëri: Shkatërrohet godina e Gjeologjikut, gurët copëtojnë makinat (Video)
Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranën, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet edhe për disa persona të lënduar. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Detin Adriatik ...
Portalionline | 21-Sep-2019 17:34 | 528 artikuj te ndërlidhur »

Rrëfim emocionues i Fatmir Limajt “N’Konak”
Histori të jashtëzakonshme e të patreguara më parë, ka rrëfyer kandidati për kryeministër nga NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, “N’Konak” emisionin televiziv të Gazetës inFokus. Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare ...
Portalionline | 21-Sep-2019 16:25 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Vjenë: Një 32-vjeçar nga Kosova e ka mbytur gruan e tij me një shkop druri
Kosovari 32 vjeç e ka vrarë gruan e tij pasditën e së premtës në Vjenë të Austrisë, duke e goditur deri në vdekje me shkop druri. Siç raportojnë mediat lokale burri pasi e vrau gruan e tij shkoi në polici dhe u ...
Portalionline | 21-Sep-2019 16:10 | 20 artikuj te ndërlidhur »

Frashër Krasniqi, veq politikan e “boksier”, edhe këngëtar, ja videoja
Kandidati i PSD-së për deputet, Frashër Krasniqi, pos politikës e ka dëshmuar se e ka në qejf edhe artin. Gjatë ditës së djeshme ai ishte prezent në shtëpinë e familjes Maqastena, gjegjësisht në odën e tyre në fshatin ...
Portalionline | 21-Sep-2019 15:57 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Kryeministri kanadez zotohet se do të ndalojë përdorimin e pushkëve
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, që aktualisht po bën fushatë për rizgjedhje në pozitën që ka, është zotuar se do të ndalojë përdorimin e pushkëve por jo edhe të armëve tjera, duke thënë vetëm se do t’iu ndihmonte ...
Portalionline | 21-Sep-2019 12:54 |

Vjosa Osmani në Ditën e Paqes viziton varrin e paqësorit Rugova
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Paqes, të shtunën, nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka bërë homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova. “Sot është Dita Ndërkombëtare e Paqes, ...
Portalionline | 21-Sep-2019 12:49 | 99 artikuj te ndërlidhur »

Meta në Ditën e Paqes: Paqen e rrezikon edhe grykësia për pushtet
Presidenti Ilir Meta, në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, kujton porosinë e shenjtores Nënë Tereza: “Çfarë mund të bësh për të promovuar paqen në botë? Shko në shtëpi dhe duaje familjen tënde!” Meta thekson se “nuk mund të ...
Portalionline | 21-Sep-2019 12:43 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Gjilan: Arrestohet një 50-vjeçar që ngacmoi seksualisht gruan dhe vajzat e tij
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht gruan dhe dy vajzat e tij në Gjilan. Sipas policisë i dyshuari, ngacmimin e gruas dhe vajzave të tij ka filluar ta ...
Portalionline | 21-Sep-2019 12:35 | 112 artikuj te ndërlidhur »

Ushtarët e Ushtrisë së Kosovës betohen në Gjermani
Ushtarët e Ushtrisë së Kosovës betohen në Gjermani
Atasheu ushtarak i FSK-së në Berlin, kolonel Xhavit Sadrijaj, ka publikuar disa pamje të betimit solemn të kadetëve te FSK-së në Qendrën Ushtarake për shkollimin e oficereve te Bundeswehrit. “Sa krenari. Rrofsh Ushtria ...
Portalionline | 21-Sep-2019 12:24 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Andy Ruiz Jr synon ta rrahë sërish Anthony Joshuan dhe të ndeshet me fituesin e duelit Wilder-Fury
Andy Ruiz Jr shpreson ta fitojë rimeçin me Anthony Joshua dhe të aranzhojë një duel me fituesin e meçit Deontay Wilder-Tyson Fury të cilët pritet të kenë një rimeç. Meksikani ia ka marrë Joshuas titujt e botës në ...
Portalionline | 21-Sep-2019 11:19 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved