ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 12:36

PC World
Lista e miliarderëve, Forbes zbulon njerëzit më të pasur të botës
As një divorc prej 40 miliardë dollarësh nuk e gjunjëzon dot Jeff Bezos, themeluesin dhe CEO e Amazon nga të qenurit njeriu më i pasur në botë. Për vitin e tretë me radhë ai kryesoi listën e miliarderëve të Forbes. ...
PC World | para 22 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Themeluesi i Twitter dhuron 1 miliardë për të luftuar koronavirusin
Jack Dorsey, themeluesi i Twitter dhe aplikacionit të pagesave Square, tha se do të dhurojë 1 miliardë dollarë për të luftuar koronavirusin. Sipas Dorsey, donacioni përfaqëson 285 të pasurisë së tij. Lajmin ai e dha në ...
PC World | para 36 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

Më 11 Prill Shkodra thyen barrierat e izolimit me aktivitetin më të madh të inovacionit dhe dixhitalizimit Shkodra Digital Weekend
Më 11 Prill Shkodra thyen barrierat e izolimit me aktivitetin më të madh të inovacionit dhe dixhitalizimit Shkodra Digital Weekend
Impakti social dhe ekonomik që teknologjia ka pasur në jetët e tona po zgjerohet me shpejtësi. Të gjendur përballë një vrulli të tillë mundësish, Shqipëria dhe rinia shqiptare ballafaqohet me një nevojë për rritjen e ...
PC World | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Facebook lançon një aplikacion për çiftet
Rrjeti social Facebook lançoi ditën e Marte një aplikacion të ri social quajtur “Tuned” dhe është krijuar për çiftet të cilat mund të bisedojnë, ndajnë foto e muzikë dhe të kenë një hapësirë kujtimesh mes tyre. ...
PC World | para 16 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Gjermania lançon një aplikacion për të gjurmuar koronavirusin
Autoritetet shëndetësore në Gjermani lançuan ditën e Marte një aplikacion për orët inteligjente në bashkëpunim me startupin Thryve për të monitoruar përhapjen e koronavirusit. I quajtur The Corona-Datenspende ...
PC World | para 19 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Microsoft merr vendimin drastik për konferencat deri më 2021
Microsoft është duke planifikuar të bëjë të gjitha aktivitetet e parashikuar deri më 2021 vetëm në formatin online për shkak të pandemisë së koronavirusit. Prodhuesi i softuerit tha në Mars se konferenca e zhvilluesve ...
PC World | para 23 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

WhatsApp aplikon kufizime në ridërgimin e mesazheve
Whatsapp ka vendosur të imponoj masa shtesë për të kufizuar shpërndarjen e postimeve në platformë në përpjekje për të parandaluar keqinformimin. Aplikacioni shumë popullor i komunikimit në pronësi të Facebook tha se ...
PC World | 07-Apr-2020 11:57 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Laptopi i Origin nuk është si gjithë të tjerët
Origin prezantoi ditën e sotme një laptop të pazakontë. EON15-X ka një procesor ndërtuar për desktopët, modelin 12-bërthamësh AMD Ryzen 3900. Krahasuar me Ryzen 9 3900X, procesori i vendosur në laptop ka të gjitha ...
PC World | 07-Apr-2020 10:36 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Google Maps vjen në mbështetje të restoranteve
Aplikacioni Google Maps është i dobishëm edhe për të porositur diçka për të ngrënë ndërsa jemi të izoluar për shkak të koronavirusit. Google lançoi disa ndryshime në aplikacionin Andorid dhe iOS që nxjerrin në pah ...
PC World | 07-Apr-2020 09:57 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Gjiganti i teknologjisë dhuron 30 superkompjuterë për të luftuar koronavirusin
Shumë kompani kanë ofruar resurset e tyre për të rritur kërkimet dhe luftuar COVID-19, sëmundjen e shkaktuar nga koronavirusi dhe këtyre kompanive u është bashkuar së fundi NVIDIA. Prodhuesi i njohur i kartave grafike ...
PC World | 06-Apr-2020 20:12 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Smartfoni i ri i Samsung do ta bëjë teknologjinë 5G të përballueshme për këdo
Galaxy A51 është një prej smartfonëve buxhetorë më të suksesshëm të Samsung dhe gjiganti Korean po përgatitet të lançojë një version 5G të tij duke sjellë gjeneratën e re celulare tek ky segment smartfonësh dhe ...
PC World | 06-Apr-2020 17:40 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Autoritetet Evropiane kërkojnë krijimin e një aplikacioni për gjurmimin e COVID-19 në nivel Evropian
Agjencia Evropiane për Mbrojtjen e të Dhënave EDPS bëri thirrje ditën e Hënë për krijimin e një aplikacioni pan-Evropian për të gjurmuar përhapjen e koronavirusit në vend të aplikacioneve të cilat po përdoren në disa ...
PC World | 06-Apr-2020 15:34 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm
Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm
Mozilla adresoi dy probleme sigurie zero-ditore në Firefox të cilat po shfrytëzoheshin nga hakerët. Të dy problemet e sigurisë ishin kritike dhe përmes tyre hakerët mund të ekzekutonin një kod arbitrar në kompjuterët e ...
PC World | 06-Apr-2020 13:17 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Apple vë gjithë zinxhirin e prodhimit në shërbim të luftës ndaj COVID-19
Apple ka dizajnuar dhe është duke prodhuar maska mbrojtëse për stafet mjekësore bëri të ditur CEO i kompanisë Tim Cook përmes një videoje ditën e Dielë. Kompania synon të prodhojë 1 milion maska mbrojtëse në javë. “Kemi ...
PC World | 06-Apr-2020 12:22 | 35 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved