ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:20

PC World
Opsioni i ri i Twitter i jep përdoruesve më shumë kontroll
Twitter Inc po lançon një karakteristikë të re për përdoruesit për të fshehur përgjigjet në cicërimet e tyre, për ti dhënë përdoruesve më shumë kontroll mbi bisedat e tyre në faqe. Karakteristika e cila është testuar më ...
PC World | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Samsung Galaxy S11 do të ketë ekran 120Hz
Që nga debutimi i Razer Phone në 2017, shumë kanë pyetur se kur smartfonët me ekrane 120Hz do të bëhen standard. Por me sa duket nuk kemi për të pritur gjatë me Apple iPhone e 2020-ës të cilët do të kenë një ekran të ...
PC World | para 10 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Apple thotë se humb para nga riparimi i pajisjeve të saj edhe pse tarifon shuma marramendëse
Apple është një prej kompanive e cila më së shumti kritikohet nga publiku për riparimin e pajisjeve të saj, një proces tejet i vështirë me mundësi të larta të dëmtimit të telefonëve, tabletëve dhe pajisjeve të tjera me ...
PC World | para 14 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Microsoft integron shërbimet e Google në Outlook.com
Microsoft ka planifikuar të integrojë Gmail, Google Drive dhe Google Calendar në aplikacionin në ueb Outlook.com. Prodhuesi i softuerit ka nisur këtë integrim në disa llogari. Pas një procedure të thjeshtë konfigurimi, ...
PC World | para 16 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

AKEP rregullore për pajisjet radio që përdoren për komunikim
Të gjithë pajisjet radio që përdoren për komunikim përmes frekuencave do të vihen nën kontroll dhe këto do të ushtrohen në mënyrë të përbashkët nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare dhe Inspektorati për ...
PC World | para 18 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Suedia anulon hetimet kundër themeluesit të Wikileaks
Prokurorët suedezë kanë mbyllur një hetim për përdhunim ndaj themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange. Hetimi filloi në vitin 2010, kur një grua suedeze akuzoi zotin Assange se ai kishte kryer marrëdhënie seksuale të ...
PC World | para 19 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Uebsajti zyrtar i kriptomonedhës hakohet për të dërguar maluerë
Uebsajti zyrtar i kriptomonedhës Monero është kompromentuar për të dërguar maluerë të cilët vjedhin paratë nga llogaritë e përdoruesve. Kompromentimi ndodhi më 18 Nëntor ku një përdorues raportoi incidentin në GitHub ...
PC World | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Rrjetet sociale, thikë me dy presa për gratë politikane
Një studim i ri, arrin në përfundimin se gratë politikane po përdorin gjithnjë e më shumë median sociale për të komunikuar drejtpërdrejt me audiencat e tyre, duke kompensuar për mangësitë e pasqyrimit të aktivitetit të ...
PC World | 20-Nov-2019 18:46 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Telefonët Xiaomi do të pajisen me një funksion që mund tu shpëtojë jetën
Versioni i Android 10 për telefonët Xiaomi, MIUI 11, është lançuar prej disa muajsh dhe tashmë Xiaomi zbuloi se ka sjellë me të një funksion që mund tu shpëtojë jetën. Kompania në një postim në blog tha se platformat ...
PC World | 20-Nov-2019 17:46 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Zëvendësimi i ekranit të Huawei Mate X kushton sa një Galaxy Note 10 i ri
Një prej pyetjeve më të mëdha që i shoqëron telefonët me ekrane me palosje është sesa do të kushtojë zëvendësimi i ekranit në rast të dëmtimit aksidental? Samsung zbuloi detajet për Galaxy Fold po për Huawei Mate X? Nga ...
PC World | 20-Nov-2019 16:33 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Deutsche Telekom nuk do të përdorë më teknologjinë e Huawei
Gjigandi Gjerman i telekomunikacionit Deutsche Telekom do të ndalojë përdorimin e teknologjisë së Huawei në dy vitet e ardhshme për shkak të diskutimeve rreth kërcënimeve të sigurisë që përbën kompania raportoi gazeta ...
PC World | 20-Nov-2019 14:23 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Kriptomonedha e Kinës, investitorët japin parashikimin se kur do të mbërrijë
Kina do të implementojë kriptomonedhën e saj në 6-12 muajt e ardhshëm tha një investitor lokal në blockchain. Duke folur për CNBC, Edith Cheung, u shpreh i bindur se ardhja e kriptomonedhës është e pashmangshme. “Jam i ...
PC World | 20-Nov-2019 13:43 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Eksperimenti i fundit i Facebook është një aplikacion memesh
Ekipi i NPE, një divizion brenda rrjetit social Facebook, prezantoi një aplikacion i dizajnuar për të krijuar meme quajtur Whale. Aktualisht aplikacioni lejon përdoruesit të dekorojnë fotot me tekst dhe stickera për të ...
PC World | 20-Nov-2019 12:11 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Përdoruesit e telefonëve Android mund të jenë përgjuar nga kamera pa dijeninë e tyre
Përdoruesit e telefonëve Android mund të jenë përgjuar nga kamera pa dijeninë e tyre
Për të mos lënë Facebook të kryesojë në këtë aspekt, Google ka zbuluar një dobësi në Android e cila bën të mundur që hakerët të marrin nën kontroll kamerën e smartfonit apo tabletit dhe të kapin foto e të regjistrojnë ...
PC World | 20-Nov-2019 11:48 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Galaxy S9 dhe Note 9 marrin Android 10 që nga java e ardhshme
Android 10 beta ka debutuar për Galaxy S10 dhe Note 10 por pritet që së shpejti të ofrohet edhe për Galaxy S9 dhe Note 9. Sipas burimeve të SamMobile, versioni beta i Android 10 për Galaxy S9 dhe Note 9 mund të vijë që ...
PC World | 20-Nov-2019 10:01 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved