ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:48

Lexo
Balotelli ‘kërcënon’ Juven: Jam gati, peshoj sa në kohën kur isha 20 vjeç
Balotelli ‘kërcënon’ Juven: Jam gati, peshoj sa në kohën kur isha 20 vjeç
Mario Balotelli, i transferuar në verë te Brescia është gati të zbresë në fushë dhe do ta bëjë këtë kundër kampionëve në fuqi të Italisë, Juventusit, mbrëmjen e të martës. Në një intervistë për transmetuesin e Serisë A, ...
Lexo | para 25 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Stadiumi i Kavajës në gatishmëri për të strehuar qytetarët e prekur nga tërmeti
Stadiumi i Kavajës në gatishmëri për të strehuar qytetarët e prekur nga tërmeti
Pas vënies në dispozicion të stadiumit të qytetit të Durrësit, “Niko Dovana” për personat e prekur nga tërmeti, autoritetet në Kavajë kanë vendosur në dispozicion të qytetarëve të prekur nga fatkeqësia natyrore ...
Lexo | para 25 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

“Më bërtiste, por ai më mësoi çdo gjë”, përlotet Renato Mekolli pas surprizës (FOTO)
“Më bërtiste, por ai më mësoi çdo gjë”, përlotet Renato Mekolli pas surprizës (FOTO)
Një ditë më parë Renato Mekolli, në emisionin “E Diell” në Top Channel ka deklaruar vështirësitë që ka hasur në shtetit grek. Shefi i kuzhinës u vu përballë pyetjeve të ndryshme duke rrëfyer kështu rrugëtimin e tij në ...
Lexo | para 40 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Lajmi i rremë për tërmetin/ Lleshaj: Mund të sillte plaçkitje të banesave, një përpjekje e mirëllogaritur
Lajmi i rremë për tërmetin/ Lleshaj: Mund të sillte plaçkitje të banesave, një përpjekje e mirëllogaritur
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin e rremë që u publikua nga portali Syri. net ku paralajmëronin për një tërmet të fuqishëm duke përhapur panik tek qytetarët dhe duke i bërë që të dalin ...
Lexo | para 48 min | 141 artikuj te ndërlidhur »

Udhëtimi i fundit nga morti në mort, aksidenti tragjik në Elbasan, dalin emrat e viktimave
Udhëtimi i fundit nga morti në mort, aksidenti tragjik në Elbasan, dalin emrat e viktimave
Detaje të tjera nga aks identi trag jik me katër vik tima që ndodhi pasditen e sotme në Elbasan. Nga aksi denti humbi jetën 30-vjeçarja Jonida Kotorri, e cila jetonte në Tiranë. Po kështu humbën jetën Fatushe Agolli, 68 ...
Lexo | para 48 min | 103 artikuj te ndërlidhur »

Dëmet nga tërmeti në Vorë, deputeti socialist dhuron pagën e katër muajve
Dëmet nga tërmeti në Vorë, deputeti socialist dhuron pagën e katër muajve
Deputeti i PS, Sadi Vorpsi, ka vendosur të dhurojë pagën e katër muajve për të prekurit nga tërmeti i së shtunës në bashkinë e Vorës. Përmes rrjetit social Facebook, Vorpsi fton të gjithë bizneset dhe qytetarët që të ...
Lexo | para 48 min | 646 artikuj te ndërlidhur »

Përtej rrugës në të cilën rrallë shkohet
Përtej rrugës në të cilën rrallë shkohet
Nga Arbër Metuku/ Dr. Pek është një psikanalist dhe autor Amerikan. Ai mbetet edhe sot autoritet i njohur në nivel ndërkombëtar për mençurinë që ndan në librat e tij mbi psikikën e njeriut dhe rritjen shpirtërore. Pek ...
Lexo | para 62 min |

Washington Post: Lajmet e rreme pas tërmetit i nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Washington Post: Lajmet e rreme pas tërmetit i nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Pas lajmit të rremë të përhapur mbrëmë nga portali i Cim Pekës i cili fliste për një tërmet të fuqishëm që do të godiste vendin qyetarët e Tiranës dolën në rrugë dhe sheshe duke braktisur banesat e tyre. Ky skandal i ...
Lexo | para 62 min | 23 artikuj te ndërlidhur »

Task Forcë për të asistuar bizneset e prekura nga tërmeti
Task Forcë për të asistuar bizneset e prekura nga tërmeti
Ministria e Financave dhe Ekonomisë së bashku me Ministrinë e Mbrojtjes së Sipërmarrjes dhe në bashkëpunim me Bashkimin e Dhomave të Tregtisë ngritën Task Forcën që do të mundësojë marrjen e informacionit nga bizneset e ...
Lexo | para 72 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

“UFO-t ekzistojnë, ja provat!”, nga Marina Amerikane dalin foto dhe bota mbetet pa frymë
“UFO-t ekzistojnë, ja provat!”, nga Marina Amerikane dalin foto dhe bota mbetet pa frymë
Askush nuk e di me saktësi se çfarë janë. Por pa dyshim këta objekte ishin vërtet në qiell dhe nuk janë imazhe të modifikuara. Tre Ufo të vërtetë. Marina Ushtarake e SHBA-ve nuk përdor asnjë metaforë: Për vite ka ...
Lexo | para 75 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Fotot/ Menaxhimi i situatës pas tërmetit, Spiropali dhe kryebashkiaku mbledhin shtabin e emergjencës së bashkisë Kavajë dhe vizitojnë zonën e Golemit
Fotot/ Menaxhimi i situatës pas tërmetit, Spiropali dhe kryebashkiaku mbledhin shtabin e emergjencës së bashkisë Kavajë dhe vizitojnë zonën e Golemit
Pas termetit gjithe qeveria, institucionet e emergjencave dhe te gjitha bashkite e vendit jane shtrire ne te gjthe territorin per tu njohur me demet dhe qendruar prane qytetareve per cdo problematike apo nevoje. ...
Lexo | para 82 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

“Do bëj seks dhe orgji me të gjitha femrat serbe”, shqiptari bën deklaratën e fortë për pjesmarrjen te Show serb “Çiftet” (FOTO)
“Do bëj seks dhe orgji me të gjitha femrat serbe”, shqiptari bën deklaratën e fortë për pjesmarrjen te Show serb “Çiftet” (FOTO)
Djali me origjinë nga Kosova, Ramell Arifi ka vendosur të sfidojë të gjitha paragj.ykimet dhe të jetë i hapur, pas pranimit për të marrë pjesë në një reality shoë, të realizuar në Beograd. I ngjashëm me Big Brother, në ...
Lexo | para 82 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

E bujshme: Reali kërkon yllin e City-t, zbulohet prapaskena e verës
E bujshme: Reali kërkon yllin e City-t, zbulohet prapaskena e verës
Real Madridi po monitoron me kujdes situatën e yllit të Manchester City-t, Raheem Sterling. Sulmuesi i “Qytetarëve” po kalon sezonin e tij më të mirë, pasi po bën përformanca fantastike me ekipin anglez dhe kjo ka ...
Lexo | para 85 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

“Paska qenë para tërmetit”, Arbana komenton foton Ardit Gjebreas me vajzën: Unë me mamin u…(FOTO)
“Paska qenë para tërmetit”, Arbana komenton foton Ardit Gjebreas me vajzën: Unë me mamin u…(FOTO)
– Moderatorja Arbana Osmani duket se nuk ka pasur një ekperiencë aspak të mirë me të.rmetin e fundit, dhe e ka ndjerë të gjithë pa.nikun ndërsa ishte në një telefonatë me nënën e saj. Teksa Ardit Gjebrea ka postuar një ...
Lexo | para 95 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Kompleksohet” Presidenti: Media të jetë bashkëpunuese, na duhet ndihma e Agjencisë së Energjisë Atomike
“Kompleksohet” Presidenti: Media të jetë bashkëpunuese, na duhet ndihma e Agjencisë së Energjisë Atomike
Presidenti Ilir Meta ka reagur pas lajmeve që shkaktuan panik te qytetarët për tërmete të mundshme. I komentuar orët e fundit si njeri i afërt dhe që mbështetet nga portalet që prodhuan lajmin e rremë, duket se kreu i ...
Lexo | para 95 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

Lajmi i rremë për tërmetin/ Qytetarja tregon tmerrin që kaluan fëmijët e saj
Lajmi i rremë për tërmetin/ Qytetarja tregon tmerrin që kaluan fëmijët e saj
Dita e djeshme ishte akoma më e vështirë për qytetarët e Tiranës dhe të Durrësit, pas së shtunës ku qendra e Shqipërisë u godit nga një tërmet 6 ballë. Një lajm i rremë, që u përhap me shpejtësi, në mediet online, se ...
Lexo | para 106 min | 141 artikuj te ndërlidhur »

Natë me rrebeshe shiu, sinoptikania: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Natë me rrebeshe shiu, sinoptikania: Shtrëngata në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ja sa do zgjasin
Sinoptikania Lajda Porja tha në një lidhje telefonike për “News24” se pasditja e sotme dhe mbrëmja, deri mëngjesin e të martës, do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Porja deklaroi se reshjet më ...
Lexo | para 112 min | 102 artikuj te ndërlidhur »

Ja kandidati favorit për të fituar çmimin ‘Lojtari më i mirë në botë’
Ja kandidati favorit për të fituar çmimin ‘Lojtari më i mirë në botë’
Sonte në orën 20:30 në një ceremoni “gala” në Milano, do të mësohet emri i lojtarit më të mirë në botë. Në garë për çmimin “The Best” janë dyshja e përhershme, Ronaldo – Messi si dhe mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van ...
Lexo | para 114 min | 43 artikuj te ndërlidhur »

Të pandarë, vëllezërit binjakë marrin partneret dhe dalin nga liqeni! Jonida Maliqi përkrah Romeos dhe djalit (FOTO)
Të pandarë, vëllezërit binjakë marrin partneret dhe dalin nga liqeni! Jonida Maliqi përkrah Romeos dhe djalit (FOTO)
Tashmë lidhjet e tyre nuk mund të mohohen më. Bora Zemani dhe Donald Veshaj bashkë me Romeon Veshajn dhe Jonida Maliqin kanë vedosur të bëjnë një xhiro nga zona e liqenit artificial në Tiranë. Icon style ka siguruar ...
Lexo | para 118 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Olta Gixhari nuk pyet për tërmetin, joshëse dhe provokuese merr pozicion seksi me bikini të bardha (FOTO)
Olta Gixhari nuk pyet për tërmetin, joshëse dhe provokuese merr pozicion seksi me bikini të bardha (FOTO)
Aktorja, Olta Gixhari ka vendosur që të largohet nga ten.sionet dhe p.aniku, duke kaluar një fundjavë në plazh. Duket se larg f.rikës, Gixhari po shijon këto ditë fund shtatori. E veshur me b.ikini të bardha aktorja ka ...
Lexo | para 118 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Fake news për tërmetin, Braçe: Portali kriminal Syri.net do të përballet me fuqinë 8 ballë të ligjit (VIDEO)
Fake news për tërmetin, Braçe: Portali kriminal Syri.net do të përballet me fuqinë 8 ballë të ligjit (VIDEO)
Zv/ kryeministri Erjon Braçe deklaroi se autorët e përhapjes së lajmit të rremë mbrëmjen e djeshme se do të kishte një tërmet në orën 23:30 me magnitudë 6 ballë, Syri.net do të përballet me fuqinë e ligjit 8 ballë. ...
Lexo | para 2 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

FAKTET/ Berisha i fut tmerrin shqiptarëve me fotografitë e tërmetit në Turqi: Janë në Bodinak të Durrësit, narkoshteti i ka braktisur
FAKTET/ Berisha i fut tmerrin shqiptarëve me fotografitë e tërmetit në Turqi: Janë në Bodinak të Durrësit, narkoshteti i ka braktisur
Në vijim të fushatës së lajmeve të rreme që kanë ndërmarrë mediat pranë opozitës lidhur me tërmetin që preku vendin, edhe ish kryeministri Sali Berisha ka tentuar të përhapë panik. Ai ka publikuar një shtëpi të rrënuar ...
Lexo | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Pas komenteve të zjarrta, Morena Taraku dhe Jason Derulo shfaqen vetëm në dhomë (FOTO)
Pas komenteve të zjarrta, Morena Taraku dhe Jason Derulo shfaqen vetëm në dhomë (FOTO)
Ditën e djeshme këngëtari me famë botërore, Jason Derulo ka festuar ditëlindjen e tij. Artisti i njohur ka mbushur 30 vjeç dhe në këtë ditë të veçantë ka marrë me qindra urime nga fansat dhe miqtë e tij më të afërt. ...
Lexo | para 2 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

“Mediat e Saliut ‘Meta është Zeusi, ruajuni nga rrufetë e tij…dhe mesazhi i ‘koduar’ për Venecian”
“Mediat e Saliut ‘Meta është Zeusi, ruajuni nga rrufetë e tij…dhe mesazhi i ‘koduar’ për Venecian”
Spartak Ngjela: Meta po del më tepër se një orakull për të treguar se ai, jo vetëm i di kur bien tërmetet, por, madje, ai sikur i ka në dorë tërmetet ashtu siç kishte Zeusi rrufetë. Pas tij, edhe mediat e Saliut u ...
Lexo | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Umberto Eco: Idiotët dhe shtypi i përgjegjshëm
Umberto Eco: Idiotët dhe shtypi i përgjegjshëm
Ju lutem mbani parasysh që ideja ime për idiotët nuk kishte konotacione negative. Askush, me pak përjashtime, nuk është idiot për nga profesioni, por dikush që është bakall i shkëlqyer, mjek i shkëlqyer, apo një ...
Lexo | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Hapja e negociatave/ Rama takim me homologun grek në New York
Hapja e negociatave/ Rama takim me homologun grek në New York
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Mësohet se Rama dhe Mitsotakis do të takohen në New York, teksa ndodhen atje në kuadër mbledhjes së Asamblesë e Përgjithshme ...
Lexo | para 3 ore | 149 artikuj te ndërlidhur »

“Dilni jashtë se do bjerë tërmet”, Berisha i del në mbrojtje Çlirim Pekës dhe Koço Kokëdhimës: Vetëm ata u thotë qytetarëve të vërtetën, dën oni Edvin Mafinë
“Dilni jashtë se do bjerë tërmet”, Berisha i del në mbrojtje Çlirim Pekës dhe Koço Kokëdhimës: Vetëm ata u thotë qytetarëve të vërtetën, dën oni Edvin Mafinë
Sali Berisha i ka dalë në mbrojtje botuesve Çlirim Peka dhe Koço Kokëdhima të cilët botuan lajmin terrorizues për qytetarët se ishte parashikuar një tërmet shkatërrimtar që do të godiste vendin. Ish kryeministri ...
Lexo | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Alabakë kemi patur gjithnjë, por tani nuk janë vetëm në rrugë por kanë vërshuar edhe në portale”
“Alabakë kemi patur gjithnjë, por tani nuk janë vetëm në rrugë por kanë vërshuar edhe në portale”
Nga Çapajev Gjokutaj Marr vesh se shumë nga të njohurit e mi në Tiranë e kanë kaluar një pjesë të mirë të natës në rrugë, të gjithë pa përjashtim, me foshnja e me pleq. Shkak qenkan bërë disa portaleve që njoftonin se ...
Lexo | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Çako: Lajmi i rremë krijoi panik të madh, ja fazat që do ndiqen deri te dëmshpërblimi
Çako: Lajmi i rremë krijoi panik të madh, ja fazat që do ndiqen deri te dëmshpërblimi
Kreu i Emergjenca Civile, Haki Çako, theksoi në rubrikën “Opinion”, në News24, se mbrëmjen e kaluar pati një sërë telefonash nga qytetarët, të cilët kërkonin informacion pas shpërndarjes së lajmeve të rreme se do të ...
Lexo | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!
Berisha mbron Çim Pekën që dha lajmin për tërmetin e mbrëmshëm, komentuesi: Ti duhet të ishe në burg!
sh-kryeministri Sali Berisha, i ka dalë në mbrojtje gazetarëve të portalit Syri.net që përhapën mbrëmjen e djeshme lajmin e rremë se një tërmet i madh do të godiste vendin në orën 23:30. Qytetarët në panik kryesisht në ...
Lexo | para 3 ore | 141 artikuj te ndërlidhur »

SKANDALI/ Pak para Çim Pekës, RD përhap lajmin e rremë duke tentuar të përhapë panik: Dyshohet për 6 të vdekur….
SKANDALI/ Pak para Çim Pekës, RD përhap lajmin e rremë duke tentuar të përhapë panik: Dyshohet për 6 të vdekur….
Mbreme portali i drejtuar nga Cim Peka ka publikuar nje lajm te rreme per nje termet te madh qe pritej te ndodhte ne oren 23:30. Ky lajm terrorizoi Tiranen dhe shume qytetare mbushen rruget e sheshet duke braktisur ...
Lexo | para 3 ore | 141 artikuj te ndërlidhur »

Milani merr vendim për Giampaolon pas humbjes kundër Interit
Milani merr vendim për Giampaolon pas humbjes kundër Interit
Milani e ka mbështetur trajnerin e vet, Marco Giampaolo, pas spekulimeve se klubi po mendon ta zëvendësojë atë me Luciano Spallettin. Giampaolo është nën presion pas humbjes 2:0 kundër Interit në derbin della Madonnina, ...
Lexo | para 3 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Pasojat e një Brexit-i pa marrëveshje tek vendet në zhvillim
Pasojat e një Brexit-i pa marrëveshje tek vendet në zhvillim
Analistët thonë se ekonomitë në zhvillim mund të përballen me pasoja nga tronditjet që vijnë nga Britania, e cila mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Ndërsa Evropa, dhe veçanërisht Britania, do të ...
Lexo | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj: Kemi dosjet e shtëpisë të dëmtuara! Ndërhyjmë shumë shpejt me partneritet publik-privat
Veliaj: Kemi dosjet e shtëpisë të dëmtuara! Ndërhyjmë shumë shpejt me partneritet publik-privat
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizitoi sot një tjetër familje të prekur nga tërmeti i fuqishëm që përfshiu kryeqytetin dy ditë më parë. Së bashku me deputetët Arben Pëllumbi dhe Mirela Kumbaro, Veliaj ishte në ...
Lexo | para 3 ore | 61 artikuj te ndërlidhur »

Jahollari: 45 grupe pune për vlerësimin e dëmeve, brenda 5 ditëve dosjet i dorëzohen Bashkive
Jahollari: 45 grupe pune për vlerësimin e dëmeve, brenda 5 ditëve dosjet i dorëzohen Bashkive
Prefektja e Tiranës, Suzana Jahollari gjatë një prononcimi për Agjencinë Telegrafike Shqiptare deklaroi se situata është normale dhe grupet e ngritura nga Bashkia e Tiranës, Vorës, Kamzës, Kavajës dhe Rrogozhinës janë ...
Lexo | para 3 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Nëse shihni këtë endërr duke fjetur, ky është kuptimi
Nëse shihni këtë endërr duke fjetur, ky është kuptimi
Të deshifrosh kuptimin e ëndrrave lidhet ngushtë me trurin, por çfarë ndoshta s’dinit është se ëndrrat tregojnë shumë për shëndetin tuaj. Ëndrrat janë gjëra të çuditshme dhe konfuze. Ka disa njerëz që përpiqen t’i ...
Lexo | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Solidariteti për njerëzit e tronditur nga tërmeti, Margariti: Përveç ndihmës konkrete, një shtrëngim duarsh do të thotë shumë
Solidariteti për njerëzit e tronditur nga tërmeti, Margariti: Përveç ndihmës konkrete, një shtrëngim duarsh do të thotë shumë
Solidariteti për njerëzit e tronditur nga tërmeti që goditi vendin tonë ditën e shtunë nuk ka munguar as nga institucionet qeveritare dhe ministrat. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti së bashku me ministra të tjerë ...
Lexo | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

1 javë pas dasmës, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi nisin muajin e mjaltit
1 javë pas dasmës, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi nisin muajin e mjaltit
1 javë më parë, Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi celebruan dashurinë e tyre me martesë. Ata i thanë “Po” njëri tjetrit në një ceremoni të veçantë pranë detit dhe dekori ishte i personalizuar në detaje. ...
Lexo | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Llogari bankare në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti, Majko ftesë bizneseve, shoqatave dhe individëve
Llogari bankare në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti, Majko ftesë bizneseve, shoqatave dhe individëve
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko fton të gjithë bizneset, shoqatat dhe individët për të dhënë një kontribut vullnetar në ndihmë të banorëve të dëmtuar nga tërmeti i datës 21 shtator. “Për t’i ardhur në ...
Lexo | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Kosovë, a do të ketë emisarë të tjerë në dialogun Kosovë-Serbi?
Kosovë, a do të ketë emisarë të tjerë në dialogun Kosovë-Serbi?
Emërimi nga administrata amerikane i Mathew Palmer-it, si i ngarkuar për Ballkanin Perëndimor që do të jetë edhe lehtësues në dialogun Kosovë-Serbi, ka shtuar zërat që edhe Bashkimi Evropian po e shqyrton mundësinë e ...
Lexo | para 4 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Llatja: Kemi verifikuar të gjitha rastet, probleme strukturore nuk janë paraqitur
Llatja: Kemi verifikuar të gjitha rastet, probleme strukturore nuk janë paraqitur
Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledjan Llatja deklaroi sot se stafi i bashkisë së Elbasanit ka qenë i gjithi në terren për evidentimin e të gjitha rasteve pas tërmeteve të fundjavës. “Kemi pasur bashkëpunim shumë të ...
Lexo | para 4 ore | 92 artikuj te ndërlidhur »

Avokatja shpërthen ndaj Çim Pekës: ‘Mbrëmë, gra, të sëmurë, pleq e femijë e kanë gdhirë nëpër rrugë more bir k*rve’
Avokatja shpërthen ndaj Çim Pekës: ‘Mbrëmë, gra, të sëmurë, pleq e femijë e kanë gdhirë nëpër rrugë more bir k*rve’
Avokatja e njohur Mirela Cela Jorgo, njëherësh aktiviste e shoqërise civile, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rreme të shpërndara nga media e administruar nga gazetari Çlirim Peka. Ajo tregon tmerrin që ka parë ...
Lexo | para 4 ore | 141 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk ka vend për panik”/ Ministrja Shahini: Nesër shkolla vijon normalisht
“Nuk ka vend për panik”/ Ministrja Shahini: Nesër shkolla vijon normalisht
Faleminderit të gjithëve që jeni prezent edhe sot në këtë deklaratë për media. 2 ditët e fundit nuk ishin të lehta. Fatmirësisht, këtë situatë të pazakontë e kaluam me asnjë humbje jete njerëzish, por vetëm me dëme të ...
Lexo | para 4 ore | 92 artikuj te ndërlidhur »

“Babale”/ “Imitova zërin e Agronit”, Alizoti “fundos” Ervin Salianjin: Na premtoi 200 mijë euro, regjistrimin do e përdorte për të goditur politikisht Xhafajn
“Babale”/ “Imitova zërin e Agronit”, Alizoti “fundos” Ervin Salianjin: Na premtoi 200 mijë euro, regjistrimin do e përdorte për të goditur politikisht Xhafajn
Nga akuzues, ish-deputeti democrat Ervin Salianji rrezikon të kthehet në i pandehur. Sot në gjykatë po zhvillohet seanca e radhës për dosjen Babale, ku Fredi Alizoti është marrë i pandehur për akuzën e kallëzimit të ...
Lexo | para 5 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Ministri Klosi me familjet e dëmtuara nga tërmeti në Shijak
Ministri Klosi me familjet e dëmtuara nga tërmeti në Shijak
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka vizituar një prej familjeve më të prekura nga tërmeti i dy ditëve më parë në Shijak të Durrësit, ku banesa rreth 50-vjeçare është bërë pothuajse e pabanueshme për shkak ...
Lexo | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Të gjithë sytë nga Shqipëria, po Basha e Kryemadhi ku janë?
Të gjithë sytë nga Shqipëria, po Basha e Kryemadhi ku janë?
Nga Endri Kajsiu/ Shqipëria ka kaluar momente të vështira dy ditët e fundit, nga tërmeti që tronditi vendin, por që për fat të mirë nuk pati asnjë humbje jete. Sizmiologët shprehen se nuk ka vend për panik dhe së ...
Lexo | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

‘Hataja’ nga tërmeti! Shikoni ku kishte përfunduar Xhensila dhe Besi nga frika (FOTO)
‘Hataja’ nga tërmeti! Shikoni ku kishte përfunduar Xhensila dhe Besi nga frika (FOTO)
Pas alarmit fals, të ditës së djeshme, se në Tiranë do të ndodhte hataja nga tërmeti, rrjeti u mbush plot reagime. Mes tyre që kishin vrapuar jashtë ishte dhe aktori i humorit Bes Kallaku. Në postimin e tij ai shkruan ...
Lexo | para 5 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

A e keni ditur se takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra
A e keni ditur se takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra
Sigurisht që do të befasoheni, por disa fakte edhe mund t’iu habisin dhe t’ju bëjnë të qeshin. Takat e larta u krijuan fillimisht për burra, jo për gra dhe ato nuk ishin përdorur vetëm për modë, madje në të vërtetë ato ...
Lexo | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Reagon Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli: Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin
Reagon Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli: Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas tërmetit në Shqipëri. Në një postim në Twitter shprehet se në këto orë të vështira për popullin shqiptar, janë me të prekurit nga tërmeti. Gjithashtu shton ...
Lexo | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Alarmi fals për tërmetin, sizmologu qetëson qytetarët: Nuk ka vend për panik, ja si paraqitet situata
Alarmi fals për tërmetin, sizmologu qetëson qytetarët: Nuk ka vend për panik, ja si paraqitet situata
Pas alarmit të rremë nga Syri.net mbrëmjen e djeshme që terrorizoi qytetarët në Tiranë, sizmologu Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike për Report Tv bën edhe një herë thirrje që të qetësohen, pasi tërmetet nuk mund të ...
Lexo | para 5 ore | 646 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved