ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:06

Lapsi
Prestigjozia Washington Post: Lajmet e rreme pas tërmetit i nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Prestigjozia Washington Post: Lajmet e rreme pas tërmetit i nxjerrin shqiptarët jashtë shtëpive
Situata pas tërmeteve në Shqipëri ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Një prej tyre, Washington Post duke iu referuar Associated Press shkruan për panikun e së dielës mbrëma pas lajmit të rremë që nxori në ...
Lapsi | I sapobotuar | 19 artikuj te ndërlidhur »

Detajet nga aksidenti i rëndë në Elbasan, si u shua familja me 4 anëtarë
Aksident mes tre makinash në aksin rrugor Elbasan- Papër, është kthyer në një tragjedi të rëndë, ku si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën katër persona, anëtarë të një familjeje, dhe dy të tjera kanë mbetur të ...
Lapsi | para 42 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet/ Meta: Transparencë dhe përgjegjshmëri maksimale për evidentimin e pasojave
Nisur nga situtata e krijuar në vend pas disa tërmeteve të fuqishme në dy ditët e fundit, të shoqëruar edhe nga lëkundje sizmike, presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka kërkuar sot qeverisë që të ftojë Agjencinë ...
Lapsi | para 42 min | 42 artikuj te ndërlidhur »

“Të kequshqyerit bëjnë të dridhen shtëpitë në Itali”, komenti racist i medias italiane për tërmetin në Shqipëri
Termeti 5.6 ballë në Shqipëri mori dhenë në pothuajse të gjithë mediat botërore. Por Rolling Stone Italia bëri një koment ndryshe nga të gjithë, një status racist duke shprehur një mllef ndaj emiigrantëve shqiptarë dhe ...
Lapsi | para 66 min | 149 artikuj te ndërlidhur »

Terror në Afganistan, së paku 35 të vrarë
Së paku 35 civilë janë vrarë dhe 13 janë plagosur në një sulm të kryer nga ushtria afgane në provincën jugore të Afganistanit, Helmand. Incidenti ndodhi të dielën vonë, kur forcat speciale bastisën një shtëpi, e cila, ...
Lapsi | para 70 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

FOTO+VIDEO/ Dalin pamjet e aksidentit me 4 të vdekur dhe 2 të plagosur në Elbasan
FOTO+VIDEO/ Dalin pamjet e aksidentit me 4 të vdekur dhe 2 të plagosur në Elbasan
Lapsi.al ka siguruar pamjet e aksidentit të rëndë të ndodhur rreth gjysmë ore më parë në afërsi të fshatit Papër në Elbasan, ku katër persona kanë humbur jetën, ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur. Nga informacioni i ...
Lapsi | para 83 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

Aksidenti në Elbasan, ndërron jetë një vajzë
Aksident i rëndë në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Tre automjete janë përplasur mes tyre e për pasojë ka mbetur e vdekur një vajzë 25 vjeçe dhe janë plagosur 5 të tjerë. E reja ka ndërruar jetë gjatë transportit për në ...
Lapsi | para 98 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

Kujdes! Natë me rrebeshe shiu dhe stuhi ere në Tiranë, Durrës dhe Elbasan
Pasditja e sotme dhe mbrëmja deri në mëngjesin e së martës do të shoqërohen nga rrebeshe shiu dhe stuhi ere. Sinoptikania Lajda Porja deklaroi për Neës 24 se reshjet më të dendura të shiut do të jenë në veriperëndim dhe ...
Lapsi | para 105 min | 114 artikuj te ndërlidhur »

William Levy dhe Elizabeth përgënjeshtrojnë ndarjen
Çifti William Levy dhe Elisabeth Gutierrez janë përfolur gjithmonë rreth një ndarje të mundshme mes tyre. Ata janë prindër të një djali dhe një vajze e duket se fjalët që qarkullojnë nuk janë aspak të vërteta. Në foton ...
Lapsi | para 109 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i rëndë në Elbasan, 1 i vdekur dhe disa të plagosur
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Papër të Elbasanit. Nga informacionet paraprake mësohet se janë përplasur 3 automjete, duke shkaktuar për pasojë vdekjen e një të reje dhe ...
Lapsi | para 114 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

Jason Derulo dhe Morena Taraku sëbashku në dhomë
Jason Derulo dhe Morena Taraku sëbashku në dhomë
Ditën e djeshme këngëtari me famë botërore, Jason Derulo ka festuar ditëlindjen e tij. Artisti i njohur ka mbushur 30 vjeç dhe në këtë ditë të veçantë ka marrë me qindra urime nga fansat dhe miqtë e tij më të afërt. ...
Lapsi | para 114 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Kandidatja për kryeministre në veri të Kosovës, mesazh kundër ndryshimit të kufijve
Kandidatja e LDK-së për kryetare të Qeverisë, Vjosa Osmani, së bashku me kreun e LDK-së në Prizren, Anton Quni, kanë vizituar disa fshatra në veri të Republikës së Kosovës. Gjatë kësaj vizite, Osmani ka dhënë mesazh ...
Lapsi | para 2 ore | 101 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet/ Bilanci paraprak i dëmeve: 1528 objekte të dëmtuara, 50 banesa të rrënuara
Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka publikuar shifrat e para të dëmeve të shkaktuara nga tërmetet e fuqishme të regjitruara në vend përgjatë dy ditëve të fundit. Bazuar në të dhënat e raportit të fundit operativ ...
Lapsi | para 2 ore | 553 artikuj te ndërlidhur »

Ministrja britanike e Punëve të Brendshme, vendim ekstrem për shqiptarin
Priti Patel, ministre e Punëve të Brendshme në Britani, ka marrë një vendim ekstrem ndaj shtetasit shqiptar, Albert Visha, të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane për vrasje dhe trafik qeniesh njerëzore me qëllim ...
Lapsi | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ndërron jetë aktori Aron Einsberg
Ndërron jetë aktori Aron Einsberg
Aktori i njohur Aron Eisenberg ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ditën e djeshme. Lajmin e ndarjes nga jeta e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, nëpërmjet një deklarate prekëse në rrjetet sociale. “Kurrë nuk do ...
Lapsi | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Hande Erçel rikthehet me një tjetër serial
Hande Erçel është aktorja e cila ka luajtur në një sërë serialesh të suksesshëm. Aktorja do të vijë së shpejti me një serial të ri krah aktorit Bugra Ulusoy. Ky serial ka si tematikë një dashuri të pamundur. Dyshja do ...
Lapsi | para 3 ore |

Këto janë dhjetë tërmetet më të mëdha të regjistruara në historinë e njerëzimit
Valdivia, Kili, 22 maj 1960 (9.5) Ky tërmet vrau 1655 njerëz, plagosi 3000 dhe zhvendosi dy milion banorë. Ajo i shkaktoi dëme Kilit në mbi 550 milion dollarë amerikanë, ndërsa cunami që ai krijoi shkaktoi vdekje dhe ...
Lapsi | para 3 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Vdekja e dy punëtorëve në Tiranë, lirohet administratori i “Skela Syla”
Petrit Syla, administrator i firmës “Skela Syla”, është liruar sot nga qelia me vendim të Gjykatës së Apelit. Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga gjyqtarët Artur Gaxhi, Flutura Skënderi dhe Gramoz ...
Lapsi | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

KLP shtyu mbledhjen, reagon Komisioneri Publik: Afati për shqyrtimin e ankimimit mbaron sot
Pasi Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) njoftoi shtyrjen e mbledhjes së parashikuar për ditën e sotme, për shkak të mosardhjes së letrës zyrtare nga Komisioneri Publik lidhur me kandidatin Olsian Çela ka ardhur ...
Lapsi | para 4 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Olti Curri e ben per ujë të ftohtë Elisa Spiropalin
Blogeri Olti Curri njihet për revoltën e tij ndaj qeverisë, gjë që nuk ka munguar as sot kur Shqipëria është tronditur nga disa tërmëetet të fuqishmë që kanë lënë pas 68 persona të plagopsur.Curri ka publikuar një foto ...
Lapsi | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, KLP shtyn mbledhjen
Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) e parashikuar për ditën e sotme e ku pritej të publikohej lista e kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, është shtyrë. Përmes një njoftimi, KLP-ja ka bërë ...
Lapsi | para 4 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet/ Reagon Presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Shqipëri pas një sërë tërmetesh të rënë në këto tre ditët e fundit. Në shenjë solidarizimi me shqiptarët, Sassoli shkruan ...
Lapsi | para 4 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Fituesit e çmimeve Emmys 2019
Mbrëmjen e djeshme bota e ekranit të vogël kishte natën e tij më të rëndëisishme, teksa u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve Emmy. 2019-ta ishte 71-vjetori i ndarjes së këtij trofeu për protagonistët dhe personazhet ...
Lapsi | para 4 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Zgjaten me tre muaj hetimet për dosjen “184”
Prokuroria e Dibrës ka zgjatur me tre muaj afatet për hetimet mbi dosjen “184”, që u regjistrua për të hetuar shitblerjen e votave në zgjedhjet e pjesshme në Dibër në vitin 2016. Sipas burimeve, kjo dosje e bujshme ka ...
Lapsi | para 5 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

“Person me psikoza”/ Kush është sizmiologu grek që lajmëroi për tërmete apokaliptike
Akis Tselentis është kthyer pa pikën e dyshimit në figurën më ndjellakeqe në Greqi, ku shquhet si “parashikues” i rënies së tërmeteve apokaliptike. Tselentis është sizmiologu grek emri i të cilit u lakua së fundmi në ...
Lapsi | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Vijon paniku te “Shkëmbi i Kavajës”, rënie masive shkëmborësh
Situata të Shkëmbi i Kavajës vijon të jetë alarmante, pasi vazhdojnë të bien masive shkëmborësh në rrugë, pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8. Duke folur për News 24, banorët kanë thënë se ndonëse zona është ...
Lapsi | para 5 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Kush është sizmiologu grek që lajmëroi për tërmete apokaliptike
Akis Tselentis është kthyer pa pikën e dyshimit në figurën më ndjellakeqe në Greqi, ku shquhet si “parashikues” i rënies së tërmeteve apokaliptike. Tselentis është sizmiologu grek emri i të cilit u lakua së fundmi në ...
Lapsi | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Tmerri i tërmetit, një bandë që klith i dashur armik
E gjithë qeveria u ngrit në këmbë duke akuzuar një segment të mediave të reja, për të justifikuar një përzjerje deliri dhe frike që kaploi të dielën në darkë me dhjetra mijëra qytetarë. Vërshimin e tyre irracional në ...
Lapsi | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Can Yaman ”pushtohet” nga fansat në aeroport
Pas suksesit në Itali, Can Yaman ka arritur një tjetër rekord në Greqi. Seriali “Një puthje në errësirë” është transmetuar edhe në shtetin grek duke i siguruar Can një numër të jashtëzakonshëm adhuruesish. Një turmë ...
Lapsi | para 6 ore |

Fjalimi serioz i Kim në Emmys bën audiencën të qeshë
Kendall Jenner dhe Kim Kardashian ishin gjithashtu të pranishme në ndarjen e çmimeve Emmy, por motrave iu desh të kalonin një moment super të sikletshëm. Jenner dhe Kardashian u caktuan për të prezantuar fituesin e ...
Lapsi | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Vijon zvarritja, mbahet pezull gara për Prokurorin e Përgjithshëm
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka shtyrë mbledhjen e parashikuar për ditën e sotme, ku ishte parashikuar të publikohej lista e kandidatëve qё kanё shprehur interes pёr pozicionin e Prokurorit tё Pёrgjithshёm dhe ...
Lapsi | para 6 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Pse gjithë këto lëkundje? Sizmiologu gjerman shpjegon situatën me tërmetet në Shqipëri
Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e tërmeteve në rajonin e Evropës Juglindore. DW: Një seri tërmetesh, më i forti me ...
Lapsi | para 6 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Alarmi fals për tërmetin 6 ballësh/ Durrsakët kaluan natën në çadrat e emergjencës (FOTO)
Qytetarët e Durrësit duket se i janë rikthyer normalitetit, pas panikut që shkaktuan tërmetet e fuqishme me epiqendër në këtë vend bregdetar. Më dhjetra familje iu janë drejtuar shtëpive të tyre mëngjesin e sotëm, pasi ...
Lapsi | para 6 ore | 553 artikuj te ndërlidhur »

Roberti ironizon kolegët në koncert
Roberti ka treguar se të kënduarit ‘live’ është shumë e lodhshme. Këngëtari ka publikuar në ‘Instagram’ një video në të cilën tregon se veshjet e tij kanë djersitur nga të kënduarit. Me këtë rast Roberti ka ironizuar të ...
Lapsi | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Dëshira e shqiptarëve për të ikur nuk ndalet, 14 mijë shqiptarë aplikuan për azil në janar-korrik, rritje 24%
Dëshira e shqiptarëve për të ikur nga vendi nuk po ka të ndalur, përkundrazi është ringjallur sërish në 2019-n. Sipas të dhënave të Zyrës Europiane të Mbështetjes së Azilantëve (EASO) për periudhën janar-korrik, ...
Lapsi | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i rëndë në Vaun e Dejës, makina përplas për vdekje këmbësorin
Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Hajmel të Vaut të Dejës, pasi një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësor. Dyshohet se shtetasi që humbi jetën është përplasur teksa po kalonte rrugën në Hajmel të ...
Lapsi | para 7 ore | 101 artikuj te ndërlidhur »

Rezarta Skifteri, pjesëmarrëse e javës së modës në Milano (Foto)
Nëpërmjet postimeve të të ftuarve, stilistja ka lajmëruar që do të jetë pjesë e këtij eventi. “Gati për sfilatën në Milano”- shkruan ajo nën fotot e koleksionit të saj, që do shfaqet në pasarelë. Paduskitim, kjo është ...
Lapsi | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Alarmuan qytetarët për tërmet 6 ballë, Rama mesazh të fortë medieve
Edi Rama është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku njofton se do të takohet me Presidentin Donald Trump dhe zyrtarë të tjerë amerikanë, vizitë të cilën e ndërpreu dy ditë më parë, për shkak të tërmetit me ...
Lapsi | para 8 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Agjencia më e madhe sizmologjike: Tërmetet nuk mund të parashikohen
Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi. “ Tërmetet nuk mund të parashikohen. Qëndroni të sigurtë “, thuhet në njoftimin e ...
Lapsi | para 8 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Lajmet e rreme për termetin 6 ballë, Policia shoqëron dy reporterë në komisariat
Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, pas lajmi të rremë të publikuar dhe që shkakoi panik në popullatë. Policia e Shtetit bën të ditur se ka ngritur një grup të posaçëm hetimor ...
Lapsi | para 9 ore | 124 artikuj te ndërlidhur »

Rrugët e Shqipërisë, me transportin më të ulët të mallrave në Europë
Rrugët e Shqipërisë kanë një aktivitet mjaft të ulët për transportin e mallrave në raport me vendet e tjera Europiane sipas EUROSTAT. Ngarkesa në rrugët shqiptare ka qenë më e ulët se 250 milionë tonë mallra për ...
Lapsi | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

LAJM I FUNDIT/ Tjetër tërmet i fuqishëm godet Tiranën dhe Durrësin
Një tjetër tërmet i fuqishëm ka tronditur Tiranën dhe Durrësin mbrëmjen e së dielës. Gjithçka ndodhi rreth orës 22.10 minuta. Ai ishte me magnitudë 4.5 me një thellësi 10 kilometra. Epiqendra ishte në afersi të Vorës, ...
Lapsi | para 19 ore | 553 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi sulmon Haradinajn në VOA: Cënoi raportet me SHBA, kufijtë mashtrim elektroral
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i tha Zërit të Amerikës se qeveritë mund të vijnë dhe të shkojnë, por marrëdhëniet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian nuk do të cenohen asnjëherë. Ndërsa thotë se ...
Lapsi | para 20 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

5.8 apo 7.5 ballë? Sizmiologu sqaron si maten tërmetet
Inxhinieri dhe ish-politikani Bashkim Kopliku ka reaguar pas tërmeteve të fuqishme që tronditën Shqipërinë, prej pasdites së djeshme e gjatë gjithë natës. Përmes një mesazhi në “Facebook”, inxhinieri tregon me detaje ...
Lapsi | para 20 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Propaganda e Veliajt me ndihmat pas tërmetit/ Përdor të njëjtat foto si të Korçës (FOTO)
Propaganda e Veliajt me ndihmat pas tërmetit/ Përdor të njëjtat foto si të Korçës (FOTO)
Pas tërmetit që goditi Tiranën dhe Durrësin, bashkitë janë angazhuar për tu ardhur në ndihmë familjeve të prekura. Ose të paktën kështu u tha në TV. Fotot e shpërndara në rrjetet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, ...
Lapsi | para 21 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Të hënën mbyllen shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan
Ministrja e Arsimit Besa Shahgini ka njoftuar mbrëmjen e së dielës se të hënën në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan nuk do të zhvillohet mësim. “Duke e marrë këtë situatë parasysh, si dhe duke dëgjuar me shumë respekt ...
Lapsi | para 21 ore | 88 artikuj te ndërlidhur »

LAJM I FUNDIT/ Mbyllen shkollat për 2 ditë në Tiranë, Durrës dhe Elbasan
Ministrja e Arsimit Besa Shahgini ka njoftuar mbrëmjen e së dielës se për 2 ditë në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan nuk do të zhvillohet mësim. “Duke e marrë këtë situatë parasysh, si dhe duke dëgjuar me shumë respekt ...
Lapsi | para 21 ore | 88 artikuj te ndërlidhur »

Rama dhe Veliaj thyejnë rekord/ 270 minuta LIVE në TV brenda një dite
21 shtatori ishte një nga ditët më të vështira për banorët e Durrësit dhe Tiranës që përjetuan një tërmetet më të fuqishëm të 3 dekadave të fundit. Kur numërohen mbi 500 banesa të goditura dhe mbi 50 pallate të dëmtuar ...
Lapsi | para 21 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

“Ku je o të q**** kokën!”/ Takim i epik i futbollistëve shqiptarë në Spanjë (VIDEO)
Të shtunën u luajt takimi mes Malagas dhe Albasetes në Ligën e Dytë Spanjolle, ku në fushë ishin plot 3 shqiptarë, Keidi Bare dhe Armando Sadiku për Malagën, ndërsa Rei Manaj si titullar për Albaseten. Takimi u vendos ...
Lapsi | para 22 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

“Eskobarët” shqiptarë që qëndrojnë pas 580 kg kokainë të kapur në Pire
Të dhëna të reja për rrjetin global të trafikut të kokainës pas zbulimit të 580 kg kokainë të pastër të fshehur në 12 kontejnerë me banane në portin e Pireut. Agjencitë greke dhe ato të hyaja të zbatimit të ligjit po ...
Lapsi | para 22 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved