ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:50

Lajminet
A duhet një “Dejton 2” për të zhbllokuar ngërçin mes Kosovës dhe Serbisë?
Marrëveshja e “Dejtonit”, 24 vjet më parë i kishte dhënë fund luftës në Bosnjë dhe Hercegovinë, ku edhe u vendos rendi kushtetues dhe ligjor në këtë shtet. Mirëpo se a mund të kemi një marrëveshje “Dejton 2”, për ...
Lajminet | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Barbana përlot me fjalët që ia kushtoi Ergit në trevjetorin e vdekjes së tij
Sot janë bërë tri vite nga ndarja e Ergi Dinit, vdekja e të cilit në moshë të re tronditi të gjithë, shkruan . Në këtë ditë, Ergin e kujtoi edhe motra e tij, Barbana, e cila përmes një postimi ka shkruar fjalë prekëse ...
Lajminet | para 6 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Gashi i dhënë pas tatuazheve, bën edhe një tjetër
Gashi i dhënë pas tatuazheve, bën edhe një tjetër
Numëron disa të tilla në trup, që kanë kuptime të ndryshme, ndërsa tani vendosi ta bëjë edhe një, shkruan . Teksa filmonte procesin e bërjes së tatuazhit, shihej se po bënte portretin e një vajze, por nuk shihej qartë ...
Lajminet | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Polonia dhe Lituania kundërshtojnë vizionin francez për NATO-n
“Prania ushtarake e SHBA-së në Poloni në koordinim me NATO-n (…) tregon vitalitetin e Aleancës”, theksoi presidenti polak, Andrzej Duda në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun lituanez, Gitanas Nauseda. ...
Lajminet | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Zaniolo i lumtur tek Roma, tregon synimet e tij
Zaniolo është shprehur i lumtur me aventurën e tij tek Roma, duke thënë se shpreson që ky të jetë viti i tij. Lojtari synon që këtë edicion të fitojë në Ligën e Evropës me Romën dhe në Euro 2020 me Kombëtaren e Italisë. ...
Lajminet | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Gjuriqi reagon për takimin e Kurtit me Ugljanin, sulmon ashpër këtë të fundit
Në deklaratën e tij për mediet serbe, Gjuric tha se gjatë këtij takimi, Ugljanin nuk foli sot në emër të boshnjakëve në rajonin e Rashkës pasi që këta qytetarë janë besnikë ndaj atdheut të tyre, Serbisë. “Jam i sigurt ...
Lajminet | para 6 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Stoltenberg: Turqia vend shumë i rëndësishëm për NATO-n
Në një intervistë për një gazetë franceze, Stoltenberg deklaroi se aleatët e kanë kritikuar operacionin e Turqisë “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë, por asnjëri nuk e ka vënë në pikëpyetje vendin e saj në NATO. “Turqia ...
Lajminet | para 6 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Pochettino mund t’i kthehet punës së trajnerit – Bayern po e konsideron emrin e tij
Trajneri argjentinas është shkarkuar nga posti i trajnerit tek Tottenham, pas rezultateve jo edhe aq të mira në fillimin e sezonit. Vendin e Pochettino tek Spurs e ka zënë Jose Mourinho, kurse argjentinasi nuk ka bërë ...
Lajminet | para 6 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Vidhen 20 tonë çokollatë “Milka”
Fabrika i dha detyrë një kompanie austriake të dërgonte produktet e saj të markës “Milka” në Belgjikë, por kontrata e transportit u kalua më pas tek një firmë mallrash hungareze, që punësoi një kontraktues çek. ...
Lajminet | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Mozzik: Njoh njerëz që s’dinë të shkruajnë, ama në jetë ta lënë pikë
Mozzik po shijon suksesin e këngës “Dhelpër dinake”, ndërsa nuk e ka ndalur punën për projekte të reja, shkruan . Reperi ka ndarë me ndjekësit një imazh në profilin e tij në Instagram, sipër të cilit la edhe një mesazh. ...
Lajminet | para 7 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Milan interesohet për Giroud
Olivier Giroud është një nga lojtarët që duket se ka tërhequr vëmendje të madhe nga ‘Rosoneri’. ‘Sky Sport Italia’ shkruan se anash interesimit të Milan për Zlatan Ibrahimovic, interesim ka pasur edhe për Olivier ...
Lajminet | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Aleksandër Fragaj: Korrigjimi i kufijve duhet të hidhet në diskutim
Fragaj vlerësoi që kjo ide duhet diskutuar dhe shqyrtuar mirë nëse iu leverdis shqiptarëve apo jo, njofton Klan Kosova. ”A më mirë t’i mbajmë serbët në administrim të shtetit të Kosovës, apo të vijnë shqiptarët në ...
Lajminet | para 7 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Sekreti për seks fantastik pasi ke shumë vite lidhje është ky
Sekreti për seks fantastik pasi ke shumë vite lidhje është ky
Pasioni nuk është si ai i kohëve të hershme dhe kjo është normale sepse raporti zhvillohet në stade të ndryshme, kohë pas kohe. Por, kjo nuk do të thotë që ne nuk duhet të kemi emocion poshtë çarçafëve. Një studim në ...
Lajminet | para 7 ore |

Modelja ruse ‘ngrit’ temperaturat e veshur me bikini të kuqe
Modelja ruse ‘ngrit’ temperaturat e veshur me bikini të kuqe
Anastasia Kvitko ka ‘shpërblyer’ miliona ndjekësit e saj me një fotografi shumë provokuese, shkruan . Edhe kësaj radhe, i gjithë fokusi ishte tek format trupore të modeles, të cilat i tregoi në bikini të kuqe. Anastasia ...
Lajminet | para 7 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Jay Z planifikon të bëjë skuadrën më të fortë të futbollit
Mund të thuani çfarëdo për reperin Jay Z, por asnjëherë ta akuzoni për mungesë ambicie, shkruan Goal.com, transmeton . Tani, legjenda e repit po kërkon që prezenca e tij të ndjehet edhe në botën e sportit dhe tashmë ka ...
Lajminet | para 7 ore |

Edi Rama dhe dy zyrtarë të lartë të qeverisë së Shqipërisë ftohen urgjentisht në SHBA
Lajmi.net merr vesh nga burime të sigurta brenda Kryeministrisë së Shqipërisë që të tre po qëndrojnë në Departamentin e Shtetit në SHBA, shkruan . Nuk dihet ende se cila është arsyeja për të cilën janë ftuar urgjentisht ...
Lajminet | para 7 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Shmanget mbyllja e qeverisë amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump duhet të nënshkruajë këtë tekst për ta njoftuar para mesnatës, kohë në të cilën përfundojnë buxhetet aktuale. Pavarësisht disa muajve negociatash, opozita demokrate dhe republikanët nuk ...
Lajminet | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Hazard: Kam refuzuar PSG-në disa herë
Reprezentuesi i Belgjikës, Eden Hazard, ka bërë të ditur se asnjëherë nuk ka konsideruar t’i bashkohet skuadrës së Paris Saint Germain. Gjatë kohës kur Hazard luante me Chelsea, ai kërkohej me ngulm nga Real Madrid, ku ...
Lajminet | para 7 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Vinicius Jr. i fiksuar pas Taynës, shikojeni çfarë i komentoi tani
Vinicius Jr. i fiksuar pas Taynës, shikojeni çfarë i komentoi tani
Vinicius Junior javë më parë publikoi një video duke dëgjuar këngën “Sicko” të Taynës, shkruan . Gjatë ditës së djeshme, ai i ka kërkuar nga Tayna që të mbajë koncert në Brazil, e që reperja iu përgjigj pozitivisht duke ...
Lajminet | para 7 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Blerim Latifi: Çështja e bashkimit kombëtar është e parakohshme
“Çështja e bashkimit kombëtar është e parakohshme është e panevojshme”, tha Latifi. “Kjo duhet të futet si ide vetëm nëse shfaqet ndonjë situatë e paparashikueshme. Ne ende jemi në proceset e formimit si shtet. Jemi ...
Lajminet | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti ka një kusht për të diskutuar idenë e Vuciqit dhe Ramës
“Nëse mini Shengeni e mban reciprocitetin Kosovë-Serbi atëherë diskutojmë”, ka thënë Kurti. Temë kjo e cila ishte shumë aktuale kohëve të fundit, ku Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë pasur disa takime në ...
Lajminet | para 8 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Afërdita me pozë atraktive nga kuzhina
Afërdita Dreshaj nuk heziton të sjell fotografi të reja për ndjekësit e saj në rrjete sociale, shkruan . Së fundi, ajo postoi një imazh, ku u shfaq e veshur me një palë xhinse dhe një bluzë, e cila ia theksonte linjat ...
Lajminet | para 8 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

​Murati: Kosova është produkt i përpjekjeve gjithëshqiptare
Në debatin e zhvilluar në T7, në lidhje më termin shqiptar dhe kosovar, Murati tha futbolli nuk duhet të jetë arsyeja e përçarjes. “Kemi pasur përfaqësim të denjë në futboll. Sporti ka fuqi të madhe, por gjithsesi ...
Lajminet | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

A po e bën Albin Kurti president të Kosovës “Argatin e Serbisë”?
A po e bën Albin Kurti president të Kosovës “Argatin e Serbisë”?
Albin Kurti dhe Isa Mustafa nesër do të takohen ku do të diskutojnë për epilogun e mundshëm të arritjes së një marrëveshjeje për koalicion qeverisës. Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti është shprehur se posti i ...
Lajminet | para 8 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Silva pritet të nis negociatat me PSG – diskutohet për rinovimin
Kontrata e qendërmbrojtësit brazilian është afër të skadojë, dhe palët pritet të ulën në tavolinë për të nisur bisedimet. Agjenti i Silva, Paulo Tonietto ka thënë për Tuttomercatoweb se negociatat për kontratën e re do ...
Lajminet | para 8 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Roberti bashkëpunon me këngëtaren e njohur për këngën e re
Roberti bashkëpunon me këngëtaren e njohur për këngën e re
Robert Berisha ka bashkuar forcat me Mimoza Mustafën për projektin e ri muzikor, shkruan . Këtë gjë e ka bërë të ditur vet Mimoza përmes një postimi në Instagram, ku publikoi një foto bashkë me Robertin. “Së shpejti”, ...
Lajminet | para 8 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

ZYRTARE: Cuadrado rinovon me Juventus
Bisedimet mes yllit kolumbian, Cuadrado dhe skuadrës së Juventus kanë përfunduar me sukses, shkruan . Cuadrado ka nënshkruar kontratën e re me Juventus, duke marrë kështu një vendim të madh për të ardhmen e tij. ...
Lajminet | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Blero dhe Afrona provojnë këtë aventurë në Hawaii
Blero dhe Afrona provojnë këtë aventurë në Hawaii
Blero Muharremi dhe Afrona Dika, dy muaj pas kurorëzimit të dashurisë me martesë, kanë nisur muajin e mjaltit, shkruan . Çifti, si destinacion për muajin e mjaltit zgjodhën ishujt Hawaii, ndërsa po shijojnë në maksimum ...
Lajminet | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Heqja e taksës do të ishte vendim tragjik për Kosovën
Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se nuk e imagjinon dot se Albin Kurti do ta heq taksën ndaj mallrave serbe, ndërsa ka kujtuar që kryeministri i ri që pritet të drejtojë vendin ka qenë një nga ...
Lajminet | para 8 ore | 126 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiq deklarohet pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, jep detaje për aferën e spiunazhit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thirrur në një mbledhje të jashtëzakonshme Këshillin e Sigurisë Kombëtare, pas aferës së spiunazhit ku u përfshi një agjent rus dhe zyrtarë serb. Pas kësaj mbledhje, Vuçiq në ...
Lajminet | para 8 ore | 65 artikuj te ndërlidhur »

Barca shqyrton ofertat për Todibo, ka interesim nga gjiganti i Bundesliga
Mbrojtësi francez i Barcelonës, Todibo, mund t’i jap fund aventurës së tij me kampionët e La Liga, pasi nuk po gjen minutat e duhura. Barcelona ka filluar të shqyrtojë ofertat për mbrojtësin e ri, dhe duket se interesim ...
Lajminet | para 8 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk mund të pres më”, Arilena nis përgatitjet për festat e fundvitit
“Nuk mund të pres më”, Arilena nis përgatitjet për festat e fundvitit
Këngëtarja Arilena Ara ka nisur ta dekorojë shtëpinë për festat e fundvitit, shkruan . Ajo ka publikuar një fotografi, ku shihet duke dekoruar pemën e Vitit të Ri, ndërsa dukej në top-formë e veshur në veshje sportive. ...
Lajminet | para 8 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Rashford: Nuk ka më të mirë se Solskjaer
Ylli i Manchester United, Marcus Rashford, ka komentuar sërish lidhur me situatën e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer. Me shkarkimin e Mauricio Pochettino nga Tottenham, janë rritur zërat që dërgojnë argjentinasin në ‘Old ...
Lajminet | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Elvana paska raporte të mira me reperen e njohur amerikane, e zbulon me këto foto
Elvana paska raporte të mira me reperen e njohur amerikane, e zbulon me këto foto
Elvana Gjata është ndër emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, shkruan . Ajo është goxha aktive në rrjete sociale, përmes së cilave njofton publikun për gjithçka rreth saj, si për koncerte, projekte muzikore e ...
Lajminet | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Luka Doncic vazhdon shkëlqimin – vendos tjetër rekord në NBA
Doncic ishte shpallur ‘Rookie of the Year’ sezonin e kaluar, kurse këtë edicion po tregon vetëm progres të paraqitjeve të edicionit të kaluar. Kështu, slloveni ka vendosur një tjetër rekord në NBA, duke regjistruar një ...
Lajminet | para 9 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Rita Ora edhe e sëmurë provokon në reçipeta e me pantallona të zbërthyer
Rita Ora kohën e fundit është shumë e angazhuar si aktore në filmin “Twist”, shkruan . Këngëtarja, me anë të disa imazheve ka treguar se është prekur nga virozat e kësaj kohe, ndërsa po trajtohej edhe me antibiotik. Pas ...
Lajminet | para 9 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Shqipëria ka mbështetjen e pakursyer të liderëve evropianë
Në kuadër të Kongresit të Partisë Popullore Evropiane, Basha zhvilloi takime me presidenten e re të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelaren gjermane, Angela Merkel, kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurtz, ...
Lajminet | para 9 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Publikohet tjetër fotografi e Gentës me të dashurin
Publikohet tjetër fotografi e Gentës me të dashurin
Ditët e fundit, Genta Ismajli ka qenë kryetemë e medieve rozë, duke u komentuar për lidhje të re dashurie, shkruan . Këngëtarja ka nisur lidhje me Huseyin Usta, biznesmen turk, i cili jeton dhe vepron në Zvicër. Pas ...
Lajminet | para 9 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Vendet më të “çmendura” për të eksperimentuar me partnerin
Më poshtë, janë listuar vendet ku pasioni bëhet më i madh dhe fantazitë i kalojnë limitet. Që nga çatia, tek aeroplani, disa kënde në kuzhinë dhe shumë të tjera që duhet të provoni, të paktën një herë, shkruan “Class”. ...
Lajminet | para 9 ore |

Kujdes nga mjegulla në mëngjes, ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
Kujdes nga mjegulla në mëngjes, ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHMK-së, në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kjo ...
Lajminet | para 9 ore | 56 artikuj te ndërlidhur »

Lajme të mira tek PSG, pritet rikthimi i Neymar
Ylli brazilian pritet të regjistrojë paraqitjen e tij të parë që kur pësoi një lëndim gjatë muajit tetor, në pauzën e kombëtareve. Ndeshja PSG – Lille pritet të jetë ndeshja kur Neymar do të rikthehet në aksion, por kjo ...
Lajminet | para 9 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Rihanna ‘rrezikon’ që t’i bllokohet Instagrami për shkak të këtyre imazheve në pishinë
Rihanna ‘rrezikon’ që t’i bllokohet Instagrami për shkak të këtyre imazheve në pishinë
Ylli botëror Rihanna, ka publikuar disa fotografi joshëse në Instagram, në të cilat u shfaq në pishinë, shkruan . E lagur në pishinë, ajo tregoi gjoksin teksa reklamonte të brendshmet e markës së saj “Fenty”. Me këto ...
Lajminet | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Franca vendi i parë në Evropë për azilkërkuesit
“Është konstatuar që Franca është bërë që prej 20 tetorit vendi i parë në Evropë për azilkërkuesit, ndërkohë që hyrjet në Evropë kanë filluar të ulen”, theksoi ai. “Kjo është një anomali mbi të cilën ne duhet të ...
Lajminet | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Marash Kumbulla në radarin e Lazios, pëlqehet nga Tare
Skuadra e Lazio po përgatitet që të nis një ofertë drejt yllit të Veronës, Kumbulla, i cili këtë edicion ka treguar paraqitje mjaft të mira. Paraqitjet e shqiptarit duket të kenë tërhequr vëmendjen e Igli Tare, ...
Lajminet | para 9 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet një pjesëtar i dyshuar i ISIS-it në Ukrainë
Shtetasi rus, u arrestua pasi ishte në kërkim nga Interpoli në lidhje me një rast të vrasjes dhe ishte duke u fshehur në Ukrainë, për t’i ikur arrestimit, njoftoi policia ukrainase. Identiteti i të dyshuarit nuk është ...
Lajminet | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Fitorja poetike
Fitorja poetike* Albin Kurti duhet sa më parë ta krijoj Qeverinë. Këtë duhet mundësuar partnerët e koalicionit, në këtë rast LDK dhe partitë e tjera, por këtë duhet mundësuar edhe partitë opozitare parlamentare. Qeveria ...
Lajminet | para 10 ore |

Euro 2020: Këta janë katër lojtarët me moshën më të re që luajtën tek Kosova
Dardanët përfunduan në pozitën e tretë të grupit A, duke mos arritur të marrin një biletë, por kanë shansin edhe përmes Ligës së Kombeve. E ardhmja e Kosovës është e ndritur, dhe kjo tregon edhe mosha mesatare e ...
Lajminet | para 10 ore | 56 artikuj te ndërlidhur »

Skandali me spiunë: A po prishen marrëdhëniet Serbi – Rusi?
Pyetja është, tha Dreçun i cili autorizoi regjistrimin dhe shërbimin – tha se një operacion i tillë ishte përgatitur për të kryer një operacion të tillë. Pyetja tha ai është gjithashtu se kush është personi nga pala ...
Lajminet | para 10 ore | 65 artikuj te ndërlidhur »

Juventus arrin marrëveshje me yllin rus?
Anëtari i Lokomotivës së Moskës, Aleksei Miranchuk mund të përfundojë tek skuadra e Juventus. ‘Sportmediaset’ insiston se Juve tashmë ka arritur marrëveshje me Miranchuk, transmeton . Sipas këtyre raportimeve, ‘Zonja e ...
Lajminet | para 10 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Bielsa: Pochettino do të drejtojë një nga skuadrat më të mëdha në botë
Trajneri argjentinas ka ndarë rrugët me skuadrën e Tottenham gjatë kësaj jave, pas rezultateve jo të mira në këtë edicion. Vendin e tij e ka zënë Jose Mourinho, por vet Pochettino nuk ka bërë ndonjë hap të radhës. ...
Lajminet | para 10 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved