ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 12:45

Lajmi i Fundit
Gjyqi ndaj Shullazit nuk ka fund, shtyhet sërish seanca
Gjyqi ndaj Shullazit nuk ka fund, shtyhet sërish seanca
Mungesa e avokatëve u bë shkak për dështimin e seancës së radhës ndaj Emiliano Shullazit dhe grupit në Apelin e Krimeve te Rënda. Këtë të hënë nuk ishte prezent avokati i të pandehurit Endrit Zela. Debate në seancë ...
Lajmi i Fundit | para 54 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sizmologu: Pasgoditjet e tërmetit po shuhen, deri tani janë regjistruar 400 të tilla
Sizmologu: Pasgoditjet e tërmetit po shuhen, deri tani janë regjistruar 400 të tilla
Pas lajmit të rremë të mbrëmjes së të dielës, sizmologu Rrapo Ormeni ka qetësuar gjithë qytetarët shqiptarë duke thënë se tërmetet nuk mund të parashikohen. Në një intervistë për Ora News, tha se deri tani janë ...
Lajmi i Fundit | para 75 min | 585 artikuj te ndërlidhur »

Sot FIFA i ndan çmimet për më të mirët e vitit 2019
Sot FIFA i ndan çmimet për më të mirët e vitit 2019
Virgil Van Dijk është në mesin e atyre që pritet të fitojnë çmime nga ceremonia e FIFA-s për më të mirët e vitit 2019, e cila do të mbahet sonte në mbrëmje në shtëpinë e operës në Milano. Qendërmbrojtësi i Liverpoolit ...
Lajmi i Fundit | para 77 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

“Pse Shqipëria është e ekspozuar ndaj tërmeteve”, sizmiologu gjerman: Parashikimi i lëkundjeve i pamundur!
“Pse Shqipëria është e ekspozuar ndaj tërmeteve”, sizmiologu gjerman: Parashikimi i lëkundjeve i pamundur!
Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e tërmeteve në rajonin e Evropës Juglindore. DW: Një seri tërmetesh, më i forti me ...
Lajmi i Fundit | para 82 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Qendrat sociale në ndihmë të të prekurve nga tërmeti: Janë në traumë psikologjike
Qendrat sociale në ndihmë të të prekurve nga tërmeti: Janë në traumë psikologjike
Qendrat sociale kanë ardhur në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti. Qendra sociale numër 6 në Kombinat ka hapur dyert për banorët e zonës. Psikologia Julinda Maja tha se ndaj familjeve është ofruar strehim, ...
Lajmi i Fundit | para 94 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

“Merrni në dorë fatet tuaja”, Vasili: Edi Rama ja mbathi në kulmin e emergjencës
“Merrni në dorë fatet tuaja”, Vasili: Edi Rama ja mbathi në kulmin e emergjencës
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka hedhur kritika të forta në adresë të kryeministrit të vendit, Edi Rama. Përmes një shkrimi në “Facebook”, Vasili shprehet se shefi i qeverisë shqiptare ka ...
Lajmi i Fundit | para 94 min | 23 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj: Komunikoni me fëmijët mbi tërmetin dhe kthehuni në normalitet
Veliaj: Komunikoni me fëmijët mbi tërmetin dhe kthehuni në normalitet
Dy ditë pas tërmetit me magnitudë 5.8 që goditi vendin, Tirana i është kthyer normalitetit. Ndonëse pasgoditjet e tërmetit kanë vijuar me magnitudë më të ulët, situata paraqitet e qetë. Dhe në këto raste, është e ...
Lajmi i Fundit | para 104 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi ditor : 23 shtator 2019
Horoskopi ditor : 23 shtator 2019
Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të mund të qartësojnë disa pyetje, të cilat kanë kohë që i mendojnë. Ndoshta nuk do të mund të gjeni përgjigje për gjithçka, por do të ndiheni më të qetë. Sa i përket anës ...
Lajmi i Fundit | para 3 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i motit për ditën e sotme
Parashikimi i motit për ditën e sotme
Një mot me vranësira kalimtare dhe reshje shiu pritet të karakterizohet në mesditë dhe pasdite në vendin tonë. Ndërkohë, reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të ditës së martë me stuhi ...
Lajmi i Fundit | para 3 ore | 117 artikuj te ndërlidhur »

Ilir Meta mesazh qytetarëve pas tërmeteve: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona
Ilir Meta mesazh qytetarëve pas tërmeteve: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar një javë të mbarë për qytetarët e vendit. Ai shprehet se pas tërmeteve është koha për t’iu kthyer normalitetit. “Mirëmëngjes të dashur miq,Me rëndësi është t’i kthehemi jetës ...
Lajmi i Fundit | para 4 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Publikuan lajme të rreme për tërmetin/ Policia arreston dy gazetarë
Publikuan lajme të rreme për tërmetin/ Policia arreston dy gazetarë
Pas publikimit të lajmeve të rreme nga disa portale të cilat shkaktuan panik tek qytetarët ka ardhur edhe reagimi i Policisë së Shtetit. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka shoqëruar në Polici gazetarin e portalit “ ...
Lajmi i Fundit | para 4 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Balla: Përhapja e lajmeve false, deri në 5 vite burg
Balla: Përhapja e lajmeve false, deri në 5 vite burg
Një lajm i rremë për një tërmet ka alarmuar jo pak qytetarët e kryeqytetit duke shtuar panikun në radhët e tyre dhe duke bërë që ata të braktisin shtëpitë duke dalë në rrugë dhe sheshe. Për këtë ka reaguar edhe kryetari ...
Lajmi i Fundit | para 4 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Agjencia më e madhe sizmologjike: Tërmetet nuk mund të parashikohen
Agjencia më e madhe sizmologjike: Tërmetet nuk mund të parashikohen
Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi. “Tërmetet nuk mund të parashikohen. Qëndroni të sigurtë “, thuhet në njoftimin e ...
Lajmi i Fundit | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Lajmi i rremë se një tërmet 6 ballë do të godasë vendin, reagon sizmologu
Lajmi i rremë se një tërmet 6 ballë do të godasë vendin, reagon sizmologu
Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas së cilit një tërmet me magnitudë 6 ballë do godasë Shqipërinë. Ormeni deklaroi se ...
Lajmi i Fundit | para 13 ore | 106 artikuj te ndërlidhur »

Frikë nga tërmetet tek Fresku në Tiranë, banorët dalin në rrugë të panikosur
Frikë nga tërmetet tek Fresku në Tiranë, banorët dalin në rrugë të panikosur
Banorët e zonës së Freskut në Tiranë kanë dalë në ambiente të hapura duke braktisur banesat e tyre nga frika e tërmeteve. Vetem pak caste më parë u regjistrua një tërmet i fortë, teksa paralajmërohet që edhe një tjetër ...
Lajmi i Fundit | para 13 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

Dëme të mëdha edhe në Kavajë, tërmeti bën të pabanueshëm pallatin
Dëme të mëdha edhe në Kavajë, tërmeti bën të pabanueshëm pallatin
Pasojave të tërmetit të djeshëm nuk i ka shpëtuar as Kavaja. Edhe në këtë qytet, dëmet në banesa janë të konsiderueshme, ndërsa në disa prej tyre jetesa në to për momentin duket mision i pamundur. Siç shihet në fotot e ...
Lajmi i Fundit | para 18 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Numrat e llogarive bankare/ Ministria e Mbrojtjes apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Numrat e llogarive bankare/ Ministria e Mbrojtjes apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Shqiptarët duhet të solidarizohen me personat e prekur nga tërmeti i fortë i rënë dje. Për këtë arsye Ministria e Mbrojtjes ka vënë në dispozicion edhe një numër llogarie bankare, paratë e së cilës do të shkojnë për të ...
Lajmi i Fundit | para 18 ore | 85 artikuj te ndërlidhur »

Jo vetëm Shqipëria/ Edhe shteti fqinj tronditet nga tërmeti. Ja forca dhe epiqendra
Jo vetëm Shqipëria/ Edhe shteti fqinj tronditet nga tërmeti. Ja forca dhe epiqendra
Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme. Lëkundjet janë regjistruar në orën 14:58 minuta, ndërsa epiqendra ka qenë në provincën e Udines, në lokacionin e ...
Lajmi i Fundit | para 19 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti ndan më dysh pallatin në Durrës, banorët në qiell të hapur
Tërmeti ndan më dysh pallatin në Durrës, banorët në qiell të hapur
Vijojnë raportimet e dëmeve nga tërmeti i fortë që lëkundi dje Shqipërinë. Mes qyteteve më të dëmtuara duket se është Durrësi, qyteti më pranë epiqendrës së lëkundjeve sizmike. Siç shihet në fotot e mëposhtme, një ...
Lajmi i Fundit | para 19 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet/ Braimllari: Arsyeja e mosshpalljes së emergjencës për zonat e prekura, mospagimi i dëmshpërblimeve
Tërmetet/ Braimllari: Arsyeja e mosshpalljes së emergjencës për zonat e prekura, mospagimi i dëmshpërblimeve
Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, i kërkon qeverisë të shpallë gjendjen e emergjencës për zonat e prekura nga tërmetet. Përmes një postimi në Facebook, ish deputeti thekson se, arsyeja e mosshpalljes së ...
Lajmi i Fundit | para 20 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i fuqishëm/ Dëshmia rrëqethëse e gruas nga Kombinati
Tërmeti i fuqishëm/ Dëshmia rrëqethëse e gruas nga Kombinati
Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë, duke lënduar shumë persona dhe duke dëmtuar banesa e apartamente. Një nga qytetet më të prekura nga tërmeti ishte kryeqyteti i vendit Tirana, Një grua nga Kombinati rrëfen ...
Lajmi i Fundit | para 21 ore | 150 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i fuqishëm/ Përfundon montimi i çadrave në stadiumin e Durrësit
Tërmeti i fuqishëm/ Përfundon montimi i çadrave në stadiumin e Durrësit
Ka përfunduar montimi i çadrave në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit. Çadrat në stadiumin e qytetit bregdetar janë me kapacitet 30 persona. Montimi i çadrave është bërë nga Forcat e Armatosura. Shumë persona janë ...
Lajmi i Fundit | para 21 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Emrat/ E rëndë në Vlorë, zhduket 29-vjeçari, policia arreston dy persona
Emrat/ E rëndë në Vlorë, zhduket 29-vjeçari, policia arreston dy persona
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Vlorë, me protagonistë persona me lidhje gjaku me njëri –tjetrin. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se më datë 16 shtator 2019 ka humbur kontaktet me familjen shtetasi ...
Lajmi i Fundit | para 21 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Pasojat e termetit, ballkoni i pallatit tek Drejtoria e Policisë rrezikon shembjen
Pasojat e termetit, ballkoni i pallatit tek Drejtoria e Policisë rrezikon shembjen
Një pallat përballë Drejtorisë së Policisë në Tiranë ka paraqitur rrezikshmëri për kalimtarët. Në katin e fundit të këtij pallati është shkëputur fasada anësore e një ballkoni. Nga rënia e ballkonit, rrezikohen edhe ...
Lajmi i Fundit | para 21 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti/ Shtëpi e shkatërruar në Tiranë
Tërmeti/ Shtëpi e shkatërruar në Tiranë
Dëmet e shkaktuara nga tërmetet janë të konsiderueshme, në pjesën më të madhe të vendit. Por me problematike situata paraqitet në Durrës, që ishte edhe më pranë epiqendrës së tërmetin 5.8 ballë dhe në Tiranë gjithashtu. ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, u hodh nga ballkoni me djalin e mitur dhe vajzën në krahë, nëna rrëfen tmerrin
Tërmetet, u hodh nga ballkoni me djalin e mitur dhe vajzën në krahë, nëna rrëfen tmerrin
Një grua e lënduar nga tërmeti i fuqishëm në Tiranë ka rrëfyer panikun e saj dhe të fëmijvë të saj. Duke mos dashur të tregojë fytyrën, e lënduara tha për News 24 se ndodhej brenda shtëpisë, kur fëmijët kishin filluar ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti, Xhixho: Qeveria të lërë propagandën, të shpallë emergjencën
Tërmeti, Xhixho: Qeveria të lërë propagandën, të shpallë emergjencën
Ish deputetja e LSI Erisa Xhixho ka reaguar në një postim në faqen e saj në facbook pas valës se propagandës së qeverisë pas termetit të fuqishëm të një dite me parë. “Boll më me shoë dhe mbledhje, çdo qytetar shqiptar ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, ish-deputetja e PD: Qeveria bën propagandë edhe në ditë të vështira, në terren asgjë!
Tërmetet, ish-deputetja e PD: Qeveria bën propagandë edhe në ditë të vështira, në terren asgjë!
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka reaguar për situatën e rëndë të krijuar në vend nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë, që goditi Shqipërinë, duke lënduar mbi 100 persona dhe shkatërruar shumë banesa e ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, sizmiologu grek: Ja pse e përgënjeshtrova paralajmërimin e Ilir Metës, do vij në Tiranë
Tërmetet, sizmiologu grek: Ja pse e përgënjeshtrova paralajmërimin e Ilir Metës, do vij në Tiranë
Sizmologu grek, Akis Tselentis, në intervistën me gazetarin e Top Channel, Aleksandër Marku, foli për tërmetin e fuqishëm 5.8 ballë, që goditi dje vendin, duke u ndalur edhe te paralajmërimet që i kishte transmetuar ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, LSI: Rama të shpallë gjendjen e emergjencës, boll me show
Tërmetet, LSI: Rama të shpallë gjendjen e emergjencës, boll me show
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar për situatën e rëndë të krijuar në vend nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë, që goditi Shqipërinë, duke lënduar mbi 100 persona dhe shkatërruar shumë banesa e pallate. Në një ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti/ Kisha Katolike: Ndihmë e solidaritet, shtëpia është e Zotit dhe e mikut
Tërmeti/ Kisha Katolike: Ndihmë e solidaritet, shtëpia është e Zotit dhe e mikut
Kisha Katolike ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që ra ditën e djeshme dhe lëkundjeve që ende vazhdojnë në vend. ‘Dita e diele, që për ne besimtarët është momenti kulmor i takimit me Zotin e jetës, na ka gjetur të ...
Lajmi i Fundit | para 22 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Flet sizmiologu që parashikoi tërmetin e fuqishëm: Ja si do të jetë situata në vazhdim
Flet sizmiologu që parashikoi tërmetin e fuqishëm: Ja si do të jetë situata në vazhdim
Pas situatës së vështirë në të cilën ndodhet Shqipëria, “Top Channel” ka realizuar një intervistë me sizmiologun grek, Akis Tselentis, i cili e ka parashikuar tërmetin që javë më parë. Tselentis thotë se duhet pasur ...
Lajmi i Fundit | para 23 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Urdhëri i Ramës/ Nis vendosja e çadrave të ushtrisë në stadiumin e Durrësit
Urdhëri i Ramës/ Nis vendosja e çadrave të ushtrisë në stadiumin e Durrësit
Pas tërmetit të fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, Durrësi është qyteti më i prekur nga dëmet, pasi aty ishte edhe epiqendra.Pas urdhërit të kryeministrit të vendit Edi Rama, mësohet se ka nisur vendosja e çadrave ...
Lajmi i Fundit | para 23 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

Angli/ Bandat shqiptare përdorin Bitcoin për trafikun e drogës
Angli/ Bandat shqiptare përdorin Bitcoin për trafikun e drogës
Përdorimi i Bitcoin dhe kriptomonedhave për veprimtari kriminale po ndodh gjithnjë e më shumë, dhe autoritetet britanike tani pretendojnë se Bitcoin po përdoret për trafik droge në Mbretërinë e Bashkuar. Autoritetet e ...
Lajmi i Fundit | para 24 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti në Shqipëri, reagon Hahn: BE aktivizoi mbrojtjen civile
Tërmeti në Shqipëri, reagon Hahn: BE aktivizoi mbrojtjen civile
Tërmeti i rëndë që ra në Shqipëri në orën 16:05 të ditës së djeshme, 21 shtator, ka sjellë edhe reagimin e komisionerit të Zgjerimit, Johannes Hahn. Me një mesazh në Twitter, Hahn shprehet se ndihet i trishtuar. Hahn ka ...
Lajmi i Fundit | para 24 ore | 76 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj: Do të vlerësohen 42 pallatet e dëmtuara në kryeqytet, fond për menaxhimin e rasteve
Veliaj: Do të vlerësohen 42 pallatet e dëmtuara në kryeqytet, fond për menaxhimin e rasteve
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar të PS me kryeministrin Edi Rama, tha se në kryeqytet kishte 42 pallate me çarje fuge, që do të analizohen nga inxhinierët, nëse ...
Lajmi i Fundit | para 24 ore | 53 artikuj te ndërlidhur »

Vijon paniku, ja sa herë u trondit Shqipëria pas tërmetit 5.8 ballë, lëkundje gjatë gjithë natës
Vijon paniku, ja sa herë u trondit Shqipëria pas tërmetit 5.8 ballë, lëkundje gjatë gjithë natës
Vendi ynë është lëkundur plot 17 herë nga tërmetet e forta, prej pasdites së djeshme në orën 16:04. Tërmeti i parë ishte me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter, më i forti i tre dekadave të fundit. Ky tërmet shkaktoi ...
Lajmi i Fundit | para 24 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

Shikoni si është çarë godina e Kryesisë së Kuvendit pas tërmetit
Shikoni si është çarë godina e Kryesisë së Kuvendit pas tërmetit
Tërmeti i fuqishëm që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Ky tërmet i tmerrshëm lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa dëmtoi një mori banesash e pallatesh. Plasaritjeve nuk iu ...
Lajmi i Fundit | para 24 ore | 585 artikuj te ndërlidhur »

‘Jo çdo çarje pallati ka rrezik’ Çfarë janë ‘fugat sizmike’ që Rama qetësoi qytetarët mos kenë frikë
‘Jo çdo çarje pallati ka rrezik’ Çfarë janë ‘fugat sizmike’ që Rama qetësoi qytetarët mos kenë frikë
Kryeministri Edi Rama qetësoi qytetarët që të mos kenë ankth dhe frikë nëse pallatet kanë pësuar plasaritje apo çarje vertikale, pasi është tregues se ka funksionuar ‘fuga sizmike’ për atë që është ndërtuar. “Do të ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:49 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti në Shqipëri, reagon Hahn: BE të aktivizojë mbrojtjen civile
Tërmeti në Shqipëri, reagon Hahn: BE të aktivizojë mbrojtjen civile
Tërmeti i rëndë që ra në Shqipëri në orën 16:05 të ditës së djeshme, 21 shtator, ka sjellë edhe reagimin e komisionerit të Zgjerimit, Johannes Hahn. Me një mesazh në Twitter, Hahn shprehet se ndihet i trishtuar. Hahn ka ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:49 | 76 artikuj te ndërlidhur »

Vasili-Ramës: Leji llafet, shpall gjendjen e emergjencës civile
Vasili-Ramës: Leji llafet, shpall gjendjen e emergjencës civile
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka dalë në një Konferencë për shtyp. Ai i ka kërkuar kreut të qeverisë shpalljen e gjendjes së emergjencave civile për tu ardhur në ndihmë banorëve të dëmtuar. “Shqiptarët nuk kanë nevojë ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:38 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Kamarieri i guximshëm, nuk la vendin e punës gjatë termetit
Kamarieri i guximshëm, nuk la vendin e punës gjatë termetit
Pas tërmetit plot ankth e frikë, personat që kanë qenë nëpër ambjente të ndryshme kanë hapur kamerat se si kanë vepruar për të shpëtuar kokën. Përveç momenteve tronditëse tërmeti u shoqërua edhe me shumë momente ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:09 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Rikthehet droga në Lazarat, arrestohen dy kultivues kanabisi
Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër shtetase është proceduar në gjendje të lirë, në Lazarat pasi në oborret e tyre policia sekuestroi kanabis. Policia njofton se të arrestuarit janë “shtetasit N.R., 60 vjeç dhe ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:07 | 28 artikuj te ndërlidhur »

Pas Prefektëve, Rama urdhër deputetëve, ministrave e kryebashkiakëve: Të gjithë, kontribut për të prekurit!
Pas Prefektëve, Rama urdhër deputetëve, ministrave e kryebashkiakëve: Të gjithë, kontribut për të prekurit!
Menjëherë pasi iu ndau detyrat Prefektëve dhe Forcave të Armatosura, të cilat i nisi të gjithë drejt qytetit të Durrësit, duke i urdhëruar të zhvillojnë takime dhe komunikime me të gjithë qytetarët e prekur nga ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 12:01 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Termetet, Rama kërkon inspektim të detajuar të cdo pallati
Termetet, Rama kërkon inspektim të detajuar të cdo pallati
Kryeministri Edi Rama pas anulimit të vizitës në New York mblodhi qeverinë në mesnatë, për të bërë bilancin e dëmeve. Në fjalën e tij kryeministri bëri të ditur se duhen mbledhur grupet e punës, të cilët do të bëjnë ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 09:39 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Termetet, banorët e Durrësit e kalojnë natën jashtë
Termetet, banorët e Durrësit e kalojnë natën jashtë
Lëvizje të forta të tokës dhe lëkundjet janë ndjerë më së shumti në qytetin e Durrësit. Goditjet e tërmetit kanë qenë me fuqi më të ulët se në fillim, megjithatë nuk është dashur shumë që paniku të rritet. Me batanije ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 09:18 | 585 artikuj te ndërlidhur »

Rama zbulon telefonatat që mori nga krerët e shteteve mike të vendit tonë pas tërmetit të frikshëm
Rama zbulon telefonatat që mori nga krerët e shteteve mike të vendit tonë pas tërmetit të frikshëm
Kryeministri Edi Rama zbuloi se përveç kryeministrit italian Guiseppe Conte, ai ka marrë telefonata edhe nga presidenti i Francës dhe kancelarja e Austrisë. “Presidenti i Francës, kancelarja e Austrisë dhe shumë të ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 04:07 | 35 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti, Rama: Lëkundjet nuk ishin fatale, të fokusohemi tek familjet e dëmtuara
Tërmeti, Rama: Lëkundjet nuk ishin fatale, të fokusohemi tek familjet e dëmtuara
Kryeministri i vendit, Edi Rama pasi dëgjoi raportimet e ministrave për gjendjen e krijuar pas tërmeteve, bëri apel që të vijohet puna me identifikimin e dëmeve të sakta në terren. Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme, ...
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 03:27 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i fuqishëm shkund Tiranën, tmerrohen qytetarët
Tërmeti i fuqishëm shkund Tiranën, tmerrohen qytetarët
Një tërmet 5.8 ballë ka tronditur Shqipërinë pasditën e sotme. Lëkundje të forta zgjatën për disa sekonda, ndërsa për pasojë u shënuan dhe dëme materiale. Qytetarët kanë dalë në rrugë të tmerruar.
Lajmi i Fundit | 22-Sep-2019 03:19 | 585 artikuj te ndërlidhur »

Termetet shkundin Shqipërinë, 105 persona në spitale
Termetet shkundin Shqipërinë, 105 persona në spitale
Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin e Traumes, ne QSUT dhe ne spitalin e Durresit. Ministria e Shendetesise njofton se ne keto spitale kane marre sherbim mjekesor 105 qytetare te lenduar nga termeti, nga ...
Lajmi i Fundit | 21-Sep-2019 23:35 | 94 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved