ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 12:22

Kosova Sot
Fury i përgjakur e rreh Otton Wallin dhe mbetet i pamposhtur  Tyson Fury e ka rrahur Otton Wallin të shtunën mbrëma në Las Vegas, përkundër mori goditje të përgjakshme, duke mbetur i pamposhtur në kategorinë e rëndë të boksit. Ish-kampioni i...
Fury i përgjakur e rreh Otton Wallin dhe mbetet i pamposhtur Tyson Fury e ka rrahur Otton Wallin të shtunën mbrëma në Las Vegas, përkundër mori goditje të përgjakshme, duke mbetur i pamposhtur në kategorinë e rëndë të boksit. Ish-kampioni i...
Tyson Fury e ka rrahur Otton Wallin të shtunën mbrëma në Las Vegas, përkundër mori goditje të përgjakshme, duke mbetur i pamposhtur në kategorinë e rëndë të boksit. Ish-kampioni i botës në kategorinë e rëndë Fury fitoi ...
Kosova Sot | para 38 min | 40 artikuj te ndërlidhur »

Momenti i tmerrshëm kur grabitësi i bankës aksidentohet pasi që tentoi t’i ikte policisë  Autoritetet në Teksas kanë publikuar pamje dramatike të momentit kur një grabitës i bankës tenton që t’i ikë policisë me makinën e tij, por që më pas pësoi aksident nga i cili...
Momenti i tmerrshëm kur grabitësi i bankës aksidentohet pasi që tentoi t’i ikte policisë Autoritetet në Teksas kanë publikuar pamje dramatike të momentit kur një grabitës i bankës tenton që t’i ikë policisë me makinën e tij, por që më pas pësoi aksident nga i cili...
Autoritetet në Teksas kanë publikuar pamje dramatike të momentit kur një grabitës i bankës tenton që t’i ikë policisë me makinën e tij, por që më pas pësoi aksident nga i cili morri pasoja fatale. Policia e ka ...
Kosova Sot | para 44 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

6 frutat që ju ndihmojnë të humbni në peshë  MOLLËT A e keni ditur se mollët janë fruta më e mirë që ju ndihmon të humbni në peshë? Konsumoni një mollë në ditë, pasi që është super-ushqim, e pasur me fibra dhe...
6 frutat që ju ndihmojnë të humbni në peshë MOLLËT A e keni ditur se mollët janë fruta më e mirë që ju ndihmon të humbni në peshë? Konsumoni një mollë në ditë, pasi që është super-ushqim, e pasur me fibra dhe...
MOLLËT A e keni ditur se mollët janë fruta më e mirë që ju ndihmon të humbni në peshë? Konsumoni një mollë në ditë, pasi që është super-ushqim, e pasur me fibra dhe me pak kalori. Mollët po ashtu përmbajnë vitamina dhe ...
Kosova Sot | para 72 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

Messi i lirë të largohet nga Barça në verë, babai i tij takohet me Inter Miami  David Beckham është duke i përshpejtuar përpjekjet për ta transferuar Lionel Messin në klubin e vet në MLS, Inter Miami. Beckham e ka dërguar sekserin e vet Paul McDonough në Londër për...
Messi i lirë të largohet nga Barça në verë, babai i tij takohet me Inter Miami David Beckham është duke i përshpejtuar përpjekjet për ta transferuar Lionel Messin në klubin e vet në MLS, Inter Miami. Beckham e ka dërguar sekserin e vet Paul McDonough në Londër për...
David Beckham është duke i përshpejtuar përpjekjet për ta transferuar Lionel Messin në klubin e vet në MLS, Inter Miami. Beckham e ka dërguar sekserin e vet Paul McDonough në Londër për të biseduar me babanë e ...
Kosova Sot | para 82 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ilaçi shtëpiak kundër ekzemës  Nëse ju apo dikush nga ju ka probleme me ekzemën, atëherë kemi lajme të mira. Ka ardhur koha t'u thoni lamtumirë të gjitha ilaçeve. Ky krem, që shumë lehtë mund bëni edhe ju...
Ilaçi shtëpiak kundër ekzemës Nëse ju apo dikush nga ju ka probleme me ekzemën, atëherë kemi lajme të mira. Ka ardhur koha t'u thoni lamtumirë të gjitha ilaçeve. Ky krem, që shumë lehtë mund bëni edhe ju...
Nëse ju apo dikush nga ju ka probleme me ekzemën, atëherë kemi lajme të mira. Ka ardhur koha t'u thoni lamtumirë të gjitha ilaçeve. Ky krem, që shumë lehtë mund bëni edhe ju vetë, me një përdorim e bën çudinë. Krejt ...
Kosova Sot | para 89 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

“S’e festova golin kundër Real Madridit, sepse ky klub është jeta ime”  Borja Mayoral kurrë nuk e ka menduar festimin e golit për Levanten kundër Real Madridit.   Mayoral shënoi në humbjen e Levantes 3:2 kundër Real Madridit të shtunën dhe zgjodhi të mos festojë,...
“S’e festova golin kundër Real Madridit, sepse ky klub është jeta ime” Borja Mayoral kurrë nuk e ka menduar festimin e golit për Levanten kundër Real Madridit.   Mayoral shënoi në humbjen e Levantes 3:2 kundër Real Madridit të shtunën dhe zgjodhi të mos festojë,...
Borja Mayoral kurrë nuk e ka menduar festimin e golit për Levanten kundër Real Madridit. Mayoral shënoi në humbjen e Levantes 3:2 kundër Real Madridit të shtunën dhe zgjodhi të mos festojë, gjë për të cilën u ...
Kosova Sot | para 99 min | 97 artikuj te ndërlidhur »

10:38  Manchester Unitedi e vëzhgoi Vedat Muriqin gjatë ndeshjes Angli – Kosovë Manchester Unitedi kishte dërguar...
10:38 Manchester Unitedi e vëzhgoi Vedat Muriqin gjatë ndeshjes Angli – Kosovë Manchester Unitedi kishte dërguar...
Manchester Unitedi kishte dërguar skautë për ta vëzhguar yllin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi, gjatë përballjes me Anglisë dhe Kosovës të martën në mbrëmje. Trajneri i Man United, Ole Gunnar Solskjaer, synon ta përforcojë ...
Kosova Sot | para 103 min | 41 artikuj te ndërlidhur »

Neymar: Të gjithë e dini se kam dashur të largohem  Neymar ka këmbëngulur se mund ta përballojë armiqësinë nga tifozët e Paris Saint-Germainit. Ylli brazilian ka zbuluar po ashtu se ka dashur të largohej nga klubi këtë verë për arsye...
Neymar: Të gjithë e dini se kam dashur të largohem Neymar ka këmbëngulur se mund ta përballojë armiqësinë nga tifozët e Paris Saint-Germainit. Ylli brazilian ka zbuluar po ashtu se ka dashur të largohej nga klubi këtë verë për arsye...
Neymar ka këmbëngulur se mund ta përballojë armiqësinë nga tifozët e Paris Saint-Germainit. Ylli brazilian ka zbuluar po ashtu se ka dashur të largohej nga klubi këtë verë për arsye personale. Neymar u fishkëllye nga ...
Kosova Sot | para 2 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

Dashuria më e madhe mbetet gjithmonë ajo për nënën  Një dashuri e jashtëzakonshme dhe e pakushtëzuar që fëmijët do ta provojnë gjithmonë është ajo për nënën e tyre. Nëna është ajo krijesë e mrekullueshme, e cila...
Dashuria më e madhe mbetet gjithmonë ajo për nënën Një dashuri e jashtëzakonshme dhe e pakushtëzuar që fëmijët do ta provojnë gjithmonë është ajo për nënën e tyre. Nëna është ajo krijesë e mrekullueshme, e cila...
Një dashuri e jashtëzakonshme dhe e pakushtëzuar që fëmijët do ta provojnë gjithmonë është ajo për nënën e tyre. Nëna është ajo krijesë e mrekullueshme, e cila që nga dita e parë që lind fëmijët e saj, do të bëjë ...
Kosova Sot | para 3 ore |

“Mos e teproni, Sterling s’mund të krahasohet me Messin”  Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, nuk beson se Raheem Sterling duhet të krahasohet me Lionel Messin, duke këmbëngulur se bashkëlojtari i tij pesë herë fitues i Topit të Artë është...
“Mos e teproni, Sterling s’mund të krahasohet me Messin” Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, nuk beson se Raheem Sterling duhet të krahasohet me Lionel Messin, duke këmbëngulur se bashkëlojtari i tij pesë herë fitues i Topit të Artë është...
Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, nuk beson se Raheem Sterling duhet të krahasohet me Lionel Messin, duke këmbëngulur se bashkëlojtari i tij pesë herë fitues i Topit të Artë është në një nivel tjetër. Sulmuesi i ...
Kosova Sot | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

09:19  Shkëmbim spektakolar Kroos-Pogba mes Real Madridit dhe Manchester Unitedit Real Madridi dhe Manchester United janë duke...
09:19 Shkëmbim spektakolar Kroos-Pogba mes Real Madridit dhe Manchester Unitedit Real Madridi dhe Manchester United janë duke...
Real Madridi dhe Manchester United janë duke punuar rreth një shkëmbimi spektakolar Toni Kroos – Paul Pogba, sipas të përditshmes gjermane Bild. Klubi mbretëror spanjoll e kërkoi mesfushorin francez Pogba gjatë afatit ...
Kosova Sot | para 3 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Receta e Cekës: Lazanje me mish të bluar  250-300 gr brumë për lazanje (të gjelbër ose të bardhë), 3 qepë, 350 gr mish të bluar të yndyrshëm, 50 gr proshutë, kripë, piper, borzilok, 1/2 kg. domate dhe 1 konservë të...
Receta e Cekës: Lazanje me mish të bluar 250-300 gr brumë për lazanje (të gjelbër ose të bardhë), 3 qepë, 350 gr mish të bluar të yndyrshëm, 50 gr proshutë, kripë, piper, borzilok, 1/2 kg. domate dhe 1 konservë të...
250-300 gr brumë për lazanje (të gjelbër ose të bardhë), 3 qepë, 350 gr mish të bluar të yndyrshëm, 50 gr proshutë, kripë, piper, borzilok, 1/2 kg. domate dhe 1 konservë të vogël pure domatesh, 1. 5 dcl verë të bardhë, ...
Kosova Sot | para 3 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Lëngu me dy përbërës që shëron kapsllëkun  S ecili prej nesh, së paku njëherë e ka përjetuar episodin aspak të këndshëm të problemit me tretjen: kapsllëkun, diarrenë apo fryrjen. Nga kapsllëku vuajnë miliona njerëz, prej...
Lëngu me dy përbërës që shëron kapsllëkun S ecili prej nesh, së paku njëherë e ka përjetuar episodin aspak të këndshëm të problemit me tretjen: kapsllëkun, diarrenë apo fryrjen. Nga kapsllëku vuajnë miliona njerëz, prej...
S ecili prej nesh, së paku njëherë e ka përjetuar episodin aspak të këndshëm të problemit me tretjen: kapsllëkun, diarrenë apo fryrjen. Nga kapsllëku vuajnë miliona njerëz, prej të cilëve tri të katërtat janë femra, por ...
Kosova Sot | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Djaloshi që shihte pa sy!  P asi që sytë e tij ishin sëmurë nga kanceri, Ben Underwood kishte mbetur pa të dy sytë në moshën 3-vjeçare. Ai e kishte mësuar veten që t’i lokalizonte objektet duke bërë...
Djaloshi që shihte pa sy! P asi që sytë e tij ishin sëmurë nga kanceri, Ben Underwood kishte mbetur pa të dy sytë në moshën 3-vjeçare. Ai e kishte mësuar veten që t’i lokalizonte objektet duke bërë...
P asi që sytë e tij ishin sëmurë nga kanceri, Ben Underwood kishte mbetur pa të dy sytë në moshën 3-vjeçare. Ai e kishte mësuar veten që t’i lokalizonte objektet duke bërë një zë me gjuhë dhe duke i përdorë jehonat e ...
Kosova Sot | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Bodi, qyteti fantazmë në SHBA  Bodi, Kaliforni, është një qytet fantazmë në lindje të Sierra Nevadës, në Kaliforni. Bodi filloi si një kamp minatorësh pas zbulimit të arit në vitin 1859 nga kërkuesi W. S....
Bodi, qyteti fantazmë në SHBA Bodi, Kaliforni, është një qytet fantazmë në lindje të Sierra Nevadës, në Kaliforni. Bodi filloi si një kamp minatorësh pas zbulimit të arit në vitin 1859 nga kërkuesi W. S....
Bodi, Kaliforni, është një qytet fantazmë në lindje të Sierra Nevadës, në Kaliforni. Bodi filloi si një kamp minatorësh pas zbulimit të arit në vitin 1859 nga kërkuesi W. S. Bodey. Në nëntor të atij viti, Bodey ishte ...
Kosova Sot | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

20:30  Si u vjen era kometave? Sonda evropiane hapësinore...
20:30 Si u vjen era kometave? Sonda evropiane hapësinore...
Sonda evropiane hapësinore “Rosetta” i ka zbuluar disa përbërës kimikë të kometës, të cilët në Tokë do të jepnin një erë tepër të padurueshme, ka bërë me dije Agjencia Hapësinore Evropiane (ESA). Instrumentet e sondës ...
Kosova Sot | para 4 ore |

Të gjithë i adhurojmë, shkrijnë kilogramët dhe e ruajnë shëndetin  Hulumtimet kanë vërtetuar që konsumimi i fëstëkëve mund të ndikojë në peshë. Janë të pasura me kalium, kalcium, vitamina C, A dhe E, si dhe me folate. {409407} Po ashtu...
Të gjithë i adhurojmë, shkrijnë kilogramët dhe e ruajnë shëndetin Hulumtimet kanë vërtetuar që konsumimi i fëstëkëve mund të ndikojë në peshë. Janë të pasura me kalium, kalcium, vitamina C, A dhe E, si dhe me folate. {409407} Po ashtu...
Hulumtimet kanë vërtetuar që konsumimi i fëstëkëve mund të ndikojë në peshë. Janë të pasura me kalium, kalcium, vitamina C, A dhe E, si dhe me folate. Lexoni edhe: Pse është me rëndësi të flemë dhe të zgjohemi herët? Po ...
Kosova Sot | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

20:30  Një gotë kakao para gjumit përmirëson kujtesën Çokollata mund t'ju mbrojë nga...
20:30 Një gotë kakao para gjumit përmirëson kujtesën Çokollata mund t'ju mbrojë nga...
Çokollata mund t'ju mbrojë nga demenca, duke shtuar qarkullimin e gjakut në pjesë të trurit që ndihmon memorien, sugjeron studimi më i ri. Studimi ka zbuluar se substancat në çokollatë mund ta përmirësojnë dëmtimin që ...
Kosova Sot | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

08:19  Kremi më i mirë për fytyrë Kjo recetë për krem hidratues...
08:19 Kremi më i mirë për fytyrë Kjo recetë për krem hidratues...
Kjo recetë për krem hidratues tradicional për fytyrë do t'ju mahnitë me aromën e këndshme natyrale, derisa në të njëjtën kohë do t'jua shërojë lëkurën. Ka kaluar ajo kohë kur kemi besuar se prodhimet kozmetike duhet të ...
Kosova Sot | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

08:16  Kjo është shenja më me fat për sot Dashi Jeta në çift do jetë...
08:16 Kjo është shenja më me fat për sot Dashi Jeta në çift do jetë...
Dashi Jeta në çift do jetë mjaft e privilegjuar sot. Do kujdeseni mjaft për atë që keni në krah dhe marrëdhënia mes jush ka për të qënë e begatë. Beqarët do jenë shumë më të kujdesshëm dhe me te ekuilibruar kur te bëjnë ...
Kosova Sot | para 4 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

Solskjaer: Le të mos gëzohemi shumë, mund të luajmë edhe më mirë  Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ishte i lumtur që e pa skuadrën e tij të fitojë 1:0 kundër Leicester Cityt, mirëpo e pranoi se ai nuk do të emocionohet më tepër sesa që duhet...
Solskjaer: Le të mos gëzohemi shumë, mund të luajmë edhe më mirë Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ishte i lumtur që e pa skuadrën e tij të fitojë 1:0 kundër Leicester Cityt, mirëpo e pranoi se ai nuk do të emocionohet më tepër sesa që duhet...
Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ishte i lumtur që e pa skuadrën e tij të fitojë 1:0 kundër Leicester Cityt, mirëpo e pranoi se ai nuk do të emocionohet më tepër sesa që duhet për këtë rezultat ...
Kosova Sot | para 4 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Efektet kuruese të luleshtrydhes  Ajo është një mënyrë e mirë për pastrimin dhe ushqimin e lëkurës, me ndihmë të vitaminës C dhe A. Përmbajtja e saj e mban lëkurën e butë dhe të...
Efektet kuruese të luleshtrydhes Ajo është një mënyrë e mirë për pastrimin dhe ushqimin e lëkurës, me ndihmë të vitaminës C dhe A. Përmbajtja e saj e mban lëkurën e butë dhe të...
Ajo është një mënyrë e mirë për pastrimin dhe ushqimin e lëkurës, me ndihmë të vitaminës C dhe A. Përmbajtja e saj e mban lëkurën e butë dhe të tendosur. Është e rëndësishme që ju një herë ose dy herë në javë të ...
Kosova Sot | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona i hakmerret Valencias me ndihmën e 16-vjeçarit Fati dhe Suarezit  Barcelona arriti të sigurojë fitore me rezultat 5:2 kundër Valencias, që e kishte mposhtur në finalen e edicionit të kaluar të Kupës së Mbretit – falë golave të shënuara nga...
Barcelona i hakmerret Valencias me ndihmën e 16-vjeçarit Fati dhe Suarezit Barcelona arriti të sigurojë fitore me rezultat 5:2 kundër Valencias, që e kishte mposhtur në finalen e edicionit të kaluar të Kupës së Mbretit – falë golave të shënuara nga...
Barcelona arriti të sigurojë fitore me rezultat 5:2 kundër Valencias, që e kishte mposhtur në finalen e edicionit të kaluar të Kupës së Mbretit – falë golave të shënuara nga 16-vjeçari Ansummane Fati dhe Luis Suarezi, ...
Kosova Sot | para 13 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Interi e mposht Udinesen dhe përfiton nga gabimi i Juventusit  Pas lajmit për barazimin e Juventusit me Fiorentinën sot, tifozët e Interit i janë gëzuar edhe më shumë fitores kundër Udineses, pasi që tani zikaltrit e mbajnë kreun e ligës, me dy pikë...
Interi e mposht Udinesen dhe përfiton nga gabimi i Juventusit Pas lajmit për barazimin e Juventusit me Fiorentinën sot, tifozët e Interit i janë gëzuar edhe më shumë fitores kundër Udineses, pasi që tani zikaltrit e mbajnë kreun e ligës, me dy pikë...
Pas lajmit për barazimin e Juventusit me Fiorentinën sot, tifozët e Interit i janë gëzuar edhe më shumë fitores kundër Udineses, pasi që tani zikaltrit e mbajnë kreun e ligës, me dy pikë më shumë sesa kampioni në fuqi. ...
Kosova Sot | para 13 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

22:46  Shijojini këto foto, momente që zor se përsëriten Ky kolazh me foto, mund të ishte i...
22:46 Shijojini këto foto, momente që zor se përsëriten Ky kolazh me foto, mund të ishte i...
Ky kolazh me foto, mund të ishte i zakonshëm për sa i përket vendeve ku ato janë shkrepur, por çasti dhe momenti final është shumë i veçantë. Lexoni edhe: 5 shenjat që tregojnë se nuk duhet të bëni udhëtime me mikun ...
Kosova Sot | para 14 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

22:38  5 shenjat që tregojnë se nuk duhet të bëni udhëtime me mikun tuaj të ngushtë Mirëpo, udhëtimi me dikë...
22:38 5 shenjat që tregojnë se nuk duhet të bëni udhëtime me mikun tuaj të ngushtë Mirëpo, udhëtimi me dikë...
Mirëpo, udhëtimi me dikë është pothuajse si martesa: ka sfida, mund të ngjallë intimitet ekstrem ose dallime të mëdha që mund të bëhen çështje serioze që mund të çojnë edhe në shkatërrimin e miqësisë suaj pasi të ...
Kosova Sot | para 14 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti i Fiorentinës: Ribery, më i mirë sesa Ronaldo  Presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso, e lavdëroi skuadrën e tij, që e ndali sot Juventusit me barazim pa gola. Ai i pati lëvdatat më të mëdha për Franck Riberyn, për të cilin tha se...
Presidenti i Fiorentinës: Ribery, më i mirë sesa Ronaldo Presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso, e lavdëroi skuadrën e tij, që e ndali sot Juventusit me barazim pa gola. Ai i pati lëvdatat më të mëdha për Franck Riberyn, për të cilin tha se...
Presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso, e lavdëroi skuadrën e tij, që e ndali sot Juventusit me barazim pa gola. Ai i pati lëvdatat më të mëdha për Franck Riberyn, për të cilin tha se është më i mirë sesa Cristiano ...
Kosova Sot | para 14 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Çaji i bën mirë trurit  Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit...
Çaji i bën mirë trurit Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit...
Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit mund të jetë një zgjedhje e thjeshtë jetese që ...
Kosova Sot | para 14 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Neymar, pasi u fishkëllye nga tifozët e PSG-së: Është e turpshme  Pasi u prit me fishkëllima në stadiumin “Parc des Princes” nga tifozët e Paris Saint-Germainit, Neymari tha se do ta luajë çdo ndeshje si lojtar kundërshtar dhe tha se është e turpshme,...
Neymar, pasi u fishkëllye nga tifozët e PSG-së: Është e turpshme Pasi u prit me fishkëllima në stadiumin “Parc des Princes” nga tifozët e Paris Saint-Germainit, Neymari tha se do ta luajë çdo ndeshje si lojtar kundërshtar dhe tha se është e turpshme,...
Pasi u prit me fishkëllima në stadiumin “Parc des Princes” nga tifozët e Paris Saint-Germainit, Neymari tha se do ta luajë çdo ndeshje si lojtar kundërshtar dhe tha se është e turpshme, përkundër që nuk ka asgjë kundër ...
Kosova Sot | para 14 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

E fusin në operacion dhe i heqin gabimisht stomakun  Dy kirurgë janë në hetim pasi akuzohen se i kanë hequr një gruaje stomakun gabimisht. Gruaja u diagnostifikua me 'tumor malinj" përmes një diagnoze e cila më vonë u zbulua se ishte...
E fusin në operacion dhe i heqin gabimisht stomakun Dy kirurgë janë në hetim pasi akuzohen se i kanë hequr një gruaje stomakun gabimisht. Gruaja u diagnostifikua me 'tumor malinj" përmes një diagnoze e cila më vonë u zbulua se ishte...
Dy kirurgë janë në hetim pasi akuzohen se i kanë hequr një gruaje stomakun gabimisht. Gruaja u diagnostifikua me 'tumor malinj" përmes një diagnoze e cila më vonë u zbulua se ishte krejtësisht e gabuar. Ngjarja u ...
Kosova Sot | para 15 ore |

Marquez, pas incidentit me Rossin: Unë luftoj për titullin, po ai?  Rikthehen inatet e vjetra mes Marc Marquez (Honda) dhe Valentino Rossi (Yamaha). Ka mjaftuar një incident në pistën e Misano, ku nesër do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të San Marinos, që mes dy...
Marquez, pas incidentit me Rossin: Unë luftoj për titullin, po ai? Rikthehen inatet e vjetra mes Marc Marquez (Honda) dhe Valentino Rossi (Yamaha). Ka mjaftuar një incident në pistën e Misano, ku nesër do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të San Marinos, që mes dy...
Rikthehen inatet e vjetra mes Marc Marquez (Honda) dhe Valentino Rossi (Yamaha). Ka mjaftuar një incident në pistën e Misano, ku nesër do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të San Marinos, që mes dy pilotëve të nisin ...
Kosova Sot | para 15 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

21:16  Luis Suarez, makthi i Valencias Luis Suarez është kthyer në...
21:16 Luis Suarez, makthi i Valencias Luis Suarez është kthyer në...
Luis Suarez është kthyer në skuadrën e Barcelonës për ndeshjen e sotshme kundër Valencias, në kuadër të La Ligës. Sulmuesi uruguaian është rikuperuar plotësisht nga lëndimi i tij i këmbës së djathtë, që e ka mbajtur atë ...
Kosova Sot | para 15 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Leipzigu vazhdon ecurinë e mirë në Bundesligë, ndal dhe Bayernin  Leipzigu arriti ta sigurojë një barazim me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bayern Munichut, që është i mjaftueshëm për ta mbajtur kreun në tabelën e Bundesligës, me dhjetë pikë...
Leipzigu vazhdon ecurinë e mirë në Bundesligë, ndal dhe Bayernin Leipzigu arriti ta sigurojë një barazim me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bayern Munichut, që është i mjaftueshëm për ta mbajtur kreun në tabelën e Bundesligës, me dhjetë pikë...
Leipzigu arriti ta sigurojë një barazim me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bayern Munichut, që është i mjaftueshëm për ta mbajtur kreun në tabelën e Bundesligës, me dhjetë pikë të fituara nga katër ndeshjet e para. ...
Kosova Sot | para 16 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Videoja e personit që tërhoqi varkën 200-tonëshe me një gisht  Një shtetas gjeorgjez ka forcuar fizikisht tejmase vetën, duke tërhequr me gishtin e mesëm një varkë me peshë 200-tonëshe. Giorgi, një ngritës peshash nga Gjeorgjia, i ka vendosur objektiv...
Videoja e personit që tërhoqi varkën 200-tonëshe me një gisht Një shtetas gjeorgjez ka forcuar fizikisht tejmase vetën, duke tërhequr me gishtin e mesëm një varkë me peshë 200-tonëshe. Giorgi, një ngritës peshash nga Gjeorgjia, i ka vendosur objektiv...
Një shtetas gjeorgjez ka forcuar fizikisht tejmase vetën, duke tërhequr me gishtin e mesëm një varkë me peshë 200-tonëshe. Giorgi, një ngritës peshash nga Gjeorgjia, i ka vendosur objektiv vetës që të tërheqë një varkë ...
Kosova Sot | para 16 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Çdo minutë vdesin pesë njerëz në botë nga trajtimi i gabuar  Miliona vetë sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë bëhen viktimë e trajtimeve të gabuara mjekësore. “Çdo minutë vdesin 5 njerëz në botë për shkak...
Çdo minutë vdesin pesë njerëz në botë nga trajtimi i gabuar Miliona vetë sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë bëhen viktimë e trajtimeve të gabuara mjekësore. “Çdo minutë vdesin 5 njerëz në botë për shkak...
Miliona vetë sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë bëhen viktimë e trajtimeve të gabuara mjekësore. “Çdo minutë vdesin 5 njerëz në botë për shkak të trajtimeve të gabuara”, tha kreu i OBSH-së, Tedros Adhanim ...
Kosova Sot | para 16 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona – Valencia: Suarezi jashtë formacionit të parë, Messi jashtë skuadrës  Trajneri Ernesto Valverde do të kërkojë të hakmarrje ndaj Valencias për disfatën në finalen e sezonit të kaluar të Kupës së Mbretit sonte në orën 21:00, përkundër që...
Barcelona – Valencia: Suarezi jashtë formacionit të parë, Messi jashtë skuadrës Trajneri Ernesto Valverde do të kërkojë të hakmarrje ndaj Valencias për disfatën në finalen e sezonit të kaluar të Kupës së Mbretit sonte në orën 21:00, përkundër që...
Trajneri Ernesto Valverde do të kërkojë të hakmarrje ndaj Valencias për disfatën në finalen e sezonit të kaluar të Kupës së Mbretit sonte në orën 21:00, përkundër që në skuadrën e tij ka mungesa të mëdha. Barcelona e ...
Kosova Sot | para 16 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

19:58  Interi synon ta mbajë rekordin e përsosur në Serie A me fitore kundër Udineses, formacionet Interi do të tentojë të...
19:58 Interi synon ta mbajë rekordin e përsosur në Serie A me fitore kundër Udineses, formacionet Interi do të tentojë të...
Interi do të tentojë të përfitojë nga gabimi i Juventusit – që u ndal me barazim sot nga Fiorentina – në ndeshjen e sotshme kundër Udineses, kur e ka mundësinë ta marrë kreun e Serisë A. Skuadra e Antonio Contes do të ...
Kosova Sot | para 16 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

19:55  Ky imazh përcakton nëse jeni një person i lig apo i mirë Sipas një thënieje të urtë...
19:55 Ky imazh përcakton nëse jeni një person i lig apo i mirë Sipas një thënieje të urtë...
Sipas një thënieje të urtë popullore; djajtë gjenden brenda njerëzve të qetë. Dhe është vërtet kështu. Për të zbuluar se çfarë po ndodh në shpirtin e një personi, është e nevojshme të arrini një nivel të caktuar ...
Kosova Sot | para 16 ore |

Trajneri i Drenicës kritikon ashpër gjyqtarin: Është më i dobëti në Superligë  Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku, është shprehur i pakënaqur me gjyqtarin e ndeshjes Drenica – Gjilani, duke thënë se ai është më i dobëti në Superligë dhe nuk e meriton të...
Trajneri i Drenicës kritikon ashpër gjyqtarin: Është më i dobëti në Superligë Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku, është shprehur i pakënaqur me gjyqtarin e ndeshjes Drenica – Gjilani, duke thënë se ai është më i dobëti në Superligë dhe nuk e meriton të...
Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku, është shprehur i pakënaqur me gjyqtarin e ndeshjes Drenica – Gjilani, duke thënë se ai është më i dobëti në Superligë dhe nuk e meriton të drejtojë ndeshje të nivelit të tillë. ...
Kosova Sot | para 17 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

19:21  Lewandowski e kalon Bayernin në epërsi në fillim të ndeshjes Bayerni Munichu ka arritur të kalojë...
19:21 Lewandowski e kalon Bayernin në epërsi në fillim të ndeshjes Bayerni Munichu ka arritur të kalojë...
Bayerni Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër RB Leipzigut, në kuadër të Bundesligës, që po zhvillohet për momentin në stadiumin “Red Bull Arena”. Lexoni edhe: Drita befason ...
Kosova Sot | para 17 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

19:18  UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Francës, shkaku i gafës me himnin e Shqipërisë Revista franceze L’Equipe raporton se...
19:18 UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Francës, shkaku i gafës me himnin e Shqipërisë Revista franceze L’Equipe raporton se...
Revista franceze L’Equipe raporton se incidenti me himnin e Shqipërisë në përballjen mes Francës dhe kuqezinjve në “Stade de France” një javë më parë nuk është pritur mirë nga UEFA, që ka nisur procedurë disiplinore ...
Kosova Sot | para 17 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Habit terapistja e se*ksit/ Tradhtia mund ta përmirësojë lidhjen
Habit terapistja e se*ksit/ Tradhtia mund ta përmirësojë lidhjen
Tradhtia është arsyeja se përse shumë çifte ndahen – por një terapiste e seksit thotë se mund të jetë edhe çelësi për ta përmirësuar lidhjen. Terapistja e seksit, Matty Silver, pohon se tradhtia mund t’i përmirësojë ...
Kosova Sot | para 18 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

18:28  Këto janë binjaket që po konsiderohen si vajzat më të bukura në botë Të gjithë besojmë që të...
18:28 Këto janë binjaket që po konsiderohen si vajzat më të bukura në botë Të gjithë besojmë që të...
Të gjithë besojmë që të gjithë fëmijët janë të bukur dhe të lezetshëm. Fëmijët, mbesat, nipat tonë i konsiderojmë si më të bukurit e botës. Por, kur Jaqi Clement ka sjellur në jetë dy binjake para 9 viteve , të gjithë e ...
Kosova Sot | para 18 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Drita befason Feronikelin, Gjilani e mposht në shtëpi Drenicën  Dy ndeshjet e radhës në kuadër javës së katërt të Ipko Superligës së Kosovës u zhvilluan sot, me fillim nga ora 16:00. Kjo xhiro rezultoi të jetë pozitive për dy klubet nga Gjilani,...
Drita befason Feronikelin, Gjilani e mposht në shtëpi Drenicën Dy ndeshjet e radhës në kuadër javës së katërt të Ipko Superligës së Kosovës u zhvilluan sot, me fillim nga ora 16:00. Kjo xhiro rezultoi të jetë pozitive për dy klubet nga Gjilani,...
Dy ndeshjet e radhës në kuadër javës së katërt të Ipko Superligës së Kosovës u zhvilluan sot, me fillim nga ora 16:00. Kjo xhiro rezultoi të jetë pozitive për dy klubet nga Gjilani, të cilat arritën të sigurojnë fitore. ...
Kosova Sot | para 18 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

18:07  Abraham shkëlqen me het-trik në fitoren bindëse të Chelseat Tammy Abraham shkëleu me tri gola të...
18:07 Abraham shkëlqen me het-trik në fitoren bindëse të Chelseat Tammy Abraham shkëleu me tri gola të...
Tammy Abraham shkëleu me tri gola të shënuara në fitoren e Chelseat me rezultat 5:2 në ndeshjen kundër Wolves, në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri të Premierligës, që u zhvillua sot në stadiumin Wolineux. ...
Kosova Sot | para 18 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

18:01  Me mungesa të mëdha, Man Unitedi siguron fitore kundër Leicester Cityt Përkundër që Ole Gunnar...
18:01 Me mungesa të mëdha, Man Unitedi siguron fitore kundër Leicester Cityt Përkundër që Ole Gunnar...
Përkundër që Ole Gunnar Solskjaerit i munguan disa lojtarë të rëndësishëm në ndeshjen e sotshme kundër Leicester Cityt, si Paul Pogba e Anthony Martial, Manchester Unitedi arriti të sigurojë fitore me epërsi minimale, ...
Kosova Sot | para 18 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Bayerni synon t’i japë fund ecurisë së mirë të Leipzigut, formacionet zyrtare  Djemtë e Niko Kovacit do të përballen me një sfidë të madhe sot, pasi që do të luajnë kundër një skuadre që e ka mbajtur një rekord të përsosur deri më tani në...
Bayerni synon t’i japë fund ecurisë së mirë të Leipzigut, formacionet zyrtare Djemtë e Niko Kovacit do të përballen me një sfidë të madhe sot, pasi që do të luajnë kundër një skuadre që e ka mbajtur një rekord të përsosur deri më tani në...
Djemtë e Niko Kovacit do të përballen me një sfidë të madhe sot, pasi që do të luajnë kundër një skuadre që e ka mbajtur një rekord të përsosur deri më tani në këtë sezon të ri të Bundesligës. Bayern Munichu do të ...
Kosova Sot | para 19 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

17:39  Abraham kompleton het-trikun kundër Wolves Chelsea ka arritur të kalojë në...
17:39 Abraham kompleton het-trikun kundër Wolves Chelsea ka arritur të kalojë në...
Chelsea ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 4:0 në ndeshjen kundër Wolves, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Molineux, në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri të Premierligës. Lexoni edhe: ...
Kosova Sot | para 19 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Fiorentina dhe lëndimet e ndalin Juventusin  Pasi e nisi sezonin e ri të Serisë A me dy fitore radhazi, Juventusi u ndal sonte nga Fiorentina me rezultat 0:0, mirëpo nga ndeshja mori edhe goditje të tjera pasi që tre lojtarë të bardhezinjve u...
Fiorentina dhe lëndimet e ndalin Juventusin Pasi e nisi sezonin e ri të Serisë A me dy fitore radhazi, Juventusi u ndal sonte nga Fiorentina me rezultat 0:0, mirëpo nga ndeshja mori edhe goditje të tjera pasi që tre lojtarë të bardhezinjve u...
Pasi e nisi sezonin e ri të Serisë A me dy fitore radhazi, Juventusi u ndal sonte nga Fiorentina me rezultat 0:0, mirëpo nga ndeshja mori edhe goditje të tjera pasi që tre lojtarë të bardhezinjve u lënduan. Fiorentina ...
Kosova Sot | para 19 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

17:11  Neymari kthehet në skuadrën e PSG-së, e nis nga fillimi përballjen me Strasbourgun Pasi mungoi në katër xhirot e para...
17:11 Neymari kthehet në skuadrën e PSG-së, e nis nga fillimi përballjen me Strasbourgun Pasi mungoi në katër xhirot e para...
Pasi mungoi në katër xhirot e para të sezonit të ri të Ligue 1 shkaku i dëshirës së tij për t’u largua nga klubi francez, Neymari sot është për herë të parë në këtë sezon të ri pjesë e formacionit të parë të Paris ...
Kosova Sot | para 19 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved