ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 12:02

Kosova Press
Gjenden 44 trupa të pajetë të paketuar në 119 çanta
Gjenden 44 trupa të pajetë të paketuar në 119 çanta
Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus në shtetin e Jalisco.
Kosova Press | para 32 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Pingpongistët të argjend në Maltë
Pingpongistët të argjend në Maltë
Në turneun ndërkombëtar që po zhvillohet në Maltë, pas një ndeshje të barabartë Juniorët u stolisën me medalje të argjendtë, ata në ndeshjen finale ndaj Libanit humben me rezultat të ngushtë 2:3 edhe pse patën paraqitje ...
Kosova Press | para 37 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, humb jetën e mitura
Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, humb jetën e mitura
Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kombit në afërsi të fshatit Gziq ku shoferi i mjetit ka humbur kontrollin dhe është përplasur me anësoret e autostradës.
Kosova Press | para 40 min | 92 artikuj te ndërlidhur »

David Beckham nuk dorëzohet për Messin
David Beckham nuk dorëzohet për Messin
David Beckham po provon gjithçka për ta bindur Lionel Messin që të nënshkruajë për klubin e tij të futbollit Inter Miami FC.
Kosova Press | para 57 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Fury dërgohet në spital
Fury dërgohet në spital
Tyson Fury ka shënuar një fitore mjaft të vështirë në Las Vegas.
Kosova Press | para 67 min |

Ancelotti kërkon vazhdimin e kontratës së yllit napolitan
Ancelotti kërkon vazhdimin e kontratës së yllit napolitan
Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti ishte shumë i kënaqur me fitoren e arritur ndaj Sampdorias me rezultat 2:0.
Kosova Press | para 119 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Krismat e pushkëve në Llap ishin lajm i keq për armikun
Haradinaj: Krismat e pushkëve në Llap ishin lajm i keq për armikun
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar betejën e Kaqandollit, ka thënë se 21 vite më parë, filloi një nga betejat më të rëndësishme të Luftës Çlirimtare.
Kosova Press | para 2 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Antonio Conte flet pas fitores ndaj Udineses
Antonio Conte flet pas fitores ndaj Udineses
Skuadra e Interit regjistroi fitoren e tretë në kampionat në po kaq ndeshje. Me këtë fitore zikaltrit udhëheqin të vetëm Serie-A, pasi Juventus barazoi me skuadrën e Fiorentinës.
Kosova Press | para 2 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Dita kur Shqipëria kërkonte të bëhej pjesë e OSBE-së
Dita kur Shqipëria kërkonte të bëhej pjesë e OSBE-së
Shqipëria më 15 shtator të vitit 1990, kërkon anëtarësim të plotë në Konferencën për Sigurim e Bashkëpunim në Evropë, KSBE, sot OSBE.
Kosova Press | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Manchester United interesohet për Vedat Muriqin
Manchester United interesohet për Vedat Muriqin
Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është vënë pas sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi.
Kosova Press | para 3 ore | 45 artikuj te ndërlidhur »

Sot zhvillohen dy takimet e fundit të xhiros së katërt në Superligë
Sot zhvillohen dy takimet e fundit të xhiros së katërt në Superligë
Sot do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit të kësaj jave në Superligën e Kosovës në futboll.
Kosova Press | para 3 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Mundësohet rinovimi biologjik?
Mundësohet rinovimi biologjik?
Është plotësisht e mundur të rinovohet epoka biologjike, pasi për herë të parë një eksperiment ka treguar që një koktej me ilaçe shumë të zakonshme ka rinovuar moshën biologjike të individëve të shëndetshëm për dy vjet ...
Kosova Press | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthejnë në flakë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite
Shpërthejnë në flakë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...
Kosova Press | para 3 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Kjo grua përfundoi në koma prej kremit kundër rrudhave
Kjo grua përfundoi në koma prej kremit kundër rrudhave
Një grua 47-vjeçare nga Sacramento, California, ka përfunduar në koma, pasi kremi kundër rrudhave që kishte përdorur gjatë gjithë kohës.
Kosova Press | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Erë e pluhur në Obiliq
Erë e pluhur në Obiliq
Qytetarët janë ankuar se edhe sot vije një erë e rënd në qytetin e Obiliqit.
Kosova Press | para 4 ore |

Moti sot me diell
Moti sot me diell
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë ...
Kosova Press | para 5 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

Sot Dita Ndërkombëtare e Demokracisë
Sot Dita Ndërkombëtare e Demokracisë
15 shtatori shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.
Kosova Press | para 5 ore |

Ngjarjet e datës 15 shtator
Ngjarjet e datës 15 shtator
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, takohet me strukturat dhe banorët e fshatit Gjonaj në Prizren. (Shtëpia e Kulturës në Gjonaj, ora 16:30)
Kosova Press | para 12 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Scott: Qeveria e re në Kosovë ta heqë taksën
Scott: Qeveria e re në Kosovë ta heqë taksën
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott ka thwnw se qeveria e ardhshme duhet ta heqë taksën ndaj mallrave serbe, në mënyrë që të rifillojë dialogu me Serbinë.
Kosova Press | para 12 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Leipzigu e ndal Bayernin
Leipzigu e ndal Bayernin
Leipzigu arriti ta sigurojë një barazim me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Red Bull Arena”, në kuadër të xhiros së katërt të sezonit të ri të Bundesligës.
Kosova Press | para 13 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Veseli: Fitorja e madhe po vjen
Veseli: Fitorja e madhe po vjen
Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e Gjilanit ku ka shpalosur vizionin e tij për luftën kundër korrupsionit e cila do të mundësojë ...
Kosova Press | para 13 ore | 122 artikuj te ndërlidhur »

Këshilli i Prokurorëve shkarkoi Katica Janevën
Këshilli i Prokurorëve shkarkoi Katica Janevën
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për shkak të sjelljes joprofesionale dhe të pandërgjegjshme.
Kosova Press | para 14 ore | 211 artikuj te ndërlidhur »

Manchester City mposhtet Norwichi
Manchester City mposhtet Norwichi
Manchester City ka pësuar disfatë tronditëse kundër klubit të promovuar këtë sezon në Premierligës, Norwich Cityt.
Kosova Press | para 14 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Besart Dreshaj prezanton prioritetet për investime në bujqësi dhe zhvillimin rural
Besart Dreshaj prezanton prioritetet për investime në bujqësi dhe zhvillimin rural
Kandidati i LDK-së për deputet, Besart Dreshaj ka prezantuar prioritetet për investime në bujqësi dhe zhvillimin rural.
Kosova Press | para 14 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

​Veseli: Me fondet e kursyera prej çrrënjosjes së korrupsionit do fuqizojmë ekonomikisht gratë
​Veseli: Me fondet e kursyera prej çrrënjosjes së korrupsionit do fuqizojmë ekonomikisht gratë
Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në Gjilan nga qindra vajza e gra, me të cilat ka diskutuar për vizionin e qeverisjes së tij për rolin e gruas dhe fuqizimin e ...
Kosova Press | para 14 ore | 122 artikuj te ndërlidhur »

Fillojnë hetimet për korrupsion ndaj zëvendëskryeministrit belg
Fillojnë hetimet për korrupsion ndaj zëvendëskryeministrit belg
Prokuroria e Brukselit ka hapur një hetim kundër zëvendëskryeministrit belg, njëkohësisht ministër i Jashtëm dhe i Mbrojtjes në largim, Didier Reynders, komisioner i propozuar për Drejtësinë në ekzekutivin e ri të ...
Kosova Press | para 14 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Limaj: Prioritet e kemi zhvillimin e bujqësisë
Limaj: Prioritet e kemi zhvillimin e bujqësisë
Zhvillimi i bujqësisë, paketa sociale, sigurimet shëndetësore, fuqizimi i drejtësisë dhe fuqizimi i prodhimeve vendore, janë pesë prioritetet në qeverisjen e koalicionit Nisma-AKR-PD.
Kosova Press | para 14 ore | 105 artikuj te ndërlidhur »

Numri i 100-vjeçarëve japonezë arrin në 70000
Numri i 100-vjeçarëve japonezë arrin në 70000
Një raport nga qeveria japoneze tregoi se për herë të parë në Japoni numri i personave që kanë arritur moshën 100 vjeç ka arritur në mbi 70000 qytetarë.
Kosova Press | para 15 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Limaj prezanton pesë prioritetet e qeverisjes së tij
Limaj prezanton pesë prioritetet e qeverisjes së tij
Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj tha sonte në Ferizaj se kanë pesë prioritete për këto zgjedhje, ku bujqësia është prioriteti kryesor.
Kosova Press | para 15 ore | 105 artikuj te ndërlidhur »

Manaj: Vjosa do të jetë simboli i kthimit të shpresës dhe besimit në institucione
Manaj: Vjosa do të jetë simboli i kthimit të shpresës dhe besimit në institucione
Kandidati i LDK-së për deputet, Shkëmb Manaj ka theksuar se Qeveria e Republikës së Kosovës e udhëhequr nga kryeministrja Vjosa Osmani do t'ia kthejë Republikën qytetarëve.
Kosova Press | para 15 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

UEFA nis procedurat disiplinore ndaj Francës
UEFA nis procedurat disiplinore ndaj Francës
Revista franceze L’Equipe raporton se incidenti me himnin e Shqipërisë në përballjen mes Francës dhe Shqipërisë në “Stade de France” një javë më parë, nuk është pritur mirë nga UEFA.
Kosova Press | para 16 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Në Rugovë s'ka lis, s'ka guri, s'ka zonë që s'ka histori
Haradinaj: Në Rugovë s'ka lis, s'ka guri, s'ka zonë që s'ka histori
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në takimin e organizuar nga Shoqata e Alpinistëve, ku morën pjesë alpinistë dhe bjeshkatarë nga Kosova, Shqipëria dhe vendet tjera të rajonit, ...
Kosova Press | para 16 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Limaj kërkon mbështetjen e qytetarëve të Kaçanikut
Limaj kërkon mbështetjen e qytetarëve të Kaçanikut
Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj u ka bërë thirrje kandidatëve për kryeministër nga partitë e tjera që të përballen në një debat për t'i treguar se cilat janë programet e tyre.
Kosova Press | para 17 ore | 105 artikuj te ndërlidhur »

​Vjosa Osmani: LDK kurrë më me PDK-në
​Vjosa Osmani: LDK kurrë më me PDK-në
Vjosa Osmani kandidate për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, u ka bërë thirrje sot qytetarëve të lagjes Dardania në Prishtinë, që t’i besojnë LDK-së, pasi me ajo do të sjellë ndryshimin dhe swrish u zotua ...
Kosova Press | para 17 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Parlamenti shkarkon prokuroren speciale Janeva
Parlamenti shkarkon prokuroren speciale Janeva
Parlamenti i Maqedonisë së Veriut shkarkoi prokuroren speciale publike, Katica Janeva me 102 vota pro.
Kosova Press | para 17 ore | 211 artikuj te ndërlidhur »

Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë fillimin e negociatave
Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë fillimin e negociatave
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, deklaroi Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, në një intervistë për gazetën e përditshme malazeze ”Vijesti”.
Kosova Press | para 18 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

“Agrofesta”, festivali që po paraqet punën e heroinave të Krushës
“Agrofesta”, festivali që po paraqet punën e heroinave të Krushës
Në Krushë të Madhe të Rahovecit, sot ka nisur edicioni i gjashtë i festivali tradicional të perimekulturës “Agrofesta”.
Kosova Press | para 18 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Takimi i Nismës Socialdemokrate në Kaçanik (Drejtpërdrejt)
Takimi i Nismës Socialdemokrate në Kaçanik (Drejtpërdrejt)
Nisma Socialdemokrate po mban takim me struktura dhe përkrahës në Kaçanik.
Kosova Press | para 18 ore |

​Veseli viziton lagjet e Prishtinës, diskuton me banorët për legalizimin e shtëpive dhe banesave të tyre
​Veseli viziton lagjet e Prishtinës, diskuton me banorët për legalizimin e shtëpive dhe banesave të tyre
Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar të shtunën disa lagje të Prishtinës për të shpalosur para qytetarëve projektin e tij për legalizimin e 350 mijë shtëpive e banesave që ...
Kosova Press | para 18 ore | 122 artikuj te ndërlidhur »

​Pacolli: Ndarja e Kosovës ekziston vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit
​Pacolli: Ndarja e Kosovës ekziston vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm dhe se ndarja e Kosovës ekziston vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit.
Kosova Press | para 18 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Fotot dhe videot private në Instagram e Facebook s’janë vërtet private
Fotot dhe videot private në Instagram e Facebook s’janë vërtet private
Fotografitë dhe videot e postuara në llogari private të Instagram-it dhe Facebook- ut nuk janë vërtet aq private sa mund të duken, përkundrazi janë tejmase të aksesueshme dhe të thjeshta për t’u shkarkuar dhe më pas ...
Kosova Press | para 19 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Trump konfirmon vdekjen e djalit të Osama bin Ladan
Trump konfirmon vdekjen e djalit të Osama bin Ladan
Djali i Osama bin Ladenit është vrarë në një operacion kundër terrorizmit në SHBA, ka konfirmuar Presidenti Donald Trump.
Kosova Press | para 19 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Ultrasit e Parisit paralajmërojnë Neymarin
Ultrasit e Parisit paralajmërojnë Neymarin
Collectif Ultras Paris”, siç njihet në kryeqytetin francez tifo-grupi më i ashpër i tifozëve të PSG, ka mbajtur një qëndrim publik ndaj Neymarit, para sfidës me Srtrasbourgun në Ligue 1.
Kosova Press | para 20 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Temperatura shumë të larta, Japonia i jep zgjidhje
Temperatura shumë të larta, Japonia i jep zgjidhje
​Për herë të parë në histori Japonia ka testuar sistemin ftohës që prodhon dëborë artificiale.
Kosova Press | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Problemet me prona: Veseli u premton qytetarëve zgjidhje brenda dy vjetësh
Problemet me prona: Veseli u premton qytetarëve zgjidhje brenda dy vjetësh
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot disa qytetarë të Prishtinës për të cilët tha se nuk e posedojnë pronësinë e banesave që i kanë blerë shumë vjet më parë. Veseli tha se atyre u ka ...
Kosova Press | para 20 ore | 122 artikuj te ndërlidhur »

Vitet e humbura
Menjëherë pas mbarimit të luftës kishte një optimizëm të madh për të ardhmen e Kosovës. U çliruam nga okupatori dhe kishim mbështetjen e fuqive demokratike të botës. Ndihmat vinin nga çdo anë. U ndjente një shpresë dhe ...
Kosova Press | para 20 ore |

Osmani viziton parkun "Ulpiana", premton investime në trashëgiminë kulturore
Osmani viziton parkun "Ulpiana", premton investime në trashëgiminë kulturore
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka vizituar sot parkun arkeologjik "Ulpiana", nga ku është zotuar se me të në qeverisje do të ketë më shumë investime në ruajtjen e trashëgimisë kulturore.
Kosova Press | para 20 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Besart Dreshaj: Në modernizimin e Istogut, projektuam ndërtimin e këtij Parku (Foto)
Besart Dreshaj: Në modernizimin e Istogut, projektuam ndërtimin e këtij Parku (Foto)
Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besart Dreshaj duke përmendur një nga projektet në modernizimin e komunës së Istogut, ka thënë se kanë projektuar ndërtimin e një parku modern në këtë ...
Kosova Press | para 20 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Ramush Haradinaj zbulon emrin e stadiumit nacional të Kosovës
Ramush Haradinaj zbulon emrin e stadiumit nacional të Kosovës
Kryeministri në largim i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka “zbuluar” emrin e Stadiumit Nacional të Kosovës që do të ndërtohet në afërsi të Drenasit.
Kosova Press | para 20 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Lahi Brahimaj: Edhe në Has e gjen fuqishëm vizionin 100% shtet
Lahi Brahimaj: Edhe në Has e gjen fuqishëm vizionin 100% shtet
Kandidati për deputet i koalicionit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës- Partia Socialdemokrate, Lahi Brahimaj ka thënë se Hasi po i qëndron besnik përkrahjes së AAK-së dhe kryeministrit Ramush Haradinaj.
Kosova Press | para 21 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved