ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:50

Koha.net
Challandes: Duhet të kemi kujdes nga Elif Elmas
Challandes: Duhet të kemi kujdes nga Elif Elmas
Duhet të jemi të lumtur me paraqitjet mbresëlënëse në kampanjën e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, ku pësuam tri humbje, ka deklaruar përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, në një intervistë ...
Koha.net | para 6 ore | 56 artikuj te ndërlidhur »

Sveçla: Për pozitën e Presidentit me LDK-në bisedojmë pas dy vjetësh
Sveçla: Për pozitën e Presidentit me LDK-në bisedojmë pas dy vjetësh
00:10 Xhela Sveçla i Vetëvendosjes ka thënë se qeveria e re, nën udhëheqjen e kryetarit të kësaj partie Albin Kurti, do të punojë për bashkim kombëtar shqiptar. Këtë përgjigje ai e dha në Inteaktiv të KTV-së kur ka ...
Koha.net | para 6 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Raportohet se autoritetet greke i torturuan dhe i dëbuan emigrantët në Turqi
Emigrantët e parregullt të cilët u kapën në Greqi pretendojnë se janë torturuar dhe kthyer me forcë në Turqi nga policia greke. Pjesëtarët e Policisë Kufitare dhe Xhandarmërisë kapën rreth 250 emigrantë të parregullt ...
Koha.net | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

SHBA-ja ndalon përkohësisht ekzekutimet e të burgosurve
Ekzekutimet federale në SHBA janë ndaluar përkohësisht, për shkak të shqetësimeve se metoda e kryerjes së tyre mund të jetë e paligjshme. Pesë burra do të duhej të ekzekutoheshin në Indiana në dhjetor dhe janar, pasi ...
Koha.net | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Dështimet e Prishtinës, Loci ankohet se nuk kishte fond të mjaftueshëm të lojtarëve
Dështimet e Prishtinës, Loci ankohet se nuk kishte fond të mjaftueshëm të lojtarëve
Sigal Prishtina po kalon njërin prej sezoneve më negative në dekadën e fundit. Në krye të skuadrës, që nga fillimi është trajneri nga Peja, Bujar Loci, të cilit nuk i ka ecur mirë në arenën ndërkombëtare, e as në atë ...
Koha.net | para 7 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Kumbulla afër Lazios
Kumbulla afër Lazios
Ekipi nga Serie A, Lazio është favorit për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit Marash Kumbulla në fund të këtij edicioni, përcjell “Gazzetta dello Sport” të enjten. Drejtuesit e Lazios tashmë kanë nisur negociatat ...
Koha.net | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Rashkaj largohet nga Eskilstuna
Rashkaj largohet nga Eskilstuna
Mesfushori i Kosovës, Anel Rashkaj, ka njoftuar se më nuk është pjesë e klubit suedez, AFC Eskilstuna. Lajmin ai e bëri të ditur përmes Facebookut. “Falënderoj AFC Eskilstuna për bashkëpunim dhe ju uroj suksese në të ...
Koha.net | para 7 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Peja pësoi humbjen e parë në Ligën Ballkanike
Peja pësoi humbjen e parë në Ligën Ballkanike
Klubi i basketbollit Peja, e ka pësuar disfatën e parë në Ligën Ballkanike sivjet, pasi u mposht nga bullgarët e Academic Bultex-it, 98:87. Që të dyja ekipet të enjten në mbrëmje, në takimin e zhvilluar në palestrën ...
Koha.net | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Reja pranon rinovimin e kontratës me Shqipërinë
Reja pranon rinovimin e kontratës me Shqipërinë
Italiani Edoardo Reja do të jetë në krye të Kombëtares së Shqipërisë edhe për katër vitet e ardhshme. Mediumet italiane kanë raportuar të enjten, se Reja tashmë ka pranuar rinovimin e kontratës me Federatën Shqiptare të ...
Koha.net | para 7 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar
Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se rënia e dëshirës për bashkim kombëtar, ka ardhur nga ideja e shkëmbimit të territoreve. Ai në një intervistë për Top Channel ka ...
Koha.net | para 8 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Muriqi do të mungojë të pakën për gjashtë javë
Muriqi do të mungojë të pakën për gjashtë javë
Skuadra e Fenerbahçes do të jetë pa sulmuesin kosovar Vedat Muriqi, të paktën për gjashtë javë, kanë raportuar të enjten mediumet turke. Mësohet se pas kontrollimeve të fundit që i ka bërë tek ekipi turk, është ...
Koha.net | para 8 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Shkaku i mjegullës nuk po mund të bëhen aterrime në Aeroportin e Prishtinës
Shkaku i mjegullës nuk po mund të bëhen aterrime në Aeroportin e Prishtinës
Për shkak të mjegullës së dendur që po mbizotëron në vend, së paku dy aeroplanë që ishin nisur nga Turqia për në Prishtinë në mbrëmjen e së enjtes nuk kanë arritur të aterrojnë në Kosovë. Një fluturim nga Stambolli ...
Koha.net | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Shënohet 30-vjetori i Revolucionit të Kadifenjtë me ekspozitë dhe dokumentar
Shënohet 30-vjetori i Revolucionit të Kadifenjtë me ekspozitë dhe dokumentar
Këto fotografi, të shkrepura nga fotografë të njohur çekë e sllovakë, dokumentojnë ngjarjen e njohur si Revolucioni i Kadifenjtë. Të përmbledhura në ekspozitën “The Velvet Revolution”, fotografitë shpërfaqin momentet e ...
Koha.net | para 8 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Atletico kërkon Matiqin
Atletico kërkon Matiqin
Ekipi nga La Liga, Atletico Madridi ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Manchester Unitedit, Nemanja Matiq. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga e përditshmja spanjolle “Marca”. Mësohet se Atletico ka ...
Koha.net | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Cuadrado te Juventusi deri më 2022
Cuadrado te Juventusi deri më 2022
Sulmuesi i krahut, Juan Cuadrado që këtë edicion po luan si mbrojtës ka rinovuar kontratën me skuadrën e Juventusit, që do ta mbajë deri në verën e vitit 2022 te kampioni i Italisë ka njoftuar të enjten “Tuttosport”. ...
Koha.net | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Rrënohen kioskat e ndërtuara pa leje në Prevallë, shitësit thonë se nga to e siguruan mbijetesën
Me asistencë të Policisë së Kosovës, Inspektorati i Ministrisë së Mjedisit, këtë të enjte ka rrënuar kioskat e vendosura në zonën e Parkut Nacional të Sharrit, në Prevallë. Pronarët e tyre thonë se vetëm me to e mbajnë ...
Koha.net | para 8 ore |

Organizohet edicioni i parë i “Drum Festival”
Për organizimin “Drum Festival”, që sivjet e shënon edicionin e parë, është diskutuar sot në emisionin “Express” në KTV me të ftuarit në studio, Teoman Ukqa, Violand Shabani dhe Valon Berisha. Festivali i baterive do të ...
Koha.net | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Fernandes shënjestra e parë e Mourinhos
Fernandes shënjestra e parë e Mourinhos
Ylli i Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes pritet të jetë shënjestra e parë e Jose Mourinhos, trajnerit të ri të Tottenhamit, bën të ditur “Daily Mail” të enjten. Jose Mourinho dëshiron të bëjë mesfushorin e Sportingut ...
Koha.net | para 9 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Izraelitët nuk duan të votojnë për të tretën herë për një vit
Izraelitët u shprehën të zhgënjyer pasi Izraeli po shkon drejt mbajtjes së zgjedhjeve të treta në më pak se një vit, ndërsa sfiduesi kryesor i kryeministrit Benjamin Netanyahu njoftoi dështimin e tij për të formuar ...
Koha.net | para 9 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Maloku: Presidentin e ardhshëm të Kosovës s'duhet ta zgjedhë as Kurti e as Mustafa
Maloku: Presidentin e ardhshëm të Kosovës s'duhet ta zgjedhë as Kurti e as Mustafa
Sociologu Fadil Maloku ka thënë se Presidentin e ardhshëm nuk duhet ta zgjedhë as kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e as ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Maloku ka shprehur bindjen se debatet ...
Koha.net | para 9 ore |

Raportohet se autoritetet greke i torturuan dhe i dëbuan emigrantët në Turqi
Emigrantët e parregullt të cilët u kapën në Greqi pretendojnë se janë torturuar dhe kthyer me forcë në Turqi nga policia greke. Pjesëtarët e Policisë Kufitare dhe Xhandarmërisë kapën rreth 250 emigrantë të parregullt ...
Koha.net | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Real Madridi përgatit ofertë për Kanen
Real Madridi përgatit ofertë për Kanen
Real Madridi ia ka vënë syrin sulmuesit anglez të Tottenhamit, Harry Kane raporton “Daily Mail” të enjten. Skuadra madrilene beson se dyert janë hapur për një transferim të Kanet, që vlerësohet se do të kushtonte afro ...
Koha.net | para 9 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

SHBA-ja ndalon përkohësisht ekzekutimet e të burgosurve
Ekzekutimet federale në SHBA janë ndaluar përkohësisht, për shkak të shqetësimeve se metoda e kryerjes së tyre mund të jetë e paligjshme. Pesë burra do të duhej të ekzekutoheshin në Indiana në dhjetor dhe janar, pasi ...
Koha.net | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Mot i vranët dhe me intervale me diell të premten në Kosovë
Mot i vranët dhe me intervale me diell të premten në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit, në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kjo si pasojë e inversionit dhe proceseve ...
Koha.net | para 9 ore | 56 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho premton të mos përsërisë gabimet e kaluara te Tottenhami
Mourinho premton të mos përsërisë gabimet e kaluara te Tottenhami
Trajneri i ri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka thënë se nuk do të bëjë gabimet e njëjta te Tottenhami siç kishte bërë në rolet e tij të kaluara si kryetrajner i skuadrave. Portugezi Mourinho ka zëvendësuar Mauricio ...
Koha.net | para 9 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski nesër viziton Serbinë
Pendarovski nesër viziton Serbinë
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së veriut, Stevo Pendarovski nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Serbi, ku do të pritet nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Pendarovski, nesër në ...
Koha.net | para 10 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Daci thotë se është herët që VV e LDK të diskutojnë për postin e presidentit
Daci thotë se është herët që VV e LDK të diskutojnë për postin e presidentit
20:58 Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Nexhat Daci, ka treguar për përplasjen që kishte pasur me amerikanët që, sipas tij, refuzonin që Ramush Haradinaj të bëhej kryeministër në vitin 2004. Në rrëfimin e tij në Rubikon ...
Koha.net | para 10 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë
Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë
Zyrtarë komunal të Gjakovës bashkë me ata të UNDP-së janë mbledhur sot në Urën e Terzive në Gjakovë për të shënuar përfundimin e punëve katër-mujore të rindërtimit dhe rinovimit të kësaj ure. Sipas njoftimit për media, ...
Koha.net | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ish-kryeministri i Skocisë gjykohet për ngacmimin e dhjetë grave
Alex Salmond ka dalë para gjykatës me akuzat se gjatë punës si kryeministër i Skocisë, ka ngacmuar seksualisht dhjetë gra. Salmondi është përballur me 14 akuza në Gjykatën e Lartë të Edinburgut. Ai i ka mohuar të gjitha ...
Koha.net | para 10 ore |

Kërkohet shkarkimi i Këshillit të Etikës në UP, akuzohet se po lejon plagjiaturën
Në shenjë proteste, objekti i Rektoratit të Universitetit Prishtinës u mbulua me baltë. E, me këtë, përfaqësues të organizatave “Admovere” dhe “ORCA”, thanë që po e tregojnë fytyrën e vërtetë të UP-së. Shkëlzen Gashi ...
Koha.net | para 11 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

BQK-ja e arsyeton rritjen e çmimit të sigurimeve, lë të hapur mundësin e rishikimit
Saktësisht 20 ditë pasi njoftuan për rishikimin e çmimeve për sigurimin e automjeteve, drejtues të Bankës Qendrore të Kosovës, dolën para gazetarëve për të folur për këtë temë. Guvernatori Fehmi Mehmeti ka theksuar se ...
Koha.net | para 11 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

OSHP-ja e mbron operatorin ekonomik që hetohet për falsifikim
OSHP-ja e mbron operatorin ekonomik që hetohet për falsifikim
3 milionë euro fruta e perime kishte planifikuar t’i blinte Agjencia Qendrore e Prokurimit Publik, për nevojat e disa institucioneve qendrore në fillim të këtij viti. Por procesi i prokurimit hyri në një rrugë pa krye, ...
Koha.net | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kabineti i Haradinajt shpenzoi një milion euro për dy vjet, të dhënat e tyre i quajnë “skandaloze”
Afër 1 milion euro ka shpenzuar kabineti i kryeministrit në detyrë Ramush Haradinajt për dy vjet. 41 anëtarët e kabinetit të tij, pa përfshirë pagat, kanë harxhuar 966 mijë e 307 euro nga buxheti i shtetit. Prej tyre, ...
Koha.net | para 11 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Kurti paralajmëron për të premten takimin me Mustafën, diskutohen postet ministrore e presidenti
Pas qëndrimit zyrtar të LDK -së se nuk do të ketë takim ndërmjet krerëve të Vetëvendosjes dhe LDK-së, pa certifikim të rezultatit të zgjedhjeve, një takim me Isa Mustafën për të premten e ka paralajmëruar Albin Kurti. ...
Koha.net | para 11 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Kurti njofton kryetarin e Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut për situatën politike pas zgjedhjeve
Kurti njofton kryetarin e Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut për situatën politike pas zgjedhjeve
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me kryetarin e Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut, Sylejman Ugljanin. Sipas një njoftimi për media nga Lëvizja Vetëvendosje, Ugljanin e uroi Kurtin ...
Koha.net | para 11 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Largohen 450 tonelata mbeturina në Lebanë të Prishtinës, Ahmeti bënë thirrje për kujdes
Largohen 450 tonelata mbeturina në Lebanë të Prishtinës, Ahmeti bënë thirrje për kujdes
Është pastruar përsëri deponia inerte në fshatin Lebanë. Këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në Facebook, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai ka thënë se deponia inerte në fshatin Lebanë është pastruar disa ...
Koha.net | para 11 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Shenjat që tregon trupi kur keni probleme me zemrën
Shenjat që tregon trupi kur keni probleme me zemrën
Problemet me zemrën manifestohen me disa simptoma që dallohen lehtë po të jeni të vëmendshëm. Në vijim ju sjellim disa nga shenjat që jep trupi kur keni probleme me zemrën. Shtrëngimi në kraharor Nëse keni dhimbje, ...
Koha.net | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Futbollisti i Sierra Leones beson pësoi lëndim nga “magjia e zezë”
Futbollisti i Sierra Leones beson pësoi lëndim nga “magjia e zezë”
Sulmuesi i Sierra-Leones, Mohamed Buya Turay, ka thënë se është duke u rikuperuar nga një lëndim në këmbë që beson se e ka marrë për shkak të “jujus” ose magjisë së zezë. 24-vjeçari mungoi në ndeshjen e fundit të ...
Koha.net | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Lucas Vazquez thyen gishtin në palestër, mungon edhe një muaj
Lucas Vazquez thyen gishtin në palestër, mungon edhe një muaj
Anësori i Real Madridit, Lucas Vazquezi, ka thyer gishtin e këmbës së majtë pasi raportohet se i “ka rënë një peshë” në të gjatë ushtrimeve në palestër. 28-vjeçari ka munguar qe gjashtë javë për shkak të lëndimit në ...
Koha.net | para 12 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sonte lansohet pija e re energjike, GO+, produkti i ri i Birra Peja
Sonte lansohet pija e re energjike, GO+, produkti i ri i Birra Peja
Prishtinë, 21 nëntor 2019 – Prodhuesi më i madh i birrës në Kosovë, Birra Peja prej sot do ta shtojë edhe një produkt të ri vendor në treg, pijen energjike GO+, shijen dhe alternativën më atraktive në treg. Ngjarja e ...
Koha.net | para 12 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Lamborghini me një video të shkurtër paralajmëron premierën e Vision Gran Turismos
Lamborghini me një video të shkurtër paralajmëron premierën e Vision Gran Turismos
Prodhuesi i njohur italian i veturave sportive, Lamborghini, ka publikuar një videon me të cilën paralajmëron se së shpejti do ta prezantojë konceptin Vision Gran Turismo. Videoja e shkurtër nuk zbulon shumë për ...
Koha.net | para 12 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Ngrihet aktakuzë për korrupsion ndaj kryeministrit izraelit
Ngrihet aktakuzë për korrupsion ndaj kryeministrit izraelit
Prokuroria në Izrael ka ngritur aktakuzë ndaj kryeministrit Benjamin Netanyahu për ryshfet, mashtrim dhe shkelje e besimit në lidhje me tri çështje të ndara. Netanyahu dyshohet të ketë pranuar dhurata nga biznesmenë të ...
Koha.net | para 12 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Instituti Albanologjik kundërshton raportin që e cilësonte “të vetizoluar”
Sekretari shkencor i Institutit Albanologjik, Lulzim Laçi, e ka kundërshtuar raportin e “Integras” që e cilësonte këtë institut si “të vetizoluar”. Në “Express Intervistën” në KTV, Laçi ka thënë se “përmbajtja e ...
Koha.net | para 12 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Hapet bari i parë në botë për “oksigjen të pastër”
Hapet bari i parë në botë për “oksigjen të pastër”
Ndërsa ndotja në New Delhi arrin nivelet toksike, shishet me oksigjen po shfaqen në qytet për të lejuar vendasit të marrin frymë më lehtë. Zyrtarët e New Delhit kohët e fundit janë detyruar të shpallin një emergjencë ...
Koha.net | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Apostolova: Problematike në Kosovë mbetet hedhja poshtë e rasteve të dhunës
Apostolova: Problematike në Kosovë mbetet hedhja poshtë e rasteve të dhunës
Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka marrë pjesë në debatin për dhunën në familje që u mbajt sot në veri të Mitrovicës, si pjesë e një varg diskutimesh për barazinë gjinore në tërë Kosovën. Ajo ka potencuar ...
Koha.net | para 12 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Kënga e re e Dhurata Dorës është “rrugës”
Kënga e re e Dhurata Dorës është “rrugës”
Videoprojekti i ri nga Dhurata Dora, është “rrugës” duke ardhur. Këngëtarja e ka postuar këtë fotografi të fundit në Instagram, me mbishkrimin “Rrugës”, çka lë të nënkuptohet se ky mund të jetë titulli i këngës së re. ...
Koha.net | para 13 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

“Autoritetet në Kosovë i druhen ndikimit të Rusisë e Kinës nëse jetësohet Mini-Shengeni”
“Autoritetet në Kosovë i druhen ndikimit të Rusisë e Kinës nëse jetësohet Mini-Shengeni”
Autoritetet në Kosovë ia kanë drojën shtrirjes së ndikimit të Rusisë dhe Kinës në rajon në rast se jetësohet i ashtuquajturi “Mini-Shengeni” ballkanik, i iniciuar në takimet ndërmjet liderëve të Serbisë, Shqipërisë e ...
Koha.net | para 13 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Pijet më të shëndetshme për zemrën
Pijet më të shëndetshme për zemrën
Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ato përfshijnë edhe defektet e zemrës, aritminë dhe sëmundjen e arterieve koronare. Shëndeti i zemrës përmirësohet ose përkeqësohet në varësi të ...
Koha.net | para 13 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria i pranon shpenzimet, por thotë se s’është përgjegjëse për çmimet e biletave, hoteleve e mëditjet
Qeveria i pranon shpenzimet, por thotë se s’është përgjegjëse për çmimet e biletave, hoteleve e mëditjet
Zyra e kryeministrit ka reaguar pas shkrimeve të gazetës Koha Ditore lidhur me shpenzimet që kishin bërë anëtarët e kabinetit të kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj. Duke i pranuar shpenzimet, kjo zyrë ka ...
Koha.net | para 13 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Xhaka mund të rikthehet tek Arsenali për ndeshjen me Southamptonin
Xhaka mund të rikthehet tek Arsenali për ndeshjen me Southamptonin
Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se mesfushori Granit Xhaka mund të rikthehet në ndeshjen ndaj Southamptonit të shtunën, në paraqitjen e parë që kur iu hoq shiriti i kapitenit te “Topçinjtë”. Xhaka s’është ...
Koha.net | para 13 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved