ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 13:58

Koha.mk
Gjykata kushtetuese e shqyrton vendimin për shpërndarjen e Kuvendit
Gjykata kushtetuese e shqyrton vendimin për shpërndarjen e Kuvendit
Shkup, 8 prill – Iniciativa për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë së Vendimit për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot u gjet para gjykatësve kushtetues, por në bazë të ...
Koha.mk | para 21 min | 19 artikuj te ndërlidhur »

Pensionistët dhe të moshuarit me sfida më të mëdha në gjendjen e krijuar nga koronavirusi
Pensionistët dhe të moshuarit me sfida më të mëdha në gjendjen e krijuar nga koronavirusi
Tetovë, 8 prill – Shumë pensionistë përballen me disa sfida për shkak të koronavirusit – si të ruajnë shëndetin, të sigurojnë kujdes mjekësor për sëmundjet kronike, të dalin për të marrë pensionin, të marrin ushqime dhe ...
Koha.mk | para 27 min |

MPPS: Kontaktet e fëmijëve me prindërit të ruhen në marrëveshje mes dy prindërve
MPPS: Kontaktet e fëmijëve me prindërit të ruhen në marrëveshje mes dy prindërve
Shkup, 8 prill – Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS), në lidhje me mënyrën e mbajtjes së kontakteve të fëmijëve me prindërit me të cilët jetojnë, në kushte të pandemisë nga virusi korona, përkujton se sipas ...
Koha.mk | para 29 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Borisov: Do të dërgojmë veshje mbrojtëse për “vëllezërit” nga Maqedonia
Borisov: Do të dërgojmë veshje mbrojtëse për “vëllezërit” nga Maqedonia
Sofje, 8 prill – Ne do të dërgojmë qindra veshje mbrojtëse për vëllezërit tanë nga Maqedonia e Veriut, deklaroi kryeministri bullgar, Bojko Borisov. “Shumë lehtë është të thuash vëlla, por kur sheh njerëz që vdesin, ...
Koha.mk | para 46 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Bekteshi: Janë të pavërteta shifrat e Shoqatës së hotelerisë
Bekteshi: Janë të pavërteta shifrat e Shoqatës së hotelerisë
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në konferencën e sotme për shtyp ka demantuar informacionet e Grupit të hotelesrisë se gati 15,000 punëtorë të hotelierisë janë larguar nga puna që nga paraqitja e koronavirusit. ...
Koha.mk | para 65 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Dibra pesë ditë pa të infektuar nga Covid-19
Dibra pesë ditë pa të infektuar nga Covid-19
Vjollca SADIKU, Dibër Dibër, 8 prill – Tani më pesë ditë me rrallë në Komunën e Dibrës, e cila ka edhe statusin e qytetit të krizës, nuk ka të evidentuar të sëmurë nga koronavirusi. Këtë e theksoi kryetari i Dibrës, ...
Koha.mk | para 70 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Lajmi fundit: anulohet Samiti i Zagrebit
Lajmi fundit: anulohet Samiti i Zagrebit
Shkup, 8 prill – Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që është dashur të mbahet më 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit, informon Koha.mk Presidenca e BE-së, që ...
Koha.mk | para 92 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Osmani përmes video konferencës në koordinim me Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së
Osmani përmes video konferencës në koordinim me Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së
Shkup, 8 prill – Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në rolin e Koordinatorit Nacional për shpërndarjen e ndihmës së huaj në vend, sot mbajti mbledhje nëpërmjet video konferencës me ...
Koha.mk | para 98 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Marsi ishte më i ngrohtë, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren
Marsi ishte më i ngrohtë, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren
Shkup, 8 prill – Marsi këtë vit ishte më i ngrohtë se zakonisht, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren, gjegjësisht mot shumë të lagësht. Mbi 15 ditë të muajit temperatura ditore mesatare, me përjashtim të ...
Koha.mk | para 104 min | 55 artikuj te ndërlidhur »

Dimitrov: Gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme
Dimitrov: Gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme
Shkup, 18 prill – NATO përmes mekanizmit të saj për ndihmë në njëfarë mënyre ka rolin e një qendre koordinimi midis kërkesave dhe nevojave të shteteve anëtare në përballjen me Kovid-19 dhe atyre që mund të ofrojnë ...
Koha.mk | para 112 min | 66 artikuj te ndërlidhur »

HERA: Qeveria t’i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna
HERA: Qeveria t’i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna
Shkup, 8 prill – HERA ka dhënë mesazh deri tek Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut se nevojat e grave lidhur me shëndetin seksual dhe riprodhues nuk duhet në asnjë moment të lihen pas dore dhe veçanërisht jo ...
Koha.mk | para 115 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Mbi 81 mijë viktima, 1.4 milion të prekur e 301 mijë të shëruar nga koronavirusi në gjithë botën
Mbi 81 mijë viktima, 1.4 milion të prekur e 301 mijë të shëruar nga koronavirusi në gjithë botën
Numri i viktimave të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit në gjithë botën, ka arritur 81 mijë. Numri i të prekurve është 1 milion e 432 mijë, ndërsa numri i personave të shëruar është 301 mijë. Shteti me numrin më të ...
Koha.mk | para 118 min | 146 artikuj te ndërlidhur »

Spasovski: Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara
Spasovski: Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara
Shkup, 8 prill – Kaluam shumë momente të rënda dhe trazira në 27 vitet e kaluara.Me lidership të mençur dhe politika të mençura, të bashkuar dhe të përkushtuar arritëm t’i tejkalojmë të gjitha pengesat dhe trazirat. Të ...
Koha.mk | para 2 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Hithra me limon, trajtimi natyral kundër anemisë
Hithra me limon, trajtimi natyral kundër anemisë
Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor. Simptomat e anemisë përfshijnë lodhjen, rënien e flokëve, takikardinë e të tjera. Ilaçet dhe ...
Koha.mk | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

LAJMI I FUNDIT: Edhe një viktimë nga koronavirusi në vend, gjithsejtë 27
LAJMI I FUNDIT: Edhe një viktimë nga koronavirusi në vend, gjithsejtë 27
Gjatë natës së kaluar është shënuar edhe një viktimë nga virusi Korona, mëson Alsat, duke çuar kështu numrin e viktimave nga koronavirusi në 27. Sipas informatave tona bëhet fjalë për pacientë nga Kumanova. Ndryshe ...
Koha.mk | para 2 ore | 136 artikuj te ndërlidhur »

Pandat pritën 10 vjet rrethana intime për t’u çiftëzuar
Pandat pritën 10 vjet rrethana intime për t’u çiftëzuar
Në 2007 në kopshtin zoologjik të Hong Kongut erdhën dy panda të quajtura Le Le dhe Ying Ying. Por pavarësisht përpjekjeve të shumta të rojtarëve që të dyja pandat të çiftëzoheshin në mënyrë natyrale, kjo nuk u realizua ...
Koha.mk | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dua Lipa shprehu dëshirën për të luajtur në serinë “American Horror Story”
Dua Lipa shprehu dëshirën për të luajtur në serinë “American Horror Story”
Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa, do të dëshironte shumë të luaj në serinë e njohur televizive, “American Horror Story”. Ylli 24-vjeçar tashmë njihet si një prej muzikanteve më fitimprurëse në botë, por Lipa ...
Koha.mk | para 2 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Super lajm nga Italia, Maldini dhe djali i tij mposhtin koronavirusin
Super lajm nga Italia, Maldini dhe djali i tij mposhtin koronavirusin
Koronavirusi prekur fuqishëm edhe familjen Maldini. Legjenda e Milanit dhe djali i tij dolën pozitiv disa ditë më parë ndërsa sot raportohet se ato e kanë kaluar këtë sfidë. Në testin e fundit që i është bërë dyshes, të ...
Koha.mk | para 2 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Britania e Madhe nuk është afër heqjes së ndalesave
Britania e Madhe nuk është afër heqjes së ndalesave
Londër, 8 prill – Britania e Madhe nuk është afër heqjes së ndalesave të vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, pasi kulmi i epidemisë pritet të arrijë për dy javë, deklaroi prefekti i Londrës, Sadik ...
Koha.mk | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Vuhani prej sot sërish i hapur
Vuhani prej sot sërish i hapur
Pekin, 8 prill – Kryeqyteti i provincës kineze Hubei, ku për herë të parë u paraqit koronavirusi i ri, prej sot sërish është hapur pas bllokadës 76 ditore. Qyteti me mbi 11 milionë banorë, i cili ishte më rëndë i prekur ...
Koha.mk | para 3 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Aselborn: Nëse bie Shengeni, bie edhe BE-ja
Aselborn: Nëse bie Shengeni, bie edhe BE-ja
Berlin, 8 prill – Ministri i Punëve të Jashtme të Luksemburgut, Zhan Aselborn, i ka bërë thirrje Qeverisë gjermane që të heqë kontrollet kufitare sa më shpejt që të jetë e mundur me Luksemburgun dhe Francën. “Kontrollet ...
Koha.mk | para 3 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Rusia me numër rekord të të infektuarve për 24 orë
Rusia me numër rekord të të infektuarve për 24 orë
Moskë, 8 prill – Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri në Rusi është rritur për 1,175 gjatë 24 orëve të fundit në 8.672 në 81 nga 85 rajone në Federatë. Këtë sot e kumtoi shtabi operativ rus në luftën kundër ...
Koha.mk | para 3 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Gjatë 24 orëve të kaluara, 35 persona nuk e kanë respektuar orën policore
Gjatë 24 orëve të kaluara, 35 persona nuk e kanë respektuar orën policore
Shkup, 8 prill – Gjatë 24 orëve të kaluara në nivel të tërë shtetit, 35 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, me ç’rast janë arrestuar 19 persona, ndërsa për të tjerët janë marrë të dhëna dhe do të vijojnë ...
Koha.mk | para 3 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Gjermani, zbulohet një mashtrim i madh me dërgesën e dhjetë milionë maskave mbrojtëse
Gjermani, zbulohet një mashtrim i madh me dërgesën e dhjetë milionë maskave mbrojtëse
Berlin, 8 prill – Gjyqësia gjermane ka zbuluar një mashtrim të madh me dërgesën e parealizuar të rreth dhjetë milionë maskave mbrojtëse për 15 milionë euro në Rajnën Veriore-Vestfalija, kumtoi prokuroria në Traunshtajn. ...
Koha.mk | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Linjë kredie pa interes Kovid1 në vlerë prej 5,7 milionë eurove
Linjë kredie pa interes Kovid1 në vlerë prej 5,7 milionë eurove
Shkup, 8 prill – Banka zhvillimore e Maqedonisë së Veriut e dërgon sot informacionin e parë në Qeveri për aplikacionet e përpunuara të kredive, të cilat i plotësojnë kushtet për kredi pa interes, në vlerë të ...
Koha.mk | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Paguan garanci 1.6 milionë dollarë, lirohet Ronaldinho
Paguan garanci 1.6 milionë dollarë, lirohet Ronaldinho
Ronaldinho bashkë me vëllain e tij, Roberto de Assis kanë lënë qelinë në Paraguai për të qëndruar në arrest shtëpie në një hotel në Asusacion. Derisa të zhvillohet gjyqi ish- ylli i futbollit dhe i vëllai do të ...
Koha.mk | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Filipçe: T’i mbrojmë punonjësit shëndetësorë
Filipçe: T’i mbrojmë punonjësit shëndetësorë
Shkup, 8 prill – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Fejsbuk u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që t’i mbrojmë punonjësit shëndetësorë sepse prej tyre varet shëndeti publik i jetëve tona. ...
Koha.mk | para 3 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Italia do ta pezullojë bllokadën në dy faza
Italia do ta pezullojë bllokadën në dy faza
Romë, 8 prill – Autoritetet italiane komunikuan se bllokada e vendosur për të ndaluar përhapjen e koronavirusit të ri do të pezullohet në dy faza. Hapi i parë drejt heqjes së bllokadës në Itali pas Pashkëve do të jetë ...
Koha.mk | para 3 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Kina i jep fund bllokadës 76-ditëshe mbi Wuhanin
Kina i jep fund bllokadës 76-ditëshe mbi Wuhanin
Wuhani, qytet kinez prej nga buroi koronavirusi i ri, i ka dhënë fund bllokadës mbi dymuajshe të mërkuren. Kina e kishte bllokuar Wuhanin, qytetin qendror me 11 milion banorë, më 23 janar, hap ky dramatik që do ta ...
Koha.mk | para 3 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Me t’u kthyer nga funerali i nënës, Guardiola vendos të bëjë një gjest të madh
Me t’u kthyer nga funerali i nënës, Guardiola vendos të bëjë një gjest të madh
Pep Guardiola do të bëjë një gjest tjetër njerëzor pas dhurimit të 1 milion eurove për luftën ndaj koronavirusit në betejën mjekësore me këtë virus në Barcelonë. Aktualisht, trajneri i Mançester Sitit ndodhet në ...
Koha.mk | para 4 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho me futbollistë thyejnë rregullat, stërviten në një park të Londrës (VIDEO)
Mourinho me futbollistë thyejnë rregullat, stërviten në një park të Londrës (VIDEO)
Pamje nga stërvitjet e trajnerit të Tottenhamit, Jose Mourinho me tre futbollistë të tij në një park janë bërë virale në rrjetet sociale. Në një park në veri të Londrës, skuadra londineze është paraqitur në një seancë ...
Koha.mk | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Tramp: Mendoj se po i afrohemi kulmit të pandemisë
Tramp: Mendoj se po i afrohemi kulmit të pandemisë
Uashington, 8 prill – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se SHBA-ja ndoshta është afër kulmit të pandemisë së koronavirusit të ri. Tramp përsëriti se dëshiron që ekonomia amerikane sa më shpejtë të hapet ndaj ...
Koha.mk | para 4 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Intensiteti i komunikacionit mesatar
Intensiteti i komunikacionit mesatar
Shkup, 8 prill – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të ...
Koha.mk | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Turqia dërgon ndihmë mjekësore për përballje me koronavirusin
Turqia dërgon ndihmë mjekësore për përballje me koronavirusin
Shkup, 8 prill – Turqia sot do t’i dërgojë Maqedonisë së Veriut ndihmë në materiale mjekësore për përballje me koronavirusin. Ndihma do të transportohet me aeroplan të ushtrisë turke që do të zbarkojë në Aeroportin ...
Koha.mk | para 4 ore | 67 artikuj te ndërlidhur »

Mot me diell me temperaturë deri në 21 gradë
Mot me diell me temperaturë deri në 21 gradë
Shkup, 8 prill – Moti do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të arrijë prej minus një deri në katër gradë Celsius, ndërsa e ditës do të lëvizë prej nëntë deri në ...
Koha.mk | para 5 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Joe Biden: Zgjedhjet do të mbahen më 3 nëntor pavarësisht pandemisë
Joe Biden: Zgjedhjet do të mbahen më 3 nëntor pavarësisht pandemisë
Kandidati kryesor për kandidatin presidencial të Partisë Demokratike Joe Biden tha të martën se zgjedhjet presidenciale, të planifikuara për në nëntor të këtij viti, nuk duhet të shtyhen për shkak të kuronavirusit. ...
Koha.mk | para 14 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku italian: Pas tre muajsh do të jemi në det
Mjeku italian: Pas tre muajsh do të jemi në det
Kryeministri Konte ka deklaruar se duhet të përgatitemi për një fazë të re, atë të bashkëjetesës me virusin, çfarë do të thotë kjo? Kurba e koronavirusit në Itali ka filluar të bjerë. Virologu italian Giulio Tarro në ...
Koha.mk | para 14 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Ndihmë prej Shteteve të Bashkuara për ballafaqim me Kodiv-19
Ndihmë prej Shteteve të Bashkuara për ballafaqim me Kodiv-19
Shkup, 7 prill – Shtetet e Bashkuara përmes donacionit të USAID dhuruan 1.1 milion dollar amerikan ndihmë Maqedonisë së Veriut si përkrahje të përpjekjeve të saj për luftimin e COVID-19. Prej tyre, 600 mije dollar ...
Koha.mk | para 15 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

‘Superhëna’ më e madhe dhe e shndritshme e vitit lind sonte
‘Superhëna’ më e madhe dhe e shndritshme e vitit lind sonte
Nëse arrini të keni një pamje të mirë të qiellit sonte teksa jeni në karantinë, qoftë nga ballkoni apo dritarja juaj, hidhini një sy “superhënës”. Një fenomen i tillë ndodh kur hëna e plotë ndodhet në pikën më të afërt ...
Koha.mk | para 15 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë tubimet fetare gjatë Ramazanit për shkak të koronavirusit
Egjipti do t’i ndalojë të gjitha tubimet fetare gjatë Muajit të Ramazanit, i cili nis pas rreth dy javësh, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Gjatë këtij muaji, myslimanët zakonisht e prishin agjërimin në ...
Koha.mk | para 15 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Gaga organizon një koncert solidariteti të artistëve të mëdhenj kundër koronavirusit
Gaga organizon një koncert solidariteti të artistëve të mëdhenj kundër koronavirusit
Artistët e mëdhenj të muzikës botërore bëhen bashkë për të luftuar urgjencën më të rëndë shëndetësore të shekullit të fundit. Ideja vjen nga Lady Gaga, e cila ka prezantuar mesazhin në platformat e saja si një nga ...
Koha.mk | para 15 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Osmani: S’shkëputem nga LDK-ja
Osmani: S’shkëputem nga LDK-ja
Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, në emisionin DESKU të KTV-së, tha se nuk do të largohet nga LDK-ja, edhe pas zhvillimeve të fundit në parti pas situatës me mocionin e mosbesimit. Ajo tha se për humbjen ...
Koha.mk | para 16 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Pompeo: Hyrja e Maqedonisë së Veriut në NATO po e forcon Aleancën
Pompeo: Hyrja e Maqedonisë së Veriut në NATO po e forcon Aleancën
Uashington, 7 prill – Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo sot edhe një herë uroi Maqedoninë Veriore si anëtaren e 30-të të NATO-s. Në një konferencë për shtyp, ai tha se me hyrjen e vendit tonë në NATO, Aleanca po ...
Koha.mk | para 16 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Padi penale për më shumë se 500 persona të cilët nuk i kanë respektuar masat për mbrojtje
Padi penale për më shumë se 500 persona të cilët nuk i kanë respektuar masat për mbrojtje
Shkup, 7 prill – Prokuroria Publike deri më tani ka ngritur padi penale kundër më shumë se 500 personave për mosrespektimin e masave për parandalimin e sëmundjes Kovid-19. Vetëm në Shkup janë paraqitur 178 persona të ...
Koha.mk | para 17 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Ndërroi jetë një shkupjan 45-vjeçar i infektuar me Koronavirus
Ndërroi jetë një shkupjan 45-vjeçar i infektuar me Koronavirus
Shkup, 7 prill – Sipas informacionit plotësues të Institutit për Shëndet Publik një pacient 45-vjeçar nga Shkupi, i testuar dhe i konfirmuar pozitiv me Kovid-19 përmes Fakultetit Veteriner, ka vdekur rrugës për në ...
Koha.mk | para 17 ore | 136 artikuj te ndërlidhur »

LAJMI I FUNDIT/Infektohet dhe kryetari i komunës në Maqedoninë e Veriut, ja cili është
LAJMI I FUNDIT/Infektohet dhe kryetari i komunës në Maqedoninë e Veriut, ja cili është
Çeshinovë, 7 prill – Virusi Korona po merr vrull në vendin tonë dhe politikanët nuk janë imun ndaj saj. Kryetari i parë i komunës në vendin tonë që është pozitiv në virusin Korona është, Gorancho Krstev, kryetari i ...
Koha.mk | para 17 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Franca e kaloi pragun prej 10.000 të vdekurve nga Kovid-19
Franca e kaloi pragun prej 10.000 të vdekurve nga Kovid-19
Paris, 7 prill – Franca e kaloi pragun prej 10.000 të vdekurve nga Kovid-19, me 607 raste të reja të vdekjes në spitale dhe 820 në shtëpitë e të moshuarve, në 24 orët e fundit. Drejtori i përgjithshëm për shëndetësi, ...
Koha.mk | para 17 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Gjendja me Kovid-19 në botë deri në orën 20
Gjendja me Kovid-19 në botë deri në orën 20
Shkup, 7 prill – Sipas të dhënave më të reja, në botë deri tani janë regjistruar 1.410.095 persona të infektuar me koronavirusin e ri. Prej tyre kanë vdekur 81.010, ndërsa janë shëruar 300.739 njerëz. – Qeveria ...
Koha.mk | para 17 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

ABM: Filialet të vizitohen vetëm kur është e domosdoshme, të respektohen masat për vetëmbrojtje
ABM: Filialet të vizitohen vetëm kur është e domosdoshme, të respektohen masat për vetëmbrojtje
Shkup, 7 prill – Filialet dhe ekspoziturat të vizitohen vetëm kur është e domosdoshme, të shfrytëzohen më shumë shërbimet për bankieri elektronike dhe mobile, ndërsa gjatë vizitës së domosdoshme të respektohen udhëzimet ...
Koha.mk | para 18 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shoqatat humanitare të koordinojnë aktivitetet para orës policore
Shoqatat humanitare të koordinojnë aktivitetet para orës policore
Shkup, 7 prill – Shoqatat humanitare dhe aktivistët e ndryshëm të cilët gjatë kësaj periudhe të pandemisë me virusin COVID-19, merren me ndihma humanitare nuk përfshihen në kategorinë e cila mundet të parashtroj kërkesë ...
Koha.mk | para 18 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved