ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 07:01

Klan Kosova
Pas Dua Lipës edhe Tyga do të performojë për herë të parë në Mumbai
Reperi amerikan Tyga, do të performojë për herë të parë në Mumbai të Indisë në kuadër të festivalit Sunburn. Tyga do të performojë para adhuruesve indianë më 29 nëntor, transmeton Klan Kosova. “Kam pasur një përvojë të ...
Klan Kosova | para 8 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

“Etea” i bën me biblioteka pesë lagje në Prishtinë (VIDEO)
“Etea” i bën me biblioteka pesë lagje në Prishtinë (VIDEO)
Të gjithë ata që duan të lexojnë libra në kryeqytet, tani e tutje kanë mundësi më shumë. Kjo pasi Prishtina u bë me 5 mini biblioteka, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Merita Neziri.
Klan Kosova | para 8 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Universiteti ”Isa Boletini” në Mitrovicë, hap panairin e parë (VIDEO)
Universiteti ”Isa Boletini” në Mitrovicë, hap panairin e parë (VIDEO)
Universiteti i Mitrovicës “Isa Boletini” hapi sot panairin e punës. Qëllimi i tij është që studentëve të këtij universiteti të ju mundësohet kryerja e praktikës ose edhe punësimit në ndërmarrjet që po marrin pjesë në ...
Klan Kosova | para 8 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Sa herë aktorja ndahet, bota kthen sytë nga veshjet e saj!
Sa herë aktorja ndahet, bota kthen sytë nga veshjet e saj!
Zakonisht, kur ndahemi nga partneri, gjëja e fundit që na shkon ndërmend është të vishemi bukur. Ose edhe më bukur nga ç’visheshim kur ishim në kulm të lumturisë. Por kjo s’vlen për Katie Holmes! Kur aktorja ndahet, ...
Klan Kosova | para 8 ore |

Aleksandër Fragaj: Korrigjimi i kufijve duhet të hidhet në diskutim –  shkëmbimi të bëhet pa cenuar të drejtën e askujt
Aleksandër Fragaj: Korrigjimi i kufijve duhet të hidhet në diskutim – shkëmbimi të bëhet pa cenuar të drejtën e askujt
Opinionisti Aleksandër Fragaj ka thënë se çështja e korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë, duhet të shtrohet në tryezën e bisedimeve. Fragaj vlerësoi që kjo ide duhet diskutuar dhe shqyrtuar mirë nëse iu leverdis ...
Klan Kosova | para 8 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Pompeo u bën thirrje të gjitha palëve në Bolivi të mos përdorin dhunë
Sekretari i Shtetit në SHBA, Mike Pompeo, sot u bëri thirrje të gjitha palëve në Bolivi që të mos përdorin dhunë dhe kërkoi nga shërbimet e sigurisë të respektojnë të drejtat e protestuesve. Pas dhunës që është përdorur ...
Klan Kosova | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Thiago Silva i hapur për të nënshkruar kontratë të re
Kontrata aktuale e Thiago Silva me Paris Saint-Germain është afër skadimit. Andaj mbrojtësi pritet të nisë bisedimet për kontratën e re me klubin parisien. Agjenti i futbollistit, Paulo Tonietto, ka thënë se negociatat ...
Klan Kosova | para 9 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Bebe Rexha thotë se urinoi pesë minuta para se të dilte në skenë
Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha, u ka treguar adhuruesve të saj se ajo ka urinuar 5 minuta para se të dal në skenë. Këtë e bëri të ditur ajo me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | para 9 ore | 125 artikuj te ndërlidhur »

Kurti: Po keqpërdoren mospajtimet mes meje dhe Ramës, jemi afër me PS-në
Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja, ka thënë se janë duke u keqpërdorur keqkuptimet mes tij dhe Edi Ramës, kryeministrit të Shqipërisë. “Shpreh pakënaqësinë time lidhur me keqpërdorimin që i bëhet ...
Klan Kosova | para 9 ore | 205 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti për marshimin e VV më 28 nëntor: Ne e duam bashkimin kombëtar
Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja, ka në Open të Top Channel ka treguar arsyet se pse VV-ja do të bëjë marshim më 28 nëntor në Tiranë. “Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë nuk është as pozitë as opozitë, ...
Klan Kosova | para 9 ore | 205 artikuj te ndërlidhur »

LDK: I jepet lamtumira e fundit, Imri Ajetit
LDK: I jepet lamtumira e fundit, Imri Ajetit
Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, familjarë dhe veprimtarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit,kryetarit të Degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti. “Imriu kishe guxim dhe durim, ishte model i njeriut modest, i afërt dhe ...
Klan Kosova | para 9 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Aleksandër Fragaj: Shqiptarët jemi racë që e duam më shumë të huajin
Drejtori i TV Klan në Shqipëri, Aleksandër Fragaj, ka ndarë momente prej shtrirjes menjëherë pas luftës në Kosovë, situatën politike në Kosovë dhe Shqipëri si dhe projektin e ndërtimit të Autostradës së Kombit. “Pasi ...
Klan Kosova | para 9 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Artistët ndihmojnë regjisoren Burbuqe Berisha (VIDEO)
Artistët ndihmojnë regjisoren Burbuqe Berisha (VIDEO)
33 vepra arti u falën nga 28 artistë për një qëllim humanitar Ato do te jenë pjesë e një ankandi që u organizua për regjisoren e njohur Burbuqe Berisha e cila ka nevojë të bëjë një transplant të veshkave. Iniciativa e ...
Klan Kosova | para 10 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Edhe Rita Ora preket nga gripi
Edhe Rita Ora preket nga gripi
Këngëtarja e njohur kosovare, Rita Ora, është bërë pjesë e filmit “Twist” ku ka njërin nga rolet kryesore. Ora ka thënë se është e sëmurë dhe se ka marrë ndihmë mjekësore, për këtë ajo ka ndërprerë një pjesë xhirimeve ...
Klan Kosova | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sot shënohet Dita Botërore e Televizionit (VIDEO)
Sot shënohet Dita Botërore e Televizionit (VIDEO)
Televizorët si aparatura, e ndonjë kanal i rrallë si transmetues, bashkë me video kasetat , kryesisht humoristike, ishin burimet pothuajse të vetme të informimit, deri para 20 vjetësh në Kosovë. Kështu, rregulluesit e ...
Klan Kosova | para 10 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Thirrja e tretë për projekte të FBP-së (VIDEO)
Thirrja e tretë për projekte të FBP-së (VIDEO)
Ministria e Punëve të Jashtme sot ka dhënë detaje shtesë rreth projektit “Thirrja e Tretë për Projekte të Fondit të Ballkanit Perëndimor” (WBF). Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejane Vuniqi tha ka pasë numër të ...
Klan Kosova | para 10 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

19 vjet nga themelimi i Avokatit të Popullit (VIDEO)
19 vjet nga themelimi i Avokatit të Popullit (VIDEO)
Institucioni që ka mision mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve, sot shënoi 19 vjetorin. Për këto vite punë, Avokati i Popullit mori vlerësime të larta ndërkombëtare. Për më shumë, klikoni në kronikën e mëposhtme.
Klan Kosova | para 11 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Maxhuni kërkon kthimin në polici (VIDEO)
Maxhuni kërkon kthimin në polici (VIDEO)
Një person që qëndroi për vite të tëra në krye të policisë, por që e braktisi, po synon që të kthehet. Veçse, Klan Kosova merr vesh se drejtoria e këtij institucioni Shpend Maxhunin do ta qes në rrugë, njofton Klan ...
Klan Kosova | para 11 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Spiuni rus alarmon Serbinë (VIDEO)
Spiuni rus alarmon Serbinë (VIDEO)
Tensionimi i marrëdhënieve mes Serbisë e Rusisë është duke vazhduar. Tani, kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka thënë se nëse vërtetohet se spiuni rus, i ka dhënë para një serbi, atëherë marrëdhëniet mes dy vendeve do të ...
Klan Kosova | para 11 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

BQK mbron shtrenjtimin e sigurimit (VIDEO)
BQK mbron shtrenjtimin e sigurimit (VIDEO)
Po kontestohet vendimi i BQK-së për rritjen e sigurimeve për vetura. Por, drejtuesit e institucionit kryesor bankar thonë se kjo ishte e nevojshme. Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi.
Klan Kosova | para 11 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Ministria e Mjedisit largon kiosqet në Prevallë (VIDEO)
Ministria e Mjedisit largon kiosqet në Prevallë (VIDEO)
Inspektorati doli të kryejë punën e vet. Kampshtëpizat e kioskat pa një leje paraprake po i heqin nga Prevalla, njofton Klan Kosova. Vendimi nga Ministria për Mjedis dhe Planifikim Hapësinor po zbatohet pas kërkesave të ...
Klan Kosova | para 11 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Kurti nesër me Mustafën, jo vetëm për kafe (VIDEO)
Kurti nesër me Mustafën, jo vetëm për kafe (VIDEO)
Nesër pritet të ndodh takimi i shumëpërfolur në mes të dy drejtuesve të partive që dolën të parat. Albin Kurti tha se megjithatë, nuk do të pranojë kushtëzime në ndarjen e pozitave qeverisëse nga siç e quajti ai, ...
Klan Kosova | para 11 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj pesë inspektorëve (VIDEO)
Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj pesë inspektorëve (VIDEO)
Dikush nuk e respektoi planin rregullues, e të tjerët i mbyllën sytë gjatë ndërtimeve pa leje në parkun nacional Sharri. Ndaj inspektorëve që nuk e kryen punën e tyre si duhet, u morën masa këtë të mërkurë. Prokuroria ...
Klan Kosova | para 11 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Kurti takon sindikalistët (VIDEO)
Kurti takon sindikalistët (VIDEO)
Kurti më shumë u morr sot me sindikatat. Drejtuesit e këtyre grupimeve nga institucionet publike, e falënderuan atë, duke shpresuar për kushte më të mira të punës nëse ai bëhet kryeministër. Kronikë e gazetarit Enis ...
Klan Kosova | para 11 ore |

ORCA dhe ADMOVERE në shenjë pakënaqësie hedhin baltë mbi rektoratin e UP-së (VIDEO)
ORCA dhe ADMOVERE në shenjë pakënaqësie hedhin baltë mbi rektoratin e UP-së (VIDEO)
Me menaxhmentin e Universitetit të Prishtinës janë goxha të mllefosur. Sipas drejtuesve të organizatave ORCA e ADMOVERE ata nuk po i trajtojnë rastet e profesorëve që po avancohen duke bërë plagjiat. Për më tepër me ...
Klan Kosova | para 11 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Doktoresha Vjollca Islami tregon si u sulmua nga qentë endacakë në oborrin e QKUK-së (VIDEO)
Doktoresha Vjollca Islami tregon si u sulmua nga qentë endacakë në oborrin e QKUK-së (VIDEO)
Udhëtimi i zakonshëm i punës, iu bë i frikshëm. Ortopedja Vjollca Islami u sulmua nga qentë mëngjesin e së enjtes, derisa po shkonte në punë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Brenda hapësirave spitalore, ...
Klan Kosova | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Dilemat tona më të mëdha, zgjidhen tani!
Me të drejtë, do pyesni për ç’dilema e kemi fjalën, por ndonjëherë pikëpyetjet më të mëdha i kemi për gjërat që bëjmë çdo ditë. Për shembull, e dini ju pse e keni më të vështirë të zgjohemi pasi shtymë alarmin? ...
Klan Kosova | para 11 ore |

Pse vaji i arganit është më i përdorshmi?
Vaji i Arganit është një nga përbërësit bazë në shumicën e produkteve kozmetike. Vetë lëkura e njeriut prodhon vaj (sebum) dhe formula e kësaj yndyre ndryshon nga njeriu në njeri. Në varësi të kësaj formule, aftësisë ...
Klan Kosova | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pete Davidson thotë se të dashurën e trajton si një princeshë
Aktori i njohur, Pete Davidson,ka thënë se kur është në një lidhje të dashurisë i jep përparësi shumë partneres së tij. Ai në një intervistë për Paper Magazine u ka thënë adhuruesve të vet se duhet të bëjnë të ndjehet i ...
Klan Kosova | para 11 ore |

Kurti takohet me Uglanin, njoftohet me kërkesën e statusit special për Sanxhakun
Kryetari i VV-së, Albin Kurti, së bashku me nënkryetaren Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, anëtarët e kryesisë Xhelal Sveçla dhe Hydajet Hyseni, pritën në takim Kryetarin e Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut (SDA ...
Klan Kosova | para 11 ore | 205 artikuj te ndërlidhur »

Ftonj në ditët e vjeshtës, ja efektet mjekësore për stomakun
Ftonj në ditët e vjeshtës, ja efektet mjekësore për stomakun
Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të shkencës del në pah se ftoi në dallim nga molla dhe dardha ka disa përparësi në drejtime të ...
Klan Kosova | para 12 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Syla: Taksa ka prodhuar izolim
Analisti Valon Syla, e ka vlerësuar negativisht vendosjen e taksës prej 100 përqind ndaj produkteve serbe. I ftuar në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai rreth temës së efektit të taksës për një vit, mes tjerash ...
Klan Kosova | para 12 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Grup kriminal në Itali, vidhnin makina dhe më pas i shisnin, arrestohen dy shqiptarë
Grup kriminal në Itali, vidhnin makina dhe më pas i shisnin, arrestohen dy shqiptarë
Dy shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane. Nisur nga çfarë raportohet në mediat fqinje, të arrestuarit ishin pjesë e një bande kriminale që vidhte automjete dhe apartamente. 45-vjeçari dhe 41-vjeçari u ...
Klan Kosova | para 12 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Emery: Xhaka ndihet më mirë dhe dëshiron rikthimin
Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se dëshiron që ta rintegrojë në skuadër ish kapitetin Granit Xhaka. Përfaqësuesi i Zvicrës nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje që prej barazimit 2:2 të Topçinjve me Crystal Palace, ...
Klan Kosova | para 12 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Kathie Lee Gifford thotë se ishte duke vdekur nga vetmia para se të jetone në Nashville
Prezentuesja e njohur amerikane, Kathie Lee Gifford, është duke filluar një kapitull të ri, transmeton Klan Kosova. Kjo pasi ajo është duke jetuar në Nashville të Tennessee këtë vit. Sipas People, prezantuesja ka ...
Klan Kosova | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Muhamet Spahiu: Taksa e bëri Kosovën palë më të fuqishme në dialog me Serbinë (VIDEO)
Muhamet Spahiu: Taksa e bëri Kosovën palë më të fuqishme në dialog me Serbinë (VIDEO)
Këshilltari për ekonomi i Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Muhamet Spahiu, ka thënë se taksa 100% e vendosur rreth një vjet më parë ndaj produkteve serbe, pati efekte pozitive për shtetin e Kosovës. ”Çdo masë ...
Klan Kosova | para 12 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Astrit Panxha: Reciprocitet nënkupton jo vetëm me Serbinë por edhe me Shqipërinë
Astrit Panxha nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës, ka thënë se tarifa 100 përqind ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës ka qenë vendim politik që ka pasur implikime ekonomike. “Kosova ka ulje të vëllimit të importit, që ...
Klan Kosova | para 12 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian është krenare me motrën pasi shiti gjysmën e “Kylie Cosmetics”
Ylli televiziv, Kim Kardashian, ka thënë se i jep dashuri dhe mbështetje motrës së saj, Kylie Jenner, pasi e ka shitur 50 përqind të firmës së saj. Kim në një intervistë për Entertainment Tonight tha se e kishte ...
Klan Kosova | para 12 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Apostolova flet në Mitrovicë për dhunën në familje dhe barazinë gjinore
Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka marrë pjesë në debatin për dhunën në familje që u mbajt sot në veri të Mitrovicës, si pjesë e një varg diskutimesh për barazinë gjinore në tërë Kosovën. Ajo ka potencuar ...
Klan Kosova | para 13 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Tifozi i gjen këpucët e Muricit, ia fal një vajze
Tifozi nga Gjilani i Kombëtares së Kosovës, Avdullah Berisha, i njohur si “Evi”, ka thënë se portieri Arijanet Muric i ka dhuruar atij këpucët e tij, por që ato ai nuk ka arritur t’i marrë. Sipas Evit këto këpucë i mori ...
Klan Kosova | para 13 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Rinumërohen 73 përqind e vendvotimeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se deri më tani janë rinumëruar mbi 70 përqind e votave. Zëdhënësi i këtij komisioni, Valmir Elezi, ka njoftuar se “vetëm deri në orën 16:00 të ditës së sotme, janë rinumëruar ...
Klan Kosova | para 13 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes
Ecja me të vërtetë zgjat jetën tonë. Studiuesit e Shoqatës Amerikane të Kancerit nuk kanë asnjë dyshim, siç shpjegohet në studimin e tyre të botuar në American Journal of Preventive Medicine. Por le të shohim se sa ...
Klan Kosova | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Si të ktheni në gjendjen fillestare rrobat që tkurren në larje
U ka ndodhur edhe amiviseve me më shumë përvojë. Një gabim i vogël mund t’ju kushtojë pulovrën e preferuar. Zakonisht, rrobat që përfundojnë nga masa M dhe L në masa për të sapolindur, ose i hedhin, ose zënë vend kot në ...
Klan Kosova | para 13 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Frrok Çupi një mesazh për Ilir Metën: Demokracia nuk mbrohet me ushtarë dhe armë
Analisti Frrok Çupi gjatë një analize në emisionin “Top Talk” për qëndrimet e Presidentit të Republikës dhe atë që po ndodh me Gjykatën Kushtetuese u shpreh kritik ndaj qëndrimeve të Ilir Metës. Çupi tha se presidenti ...
Klan Kosova | para 14 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Angelina Pivarnick martohet me Chris Larangeira
Angelina Pivarnick është një grua e martuar tani. Ylli i “Jersey Shore” u kurorëzua me Chris Larangeira të mërkuren me familjarët e tyre në New Jersey, njofton Klan Kosova. “Çifti është i emocionuar për këtë ditë të ...
Klan Kosova | para 14 ore |

KQZ: Procesi i rinumërimit mund të përmbyllet të dielën
Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë thënë se rinumërimi i mbi 1400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte planifikuar. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë për klankosova.tv se kjo mund të ndodhë ...
Klan Kosova | para 14 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Info Magazine: Efekti i taksës për një vit
Sot është bërë fiks një vit qëkur Kosova vendosi taksën prej 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia dhe atyre nga Bosnja dhe Hercegovina. Kjo masë deri më tani i ka shkaktuar dëme Serbisë deri në rreth 400 milionë ...
Klan Kosova | para 15 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Auditori i Përgjithshëm pret në takim Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë
Auditori i Përgjithshëm i Kosovës, Besnik Osmani, sot ka pritur në takim Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovës, Nicholas Abbott. Në këtë takim, Auditori i Përgjithshëm, e ka njoftuar diplomatin britanik për ...
Klan Kosova | para 15 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Kosova ndër ekipet me lojtarët më të rinj në kualifikimet për “EURO 2020”
Kosova ndër ekipet me lojtarët më të rinj në kualifikimet për “EURO 2020”
Kosova nuk arriti të kualifikohej në Euro 2020, por “Dardanët” mund të mburren së paku me një primat që e kishin gjatë fazës eliminatore. Verdhekaltrit e kishin në përgjithësi ekipin më të ri në kualifikimet e ...
Klan Kosova | para 15 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Papa Françesku pritet me valle tradicionale në Tajlandë (VIDEO)
Papa Françesku pritet me valle tradicionale në Tajlandë (VIDEO)
Papa Françesku sot ka qëndruar në Tajlandë në një vizitë. Ai atje u prit edhe nga një koreografi me valltarë tradicionalë në stadiumin kombëtar sportiv të Bangkokut. Gjatë meshës në ajër të hapur të mbajtur për një ...
Klan Kosova | para 15 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved