ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 07:32

InfoSport.mk
Deklarata e fuqishme e Erhan Selimit: “Shkëndija me Ecologun do të kthehet aty ku e ka vendin”
Duheshe të kalojnë plotë 5 xhiro që skuadra kampione në fuqi e vendit, Shkëndija të regjistrojë fitoren e parë në sezonin 2019/2020. “Kuqezinjtë” mundën Rabotniçkin me shifra bindëse 3:0, në një takim të dominuar nga ...
InfoSport.mk | para 7 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Rastet më të mira dhe goli i Serzhinjos ndaj Sileksit (VIDEO)
Goli i brazilianit Serzhinjo mjaftoi për tre pikë dhe debutim me fitore të trajnerit të ri, Bulent Akin në ndeshjen kundër Sileksit, e vlefshme për javën e 5-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. ...
InfoSport.mk | para 7 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Sadiku gjen golin e parë me fanellën e Malagas (VIDEO)
Armando Sadiku në ndeshjen e tij të dytë me fanellën e Malagas, ka arritur të gjejë golin e tij të parë. Kësisoj sulmuesi shqiptarë ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij në Ligën e Dytë spanjolle, aty ku Malaga ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Pollozhani shënon golin e parë me Skënderbeun, por korçarët humbasin ndaj Tiranës (VIDEO)
AArtim Pollozhani ka shënuar golin e vetëm për Skënderbeun në transfertën ndaj Tiranës, skuadër kjo që në fund në “Selman Stërmasi” shënoi fitore 3:1 ndaj skuadrës korçare, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse në moshë ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Shtatëshkurti Sensi shënon me kokë dhe i siguron fitoren Interit (VIDEO)
Skuadra e Interit ka regjistruar fitore minimale 1:0 si vendas kundër Udinezes në ndeshjen e javës së tretë në “Serie A”. Golin e vetëm në këtë ndeshje për “zikaltërit” e realizoi Stefano Sensi në minutën e 44-të, pasi ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Po lind një yll! 16-vjeçari Fati frymëzuesi kryesor i fitores së madhe të Barcelonës ndaj Valencias (VIDEO)
Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona ka shënuar fitore 5:2 ndaj Valencias në ndeshjen e javës së katërt në La Liga. “Kamp Nou” sonte u dashurua tek supertalenti 16-vjeçar, Ansu Fati, i cili u bë futbollisti më i mirë ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Risi në Saraj, themelohet ekipi i femrave në futboll
Në kuadër të Shkollës së Futbollit Saraj dhe me mbështetje të pa-rezervë edhe të firmës “Valmir Kompani” është formuar edhe ekipi i femrave. Trajneri Valdet Shabani me këtë rast theksoi rëndësinë e zhvillimit të ...
InfoSport.mk | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Gola me shumicë nga shqiptarët në ndeshjet e Kupës së Zvicrës, Ademi shënon sërish për Bazelin
Në mungesë të ndeshjeve kampionale, sot në futbollin zviceran në program ishin ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Zvicrës, e ku nuk munguan golat e futbollistëve shqiptarë, që i kishte me bollëk, njofton ...
InfoSport.mk | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona në avantazh ndaj Valencias, shkëlqen 16-vjeçari Ansu Fati (VIDEO)
Barcelona e ka mbyllur me epërsi minimale 2:1 pjesën e parë ndaj Valencias, në ndeshjen e vlefshme të javës së katërt në La Liga, shkruan “infOSport.mk”. Në mungesë të Lionel Messit, gjithë vëmendjen në këtë ndeshje e ...
InfoSport.mk | para 10 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Muriqi bllokon transferimin e dy futbollistëve serbë te Fenerbahçe!
Vedat Muriqi është duke kaluar një formë të shkëlqyer si me përfaqësuesen e Kosovës, ashtu edhe me klubin e Fenerbahçes. Paraqitjet fantastike të sulmueist shqiptar, kanë zgjuar interesin e shumë klubeve Europiane, ...
InfoSport.mk | para 10 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Mema vazhdon shkëlqimin, por lëndohet me Kosovën U21
Lirim Mema tre vitet e fundit ishte pjesë e Eintracht Braunschëeig në Gjermani, ndërsa në merkaton e verës v kaloi në Super Ligën e Shqipërisë te Flamurtari i Vlorës. Fillimi ishte pozitiv për mbrojtësin e majtë që ...
InfoSport.mk | para 12 ore |

Bulent Akin debuton me fitore në bankinën e FC Shkupit (VIDEO)
Bulent Akin ka debutuar me fitore në bankinën e FC Shkupit. Strategu turk pas dy fitoreve në ndeshjet miqësore ndaj Besës së Dobërdollit (5:1) dhe skuadrës arabe të Al Bataeh (1:0), sot debutoi me fitore edhe në një ...
InfoSport.mk | para 14 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Skuadrat shkupjane të pamëshirshme ndaj atyre mysafire
Tre ndeshjet e fundit të javës së 5-të në elitën e futbollit vendor kanë folur për skuadrat vendase, më konkretisht për ato shkupjane, që dolën të mos kenë mëshirë për skuadrat mysafire, njofton “infOSport.mk”. FC ...
InfoSport.mk | para 14 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Shkëndija e Erhan Selimit frymon ndryshe, fitore e pastërt ndaj Rabotniçkit
Shkëndija ka regjistruar fitoren e parë në sezonin e ri, teksa skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut sot nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm, Erhan Selimi, mundi Rabotniçkin me rezultatin 3:0, njofton ...
InfoSport.mk | para 15 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Debutim ëndërrash për Abdurrahimin me NK Bravo në elitën e futbollit slloven
Ish futbollisti i Shkëndijës ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e skuadrës së NK Bravo nga Ljublana në elitën e futbollit slloven, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shqiptarë i lindur në Kroaci, të premten ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 01:50 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Njihuni me arbitrat që do të referojnë ndeshjet e javës së 5-të në LPFM
E shtuna në futbollin vendor do të na rezervojë 4 takimet e javës së 5-të në LPFM, ndërsa “infOSport.mk” në vazhdim ju sjellë edhe emrat e arbitrëve kryesor që do të ndajnë drejtësinë në këto ndeshje. Kësisoj ndeshjen e ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 01:30 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Struga Trim Lum sot ndaj Vardarit do të paraqitet me fanellat e reja
Struga Trim Lum po zhvillon sezonin debutues në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane në 4 xhirot e para ka treguar karakter dhe shumë seriozitet, ndërsa e gjithë kjo ka bërë ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 01:12 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Futsal Shkupi godet fuqishëm në merkato
Futsal Shkupi të premten në mbrëmje ka prezantuar përforcimin e rradhës në prag të sezonit të ri në elitën e futsalit vendor, por njëkohësisht edhe për ndeshjet e “Main Round” të Ligës së Kampionëve, që në program janë ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 00:56 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Marselinjo me lot në sy: Më shkarkuan pasi nuk duheshe të fitojmë Kupën! (VIDEO)
Shkarkimi i trajnerit Marselinjo nga bankina e Valencias ka habitur shumë kë. Vendimi i drejtuesve të skuadrës spanjolle ka qenë vërtetë i pakuptimtë, pasi Valencia arriti të kualifikohej në Ligën e Kampionëve, ndërsa ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 00:36 | 11 artikuj te ndërlidhur »

UEFA përzgjedh golin e Enis Bardhit në mesin e më të mirëve (VIDEO)
Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut mori fitore 2:0 në transfertën ndaj Letonisë të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Enis Bardhi realizoi golin e dytë të ndeshjes, duke konfirmuar fitoren e përfaqësueses së ...
InfoSport.mk | 14-Sep-2019 00:02 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Goli më i mirë i muajit në Premier Ligë, e fiton një i “panjohur” (VIDEO)
Premier League, ashtu sipas traditës, çdo muaj vendos për golin më të mirë. Dhe për sa i përket gushtit, vlerësimi ka shkuar për Harvey Barnes i Leicester dhe goditja e tij e mrekullueshme me të djathtën në toren 2-1 të ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 23:31 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Shkupi ndaj Sileksit pa Jurinën, por rikthehet Becko Iseni
FC Shkupi nesër në Çair pret Sileksin për ndeshjen e vlefshme në xhiron e 5-të në elitën e futbollit vendor. Bardheblutë në përballjen me skuadrën nga Kratova e nisin me trajnerin Bulent Akin që erdhi si zëvendësues i ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 23:14 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Shkëndija me Erhan Selimin kërkon fitoren e parë të sezonit
Shkëndija e Tetovës nesër do të përballet me Rabotniçkin në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Tetovarët pas shkarkimit të Qatip Osmanit në xhiron e fundit, tashmë do të ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 23:01 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Lukaku mund ta arrijë nesër rekordin e vendosur para 70 viteve
Romelu Lukaku ishte blerja më e bujshme e Interit gjatë merkatos së verës dhe starti i aventurës së tij me zikaltrit ishte perfekt, duke shënuar nga një gol në dy ndeshjet e para të kampionatit italian. Nesër në mbrëmje ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 22:50 | 53 artikuj te ndërlidhur »

Akademia Pandev vazhdon pa gabime, mund edhe Renovën (VIDEO)
Akademia Pandev ka siguruar edhe fitoren e katërt, pas 5 xhirove të para në elitën e futbollit vendor, duke vazhduar të mbajë kreun e tabelës pa asnjë disfatë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Strumica në stadiumin ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 16:56 | 4 artikuj te ndërlidhur »

KK Fati do të merr pjesë në ‘Budapest Open’, Huseini pret medalje nga karateistët e tij
Klubi i karatesë Fati nga Tetova, të shtunën dhe dielën do të merr pjesë në turneun prestigjioz në karate “Budapest Open 2019”. Klubi tetovar në këtë turne do të garojë me Doan Osmanin tek seniorët në kategorinë deri në ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 16:20 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ministria e Mbrojtjes dhe ushtria me mirënjohje për kreun e FFM-së Sejdini
Përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe armatës së Maqedonisë i ndanë mirënjohje kreut të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini, për mbështetjen rreth organizimit të Kupës rajonale në futsal “Kupa e ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 14:35 | 3 artikuj te ndërlidhur »

E bujshme, Guardiola piketon dy futbollistë të Milanit
Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola është i interesuar rreth sulmuesit të Milanit Suso, raportojnë mediat spanjolle. Suso ishte i lidhur me disa klube gjatë merkatos së verës, por në fund trajneri i ri i ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 14:18 |

Besart Abdurrahimi bëhet me skuadër të re
Besart Abdurrahimi më në fund ka arritur të gjejë klub. Ish futbollisti i Shkëndijës dhe njëherit përfaqësueses së Maqedonisë, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Slloveni, te skuadra e Bravo-s. Bëhet fjalë ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 14:12 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Tierney turpëron Mustafin në stërvitjen e Arsenalit! (VIDEO)
Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi është turpëruar në stërvitje nga bashkëlojtari i tij, Kieran Tierney. Futbollisti skocez arriti që t’ia fus topin ndërmjet këmbëve futbollistit shqiptarë me origjinë nga ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 13:57 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Strugani Kasami do të vazhdojë të mbetet pjesë e Sionit
Futbollisti strugan, Pajtim Kasami do të mbetet pjesë e skuadrës së Sionit edhe pas edicionit 2019/20. Mediat në Zvicër kanë njoftuar të enjten se drejtuesit e Sionit tashmë i kanë ofruar Kasamit rinovimin e kontratës ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 13:51 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Stojanovski: Ndaj Sileksit të fitojmë për tifozët tanë
FC Shkupi të shtunën në Çair do të mirëpret Sileksin në ndeshjen e vlefshme të javës së 5-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Pas katër xhirove të luajtura në sezonin e ri, ‘bardheblutë’ ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 12:52 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Dy skuadra gjigande nga Italia vihen pas shërbimeve të Muriqit
Vedat Muriqi muaj më parë ka kompletuar transfeirmin e tij te skuadra gjigande e Turqisë, Fenerbahçe nga Rizespor. Ylli i kosovar ka shkëlqyer me gjigantin turk në kampionat, por ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 01:00 | 35 artikuj te ndërlidhur »

Çekia merr një vendim të çuditshëm për ndeshjen e nëntorit me Kosovën!
Çekia shihet si një ndër rivalët kryesor të përfaqësueses së Kosovës për atë pozitë të dytë në grupin “A” eliminatorë për Euro 2020. Ndeshja e parë e zhvilluar ditë më parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 00:50 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Futbollistët që mund t’i bashkohen Kosovës
Përfaqësuesja e Kosovës mund të ketë edhe prurje tjera të mëdha nga shtetet evropiane pas sukseseve të fundit që po i arrinë kjo skuadër. Kosova ka mbushur vetëm katër vite prej kohës kur u pranua me të drejta të plota ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 00:38 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kroatët e Novo Vrijeme te Futsal Shkupi shohin rivalin kryesor në “Main Round”
Futsal Shkupi gushtin e këtij viti do ta mbajë mend gjatë kohë, pasi për herë të parë në historikun e saj 5-vjeçar që nga themelimi, arriti që të kalojë raundin parakualfikues të Ligës së Kampionëve, duke u kualifikuar ...
InfoSport.mk | 13-Sep-2019 00:03 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Kapiteni i Beshiktashit i gatshëm ti bashkohet përfaqësueses së Kosovës!
Përfaqësuesja e Kosovës pritet të angazhojë një tjetër futbollistë, edhe atë as më pak e as më shumë, kapitenin e Beshiktashit, Nexhip Ujsall. Ky i fundit është me prejardhje nga Kosova, ndërsa siç raporton “Gazeta ...
InfoSport.mk | 12-Sep-2019 22:46 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved