ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 13:48

Indeks Online
Kylie Jenner, miliarderja më e re në botë për herë të dytë me radhë!
Kylie Jenner, miliarderja më e re në botë për herë të dytë me radhë!
Forbes publikojë ​​të mërkurën listën vjetore të miliarderëve në botë dhe mogulja e bukurisë Kylie mbetet miliarderja më e re “self-made” në moshën 22 vjeçare. Në vitin 2019, Kylie mposhti Mark Zuckerberg, krijuesin e ...
Indeks Online | I sapobotuar | 8 artikuj te ndërlidhur »

Flet Xhelal Sveçla pas arrestimit të zyrtarit policor i cili nuk përfilli urdhërat lidhur me pandeminë
Flet Xhelal Sveçla pas arrestimit të zyrtarit policor i cili nuk përfilli urdhërat lidhur me pandeminë
Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka reaguar pas lajmit që Inspektorati Policor i Kosovës më ka suspendimin e një zyrtari të Policisë së Kosovës. Sveçla ...
Indeks Online | I sapobotuar | 54 artikuj te ndërlidhur »

Kurti përgjigjet se kur do të fillojë shpërndarja e parave të premtuara nga Pakoja Emergjente
Kurti përgjigjet se kur do të fillojë shpërndarja e parave të premtuara nga Pakoja Emergjente
Pas situatës së krijuar nga COVID-19, Qeveria e Kosovës ndërmori një sërë masash në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Përpos kësaj, Qeveria e Kosovës mori vendim për krijimin e një Pako Emergjente që ...
Indeks Online | I sapobotuar | 22 artikuj te ndërlidhur »

Bordi i përkohshëm i ujësjellësit fillon “pastrimin”, liron nga detyra u.d e kryeshefit dhe ndërpret disa kontrata
Bordi i përkohshëm i ujësjellësit fillon “pastrimin”, liron nga detyra u.d e kryeshefit dhe ndërpret disa kontrata
Bordi i përkohshëm i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “ Prishtina ”sh. a në mbledhjen e I-rë të jashtëzakonshme, të mbajtur më datë 7 Prill 2020, ka trajtuar me kujdes çështje të ndryshme që ndërlidhen me ...
Indeks Online | para 24 min | 78 artikuj te ndërlidhur »

Gani Dreshaj nga Gjermania i jep një lajm të mirë Istogut
Gani Dreshaj nga Gjermania i jep një lajm të mirë Istogut
Gani Dreshaj ka ndarë një lajm të shumëpritur për qytetarët e Istogut. Politikani e biznesmeni i njohur ka njoftuar se sot kanë nisur punët e para për ndërtimin e rrugës së Bjeshkëve për në Lugun e Butë. I ndodhur në ...
Indeks Online | para 27 min |

Ky është togeri i arrestuar në Gjilan nga IPK
Ky është togeri i arrestuar në Gjilan nga IPK
Një toger policie nga rajoni i Gjilanit, mbrëmë ka përfunduar në pranga të Inspektoratit Policor. Burimet e IndeksOnline brenda policisë kanë thënë se zyrtari policor është SH.Aliu. IndeksOnline mëson se bashkë me ...
Indeks Online | para 32 min | 46 artikuj te ndërlidhur »

Gjini pas takimit me Kurtin: Sot s’kemi fol për projekte, tema kryesore ishte situate me COVID-19
Gjini pas takimit me Kurtin: Sot s’kemi fol për projekte, tema kryesore ishte situate me COVID-19
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka vizituar sot komunën e Gjakovës ku edhe është pritur nga i pari i kësaj komune, Ardian Gjini. Gjini tha se pati kënaqësinë të pres Kurtin dhe të diskutohet për situatën e krijuar ...
Indeks Online | para 32 min | 123 artikuj te ndërlidhur »

Kurti tregon pse ende se ka vizituar Malishevën, premton se nesër do të shkoj atje
Kurti tregon pse ende se ka vizituar Malishevën, premton se nesër do të shkoj atje
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kryer disa vizituar Klinën, Pejën dhe Gjakovën gjatë ditës së sotme. Ai gjatë vizitës që ka zhvilluar në komunën e Gjakovës, ka bërë thirrje për qytetarët që ta ruajnë pastërtinë ...
Indeks Online | para 38 min | 123 artikuj te ndërlidhur »

Kosova ndihmohet nga Turqia me pako mjekësore
Kosova ndihmohet nga Turqia me pako mjekësore
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se sot Kosova ka pranuar një pako me ndihma mjekësore nga Turqia që do të ndihmojë në betejën kundër COVID-19. Ai ka bërë të ditur se kjo është ndihma e parë që i vije ...
Indeks Online | para 51 min | 67 artikuj te ndërlidhur »

“Orhani” ngacmon shoferët: A po ju harxhon kerri hiç?
“Orhani” ngacmon shoferët: A po ju harxhon kerri hiç?
Kosova vazhdon të jetë në orë policore nga ora 17:00 deri në ora 06:00 të mëngjesit, por është duke u bërë thirrje vazhdimisht që edhe gjatë ditës t’i rralloni daljet si një nga kushtet kryesore për parandalimin e ...
Indeks Online | para 53 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

PDK: Vendimi i qeverisë së shkarkuar Kurti për Telekomin është anti kushtetues dhe kundër sektorit privat, synon kthimin në ekonomi komuniste
PDK: Vendimi i qeverisë së shkarkuar Kurti për Telekomin është anti kushtetues dhe kundër sektorit privat, synon kthimin në ekonomi komuniste
Partia Demokracike e Kosovës dënon veprimet e dëmshme të qeverisë së vetë-shkarkuar Kurti në raport me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës. Pas një varg shkeljesh kushtetuese e ligjore, ajo aprovoi edhe një vendim anti ...
Indeks Online | para 57 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

​Kosova dhe Shqipëria duhet të koordinohen në luftë kundër COVID-19
​Kosova dhe Shqipëria duhet të koordinohen në luftë kundër COVID-19
U.d ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së ...
Indeks Online | para 57 min | 46 artikuj te ndërlidhur »

Këndet e ambasadës amerikane në Kosovë, prodhojnë maska për mjekët kosovarë
Këndet e ambasadës amerikane në Kosovë, prodhojnë maska për mjekët kosovarë
Këndet Amerikane të Ambasadës së Sh.B.A-ve janë duke u shërbyer me printerin e tyre të teknologjisë 3D për të luftuar COVID-19 në Kosovë, duke prodhuar maska për fytyrë për qendrat lokale të kujdesit shëndetësor, bëhet ...
Indeks Online | para 70 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

​Pas deklaratave të Kurtit, Prokuroria nis hetimet në KRU “Prishtina”
​Pas deklaratave të Kurtit, Prokuroria nis hetimet në KRU “Prishtina”
Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka nisur hetimet në Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Kjo pas konferencës së kryeministrit në detyrë Albin Kurti, i cili deklaroi se në këtë ndërmarrje publike janë bërë ...
Indeks Online | para 70 min | 78 artikuj te ndërlidhur »

Osmani në Vushtrri: Shembull i solidaritetit dhe i menaxhimit të mirë të krizës
Osmani në Vushtrri: Shembull i solidaritetit dhe i menaxhimit të mirë të krizës
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani vizitoi sot Komunën e Vushtrrisë ku u prit nga kryetari Xhafer Tahiri. Tahiri e falënderoi Osmanin që ka zgjedhur ta vizitojë Vushtrrinë, sikur tha ai, në ditën më të rëndë ...
Indeks Online | para 76 min | 19 artikuj te ndërlidhur »

Johnson në spital, “humb” valixhja me kodet e raketave bërthamore
Johnson në spital, “humb” valixhja me kodet e raketave bërthamore
Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Xhonson është në gjendje të qëndrueshmë në spital ku është shtruar mbrëmjen e së dielës pas simptomave të vazhdueshme të koronavirus. Por tashmë pyetja që shtrojnë britanikët ...
Indeks Online | para 82 min | 190 artikuj te ndërlidhur »

Anulohet takimi i majit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Anulohet takimi i majit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që është dashur të mbahet më 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenca e BE-së, që aktualisht udhëhiqet nga Kroacia, tha të ...
Indeks Online | para 84 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Në vend të Eurovisionit mbahet “Europe Shine a Light”, e ftuar edhe Arilena
Në vend të Eurovisionit mbahet “Europe Shine a Light”, e ftuar edhe Arilena
Festivali evropian i këngës “Eurovision” nuk do ta mbaj garën këtë vit pas 64 vitesh me radhë, pasi u anulua për shkak të pandemisë së koronavirusit. Por, në vend të saj do të organizoj koncerti “Europe Shine a Light” ...
Indeks Online | para 84 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Odat Amerikane të Evropës thërrasin për solidaritet, koordinim dhe veprim për mbrojtje të ekonomive nga COVID19
Odat Amerikane të Evropës thërrasin për solidaritet, koordinim dhe veprim për mbrojtje të ekonomive nga COVID19
Odat Amerikane në Evropë, organizata ombrellë që përfshin 45 Oda Amerikane nga Evropa dhe Euroazia, mbështet plotësisht përpjekjet e qeverive për të trajtuar pandeminë dhe për të zbutur efektet e saj. Mobilizimi i ...
Indeks Online | para 87 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Nxorri lojtarët në stërvitje në park, Mourinho paralajmërohet nga policia londineze
Nxorri lojtarët në stërvitje në park, Mourinho paralajmërohet nga policia londineze
Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho do të përballet me një paralajmërim nga ana e policisë për shkelje të masave të qeverisë për distancim social për shkak të koronavirusit. Special One u fotografua në një park të ...
Indeks Online | para 90 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Elezaj pret Kurtin: Klina shembull i mirë i menaxhimit të situatës me Covid-19
Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, i shoqëruar nga bashkëpunëtorë të komunës, sot ka pritur në takim kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe ministrat, Hykmete Bajrami, Arben Vitia ...
Indeks Online | para 101 min | 123 artikuj te ndërlidhur »

Togeri i arrestuar në Gjilan kishte qenë në kazino
Togeri i arrestuar në Gjilan kishte qenë në kazino
Një toger policie nga rajoni i Gjilanit, mbrëmë ka përfunduar në pranga të Inspektoratit Policor. Burimet e IndeksOnline brenda policisë kanë thënë se zyrtari policor, jashtë detyrës zyrtare, kishte qenë në një kazino ...
Indeks Online | para 104 min | 46 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian mbështetë organizatën bamirëse të spitalit të fëmijëve, në luftën ndaj COVID-19
Kim Kardashian mbështetë organizatën bamirëse të spitalit të fëmijëve, në luftën ndaj COVID-19
Kim Kardashian po vazhdon ndihmen dhe përpjekjet ndaj luftimit të koronavirusit kësaj here me një selfie që ajo postoi në Instagram të martën. Ikona 39-vjeçare arriti të dukej magjepsëse si gjithmonë duke veshur grim të ...
Indeks Online | para 104 min | 166 artikuj te ndërlidhur »

31 persona hynë ilegalisht në Kosovë, vendosën në karantinë
31 persona hynë ilegalisht në Kosovë, vendosën në karantinë
Drejtori i Qendrës për Azil në fshatin Magurë të Lipjanit dhe asaj në fshatin Vranidoll të Prishtinës, Fitim Zariqi, tha për Radion Evropa e Lirë se 31 persona, të cilët në ditët e fundit kanë hyrë ilegalisht në Kosovë, ...
Indeks Online | para 113 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

“Tash e dy vite VV e sheh PDK-në partner potencial”, thotë zyrtari i LDK-së
“Tash e dy vite VV e sheh PDK-në partner potencial”, thotë zyrtari i LDK-së
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl meta ka komentuar një deklaratë të ministrit të Jashtëm në detyrë Glauk Konjufc, i cili ka deklaruar se VV-ja nuk duhet të vendosë vija të kuqe me partitë ...
Indeks Online | para 116 min | 32 artikuj te ndërlidhur »

Pamje nga aksioni i Njësisë Speciale në Qendrën e Konvikteve!
Pamje nga aksioni i Njësisë Speciale në Qendrën e Konvikteve!
Para pak minutash Njësia Speciale e Kosovës është parë në oborret e Qendrës së Konvikteve, ku po qëndrojnë të karantinuarit. Ende nuk dihet arsyeja se pse janë mbledhur aty por mësohet se të karantnuarit kanë bërë ...
Indeks Online | para 119 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Norvegjia, Danimarka dhe Zvicra – më të përgatiturat për pasojat ekonomike të Covid-19
Norvegjia, Danimarka dhe Zvicra – më të përgatiturat për pasojat ekonomike të Covid-19
Ekspertët tashmë kanë filluar të vlerësojnë se si mund të duket një rikuperim i mundshëm ekonomik pasi COVID-19 të këtë përfunduar dhe se cilat do të jenë shtetet që do të jenë më mirë ekonomikisht. Pandemia Covid-19 ka ...
Indeks Online | para 2 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

56 vjeçari i vdekur nga COVID-19 kishte edhe sëmundje tjera
56 vjeçari i vdekur nga COVID-19 kishte edhe sëmundje tjera
Klinika Infektive ka dhënë detaje rreth gjendjes së pacientëve që janë të shtrirë në këtë klinikë. Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj- Berisha dhe mjeku Sali Ahmeti, në një ...
Indeks Online | para 2 ore | 115 artikuj te ndërlidhur »

Pacienti që vdiq mbrëmë nga koronavirusi ishte një 56 vjeçar nga Prishtina, vuante edhe nga sëmundje tjera
Pacienti që vdiq mbrëmë nga koronavirusi ishte një 56 vjeçar nga Prishtina, vuante edhe nga sëmundje tjera
Nga Klinika Infektive në Kosovë kanë dhënë detaje për rastin e fundit të vdekjes së një pacienti me koronavirus që u shënua mbrëmë. Drejtoresha e Infektives, Lindita Berisha, para mediave ka thënë se dje në orën 19:40 ...
Indeks Online | para 2 ore | 115 artikuj te ndërlidhur »

Dua Lipa s’ka të ndalur, renditet në top 5 me albumin e ri në “Billboard Hot 100”
Dua Lipa s’ka të ndalur, renditet në top 5 me albumin e ri në “Billboard Hot 100”
Ndërsa artistët e tjerë kanë shtyrë datat e publikimit të albumeve të tyre që të publikohen në një kohë tjetër, më pak të turbullt në peizazhin kulturor, ylli i popit Dua Lipa në vend të kësaj lansoj albumin ‘Future ...
Indeks Online | para 2 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Gjilani po trajton rastin e fundit me Covid-19, po krijohet lista e kontakteve
Është mbajtur sot takimi i Qendrës Operative Emergjente të Gjilanit, me përfaqësuesit e institucioneve lokale dhe rajonale për menaxhimin e pandemisë Covid-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit Arbër Ismajli. Ekipet nga ...
Indeks Online | para 2 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Njësia Speciale rrethon konviktet e studentëve, revoltohen ata që gjenden në karantinë
Njësia Speciale rrethon konviktet e studentëve, revoltohen ata që gjenden në karantinë
Forca të shumta të Njësisë Speciale kanë rrethuar Konviktet e studentëve në Prishtinë. Mësohet se disa persona, të futur në karantinë, kanë shprehur revoltë… Indeksonline do t’ju mbajë të informuar
Indeks Online | para 2 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

SBASHK-u kërkon të shtyhet pensionimi i mësimdhënësve që arrijnë moshën gjatë epidemisë
SBASHK-u kërkon të shtyhet pensionimi i mësimdhënësve që arrijnë moshën gjatë epidemisë
Për ta ruajtur rrjedhën e mësimit nga larg, SBASHK-u i është drejtuar ministres së MASHTI-it, Hykmete Bajrami me kërkesën për të nxjerrë një vendim që punëtorët e arsimit që kanë arritur moshën mos të pensionohen deri ...
Indeks Online | para 2 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

​Veseli e vlerëson lajm të mirë raportin e nxjerr nga “World Justice Project”
​Veseli e vlerëson lajm të mirë raportin e nxjerr nga “World Justice Project”
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka vlerësuar lajm të mirë raportin e fundit të Indeksimit të Sundimit të Ligjit të saponxjerrë prej organizatës prestigjioze World Justice Project. Ky raport mat performancën e sundimit ...
Indeks Online | para 2 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Shiti barna me çmime të larta dhe pa licencë, arrestohet burri nga Klina
Shiti barna me çmime të larta dhe pa licencë, arrestohet burri nga Klina
Një burrë është arrestuar dje në Klinë pasi kishte hapur barnatoren e tij dhe kishte shitur barna me çmime të ngritura. Sipas inspektorëve, të dyshuarit i kishte skaduar licenca e punës. Malli është sekuestruar, ndërsa ...
Indeks Online | para 3 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Veliu i ashpër me bashkëpartiakën e tij: Nuk i komentoj çiftin Kurti-Osmani unë
Veliu i ashpër me bashkëpartiakën e tij: Nuk i komentoj çiftin Kurti-Osmani unë
Përplasjet’ mes dy bashkëpartiakëve, Vjosa Osmanit e Agim Veliut, u bënë më të theksuara pas mocionit të mosbesimit të ngritur nga vet partia e tyre për rrëzimin e qeverisë, e që Osmani doli kundër. Por, deklaratave të ...
Indeks Online | para 3 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona si Qeveria Kurti, nis shkarkimet, por thellon krizën
Barcelona ka nisur me shkarkime, në një kohë shumë të rrezikshme për ndryshime drastike. Në një sistem të ngjashëm me Qeverinë Kurti, skuadra e madhe spanjolle ka vendosur që të shkarkojë bordin e drejtorëve kur Spanja ...
Indeks Online | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Të burgosurit në qendrën korrektuese në Smrekonicë kërkojnë të lirohen
Të burgosurit në qendrën korrektuese në Smrekonicë kërkojnë të lirohen
Të burgosurit në Qendrën korrektuese në Smrekonicë kanë kërkuar që t’iu pezullohet përkohësisht vuajtja e dënimit si pasojë e pandemisë koronavirus. Sipas një shkrese drejtuar Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit dhe ...
Indeks Online | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Lajm i mirë: Shërohet 77 vjeçari nga Vitia, kosovari i parë i prekur me koronavirus
Lajm i mirë: Shërohet 77 vjeçari nga Vitia, kosovari i parë i prekur me koronavirus
Klinika Infektive e QKUK-së ka konfirmuar se është shëruar plotësisht pacienti 77 vjeçar nga Stublla e Vitisë, i infektuar me covid-19. Prof.Sali Ahmeti tregoi se i moshuari është liruar për në shtëpi. “Ai ka pas ...
Indeks Online | para 3 ore | 115 artikuj te ndërlidhur »

Gjermanja 101-vjeçare arratiset nga shtëpia e pleqve për ta vizituar vajzën për ditëlindje
Gjermanja 101-vjeçare arratiset nga shtëpia e pleqve për ta vizituar vajzën për ditëlindje
Një grua 101-vjeçare nga Gjermania ka ikur nga shtëpia e të moshuarve në përpjekje për ta vizituar vajzën e saj për ditëlindje, njoftoi policia gjermane. Sidoqoftë, zyrtarët e ndaluan atë pasi kishte arritur të largohej ...
Indeks Online | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Policia arrestoi 13 persona në Malishevë, qytetin rekord me të infektuar me covid-19
Policia arrestoi 13 persona në Malishevë, qytetin rekord me të infektuar me covid-19
Policia e Kosovës ka arrestuar ditën e djeshme në Malishevë 13 persona për mos veprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë. Në raportin 24-orësh të Policisë bëhet e ditur se 3 nga 13 personat e arrestuar janë ...
Indeks Online | para 3 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë në Ferizaj
Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë në Ferizaj
Pas një pune operative, policia në Ferizaj ka ndaluar një automjet me targa të Shqipërisë dhe me dy persona të dyshuar, një mashkull dhe një femër, me shtetësi shqiptare. Gjatë kontrollit trupor tek e dyshuara femër ...
Indeks Online | para 3 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Prekëse, vajza e Paul Walker kujton aktori e ndjerë përmes një video nga koha kur ai ishte gjallë
Prekëse, vajza e Paul Walker kujton aktori e ndjerë përmes një video nga koha kur ai ishte gjallë
Meadow Walker ka kujtuar babanë e saj të ndjerë, aktorin Paul Walker përmes një video prekëse. Vajza tani 21-vjeçare e yllit të Fast & The Furious , i cili fatkeqësisht vdiq në moshën 40 vjeç në një aksident me makine ...
Indeks Online | para 3 ore | 166 artikuj te ndërlidhur »

Këshilltari serb i Albin Kurtit fajëson Beogradin për numrin e të infektuarve në veri
Këshilltari serb i Albin Kurtit fajëson Beogradin për numrin e të infektuarve në veri
Drejtori i Zyrës për Çështje të Komuniteteve pranë Zyrës së kryeministrit të Kosovës, Nenad Rashiq ka deklaruar se lufta kundër epidemisë së koronavirusit për momentin është prioritet kryesor në Kosovë, sfidë e cila ...
Indeks Online | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Kur Vjosa Osmani akuzonte VV-në se është e ndërtuar nga njerëz të PDK-së e LPK-së
Vjosa Osmani vazhdon të ketë mospajtime me partinë e saj, LDK-në. Kryetarja e parlamentit nuk ka kursyer as mbrëmë kritikat e akuzat për zyrtarë të lartë të LDK-së, duke folur edhe me emra. Afërsia e saj e dukshme me ...
Indeks Online | para 3 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Princi në derën tënde
Princi në derën tënde
Aroma dhe shija e kafesë së Princit nuk do t’ju mungojë më. Qytetarët e Prishtinës dhe Pejës që nga sot ato mund t’i porositin “online” përmes shërbimit “delivery”. Stafi i Price Coffee Shop janë përkujdesur që në këto ...
Indeks Online | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

49 persona me koronavirus janë në Infektivë, përfshirë edhe infermiere
49 persona me koronavirus janë në Infektivë, përfshirë edhe infermiere
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 49 raste të konfirmuara me Covid-19. Përmes një njoftimi në facebook nga SHSKUK, 40 raste janë në ...
Indeks Online | para 3 ore | 115 artikuj te ndërlidhur »

Bekë Berisha: AAK pranon koalicion me LDK, zgjedhjet e dëmtojnë rëndë VV-në
Bekë Berisha: AAK pranon koalicion me LDK, zgjedhjet e dëmtojnë rëndë VV-në
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e gatshme të ndihmojë vendin në këtë periudhë pas shkarkimit të Qeveris “Kurti”. Kështu ka deklaruar në një intervistë për “Indeksonline”, deputeti i partisë së Ramush Haradinajt, ...
Indeks Online | para 3 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Afërdita Dreshaj kthehet prapa në kohë, publikon fotografin e parë të realizuar me bashkëshortin
Afërdita Dreshaj kthehet prapa në kohë, publikon fotografin e parë të realizuar me bashkëshortin
Pandemia globale dhe izolimi në shtëpi që ka shkaktuar ka bërë që njerëzit të bëhen edhe më të varur nga mediat sociale. Prandaj për të shtyer kohën janë krijuar edhe sfida të ndryshme mes miqsh, e një të tillë e ka ...
Indeks Online | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pagoi më shumë se 1 milion euro, Ronaldinho del nga burgu, është në arrest shtëpiak në një hotel luksoz!
Pagoi më shumë se 1 milion euro, Ronaldinho del nga burgu, është në arrest shtëpiak në një hotel luksoz!
Gjykatësi paraguajan, Gustavo Amarilla i ka dhënë lajmin e mirë Ronaldinhos. Ai e ka lejuar lirimin me kusht të ish lojtarit më të mirë në botë. Kjo pasi që vëllau i Ronaldinhos ka paguar kaucionin prej 1 milionë e 600 ...
Indeks Online | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved