ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:30

Ina-Online
Sali Berisha: Kjo është marrëveshja e fshehtë mes Ramës dhe Vuçiqit
Sali Berisha: Kjo është marrëveshja e fshehtë mes Ramës dhe Vuçiqit
Një video e publikuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në të cilën paraqitet harta e Ballkanit shfaq Kosovën si pjesë të Serbisë, shkaktoi reagime të shumta. Një veprim i tillë i Ramës është quajtur skandaloz dhe ...
Ina-Online | para 6 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Ky është biznesmeni turk, i dashuri i Genta Ismajlit (FOTO)
Ky është biznesmeni turk, i dashuri i Genta Ismajlit (FOTO)
Ka dy javë që në media po qarkullojnë lajme për lidhjen e re të dashurisë të këngëtares Genta Ismajli. Si fillim u publikua një video ku çifti shiheshin duke u puthur. Tashmë është zbuluar se i dashuri i Genta Ismajlit ...
Ina-Online | para 6 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Tetovën e keni bo çerdhe të qenve endacak dhe çka është ma keq!
Tetovën e keni bo çerdhe të qenve endacak dhe çka është ma keq!
Altrim Mamuti/ Prodhoni nëpër fabrikat e Gjevgjelisë e Strumicës, dhe vini e i shisni në tregun e Tetovës! Rrymën e paguajmë për 220V ndërsa në shum raste qytetarët ankohen se servohet 110V! Mbi 100 lypsarë që i sjellin ...
Ina-Online | para 7 ore |

Rrufjanët e partive politike, kurva me dy – tre burra!
Rrufjanët e partive politike, kurva me dy – tre burra!
NGA KALOSH ÇELIKU E kam ditur herët, para Lufte të Kosovës në Drenicë 1998 – 1999 dhe 2001, në IRJ të Maqedonisë, edhe i kam fshikulluar në shkrimet e mia publicistike, se: në gjirin e Partive Politike Shqiptare i kemi ...
Ina-Online | para 7 ore |

Alfabeti i gjuhës shqipe – Kongresi i Manastirit
Alfabeti i gjuhës shqipe – Kongresi i Manastirit
Nga Xhelal ZEJNELI/ Shqipja e shkruar dokumentohet që nga shekulli XIV me alfabetin latin. shkronja cirilike. Po këtë alfabet, të plotësuar me ndonjë shenjë greke, e përdorën edhe shkrimtarët arbëreshë. Duke qenë se ...
Ina-Online | para 7 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dita partiake e Alfabetit dhe veteranët e harruar të gjuhës shqipe
Dita partiake e Alfabetit dhe veteranët e harruar të gjuhës shqipe
Nga Petrit Saraçini/ Në vend të urimeve e përshëndetjeve për Ditën e Alfabetit, të dashurit e mi, një ditë para festës do të ndaj me ju një histori për një jubile të harruar e të rëndësishëm. Kur veçmë kremtojmë gjuhën ...
Ina-Online | para 7 ore |

Prurje të reja nga komuna e Likovës tek BESA, Kasami jep lajmin (FOTO)
Prurje të reja nga komuna e Likovës tek BESA, Kasami jep lajmin (FOTO)
“Në prag të 5 vjetorit të themelimit të Lëvizjes BESA, sot në Lëvizje mirëpritëm qytetarë nga Komuna e Likovës që i’u bashkangjiten vizionit dhe misionit të Lëvizjes BESA dhe nga sonte vazhdojmë edhe më fuqishëm ...
Ina-Online | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Xhaferi: Mërgimtarët po shesin shtëpitë në vendlindje, mund të bëhemi vetëm vendbanim i kufomave
Xhaferi: Mërgimtarët po shesin shtëpitë në vendlindje, mund të bëhemi vetëm vendbanim i kufomave
Profesori dhe ish-drejtori i Agjencisë së Emigracionit, Seadin Xhaferi ka shprehur shqetësime lidhur me zbrazjen e vendbanimeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ai ka theksuar në emisionin në Alsat-M se në qytetin e ...
Ina-Online | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

“Mini-Shengeni”, si derë për Rusinë dhe Kinën në Ballkan
“Mini-Shengeni”, si derë për Rusinë dhe Kinën në Ballkan
Autoritetet në Kosovë ia kanë drojën shtrirjes së ndikimit të Rusisë dhe Kinës në rajon në rast se jetësohet i ashtuquajturi “Mini-Shengeni” ballkanik, i iniciuar në takimet ndërmjet liderëve të Serbisë, Shqipërisë e ...
Ina-Online | para 9 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Akademia e Shkencave e Shqipërisë  do të ndihmojë Agjencinë për Zbatimin e Gjuhës
Akademia e Shkencave e Shqipërisë do të ndihmojë Agjencinë për Zbatimin e Gjuhës
Agjencinë për Zbatimin e Gjuhës në Shkup sot e vizitoi një delegacion i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, i udhëhequr nga kryetari i saj – Skënder Gjinushi. Në përbërje të këtij delegacioni ishin akademik Shaban ...
Ina-Online | para 9 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Ahmeti: Amerika miku i vërtetë i shqiptarëve, na mbështeti në kohën më të vështirë
Ahmeti: Amerika miku i vërtetë i shqiptarëve, na mbështeti në kohën më të vështirë
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në përurimin e bustit të ish presidentit amerikan Uoodrou Uillson tha se SHBA është miku I vërtetë i shqiptarëve. “Uillson ishte ai që demaskoi traktet e fshehta në kurriz të popujve të ...
Ina-Online | para 9 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Skandali i radhës në Shqipëri: Kosova pjesë e Serbisë edhe në librat shkollorë atje (FOTO)
Skandali i radhës në Shqipëri: Kosova pjesë e Serbisë edhe në librat shkollorë atje (FOTO)
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka shkruar në Facebook se sot gjatë ditës dikush i ka dërguar një foto të një librit ‘Qytetaria’ të klasës së 8, derisa, në të shihet Kosova si pjesë e Serbisë. Pasi që ...
Ina-Online | para 11 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Dueli mes Blerim Bexhetit e Muhamed Zekirit, po i presin?!
Dueli mes Blerim Bexhetit e Muhamed Zekirit, po i presin?!
Kryeredaktori i TV21, Fatmir Aliu ka ftuar në debat nënkryetarin e LSDM, Muhamed Zekiri si dhe anëtarin e kryesisë së BDI-së, Blerim Bexheti, pas përballjes së tyre të mërkurën mbrëma në Click Plus, kur Bexheti ishte ...
Ina-Online | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Anëtari i Grupit të Kumanovës: Jam i sëmurë, nuk po më çojnë në spital, ju lutem më ndihmoni!
Anëtari i Grupit të Kumanovës: Jam i sëmurë, nuk po më çojnë në spital, ju lutem më ndihmoni!
Sadudin Abdullai është njëri nga personat që u dënua si pjesë e Grupit të Kumanovës me 14 vite burg. Ai përmes një deklarate për INA kërkon ndihmë mjekësore, pasi që autoritetet e burgut nuk e lejojnë që të dërgohet për ...
Ina-Online | para 12 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Hoxha nga Maqedonia me plisë në kokë dhe me nderime të larta për Nënë Terëzën
Hoxha nga Maqedonia me plisë në kokë dhe me nderime të larta për Nënë Terëzën
Hoxha Zekerija Idrizi nga Maqedonia me veprat e tij është i vecant në aplikimin, qasjen dhe ligjërimin e fesë Islame, njofton agjencia e lajmeve INA. Ai shpeshë është parë duke ligjeruar në faltore me plisë në kokë duke ...
Ina-Online | para 13 ore |

UEJL feston 18 vjetorin e themelimit
UEJL feston 18 vjetorin e themelimit
Universiteti i Evropës Juglindore i Tetovës ka shënuar sot 18 vjetorin e themelimit si universitet i vetëm në rajon për nga programi akademik dhe mënyra e organizimit të veprimtarisë dhe ndër të rrallët që ofron studime ...
Ina-Online | para 13 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski nesër për vizitë në Serbi
Pendarovski nesër për vizitë në Serbi
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së veriut, Stevo Pendarovski nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë, ku do të pritet me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake nga ...
Ina-Online | para 13 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria hapi dyert për veteranët e arsimit të gjuhës shqipe
Qeveria hapi dyert për veteranët e arsimit të gjuhës shqipe
Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z. Sadulla Duraki dhe Sekretari shtetëror, z. Lirim Shabanim, së bashku me ...
Ina-Online | para 13 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Aleanca: BDI dhe Asim Musa lënë në harresë spitalin e Gostivarit! (VIDEO)
Aleanca: BDI dhe Asim Musa lënë në harresë spitalin e Gostivarit! (VIDEO)
“Të nderuar qytetarë, të nderuar banorë të Gostivarit dhe rrethinës ju drejtohemi sot pikërisht nga Spitali i Gostivarit për ta shfaqur shqetësimin tonë për gjendjen momentale të spitalit të Gostivarit me qëllim që ta ...
Ina-Online | para 13 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri nuk është përfaqësues legjitim i politikave të LSDM-së (VIDEO)
Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri nuk është përfaqësues legjitim i politikave të LSDM-së (VIDEO)
“Muhamed Zekiri nuk është përfaqësues legjitim i politikave të LSDM-së”. Kështu ka deklaruar sot kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti duke i’u përgjigjur nënkryetarit të LSDM-së, Muhamed Zekiri, i ...
Ina-Online | para 13 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Zekiri reagon sërish, ka një porosi për BDI
Zekiri reagon sërish, ka një porosi për BDI
Muhamed Zekiri Muhamed Zekiri eshte perfaqesues legjitim i votuesve te tij qe jane shume me teper se sa votat qe ka vete Ali Ahmeti e BDI!!! Jam perfaqesues legjitim dhe nenkryetar i LSDM-se z.Ali Ahmeti!!! E verteta ...
Ina-Online | para 15 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

AlternAtivA: Me lirimin e Janevës Gjykata e Apelit përsëri dëshmon se i shërben padrejtësisë
AlternAtivA: Me lirimin e Janevës Gjykata e Apelit përsëri dëshmon se i shërben padrejtësisë
Kryeministri i vendit i shmanget komentit rreth përplasjeve mes gjykatës dhe prokurorisë rreth vendimin për nderimin e masës së paraburgimit të Katica Janevës me arrest shtëpiak. Sipas tij qytetarët presin rezultate ...
Ina-Online | para 16 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

AlternAtivA: Me lirimin e Janevës Gjykata e Apelit përsëri dëshmon se i shërben padrejtësisë
AlternAtivA: Me lirimin e Janevës Gjykata e Apelit përsëri dëshmon se i shërben padrejtësisë
Ashtu siç kishim konstatuar më parë, se Gjykata e Apelit nuk është në shërbim të drejtësisë, këto ditë kjo gjykatë përsëri dëshmoi se vetëm drejtësisë nuk i shërben. Lirimi i Katica Janevës në burg shtëpiak është ...
Ina-Online | para 16 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ahmeti reagon ndaj LSDM-së për rokadat në MPB
Ahmeti reagon ndaj LSDM-së për rokadat në MPB
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, për rokadat që ndodhin në Ministrin e Punëve të Brendshme, tha se nuk i ka informacionet e plota dhe se nuk mund të flas në detaje,raporton TV21. Ahmeti shton se në institucionet e ...
Ina-Online | para 17 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

BDI festat kombëtare i shndërron në partiake!
BDI festat kombëtare i shndërron në partiake!
Nga Petrit Saraçini/ BDI po i shndërron edhe festat më të rëndësishme të popullit shqiptar në festa partiake. E njëjta po ndodh me solemnitetet për Ditën e Alfabetit. Po shoh se edhe në takimin e organizuar për ...
Ina-Online | para 17 ore |

Punësime në gjykatat në Shtip, Koçan, Strumicë, por kushti të jetë shqiptar (DOKUMENTE)
Punësime në gjykatat në Shtip, Koçan, Strumicë, por kushti të jetë shqiptar (DOKUMENTE)
Ministria e drejtësisë në shpalljen e 28 vendeve të punës në këtë periudhë parazgjedhore, shpallë vend pune në Strumicë, Koçan, Shtip të parapara për shqiptarë, ndërsa në Tetovë dhe qytete tjera shqiptare, vendet e ...
Ina-Online | para 18 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

Në Çair sot zbulohet busti i Presidentit të 28  të SHBA-ve Woodrow Wilson
Në Çair sot zbulohet busti i Presidentit të 28 të SHBA-ve Woodrow Wilson
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka bërë të ditur se, sot në Çair me fillim në ora 12:30 zbulohet busti i Presidentit të 28 të SHBA-ve Woodrow Wilson (1913-1921). “Uillsonianizmi si frymë është syth i marrëdhënieve ...
Ina-Online | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

E drejta e popullit
E drejta e popullit
Shkelzen Halimi Historiani i shquar amerikan, Edmund Morgan, ka thënë se të gjithë njerëzit krijohen si të barabartë; atyre u janë dhënë nga krijuesi të drejta të patjetërsueshme dhe në këto të drejta bëjnë pjesë, liria ...
Ina-Online | para 19 ore |

I ka 125 vjet, pi cigare që tetë dekada – ka edhe një djalë 7-vjeç
I ka 125 vjet, pi cigare që tetë dekada – ka edhe një djalë 7-vjeç
Disa thonë se gjenetika është shumë e rëndësishme. Por, edhe nëse paraardhësit e juaj nuk kanë jetuar gjatë, kjo nuk do të thotë se do të jetoni aq gjatë sikurse ata. Gjenetika mund të ketë ndikim vetëm në 30 për qind ...
Ina-Online | para 19 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

23-vjeçarja në lidhje me burrin 46 vjet më të moshuar: Nuk mundemi pa njëri – tjetrin
23-vjeçarja në lidhje me burrin 46 vjet më të moshuar: Nuk mundemi pa njëri – tjetrin
Një 23-vjeçare, i dashuri i së cilës është 46 vjet më i moshuar se ajo, ka pohuar se ishte fat i saj që ata u takuan në Tinder. Pronare e biznesit, Najee Martin, 23 vjeçe dhe pronari i pasurive të patundshme, Charles ...
Ina-Online | para 19 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h
Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h
Nëse ke një tokë për të pluguar dhe dëshiron ta përfundosh në një kohë rekord, atëherë të duhet të marrëssh në telefon adhuruesin e shpejtësisë, Guy Martin.Dhe kjo sepse ish garuesi i motoçikletave dhe mekaniku tashmë ...
Ina-Online | para 19 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Dhoma e një hoteli në Japoni kushton 1 dollar për një natë, por ka një kusht
Dhoma e një hoteli në Japoni kushton 1 dollar për një natë, por ka një kusht
Turistët në Japoni pa dyshim do të jenë të kënaqur të dëgjojnë se ka një hotel atje që ofron një dhomë për vetëm 130 jen (1.19 dollarë) për një natë. Por, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ata mund të stepen ...
Ina-Online | para 19 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Sapo doli, ky është Mercedes-AMG GLS 63
Sapo doli, ky është Mercedes-AMG GLS 63
Nëse ndiheni sikur as 2020 Mercedes GLS 450 dhe as versioni 580 nuk janë mjaft të shpejtë, atëherë varianti i markës së re Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC + mund të jetë ajo që ju kërkoni, krejt kjo falë motorit të tij ...
Ina-Online | para 19 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Apple tregon datën e lansimit të Mac Pro, specifikat
Apple tregon datën e lansimit të Mac Pro, specifikat
Paraqitja e Apple Mac Pro (2019) të shumëpritur tani është e sigurtë. Profesionistët dhe krijuesit e përmbajtjeve mezi e kanë pritur lajmin për daljen e kompjuterit të tyre të preferuar me specifikimet më aktuale. ...
Ina-Online | para 19 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Edhe vëllai i Getit e paska të dashurën moderatore dhe qenka shumë seksi
Edhe vëllai i Getit e paska të dashurën moderatore dhe qenka shumë seksi
Si Geti ashtu edhe vëllai i tij e paska të dashurën moderatore. Getoar Selimi është një nga reperët më të njohur dhe më të suksesshëm të tregut muzikor shqiptar, i cili është shumë i komentuar në media. Së fundmi, është ...
Ina-Online | para 19 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Pajtohen dyshja e njohur, Mahmut Ferati dhe Shyhrete Behluli
Pajtohen dyshja e njohur, Mahmut Ferati dhe Shyhrete Behluli
Janë dyshja më e njohur dhe më favorit e muzikës popullore. Që të dy me një bagazh të stërmbushur me suksese, por se ç’ndodhi papritmas dhe dy kolegët i ndërruan rrugët. Thuhet se një përplasje e vogël kishte ndikuar në ...
Ina-Online | para 19 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

“Feridja” në jetën reale është e martuar me këtë aktor turk
“Feridja” në jetën reale është e martuar me këtë aktor turk
Seray Gözler aktorja e njohur turke e cila luan rolin e “Ferides”, ka rrëmbyer vëmendjen e publikut nga të gjitha të moshat. Në serial aktorja luan rolin e një gruas në moshë e cila është e suksesshme në biznes, si dhe ...
Ina-Online | para 19 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Leila Kraja pozon me veshjen transparente, duket joshëse në të zezë
Leila Kraja pozon me veshjen transparente, duket joshëse në të zezë
Leila Kraja ka zbuluar shumë nga veshja transparente. Moderatorja Leila Kraja e ka publikuar një fotografi të re në llogarinë e saj në Instagram, shkruan lajmi.net. Ajo ka zbuluar format trupore në veshjen e zezë e ...
Ina-Online | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është godina e vërtetë ku u mbajt Kongresi i Alfabetit, prona e familjes Gërmenji (FOTO)
Kjo është godina e vërtetë ku u mbajt Kongresi i Alfabetit, prona e familjes Gërmenji (FOTO)
Nëntori i vitit 1908 Manastirin e gjeti një vatër kulturore dhe arsimore shqiptare. Pikërisht hotel “LIRIA” ishte destinacioni ku pikë takoheshin veprimtarë e personalitete shqiptare të asaj periudhe. Sot pak kush e di ...
Ina-Online | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Mickoski a foli bullgarisht para Borisovit dhe mbështeti marrëveshjen me Bullgarinë?! (VIDEO)
Mickoski a foli bullgarisht para Borisovit dhe mbështeti marrëveshjen me Bullgarinë?! (VIDEO)
Kryeministri bullgar Bojko Borisov në margjinat e Kongresit të Partive Popullore Evropiane në Zagreb takoi edhe liderin e VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski. Sipas portaleve maqedonase, Borisov ka publikuar një video ku ...
Ina-Online | para 20 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthim në Itali, ka të vdekur dhe të zhdukur
Shpërthim në Itali, ka të vdekur dhe të zhdukur
Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë konsiderohen të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë fishekzjarrësh në Sicili.Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet lokale të urgjencës, sipas së cilave ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:12 | 25 artikuj te ndërlidhur »

Stoltenberg mirëpret propozimin gjerman për rinovimin e NATO-s
Stoltenberg mirëpret propozimin gjerman për rinovimin e NATO-s
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, mirëpret propozimin nga Gjermania për të rimenduar mënyrën sesi aleatët ushtarakë koordinojnë politikën. Stoltenberg deklaroi se mirëpret mesazhin që NATO është ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:12 | 38 artikuj te ndërlidhur »

Bashketdhetari nga Austria mbjell arën me grurë për familjet nevojtare në Luginë
Bashketdhetari nga Austria mbjell arën me grurë për familjet nevojtare në Luginë
Filluam me fazën e dytë të projektit “ Gruri i Solidaritetit”. Këto ditë filloi faza e dytë e realizimit të projektit”Gruri i Solidaritetit”, përmes së cilit do të sigurohet gruri për familjet e varfëra. Të vetëdijshëm ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:08 |

Merkel kundër Makron: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Merkel kundër Makron: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:04 | 63 artikuj te ndërlidhur »

Eksperti amerikan Hooper: Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston, përfshirë këmbimin e territoreve
Eksperti amerikan Hooper: Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston, përfshirë këmbimin e territoreve
Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-Serbi ekziston, por vështirësia është te zbatimi i saj. Zoti Hooper, i cili ka ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:00 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj merr vendim, 28 nëntori pushim në Kosovë
Haradinaj merr vendim, 28 nëntori pushim në Kosovë
Kryeministri në detyrë, i Republikës së Kosovës, z.Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:58 | 58 artikuj te ndërlidhur »

Sabedini: Cakaj nuk duhet ti unifikojë liderët për zgjedhje parlamentare, por të ofrojë ndihmë për shqiptarët e Luginës
Sabedini: Cakaj nuk duhet ti unifikojë liderët për zgjedhje parlamentare, por të ofrojë ndihmë për shqiptarët e Luginës
Agim Sabedini këshilltarë nga radhët e PDSH-së në Asamblenë Komunale të Preshevës, lidhur me ftesën e ministrit të Jashtën të Shqipërisë Gent Cakaj që i ka dërguar liderëve shqiptarë të Luginës së Preshevës ka thënë se, ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:56 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kush po frikësohet nga Katica Janeva?!
Kush po frikësohet nga Katica Janeva?!
Së fundi po qarkullojnë zëra se ish-prokurorja speciale, Katica Janeva është liruar nga paraburgimi, duke përfituar masën e arrestit shtëpiak, si pasojë e frikës së strukturave të larta shtetërore në Maqedoninë e ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:54 | 128 artikuj te ndërlidhur »

PPE aprovoi Rezolutën: Sa më shpejt të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin
PPE aprovoi Rezolutën: Sa më shpejt të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:46 | 63 artikuj te ndërlidhur »

Si kanë fytyrë të fotografohen te Muzeu i Alfabetit?
Si kanë fytyrë të fotografohen te Muzeu i Alfabetit?
Arsim Sinani Paskan ardhë si zakonisht për marketing politik në Muzeun e Kongresit të Manastirit komesarët politik dhe elita e korruptuar me në krye Ali Ahmetin. Nuk e kuptoj se si kanë fytyrë të shkojnë dhe të ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:44 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved