ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 06:10

InFokusi
Reagon avokati Koci: Luani i Gjilanit është sjellë në Kosovë në kundërshtim me ligjin
Gazeta inFokus ka raportuar gjatë ditës së djeshme në lidhje me reagimin e Fondacionit për të Drejtat e Kafshëve, për luanin i cili po mbahet i mbyllur në Gjilan, dhe sipas tyre po keqtrajtohej. Ndërsa këtë të enjëte ...
InFokusi | para 6 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Godet prapë Nora, thekson të pasmet në foton e fundit
Pasi që është kthyer në tregun e beqareve, Nora Istrefi vazhdon që të tregoj format e saj seksi në Instagram Këngëtarja ka postuar një foto ku ajo thekson të pasmet e saj, të cilën foto ajo e ka realizuar gjatë një ...
InFokusi | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Anglezi, të cilit i humbi kuleta në Prishtinë, tani po kërkon tifozin shqiptar që ia fali biletën
Simon Bruce është bërë tifozi më i famshëm anglez në Kosovë. Fundjavën e kaluar, ai kishte ardhur për të përkrahur Anglinë në ndeshjen kundër Kosovës. Fillimisht, ngjarja që preku të gjithë ishte mënyra se si një ...
InFokusi | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Berlusconi thotë se Evropa duhet të bëhet fuqi ushtarake globale
Ish-kryeministri i Italisë dhe një nga eurodeputetët më të vjetër, Silvio Berlusconi deklaroi se Bashkimit Europian (BE) i duhet një ushtri e vetme, duke vlerësuar fenomenin e pashmangshëm të migracionit masiv nga ...
InFokusi | para 6 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtari i LDK’së: Kamishi na krypi, qe pse duhet të ndërtohet stadiumi në Bernicë
Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Peci, ka publikuar një dokument që, sipas tij, tregon se pse stadiumi i ri i futbollit për Kombëtaren e Kosovës duhet të ...
InFokusi | para 7 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Gjuriqi reagon për takimin e Kurtit me Ugljanin, sulmon ashpër këtë të fundit
Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar për takimin e politikanit boshnjak që përfaqëson Sanxhakun, Sulejman Ugljanin me kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti. Në ...
InFokusi | para 7 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Vedat Muriqi: E falënderoj Allahun çdo ditë
Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ka thënë se gjithmonë ka ëndërruar të luaj në Turqi, shkruan Gazeta inFokus. Shtatlarti kosovar po kalon në formë jetësorë me Fenerbacen dhe për shumë tifozë të klubit turk ...
InFokusi | para 7 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti: Thaçi të japë dorëheqje ose do të shkarkohet
Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër nga radhët e saj, Albin Kurti, ka thënë se Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje ose ndryshe do të shkarkohet. “Presidenti Thaçi duhet të japë dorëheqje ...
InFokusi | para 7 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Doktoresha tregon tmerrin gjatë sulmit nga qentë endacakë në oborrin e QKUK-së
Ortopedja, Vjollca Islami ka treguar për tmerrin që ka përjetuar pasi u sulmua nga qenët endacak në mëngjesin e së enjëtes, derisa po shkonte në punë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Brenda hapësirave ...
InFokusi | para 7 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Rita pas gripit, pozon në të brendshme
Rita Ora u raportua se ishte me grip dhe një gjë të tillë këngëtarja e kishte treguar edhe në një InstaStory E pas kësaj ajo është përgatitur dhe është parë duke pozuar në të brendshme në disa foto të reja. Ajo është ...
InFokusi | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Theu rregullat në komunikacion, futbollistit të Kosovës i hiqet patenta e shoferit për 6 muaj
Disa ditë para se të udhëtonte për në Prishtinë, para zhvillimit të dy ndeshjeve kualifikuese të Kosovës ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë, Atdhe Nuhiu është ndaluar nga Policia angleze në komunikacion. Sulmuesi i ...
InFokusi | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pompeo u bën thirrje të gjitha palëve në Bolivi të mos përdorin dhunë
Sekretari i Shtetit në SHBA, Mike Pompeo, sot u bëri thirrje të gjitha palëve në Bolivi që të mos përdorin dhunë dhe kërkoi nga shërbimet e sigurisë të respektojnë të drejtat e protestuesve. Pas dhunës që është përdorur ...
InFokusi | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kryetari i ‘Dardanëve’ Albin Kurtit: Në tribuna unë jam kryeministër
Në vlugun e debateve për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës ka ardhur një reagim interesant i kryetarit të ‘Dardanëve’, Lulzim Berisha, shkruan Gazeta inFokus. Berisha në emisionin ‘Debat Plus’ ka thënë se e ka ...
InFokusi | para 7 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Kurti: Po keqpërdoren mospajtimet mes meje dhe Ramës
Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja, ka thënë se janë duke u keqpërdorur keqkuptimet mes tij dhe Edi Ramës, kryeministrit të Shqipërisë. “Shpreh pakënaqësinë time lidhur me keqpërdorimin që i bëhet ...
InFokusi | para 7 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Latifi e Murati: Çështja e bashkimit kombëtar është e parakohshme
Profesori i filozofisë politike, Blerim Latifi, në emisionin Pressing në T7 ka folur për temën e bashkimit kombëtar. Ai bashkimin kombëtar e ka konsideruar çështje të parakohëshme, dhe se sipas tij Kosova ende është në ...
InFokusi | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Këta janë personat më të rrezikshëm që po kërkohen me vite nga Policia e Kosovës
Policia e Kosovës, është në kërkim të 6 personave të cilët po akuzohen për vepra të ndryshme penale, që nga vrasjet e rënda e deri tek grabitjet. Lista e kërkimeve për persona të ndryshëm është e gjerë, por sipas faqes ...
InFokusi | para 8 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Mavraj: Ndeshja me Serbinë ishte më shumë se luftë
Mërgim Mavraj qëndroi për pak kohë jashtë fushave të blerta, kjo për shkak të një dëmtimi në shpatull. Por, mbrojtësi shqiptar tashmë është gati të kthehet në fushën e lojës me ekipin e tij Grojter Fyrthin, që do të ...
InFokusi | para 8 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

28 Nëntori, vit jubilar për “Jetimat e Ballkanit” – dhurohen 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë
Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka njoftuar se me 28 Nëntor do të dhurojë edhe 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë, që kanë kushte të rënda socio-ekonomike. “Ftesë e hapur ...
InFokusi | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Shefki Gashi: Stadiumi as në Bernicë e as Drenas, duhet ndërtuar në qendër të Prishtinës
Asambleisti i LDK-së në Komunën e Prishtinës, Shefki Gashi ka thënë se edhe Bërnica edhe Drenasi janë lokacione jo të përshtatshme për ndërtimin e stadiumit të Kosovës. Gashi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
InFokusi | para 8 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Kurti për marshimin e VV më 28 nëntor: Ne e duam bashkimin kombëtar
Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja, në Open të Top Channel ka treguar arsyet se pse VV-ja do të bëjë marshim më 28 nëntor në Tiranë. “Qendra e Vetëvendosjes në Tiranë nuk është as pozitë as opozitë, ajo ...
InFokusi | para 8 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Agim Ademi: Qeveria vendos se ku do të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në emisionin “Debat Plus” ka thënë se për lokacionin e stadiumit nacional të Kosovës vendos Qeveria e vendit, shkruan Gazeta inFokus. “Stadiumi nacional është ...
InFokusi | para 8 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Skandali me ambasadorin e Katarit: I kërkoi seks asistentes britanike, ia lypi edhe çikën
Deanne Kingson, 58 vjeçe, e cila ka punuar si asistente në ambasadën e Katarit në Londër në vitet 2006-2014 është dëmshpërblyer me 390,000 funte, pasi u pushua padrejtësisht nga puna. Rreth gjithë kësaj ngjarje fshihet ...
InFokusi | para 8 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Murati: Kushtetuta dhe simbolet janë të imponuara
Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim ka thënë në emisionin Pressing në T7 ka thënë se pakoja e Ahtisarit dhe simbolet e Kosovës janë të Imponuara për këtë shtet. Madje edhe Kushtetuta është e imponuar për të ardhur deri ...
InFokusi | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë
Zyrtarë komunalë të Gjakovës bashkë me ata të UNDP-së janë mbledhur sot në Urën e Terzive në Gjakovë për të shënuar përfundimin e punëve katër-mujore të rindërtimit dhe rinovimit të kësaj ure. Sipas njoftimit për media, ...
InFokusi | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Corbyn premton investime rekord në të gjitha fushat
Kryetari i konservativëve në Britani të Madhe, Jeremy Corbyn, ka premtuar se do të ketë investime rekorde në të gjitha fushat e ekonomisë në Britani të Madhe. “Ne jemi të ndryshëm dhe dëshirojmë një program të vërtetë ...
InFokusi | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Murati: Kosova është produkt i përpjekjeve gjithëshqiptare
Valon Murati nga Lëvizja për Bashkim ka thënënë T7 se futbolli nuk duhet të jetë arsye për përçarje, por përkundrazi ai duhet të përdoret për avancim të pozitës së kombit shqiptar në rajon. “Kemi pasur përfaqësim të ...
InFokusi | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ekspertët tregojnë se çfarë u shkaktojnë fëmijëve telefonat dhe me çfarë lodrash duhet të luajnë
Larg smartfonët dhe tabletët nga duart e fëmijëve tanë të vegjël! Sinjalizimi, edhe pse i mbështetur nga një studim shkencor prestigjioz, erdhi në dhjetor 2018 nga Akademia Amerikane e Pediatrisë, e cila tregoi sesi ...
InFokusi | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Vidhen 20 tonë çokollatë “Milka” në Austri
Hetuesit austriakë po kërkojnë një grabitës i cili mashtroi një fabrikë në mënyrë që t’i dorëzonte atij një kamion me 20 tonë çokollatë, konfirmoi sot policia. Fabrika i dha detyrë një kompanie austriake të dërgonte ...
InFokusi | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

“Dardanët kanë bërë ma shumë për tre vjet sesa që ka bërë shteti për 20 vjet”
Debati se ku do të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës në Bërnicë apo në Korreticë po vazhdon edhe sonte në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, shkruan Gazeta inFokus. Kryetari i ‘Dardanëve” Lulzim Berisha ka ...
InFokusi | para 9 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Momentalisht ajër më të ndotur se Prishtina kanë Pakistani, India…
Ajri i qytetit të Prishtinës aktualisht konsiderohet ndër më të ndoturit në glob. Madje ajrin më të ndotur se ne në Prishtinë e kanë vetëm Pakistani dhe India. Në listën e shteteve më ajrin më të ndotur në glob janë ...
InFokusi | para 9 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Tupac gjallë, publikohet videoja që po habit internetin
Pavarësisht se nuk ka ndonjë fakt, teoricienët konspirativ vazhdojnë të besojnë se Tupac Shakur, reperi që vdiq më 1996, është ende gjallë e shëndosh. Këtë herë, dikush po thotë se e ka filmuar reperin e këngës së ...
InFokusi | para 9 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Lulzim Berisha: Duhet ta zgjerojmë stadiumin “Fadil Vokrri”
Debati se ku do të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës në Bërnicë apo në Korreticë po vazhdon edhe sonte në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, shkruan Gazeta inFokus. Kryetari i ‘Dardanëve” Lulzim Berisha ka ...
InFokusi | para 9 ore | 77 artikuj te ndërlidhur »

Kjo është vila superluksoze e Sabri Fejzullahut në Brezovicë
Sabri Fejzullahu është njëri prej artistëve që fiton më se shumti në Kosovë Njëri prej këngëtarëve më të njohur të Kosovës derisa për më shumë se 50 vite karrierë ende vazhdon që të jetë aktive. E përpos disa pronave ...
InFokusi | para 9 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Merret vesh arsyeja pse Kylie Jenner shiti kompaninë
Kris Jenner zbulon pse Kylie Jenner vendosi të shesë shumicen e aksioneve të saj në Kylie Cosmetics për 600 milion dollarë. “Dje ishte një ditë me të vërtetë e madhe për Kylie dhe ekipin tonë në Kylie Cosmetics. Ishte ...
InFokusi | para 9 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

A do t’ia kërkojë nesër Isa Mustafa postin e presidentit Albin Kurtit
Të premten takohen Kurti e Mustafa, në Lëvizjen Vetëvendosje thonë se presidenti nuk diskutohet, por Lidhja Demokratike e Kosovës këmbëngul për këtë çështje dhe në takimin e nesërm do të diskutohet edhe për të. Isa ...
InFokusi | para 9 ore | 203 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Kurti e ka dëmtuar me qindra-mijëra euro Serbinë, nuk e besoj se do ta heq taksën
Kryeministri Ramush Haradinaj shprehet se nuk e imagjinon dot se Albin Kurti do ta heq taksën ndaj mallrave serbe, ndërsa ka kujtuar që kryeministri i ri që pritet të drejtojë vendin ka qenë një nga ata që i ka ...
InFokusi | para 9 ore | 129 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet një pjesëtar i dyshuar i ISIS’it në Ukrainë
Njësitet e policisë speciale të Ukrainës kanë arrestuar një person 30 vjeçar, i cili dyshohet të jetë pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Shtetasi rus, u arrestua pasi ishte në kërkim nga Interpoli në ...
InFokusi | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ecuritë më të gjata pa humbje të ekipeve në histori të Premierliges
Premierliga angleze është nder kampionatet më të forta në botë, jo për shkak së në Angli lindi futbolli, por për shkak të atraktiviteti që dhurojnë skuadrat çdo fundjavë, shkruan Gazeta inFokus. Çdo javë në kampionatin ...
InFokusi | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Osmani ngushëllon familjen e kryetarit të Degës së LDK-së në Graçanicë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani e ka ngushëlluar familjen e kryetarit të Degës së LDK-së në Graçanicë, Imri Ajeti, i cili pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë gjatë kësaj të mërkure, ...
InFokusi | para 9 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Franca bëhet vendi i preferuar i azilkërkuesve në Evropë
Për herë të parë që prej fillimit të krizës migratore në vitin 2015, Franca ka tejkaluar Gjermaninë duke u bërë vendi i parë për azilkërkuesit në Evropë. Këtë e konfirmoi ministri i Brendshëm, Christophe Castaner duke e ...
InFokusi | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Nëna ia pret penisin njeriut që dyshohet se ia përdhunoi dhe ia vrau vajzën 5-vjeçare
Një nënë është paraqitur në gjykatë pasi i preu organet gjenitale një burri që mendonte se i kishte përdhunuar dhe vrarë vajzën 5-vjeçare. Veronique Makwena, 23-vjeçe, nga Afrika e Jugut, është akuzuar për vrasje të ...
InFokusi | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

I jepet lamtumira e fundit kryetarit të Degës së LDK-së në Graçanicë
Gjatë kësaj të enjëte i është dhënë lamtumira e fundit kryetarit të Degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti. I ndjeri Imri Ajeti , ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes së djeshme, ku lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ...
InFokusi | para 9 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Kapiteni i Liverpoolit zbulon momentet emocionuese pas finales së Madridit
Liverpooli është kampion i Evropës për herë të gjashtë në histori të klubit, shkruan Gazeta inFokus. “The Reds” trofeun e gjashtë të Ligës së Kampionëve e fituan këtë vitë, ku në finalen e Madridit mposhtën Tottenhamin ...
InFokusi | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

A po paguhen gjobat e shqiptuara nga Inspekcioni në komunën e Prishtinës
Inspekcioni në komunën e Prishtinës po vazhdon aksionin për parandalimin e veprimeve që thyejn rregullat në kryeqytet, shkruan gazeta inFokus. Pas inspektimeve në të gjitha pjesët e qytetit, pothuajse çdo ditë kompanitë ...
InFokusi | para 10 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Publikohen pamjet e papara, ky ishte personi që nuk iu nda Adem Jasharit
Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem Jashari me 21 anëtarët e familjes për tri ditë rresht u bënë rezistencë forcave serbe. Por, edhe në ...
InFokusi | para 10 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk mund të shkoja në kombëtare”, Sadiku komenton dështimin në Europian
Armando Sadiku ishte mungesa e madhe e kombëtares shqiptare në dy takimet mbyllëse të kualifikueseve të Euro 2020. Sulmuesi që shënoi golin e vetëm në Evropianin e vetëm që kuqezinjtë kanë marrë pjesë, atë 2016 ka lënë ...
InFokusi | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Nexhat Daci u tregon VV’së e LDK’së se kur të flasin për president
Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Nexhat Daci, ka thënë se është herët që Vetëvendosje e LDK-ja të diskutojnë për postin e presidentit, në kohën kur po negociohet për formimin e qeverisë. Në një intervistë për Rubikon të ...
InFokusi | para 10 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli insiston: Nëse e kalojmë pragun mbetemi në opozitë
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se preferojnë opozitën, nëse arrijnë ta kalojnë pragun zgjedhor. Ai, gjithashtu thotë se me Nismën edhe mund të ndahen, por tha se kjo mund të ndodhë nëse kanë ide të ...
InFokusi | para 10 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Anel Rashkaj ndanë rrugët me ekipin suedez
Aventura e Anel Rashkajt te skuadra Eskilstuna ka marrë fund. Mesfushori kosovar përmes një shkrimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka bërë të ditur që ka vendosur të largohet. “Koha për sfida të reja. Falënderoj Afc ...
InFokusi | para 10 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Trump do ta publikojë pasqyrën financiare: “Jam shumë më i pasur se që mendojnë njerëzit”
Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi këtë çështje. Njoftimi vjen në një kohë që ...
InFokusi | para 10 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved