ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 11:05

GazetaTema
STUDIMI: Popujt që janë vaksinuar nga tuberkulozi kanë vdekshmëri më të ulët nga COVID-19
STUDIMI: Popujt që janë vaksinuar nga tuberkulozi kanë vdekshmëri më të ulët nga COVID-19
Pse Spanja ka pothuajse 11,000 viktima nga pandemia Koronavirusit ndërsa numri i tyre në Portugalinë fqinje nuk tejkalon shifrën 200? Një pabarazi e tillë në numër brenda gadishullit Iberik është misterioz, por ...
GazetaTema | para 23 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT: Futuni në shtëpi, kaq të vështirë e keni të kuptoni
Pavarësisht se Britania është kthyer në një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, njerëzit vazhdojnë të dalin nëpër parqe, duke parë edhe kohën e mirë. Kjo ka bërë që policia të ndjekë çdo njeri që del për ...
GazetaTema | para 23 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Pas 32 ditëve, Ronaldinho lirohet nga burgu
Pas 32 ditëve, Ronaldinho lirohet nga burgu
Pasi paguan 2.4 milionë dollarë, Ronaldinho dhe vëllai i tij u liruan me kusht nga burgu në Paraguai, aty ku po qëndronin prej 32 ditësh. Tashmë ata do të qëndrojnë në arrest shtëpie në Hotel Palma Roga në Asuncion. ...
GazetaTema | para 35 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Dorezat nuk ndihmojnë (disa gjëra që duhen ditur për të shmangur infektimin nga koronavirusi)
Dorezat nuk ndihmojnë (disa gjëra që duhen ditur për të shmangur infektimin nga koronavirusi)
Dr. Hektor Grazhdani* Prej me shume se nje muaji, njeriu me i dashur per amerikanet eshte Dr. Anthony Fauci, eksperti infektivolog dhe epidemiolog i Task Force Coronavirus te Shtepise se Bardhe. Prej 1984 shef i ...
GazetaTema | para 37 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

STATISTIKAT: Humbja e orëve të punës në botë, sa 195 mln vende pune me kohë të plotë
STATISTIKAT: Humbja e orëve të punës në botë, sa 195 mln vende pune me kohë të plotë
Kriza e koronavirusit do të shkurtojë orët e punës me gati 7 përqind në të gjithë botën në tremujorin e dytë të vitit 2020, një efekt “katastrofik” që është i barabartë me humbjen e 195 milion vendeve të punës me kohë ...
GazetaTema | para 44 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Shkodër: Karantina e një kohe tjetër
Shkodër: Karantina e një kohe tjetër
Nga Oli Pero Ishte marsi i vitit 1997. Nuk i kisha mbushë ende 9 vjet e nuk kisha asnjë interes në politikën e asaj kohe. Dija vetëm që kisha një farë antipatie për aksh personazhe që uzurponin ekranet e televizorit ...
GazetaTema | para 46 min |

Italia përgatitet për rinisjen e aktiviteteve dhe zbutjen e masave të izolimit
Italia përgatitet për rinisjen e aktiviteteve dhe zbutjen e masave të izolimit
Më në fund në Itali po shihen ulje të rasteve të reja të infeksionit në kurbën e epidemisë pas një faze të gjatë izolimi dhe ankthi. Nëse në ditët në vijim konsolidohet kjo tendencë mund të thuhet se kthesa e ...
GazetaTema | para 51 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Mjekët, si ushtarët e kthyer nga lufta. Të rrezikuar nga dëmtimi moral
Mjekët, si ushtarët e kthyer nga lufta. Të rrezikuar nga dëmtimi moral
Dihet që shumë ushtarë kur kthehen nga lufta vuajnë nga stresi post-traumatik, por shumë pak është vlerësuar dëmtimi moral që ata pësojnë. Ky dëmtim është një traumë e veshur me faj që po e mësojmë falë një studimi të ...
GazetaTema | para 51 min |

Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, Brukseli refuzon propozimet për program shkencor kundër COVID-19
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, Brukseli refuzon propozimet për program shkencor kundër COVID-19
Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj pandemisë së koronavirusit. Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian të Kërkimeve, e kritikoi ...
GazetaTema | para 56 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Si të lexojmë të dhënat e përditshme për epideminë e COVID 19
Si të lexojmë të dhënat e përditshme për epideminë e COVID 19
Nga Ilir Beqaj Sot jemi në ditën e 31 të epidemisë së COVID në Shqipëri. Zakoneve të reja të përditshme, krejt të ndryshme nga të mëparshme, i është shtuar edhe ndjekja çdo moment e të dhënave të epidemisë së COVID 19. ...
GazetaTema | para 69 min |

SHIFRAT: Mbi 300 mijë njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën
SHIFRAT: Mbi 300 mijë njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën
Numri i njerëzve të shëruar në të gjithë botën nga koronavirusi i ri tejkaloi sot shifrën 300.000 në mëngjes, tregojnë të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins” me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency (AA). Që kur ...
GazetaTema | para 74 min | 80 artikuj te ndërlidhur »

Debate në SHBA se po lihen të vdesin njerëzit me ngjyrë dhe latinët dhe se ata që vdesin në shtëpi, s’po numërohen
Debate në SHBA se po lihen të vdesin njerëzit me ngjyrë dhe latinët dhe se ata që vdesin në shtëpi, s’po numërohen
Dita e djeshme shënoi një numër rekord vdekjesh nga koronavirusi në New York, por edhe në hapësirën e TriShtetëshit. Të dhënat në New York, New Jersey dhe Connecticut numërojnë 1,034 të vdekur, duke kaluar për herë të ...
GazetaTema | para 77 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Moderatorja e Super Sportit iu bën të harroni koronavirusin, shfaqet në emision thuajse e zhveshur
Lei Kraja është një nga gazetaret e reja sportive të Supersportit, e cila po angazhohet gjithmonë e më shumë dhe tërheq vëmendjen e tifozëve me paraqitjen e saj. Dje, teksa po moderonte emisionin e saj të zakonshëm në ...
GazetaTema | para 88 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shtetet e Bashkuara më të goditurat nga koronavirusi: 1800 viktima në një ditë
Shtetet e Bashkuara më të goditurat nga koronavirusi: 1800 viktima në një ditë
Më shumë se 1800 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, në 24 orët e fundit, ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në rreth 12800, ndërsa numri i të infektuarve është rreth 400 ...
GazetaTema | para 91 min | 188 artikuj te ndërlidhur »

DETAJET: Si do të funksionojë linja e garancisë shtetërore 11 miliardë lekë për bizneset e mëdha
DETAJET: Si do të funksionojë linja e garancisë shtetërore 11 miliardë lekë për bizneset e mëdha
Vendimi i qeverisë për krijimin e linjës së garancisë shtetërore është publikuar në Fletoren Zyrtare dhe ka marrë tashmë fuqi ligjore. Vendimi përcakton se linja e garancisë është në vlerën 11 miliardë lekë dhe bankat ...
GazetaTema | para 99 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Trump sulmon OBSH-në: Na dha rekomandim të gabuar, do t’i ndërpresim fondet
Trump sulmon OBSH-në: Na dha rekomandim të gabuar, do t’i ndërpresim fondet
Ndërsa vendi i tij është kthyer në epiqendrën e koronavirusit në botë, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka sulmuar Organizatën e Kombeve të Bashkuara duke thënë se ka dhënë këshilla të gabuara për pandeminë e madje ...
GazetaTema | para 101 min | 20 artikuj te ndërlidhur »

Historia e 1000 euroshit dhe sponsorizimi politik
Historia e 1000 euroshit dhe sponsorizimi politik
Nga Endri Xhafo Kjo historia e mjekëve dhe infermierëve të Lezhës, – me gjithë respektin për punën e tyre (sinqerisht!), me gjithë faktin që në absolute meritojnë rroga më të larta dhe kushte më të mira pune, – në ...
GazetaTema | para 101 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Pas 76 ditësh në izolim të plotë, Wuhan i rikthehet jetës pa kufizime: Rihapet transporti rrugor, hekurudhor, detar dhe ajror
Pas 76 ditësh në izolim të plotë, Wuhan i rikthehet jetës pa kufizime: Rihapet transporti rrugor, hekurudhor, detar dhe ajror
Kur akrepat e orës shënuan mesnatën e djeshme Wuhan epiqendra e epidemisë në Kinë hoqi të gjitha pengesat e ngritura që më 23 janar duke i dhënë fund izolimit. Në qytet u rihapën transporti rrugor, hekurudhor, detar dhe ...
GazetaTema | para 107 min | 25 artikuj te ndërlidhur »

Greqia kundër testimeve masive të popullsisë
Greqia kundër testimeve masive të popullsisë
Shoqata Kombëtare Farmaceutike në Greqi është pozicionuar kundër testimeve masive për Covid -19, duke theksuar se në fazën që ndodhet aktualisht koronavirusi, farmacistët nuk duhet të bëjnë furnizime me teste ...
GazetaTema | para 110 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Ndihmësi i presidentit Trump paralajmëroi që në janar për epideminë e koronavirusit
Ndihmësi i presidentit Trump paralajmëroi që në janar për epideminë e koronavirusit
Peter Navarro, këshilltari për tregtinë i Presidentit Donald Trump, paralajmëroi në dy memorandume, të publikuara rishtazi, gjatë muajve janar dhe shkurt për pasojat e rënda që do të kishte koronavirusi vdjekjeprurës ...
GazetaTema | para 113 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku shqiptar i infektuar me COVID-19: Ata mbi 70 vjeç i lëmë të vdesin
Mjeku shqiptar i infektuar me COVID-19: Ata mbi 70 vjeç i lëmë të vdesin
Mjeku shqiptar Adrian Fandi, i cili e ushtron profesionin e tij në Londër është i infektuar me koronavirus. Në një lidhje me “Skype” me emisionin “Opinion”, mjeku Fandi tregoi se çfarë ka kaluar ai gjatë këtyre ditëve ...
GazetaTema | para 116 min | 360 artikuj te ndërlidhur »

Aeroporti më i madh i Gjermanisë qëndron i paralizuar: Koha përdoret për rikonstruktim
Aeroporti më i madh i Gjermanisë qëndron i paralizuar: Koha përdoret për rikonstruktim
Kriza e Coronës ka pasoja të drejtpërdrejta në Aeroportin e Frankfurtit ndër më të mëdhenjtë në botë. Një shifër e bën të qartë këtë: 95% rënie të numrit të pasagjerëve shënon ky aeroport. Frankfurti është nyja më e ...
GazetaTema | para 116 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Vullnetarë për virologët në luftë kundër virusit
Vullnetarë për virologët në luftë kundër virusit
Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të dhënat e tyre për të ndihmuar në mospërhapjen e virusit. Sigrun Späte nga Dortmund ...
GazetaTema | para 119 min | 19 artikuj te ndërlidhur »

“Shqiptari më i urryer” në botë  kërkon lirimin nga burgu për të zbuluar ilaçin kundër COVID-19
“Shqiptari më i urryer” në botë kërkon lirimin nga burgu për të zbuluar ilaçin kundër COVID-19
Biznesmeni amerikan Martin Shkreli, i cili në 2018 bëri bujë për shkak të rritjes prej tij shumëfish e çmimit të një ilaçi mjaft të kërkuar, kërkon të lirohet nga burgu me pretendimin se mund të ndihmojë në përgatitjen ...
GazetaTema | para 2 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

STUDIMI: Maskat kirurgjikale dhe ato të pambukut nuk na mbrojnë nga koronavirusi
STUDIMI: Maskat kirurgjikale dhe ato të pambukut nuk na mbrojnë nga koronavirusi
Gjatë infeksionit të koronavirusit të ri, mendohet se maskat e fytyrës parandalojnë transmetimin. Studime të mëparshme kanë treguar se maska kirurgjikale dhe maskat N95 ishin po aq të efektshme në parandalimin e ...
GazetaTema | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

ANALIZA: Çfarë pasojash do të lërë koronavirusi në demokracinë shqiptare
ANALIZA: Çfarë pasojash do të lërë koronavirusi në demokracinë shqiptare
Nga Afrim Krasniqi- Kur vendi është në situatë emergjente, politika është çështje dytësore, megjithatë, në një demokraci liberale asnjëherë dhe për asnjë arsye nuk duhet të injorohet nevoja që parimet e saj të ...
GazetaTema | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Genocidi ku u vranë 1 milionë njerëz në Afrikën e largët, me armët e Shqipërisë së Sali Berishës
Genocidi ku u vranë 1 milionë njerëz në Afrikën e largët, me armët e Shqipërisë së Sali Berishës
OKB e ka shpallur 7 prillin, ditën kur përkujtohet gjenodici etnik i ndodhur në Ruandë. Nga Tirana deri në Kigali ndodhen 5 mijë kilometra linjë ajrore. Shqipëria dhe Ruanda nuk kanë ndonjë gjë të përbashkët. Të dy ...
GazetaTema | para 2 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi dhe problemet e zemrës, një marrëdhënie e ndërsjellë
Koronavirusi dhe problemet e zemrës, një marrëdhënie e ndërsjellë
Një nga pyetjet që gjithmonë e më shumë po qarkullon mbi pasojat e koronavirusit është ajo që ka të bëj me problemet që i referohen kardiologjisë. Koronavirusi ka pasoja mbi zemrën? Fatkeqësisht, studimet e fundit thonë ...
GazetaTema | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Të “rënët” nga Corona në SHBA jua kalojnë atyre në gjashtë luftëra
Të “rënët” nga Corona në SHBA jua kalojnë atyre në gjashtë luftëra
Numri i rasteve të konfirmuara të virusit COVID-19 në Shtetet e Bashkuara ka arritur në 370,000, që është i barabartë me numrin e rasteve në tre vendet e tjera ardhshme më të infektuara në botë – Spanjë, Itali dhe ...
GazetaTema | para 2 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku shqiptar në Gjermani: Koronavirusi, ftohje e zakonshme. Mos e dramatizoni
Mjeku shqiptar në Gjermani: Koronavirusi, ftohje e zakonshme. Mos e dramatizoni
Genc Kelmendi, mjek shqiptar në Shtutgart të Gjermanisë, bëri thirrje që të mos ketë panik nga koronavirusi. Në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e “Ditari” në A2, ai theksoi se “Covid-19 nuk duhet të ...
GazetaTema | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Pse Turkmenistani nuk raporton asnjë rast të koronavirusit?
Pse Turkmenistani nuk raporton asnjë rast të koronavirusit?
Ndërsa harta e Covid-19 po mbulohet nga qarqe të kuqe në rritje, disa vende ende nuk kanë regjistruar as edhe një rast të vetëm të infeksionit, duke përfshirë një nga shtetet më shtypëse në botë – Turkmenistan. Shumë ...
GazetaTema | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Spiropali: Biznesi i madh duhet të ndjejë peshën e përgjegjësisë, do ta mbështesim me kredi lehtësuese
Spiropali: Biznesi i madh duhet të ndjejë peshën e përgjegjësisë, do ta mbështesim me kredi lehtësuese
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, në një intervistë për emisionin “Në Fokus”, në T,emA TV ka dhënë detaje të paketës me të cilën qeveria synon të mbështesë bizneset e ...
GazetaTema | para 3 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

SONDAZHI/ Nëse zgjedhjet do bëheshin nesër: PS do merrte 51-55% % e vetme, PD 32-36%, LSI bie pikiatë
Nëse nesër do të zhvilloheshin zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, Partia Socialiste e vetme do të merrte 51-55% të votave, PD-ja 32-36%, LSI 2-4% dhe partitë e tjera 9-11%. Krahasuar me zgjedhjet e 2017 ku mori 48.3%, ...
GazetaTema | para 12 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Pëllumb Pipero i përgjigjet kritikëve: Nuk jemi heronj por nuk duam të biem dhe dëshmorë
Pëllumb Pipero i përgjigjet kritikëve: Nuk jemi heronj por nuk duam të biem dhe dëshmorë
Figura e mjekut më shumë se kurrë ka marrë vlerësime gjatë këtyre ditëve, edhe pse në kohë “paqje”, duhet thënë se shpesh herë është përbaltur. Në një lidhje me emisionon “Provokacia” mjeku i njohur Pëllumb Pipero, u ...
GazetaTema | para 12 ore |

SONDAZHI: Gjykimi i shqiptarëve ndaj Ramës përmirësohet për 51% të tyre, Basha humb pikë tek 36% e qytetarëve
SONDAZHI: Gjykimi i shqiptarëve ndaj Ramës përmirësohet për 51% të tyre, Basha humb pikë tek 36% e qytetarëve
Report Tv dhe shoqëria italiane “MG Research” kryejnë një sondazh kombëtar si në Itali dhe në Shqipëri për të testuar opinionin publik mbi këtë emergjencë që ka bashkuar dy vendet nga pikëpamja humanitare dhe që po ...
GazetaTema | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Vjosa Osmani, kolegëve në LDK: S’mund të fshiheni më prapa meje, matuni para qytetarëve
Vjosa Osmani, kolegëve në LDK: S’mund të fshiheni më prapa meje, matuni para qytetarëve
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të hynte në listën garuese me LDK-në, nëse kjo parti do të kërkonte të bënte koalicion me partitë ...
GazetaTema | para 12 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

SONDAZHI/ Shqiptarët ‘groposin’ opozitën, 63% e tyre: Nuk po sillet në mënyrë të përgjegjshme
Report Tv dhe shoqëria italiane “MG Research” kryejnë një sondazh kombëtar si në Itali dhe në Shqipëri për të testuar opinionin publik mbi këtë emergjencë që ka bashkuar dy vendet nga pikëpamja humanitare dhe që po ...
GazetaTema | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Karantina nis e jep efekte negative, Tritan Shehu i PD: Qeveria s’ka strategji, unë dua ta shoh të botuar. Kemi folur që në janar
Karantina nis e jep efekte negative, Tritan Shehu i PD: Qeveria s’ka strategji, unë dua ta shoh të botuar. Kemi folur që në janar
Ish-deputeti i PD Tritan Shehu thotë se Qeveria shqiptare nuk po e menaxhon dot situatën e koronavirusit në vend pasi sipas tij nuk ka një strategji për përballimin e saj. “Qeveria është në amulli totale. Nuk ka ...
GazetaTema | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

“E paaftë për detyra bazike, të justifikojë rrogën”, Voltana Ademi për Lleshajn: E njoh prej 15 vitesh, u ndjeva keq kur e dëgjova të flasë ashtu
“E paaftë për detyra bazike, të justifikojë rrogën”, Voltana Ademi për Lleshajn: E njoh prej 15 vitesh, u ndjeva keq kur e dëgjova të flasë ashtu
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar në lidhje me deklaratat e mëhershme të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, për situatën e tregjeve në ‘kryeqytetin e veriut’. Në një lidhje direkte për ...
GazetaTema | para 12 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Mustafa Nano: Palët politike në Shqipëri sillen sikur s’ka ndodhur asgjë. Kjo krizë do e ndryshojë botën në mënyrë drastike
Mustafa Nano: Palët politike në Shqipëri sillen sikur s’ka ndodhur asgjë. Kjo krizë do e ndryshojë botën në mënyrë drastike
Në monologun tij të kësaj jave në “Provokacija”, Mustafa Nano është ndalur tek situata e koronavirusit në vend dhe kryesisht tek sjella e politikës shqiptare në këtë periudhë. Përfundimi i kësaj pandemie thuhet se do të ...
GazetaTema | para 12 ore |

Pas epidemisë, cilat vende do të rimëkëmben më parë? Del raporti i “Reziliencës”
Pas epidemisë, cilat vende do të rimëkëmben më parë? Del raporti i “Reziliencës”
Nuk ka ndodhur ndonjë herë në histori që në një moment të përcaktuar, të gjithë shtetet e planetit së bashku të mendojnë se si do të ndryshojë jeta e tyre pas një eventi të përbashkët. Nuk ka ndodhur as në Luftën e dytë ...
GazetaTema | para 12 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Qyteti më i prekur nga koronavirusi pas Tiranës, Jozefina Topalli: Me sy nga Shkodra
Shkodra është qyteti i dytë me numrin më të lartë të të infektuarve në Shqipëri. Tirana është në krye me 181 raste, ndërkohë që ‘kryeqyteti i veriut’ ka 44. Situata atje paraqitet problematike, ndërkohë që ka reaguar ...
GazetaTema | para 13 ore | 143 artikuj te ndërlidhur »

Nju Jorku nuk do të jetë më i njëjti
Nju Jorku nuk do të jetë më i njëjti
Në rrugët e qytetit të Nju Jorkut, lëvizjet janë shumë të pakta. Në Manhatan, ku dikur mezi kaloje edhe natën për shkak të turmës, tashmë shikohen shumë pak njerëz madje edhe gjatë orëve të ditës. Për shkak të ...
GazetaTema | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Nga pacientët në oksigjen tek të intubuarit, pamjet brenda Spitalit Infektiv ku trajtohen të prekurit me Covid-19
Nga pacientët në oksigjen tek të intubuarit, pamjet brenda Spitalit Infektiv ku trajtohen të prekurit me Covid-19
Një pacient me Covid-19 në Shqipëri në terapi intensive Spitali Infektiv në QSUT po përballon valën më të madhe të pacientëve me koronavirus. Janë 67 pacientë të shtruar në Spialin Infektiv, 5 prej tyre jan në terapi ...
GazetaTema | para 13 ore | 162 artikuj te ndërlidhur »

SONDAZHI/ 75% e shqiptarëve: Masat e qeverisë kundër koronavirusit të drejta dhe domosdoshme!
Shqipëria po përballet me pandeminë e shkaktuar nga koronavirusi, që deri tani ka marrë 22 jetë, ndërsa të infektuarit janë 377. Qeveria shqiptare ka marrë masa drastike për të parandaluar përhapjen, ndërsa sistemi ...
GazetaTema | para 13 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Arben Ahmetaj: Qiratë janë shtyrë për të shmangur konflikte sociale
Arben Ahmetaj: Qiratë janë shtyrë për të shmangur konflikte sociale
Arben Ahmetaj, ministri i Shtetit për Rindërtimin, i ngarkuar nga qeveria edhe për koordinimin dhe drejtimin e punës ndërmjet ministrive dhe institucioneve për hartimin e planit të përballimit të situatës ekonomike të ...
GazetaTema | para 13 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

SONDAZHI/ Sjellja në raport me Italinë: 62.8% e italianëve vendosin Ramën në krye të liderëve të preferuar
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama vlerësohet nga populli italian në vendin e parë nga liderët botërorë pas ndihmës që i dha vendit fqinj përmes dërgimit të mjekëve dhe infermierëve për të luftuar koronavirusin. Në ...
GazetaTema | para 13 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Dita Botërore e Shëndetit, si pasqyra për të parë fytyrën e vërtetë të opozitës!
Dita Botërore e Shëndetit, si pasqyra për të parë fytyrën e vërtetë të opozitës!
Nga Alfred Peza Ka mjaftuar një ditë si e sotmja, në kulmin e pandemisë së Covid-19 në Shqipëri, për të parë më qartë se çdo herë tjetër, “fytyrën” e vërtetë të elitës sonë politike përballë sistemit shëndetësor. Për të ...
GazetaTema | para 13 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Pandemia e koronavirusit: Një intervistë me 4 mjekë kinezë në epiqendrën e pandemisë në Wuhan
Pandemia e koronavirusit: Një intervistë me 4 mjekë kinezë në epiqendrën e pandemisë në Wuhan
South China Morning Post me seli në Hong Kong ka shkruar muajin e kaluar se një 55 vjeçar mund të ketë marrë një infektim të ri nga koronavirusi më 17 nëntor 2019. Ky person ka qenë rasti i parë i konfirmuar me ...
GazetaTema | para 13 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

SONDAZHI/ Masat kundër koronavirusit, 78% e shqiptarëve: Rama reagoi me shpejtësi në momentin e duhur
Përballë situatës së shkaktuar nga koronavirusi, qytetarët shqiptarë janë pyetur si ka reaguar qeveria e Edi Ramës kundër përhapjes së epidemisë. 78% e shqiptarëve janë shprehur se qeveria ka reaguar mirë, në momentin e ...
GazetaTema | para 13 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved