ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 13:58

Gazeta Ekonomia
Odat Ekonomike Amerikane të Evropës thërrasin për mbrojtje të ekonomive nga pandemia e COVID-19
Bota po përballet me një sfidë të jashtëzakonshme si rezultat i shpërthimit të COVID-19. Kjo pandemi paraqet një kërcënim të rëndë për shëndetin, mirëqenien e qytetarëve dhe ekonominë botërore me pasoja të dëmshme për ...
Gazeta Ekonomia | para 64 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Punëtorët kosovar të pezulluar gjatë periudhës së pandemisë së COVID-19, në hall me pagat
Veton Alushaj, është në mesin e 220 punëtorëve në spitalin special për terapi fizikale dhe rehabilitim Onix Spa në Banjë të Pejës, i cili është larguar nga puna më 13 mars. Pezullim i tij erdh pas vendimit të Qeverisë ...
Gazeta Ekonomia | para 5 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Izolimi nga pandemia e Coronavirusit ka mbyllur 35 për qind të bizneseve në Francë
Ndërsa Agjencia e Statistikave në Francë përgatiti analizën e saj rutinë ekonomike në fillim të muajit mars, drejtori Jean-Luc Tavernier deklaroi se ishte koha për të provuar diçka më radikale, sepse rezultatet nuk ...
Gazeta Ekonomia | para 20 ore |

Trusti: Kriza aktuale nga pandemia e Coronavirusit ka prekur edhe pensionet e kosovarëve
Kriza në tregjet financiare botërore shkaku i pandemisë së Coronavirusit ka prekur edhe paratë e kontribuesdhënësve të Kosovës, që ruhen në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trusti). Sipas raportimit të fundit nga ky ...
Gazeta Ekonomia | para 22 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Banka Qendrore e Kosovës po i dezinfekton të gjitha paratë e gatshme pas përhapjes së Coronavirusit
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehemti, ka njoftuar se ky institucion ka filluar t’i dezinfektojë të gjitha paratë e gatshme që gjinden në tregun e vendit. Mehmeti kërkon nga qytetarët që të ...
Gazeta Ekonomia | para 24 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Për ta luftuar krizën e pandemisë së Coronavirusit na duhet një zgjidhje tjetër, jo izolimi
Strategjia aktuale e shumicës së qeverive kundrejt Coronavirusit është një recetë për një katastrofë ekonomike në të gjithë botën. Në shumë vende, strategjia e mbylljes dhe detyrimi i dyqaneve të mbyllen është një rrugë ...
Gazeta Ekonomia | 07-Apr-2020 10:06 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Dërgesat e diasporës në Kosovë mund të bien në nivelin e krizës financiare të dekadës së kaluar
Banka Qendrore e Kosovës ka parashikuar rënie të të ardhurave dytësore në ekonominë e vendit, për shkak të pandemisë së shkaktuar nga sëmundja e Coronavirusit. Remitencat apo dërgesat e qytetarëve të Kosovës që jetojnë ...
Gazeta Ekonomia | 07-Apr-2020 08:34 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë kërkon intensifikimin e dialogut publiko-privat
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh besimin e saj fuqishëm se në situatën në të cilët po kalon vendi është e nevojshme ruajtja dhe intensifikimi i dialogut publiko-privat. Në këtë aspekt, Oda Ekonomike Amerikane i ...
Gazeta Ekonomia | 06-Apr-2020 16:01 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Singapori ka ndarë 42 miliardë dollarë për të ndihmuar ekonominë pas pandemisë së Coronavirusit
Singapori ka njoftuar se ka ndarë edhe 3.6 miliardë dollarë si ndihmë për të zbutur dëmin ekonomik nga shpërthimi i Coronavirusit. Kjo është paketa e tretë stimuluese që ky vend ka njoftuar që nga shpërthimi. Së bashku ...
Gazeta Ekonomia | 06-Apr-2020 15:02 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved