ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 07:01

E Dua Sportin
Arsenali afër të arrijë marrëveshje me Borussia Moenchegladbachun, Xhaka pritet të rikthehet në Gjermani
Granit Xhaka mund të rikthehet përsëri në elitën e futbollit gjerman Bundesliga. Mesfushori shqiptar nuk po kalon periudhë të mirë tek klubi aktual Arsenal, ku ka pasur probleme të shumta me tifozët. Xhaka nuk është ...
E Dua Sportin | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Arsenali futet fuqishëm në garë për talentin Erling Haaland
Erling Haaland është njëri nga sulmuesit më të talentuar në Evropë. Norvegjezi ka shkëlqyer këtë edicion në elitën e futbollit austriak me gjigantin Red Bull Salzburg. 19-vjeçari ka zhvilluar 18 ndeshje këtë edicion mes ...
E Dua Sportin | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona rivalizon Realin për Raheem Sterling
Raheem Sterling mund të largohet nga Manchester City më shpejt se që është menduar. Sulmuesi anglez nuk ka arritur ende një marrëveshje për zgjatjen e kontratës me kampionët në fuqi të Anglisë. Kështu gjendjen e tij ...
E Dua Sportin | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Emery flet për gjendjen e Xhakës: Mund të luajë këtë javë ndaj Southamptonit
Granit Xhaka mund të rikthehet këtë fundjavë për të luajtur me Arsenalin. Ylli nga Kosova që prej 27 tetorit ka mbetur jashtë fushave për Arsenalin, pas problemeve që kishte me tifozët në ndeshjen ndaj Crystal Palace. ...
E Dua Sportin | para 9 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: Cuadrado dhe Juventusi së bashku deri në vitin 2022
Zyrtare: Cuadrado dhe Juventusi së bashku deri në vitin 2022
Juan Cuadrado e ka zgjatur qëndrimin e tij në Juventus deri në vitin 2022. Bianconerët i kishin filluar bisedimet me lojtarin për rinovim tash e një kohë. Ai ka treguar formë të mirë duke shënuar 15 gola dhe duke dhënë ...
E Dua Sportin | para 9 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

I shënoi dy herë Juventusit në Ligën e Kampionëve, kampionët e Italisë marrëveshje me Aleksei Miranchuk?
Sport Mediaset shkruan se Juventusi tashmë ka rënë dakord për një marrëveshje me Lokomotiva Moskën për yllin rus, Aleksei Miranchuk. Sipas medieve, Juve e kanë bllokuar Miranchukun për një transferim në verë të vitit ...
E Dua Sportin | para 11 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Suso ankohet: Unë jam 26-vjeç dhe nuk kam luajtur kurrë në Ligën e Kampionëve
Në një intervistë për Sky Italia, që do të transmetohet nesër, anësori spanjoll i AC Milan, Suso foli për Ligën e Kampionëve. Për kuqezinjtë, mbetet objektivi numër një për t’u rikthyer në këtë garë, megjithëse me ...
E Dua Sportin | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Gol që në ndeshjen e parë me Irlandën, djali i Rudi Vatës shkëlqen kundër Polonisë
U bë çështje e debatit mes Rudi Vatës, ish-kapitenit të Shqipërisë, dhe zyrtarëve të FSHF-së që mbulojnë sektorin e moshave të ekipeve kuqezi, më konkretisht Sulejman Memës. Vata deklaroi me tone të ashpra se djali i ...
E Dua Sportin | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Konferenca e parë për shtyp e Jose Mourinhos si trajner i Tottenham: Jam i lumtur, më i fortë dhe i motivuar
Jose Mourinho e ka bërë paraqitjen e parë si trajner i Tottenhamit, ku nuk kanë munguar pyetjet e shumta drejt tij. Përpara mediave angleze, trajneri portugez është shfaqur shumë i motivuar për këtë detyrë të re. “Jam ...
E Dua Sportin | para 13 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Juventusi i bashkohet garës për Dani Olmo
Juventusi është klubi i fundit i madh evropian që i është bashkuar garës për yllin e Dinamo Zagrebit, Dani Olmo. Olmo ka shkëlqyer në këtë fillim sezoni me klubin e madh kroat, duke shënuar gjashtë gola dhe duke dhuruar ...
E Dua Sportin | para 13 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Roma e harron Hysajn, kthen sytë kah mbrojtësi holandez Tete
Elseid Hysaj dukej se do t’i bashkohej Romës gjatë afatit kalimtar të janarit. Mirëpo klubi i madh italian duket se ka hequr dorë nga transferimi i reprezentuesit shqiptar. Napoli nuk dëshiron të ulë çmimin e tij dhe ...
E Dua Sportin | para 13 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Mauricio Pochettino kishe lënë një letër emocionuese për tu përshëndetur me lojtarët pas shkarkimit
Mauricio Pochettino e ka lënë një shënim lamtumirës dhe emocionues te lojtarët e skuadrës së Tottenham Hotspur pasi u shkarkua. The Sun ka raportuar ekskluzivisht se argjentinasi ka lënë një shënim për skuadrën e tij të ...
E Dua Sportin | para 13 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Emre Can pritet t’i bashkohet PSG-së në janar
Emre Can pritet të jetë futbollisti i parë i larguar nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori gjerman ka treguar haptazi se nuk është i lumtur tek bardhezinjtë dhe dëshiron largimin. Kampionët në fuqi ...
E Dua Sportin | para 13 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Një plumb në zarf dhe “e dimë ku jeton”, kërcënohet Antonio Conte
Një periudhë e vështirë, plot frikë dhe ankth për Antonio Conte. Trajneri i Inter është kërcënuar nga persona të panjohur, të cilët kishin dërguar në selinë e klubit zikaltër një zarf, që mbante një plumb dhe një letër. ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Rinovimi i Edi Reja, ja kur pritet të hidhen firmat në kontratën e re
Pas Edi Reja, rinovimi i kontratës me trajnerin e kombëtares konfirmohet edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Burime në qeverinë e futbollit në vend thanë për “Balkanëeb” se marrëveshja është arritur dhe se tani ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

De Ligt i reagon Kluivertit: Nuk jam penduar për transferimin te Juventusi
Mbrojtësi Matthijs de Ligt ka thënë se nuk pendohet që është bashkuar me Juventusin pasi Patrick Kluivert sugjeroi se duhet të kishte shkuar te Barcelona. ​​Legjenda holandeze e Barcelonës, Kluivert, deklaroi se ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona identifikon pasusin e Suarezit – Lautaro dhe Haaland objektivat kryesorë
Barcelona ka bërë Lautaro Martinezin dhe Erling Braut Haalandin objektivat e tyre kryesorë të transferimit të verës, pasi klubi nga Camp Nou kërkon një pasues të Luis Suarezit. Në moshën 32 vjeç, Suarez po i afrohet ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Xhaka paralajmëron Arsenalin: Nuk mund ta pranoj atë që më ka ndodhur, duhet të ketë një zgjidhje
Ylli shqiptar, Granit Xhaka po kërkon bisedime me Arsenalin për të zgjedhur krizën mes vete përpara afatit kalimtar të janarit. Xhaka shënoi gol në fitoren 6-1 të Zvicrës ndaj Gjibraltarit të hënën që i dërgoi ata në ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho i dorëzon Tottenhamit tre emrat e parë për t'i transferuar në janar
Trajneri i ri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho është duke synuar tre nënshkrime të mëdha në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit të njohur The Independent, 56-vjeçari portugez e bëri të qartë se ekziston një ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Redknapp: Liverpooli tashmë e ka fituar titullin në Ligën Premier
Trajneri i njohur anglez, Harry Redknapp ka thënë se Liverpooli tashmë e ka fituar titullin e Ligës Premier, edhe pse sezoni ende nuk është në gjysmë. Liverpooli ka një epërsi prej nëntë pikësh ndaj kampionëve të ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Pochettino, objektivi kryesor për trajner të Bayernit
Mauricio Pochettino është trajneri që pëlqehet më shumë nga drejtuesit e klubit gjerman, Bayern Munich. Bavarezët kanë shkarkuar nga detyra e trajnerit, kroatin Niko Kovac në fillim të këtij muaji. Hansi Flick ka marrë ...
E Dua Sportin | para 15 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Nga mbrojtja në sulm, Igli Tare shton “koloninë shqiptare” te Lazio
Jo vetëm Juventus. Në gjurmët e Marash Kumbullës është edhe Lacio. Sipas mediave italiane, klubi roman dhe drejtori i tij sportive, Igli Tare kërkojnë të marrin shërbimet e mbrojtësit të kombëtares shqiptare në fund të ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Pochettino nuk qëndron gjatë pa punë, në janar e pret pankina e Bayern
Largimi nga Tottenham ishte një goditje e rëndë për Maurizio Pochettino. Aspak suprizë, por mënyra se si erdhi ka lënë një shije të hidhur te trajneri argjentinas. Gjithsesi, ky zhgënjim do të kalojë shumë shpejt, pasi ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Shumë investitorë të interesuar për blerjen e Romës, Pallotta ia vendos çmimin klubit
Roma ka konfirmuar se ata kanë krijuar negociata me investitorët e rinj dhe James Pallotta thuhet se ka vendosur një çmim prej 800 milionë euro për shitjen e klubit. Grupi Friedkin raportohet se ka qenë i interesuar për ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Derbi i kryeqytetit në “Arenën Kombëtare”, Partizani me shkresë zyrtare
Shqipëri-Francë ishte ndeshje perfektë, momenti perfekt, për të inauguruar stadiumin e ri kombëtar. Organizatorët nxituan jo për të vënë në jetë këtë skenar, pavarësisht se stadiumi i ri, mbi të gjitha tapeti nuk ishte ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

FSHF-Reja, nuk ka më dyshime, italiani thyen heshtjen, flet për të ardhmen
Mungon konfirmimi zyrtar nga ana e FSHF-ës, por ti dhënë fund spekulimeve mendon vetë tekniku italian. Edi Reja konfirmon se ka arritur një marrëveshje të re me Federatën Shqiptare të Futbollin për rinovimin e ...
E Dua Sportin | para 18 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

City planifikon transferimin e Koulibalyt në janar
Manchester City është duke bërë gati një veprim të bujshëm për mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly. Pasi humbi shërbimet e Vincent Kompany verën e kaluar, trajneri i Cityt, Pep Guardiola e ka gjetur veten me më pak ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Milani bën ofertën, Ibrahimovicit i mbetet të vendos
Topi është në anën e Zlatan Ibrahimovicit, pasi Milani raportoi se i ka ofruar një marrëveshje gjashtë mujore me një mundësi për të zgjatur kontratën për një vit shtesë, me vlerë totale gjashtë milionë euro. 38-vjeçari ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Dzeko tejkalon Mandzukicin në listën e dëshirave të Unitedit
Manchester Unitedi raportohet se po shënjestron sulmuesin e Romës, Edin Dzeko, pasi ata nuk janë të bindur për sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic. Muajve të fundit është folur shumë për një interesim dhe kalim të ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Aubameyang shtyn bisedimet për kontratë të re, në pritje të Barcelonës
Kapiteni i ri i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang po mendon transferimin shokues te Barcelona. Klubi katalunas ka qenë i lidhur me një veprim për Aubameyangun, i cili mbetet jashtë kontratës në Emirates në vitin ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Mane: Çfarë të them për Kloppin, është më i miri në botë
Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane nuk ka dyshime se menaxheri Jurgen Klopp është më i miri në botë. Mane dhe Klopp kanë ndihmuar Reds të bëhen në një nga forcat kryesore në futbollin botëror, duke përfunduar dy herë ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Lewandowski: Nuk ndihem si 31-vjeçar, më e mira ime ende nuk ka ardhur
Robert Lewandowski është duke shijuar një fillim të jashtëzakonshëm të sezonit me Bayern Munichun, por insiston se ka vend që ai të përmirësohet edhe më tej. Reprezentuesi polak ka 23 gola në 18 ndeshje të klubit deri ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Festoi duke përqeshur Real Madridin, Bale shpëton pa u ndëshkuar nga Zidane
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka refuzuar të ndëshkojë Gareth Bale pas festimit të tij të çuditshëm me flamur duke u tall me klubin spanjoll. Anësori sulmues 30-vjeçar i Uellsit ndihmoi skuadrën e tij të ...
E Dua Sportin | para 22 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Milani nis bisedimet për rikthimin e Ibrahimovicit
Milani ka hapur bisedimet me Zlatan Ibrahimovicin për një rikthim të mundshëm të sulmuesit veteran në Serie A. Mediumet Sky Sport Italia dhe ANSA raportojnë që Milani foli me agjentin Mino Raiola rreth mundësisë për të ...
E Dua Sportin | para 22 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona hyn në garë për Pochettinon
Mauricio Pochettino ka përfunduar në radarin e klubit të madh katalunas, Barcelona. Pochettino është pa punë tani pasi u shkarkua nga detyra te Tottenhami gjatë ditës së martë. Por, ai si duket nuk do të mbetet pa punë ...
E Dua Sportin | para 22 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Si do të luajë Tottenhami nën drejtimin e Jose Mourinhos në sezonin e ardhshëm me transferimet që do të bëhen
Tottenham e ka emëruar në krye të skuadrës, Jose Mourinhon, pasi e shkarkoi Mauricio Pochettinon. Mourinho ka fituar 25 trofe të ndryshëm me Porton, Interin, Chelsean, Real Madridin dhe Manchester Unitedin. Por sot ...
E Dua Sportin | 21-Nov-2019 00:00 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Can: Situata ime te Juve duhet të ndryshojë
Mesfushori i Juventusit, Emre Can ka thënë se situata e tij duhet të ndryshojë, pasi aktualisht ai po punon shumë dhe e dëshiron qëndrimin në klub. Emre Can nuk pëlqehet nga Maurizio Sarri edhe aq shumë këtë sezon, duke ...
E Dua Sportin | 21-Nov-2019 00:00 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Nuk është më Rui Faria krahu i djathtë i Jose Mourinhos: Njihuni me ndihmësin e ri Joao Sacramento, që do të jetë me portugezin në Tottenham
Jose Mourinho është trajneri i i ri i Tottenham Hotspur, ndërsa me vete do ta ketë një asistent të ri. Bëhet fjalë për Joao Sacramento, një 30 vjeçari relativisht i panjohur në botën e futbollit. Jose Mourinho njihet ...
E Dua Sportin | 21-Nov-2019 00:00 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Igli Tare e do Vedat Muriqin, por oferta e Lazios konsiderohet e ulët
Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka tërhequr vëmendjen e drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare. Shtatë gola në njëmbëdhjetë ndeshje në Superligën turke dhe emri i tij ka përfunduar në listat e shumë klubeve të ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 22:00 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Manchester United e vëzhgon, Roma ia vë çmimin Zaniolos
Roma e ka vlerësuar, Nicolò Zaniolo, me çmimin prej 80 milionë eurove. 20-vjeçari po pëlqehet shumë dhe ka tërhequr interes nga klube të ndryshme në Itali dhe jashtë saj. Kohët e fundit u raportua se skuadra angleze e ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 22:00 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Pochettino nuk do të mbetet gjatë pa punë, tri klube i vihen pas menjëherë
Të martën Tottenhami befasoi të gjithë kur doli me komunikatë për media duke e zyrtarizuar shkarkimin nga posti i trajnerit, Maurizio Pochettinon. Një ditë më pas (sot) në vend të tij u zyrtarizua Jose Mourinho. ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 22:00 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Nuk kanë parë asnjë qindarkë me sy, dy lojtarët e huaj largohen nga Flamurtari!
Kriza e Flamurtarit është e skajshme, e frikshme dhe e zgjatur! Një krizë që vijon nga sezoni në sezon, premtime fasadë nga ana e administratorit Idrizi që çdo ngër ia përplas Bashkisë Vlorë teksa lojtarët nuk paguhen. ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 20:02 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Cassano: Interi do ta fitojë Serien A
Antonio Cassano thotë se Interi do të fitojë mbi Juventusin në ‘luftën’ për Scudetto këtë sezon. Juve i ka fituar tetë titujt e fundit në Serie A dhe aktualisht është lider në kampionat me Interin që ka një pikë më pak. ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 19:59 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho mban stërvitjen e parë si trajner i Tottenhamit, premton punë dhe pasion
Jose Mourinho e ka mbajtur stërvitjen e parë dhe është takuar me lojtarët, ndërsa ka premtuar pasion dhe punë te Tottenhami. Ish-trajneri i Manchester United tha nuk mund të jetë më i lumtur që është emëruar në kryes ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 19:59 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Gareth Bale dhurata e parë për Jose Mourinhon te Tottenhami
Gareth Bale mund të jetë dhurata e parë në afatin e janarit për Jose Mourinhon. Trajneri portugez sot është zyrtarizuar në stolin e Tottenham, duke e zëvndësuar Mauricio Pochettinon. Sulmuesi uellsian i ka prishur ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 19:59 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Milani pretendon tre lojtarë me kosto zero në afatin kalimtar veror
Gjiganti i Serie A, AC Milan janë të interesuar për tre lojtarë që do të mbesin të lirë në verën e vitit 2020. Calciomercato.com shkruan që klubi kuqezi do të ndjek strategji me shpenzime të vogla, por me emra të ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 19:59 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ardhja e Ronaldos, ka rritur kërkesat për rritje page te Juventusi
Prania e yllit portugez, Cristiano Ronaldo në dhomën e gjigantëve të Serie A, Juventus, ka rritur kërkesat për pagë të lojtarëve. Klubi ka qenë duke punuar në disa rinovime së fundmi, ku lojtarët kanë kërkuar rritje ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 17:59 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho do të fitojë dyfishë më shumë se sa Pochettino te Tottenhami
Mourinho do të fitojë dyfishë më shumë se sa Pochettino te Tottenhami
Mauricio Pochettino nuk është më trajner i Tottenhamit dhe vendin e tij do ta zë Jose Mourinho. Mopurinho i ka fituar tre tituj të Ligës Premier, si dhe dy në Serie A dhe një në La Liga. Portugezi do të ketë punë me ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 17:59 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Moratti: I lumtur për Mourinhon, por ëndrra e të gjithëve është ta shohim përsëri te Interi
Massimo Moratti ka thënë se është shumë i lumtur për rolin e ri të Jose Mourinho në Tottenham, por shton se është ëndrra e të gjithëve është ta shohin përsëri në Inter. Mourinho mori rolin e trajnerin te Tottenhami pasi ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 16:01 | 235 artikuj te ndërlidhur »

Neymari paralajmëron Realin: Jam gati për ndeshjen e Ligës së Kampionëve
Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, ka paralajmëruar rikthimin në fushat e blerta pas shërimit nga lëndimi. Kapiteni i Brazilit ka besim se është i aftë për takimin e PSG-së në Ligën e Kampionëve ndaj Real Madridit. ...
E Dua Sportin | 20-Nov-2019 16:01 | 37 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved