ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 09:46

Dritare
Rama: Ja harta e investimeve për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në gjithë Shqipërinë!
Rama: Ja harta e investimeve për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në gjithë Shqipërinë!
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar një video ku tregon hartën e investimeve të qeverisë, për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në zonat rurale të vendit nga veriu në jug. Sipas të dhënave të ...
Dritare | para 59 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Ja si do të jetë moti sot!
Orët e para të ditës së sotme paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat më të dukshme paraqiten në zonat veriperëndimore, Mesdita dhe pasditja parashikohen të kenë shtim të vranësirave në të gjithë ...
Dritare | para 59 min | 123 artikuj te ndërlidhur »

Meta tregon telefonatën me ish-ministrin:  Më tha fol me rrugën e Elbasanit!
I ftuar në emisionin “Open”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka kujtuar debatet për Reformën në Drejtësi, kur ai ishte kryetar Kuvendi. Ndërkohë, Meta kujton edhe telefonatën që kishte bërë dikur me ish-ministrin e ...
Dritare | para 9 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë fshihet në videon e presidentit? Gazetarët japin detajet
Situata politike është tensionuar këto ditë, sa i përket Gjykatës Kushtetuese, në përplasjen mes Presidentit, Qeverisë dhe KED-së. Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohej dhe një video, me fakte ...
Dritare | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Foto/ Alketa Vejsiu, ylli i mbrëmjes në “Dance with me”
Foto/ Alketa Vejsiu, ylli i mbrëmjes në “Dance with me”
Sot u transmetua puntata e radhës e reality show-t “Dance with me 6”, në Tv Klan. Ky show fantastik, prej 6 sezonesh drejtohet nga moderatorja e dashur për publikun, Alketa Vejsiu. Kërcime, thashetheme, veshje superyll ...
Dritare | para 9 ore |

Meta mbledhje me LSI: Ja çfarë tha!
Duket se deklarata për luftë e presidentit Meta, nuk ka qenë thjesht një kërcënim. Ai ka zbarkuar në selinë e LSI-së ku nuk dukej prej kohësh. Ja çfarë u diskutua! Meta: Jemi mbledhur sot këtu shokë, që të marrim masa ...
Dritare | para 9 ore |

Meta përplaset me Bushatin: President kukull, do të ishte më mirë të jepnit dorëheqjen!
Presidenti Meta është përplasur keq me gazetarin, Andi Bushati në emisionin “Open”. Analisti i tha Metës se mund të bënte një shërbim më të mirë në qoftë se do të jepte dorëheqjen. “Jam dakord me presidentin kur thotë ...
Dritare | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

NYT, 1982 / Nga urimi i ngrohtë i Andropovit, te rikthimi i 36 milionë dollarëve flori. Lufta e heshtur e sovjetikëve dhe SHBA, për Shqipërinë!
Në këtë artikull të New York Times, të botuar plot një vit pas – siç shkruan gazeta amerikane – “vrasjes apo vetëvrasjes” së ish Kryeministrit Mehmet Shehu, dalin qartë përpjekjet e hershme të Departamentit të Shtetit ...
Dritare | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kemi nevojë për gazetarinë, për ta çuar njerëzimin një nivel më lart!
Eshtë një paradoks i kësaj kohe që jetojmë. Ne kemi një univers të gjerë informacioni në majë të gishtave, megjithatë vazhdojmë të përpiqemi, për të kuptuar forcat që i japin formë botës tonë. Nga Marc Benioff* Vetë ...
Dritare | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Meta sulmon edhe ambasadorin e BE: Ia thashë në sy
Kreu i shtetit, Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Open” ka folur për vendimin e shpalljes non grata të ambasadorit të OSBE-së, Bernd Boshard. Meta tha ndër të tjera që disa ambasadorë janë bërë si lecka e kryeministrit ...
Dritare | para 11 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Meta: Asnjë vagabond ndërkombëtar nuk mund të më shantazhojë!
Nga emisioni “Open”, në Top Channel, kreu i shtetit Ilir Meta ka thënë se, kryeministri Rama dhe ambasadorët janë përgjegjës për dështimin e Reformës në Drejtësi. Ndërsa përdor termin “vagabondë ndërkombëtarë”, Meta ...
Dritare | para 11 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Luftë për shtëpinë dhe truallin e Vaçe Zelës në Lushnje. Ish-drejtori i Hipotekës pranon ryshfet 1 milionë lekë
Fiks Fare denoncoi skandalin e radhës të pronave në Lushnje, ku kësaj here “lufta” bëhet për shtëpinë dhe truallin e këngëtares së famshme Vaçe Zela. Familja e saj përfitoi një truall në qendër të Lushnjes, me vendime ...
Dritare | para 11 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti: Hetim ndërkombëtar për ata që mbrojnë Dvoranin
Kreu i shtetit, Ilir Meta tha në “Open”, se të gjithë ata që mbrojnë kreun e KED-it, Ardian Dvorani janë të korruptuar. Meta tha se, do të kërkojë hetim ndërkombëtar për ata që mbrojnë Dvoranin. “Unë do kërkoj hetim ...
Dritare | para 11 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Meta: Ardian Dvoranin do ta bëj shembull
I ftuar në emisionin “Open”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka thënë se, kreu i KED-it Ardian Dvorano do të bëhet shembull. Sipas Metës, Dvorani do të jetë i vetmi shembull që pritet për të rikthyer besimin te Reforma në ...
Dritare | para 11 ore | 43 artikuj te ndërlidhur »

Nikoll Lesi: Meta ka video seksuale të një diplomati me zyrtaren e Ramës
Nikoll Lesi shkruan në gazetën e tij se, presidenti Ilir Meta do të shpallë “non grata” edhe një ambasador tjetër. Ai tha se, Meta ka një video të tij, duke bërë seks me një zyrtare të shtetit shqiptar. “Burime të ...
Dritare | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi i datës 19 nëntor 2019
Horoskopi i datës 19 nëntor 2019
Dashi Gjatë kësaj dite do jeni shpesh me nerva dhe gjërat nuk do iu ecin ashtu si keni dashur. Nëse jeni në një lidhje, mirë është t’i dëgjoni me kujdes këshillat që do iu jepen sepse do e keni vërtet të nevojshme. Të ...
Dritare | para 13 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti non grata i Shqipërisë dhe parëndësia e tij
Nga Mero Baze Ambasadori Borchard e ka një privilegj krahasuar me të tjerët. Ai nuk ka për të qenë më dëshmitar në takimet e presidentit tonë me ambasadorët e tjerë të Perëndimit në Tiranë. Nuk do të dëgjojë më skenarë ...
Dritare | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Jeta sekrete e murgeshave dhe preceptimet tona të gabuara!
Jeta sekrete e murgeshave dhe preceptimet tona të gabuara!
Unë gjithmonë kam qenë e apasionuar për njerëzit që zgjedhin të jetojnë jetë radikale. Isha kurioze të dija se çfarë fshihej në Konventin e Murgeshave. Në Romë, në qytetin tim, është e zakonshme të shohësh murgesha duke ...
Dritare | para 13 ore |

Imami denoncon gruan që e përndiqte: Të lutem më lër të qetë, nuk mban më ujë pilafi
“Të lutem më lër të qetë nuk mban më ujë pilafi”. Këto janë fjalët e imamit të “Rrugës së Kavajës”, në Tiranë, Ahmet Kalaja pasi një qytetare e bezdiste tashmë prej tre vitesh. Kalaja tregon se gruaja e bezdiste ...
Dritare | para 13 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Reagimi i francezëve dje në stadium pas incidentit me himnin: Ndjesë për refuzimin e Macron
Ndeshja e së dielës Shqipëri- Francë la hapësirë për të folur jo vetëm për ndeshjen por shumë më tepër. Stadiumi, tifozët, himni francez,reagimet dhe në fund sigurisht rezultati. Megjithatë si rrallë herë më parë u vu ...
Dritare | para 13 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Foto/ Të gjithë sytë te Kate Middleton, në eventin mbretëror!
Foto/ Të gjithë sytë te Kate Middleton, në eventin mbretëror!
Duka dhe Dukesha e Kembrixhit mahnitën teksa mbërritën në teatrin “Palladium”, në eventin “Royal Variety Performance”, në Londër. Ky event spektakolar zhvillohet çdo vit, qoftë në Londër ose në ndonjë teatër tjetër në ...
Dritare | para 13 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Meta e shpalli non grata, reagon Boshard
Pasi kreu i shtetit, Ilir Meta e shpalli non grata, ka reaguar edhe ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Bernd Boshard. Ndërsa po hynte në selinë e PD-së, Boshard u pyet nga gazetarët për vendimin që kishte marrë Meta. ...
Dritare | para 13 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Aulona Musta-Rezarta Shkurtës: S’do të ngopem kurrë duke të të rrahur
Aulona Musta-Rezarta Shkurtës: S’do të ngopem kurrë duke të të rrahur
Këngëtarja Rezarta Shkurta, sot feston datëlindjen. Urime dhe dhurata të shumta ka marrë Rezarta në këtë ditë të veçantë. Por tani ne do të veçojmë urimin që mori nga gazetarja, Aulona Musta, pasi ishte shumë ...
Dritare | para 14 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, lë spitalin Rrumi
Aleksandër Laho është transportuar me autoambulancë për në banesën e tij. Prej 18 ditësh, Laho ose siç njihej ndryshe me nofkën “Rrumi”, ndodhej në Spitalin e Durrësit, pasi u plagos në atentatin që iu bë prokurorit ...
Dritare | para 14 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Mbretëresha Elizabet ka 100% besim te princi Andrew, edhe pas skandaleve
Mbretëresha Elizabet ka 100% besim te princi Andrew, edhe pas skandaleve
Mbretëresha dhe mbretër të tjerë i kanë thënë princit Andrew se e mbështesin dhe e besojnë atë 100 për qind pas intervistës për BBC. Duka i Jorkut thuhet se ka marrë mbështetjen e së ëmës gjatë intervistës në Newsnight, ...
Dritare | para 15 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Si ndryshon jeta kur zgjohesh herët, në mëngjes!
Si ndryshon jeta kur zgjohesh herët, në mëngjes!
Zgjimi i mëngjesit, një nga makthet e të gjithëve. Ju e vendosni alarmin çdo 5 minuta, dhe si përfundim zgjoheni vonë dhe po ashtu mbeteni vonë për punë. Nëse zgjoheni në orën 08:00 për të shkuar në punë në orën 09:00, ...
Dritare | para 15 ore |

Meta takon delegacionin e Asamblesë së OSBE: Shqipëria ka mundësinë që të japë një kontribut thelbësor
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, të kryesuar nga Presidenti i Asamblesë, George Tsereteli, dhe Sekretari i Përgjithshëm, Roberto ...
Dritare | para 15 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Pyesni Venecian për Kushtetuesen/Presidenca për zëdhënësen e BE: Lexo shqip, mos u përdor nga rilindja
Pyesni Venecian për Kushtetuesen/Presidenca për zëdhënësen e BE: Lexo shqip, mos u përdor nga rilindja
Në një deklaratë për Euronews Albania, zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic, tha se nuk i takon Bashkimit Evropian të vlerësojë përputhshmërinë e hapave të ndërmarrë, në lidhje me emërimin e anëtarëve të Gjykatës ...
Dritare | para 15 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Makina përplas për vdekje këmbësorin, në Elbasan
Aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan. Një 47-vjeçar ka përplasur për vdekje një këmbësor rreth 60 vjeç. “Në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, shtetasi L.K., 47 vjeç, banues në ...
Dritare | para 15 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Pamundësia e Metës të përzërë Boshardin dhe arsyeja e hapit
Nga Dritan Hila Shpallja non grata e ambasadorit të OSBE-së Boshard nga presidenti Meta, nuk ka asnjë vlerë në kuptimin institucional të fjalës. Ai që i shpall non grata përfaqësuesit diplomatikë të një vendi apo ...
Dritare | para 15 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

E përplas makina, vdes çiklisti te Mali i Robit
Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme, por këtë herë të Mali i Robit. Një automjet ka përplasur një çiklist, i cili ka ndërruar jetë menjëherë. “Rreth orës 17:40 në rrugën dytësore të Malit të Robit, ...
Dritare | para 15 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Ja si të llogarisni se kur duhet të shtriheni për të fjetur!
Ja si të llogarisni se kur duhet të shtriheni për të fjetur!
Sa keni fjetur mbrëmë? Po një natë më parë? Ndoshta nuk i mbani shënim oraret e gjumit, por një gjumë i mirë është shumë i rëndësishëm për shëndetin. Ndoshta nuk e vini re, por sasia e gjumit mund të ndikojë çdo gjë nga ...
Dritare | para 15 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Lista me emrat kandidatë për kryeprokuror të vendit, mbërrin të mërkurën në parlament. Ja procedura!
Të mërkurën do të mbërrijë në parlament lista me emrat e kandidatëve për kryeprokuror të vendit. Pasi lista dërgohet në parlament, Kuvendi ka 30 ditë kohë të votojë prokurorin e përgjithshëm. Nëse dështon votimi në ...
Dritare | para 16 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Situatat më qesharake që janë ruajtur në një foto!
Situatat më qesharake që janë ruajtur në një foto!
Përpjekja për të bërë një foto perfekte, si në instagram nuk është fort e thjeshtë. Ndonëse duket e lehtë, ne ju dëshmojnë, se në këto raste jo vetëm që nuk është shkrepur një foto e mirë, por përkundrazi. Në raste ...
Dritare | para 16 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Fermeri ngatërron emrin e Bashës me kryeministrin Rama/ I drejton atij vetëm një pyetje
Kreu demokrat Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me fermerët në Lezhë. Por në një moment të bisedës, një nga fermerët që mori mikrofonin për t’i drejtuar ankesat e tij kreut demokrat, ngatërroi emrin duke i thirrur ...
Dritare | para 17 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Krerët e opozitës jashtë parlamentare, nesër takim me Metën
Krerët e opozitës jashtë parlamentare do të zhvillojnë ditën e nesërme një takim me presidentin Meta. Në këtë takim që do të zhvillohet në orën 09:00 në presidencë, pritet të marrin pjesë kryetari i PD Lulzim Basha, ...
Dritare | para 17 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Meta shpall ‘non grada’, ambasadorin Borchardt
Presidenti i vendit Ilir Meta, ka shpallur ‘non grada’, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt. Në shkresën e presidencës, thuhet se ambasadori ka vënë në diskutim dekretin e kreut të shtetit, për zgjedhjet ...
Dritare | para 17 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Letër psikologes/ Jam e dëshpëruar, përjetoj gjendje ankthi
Letër psikologes/ Jam e dëshpëruar, përjetoj gjendje ankthi
Përshëndetje, unë që po ju shkruaj jetoj e punoj në një qytet jo shumë larg Tiranës , jam me arsim të lartë e punoj në një institucion shtetëror. Kam dy fëmijë një djalë 6 vjeç dhe një vajzë 2 vjeçare. Kam pasur një ...
Dritare | para 17 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Javier Bardem flet për fëmijërinë dhe nënën e tij: Një aktore në vitet 60’ respektohej më pak se një kurvë!
Javier Bardem flet për fëmijërinë dhe nënën e tij: Një aktore në vitet 60’ respektohej më pak se një kurvë!
Ai sot është një nga aktorët më të vlërësuar të Hollivudit dhe i preferuar nga shumë femra falë pamjes së tij. Javier Bardem, në një intervistë për “The Talks” ka folur për fëmijërinë dhe marëdhënien me nënën e tij, ku ...
Dritare | para 17 ore |

Çfarë po e mban peng Vettingun në Shqipëri?
“Reforma më e madhe gjyqësore që nga rënia e komunizmit, një shembull i mirë për pjesën tjetër të shteteve të Ballkanit Perëndimor që janë në procesin e integrimit europian dhe luftë pa frikë kundër korrupsionit dhe ...
Dritare | para 18 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

U ndjemë të kërcënuar. Ishin burra, jo gra/Ambasadori i OSBE flet për incidentin me banorët e Unazës së Re
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt në një intervistë për “Panorama.al” ka sqaruar incidentin që shkaktoi jo pak debate me banorët e Unazë së Re. Borchardt në rrëfimin e tij, flet për momentin ku sëbashku me ...
Dritare | para 18 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Pse nuk e pret askush në SHBA gruan e Ilir Metës?
Nga Spartak Ngjela Askush nuk po ia hap derën në Amerikë gruas së Ilir Metës. Kurse Meta, ende reziston për të dëmtuar Shqipërinë. Është i pushuar. Këtë nuk do që ta kuptojë, dhe mendon se mund të blejë politikën e ...
Dritare | para 18 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Ja si i komenton Basha, thirrjet Rama Ik në stadium!
Kreu opozitar Lulzim Basha, në një takim me fermerët e Lezhës, në kuadër të turit të tij “Rrugëtimi për Shqipërinë”, komentoi edhe ngjarjen e mbrëmshme në stadiumin e ri Air Albania, ku një grup tifozësh brohoritën ...
Dritare | para 18 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Ja si mund ta përdorni një qiri për të  zhdukur papastërtitë në shtëpi!
Ja si mund ta përdorni një qiri për të  zhdukur papastërtitë në shtëpi!
Mbase qirinjtë i keni përdorur vetëm për dekorim, por ai ka edhe disa funksione të tjera. Me pak kosto, qirinjtë e bardhë, bëjnë mrekulli kur vjen puna te papastërtitë e shtëpisë. Kështu do t’i lehtësoni shumë punë ...
Dritare | para 18 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Familja e Redi Jupit të vetmit shqiptarë në stadium, në krahun e Francës!
Familja e Redi Jupit të vetmit shqiptarë në stadium, në krahun e Francës!
Familja e madhe e Redi Jupit, e ndoqi përballjen e mbrëmshme të Shqipërisë me Francën, live në Stadiumin Kombëtar, Air Albania. Por ndryshe nga shumica e shqiptarëve, që ishin pozicionuar në krahun e kuqe e zinjve, ...
Dritare | para 18 ore | 329 artikuj te ndërlidhur »

Propozimet ndrydhin lirinë e medias online/ Tre anëtarët e AMA-s hedhin poshtë projektligjin e qeverisë
Tre anëtarë të këshillit të AMA-s, votuan kundër kalimit në Parlament të projektligjit “Për shërbimet e medias në Republikën e Shqipërisë”. Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj argumentuan qëndrimin e tyre se ...
Dritare | para 18 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Rezarta Shkurta feston ditëlindjen, ja dhurata më e bukur që ka marrë!
Rezarta Shkurta feston ditëlindjen, ja dhurata më e bukur që ka marrë!
Këngëtarja Rezarta Shkurta, sot feston ditëlindjen. Urimet në fakt kanë nisur që para se të shënojë ora katër zero. Të voglës së saj, Herës, nuk iu priste ndaj ishte e para që i bëri surprizën Rezartës. Asnjë dhuratë e ...
Dritare | para 20 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Gazetarja shtatzënë ende në punë/ Raporton ndeshjen nga Stadiumi Kombëtar
Gazetarja shtatzënë ende në punë/ Raporton ndeshjen nga Stadiumi Kombëtar
Gazetarja e sportit Vilma Masha, së shpejti do të bëhet nënë për herë të parë. Pas një viti martese, ajo do të sjellë në jetë një vajzë. Por, ndonëse në muajt e fundit, ajo ende nuk është shkëputur nga puna. Mbrëmjen e ...
Dritare | para 20 ore | 138 artikuj te ndërlidhur »

Në një intervistë me ndjekësit Arbana Osmani i tha të gjitha për jetën e saj, librin, Eduardin dhe Xhemin!
Në një intervistë me ndjekësit Arbana Osmani i tha të gjitha për jetën e saj, librin, Eduardin dhe Xhemin!
Arbana Osmani pati një sukses të padiskutueshëm me librin e saj “Receta për 5 minuta”. Stenda e saj në Panairin e Librit, përgjatë 4 ditëve ishte gjithmonë plot. Njerëzit mbanin radhën jo vetëm për të blerë librin e ...
Dritare | para 20 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Për herë të parë të tre në udhëtim/ Alfio dhe Fatma postojnë fotot nga pushimet!
Për herë të parë të tre në udhëtim/ Alfio dhe Fatma postojnë fotot nga pushimet!
Kuzhinieri i njohur Alfio Rrotani dhe moderatorja e ëmbël Fatma Methasani, së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ata po i shijojnë këto ditë deri në maksimum, duke iu përkushtuar njëri-tjetrit. Këtë herë ata ...
Dritare | para 20 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved