ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 06:16

Bordo
Jennifer Aniston paska qenë shumë e mbushur; për të marrë rolin tek “Friends“ i kërkuan të hiqte 14 kilogramë!
Jennifer Aniston paska qenë shumë e mbushur; për të marrë rolin tek “Friends“ i kërkuan të hiqte 14 kilogramë!
Njihet si aktorja me njërin prej trupave më të bukur në Hollivud. Por përpara së të bëhej e famshe 22 vjet më parë, Jennifer Aniston nuk e vriste shumë mendjen për peshën. Sic rrëfeu së fundi, ka qenë shumë me e mbushur ...
Bordo | para 6 ore |

Ismail Kadare fiton cmimin ‘Pak Kyongni 2019’ në Korenë e Jugut: në garë, 350 autorë!!!
Ismail Kadare fiton cmimin ‘Pak Kyongni 2019’ në Korenë e Jugut: në garë, 350 autorë!!!
Gara zgjati një vit rresht mes 350 autorëve të shquar botërorë. Në fund, juria e cmimit “ Pak Kyongni“ në Korenë e Jugut u dorëzua përpara penës së Ismail Kadaresë. “Punimet e Kadaresë“, – thuhet ne njoftimin e bërë nga ...
Bordo | para 9 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Floriana Garo në fundin e shtatzanisë, moderatores i paska rënë një nur….!!!!
Floriana Garo në fundin e shtatzanisë, moderatores i paska rënë një nur….!!!!
Floriana Garo është në fundin e shtatzanisë së saj të dytë, dhe përmes një fotoje të postuar në “Instagram`, tregoi barkun e rrumbullakosur. Moderatorja dukej kaq bukur; këto foto treguan qartë se shtatzania jo vetëm ...
Bordo | para 11 ore | 190 artikuj te ndërlidhur »

Fotot nudo të Dianës; ja sa e ka vuajtur William asokohe!
Fotot nudo të Dianës; ja sa e ka vuajtur William asokohe!
Në vitin 1996 në mediat e huaja qarkulluan disa foto topless të Princeshë Diana, e duket se ai që e ka vuajtur më shumë këtë fakt ka qenë djali i saj i madh William. Në atë kohë, ai ishte vetëm 14 vjeç. Editori i ...
Bordo | para 12 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

U nda nga Stresi, por cfarë bëri publikisht Kejsi për prindërit e tij!
U nda nga Stresi, por cfarë bëri publikisht Kejsi për prindërit e tij!
Ndarja e tyre bëri shumë bujë, aq më tepër që Kejsi u duk se e mbështeti edhe gjatë periudhës së vështirë së tij prapa hekurave. Por pas ndarjes, ajo hoqi cdo gjurmë të tij nga profilet e veta në rrjetet sociale, duke ...
Bordo | para 12 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Ivanka shkëlqen me veshjen e fundit, “eklipson“ Melanian!
Ivanka shkëlqen me veshjen e fundit, “eklipson“ Melanian!
Melania Trump ka arritur të krijojë një imazh krejt të ri të saj që kur u bë Zonjë e parë e Amerikës; në fillim mjaft stilistë nuk deshën që ta vishnin, sepse kundërshtonin idetë e të shoqit, por sot ajo u tregoi se ka ...
Bordo | para 13 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Çizmet më të bukura Chelsea që duhet ti shtoni patjetër në garderobën tuaj këtë vjeshtë
Çizmet më të bukura Chelsea që duhet ti shtoni patjetër në garderobën tuaj këtë vjeshtë
Çizmet Chelsea kanë qenë gjithnjë miket e vjeshtës pasi janë perfektë për çdo rast. Pak rëndësi ka nëse ju pëlqen vetëm e zeza apo dëshironi të keni një palë çizme që të dallojnë nga të tjerat , mjafton të kërkoni dhe ...
Bordo | para 15 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ndahet pasuria e artistit të ndjerë; në pjesë edhe miqtë
Ndahet pasuria e artistit të ndjerë; në pjesë edhe miqtë
Artisti Mac Miller ndërroi jetë pak muaj më parë duke tronditur mbarë publikun. Ish-i dashuri i këngëtares Ariana Grande u nda nga jeta në moshën 26-vjeçare për shkak të mbidozës së fentanilit, kokainës dhe alkoolit. Së ...
Bordo | para 15 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Shhh, mos tregoni që i mësuam! Gjërat që djemtë vënë re në fshehtësi tek një vajzë!
Shhh, mos tregoni që i mësuam! Gjërat që djemtë vënë re në fshehtësi tek një vajzë!
Mendohet se burrat nuk u kushtojnë vëmendje detajeve të vogla tek gratë, por shohin thjesht gjërat sipërfaqësore. Në fakt nuk është plotësisht e vërtëtë. Ato shpesh u kushtojnë rëndësi gjërave që neve as nuk na shkojnë ...
Bordo | para 15 ore |

Dikur emigrantë në Greqi; Këngëtarja shqiptare: “Të gjithë habiteshin me punën e mamit”
Dikur emigrantë në Greqi; Këngëtarja shqiptare: “Të gjithë habiteshin me punën e mamit”
Familja e këngëtares Evi Reçi shumë vite më parë u detyrua të emigroi nga vendi në drejtim të Greqisë dhe më pas Italisë. Pikërisht për këtë temë ka folur ditën e sotme në emisionin “Rreze dielli” Evi e cila është ...
Bordo | para 17 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“MALLKIMI” SOKOL BALLA përndjek sërish Rudina Xhungën, e largon edhe nga News 24?!
“MALLKIMI” SOKOL BALLA përndjek sërish Rudina Xhungën, e largon edhe nga News 24?!
Tingëllon e çuditshme por Rudina Xhunga duket se ‘përndiqet’ në karrierë nga gazetari Sokol Balla. Ky i fundit e ka ndjekur këmba-këmbës Xhungën për gati dy dekada saqë të krijohet ideja se tashmë kjo është kthyer si ...
Bordo | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

9 vite martesë; psikologia e njohur bën dedikimin e ëmbël për bashkëshortin artist!
9 vite martesë; psikologia e njohur bën dedikimin e ëmbël për bashkëshortin artist!
Duket se është një datë e shënuar 18 shtatori për çiftin Denata Toçe e Arben Skënderi. Në mesin e shtatorit të vitit 2010, dyshja kurorëzoi historinë e dashurisë nëpërmjet një ceremonie dasme, të cilën psikologia e ...
Bordo | para 19 ore |

Kostumi i bardhë oversize i Rihanna-s është doza e modës që ju duhet sot
Kostumi i bardhë oversize i Rihanna-s është doza e modës që ju duhet sot
Rihanna nuk është e panjohur për zgjedhjet e saj të modës apo surprizat që i bën fansave me veshje. E veshur e gjitha me të bardha Riri mbërriti për të moderuar Masterclass-in e Fenty Beauty në Korenë e Jugut. ...
Bordo | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kush është 23-vjeçarja? Harron Dua Lipën, Isaac Carew nis lidhjen me një tjetër vajvë VIP
Kush është 23-vjeçarja? Harron Dua Lipën, Isaac Carew nis lidhjen me një tjetër vajvë VIP
Isaac Carew, ish-i dashuri i Dua Lipës, ka lënë pas historinë e dashurisë me këngëtaren me origjinë shqiptare pasi ka nisur një romancë të re. Modelin britanik është shfaqur së fundmi në krahët e një tjetër femra t ...
Bordo | para 20 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i Horoskopit, datë 18 shtator 2019
Dashi Në sferën sentimentale është një periudhë e bukur, marrëdhëniet e filluara gjatë kësaj periudhe do të jenë shumë të suksesshme. Propozimet mund të arrijnë në punë, dikush do të vendosë të vlerësojë detyra të reja. ...
Bordo | para 21 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Kate Middleton shtatzënë për herë të katërt??  Sinjalet që tregojnë se po mbërrin një tjetër fëmijë në familjen mbretërore!
Kate Middleton shtatzënë për herë të katërt??  Sinjalet që tregojnë se po mbërrin një tjetër fëmijë në familjen mbretërore!
Një “baby royal“ I ri duket se po mbërrin e në media, tregohet dhe gjinia e tij. Sipas shtypit britanik, është një vajzë. “Sekretin“ e paska nxjerrë Charlotte që u ka treguar shokëve të klasës se “mami po pret një vajzë ...
Bordo | 17-Sep-2019 23:51 | 12 artikuj te ndërlidhur »

Monica zbulon gjininë e fëmijës, Loriku në qiellin e shtatë!!
Monica zbulon gjininë e fëmijës, Loriku në qiellin e shtatë!!
Përpara pak ditësh, bashkëshortja e Lorik Canës tregoi përmes një fotoje në rrjetet sociale se është sërish në pritje të ëmbël. Cifi ka një djalë, Bojkenin, dhe tani, Monika nxorri dhe “sekretin tjetër“: ajo po pret një ...
Bordo | 17-Sep-2019 23:51 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet arsyeja përse u largua Delinda Disha nga “ Portokallia“!!
Zbulohet arsyeja përse u largua Delinda Disha nga “ Portokallia“!!
Delinda Disha nuk e kaloi në heshtje pretendimin e Salsano Rrapi-t se ishte larguar“ fshehurazi“ nga “Portokallia“. Aktorja zgjodhi të jepte versionin e saj të së vërtetës, duke e bërë këtë përmes mediave sociale. “‘I ...
Bordo | 17-Sep-2019 23:51 | 33 artikuj te ndërlidhur »

Ka dy prej prindërve më të bukur në botën e filmit, si duket sot 20 vjec vajza e Reese Witherspoon dhe Ryan Philippe!!!
Ka dy prej prindërve më të bukur në botën e filmit, si duket sot 20 vjec vajza e Reese Witherspoon dhe Ryan Philippe!!!
Reese Witherspoon dhe Ryan Philippe patën një histori dashurie “si nëpër filma“ në fillimin e viteve 2000. U njohën ne sheshxhirimin e “Cruel Intentions” , u dashuruan e u martuan shumë shpejt. Ishin një familje për 7 ...
Bordo | 17-Sep-2019 23:51 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kolegët nuk ishin në festën e 1 vjetorit të djalit, cfarë thotë aktori!
Kolegët nuk ishin në festën e 1 vjetorit të djalit, cfarë thotë aktori!
Aktori I humorit Visjan Ukcenaj kremtoi së fundi 1 vjetorin e djalit, Divi, I rrethuar nga njerëzit e tij më të dashur. Por në festë u vu re mungesa e kolegëve të tij të punës, aktorëve të Duplex-it. Tek “ Pasditja ...
Bordo | 17-Sep-2019 18:29 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Salsano Rrapi tregon personin e vetëm nga Portokallia me të cilin nuk flet!!!
Salsano Rrapi tregon personin e vetëm nga Portokallia me të cilin nuk flet!!!
Salsano Rrapo është edhe në jetë po aq i clirët sa në spektaklin e famshëm të humorit “ Portokalli“. Prezantuesi është shumë I komunikueshëm, madje edhe me ata që janë larguar nga show. Por a ka ndonjë prej tyre me te ...
Bordo | 17-Sep-2019 18:19 | 33 artikuj te ndërlidhur »

Kiara Tito ndryshon look dhe rrëmben vetëm komplimente
Kiara Tito ndryshon look dhe rrëmben vetëm komplimente
Kiara Tito i ka dhënë lamtumirën flokëve të shkurtër për të pasur një model të ri. Moderatorja e “Doktor Plastik” ka zbuluar se i ka zgjatur flokët e saj e jo vetëm kaq, por ka ndryshuar edhe ngjyrën e flokëve. Duke i ...
Bordo | 17-Sep-2019 15:11 | 7 artikuj te ndërlidhur »

2 ditë para koncertit, reperi shqiptar nderohet me çmimin “Skënderbe”
2 ditë para koncertit, reperi shqiptar nderohet me çmimin “Skënderbe”
Dy ditë para koncertit gjigand që do të mbajë në Sheshin Nënë Tereza, reperi Capital T është nderuar me një çmim të rëndësishëm. Ditën e sotme artisti ka qenë në qytetin e Krujës ku i është dhuruar çmimi “Skënderbe” dhe ...
Bordo | 17-Sep-2019 14:49 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtarisht; ngjyrën e flokëve për këtë sezon e vendosën të famshmet tona!
Zyrtarisht; ngjyrën e flokëve për këtë sezon e vendosën të famshmet tona!
Na duket neve apo të gjitha të famshmet shqiptare e jo vetëm po i bëjnë këtë sezon flokët në nuancat e ‘balayage’? Për ato që ende nuk janë familjarizuar me këtë term që ka hyrë së fundmi në industrinë e bukurisë ju ...
Bordo | 17-Sep-2019 14:49 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Në fshehtësi të plotë, aktorja e njohur bëhet nënë për herë të dytë
Në fshehtësi të plotë, aktorja e njohur bëhet nënë për herë të dytë
Urimet më të mira shkojnë për aktoren Keira Knightley dhe bashkëshortin James Righton, që kanë mirëpritur në jetë fëmijën e tyre të dytë. Ylli i “Pirates of the Caribbean” dhe “Pride & Prejudice” e zbuloi shtatzëninë e ...
Bordo | 17-Sep-2019 14:10 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Diddy po bëhet baba me ish-të dashurën e të birit?!
Diddy po bëhet baba me ish-të dashurën e të birit?!
Pak muaj më parë reperi i famshëm P.Diddy u kthye në kryefjalën e mediave online për shkak se krijoi një romancë me ish-të dashurën e djalit të tij. Duket se 49 vjeçari dhe e dashura e tij 22 vjeçare Lori Harvey jo ...
Bordo | 17-Sep-2019 14:10 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Beni, vogëlushi shqiptar me sindromën down pushton ekranin e Times Square dhe ngre peshë zemrat e shqiptarëve
Beni, vogëlushi shqiptar me sindromën down pushton ekranin e Times Square dhe ngre peshë zemrat e shqiptarëve
Ben Godeni, vogëlushi 5-vjeçar nga Kosova e ka bërë New York-un të duket më bukur se kurrë me imazhin ne tij. Ka qenë fotografia e pesëvjeçarit, e përzgjedhur në mesin e 100 fotove më të mira në konkursin e përvitshëm ...
Bordo | 17-Sep-2019 12:28 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshim drastik; Kendall Jenner bëhet bionde dhe mezi e njohëm!
Ndryshim drastik; Kendall Jenner bëhet bionde dhe mezi e njohëm!
Gjatë debutimit në Javen e Modës në Londër, modelja Kendall Jenner surprizoi jo pak, teksa u paraqit në prezantimin e koleksionit të Burberry me një ndryshim drastic në ‘look-un’ e saj. Kendall nuk ka pëlqyer të ...
Bordo | 17-Sep-2019 12:22 | 15 artikuj te ndërlidhur »

Dorëshkrimet e lëna pas, në treg jeta e panjohur e Françesk Radit në një libër
Dorëshkrimet e lëna pas, në treg jeta e panjohur e Françesk Radit në një libër
Artisti i mirënjohur shqiptar Francesk Radi do të jetë më pranë publikut, edhe pse mungon fizikisht prej 2 vitesh. Tashmë dorëshkrimet e lëna pas të Franko-s siç e thërrasin miqtë janë përjetësuar në një libër që do të ...
Bordo | 17-Sep-2019 12:06 |

Aktorja e njohur për shqiptarët si “Paloma” shokon fansat: e lidhur me një grua!
Aktorja e njohur për shqiptarët si “Paloma” shokon fansat: e lidhur me një grua!
Ajo u bë e njohur për publikun shqiptar në telenovelën “Kur ti të jesh e imja”, me rolin e Palomës. Silvia Navarro aktorja shumë e dashur meksikane ka bërë fare papritur një deklaratë që ka shokuar jo pak fansat e saj. ...
Bordo | 17-Sep-2019 12:06 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Një princeshë e vogël; Vajza e Agnesa Hadërgjonajt zgjedh fustanin e ditëlindjes së 4-të
Një princeshë e vogël; Vajza e Agnesa Hadërgjonajt zgjedh fustanin e ditëlindjes së 4-të
Elektra, mbesa e këngëtares Albërije Hadërgjonaj mbush sot 4 vjeç. Vogëlushja dhe mami i saj Agnesa kanë vizituar mëngjesin e sotëm një sallon fustanesh për të zgjedhur të duhurin për vogëlushen që feston sot ...
Bordo | 17-Sep-2019 12:06 |

Largimi i Delinda Dishës nga “Portokalli”/ Salsano Rrapi: “Iku fshehurazi”
Largimi i Delinda Dishës nga “Portokalli”/ Salsano Rrapi: “Iku fshehurazi”
Lajmi i largimit të Delinda Disha nga “Portokalli” erdhi i papritur për publikun e gjerë por jo vetëm. Për herë të parë për këtë temë ka folur prezantuesi dhe aktori i show-t të humorit, Salsano RRapi i ftuar mëngjesin ...
Bordo | 17-Sep-2019 11:04 | 33 artikuj te ndërlidhur »

“Dance With Me”/ Ja kur nis e cilët janë konkurrentët zyrtarë të këtij viti
“Dance With Me”/ Ja kur nis e cilët janë konkurrentët zyrtarë të këtij viti
“Dance With me” do të ngrejë siparin e këtij viti në më pak se 7 ditë. E hëna e 23 shtatorit, do të rikthejë producenten Vera Grabocka dhe prezantuesen Alketa Vejsiu në drejtimin e spaktaklit të kërcimit që mbledh ...
Bordo | 17-Sep-2019 09:49 | 190 artikuj te ndërlidhur »

Drejt altarit me babain, puthja me Besnikun; Jonida Vokshi publikon momentet emocionuese të dasmës!
Drejt altarit me babain, puthja me Besnikun; Jonida Vokshi publikon momentet emocionuese të dasmës!
Nëpërmjet një ceremonie romantike, në bregun e detit të Durrësit Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan historinë e tyre të dashurisë para dhjetra të ftuarve. 14 shtatori 2019 do të mbetet përjetësisht në memorien e ...
Bordo | 17-Sep-2019 09:33 | 21 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i Horoskopit, datë 17 shtator 2019
Dashi Sot gjendja shpirtërore nuk është më e mira por do të keni mundësi të merrni një sqarim nga partneri/ja juaj. Në punë është një kohë e mirë për të bërë plane, edhe nëse sot mund ta merrni lehtë. Demi Do të jeni ...
Bordo | 17-Sep-2019 09:07 | 31 artikuj te ndërlidhur »

Cfarë veshi Emina Cunmulaj në festën e 35 vjetorit që i la pa mend të gjithë??
Cfarë veshi Emina Cunmulaj në festën e 35 vjetorit që i la pa mend të gjithë??
Përpara disa ditësh kishte ditëlindjen dhe Emina Cunmulaj e kaloi me të dashurit e saj të zemrës ditën e vecantë të saj. Por kremtimi nuk u mbyll aty. Festa vazhdoi mbrëmjen e kaluar në diskotekë, me balerina që mbanin ...
Bordo | 16-Sep-2019 22:59 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Sa romantik! Olsi Bylyku i paska propozuar të dashurës me unazë, dhe e paska bërë në mënyrën më të papritur!!
Sa romantik! Olsi Bylyku i paska propozuar të dashurës me unazë, dhe e paska bërë në mënyrën më të papritur!!
Olsi Bylyku kishte organizuar një darkë shumë speciale për të dashurën e tij, Egli Tako me rastin e ditëlindjes së saj. Aktori I humorit kishte menduar për të gjitha, lule, qirinj, pamje të mrekullueshme të qytetit në ...
Bordo | 16-Sep-2019 22:37 |

Stefi Prifti nuk ndryshon nga baballarët e tjerë; ja c`ka bërë kur takoi për herë të parë partnerin e së bijës!
Stefi Prifti nuk ndryshon nga baballarët e tjerë; ja c`ka bërë kur takoi për herë të parë partnerin e së bijës!
Vajza e Stefi Priftit, Maria ishte e ftuar tek “ Rudina“ së bashku me bashkëshortin, Gëzimin, ku kanë treguar plot detaje nga dasma që nuk ishin përmendur më parë. Por ndër të tjera ata folën edhe për momentin e ...
Bordo | 16-Sep-2019 22:37 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved