ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 11:45

BalkanWeb
Koronavirusi/ MSH jep të dhënat e fundit: 400 të prekur në Shqipëri, 17 raste te reja
Koronavirusi/ MSH jep të dhënat e fundit: 400 të prekur në Shqipëri, 17 raste te reja
Rastet e të prekurve me koronavirus në Shqipëri janë rritur. Përditësimi u bë i ditur sot nga Ministria e Shëndetësisë. Kujtojmë që deri tani në vendin tonë kanë humbur jetën 22 persona. Rastet më të shumta të të ...
BalkanWeb | I sapobotuar | 345 artikuj te ndërlidhur »

Karantina na la pa prerë flokët, parukierja Beli Cafi tregon zgjidhje për meshkuj e femra: Pasi të lani kokën…
Karantina na la pa prerë flokët, parukierja Beli Cafi tregon zgjidhje për meshkuj e femra: Pasi të lani kokën…
Mungon berberi apo parukierja pasi janë izoluar nga Corona virusi, por Beli Cafi sfidon vështirësitë duke na demostruar on line si të presim flokët vetë në shtëpi. Me një përvojë të gjatë, një emër shumë i njohur në ...
BalkanWeb | I sapobotuar | 345 artikuj te ndërlidhur »

“Shumë e rëndësishme…”, Rama mesazh qytetarëve: Po vazhduam kështu, do dalim më shpejt fitimtarë ndaj COVID-19
“Shumë e rëndësishme…”, Rama mesazh qytetarëve: Po vazhduam kështu, do dalim më shpejt fitimtarë ndaj COVID-19
Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se po vazhduam me këtë ritëm, do dalim më shpejt fitimtarë në luftën ndaj koronavirusit, si dhe me kokën lart. Kreu i qeverisë iu referohet shifrave të ditëve të fundit, ku ka ...
BalkanWeb | para 28 min | 45 artikuj te ndërlidhur »

Garancia sovrane 11 miliardë lekë kredi, Gjergj Buxhuku: Të hiqen kufizimet, duhet platformë lehtësuese për të rikthyer bizneset në normalitet
Garancia sovrane 11 miliardë lekë kredi, Gjergj Buxhuku: Të hiqen kufizimet, duhet platformë lehtësuese për të rikthyer bizneset në normalitet
Gjergj Buxhuku, përfaqësues i organizatës Konfindustria ka folur në ”News24” për aktin normativ të qeverisë që i garanton bankave të nivelit të dytë 11 miliardë lekë kredi për bizneset në mënyrë që ato të paguajnë ...
BalkanWeb | para 28 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Garancia sovrane 11 miliardë lekë kredi, Gjergj Buxhuku : Të hiqen kufizimet, duhet platformë lehtësuese për të rikthyer bizneset në normalitet
Garancia sovrane 11 miliardë lekë kredi, Gjergj Buxhuku : Të hiqen kufizimet, duhet platformë lehtësuese për të rikthyer bizneset në normalitet
Gjergj Buxhuku, përfaqësues i organizatës Konfindustria ka folur për aktin normativ të qeverisë që vendos në dispozicion 11 miliardë lekë kredi për bizneset në mënyrë që ato të paguajnë punonjësit e tyre. Buxhuku ...
BalkanWeb | para 28 min | 376 artikuj te ndërlidhur »

Plasin polemikat në Spanjë! Toni Kros kundër shkurtimit të pagave: Përse duhet t’i dhurojmë para klubit?
Plasin polemikat në Spanjë! Toni Kros kundër shkurtimit të pagave: Përse duhet t’i dhurojmë para klubit?
Ndërsa te Real Madridi po studiojnë një mënyrë përtë shkurtuar pagat e grupit të madh të lojtarëve që ka klubi, ku sipas “As” pritet një shkurtim prej 12% deri në 20%, ka nga ata që nuk janë aspak dakort me këtë masë. ...
BalkanWeb | para 31 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Foto/ Murinjo nuk do t’ia dijë për rregulla dhe koronavirus, organizon stërvitje në një park të Londrës!
Foto/ Murinjo nuk do t’ia dijë për rregulla dhe koronavirus, organizon stërvitje në një park të Londrës!
Në Angli vijon të rritet numri i të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi, por kjo duket se nuk i shqetëson shumë futbollistët anglezë. Ngjarja e fundit e papëlqyeshme sheh mes protagonistëve Zhoze Murinjon, që në ...
BalkanWeb | para 47 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19/ 16 orë bisedime pa marrëveshje, ministrat e BE-së nuk pajtohen për shpëtimin ekonomik nga virusi
COVID-19/ 16 orë bisedime pa marrëveshje, ministrat e BE-së nuk pajtohen për shpëtimin ekonomik nga virusi
Ministrat e Financave të Bashkimit Evropian nuk arritën të pajtohen për një plan ekonomik të ndihmës për vendet e goditura nga pandemia e koronavirusit. “Pas 16 orësh bisedime, kemi ardhur pranë një marrëveshjeje, por ...
BalkanWeb | para 53 min | 81 artikuj te ndërlidhur »

SHBA, rreth 2 000 të vdekur në 24 orë, bilanci më i rëndë botëror që kur shpërtheu pandemia e koronavirusit
SHBA, rreth 2 000 të vdekur në 24 orë, bilanci më i rëndë botëror që kur shpërtheu pandemia e koronavirusit
Rreth 2 000 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA, 24 orët e fundit, sipas të dhënave me orën lokale 20:30 nga Universiteti Johns Hopkins. Bëhet fjalë për bilancin ditor më të rendë që prej fillimit të ...
BalkanWeb | para 53 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Lady Gaga zbulon kopertinën e albumit të ri ‘Chromatica’
Lady Gaga zbulon kopertinën e albumit të ri ‘Chromatica’
Albumi i gjashtë në studio i Lady Gaga është gati, por për shkak të koronavirusit është i destinuar të mbetet ende në sirtar, edhe për pak kohë. Në pritje për të ditur datën e publikimit (dalja ishte parashikuar në 10 ...
BalkanWeb | para 58 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk dëgjohet qartë”, ISP: Mbledhja on line e Komisionit të Ligjeve me probleme, ja 12 rastet (Biseda e Shametit me Manjën)
“Nuk dëgjohet qartë”, ISP: Mbledhja on line e Komisionit të Ligjeve me probleme, ja 12 rastet (Biseda e Shametit me Manjën)
Kuvendi i Shqipërisë vijon aktivitetin dhe vendimmarrjen përmes komunikimit online. Komisionet kryesore në Kuvend rrëzuan dje dy dekrete për kthim ligjesh të Presidentit, ai i njohur si ligji KÇK dhe ai për përfundimin ...
BalkanWeb | para 58 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptari më i urryer në botë: Më lironi nga burgu të gjej kurën për COVID-19
Shqiptari më i urryer në botë: Më lironi nga burgu të gjej kurën për COVID-19
SHBA Martin Shkreli, një biznesmen amerikano- shqiptar i dënuar me 7 vite burg në SHBA për mashtrim me prodhimin e ilaçeve kërkon lirinë për të gjetur kurën ndaj COVID-19. Shkreli përveç suksesit si biznesmen në SHBA në ...
BalkanWeb | para 67 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Studimi: Te popujt e vaksinuar për tuberkulozin, 6 herë më pak vdekje nga koronavirusi
Studimi: Te popujt e vaksinuar për tuberkulozin, 6 herë më pak vdekje nga koronavirusi
Vendet që kanë një program të gjerë vaksinimi që përfshijnë bllokimin e Bacillus Calmette-Guérin (BCG), vaksina kundër tuberkulozit, kanë një normë të vdekjes së koronavirusit pothuajse gjashtë herë më të ulët se vendet ...
BalkanWeb | para 70 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

Surprizë e paimagjinueshme në Elbasan, kamerat-kurth zbulojnë një familje rrëqebujsh, shpresë për mbijetesën dhe të ardhmen e llojit në vendin tonë!
Surprizë e paimagjinueshme në Elbasan, kamerat-kurth zbulojnë një familje rrëqebujsh, shpresë për mbijetesën dhe të ardhmen e llojit në vendin tonë!
Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri! Kamerat-kurth të vendosura nga një bashkëpunim i shkëlqyer midis PPNEA dhe AKZM-AdZM Elbasan në rajonin malor Polis-Guri i Zi kanë sjellë një suprizë të ...
BalkanWeb | para 74 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Sporti italian në zi! Covid-19 vret ish-atletin, pak ditë më parë kishte humbur të atin
Sporti italian në zi! Covid-19 vret ish-atletin, pak ditë më parë kishte humbur të atin
Atletika dhe sporti italian në zi për Donato Sabian, viktima e radhës e koronavirusit. Ish-sprinteri dhe vrapuesi 57-vjeçar, dy herë finalist në 800 metra në Lojërat Olimpike, ishte prej ditësh i shtruar në spitalin e ...
BalkanWeb | para 76 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Pyjet në malin e Krujës në zjarr prej 24 orësh, kërkohet ndërhyrje nga ajri
Pyjet në malin e Krujës në zjarr prej 24 orësh, kërkohet ndërhyrje nga ajri
Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në pyjet e malit të Krujës, ndërkohë që raportohet se deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje për shuarjen e flakëve. Terreni ku ka rënë zjarri është i vështirë dhe e bën të ...
BalkanWeb | para 76 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

”Jemi kthyer në spitalin COVID-3, operacionet tek Trauma”, drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë: Masat e qeverisë janë të duhurat, mbështes propozimet e shefit të opozitës
”Jemi kthyer në spitalin COVID-3, operacionet tek Trauma”, drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë: Masat e qeverisë janë të duhurat, mbështes propozimet e shefit të opozitës
Drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë në QSUT, Dr. Myzafer Kaçi ka folur në një lidhje live me ‘ ‘News24” për ristrukturimin e operacioneve kirurgjikale, zhvendosjen e tyre dhe situatën me COVID-19. Ai shprehet se spitali ...
BalkanWeb | para 85 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Rëndohet situata në Kosovë, 7 pacientë në gjendje kritike, infektohet edhe një infermiere
Rëndohet situata në Kosovë, 7 pacientë në gjendje kritike, infektohet edhe një infermiere
Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, 08/04/2020, gjenden të hospitalizuar gjithsej 49 raste të konfirmuar me Covid-19. 40 raste janë në gjendje stabile, 7 raste janë në gjendje të ...
BalkanWeb | para 93 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Frika nga koronavirusi/ Çfarë na shtyn të bëjmë blerje masive, sikur e nesërmja të mos vijë?
Frika nga koronavirusi/ Çfarë na shtyn të bëjmë blerje masive, sikur e nesërmja të mos vijë?
Në Shtetet e Bashkuara, i quajnë atë blerje në panik e sipër. Është dukuria, që shfaqet sa herë që ka një emergjencë: një harbim i papërmbajtshëm blerjesh dhe furnizimesh të shumta, që mbështet nevojat më parësore, dhe ...
BalkanWeb | para 97 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Nata e Superhënës, më spektakolarja e vitit 2020
Video/ Nata e Superhënës, më spektakolarja e vitit 2020
Kjo është nata e Super Hënës, më e madhja dhe e ndriçuara e 2020. Mes 7 dhe 8 prillit sateliti ynë ka arritur fazën e Hënës së plotë dhe e ka bërë në pikën minimale të distancës nga Toka. Për këtë motiv Hëna ka ...
BalkanWeb | para 97 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Serie A përgatitet të zbresë në fushë: tre janë datat e mundshme që të rifillojë kampionati
Serie A përgatitet të zbresë në fushë: tre janë datat e mundshme që të rifillojë kampionati
Qytetarët italianë po mësohen që të njohin të ashutuquajturën “faza 2”, pra periudhën që do t’i hapë rrugë rikthimit të normalitetit pas emergjencës së koronavirusit. Njejtë si qeveria, edhe futbolli po studion kur dhe ...
BalkanWeb | para 101 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID-19 në Elbasan, e infektuar dhe gruaja e pronarit të restorantit pranë Gjykatës, të cilësuar si vatra e epidemisë
Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID-19 në Elbasan, e infektuar dhe gruaja e pronarit të restorantit pranë Gjykatës, të cilësuar si vatra e epidemisë
ELBASAN Elbasan ka shkuar në 12 numri i rasteve të prekur nga Koronavirusi. Sipas burimeve zyrtare pjesa dërrmuese e të prekurve janë banorë të lagjes “5 Maji” në qytetin e Elbasanit .Rasti më i fundit është i një 40 ...
BalkanWeb | para 107 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Berisha akuza Ramës, këshilla qytetarëve: Mos dilni pa maska, bëjini vetë në shtëpi nëse nuk gjeni
Berisha akuza Ramës, këshilla qytetarëve: Mos dilni pa maska, bëjini vetë në shtëpi nëse nuk gjeni
Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, ka komentuar situatën e krijuar me koronavirusin duke e vënë theksin në rëndësinë që ka përdorimi i maskave për t´u mbrojtur nga koronavirusi. Berisha akuzon ...
BalkanWeb | para 107 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

Wuhan-i çlirohet nga ”Lock- Down”-i 2 muaj e gjysëm, qytetarët mund të lëvizin në qytet dhe jashtë tij
Wuhan-i çlirohet nga ”Lock- Down”-i 2 muaj e gjysëm, qytetarët mund të lëvizin në qytet dhe jashtë tij
KINA Wuhan-i i famshëm si qyteti ku lindi dhe u përhap koronavirusi 3 muaj më parë i ka dhënë fund ”Lock- Down”-it. Prej janarit qyteti me popullsi sa Londra ishte tërësisht i izoluar por sot pas 76 ditësh qytetarët ...
BalkanWeb | para 112 min | 345 artikuj te ndërlidhur »

“Serbia, masat më të rrepta në Evropë”, DW zbardh prapaskenat e “dorës së fortë” të Vuçiç: Po përpiqet qëllimisht të frikësojë popullin!
“Serbia, masat më të rrepta në Evropë”, DW zbardh prapaskenat e “dorës së fortë” të Vuçiç: Po përpiqet qëllimisht të frikësojë popullin!
Agjensia shtetërore e lajmeve Tanjug ka publikuar këto ditë në YouTube rreth 15 fjalime të Vuçiçit, që i drejtohet popullit serb me thirrje e apele. Ndërkohë që ajo publikon edhe vizita të Vuçiçit në vende të ndryshme, ...
BalkanWeb | para 2 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, Brukseli i refuzoi propozimet për program shkencor kundër COVID- 19
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, Brukseli i refuzoi propozimet për program shkencor kundër COVID- 19
Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj pandemisë së koronavirusit. Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian të Kërkimeve, e kritikoi ...
BalkanWeb | para 2 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Vjedhje me armë dhe trafik droge, arrestohet në Durrës 34-vjeçari shqiptar i kërkuar në Itali
Vjedhje me armë dhe trafik droge, arrestohet në Durrës 34-vjeçari shqiptar i kërkuar në Itali
Kapet dhe arrestohet një 34-vjeçar në Durrës, me qëllim ekstradimi në Itali, aty ku ishte dënuar për disa vepra penale. Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Ligji i jashtëzakonshëm i Viktor Orban, anëtari i Bundestagut jep alarmin: Ja gjëja e pazakontë! Gjermania duhet të mbajë sytë hapur…
Ligji i jashtëzakonshëm i Viktor Orban, anëtari i Bundestagut jep alarmin: Ja gjëja e pazakontë! Gjermania duhet të mbajë sytë hapur…
Një ligj i diskutueshëm emergjence i lejon kryeministrit Orban të qeverisë pa kufizim kohor me dekret. Presidenti i SOG-së, Manuel Sarrazin paralajmëron ndaj devijimeve të përhershme në ndarjen e pushteteve në Hungari. ...
BalkanWeb | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Infektohet me COVID-19 një hoxhë në Kosovë, karantinohet gjithë fshati
Infektohet me COVID-19 një hoxhë në Kosovë, karantinohet gjithë fshati
KOSOVA Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga kryetari i komunës Xhafer Tahiri. Hoxha është rasti i 8-të në Vushtrri pozitiv por nuk ka lidhje me 7-të të tjerët ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Infektohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, bëjnë testin e COVID-19 edhe 58 kolegë të tij
Infektohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, bëjnë testin e COVID-19 edhe 58 kolegë të tij
Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, gjatë të martës, ka dalë pozitiv me koronavirus. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se gjendja e këtij zyrtari është stabile. Po ashtu, 58 ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Pas Shqipërisë, Turqia ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore ndaj COVID-19
Pas Shqipërisë, Turqia ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore ndaj COVID-19
KOSOVA Turqia sot ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore për të luftuar koronavirusit. Në aeroportin e Prishtinës ”Adem Jashari” vijnë ndihmat e para nga Turqia që do të priten nga vetë Ministri i Shëndetësisë, Arben ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Emri/ i dënuar në Itali për trafik droge e shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë 54-vjecari
Emri/ i dënuar në Itali për trafik droge e shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë 54-vjecari
Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të cilit u kap dhe u arrestua, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasi Edmond ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Lufta me COVID-19, Gjermania kërkon vullnetarë për Virologjinë, dy kushtet që duhen plotësuar
Lufta me COVID-19, Gjermania kërkon vullnetarë për Virologjinë, dy kushtet që duhen plotësuar
Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të dhënat e tyre për të ndihmuar në mospërhapjen e virusit. Sigrun Späte nga Dortmund ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Pas 32 ditësh në burgun e Paraguajit, lirohet Ronaldinho me të vëllain, paguan garanci 1.6 milionë dollarë
Pas 32 ditësh në burgun e Paraguajit, lirohet Ronaldinho me të vëllain, paguan garanci 1.6 milionë dollarë
PARAGUAJ Ronaldinho bashkë me vëllain e tij, Roberto de Assis kanë lënë qelinë në Paraguaj për të qëndruar në arrest shtëpie në një hotel në Asusacion. Derisa të zhvillohet gjyqi ish- ylli i futbollit dhe i vëllai do të ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Nga Shekspiri tek Pushkini, cilat janë kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës
Nga Shekspiri tek Pushkini, cilat janë kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...
BalkanWeb | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

“Ata mbi 70 vjeç i lëmë të vdesin”, dëshmia rrëqethëse e mjekut shqiptar me COVID-19: E kisha mushkërinë si të shpuar me çifte
“Ata mbi 70 vjeç i lëmë të vdesin”, dëshmia rrëqethëse e mjekut shqiptar me COVID-19: E kisha mushkërinë si të shpuar me çifte
Adrian Fandi, mjek shqiptar që punon në Londër është prekur nga koronavirusi. Ai tregoi në emisionin “Opinion” se çfarë përjetoi gjatë ditëve që rezultoi pozitiv nga Covid-19. Ai flet edhe për protokollet mjekësore në ...
BalkanWeb | para 3 ore | 99 artikuj te ndërlidhur »

Boris Johnson kalon natën e dytë në kujdes intensiv në spital, ekspertët: Do humbasë shumë peshë dhe forcë…
Boris Johnson kalon natën e dytë në kujdes intensiv në spital, ekspertët: Do humbasë shumë peshë dhe forcë…
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka kaluar natën e dytë në kujdes intensiv, në spital, ku ndodhet i shtruar prej mbrëmjes së të dielës, për shkak se gjendja e tij u përkeqësua nga koronavirusi. ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

SHBA shënon rekord vdekjesh nga COVID-19, 1 mijë e 736 viktima vetëm ditën e fundit
SHBA shënon rekord vdekjesh nga COVID-19, 1 mijë e 736 viktima vetëm ditën e fundit
SHBA Rekord të zi ka shënuar SHBA sot pasi 1 mijë e 736 persona, si asnjë herë më parë humbën jetën prej COVID-19. Tashmë nr. total i viktimave në SHBA shënon 12 mijë e 722 teksa të infektuarit kanë kapur 400 mijë. Në ...
BalkanWeb | para 3 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Historia e panjohur e dy shqiptarëve që lanë gjurmë nëpër botë, nga miqësia e ngushtë me Presidentin e SHBA te ligjëratat në universitete prestigjioze
Historia e panjohur e dy shqiptarëve që lanë gjurmë nëpër botë, nga miqësia e ngushtë me Presidentin e SHBA te ligjëratat në universitete prestigjioze
Publikohet historia e panjohur e dy intelektualëve të njohur shqiptarë, profesor Namik Resulit me origjinë nga Berati, Mahmut Cungut nga Elbasani, të cilët pasi përfituan bursa nga qeveria e Mbretit Zog, studiuan dhe u ...
BalkanWeb | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19/ Ministrja Shahini përcjell disa krijime të nxënësve e mësuesve me mesazhe sensibilizuese (FOTO)
COVID-19/ Ministrja Shahini përcjell disa krijime të nxënësve e mësuesve me mesazhe sensibilizuese (FOTO)
Përmes rrjetit të saj social facebook, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Besa Shahini ka përcjellë disa krijime interesante të nxënësve e mësuesve të realizuara gjatë kësaj periudhe të pazakontë kur edhe ...
BalkanWeb | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Studimi/ Gratë flenë më shumë se burrat, por zgjohen më pak të lumtura
Studimi/ Gratë flenë më shumë se burrat, por zgjohen më pak të lumtura
Një studim i kryer nga një aplikacion në telefonat smartphone ka treguar se gratë flenë më gjatë se burrat, por zgjohen më pak të lumtura. Studimi i kryer në mbi rreth 950 mijë njerëz është titulluar “cikli i gjumit”. ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Kohë pandemie, ky mjek sjell buzëqeshje me kërcimin e tij
Video/ Kohë pandemie, ky mjek sjell buzëqeshje me kërcimin e tij
Një këngë këshilluese për koronavirusin e krijuar nga dy të rinj vietnamezë është bërë virale pas publikimit në rrjetin social TikTok. rinjtë. Teksti i kësaj kënge dhe kërcimi përputhet me këshillat e parandalimit të ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Lejohen të futen në Shqipëri 27 shqiptarë të bllokuar në kufi, karantinim 14-ditor në një hotel në Korçë, shpenzimet nga Diaspora
Lejohen të futen në Shqipëri 27 shqiptarë të bllokuar në kufi, karantinim 14-ditor në një hotel në Korçë, shpenzimet nga Diaspora
KORÇË Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri dhe do të karantinohen 14 ditë në një hotel të Korçës. Burime nga dogana për Balkanëeb bëjnë me dije se janë evakuuar shqiptarët jorezidentë në ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

COVID-19/ Administrata Trump, 250 miliardë fonde të tjera asistence për bizneset e vogla
COVID-19/ Administrata Trump, 250 miliardë fonde të tjera asistence për bizneset e vogla
Administrata Trump i kërkoi sot Kongresit një tjetër fond prej 250 miliardë dollarësh në formë asistence urgjente për biznesin e vogël amerikan që po vuan pasojat e pandemisë së koronavirusit. Në një postim në Twitter, ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Trump sulmon OBSH-në: E financuar nga SHBA mbetet e përqëndruar në Kinë, na dha rekomandim të gabuar për kufijtë
Trump sulmon OBSH-në: E financuar nga SHBA mbetet e përqëndruar në Kinë, na dha rekomandim të gabuar për kufijtë
SHBA Presidenti i SHBA, Donald Trump teksa vendi i tij është epiqendra e të infektuarve me COVID-19 në botë ka sulmuar OBSH-në. Trump thotë se OBSH e cila madje financohet kryesisht nga SHBA ende përqëndrohet në Kinë, ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Si e paralajmëroi koronavirusin këshilltari i Donald Trump, alarmi që ngriti prej muajit janar
Si e paralajmëroi koronavirusin këshilltari i Donald Trump, alarmi që ngriti prej muajit janar
Peter Navarro, këshilltari për tregtinë i Presidentit Donald Trump, paralajmëroi në dy memorandume, të publikuara rishtazi, gjatë muajve janar dhe shkurt për pasojat e rënda që do të kishte koronavirusi vdjekjeprurës ...
BalkanWeb | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Lëkundje tërmeti ndjehen në qytetin e Korcës, ja ku ishte epiqendra
Lëkundje tërmeti ndjehen në qytetin e Korcës, ja ku ishte epiqendra
Tre lëkundje tërmeti, e para më e fortë dhe te tjerat më të dobëta janë ndjerë këtë mëngjes në Korcë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korcës dhe kishte ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Whatsapp kundër lajmeve të rreme në kohën e pandemisë, kufizon mesazhet virale
Whatsapp kundër lajmeve të rreme në kohën e pandemisë, kufizon mesazhet virale
WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve që shpesh bëhen forward. Pandemia e COVID-19 ka krijuar shumë dezinformata tek ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin
Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi. Ministrja thekson se gjatë 24 orëve të fundit, kanë arritur të fitojnë ...
BalkanWeb | para 4 ore | 174 artikuj te ndërlidhur »

Itali, Conte prezanton fazën 2 të menaxhimit të COVID-19
Itali, Conte prezanton fazën 2 të menaxhimit të COVID-19
Conte ka prezantuar ‘Faza 2’ të menaxhimit të Covid-19 që do të jetë në dy hapa: e para ka të bëjë me hapjen e vogël për aktivitetet e prodhimit, ndërsa e dyta do të përfshinte një rimodulim të masave për lëvizjen dhe ...
BalkanWeb | para 4 ore | 345 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved