ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 18:18

Alsat-M
Tërmeti shkatërron tortën në dasmën e çiftit shqiptar
Tërmetet që lëkundën Shqipërinë fundjavën që lamë pas frikësuan jo pak qytetarët, për shkak të forcës që ata kishin. Ato që bënë që qytetarët të harrojmë disi ankthin dhe panikun janë pikërisht videot ‘gazmore’ të ...
Alsat-M | para 35 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Publikohet foto, Morena në hotel me këngëtarin me famë botërore
Publikohet foto, Morena në hotel me këngëtarin me famë botërore
Shpesh e kemi parë që Morena Taraku ka mbështetur këngëtarin me famë botërore Jason Derulo, çdo herë që ai nxirrte projekte të reja. Njësoj ka bërë edhe ai kur këngëtarja publikonte projektet e saj muzikore. Se ata ...
Alsat-M | para 54 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Tolgahan Sayisman të mërkurën viziton Kosovën
Njëri prej aktorëve më të njohur turk, Tolgahan Sayisman të mërkurën arrin në Kosovë. Ai në opinion njihej si Qënari për shkak të rolit të tij në serinë e famshëm “Lale”. Sipas Prive, artisti i famshëm do të vizitojë ...
Alsat-M | para 64 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet shtetasi boshnjak, i detyroi vajzat e tij të martohen me kushërinj në shkëmbim të parave
Një histori është verifikuar në Piza të Italisë. Një shtetas boshnjak 47 vjeçar ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj dy vajzave të tij, njëra prej të cilave minorene, duke i detyruar të martohen me dy kushërinj në ...
Alsat-M | para 71 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Meta pas tërmeteve: Përgjegjshmëri maksimale për evidentimin e pasojave
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, pas situatës së tërmeteve që tronditën Shqipërinë, kërkoi ruajtjen e qetësisë nga të gjithë, derisa vuri theksin në rëndësinë e bashkëpunimit dhe solidaritetit njerëzor, pa përjashtim, ...
Alsat-M | para 82 min | 25 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në Klinë, tre persona të lënduar
Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Dollc të komunës së Klinës në Kosovë. Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura, ku tre persona kanë pësuar edhe lëndime trupore. Një gjë të tillë ka ...
Alsat-M | para 117 min | 53 artikuj te ndërlidhur »

Jeta e luksit, Pogba shpenzon mijëra paund për një qen
I mungon fushës së lojës prej disa ditësh, por kjo nuk e ndal Paul Pogba për të qenë protagonist. Mesfushori i Manchester United njihet për shumat që derdh për të blerë gjëra luksi, ndonëse veprimi i fundit është ...
Alsat-M | para 117 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Gratë në politikë, me të prekura nga gjuha e urrejtjes
Gratë në politikë, me të prekura nga gjuha e urrejtjes
Nevojiten masa urgjente për çrrënjosjen e gjuhës së urrejtjes ndaj grave politikane, biznesmene dhe figura publike. Përndryshe, mund të ketë pasoja fatale për ta në disa prej vendeve të rajonit, konsiderojnë ...
Alsat-M | para 2 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Reketi”, përfundoi procedura hetimore për të dyshuarit
“Reketi”, përfundoi procedura hetimore për të dyshuarit
Saktë në mesditë, policia e burgut të Shutkës e solli Boki 13 në prokurorinë e krimit të organizuar, por nuk dha deklaratë para prokurores Vilma Ruskoska në lidhje me rastin Reket. As Boki e as avokati i tij nuk i kanë ...
Alsat-M | para 2 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, 4 të vdekur dhe 2 të plagosur
Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Elbasan-Peqin në Shqipëri. Në këtë aksident kanë humbur jetën katër persona dhe dy të tjerë janë lënduar. Forcave zjarrfikëse u është dashur të presin automjetet ...
Alsat-M | para 2 ore | 117 artikuj te ndërlidhur »

Bardhi mungon në sfidat me Slloveninë dhe Poloninë?
Bardhi mungon në sfidat me Slloveninë dhe Poloninë?
Përfaqësuesja e Maqedonisë do të përballet me Slloveninë pa Enis Bardhin, i cili sot lëndoi muskulin e këmbës në stërvitjen e Levantes. Lajmet e para nga Spanja thonë se Bardhi do të pauzojë së paku 3 javë dhe nuk do të ...
Alsat-M | para 2 ore |

Ligji për Prokurorinë, dështoi takimi i grupeve të punës
Ligji për Prokurorinë, dështoi takimi i grupeve të punës
Dështon takimi i grupeve të punës mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Konstatimet e takimit të liderëve i cili rezultoi pa marrëveshje kanë bërë që negociatorët të kenë qëndrime ...
Alsat-M | para 3 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Anti-korrupsioni për dekretet e Ivanovit do të ankohet në Gjykatën Administrative
Anti-korrupsioni për dekretet e Ivanovit do të ankohet në Gjykatën Administrative
Edhe pse Gjykata Administrative ka vendosur në favor të ish-presidentit Gjorge Ivanov, komisioni për Anti-korrupsion do të vazhdojë “betejën” për, siç thonë, vendimin e padrejtë të Ivanovit, i cili ka emëruar dhe ka ...
Alsat-M | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Pas tërmetit, material edukues për nxënësit në Shqipëri
Kthehen në normalitet qytetarët e Durrësit dhe Tiranës të tronditur gjatë dy ditëve të fundit nga një tërmet me magnitudë 5.8 sipas shkallës së Rihterit dhe qindra lëkundje të tjera më shkallë më të ulët. Autoritetet ...
Alsat-M | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shndërrimi i shkollës fillore në çerdhe, ka nxitur protesta në Kamjan të Bogovinës
Komuna e Bogovinës sot mbylli objektin e vjetër të shkollës fillore “Sabedin Bajrami” të fshatit Kamjan, me qëllim fillimin e punimeve për kthimin e këtij objekti në çerdhe. Por, ky vendim i komunës ka revoltuar ...
Alsat-M | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Kompozitori Kastrati akuzon Ministrinë e Kulturës për parregullsi në ndarjen e fondeve
Kompozitori Artan Kastrati denoncon Komisionin e Ministrisë së Kulturës se e ka shantazhuar atë për marrjen e fondit për koncertin e karrierës së tij dhe të këngëtares Leonora Poloska,. Sipas Kastratit Komisioni ka ...
Alsat-M | para 3 ore |

Mbi 500 lëndë në Antikorrupsion kontrollohen nga 9 persona
Mbi 500 lëndë në Antikorrupsion kontrollohen nga 9 persona
Komisioni kundër korrupsionit nuk ka numër të mjaftueshëm të të punësuarve që të mund t’i përpunoj të gjitha denoncimet për korrupsion. Për momentin, hapen vetëm rastet më të rëndësishme për korrupsion ndërsa ato ...
Alsat-M | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Banorët e Llabunishtit kërkojnë mbylljen e guroreve, kërcënojnë me masa radikale
Banorët e fshatit Llabunishtë të Strugës u kërcënuan se nga java e ardhshme do të bllokojnë rrugët, punën e guroreve dhe njoftuan për bojkotim të mësimit në shkollën lokale. Ata kërkojnë që shteti, siç thonë ata, të ...
Alsat-M | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

“Target Fortesa”, Verushevski mohoi përfshirjen
“Target Fortesa”, Verushevski mohoi përfshirjen
Ish drejtori i DSK-së, Zoran Verushevski, ka mohuar përfshirjen e tij në aferën e përgjimeve apo marrjen e materialeve nga dy punonjësit e DSK-së, Gjorgji Llazarevski dhe Zvonko Kostovski, të cilët më parë kishin ...
Alsat-M | para 3 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Pagat në arsim, SASHK-u kërcënon me protesta
Sindikata e Arsimit Shkencës dhe Kulturës nuk heq dorë nga kërkesat për rritjen e pagave për mësimdhënësit për 25%, nga janari i vitit të ardhshëm. Kryetari i SASHK-ut, Jakim Nedellkovski thotë se takimi i fundit i ...
Alsat-M | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Tentuan të kalojnë kufirin të kamufluar si skuadër e volejbolli, arrestohet në aeroport
Dhjetë emigrantë të cilët ishin hequr si skuadër volejbolli janë ndaluar në aeroportin e Athinës pasi po përpiqeshin të shkonin në Zvicër në mënyrë ilegale, bën të ditur policia greke. Grupi kishte ardhur i veshur me ...
Alsat-M | para 3 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Rusia e shpall të zhdukur informatorin e dyshuar të CIA-s
Ministria e Brendshme e Rusisë tha se një ish-zyrtar i Kremlinit, i cili në disa raporte të mediave është cilësuar si informator i CIA-s, është shpallur zyrtarisht i zhdukur. Ministria tha të hënën se Oleg Smolenkov, i ...
Alsat-M | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Kështu dukej reperi Fero kur ishte fëmijë (FOTO)
Kështu dukej reperi Fero kur ishte fëmijë (FOTO)
Në moshë fare të re ai ia ka dalë të depërtojë suksesshëm në tregun muzikor shqiptar duke marrë vëmendje me projektet e tij por edhe me atë se çfarë përfaqëson në përgjithësi. Fjala është për reperin Fero, i ...
Alsat-M | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthim në një supermarket në Austri, nëntë të plagosur
Të paktën nëntë persona u plagosën sot në një shpërthim në një supermarket në jug të Austrisë. Një zjarr shpërtheu në supermarketin St. Jodok am Brener që ndodhet midis Innsbruck dhe kufirit italian. Shërbimi lokal i ...
Alsat-M | para 4 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Edhe Juventus hynë në garë për Muriqin
Gara për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqi është duke u bërë gjithmonë e me e madhe. United e Tottenham kanë dërguar agjentët e tyre për të parë kosovarin, transmeton KosovaPress. Pos dy klubeve gjigante, agjentët e ...
Alsat-M | para 4 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

“Miss Shqipëria”, Trejsi Sejdini publikon imazhe provokuese
“Miss Shqipëria”, Trejsi Sejdini publikon imazhe provokuese
Trejsi Sejdini është shumë aktive në rrjete sociale, ajo sapo ka publikuar foton e radhës. Kësaj here ‘Miss Shqipëria’ ia ka vënë flakën rrjetit me gjoksin e saj, ajo është shfaqur më një veshje të bardhë solemne ku ...
Alsat-M | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ligji për Prokurorinë, Pendarovski: Palët janë afër marrëveshjes, ka vullnet politikë për zgjidhje
Presidenti Stevo Pendarovski beson se marrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin e Prokurorisë publike është shumë afër. I pyetur nga mediat, ai shton se nuk ka nevojë që ai personalisht të thirr takim liderësh ...
Alsat-M | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh në tri ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa është ...
Alsat-M | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Shembet shkolla, 7 të vdekur dhe 64 të plagosur
Të paktën shtatë nxënës humbën jetën sot dhe 64 të tjerë u plagosën pas shembjes së një shkollë në Najrobi, kryeqyteti i Kenisë. Ekipet e emergjencës po kërkojnë për të mbijetuarit eventualë në rrënoja. Midis fëmijëve ...
Alsat-M | para 5 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Mogherini takon përfaqësuesit e Ballkanit Perëndimor, i jepet mbështetje vazhdimit të dialogut
Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, mbajti një takim me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor, ku u shpreh mbështetje për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis ...
Alsat-M | para 5 ore | 151 artikuj te ndërlidhur »

Avokati i Boki 13, Dukovski: Nuk japim dëshmi derisa nuk i shohim provat
Avokati i Boki 13, Saso Dukovski tha se Bojan Jovanovski sot nuk dëshmoi dhe nuk do të jep deklaratë derisa nuk i shohin provat. Sipas tij të mërkurën Ruskovska do të duhet të paraqesë prova për të dyshuarin. Dukovski ...
Alsat-M | para 5 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti dëmton edhe Ambasadën e Gjermanisë në Tiranë
Edhe ndërtesa e Ambasadës së Gjermanisë në Tiranë është dëmtuar nga tërmeti. Foto është publikuar nga vetë ambasada. Stafi i ambasadës jep mbështetje edhe për shqiptarët e prekur nga lëkundjet e tokës. “Tërmetet e ...
Alsat-M | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthen një granatë dore në Istog
Dy persona kanë njoftuar se ka shpërthyer një mjet eksplodues në Istog. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse, ku dyshohet se ka shpërthyer një granatë dore dhe se përpos dëmeve materiale të lënduar ...
Alsat-M | para 6 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Pogba me sigurim shtesë prej 15 mijë paundësh !
Poll Pogba prej fundit të sezonit të kaluar nuk po kalon çaste të lumtura te Mançester Junajted. Tifozët e anglezëve kanë nisur një fushatë ku kërkojnë largimin e Pogba, teksa banderolat janë shfaqur jashtë qendrës ...
Alsat-M | para 6 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ngacmohet seksualisht një vajzë
Një vajzë ka raportuar se ishte ngacmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull në Suharekë. Njësitë policore janë duke e hetuar rastin dhe nuk raportohet për të arrestuar. Me urdhër të prokurorit është iniciuar lënda e ...
Alsat-M | para 6 ore | 112 artikuj te ndërlidhur »

Kimih: Ter Tegen nuk ka sulmuar Nojerin
Futbollisti i Bajern Munihut, Xhoshua Kimih, është përfshirë në debatin që ekizston mes Nojerin dhe Ter Stegen. Ai ka folur në lidhje me rivalitetin e të dy “Gardianëve”. Mbrojtësi nuk mendon se portieri i Barcelonës ka ...
Alsat-M | para 6 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëri, nesër fillon mësimi
Kur sizmiologet kanë dhënë lajmin e mirë se goditja kryesore e tërmetit shoqëruar me pasgoditje është duke u shuar ministrja e Arsimit Besa Shahini jep lajmin se nesër hapen shkollat për rifillimin e mësimit. Vetëm në ...
Alsat-M | para 6 ore | 91 artikuj te ndërlidhur »

Rriten çmimet e derivateve të naftës
Rriten çmimet e derivateve të naftës
Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket benzinës dhe 1.5 denarë për litër sa i përket dizelit. Kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për ...
Alsat-M | para 6 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Benny Gantz preferohet nga partitë arabe për kryeministër të Izraelit
Ligjvënësit izraelito-arabë kanë thënë se ish-shefi ushtarak, Benny Gantz duhet të bëhet kryeministër i Izraelit. Zgjedhjet e mbajtura javën e kaluar kanë ngushtuar rezultatin në mes të liderit, Benjamin Netanyahu dhe ...
Alsat-M | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kush është sizmiologu grek që alarmoi qytetarët për tërmete apokaliptike
Në median greke flasin për një shkencëtar nga njëra anë, person me psikoza të çuditshme nga ana tjetër. Akis Tselentis, profesor i Sizmologjisë në universitetin e Athinës, drejtor i Institutit të Gjeodinamikës në ...
Alsat-M | para 7 ore | 66 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Jemi të gatshëm të fillojmë negociatat me BE-në, pa prolongime
Kjo është një periudhë kyçe për vendin tonë dhe të gjitha përpjekjet janë të fokusuara që të mbahet fryma pozitive te të gjithë vendet anëtare të BE-së për mbështetjen për Maqedoninë e Veriut që ti hapë negociatat me ...
Alsat-M | para 7 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

27 aksidente gjatë fundjavës, një person ndërron jetë
Një person e ka humbur jetën në një nga gjithsej 27 aksidentet rrugore që kanë ndodhur gjatë fundjavës që lamë pas në rajonin e SPB Shkup. Në aksidentet dy persona janë lënduar rëndë, 16 ishin me lëndime të lehta ...
Alsat-M | para 7 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Dijk: Çmimet individuale nuk do të më ndryshojnë
Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk insiston që çmimet individuale nuk do ta ndryshojnë. Van Dijk arriti të fitojë çmimin lojtari më i mirë i shpallur nga UEFA, transmeton KosovaPress. Pasi ndihmoi Liverpoolin të ...
Alsat-M | para 8 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Lufta e Nurovit për normë olimpike dhe medalje të bronzit
Lufta e Nurovit për normë olimpike dhe medalje të bronzit
Mundësi i naturalizuar, Mogamedxhi Nurov, arriti që të shënojë fitore në repasazh në Kampionatin Botëror në Mundje për seniorë në Kazakistan, duke siguruar normë olimpike për Maqedoninë. Në sfidën e repasazhit, Nurov ...
Alsat-M | para 8 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Automjeti godet për vdekje këmbësorin
Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Hajmel, njësi e bashkisë së Vaut të Dejës, në veri të Shqipërisë. Automjeti ka përplasur një këmbësor dhe për shkak të plagëve të rëndë, ai ka ndërruar jetë. Policia ka ...
Alsat-M | para 8 ore | 117 artikuj te ndërlidhur »

Liverpulli me rekord, Klop i kënaqur
Liverpulli vendosi rekord të ri në Premier Ligën e Anglisë, pasi që është skuadra e parë , e cila në 6 javët e para arrin që të të shënojë po aq fitore, dy vite radhazi. Në këtë mënyrë Liverpulli mbetet lider në tabelë ...
Alsat-M | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sot priten çmime të reja të derivateve të naftës
Komisioni Rregullator gjatë ditës së sotme do të bëj publik çmimet e reja të derivateve të cilat do të hyjnë në fuqi menjëherë pas mesnate. Çmimet të cilat sot do t’i përcaktoj KRRE-ja, do të vlejnë deri të hënën e ...
Alsat-M | para 8 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshimet klimatike po ndodhin “më shpejt se që është parashikuar”
Shkencëtarët e Kombeve të Bashkuara për klimën kanë publikuar një raport të dielën duke treguar se në vitet e fundit, rritja e nivelit të detit, ngrohja e planetit, shkrirja e akullit dhe ndotja me karbon janë ...
Alsat-M | para 8 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Zaev në Nju-Jork, nesër takimi i parë me Micotakis
Një delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev nga e hëna deri të shtunën do të qëndrojë në Nju-Jork, ku do të marrë pjesë në Asamblenë e 74-të të përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Nesër, siç ...
Alsat-M | para 8 ore | 151 artikuj te ndërlidhur »

Ramos: Ishim të “uritur” për të fituar
Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka thënë se ishin të ‘uritur’ për fitore. Benzema shënoi në minutën e 64-të, gol i cili ishte i fitores për “Los Blancos”. Spanjolli tha se kjo ishte e vështirë pasi nuk kanë ...
Alsat-M | para 8 ore | 103 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved