ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 17:06

AlbInfo
Pabarazi në rritjen e pasurisë në Zvicër
Pabarazi në rritjen e pasurisë në Zvicër
Një raport i zyrës së taksave zbuloi në lidhjen e hënën e jashtme se pasuritë e 1% më të pasur të banorëve u rritën me gati 43% midis 2003 dhe 2015. Ndërkohë, gjatë së njëjtës periudhë, aktivet e 75% më të ulët të ...
AlbInfo | para 30 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kapet rrjeti: Mashtronte shtetin për t`u siguruar shqiptarëve leje qëndrimi në Zvicër
Kapet rrjeti: Mashtronte shtetin për t`u siguruar shqiptarëve leje qëndrimi në Zvicër
Policia për të Huaj e qytetit të Bernës ka zbuluar një rrjet personash që kanë ndihmuar të huajt pa dokumente (Sans-Papiers) që të mashtrojnë autoritetet, për të fituar kështu lejen e qëndrimit në Zvicër. Bëhet fjalë ...
AlbInfo | para 50 min |

Populli i Kosovës më i varfëri në rajon
Populli i Kosovës më i varfëri në rajon
Në vitin 2018-të, Kosova regjistroi produkt të brendshëm bruto mbi 6 miliardë e gjysmë, me një rritje reale ekonomik mbi 3.8 përqind, apo më e ulët në katër vitet e fundit. Në anën tjetër, qytetarët e Kosovës sikurse në ...
AlbInfo | para 67 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

IKSHP: Nëse s’merren masa ndaj ndotjes së ajrit, do të ketë rritje të vdekshmërisë!
IKSHP: Nëse s’merren masa ndaj ndotjes së ajrit, do të ketë rritje të vdekshmërisë!
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, si institucioni më i lartë shëndetësor, shkencor dhe profesional, në vazhdimësi hulumton ndikimin e faktorëve mjedisorë në shëndetin e popullatës, propozon dhe merr vendime ...
AlbInfo | para 94 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Austri: 9 të plagosur nga një shpërthim në supermarket
Austri: 9 të plagosur nga një shpërthim në supermarket
Të paktën nëntë persona u plagosën sot nga një shpërthim në një supermarket në jug të Austrisë. Një zjarr shpërtheu në supermarketin St. Jodok am Brener, që ndodhet midis Innsbruck dhe kufirit italian. Shërbimi lokal i ...
AlbInfo | para 118 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Kasami, në formacionin e javës në Zvicër
Kasami, në formacionin e javës në Zvicër
Pajtim Kasami ka vazhduar të shkëlqejë në elitën e futbollit zviceran. Sulmuesi shqiptar ka shënuar dy gola të tjerë në fitoren e Sionit 1-3 në udhëtim te Xamax, përcjell albinfo.ch. Kasami shënoi në minutat 57-të pas ...
AlbInfo | para 2 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Ndodh edhe kjo: Kompania në borxh, punëtorët në dietë
Ndodh edhe kjo: Kompania në borxh, punëtorët në dietë
Kompania shtetërore ajrore “Air India” e vendosi ekuipazhin e saj në dietë, pasi borxhi i kompanisë është rreth 7,35 miliardë euro. Kompania ajrore ka vendosur gjithashtu të ndryshojë menynë e pilotëve dhe frekuentuesit ...
AlbInfo | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

“Edhe Kosova mund të jetë e rrezikuar nga tërmetet”
“Edhe Kosova mund të jetë e rrezikuar nga tërmetet”
Shqipëria në vikend është përballur me tërmetin më të madh në 30 vjetët e fundit. Përveç tërmetit 5.8 ballë Rihter, pati edhe disa tërmete të vogla, përcjell albinfo.ch. Ky tërmet u ndje të shtunën edhe në disa vende të ...
AlbInfo | para 3 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Edhe ambasada e Gjermanisë në Tiranë, dëmtohet nga tërmeti
Edhe ambasada e Gjermanisë në Tiranë, dëmtohet nga tërmeti
Tërmeti ka dëmtuar edhe ndërtesën e Ambasadës së Gjermanisë në Tiranë. Foto-ja është publikuar nga vetë ambasada. Stafi i ambasadës jep mbështetje edhe për shqiptarët e prekur nga lëkundjet e tokës, përcjellë albinfo.ch ...
AlbInfo | para 4 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet: Shtetet më të rrezikuara dhe më të sigurta, ku ndodhen Shqipëria e Zvicra
Tërmetet: Shtetet më të rrezikuara dhe më të sigurta, ku ndodhen Shqipëria e Zvicra
Viti 2018 regjistroi vetëm në muajin e parë të tij tre tërmete të forta me magnitudë mbi 7 ballë. Edhe pse e vështirë që të parashikohen tërmetet, në një raport të publikuar nga dy shkencëtarë amerikanë, Roger Bilhalm ...
AlbInfo | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Trump e pranon se ka biseduar për Bidenin me presidentin ukrainas
Trump e pranon se ka biseduar për Bidenin me presidentin ukrainas
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump konfirmoi se ka biseduar për Joe Bidenin me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, gjatë një bisede telefonike në muajin korrik. Kjo bisedë është në qendër të një ...
AlbInfo | para 5 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Cilat janë vendet evropiane me sistemin më të mirë arsimor?
Cilat janë vendet evropiane me sistemin më të mirë arsimor?
Siç parashikon Samiti i Inovacionit Botëror për Arsimin (WISE) deri në vitin 2030, sistemet arsimore në gjithë botën mund të pësojnë ndryshime të rëndësishme. Shkollat ​​pritet të bëhen ambiente interaktive ku risitë në ...
AlbInfo | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Dyshime për spiunazh në ushtrinë gjermane
Dyshime për spiunazh në ushtrinë gjermane
Është deri më tani vetëm një dyshim. Por nëse kjo vërtetohet, ky do të ishte një rast spiunazhi i përmasave të mëdha. Bëhet fjalë për Bundeswehr-in (Ushtria e Gjermanisë) dhe koncernin ajror europian Airbus, që krahas ...
AlbInfo | para 5 ore |

Pesë vitet e fundit më të ngrohtat në historinë e matjeve
Pesë vitet e fundit më të ngrohtat në historinë e matjeve
Efektet e ngrohjes globale janë duke u përshpejtuar, sipas të dhënave më të fundit shkencore nga Organizata Botërore Meteorologjike (WMO), lëshuar përpara samitit të klimës së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Analiza e ...
AlbInfo | para 5 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

10 refugjatë sirianë tentuan të fluturonin në Zvicër si ekip i rrejshëm volejbolli
10 refugjatë sirianë tentuan të fluturonin në Zvicër si ekip i rrejshëm volejbolli
Të veshur me të njëjtat veshje sportive, me çanta dhe dy topa në duar, të maskuar si një ekip volejbolli, 10 persona, refugjatë nga Siria, me pasaporta të vjedhura u përpoqën të fluturonin nga Greqia për në Cyrih, ...
AlbInfo | para 6 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Pianistja kosovare performancë të mrekullueshme në skenat e botës
Pianistja kosovare performancë të mrekullueshme në skenat e botës
Pianistja kosovare Lule Elezi është dalluar për lojën dhe delikancën e saj në piano. Shtëpia Diskografike FCE – Luxembourg, ka vlerësuar Lule Elezin si pianistja më e dalluar për lojën e saj të fuqishme aq edhe ...
AlbInfo | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë po ndodh me Zhegrovën, 14 ndeshje, 66 minuta
Çfarë po ndodh me Zhegrovën, 14 ndeshje, 66 minuta
Njëri nga futbollistët më të talentuar të Kosovës është konsideruar Edon Zhegrova. Ai nuk kishte shumë minuta në Genk dhe për këtë arsye u huazua për një vit e gjysmë në Basel, shkruan albinfo.ch. Por, sidoqoftë, ...
AlbInfo | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

BBC: Falimentoi kompania ajrore britanike, bllokohen mbi 150 mijë udhëtarë
BBC: Falimentoi kompania ajrore britanike, bllokohen mbi 150 mijë udhëtarë
Në një raport të BBC-së, është bërë e ditur se kompania ajrore dhe turistike “Thomas Cook”, me bazë në Britani të Madhe, ka falimentuar. Autoriteti i Aviacionit Civil i Britanisë së Madhe ka njoftuar se kjo kompani e ka ...
AlbInfo | para 7 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Toyota, një hap para të gjithëve, veturë elektrike dhe diellore
Toyota, një hap para të gjithëve, veturë elektrike dhe diellore
Edhe veturë elektrike, edhe me energji diellore pa pasur nevojë për mbushje, tingëllon tepër e bukur, por e pamundur. Megjithatë, me evoluimin e teknologjisë, kemi parë që ajo që dikur konsiderohej e paarritshme, edhe ...
AlbInfo | para 7 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Sheshet e Tiranës mbrëmë u mbushen plot për shkak të lajmit të rremë
Sheshet e Tiranës mbrëmë u mbushen plot për shkak të lajmit të rremë
Lajm i rremë i shpërndarë rreth orës 22:30 në tȅ gjitha mediat online të vendit për tërmet të fuqishëm në Durrës dhe Tiranë shkaktoi panik te qytetarët. Menjëherë pas këtij alarmi fals, qytetarët në kryeqytet braktisën ...
AlbInfo | para 7 ore | 124 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëri: Projekti viza elektronike për të huajt, në konsultim publik
Shqipëri: Projekti viza elektronike për të huajt, në konsultim publik
Është bërë e ditur se Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka shpallur për konsultim publik disa ndryshime në projektin “Për të Huajt”, përmes së cilës synon krijimin e mekanizmave të nevojshëm për lëshimin e vizave ...
AlbInfo | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Risi: Volkswagen, me motor të ri dizel me 190 kuajfuqi
Risi: Volkswagen, me motor të ri dizel me 190 kuajfuqi
Modeli i veturës Volkswagen ka zgjeruar gamën e SUV-it të tij kompakt me naftë më të fuqishme me dy litra. Është bërë e ditur se versioni i ri VW T-Roc përmban një naftë me 4 cilindra 2.0 TDI turbo që prodhon 190 kuaj ...
AlbInfo | para 8 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Edi Rama reagon ndaj lajmit të rremë mbrëmë për tërmet të fuqishëm
Edi Rama reagon ndaj lajmit të rremë mbrëmë për tërmet të fuqishëm
Një lajm i rremë ka qarkulluar mbrëmë, për një tërmet të fortë me magnituda 4,4. Ky lajm i rremë ka nxjerrë gjithë banorët e Trianës jashtë shtëpive të tyre duke qëndruar në rrugë. Nga kjo ngjarje ka reaguar edhe ...
AlbInfo | para 9 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Katër persona humbën jetën në një aksident trafiku në Austri
Katër persona humbën jetën në një aksident trafiku në Austri
Katër persona humbën jetën në një aksident të rëndë trafiku në Austri. Sipas policisë, dy vetura u përplasën me njëra-tjetrën pranë kufirit hungarez. Sipas informacioneve fillestare, aksidenti ndodhi në orët e vona të ...
AlbInfo | para 18 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Bukuresht: Shqiptarët nderohen me medalje të artë dhe argjendtë
Bukuresht: Shqiptarët nderohen me medalje të artë dhe argjendtë
Delegacioni i atletëve të Shqipërisë kanë triumfuar në edicionin 2019 të “Kampionatit Ballkanik të Atletëve Veteranë”. Kjo garë është zhvilluar në Bukuresht të Rumanisë, mes datës 19 – 22 shtator, ku morën pjesë shumë ...
AlbInfo | para 18 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Përsëri tërmet në Shqipëri, regjistrohen prap lëkundje të forta me magnituda 4,4
Përsëri tërmet në Shqipëri, regjistrohen prap lëkundje të forta me magnituda 4,4
Lëkundje të forta janë ndjerë sërish në Shqipëri, Mësohet se 4,4 ishte magnituda e tërmetit në fjalë, me një thellësi prej 40 kilometrash, shkruan tch.
AlbInfo | para 18 ore | 553 artikuj te ndërlidhur »

Tirana ndan një milion dollarë për të prekurit nga tërmeti
Tirana ndan një milion dollarë për të prekurit nga tërmeti
Në mbledhjen e sotme urgjente, Këshilli bashkiak i Tiranës miratoi vendimin për fondin 1 milion dollarë për të prekurit nga termeti i fundit në Shqipëri. Ndihma është paraparë për t’u dal në ndihmë të gjithë familjeve ...
AlbInfo | para 19 ore | 70 artikuj te ndërlidhur »

Florian Marku pretendon të bëhet shqiptari i parë me titull botëror në boks
Florian Marku pretendon të bëhet shqiptari i parë me titull botëror në boks
Boksieri Florian Marku ka realizuar pesë ndeshje boksi deri tani dhe nuk njeh asnjë humbje. Së fundi në proilin e tij zyrtar në Instagram, Florian Marku ka publikuar një video me të cilën janë përfshirë sekuencat ...
AlbInfo | para 19 ore | 158 artikuj te ndërlidhur »

Rega kryeson renditjen zvicerane për ‘vlera publike’
Rega kryeson renditjen zvicerane për ‘vlera publike’
Qendra për ndërhyrje të shpëtimit përmes rrugës ajrore, Rega, zuri vendin e parë në renditje në hulumtimin e fundit të bërë për kompanitë e shpëtimit. Po ashtu vlen të theksohet se Rega zuri vendin e parë në renditjen ...
AlbInfo | para 20 ore |

Stadiumi i Durrësit, strehë për banorët e prekur nga tërmeti
Stadiumi i Durrësit, strehë për banorët e prekur nga tërmeti
Shumë tërmete janë raportuar në Shqipëri në dy ditët e fundit me magnitudë mbi 5 ballë Righter. Edhe qyteti i Durrësit së fundi është prekur nga një tërmet. Shkak i kësaj, shumë banorë të Durrësit janë duke kaluar natën ...
AlbInfo | para 21 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Hulumtim: Dallime të mëdha kulturore të migrantëve në Gjermani
Hulumtim: Dallime të mëdha kulturore të migrantëve në Gjermani
Në Gjermani është bërë një sondazh me 369 azilkërkues nga 11 vende të botës, prej tyre edhe azilkërkues nga Shqipëria. Në këtë hulumtim është konstatuar se migrantët shohin dallime të mëdha kulturore nga vendin që ...
AlbInfo | para 21 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Kosova e gatshme t’i marrë Zvicrës sulmuesin e talentuar
Kosova e gatshme t’i marrë Zvicrës sulmuesin e talentuar
Meqenëse Kosova po bënë paraqitjet e saj të suksesshme futbollistike, çdo herë e më shumë është afër kualifikimit për EURO 2020. Dardanët tani më kanë fituar edhe simpatinë e shqiptarëve, të cilët luajnë për shtete të ...
AlbInfo | para 22 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kompanitë gjermane nesër në Prishtinë, mundësi të shumta për biznes
Kompanitë gjermane nesër në Prishtinë, mundësi të shumta për biznes
Kompani nga Kosova do të jenë ato metalpërpunuese të Kllasterit të Industrisë së Metalit dhe Energjisë së Ripërtëritshme të Kosovës (KIMERK) si dhe të Odës Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK). Të hënën në Prishtinë ...
AlbInfo | para 22 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

CNN, Reuters e Der Spiegel, për tërmetet në Shqipëri
CNN, Reuters e Der Spiegel, për tërmetet në Shqipëri
Lajmi për tërmetin e fuqishëm që tronditi ditën e shtunë Shqipërinë është raportuar në disa nga mediat më prestigjoze ndërkombëtare. Nga CNN deri tek “Der Spiegel” dhe “Reuters” kanë shkruar për dëmet dhe të lënduarit, ...
AlbInfo | para 23 ore | 553 artikuj te ndërlidhur »

Labi ia dhuron pagën Yllka Letit
Labi ia dhuron pagën Yllka Letit
Pikturat e artistes së vogël Yllka Letit, e cila i shet ato për të siguruar mjete që t’i blejë barnat për shërimin e sëmundjes që ka, kësaj radhe disa prej tyre ka vendosur t’i blejë ish-deputeti Labinot Tahiri, shkruan ...
AlbInfo | para 23 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Privatizimi i Trepçës, i domosdoshëm
Privatizimi i Trepçës, i domosdoshëm
Privatizimi i pjesshëm i kombinatit metalurgjik Trepça, nga përfaqësues të qeverisë në largim të Kosovës, po shihet si forma më e mirë e rimëkëmbjes së kësaj ndërmarrjeje. Por, një ide e tillë po kundërshtohet nga ...
AlbInfo | para 23 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Varroset në Prishtinë gazetarja 32-vjeçare e RTK’së
Varroset në Prishtinë gazetarja 32-vjeçare e RTK’së
Sot në varrezat e qytetit të Prishtinës në lagjen ‘Arbëria’, është varrosur gazetarja Ardita Sylejmani-Bllaca, e cila të enjten e kaluar ndërroi jetë si pasojë e komplikimeve gjatë lindjes. Shumë qytetarë, familjarë, e ...
AlbInfo | para 24 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Amir Rrahmani i lumtur për paraqitjen e skuadrës ndaj Juventusit
Amir Rrahmani i lumtur për paraqitjen e skuadrës ndaj Juventusit
Mbrojtësi kosovar i Hellas Verona, Amir Rrahmani, beson se skuadra e tij bëri një paraqitje shumë të mirë kundër Juventusit, me gjithë humbjen 2:1 të shtunën në Serie A. Aaron Ramsey me golin e tij debutues dhe ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 17:02 | 33 artikuj te ndërlidhur »

Industria e veturave në Evropë është duke ngecur
Industria e veturave në Evropë është duke ngecur
Jens Wagner ka punuar në panairin e veturave në Frankfurt të Gjermanisë qe 20 vjet, duke shitur kapele me logo të prodhuesve të veturave, rroba të ndryshme dhe vetura lodra. Ai thotë se ky panair nuk është si ka qenë ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 16:33 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Edhe Kosova rrezikohet nga tërmetet
Edhe Kosova rrezikohet nga tërmetet
Gjatë ditës së djeshme një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5,8 e ka goditur Shqipërinë. Si pasojë qindra persona janë lënduar dhe mijëra të tjerë janë zhvendosur në rrugë nga shtëpitë e tyre. Por, a parashihet që edhe në ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 16:01 | 16 artikuj te ndërlidhur »

Tërmetet, ja shtetet që i erdhën në ndihmë Shqipërisë
Tërmetet, ja shtetet që i erdhën në ndihmë Shqipërisë
Ish-komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, reagoi shumë shpejt në Twitter pas tërmetit të fuqishëm të regjistruar në Shqipëri. Eurodeputeti u shpreh i shqetësuar per serinë e lëkundjeve të fuqishme që tronditën vendin ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 15:41 | 60 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti: Më 6 tetor i jepim fund korrupsionit dhe diskriminimit të grave
Albin Kurti: Më 6 tetor i jepim fund korrupsionit dhe diskriminimit të grave
Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar takim me gratë e vajzat aktiviste, ku u diskutua programi i këtij subjekti për emancipim dhe barazi gjinore Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se gjysma e grave në ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 15:22 | 39 artikuj te ndërlidhur »

Kuriozitetet e Oktoberfest-it
Kuriozitetet e Oktoberfest-it
Askush si Oktoberfest nuk arrin të bëjë bashkë kaq shumë faqe të kuqe, gjallëri, sjellje të pafalshme dhe një konsum të jashtëzakonshëm birre me kaq shumë traditë, histori, muzikë folkloristike nga grupet vendase. Por, ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 15:01 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli: Serbia po përdorë metoda të ndyra për çnjohje të Kosovës
Pacolli: Serbia po përdorë metoda të ndyra për çnjohje të Kosovës
Ministri i jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli e ka akuzuar Serbinë për përdorimin e metodave të ndyra për të bindur shtetet e varfra afrikane që të tërheqin njohjen e Kosovës. Në një deklaratë për gazetën angleze ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 14:43 |

Vozitësi e humb kontrollin e autobusit, vdesin gati 30 persona
Zyrtarët pakistanezë kanë thënë se së paku 26 persona kanë vdekur dhe 12 të tjerë janë lënduar në një aksident me autobus në një rajon malor në pjesën veriperëndimore të Pakistanit. Muhammad Wakeel, zëdhënës i policisë ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 14:22 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Nismë për strehimin e azilkërkuesve jashtë Zvicrës
Nismë për strehimin e azilkërkuesve jashtë Zvicrës
Nisma synon të krijojë një sistem të asistencës në vend, ku azilkërkuesit janë vendosur në zona të sigurta në vendin e tyre të lindjes ose afër saj. Zvicra do të bashkëfinancojë programin me vendet e tjera, shkruan ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 14:01 |

Muriqi flet për golin e shënuar dhe ofertat për të
Muriqi flet për golin e shënuar dhe ofertat për të
Vedat Muriqi ka vazhduar të shkëlqejë në futbollin turk me Fenerbahcen. Sulmuesi i Kosovës ka shënuar golin vendimtar për skuadrën e tij në fitoren e ngushtë 2-1 ndaj Ankargucus. Pas ndeshjes Muriqi ka folur për mediat ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 13:48 | 29 artikuj te ndërlidhur »

Facebook synon ta lëshojë në përdorim kriptovalutën Libra në vitin 2020
Facebook synon ta lëshojë në përdorim kriptovalutën Libra në vitin 2020
Që kur kompania publikoi planet për kriptovalutën Libra në muajin qershor, është përballë me akuza dhe kritika të shumta në Evropë, veçanërisht në Francë dhe Gjermani të cilat kërcënojnë me bllokimin e saj. “Objektivi ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 13:26 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Qyteti i Cyrihut fillon nismën për të lejuar të huajt të votojnë
Qyteti i Cyrihut fillon nismën për të lejuar të huajt të votojnë
Në korrik 2019, Corine Mauch, kryebashkiake e Cyrihut, njoftoi planin e saj për të filluar iniciativën. Nëse iniciativa është e suksesshme, banorët e huaj me leje B ose C të cilët kanë jetuar në Cyrih për të paktën dy ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 13:01 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Mbi 1 mijë gjoba brenda 24 orëve në trafik
Mbi 1 mijë gjoba brenda 24 orëve në trafik
Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 35 aksidente në komunikacion Për shkelje të ndryshme të rregullave të komunikacionit, Policia e Kosovës gjatë ditës së shtunë ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 152 tiketa dënimi. Në ...
AlbInfo | 22-Sep-2019 12:43 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved