ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 06:20

ABCNews
“Asnjë prapaskenë me Sadikun! Ja situata me Grezdën dhe Xhakën”
Taulant Xhaka dhe Eros Grezda nuk ishin as në grumbullimin e fundit të Shqipërisë. Ervin Bulku, pjesë e stafit të kombëtares, në emisionin “Pressing” në ABC News, sqaroi çfarë ka ndodhur me dy lojtarët e mësipërm. “Nuk ...
ABCNews | para 6 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Do jemi Brazili i Europës, Maqedoninë e mundim me sy mbyllur”
Milaim Zeka, politikani i njohur shqiptar nga Kosova, është i ftuar special në emisionin “Pressing” në ABC News. “Shqipëria dhe Kosova nuk po funksion. Me Çekinë Kosova ishte ‘offside’. Me Anglinë u paraqitëm mirë, ...
ABCNews | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiç pas mbledhjes së Këshillit të sigurisë: Kemi dokumentuar operacione të agjentëve rusë
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se video xhirimi ku shihet një agjent i shërbimit rus të zbulimit, duke i dhënë para një zyrtari të shërbimit serb të sigurisë, nuk është bërë nga Shërbimi Ushtarak serb i zbulimit. ...
ABCNews | para 7 ore | 65 artikuj te ndërlidhur »

Skema e Rejës, Starova ka disa pikëpyetje
Sulejman Starova, trajneri i njohur, është i ftuar në studiot e ABC Neës, në emisionin Pressing. Starova foli fillimisht për kualifikueset e Euro2020, si dhe analizoi trajnerët dhe grupin e kombëtares. Më shumë, Starova ...
ABCNews | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Starova: Rinovimi më shpejt, pas De Biasit duhej tjetër trajner
Trajneri i njohur shqiptar, Sulejman Starova, analizoi kualifikueset e Euro 2020 që zhvilloi Shqipëria dhe problemet që ka kombëtarja jonë. Në emisionin Pressing, Starova tha: RINOVIMI – “Memushaj, Basha, Lenjani, t’i ...
ABCNews | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Artan Hoxha: Kam një video të një kryebashkiaku
Gjatë emisionit “Opinion” këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 30 qershorit do të rrëzohen, pasi kapen nga ligji i dekriminalizimit. Por gazetari ...
ABCNews | para 7 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Riza: Ju tregoj dy problemet e mëdha të Shqipërisë
Florian Riza, i ftuari i përhershëm në emisionin “Pressing” në ABC News, ka folur për situatën e kombëtares dhe problematikat që ai ka. “Vetëm një mbrojtës i majtë nuk është gjetur. Kanë luajtur Hysaj, Binaku, Trashi, ...
ABCNews | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Bulku: Nuk kam çfarë u them, e pafalshme ajo që ndodhi me Andorrën
Ervin Bulku, pjesë e stafit të kombëtares, është pjesë e panelit të emisionit “Pressing” në ABC News. Ai ka analizuar ecurinë e kuqezinjve. “Kishim mundësi të merrnim më shumë. E nisëm keq, me Turqinë që humbëm. U ...
ABCNews | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Përdhunoi me një grup miqsh gruan, arrestohet 40 vjeçari
Një 40 vjeçar në Itali ka përdhunuar gruan e tij me një grup miqsh, ndërsa ka rrahur djalin e tij. 40 vjeçari banonte në një qytet në Alto Lario, por kishte aktivitete që shpesh i duhej të lëvizte jashtë vendit. Ai ...
ABCNews | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Jera: Turqia shumë e fortë, ja ku gabuam me Andorrën
Fatbardh Jera është një nga të ftuarit në emisionin Pressing, në ABC News. Jera analizoi kombëtaren shqiptare të futbollit dhe ecurinë e kuqezinjve në kualifikueset e Euro 2020. EDICIONI – “Edicioni analizohet pasi ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Luajtën si të ishin bërë synet”, batuta të shumta në “Pressing”
Milaim Zeka, politikani i njohur shqiptar nga Kosova, është i ftuar special në emisionin “Pressing” në ABC News. “Problemi i kombëtares këtu dhe në Kosovë, nis nga Federata. Nëse flasim lirshëm, problemet fillojnë ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Starova: Franca ka tre skuadra, edhe Italisë ia thyen brinjët!
Trajneri i njohur shqiptar, Sulejman Starova, analizoi kualifikueset e Euro 2020 që zhvilloi Shqipëria dhe problemet që ka kombëtarja jonë. Në emisionin Pressing, Starova foli edhe për grupin H, grup ku merrte pjesë dhe ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Jera: Pritshmëritë nuk u realizuan, duheshin 15 pikë
Fatbardh Jera është një nga të ftuarit në emisionin Pressing, në ABC News. Jera analizoi kombëtaren shqiptare të futbollit dhe ecurinë e kuqezinjve në kualifikueset e Euro 2020. KUALIFIKUESET – “Normalisht, edhe unë ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Starova: Shqipëri gjysmake, në Euro 2016 shkuam me fat
Sulejman Starova, trajneri i njohur, është i ftuar në studiot e ABC Neës, në emisionin Pressing. Starova foli fillimisht për kualifikueset e Euro2020, si dhe analizoi trajnerët dhe grupin e kombëtares. KUALIFIKUESET – ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Rakipi: Pse për mua Soreca është keqbërës
“Kanë filluar të dalin fjalë që mund te jetë Soreca, nëse kanë një video për Sorecën, që rilindja i ka dhënë një zv/ministre në përdorim, autoritetet duhet ta nxjerrin dhe ta thonë. Për mua nuk është e rëndësishme nëse ...
ABCNews | para 8 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Milaim Zeka: Nuk prodhojmë Iphone, por jemi kampionë për diçka tjetër
Milaim Zeka, politikani i njohur shqiptar nga Kosova, është i ftuar special në emisionin “Pressing” në ABC News. Ai e ka nisur me një batutë fjalën e tij: “Po të kisha mundësi, do i bëja pesë kombëtare. Nuk ka aspak ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen tre të rinj, dhunuan barbarisht 30-vjeçarin
Një ngjarje e rëndë e ndodhur në lagjen “13 Shtatori” në Berat, ku tre të rinj masakruan me shkelma një 30-vjeçar. Tre të rinjtë kanë goditur goditur me shkelma 30-vjeçarin duke e lënë pa ndjenja deri në momentin që ...
ABCNews | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Shkarkimi zgjat vetëm dy ditë, Diego Maradona rikthehet në stol
Një lajm i bujshëm vjen nga Argjentina. Largimi nga Gimnasia La Plata zgjati vetëm pak ditë dhe Diego Maradona është rikthyer sërish në stolin e ekipit argjentinas. Legjenda e futbollit botëror u shkarkua me datë 19 ...
ABCNews | para 8 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet në Ukrainë rusi i dyshuar si pjesëtar i IS-it
Njësitet e policisë speciale të Ukrainës kanë arrestuar një 30 vjeçar rus, i cili dyshohet të jetë pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik (IS). Ai ishte në kërkim nga Interpoli në lidhje me një akuzë për ...
ABCNews | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Paketa ligjore për sportin, Shqipëria mund të mbetet pa futboll
Sporti është përdorur dhe vazhdon të përdoret. Futbolli më shumë. Stadiumet, në kohë fushatash mbushen me politikanë, të cilët nuk ngurrojnë edhe të japin bileta falas e të vendosin premio për ekipe të caktuara. Askush ...
ABCNews | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Dëmtimi i çuditshëm i sulmuesit, pretendon se një shok i bëri magji të zezë!
Djurgarden arriti të fitojë titullin kampion në Suedi këtë sezon. Klubi 128-vjeçar u rikthye te trofeu i madh pas 14 viteve mungesë dhe tifozët festuan gjatë këtë sukses. Ylli i ekipit, ku aktivizohet edhe Astrit ...
ABCNews | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Protesta në mbarë vendin, Irani ndalon internetin
Si shkak i protestave të vazhdueshme, qeveria e Iranit ka vendosur të ndërpresë internetin duke menduar se në këtë mënyrë do të ndëshkohen qytetarët. Ndërprerja e internetit në Iran ka hyrë në ditën e pestë. Qeveria ...
ABCNews | para 9 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

“Messi më i talentuari, ju tregoj si e ngacmonin Ronaldon tek United!”
Peter Crouch ka treguar disa histori ‘pikante’ gjatë karrierës së tij. Ish-sulmuesi që ka luajtur nga viti 2005 deri në 2010 me kombëtaren angleze, në një intervistë të dhënë gjatë një eventi në Londër për ...
ABCNews | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Befasia e Sneijder: Ju tregoj lojtarin më të fortë, tre muaj nuk folëm me gojë
Wesley Sneijder është aktivizuar me skuadra si Ajax, Real Madrid dhe Inter gjatë karrierës së tij. Kampionët që ka pasur në skuadër dhe te kombëtarja, kanë qenë të shumtë, por njëri ishte krejtësisht i veçantë. ...
ABCNews | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Opozita e papërgatitur”, Rakipi: Regjimet nuk rrëzohen vetë
Opozita shqiptare sot është më e papërgatitur se kurrë, shprehet Ylli Rakipi. “Në Shqipëri është krijuar ky model që të rrëmbehet gjithçka. Dalja e opozitës nga sistemi është dalja më gabuar që ka bërë. Në favor të ...
ABCNews | para 9 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Skenari i ri i telenovelës Ibrahimovic, trajneri i njohur e dëshiron në Angli
E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është kthyer në një telenovelë. Sulmuesi suedez po kërkohet me insistim nga Milan, Bologna dhe Napoli, por nuk ka marrë ende një vendim. Garës për shërbimet e tij i është bashkuar edhe ...
ABCNews | para 9 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Rakipi: Ndërkombëtarët heshtën për kanabisin
I ftuar në “Mbrëmja në ABC” me gazetaren Mirela Milorin, analisti Ylli Rakipi ka folur rreth ngërçit të krijuar me Gjykatën Kushtetuese dhe përplasjet mes palëve politike. Sipas tij ky rol i ndërkombëtarëve është një ...
ABCNews | para 9 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Pse e konsideron keqbërës ambasadorin Soreca, analisti Rakipi?
“Për mua nuk është e rëndësishme nëse është blerë me një dashnore një ambasador i madh këtu, për mua është e rëndësishme pse është një keqbërës ambasadori Soreca”. Kështu shprehet Ylli Rakipi në studion e ABC News, ...
ABCNews | para 10 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Pengu, lidhja e veçantë me Shqipërinë dhe rikthimi: Sadiku rrëfen gjithçka
Armando Sadiku e ka të vështirë të qëndrojë jashtë fushave të blerta dhe larg golit. Sulmuesi i Malagës ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe është gati të japë kontributin e tij për ekipin andaluzian. 28-vjeçari do të ...
ABCNews | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

“Besnik Muçi viktimë, nuk ishte pjesë regjimit”, Rakipi: Gjueti shtrigash me dy standarde
Një akt nga më qesharakët e ka cilësuar analisti Ylli Rakipi shkarkimin e Besnik Muçit nga komisioni i Posaçëm i Apelimit, Sipas tij kjo është një gjueti shtrigash me dy standarde, ku ata që nuk janë pjesë e regjimit ...
ABCNews | para 10 ore | 109 artikuj te ndërlidhur »

Ka akord zyrtar, Juventusi zgjat bashkëpunimin me 31-vjeçarin
Tani është gjithçka zyrtare dhe dashuria mes Juventusit dhe Juan Cuadrados vazhdon. Akordi ishte përmendur prej ditësh, ndërsa ka ardhur edhe zyrtarizimi i kampionëve të Italisë. Lojtari kolumbian ka nënshkruar ...
ABCNews | para 10 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Tensioni mes trajnerit dhe Balotellit, zbulohet shkaku i acarimit
Mario Balotelli nuk ndryshon kurrë. Faza e fundit e stërvitjes së sotme të Brescias është shoqëruar me tension. Sulmuesi italian është detyruar të largohet pa përfunduar e gjithë seanca. Fabio Grosso, trajneri i ...
ABCNews | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Tension tek ekipi i Ndojit, trajneri urdhëron Balotellin të largohet
Mario Balotelli nuk ndryshon kurrë. Faza e fundit e stërvitjes së sotme të Brescias është shoqëruar me tension. Sulmuesi italian është detyruar të largohet pa përfunduar e gjithë seanca. Fabio Grosso, trajneri i ...
ABCNews | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Agim Kajmaku nuk dorëzohet, Felaj: Nuk kemi asnjë lloj përgjegjësie
Vlerësimin e aftësisë personale e bën Këshilli i Emërimeve në Drejtësi dhe jo Presidenti kështu është shprehur deputetja e PS-së, Ermonela Felaj në “Mbrëmja e ABC”. “Ishte konsumuar zgjedhja e presidentit duke kaluar ...
ABCNews | para 11 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Premtimi i Hazard: Gjithmonë e kam refuzuar PSG-në, ju tregoj pse
Eden Hazard la Chelsea në verë dhe u transferua te Real Madrid. Gjithmonë kishte ëndërruar për të luajtur në “Santiago Bernabeu” dhe ia doli. Për shërbimet e tij insistoi fort edhe PSG, por transferimi në kryeqytetin ...
ABCNews | para 11 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Përplasja për Kushtetuesen, Felaj: Konfliktin e ngriti Meta, që po merr rolin e kryeopozitarit
Për deputeten socialiste Ermonela Felaj, nuk ka konflikt të institucioneve, por ëhstë një konflikt i ngritur vetë nga meta për të postuar vëmendjen nga komisioni hetimor për shkarkimin e tij dhe për t’u faktorizuar si ...
ABCNews | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

“Në nivelin e Messit dhe CR7, nëse jepja 100%. Topi i Artë? Njerëzit ende ma kujtojnë”
Wesley Sneijder zhvilloi katër sezone tek Interi (2009-2013), por aq mjaftoi që holandezi të rikthehej në idhullin e populli zikaltër. Sezoni 2009-2010 ishte i jashtëzakonshëm, Interi i Mourinhos fitoi tripletën e ...
ABCNews | para 11 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Shqipëria dhe shqiptarët kanë mbështetjen e fortë të drejtuesve kryesorë të BE-së
I pranishëm në Kongresin e Partive Popullore Europiane, lideri i opozitës, Lulzim Basha në një postim në rrjetin social “Facebook” është shprehur se Shqipëria dhe shqiptarët kanë mbështetjen e fortë të drejtuesve ...
ABCNews | para 11 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Topi pas takimit me Metën: Gjendja e institucioneve sot është pasojë e 21 prillit 2008
Ish-presidenti Bamir Topi është takuar me Kreun e Shtetit, Ilir Meta. Pas takimit Topi u shpreh se me Presidnetin ka diskutuar për krizën institucionale brenda paramentrave logjike, politike dhe juridike. “Biseda me ...
ABCNews | para 11 ore | 108 artikuj te ndërlidhur »

Prezantim dhe batuta, Mourinho: S’kam nevojë për përforcime, ja çfarë u thashë lojtarëve
Jose Mourinho ka dhënë konferencën e parë për shtyp si trajneri i Tottenham. Portugezi zëvendësoi Mauricio Pochettinon në stolin e Spurs dhe firmosi një kontratë deri në verën e vitit 2023. “Special One” rikthehet në ...
ABCNews | para 11 ore | 235 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen dy shqiptarë që vidhnin makina luksoze
Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë Italiane, pasi ishin pjesë e një bande të specilizuar për vjedhje automjetesh dhe apartamentesh. Policia italiane ka arrestuar në orët e para të mëngjesit dy shtetasit ...
ABCNews | para 11 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski në Beograd, takim kokë me kokë me Vuçiç
Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski fillon të premten një vizitë dy-ditore në Beograd, gjatë së cilës do të ketë një takim kokë më kokë në Pallatin Serbia me presidentin Vuçiç dhe më pas do të ketë takim plenar midis ...
ABCNews | para 12 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Borchardt akuzohet për ndërhyrje në gjykimet e EULEX
Një ish-gjyqtar i EULEX-it ka marrë guximin t’i kundërvihet misionit më të madh të Bashkimit Evropian, duke akuzuar për korrupsion, ndërhyrje politike, presion dhe kërcënime për largim nga puna të gjyqtarëve dhe ...
ABCNews | para 12 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Masakrohet 23-vjeçarja, u ther disa herë me thikë dhe u qëllua me plumb pas koke
Modelja 23-vjeçare Alondra Getsemani Villasenor është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Kaliforni. Mediat lokale njoftuan se në trupin e modeles janë gjetur shenja thike dhe se është qëlluar me plumb në kokë. ...
ABCNews | para 12 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Xhaka: S’e pranoj dot atë që ndodhi, Arsenali e di mirë se si zgjidhet situata
Granit Xhaka nuk zbret në fushë që prej ndeshjes Arsenal-Crystal Palace (27 tetor). Tifozët e fishkëllyen, mesfushori reagoi dhe krisja ndodhi. Unai Emery vendosi t’i hiqte lojtarit shiritin e kapitenit dhe që nga ai ...
ABCNews | para 12 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Grabitja në Rinas, gjykata urdhëron t’i merret kampioni biologjik Oltion Veselit
Gjykata e Krimeve të Rënda urdhëroi marrjen me detyrim të kampionit biologjik për Oltion Veselin, i dyshuar për grabitjen e 6 milionë eurove në Rinas në prill të këtij viti. Veseli kishte refuzuar ta jepte kampionin e ...
ABCNews | para 12 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

I penduar që nuk zgjodhi Barcelonën? De Ligt shuan çdo dyshim
Barcelona dhe Juventus rivalizuan gjatë në merkaton e verës për shërbimet e Matthijs De Ligt. Mbrojtësi holandez zgjodhi bardhezinjtë italianë në fund, por aventura e tij në Serie A nuk ka nisur mbarë. Disa performanca ...
ABCNews | para 12 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Momente tronditëse, nënat përleshen në mes të shkollës
Momente tronditëse janë filmuar në një shkollë fillore ku dy nëna janë zënë mes nxënësve duke u përleshur në dysheme. Nënat shihen duke u përleshur dhe akuzuar njëra-tjetrën për “ngacmim”. Njëra nga nënat që mban ...
ABCNews | para 12 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dita e Ignatovic Jr, Laçi i bën urimin special
Laçi-Partizani, 1-0. Faza e parë dhe në stadium ishte edhe një tifoz special, djali i Aleksandar Ignjatovic. Mbrojtësi serb i Laçit kishte disa ditë që po kalonte momente gëzimi me te birin, ndërkohë që pas ndeshjes ...
ABCNews | para 13 ore |

VIDEO/ Makina “ngre në ajër” motoçikletën, shoferi në gjendje të rëndë
Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Përrenjas-Librazhd. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Qukës, për pasojë drejtuesi i motorit Enver Skura është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai ...
ABCNews | para 13 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved