ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 01:06

Kategorite:


Demagogjia është denoncim popullor i politikës
Ali Hertica Filzoofia e bën të qarta qëllimet në prezantimin dhe dëshiron të marrë mbrojtjen e ‘zakonshëm’, njerëzve të thjeshtë kundër një elite të caktuar, intelektualiste, dhe i vjen keq për të dy që roli i njerëzve ...
TetovaSot | para 33 min |
Ali Hertica Filzoofia e bën të qarta qëllimet në prezantimin dhe dëshiron të marrë mbrojtjen e ‘zakonshëm’, njerëzve të thjeshtë kundër një elite të caktuar, intelektualiste, dhe i vjen keq për të dy që roli i njerëzve ...
Shteti shqiptar duhët të ju ndihmoj shqiptarëve të Komunave të Luginës Preshevës,Bujanoci,Medëvegjes.
Shkruan:Albert Ramadani Shqipëria si shtetë i panvarur me mbi një shekuj duhët të ju del në ndihem banorëve shqiptarë të cilet jetojn në teritorin e serbisë. Ditë më parë i dërguari i shteti shqiptarë, Ministri i ...
TetovaSot | para 33 min |
Shkruan:Albert Ramadani Shqipëria si shtetë i panvarur me mbi një shekuj duhët të ju del në ndihem banorëve shqiptarë të cilet jetojn në teritorin e serbisë. Ditë më parë i dërguari i shteti shqiptarë, Ministri i ...
Libri i Amina Nurajt, “Gjaku nuk bëhet ujë”; një lajm domethënës për Masbjeshkën e Sanxhakut dhe Shqiptarinë në përgjithësi
Studentja e shkëlqyeshme e Trafikut Rrugor nga Tutini, Amina Nuraj (Nurovic), që jeton në Novi Pazar (Tregu i Ri) të Sanxhakut, pasi vite më parë e kishte zbuluar realitetin e fshehur për prejardhjen etnike shqiptare të ...
Medial | para 36 min |
Studentja e shkëlqyeshme e Trafikut Rrugor nga Tutini, Amina Nuraj (Nurovic), që jeton në Novi Pazar (Tregu i Ri) të Sanxhakut, pasi vite më parë e kishte zbuluar realitetin e fshehur për prejardhjen etnike shqiptare të ...
Policja kapet duke bërë seks në tualet, si e gjeten koleget (FOTO)
Një police është nën hetim pasi ishte kapur e dehur duke bërë seks në një banjo gjatë orarit të punës. Brandi Sanchez, 39 vjeçe dhe i dashuri i saj u gjetën në tualetet e grave “të angazhuara në ndërveprime seksuale” ...
TetovaSot | para 36 min |
Një police është nën hetim pasi ishte kapur e dehur duke bërë seks në një banjo gjatë orarit të punës. Brandi Sanchez, 39 vjeçe dhe i dashuri i saj u gjetën në tualetet e grave “të angazhuara në ndërveprime seksuale” ...
Eksperti rrugor: Policia Rrugore e vetme përballë aksidenteve, Ministria e Infrastrukturës jashtë loje!
I ftuar në emisionin “Arena” në RTV ORA, eksperti i sigurisë rrugore, Fatmir Hasho ka thënë se Ministria e Transporteve dhe e Infrastrukturës është jashtë loje, kur vjen puna tek aksidentet rrugore. Hasho: E dini që ...
Dritare | para 46 min | 4 artikuj te ndërlidhur »
I ftuar në emisionin “Arena” në RTV ORA, eksperti i sigurisë rrugore, Fatmir Hasho ka thënë se Ministria e Transporteve dhe e Infrastrukturës është jashtë loje, kur vjen puna tek aksidentet rrugore. Hasho: E dini që ...
Fotot skandaloze/ Shqiptarët rrezikojnë jetën e tyre në rrugë!
Sipas raportit të fundit të Policisë Rrugore në vitin 2018, 227 persona kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore. Këto shifra janë alarmante për një vend të vogël si Shqipëria. Por kush është fajtori? Cilësia e rrugëve, ...
Dritare | para 46 min |
Sipas raportit të fundit të Policisë Rrugore në vitin 2018, 227 persona kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore. Këto shifra janë alarmante për një vend të vogël si Shqipëria. Por kush është fajtori? Cilësia e rrugëve, ...
Manchester United pëson humbje sërish
Manchester United është mposhtur sonte nga Burnley me rezultat 2-0.
Kosova Press | para 73 min |
Manchester United është mposhtur sonte nga Burnley me rezultat 2-0.
FIFA, bilanci i merkatos: Në vitin 2019 u shpenzuan 6.6 miliardë euro
Federata Ndërkombëtare e Futbollit bën bilancin e merkatos së transferimeve për vitin 2019. Sipas raportit “Global Transfer Market” të qeverisë së futbollit botëror, në 12 muajt e fundit u shpenzuan plot 6.6 miliardë ...
Klan Kosova | para 73 min |
Federata Ndërkombëtare e Futbollit bën bilancin e merkatos së transferimeve për vitin 2019. Sipas raportit “Global Transfer Market” të qeverisë së futbollit botëror, në 12 muajt e fundit u shpenzuan plot 6.6 miliardë ...
Ndërroi jetë njëri prej sulmuesve të Ziadin Selës në ngjarjen e 27 prillit
Stojan Pavleski, personi i cili më 27 prill 2017 kishte sulmuar zikisht Ziadin Selën në Kuvend, sot ka ndëruar jetë, njofton Zhurnal. Siç bëjnë të ditur familjarët e Pavleskit, i ndjeri nuk ishte trajtuar mirë në spital ...
Ina-Online | para 72 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Stojan Pavleski, personi i cili më 27 prill 2017 kishte sulmuar zikisht Ziadin Selën në Kuvend, sot ka ndëruar jetë, njofton Zhurnal. Siç bëjnë të ditur familjarët e Pavleskit, i ndjeri nuk ishte trajtuar mirë në spital ...
Raiola e lë të hapur mundësinë që Haaland të transferohet në Premierligë
Menaxheri i sulmuesit të njohur të Borusia Dortmundit Erling Haland, Mino Raiola la të kuptohet se klienti i tij në të ardhmen mund të vendosë të aktivizohet në kampionatin anglez. Për “Sky Sport News”, agjenti i shumë ...
InFokusi | para 73 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Menaxheri i sulmuesit të njohur të Borusia Dortmundit Erling Haland, Mino Raiola la të kuptohet se klienti i tij në të ardhmen mund të vendosë të aktivizohet në kampionatin anglez. Për “Sky Sport News”, agjenti i shumë ...
Java vendimtare në Kosovë, ose koalicion ose zgjedhje të reja
Nga Faton Mehmeti/BotaSot Në përvjetorin e 14 të ikjes së Presidentin Rugova nga kjo botë, LDK mbajti takimin e saj me anëtarët e kryesisë për mundësinë e koalicionit me Vetëvendosjen. Kjo erdhi si pasojë e dorëzimit të ...
Ina-Online | para 83 min |
Nga Faton Mehmeti/BotaSot Në përvjetorin e 14 të ikjes së Presidentin Rugova nga kjo botë, LDK mbajti takimin e saj me anëtarët e kryesisë për mundësinë e koalicionit me Vetëvendosjen. Kjo erdhi si pasojë e dorëzimit të ...
Sherr në dëgjesën për Hec-et në Kalivaç, banorët kërkojnë dëmshpërblim për tokën
Një dëgjesë publike që nisi për të marrë përgjigje që banorët i kishin të paqarta mbi mënyrën e dëmshpërblimit, pas ndërtimit të HEC-it në Kalivaç, por përfundoi në tone të ashpra dhe akuza personale. Të indinjuar ...
ABCNews | para 83 min |
Një dëgjesë publike që nisi për të marrë përgjigje që banorët i kishin të paqarta mbi mënyrën e dëmshpërblimit, pas ndërtimit të HEC-it në Kalivaç, por përfundoi në tone të ashpra dhe akuza personale. Të indinjuar ...
Petrit Ruka: Binte borë me rënkime…
O moj çmendje e bekuar, thikë e ëmbël, pa harrim, Nëpër borën dy pëllëmbë…në një natë të Jugut tim, Qysh i mbushe trupat tanë plot e plot me ura zjarri Dhe na shtrive lakuriq mbi çarçafët prej acari. Si skulptore e ...
ObserverKult | para 83 min |
O moj çmendje e bekuar, thikë e ëmbël, pa harrim, Nëpër borën dy pëllëmbë…në një natë të Jugut tim, Qysh i mbushe trupat tanë plot e plot me ura zjarri Dhe na shtrive lakuriq mbi çarçafët prej acari. Si skulptore e ...
Ndodh në Skoci! Goditi tre kuaj të policisë, dënohet tifozi i Celtic
Gjykata në Glasgow dëgjoi sesi tifozi i Celtic, Kevin McGuire, shfaqi dhunë përpara një ndeshje të kampionëve të Skocisë, janarin e kaluar. Ky tifoz i Celtic është shpallur fajtor për goditjen e tre kuajve të policisë ...
ABCNews | para 86 min |
Gjykata në Glasgow dëgjoi sesi tifozi i Celtic, Kevin McGuire, shfaqi dhunë përpara një ndeshje të kampionëve të Skocisë, janarin e kaluar. Ky tifoz i Celtic është shpallur fajtor për goditjen e tre kuajve të policisë ...
Gazetarja përlotet kur flet për Durrësin: Ka shumë gjëra që i mbeten të shkuarës
“Nata e Durrësit”, ka qenë kjo tema këtë të mërkurë në emisioni “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel ku ishin mbledhur disa nga personazhet publikë që janë pikërisht nga ky qytet. Një ndër to është edhe gazetarja e ...
Dritare | para 46 min | 4 artikuj te ndërlidhur »
“Nata e Durrësit”, ka qenë kjo tema këtë të mërkurë në emisioni “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel ku ishin mbledhur disa nga personazhet publikë që janë pikërisht nga ky qytet. Një ndër to është edhe gazetarja e ...
Komenti nuk mbulon gjurmët, fansat të bindur që Morena dhe Klajdi Haruni janë bashkë
Tailanda është destinacioni ekzotik që ka bërë bashkë Klajdi Harunin dhe Morena Tarakun. Ju kemi treguar se dy këngëtarët kanë vizituar të njëjtat plazhe, hotele apo atraksione turistike të Tailandës. Deri më tani nuk ...
Alsat-M | para 96 min |
Tailanda është destinacioni ekzotik që ka bërë bashkë Klajdi Harunin dhe Morena Tarakun. Ju kemi treguar se dy këngëtarët kanë vizituar të njëjtat plazhe, hotele apo atraksione turistike të Tailandës. Deri më tani nuk ...
PSG me shfaqje teatri, Neymar e jep topin me të pasme dhe Mbappe në versonin e Maradonas
Neymar tregon edhe njëherë klasin e tij, ndërsa pasimi që po merr gjithë shpërndarjen në rrjetet sociale është kur futbollisti brazilian e jep topin me të pasmet. Por gjithashtu një tjetër rast komik gjen si protagonist ...
Lajminet | para 102 min |
Neymar tregon edhe njëherë klasin e tij, ndërsa pasimi që po merr gjithë shpërndarjen në rrjetet sociale është kur futbollisti brazilian e jep topin me të pasmet. Por gjithashtu një tjetër rast komik gjen si protagonist ...
Çfarë veshën yjet e filmit në Oscarët e tyre të parë? (FOTO)
Si ceremonia më e vjetër e ndarjes së çmimeve, Oscar ka parë shumë momente historike. Fjalime që të bëjnë të qash, dedikime shumë emocionale, performanca të jashtëzakonshme, momente të sikletshme, si dhe padyshim veshje ...
Klan Kosova | para 102 min |
Si ceremonia më e vjetër e ndarjes së çmimeve, Oscar ka parë shumë momente historike. Fjalime që të bëjnë të qash, dedikime shumë emocionale, performanca të jashtëzakonshme, momente të sikletshme, si dhe padyshim veshje ...
Thaçi: Ka liderë politikë shqiptarë në Maqedoninë e Veriut që kanë familjarë të vrarë si luftëtarë të ISIS-it
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka bërë akuza ndaj disa prej oponentëve të tij politikë që po keqpërdorin fonde duke bërë kështu që të jenë të pabarabartë në garën zgjedhore. “Nuk ka dilema se nuk mund t’i rezistojmë. ...
Arbresh | para 78 min | 6 artikuj te ndërlidhur »
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka bërë akuza ndaj disa prej oponentëve të tij politikë që po keqpërdorin fonde duke bërë kështu që të jenë të pabarabartë në garën zgjedhore. “Nuk ka dilema se nuk mund t’i rezistojmë. ...
Gjashtë shenja që tregojnë se partneri juaj është kontrollues dhe manipulues
Të lejoni që partneri t’ju kontrollojë mund të ketë ndikim të fortë në shëndetin tuaj mendor. Mund të jeni viktimë e një cikli negativ kontrolli dhe pavarësie Megjithatë, viktimat tentojnë të bien dakord me veprimet ...
Telegrafi | para 114 min |
Të lejoni që partneri t’ju kontrollojë mund të ketë ndikim të fortë në shëndetin tuaj mendor. Mund të jeni viktimë e një cikli negativ kontrolli dhe pavarësie Megjithatë, viktimat tentojnë të bien dakord me veprimet ...
Shtimi i qumështit në çaj i bën dhëmbët më të bardhë
Adhurues të çajit dhe qumështit, gëzohuni! Një studim i ri ka zbuluar se shtimi i qumështit në çajin tuaj të preferuar mund të bëjë mrekulli duke parandaluar nxirjen e dhëmbëve Çaji, i vlerësuar si pija e dytë më e ...
Telegrafi | para 2 ore |
Adhurues të çajit dhe qumështit, gëzohuni! Një studim i ri ka zbuluar se shtimi i qumështit në çajin tuaj të preferuar mund të bëjë mrekulli duke parandaluar nxirjen e dhëmbëve Çaji, i vlerësuar si pija e dytë më e ...
Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni
PSG siguron finalen e Kupës së Ligës në Francë falë suksesit 0-3 në fushën e Reims. Fatet e kësaj sfide do të vuloseshin që në pjesën e parë. Në minutën e 9-të, pas një serie tentativash, ekipi i drejtuar nga Tuchel do ...
Top Channel | para 41 min | 5 artikuj te ndërlidhur »
PSG siguron finalen e Kupës së Ligës në Francë falë suksesit 0-3 në fushën e Reims. Fatet e kësaj sfide do të vuloseshin që në pjesën e parë. Në minutën e 9-të, pas një serie tentativash, ekipi i drejtuar nga Tuchel do ...
Peshkimi, ndryshon ligji, zgjatet në 10 vjet afati i lejeve
Mënyra sesi funksionon peshkimi në vend pritet të pësojë ndryshme qoftë sa i takon lejeve, aktivitetit ashtu edhe ndryshimit të mjeteve lundruese. Në një draft të nxjerrë tashmë për konsultim lidhur me peshkimin bëhen ...
Monitor | para 2 ore |
Mënyra sesi funksionon peshkimi në vend pritet të pësojë ndryshme qoftë sa i takon lejeve, aktivitetit ashtu edhe ndryshimit të mjeteve lundruese. Në një draft të nxjerrë tashmë për konsultim lidhur me peshkimin bëhen ...
Menduh Thaçi: Krerët e Besës dhe Alternativës po shpërlajnë para përmes shtypshkronjave
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, ka akuzuar krerët e partisë “Besa” dhe “Alternativa” , të cilat sipas tij po bëjnë shpërlarje parash përmes librave dhe shtypshkronjave. “Lidhur me këtë unë i kam ...
Arbresh | para 78 min | 4 artikuj te ndërlidhur »
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, ka akuzuar krerët e partisë “Besa” dhe “Alternativa” , të cilat sipas tij po bëjnë shpërlarje parash përmes librave dhe shtypshkronjave. “Lidhur me këtë unë i kam ...
Puberteti i parakohshëm dhe ushqyerja; Ekspertët ngrenë alarmin
Të shohësh fëmijët të rriten është diçka e bukur për prindin, por në të njëjtën kohë burim frike dhe shqetësimi. Mendoni sa shqetësuese duhet të jetë të shohësh që kjo rritje është më e shpejtë se sa ajo e fëmijëve të ...
Telegrafi | para 2 ore |
Të shohësh fëmijët të rriten është diçka e bukur për prindin, por në të njëjtën kohë burim frike dhe shqetësimi. Mendoni sa shqetësuese duhet të jetë të shohësh që kjo rritje është më e shpejtë se sa ajo e fëmijëve të ...


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved