ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 15:14

Çka thotë Kushtetuta, kush duhet të formojë Qeverinë e re

Çka thotë Kushtetuta, kush duhet të formojë Qeverinë e re
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 13:21
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

NGËRÇI/ Tre skenaret e pas-rrëzimit të Albin Kurtit: nga kush dhe si do qeveriset Kosova
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës memocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Tesheshi | 26-Mar-2020 13:18
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës memocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Ahmeti: A do të testohen deputetët që ishin dje në seancë ?
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nëpërmjet llogarisë në Twitter i ka bërë një pyetje Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ahmeti ka pyetur se A do të testohen për koronavirusin deputetët që ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 13:11
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nëpërmjet llogarisë në Twitter i ka bërë një pyetje Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ahmeti ka pyetur se A do të testohen për koronavirusin deputetët që ...

Ahmeti: A do të testohen deputetët që ishin dje në seancë ?
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nëpërmjet llogarisë në Twitter i ka bërë një pyetje Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ahmeti ka pyetur se A do të testohen për koronavirusin deputetët që ...
Medial | 26-Mar-2020 13:11
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nëpërmjet llogarisë në Twitter i ka bërë një pyetje Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ahmeti ka pyetur se A do të testohen për koronavirusin deputetët që ...

Muçolli: Pro mocionit votuan ata që bëjnë pazare politike natën, LVV vetëm u forcua
Votimi i mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti ka ngjallu reagime të shuma në vend. E këtë e ka komentuar edhe anëtari i asamblesë komunale në komunën e Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Fitim Muçolli, shkruan . Ai ...
Arbresh | 26-Mar-2020 13:08
Votimi i mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti ka ngjallu reagime të shuma në vend. E këtë e ka komentuar edhe anëtari i asamblesë komunale në komunën e Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Fitim Muçolli, shkruan . Ai ...

Rrëzimi i qeverisë ‘Kurti’, reagon BE: Mocioni e vendos Kosovën në situatë të vështirë politike gjatë pandemisë ‘Covid-19’
Vjen reagimi zyrtar i Bashkimit Evropian pasi Kuvendi i Kosovës votoi mbrëmë mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero në një reagim në rrjetet sociale ...
Politiko | 26-Mar-2020 13:00
Vjen reagimi zyrtar i Bashkimit Evropian pasi Kuvendi i Kosovës votoi mbrëmë mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero në një reagim në rrjetet sociale ...

Zëdhënësja e KE-së: Kosova në një situatë të vështirë politike, i duhet stabilitet për luftën ndaj koronavirusit
Përmes një postimi në Twitter, Pisonero bëri thirrje që hapat e mëtutjeshëm të kenë bazë Kushtetutën. “Votimi i mocionit të mosbesimit për Qeverinë vendos Kosovën në një situatë të vështirë politike në një situatë të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 12:58
Përmes një postimi në Twitter, Pisonero bëri thirrje që hapat e mëtutjeshëm të kenë bazë Kushtetutën. “Votimi i mocionit të mosbesimit për Qeverinë vendos Kosovën në një situatë të vështirë politike në një situatë të ...

12:47 Ylli i Kombëtares së Shqipërisë për Albin Kurtin : Hallall çdo votë, o king Mbrojtësi i Kombëtares së...
Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, e ka shprehur pakënaqësinë me rrëzimin e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Albin Kurti, e cila të mërkurën vonë e humbi mandatin pas një vote mosbesimi në një ...
Kosova Sot | 26-Mar-2020 12:50
Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, e ka shprehur pakënaqësinë me rrëzimin e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Albin Kurti, e cila të mërkurën vonë e humbi mandatin pas një vote mosbesimi në një ...

Smaka: Formimi i qeverisë së re mund të zgjasë deri në një vit, qeveria në dorëheqje ka të gjitha autorizimet për të marrë vendime
Qeveria Kurti mbrëmë u rrëzua me 82 vota të deputetëve, të cilët votuan pro mocionit të mobesimit të iniciuar nga partneri i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës. Votimi i këtij mocioni u bë pas plotë 12 orësh ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 12:25
Qeveria Kurti mbrëmë u rrëzua me 82 vota të deputetëve, të cilët votuan pro mocionit të mobesimit të iniciuar nga partneri i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës. Votimi i këtij mocioni u bë pas plotë 12 orësh ...

E fundit/ Me 82 vota pro dhe 32 kundër, rrëzohet Qeveria Kurti
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo ...

Kosovë/ Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Top Channel | 26-Mar-2020 09:06
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Kuvendi i Kosovës rrëzon Albin Kurtin/ 82 vota pro, Vjosa Osmani voton kundër
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

“Besim i plotë tek institucionet e reja…”/ Haradinaj flet për shkarkimin e Kurtit si kryeministër
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e ...

?Osmani: Mendjeshkurtrit më akuzojnë për tradhti, situatën po e bëjmë më të trishtuar
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Albin Kurti rrëzohet me 82 vota, qëndroi vetëm 50 ditë si kryeministër i Kosovës, Vjosa Osmani kundër LDK
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset në Open me Baton Haxhiun
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.

Ahmeti: A do të testohen deputetët që kanë qenë në seancë dje?
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka pyetur nëse deputetët e Kuvendit të Kosovës që ishin dje të pranishëm në seancë do t’i nënshtrohen testimeve për COVID-19. “A do të testohen deputetët që kanë qenë në seancë ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 12:26
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka pyetur nëse deputetët e Kuvendit të Kosovës që ishin dje të pranishëm në seancë do t’i nënshtrohen testimeve për COVID-19. “A do të testohen deputetët që kanë qenë në seancë ...

Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:05
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...

Haradinaj ndez cigaren brenda sallës së Kuvendit
Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, ka ndezur cigare brenda ambienteve të Kuvendit.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, ka ndezur cigare brenda ambienteve të Kuvendit.

?Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved