ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 22:17

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 15:00
Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e ...

Rreth 3.3 milionë të regjistruar, numri i të papunëve arrin rekord në SHBA
Numri i personave pa vende të punës në Shtetet e Bashkuara ka arritur në shifra rekorde, teksa ekonomia përballet me vështirësi për shkak të përhapjes së koronavirusit të ri. Rreth 3.3 milionë persona janë regjistruar ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:52
Numri i personave pa vende të punës në Shtetet e Bashkuara ka arritur në shifra rekorde, teksa ekonomia përballet me vështirësi për shkak të përhapjes së koronavirusit të ri. Rreth 3.3 milionë persona janë regjistruar ...

Mund të jetë epiqendra e ardhshme e koronavirusit, ky është qyteti amerikan që përballet me rritje të shpejtë të të prekurve
Epidemia e koronavirusit në New Orleans po avancon me ritme aq të shpejta sa që pritet që ky qytet të jetë epiqendra e ardhshme e sëmundjes në Shtetet e Bashkuara. Ky parashikim ka rrëzuar bindjen e mëparshme se zona më ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:38
Epidemia e koronavirusit në New Orleans po avancon me ritme aq të shpejta sa që pritet që ky qytet të jetë epiqendra e ardhshme e sëmundjes në Shtetet e Bashkuara. Ky parashikim ka rrëzuar bindjen e mëparshme se zona më ...

Shkon në dy numri i viktimave nga koronavirusi në Kroaci, ndërron jetën një 74-vjeçar. Pozitivë dhe policë
Ka shkuar në dy numri i personave që kanë humbur jetën në Kroaci pasi ishin të prekur nga COVID-19. Bëhet fjalë për një 74-vjeçar nga Zagrebi, i cili ndërroi jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, teksa qëndronte në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:30
Ka shkuar në dy numri i personave që kanë humbur jetën në Kroaci pasi ishin të prekur nga COVID-19. Bëhet fjalë për një 74-vjeçar nga Zagrebi, i cili ndërroi jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, teksa qëndronte në ...

“Mediat në luftë për lajmin e parë, por koronavirusi mund të jetë i fundit”, Murati ngre alarmin: Qeveria të përfshijë në paketë mediat dhe gazetarët
TIRANË Kryeredaktori i Gazeta Shqiptare dhe gazetari Erl Murati i kërkon qeverisë që të mos diskriminojë asnjë biznes në vend në paketën e ndihmës duke përfshirë dhe mediat në situatën e krijuar nga koronavirusi. Në një ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:21
TIRANË Kryeredaktori i Gazeta Shqiptare dhe gazetari Erl Murati i kërkon qeverisë që të mos diskriminojë asnjë biznes në vend në paketën e ndihmës duke përfshirë dhe mediat në situatën e krijuar nga koronavirusi. Në një ...

Vatikani në ankth/ Kleriku që jeton në një rezidencë me Atin e Shenjtë pozitiv me COVID-19, Papa Francesco bën testin
ITALI Një nëpunës i Vatikanit, i cili jeton në të njëjtën rezidencë më Papa Franceskon është shtruar në spital pasi është raportuar se ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Emri i klerikun të prekur me COVID-19 nuk ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:09
ITALI Një nëpunës i Vatikanit, i cili jeton në të njëjtën rezidencë më Papa Franceskon është shtruar në spital pasi është raportuar se ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Emri i klerikun të prekur me COVID-19 nuk ...

‘Pacienti zero’ në Britani të Madhe: Isha me pushime në alpet austriake që në janar, kam frikë se e mora aty virusin
Britaniku Daren Bland nga Maresfield, i infektuari i parë nga coronavirusi në Britani të Madhe, mendon se e solli virusin në shtëpi pas një udhëtim në alpet austriake, në mes të janarit, Vendpushimi austriak ku qëndroi ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 14:07
Britaniku Daren Bland nga Maresfield, i infektuari i parë nga coronavirusi në Britani të Madhe, mendon se e solli virusin në shtëpi pas një udhëtim në alpet austriake, në mes të janarit, Vendpushimi austriak ku qëndroi ...

“Virusi nuk përcillet përmes ushqimit”, mjeku apel qytetarëve: Izolohuni në shtëpi, zgjidhje distancimi social
Mjeku Arjan Ahmeti teksa deklaroi se COVID-19 është shumë agresiv, i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të vetëizolohen dhe të respektojnë rregullat e vendosura nga OBSH. Në një lidhje skype për ‘News24’ Ahmeti tha se ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:54
Mjeku Arjan Ahmeti teksa deklaroi se COVID-19 është shumë agresiv, i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të vetëizolohen dhe të respektojnë rregullat e vendosura nga OBSH. Në një lidhje skype për ‘News24’ Ahmeti tha se ...

Koronavirusi/ Meta dekreton shpalljen e ligjit për pajisjet mjekësore
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e ligjit që lidhet me situatën e krijuar me koronavirusit. “Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:52
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e ligjit që lidhet me situatën e krijuar me koronavirusit. “Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të ...

Inter e do me çdo kusht, por Çelsi bën ofertën e parë për Marash Kumbullën
Pavarësisht se futbolli ka ndalur, klubet vijojnë si normalisht tratativat në merkato. Emri i Marash Kumbullës vazhdon të jtë shumë i lakuar, teksa të tjera sirena angleze ndizen për të ardhmen e talentit shqiptar. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:46
Pavarësisht se futbolli ka ndalur, klubet vijojnë si normalisht tratativat në merkato. Emri i Marash Kumbullës vazhdon të jtë shumë i lakuar, teksa të tjera sirena angleze ndizen për të ardhmen e talentit shqiptar. ...

Ministri rumun i Shëndetësisë jep dorëheqjen mes krizës së COVID-19
Ministri rumun i Shëndetësisë, Victor Costache, akuzuar për menaxhim jo të mire të krizës nga koronavirusi dha sot dorëheqjen, ndërkohë që epidemia po progreson në vend dhe po prek një numër të konsiderueshëm të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:44
Ministri rumun i Shëndetësisë, Victor Costache, akuzuar për menaxhim jo të mire të krizës nga koronavirusi dha sot dorëheqjen, ndërkohë që epidemia po progreson në vend dhe po prek një numër të konsiderueshëm të ...

Ish-universiteti privat do bëhet spital COVID-19, Rama: Sfida jonë ta kthejmë brenda 30 ditësh
Kryeministri i vendit Edi Rama dhe ministjra e Shëndetësisë panë sot nga afër ambientet një ish-universiteti privat në Tiranë që do të kthehet në një spital COVID-19 në vend. Sic deklaroi kryeministri godina do të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:38
Kryeministri i vendit Edi Rama dhe ministjra e Shëndetësisë panë sot nga afër ambientet një ish-universiteti privat në Tiranë që do të kthehet në një spital COVID-19 në vend. Sic deklaroi kryeministri godina do të ...

Lindi në mes të pandemisë së gripit spanjoll më 1919, sot 101-vjeçari në Itali mundi edhe COVID-19
ITALI Mund t’ju duket e pabesueshme por një 101-vjecar në Itali është shëruar nga koronavirusi dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Ai lindi në mes të një pandemie asaj të gripi spanjoll, në vitin 1919 dhe sot, në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:38
ITALI Mund t’ju duket e pabesueshme por një 101-vjecar në Itali është shëruar nga koronavirusi dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Ai lindi në mes të një pandemie asaj të gripi spanjoll, në vitin 1919 dhe sot, në ...

“Paketa ekonomike s’është e studiuar”, Bregasi: Nuk janë të qarta pasojat që do prodhojë COVID-19. S’mund të ketë dallim biznes i vogël apo i madh
Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi deklaroi se paketa e garancisë ekonomike e miratuar nga qeveria nuk është shumë e studiuar. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Bregasi tha se nuk janë të qarta pasojat që mund të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:03
Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi deklaroi se paketa e garancisë ekonomike e miratuar nga qeveria nuk është shumë e studiuar. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Bregasi tha se nuk janë të qarta pasojat që mund të ...

Sfida e çmendur në internet/ Lëpiu tualetin e një banjoje publike, i riu në SHBA me COVID-19
SHBA Kryefjala e ditëve të sotme në mbarë botën është COVID-19. Shumica e njerëzve janë vetëizoluar në shtëpi për të mos lejuar përhapjen e virusit të TmerrshëM. Por ka edhe nga ata që e quajnë si një lojë dhe nuk i ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:01
SHBA Kryefjala e ditëve të sotme në mbarë botën është COVID-19. Shumica e njerëzve janë vetëizoluar në shtëpi për të mos lejuar përhapjen e virusit të TmerrshëM. Por ka edhe nga ata që e quajnë si një lojë dhe nuk i ...

Panariti: Ashtu si në luftë edhe ndaj COVID-19, fiton ai që godet i pari
Ish ministri i LSI-së, Edmond Panariti thotë se lufta me pandeminë e koronavirusit mund të fitohet vetëm nëse zbulohen, bllokohen dhe izolohen shpejt të infektuarit. STATUSI I PLOTË Ashtu si në lufte edhe ndaj COVID, ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:57
Ish ministri i LSI-së, Edmond Panariti thotë se lufta me pandeminë e koronavirusit mund të fitohet vetëm nëse zbulohen, bllokohen dhe izolohen shpejt të infektuarit. STATUSI I PLOTË Ashtu si në lufte edhe ndaj COVID, ...

Nisja e Superligës nuk dihet, por Teuta mban në formë lojtarët, ja si stërviten te skuadra durrsake
Stërvitje e alternuar dhe me masa sigurie. Është kjo mënyra që ka gjetur Teuta për të mbajtur në formë lojtarët në pritje të rinisjes së Superligës, ende pa një datë të caktuar. Siç tregon “Panorama Sport”, klubi ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:48
Stërvitje e alternuar dhe me masa sigurie. Është kjo mënyra që ka gjetur Teuta për të mbajtur në formë lojtarët në pritje të rinisjes së Superligës, ende pa një datë të caktuar. Siç tregon “Panorama Sport”, klubi ...

Tabaku: Anuloni koncensionet! Ekonomia e Shqipërisë në 15-shen e parë të 122 vendeve që preken më shumë nga koronavirusi
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një lidhje me Skype me News 24 ka bërë një parashkim aspak të mirë për ekonominë në kohën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Ajo thotë se paketa e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:44
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një lidhje me Skype me News 24 ka bërë një parashkim aspak të mirë për ekonominë në kohën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Ajo thotë se paketa e ...

Ishte mes dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, shërohet basketbollisti amerikan
Christian Wood ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij. Sipas “Detroit Free Press”, që citon agjentin e basketbollistit të Pistons, një nga dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, ai është shëruar plotësisht. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:35
Christian Wood ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij. Sipas “Detroit Free Press”, që citon agjentin e basketbollistit të Pistons, një nga dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, ai është shëruar plotësisht. ...

Detajet/ Si paraqitet gjendja e 71 pacientëve me COVID-19 në Kosovë, 32 prej tyre në spital, 7 rëndë
Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:32
Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved