ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 12:01

Presidenti i FIGC-së, Gravina: Sezoni nuk anulohet, pritet të rifillojë në korrik ose gusht

Presidenti i FIGC-së, Gravina: Sezoni nuk anulohet, pritet të rifillojë në korrik ose gusht
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 08:33
Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka hedhur poshtë idenë e përjashtimit të këtij sezoni të Serie A dhe në vend të kësaj po pret që të rifillojë në korrik ose gusht. Debati ka vazhduar nëse sezoni 2019-20 do të ...

E pamundur të zbatohet plani A, UEFA ka gati një tjetër skenar për mbylljen e sezonit
Gjithë eventet e 55 federatave të Europës do të duhet të mbyllen, por koha e vendosur nga UEFA nuk mjafton. Qeveria e futbollit europian ka vënë si afatin e fundit për të mbyllur sezonin fundin e qershorit, por ky ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 14:37
Gjithë eventet e 55 federatave të Europës do të duhet të mbyllen, por koha e vendosur nga UEFA nuk mjafton. Qeveria e futbollit europian ka vënë si afatin e fundit për të mbyllur sezonin fundin e qershorit, por ky ...

Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:33
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...
Lajminet | 26-Mar-2020 08:32
UEFA, ditë më parë shtyu Kampionatin Evropian për vitin 2021, e po ashtu mori vendim që kampionatet kombëtare të përfundojnë më së largu në fund të muajit qershori. UEFA, gjithashtu e caktoi 4 qershorin si datën kur do ...

Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...
Koha.net | 26-Mar-2020 08:30
Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. ...

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij sezoni në Serie A, duke këmbëngulur se ai do të rinisë në korrik ose gusht. Debati se a do të ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:27
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij sezoni në Serie A, duke këmbëngulur se ai do të rinisë në korrik ose gusht. Debati se a do të ...

Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë
Gjithçka është lënë pezull dhe varet sesi shkon situata. Rifillimi i Serie A është një çështje më vete, ku padyshim i duhet dhënë drejtim. Presidenti i Federatës, Gravina është shprehur optimist se do ketë një fund të ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 08:19
Gjithçka është lënë pezull dhe varet sesi shkon situata. Rifillimi i Serie A është një çështje më vete, ku padyshim i duhet dhënë drejtim. Presidenti i Federatës, Gravina është shprehur optimist se do ketë një fund të ...

FFK-ja beson se kampionati do të rifillojë muajin e ardhshëm, klubet skeptike
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...
Koha.net | 26-Mar-2020 08:16
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të martën, mori vendim t’i shtyjë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për verën e vitit të ardhshëm. Vendimin për shtyrje e ka arsyetuar me mbrojtjen e shëndetit të sportistëve nga ...

Vazhdojnë ndeshjet e futbollit në këtë shtet evropian (FOTO)
Ndërsa kampionatet e futbollit në të gjithë botën janë ndërprerë prej krizës së koronavirusit, një në Evropë vijon normalisht. Në fakt “Vysheyshaya” bjelloruse nuk e vlerëson si të rrezikshme pandeminë dhe sezonin e ...
Portalb | 25-Mar-2020 20:10
Ndërsa kampionatet e futbollit në të gjithë botën janë ndërprerë prej krizës së koronavirusit, një në Evropë vijon normalisht. Në fakt “Vysheyshaya” bjelloruse nuk e vlerëson si të rrezikshme pandeminë dhe sezonin e ...

Ja si pritet të mbyllen kampionatet Champions dhe Europa League
Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të krijuar nga përhapja e Coronavirus. Siç dihet nuk mund të bëhen parashikime, por UEFA do të ketë gati ...
Koha.mk | 25-Mar-2020 18:55
Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të krijuar nga përhapja e Coronavirus. Siç dihet nuk mund të bëhen parashikime, por UEFA do të ketë gati ...

Fabregas kritikon francezët për përgjigjen ndaj koronavirusit Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udh
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 15:27
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...

Neville tregon pse s’do të mundë të rinisë kampionati
Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Gary Neville, beson se do të jetë e pamundur të rinisë kampionati vendor në Premierligë pasi që shërbimet që janë të nevojshme për zhvillimin e ndeshjeve s’do të jenë në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:58
Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Gary Neville, beson se do të jetë e pamundur të rinisë kampionati vendor në Premierligë pasi që shërbimet që janë të nevojshme për zhvillimin e ndeshjeve s’do të jenë në ...

Fabregas kritikon francezët për përgjigjen ndaj koronavirusit
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:14
Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas, e ka kritikuar qasjen e qytetarëve francezë drejt koronavirusit dhe mendon se duhet të merren masa më të ashpra drejt atyre që s’po i respektojnë udhëzimet, për t’u siguruar që ...

E vetmja ligë në Evropë që nuk i ka ndaluar garat
Pas shpërthimit të koronavirusit, të gjitha stadiumet evropiane i ka kapluar heshtja dhe të gjitha garat futbollistike janë anuluar për momentin. Ende nuk dihet se kur do të mund të shohim ndeshje të Ligës së ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 12:28
Pas shpërthimit të koronavirusit, të gjitha stadiumet evropiane i ka kapluar heshtja dhe të gjitha garat futbollistike janë anuluar për momentin. Ende nuk dihet se kur do të mund të shohim ndeshje të Ligës së ...

Champions, E. League/ Akord ECA-UEFA, mbyllje në 2 javë
Me shtyrjen e Evropianit për vitin e ardhshëm për shkak të coronavirusit, është e qartë se për UEFA dhe Shoqatën e Klubeve objektivi është mbyllja e kampionateve dhe Ligës së Kampioneve e Europa League. Ditën e martë ...
Gazeta Dita | 25-Mar-2020 12:15
Me shtyrjen e Evropianit për vitin e ardhshëm për shkak të coronavirusit, është e qartë se për UEFA dhe Shoqatën e Klubeve objektivi është mbyllja e kampionateve dhe Ligës së Kampioneve e Europa League. Ditën e martë ...

10:51 Sulmuesi William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje William largohet nga Anglia, kthehet në...
William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 10:56
William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. ...

William largohet nga Anglia, kthehet në vendlindje
Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Sezoni 2019/20 në botën e futbollit është pezulluar ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 10:35
Sulmuesi anësor William është kthyer në Brazil, pasi mori leje nga klubi i tij, Chelseat, për t’u larguar nga Anglia në mes të krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Sezoni 2019/20 në botën e futbollit është pezulluar ...

09:59 Stadiumet më të mëdha shndërrohen në spitale për koronavirus Më shumë se gjysma e klubeve të...
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...
Kosova Sot | 25-Mar-2020 10:02
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...

“Messi dhe Ronaldo mund të luajnë në Bjellorusi gjatë kohës së koronavirusit
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të tundohen për të luajtur në Bjellorusi në mes të pandemisë së koronavirusit, sipas ish yllit të Arsenalit, Alexander Hleb. Futbolli është pezulluar në gjithë Evropën me Covid-19 ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 09:43
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të tundohen për të luajtur në Bjellorusi në mes të pandemisë së koronavirusit, sipas ish yllit të Arsenalit, Alexander Hleb. Futbolli është pezulluar në gjithë Evropën me Covid-19 ...

Stadiumet e mëdha shndërrohen në spitale për koronavirus
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 09:35
Më shumë se gjysma e klubeve të mëdha të Brazilit kanë vendosur t’ia dorëzojnë stadiumet e tyre autoriteteve shëndetësore për t’i shndërruar ato stadiume në spitale dhe klinika për trajtimin e pacientëve të infektuar me ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved