ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 14:21

Rrëzimi i Kurtit, Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”

Rrëzimi i Kurtit, Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në ...

Rrëzimi i qeverisë, reagon Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” ...
Zeri | 26-Mar-2020 12:21
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” ...

Meta: Duhet një zgjidhje “pro-Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”
Ditën e djeshme pas një diskutimi shumë të gjatë në Kuvendin e Kosovës, qeveria e Albin Kurtit ka rënë, madje me më shumë vota se sa u zgjodh. Presidenti Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 10:39
Ditën e djeshme pas një diskutimi shumë të gjatë në Kuvendin e Kosovës, qeveria e Albin Kurtit ka rënë, madje me më shumë vota se sa u zgjodh. Presidenti Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për ...

Kosovë, Meta sugjeron: Një zgjidhje “Pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi të mërkurën në mbrëmje. Ai u bëri thirrje politikanëve të Kosovës të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro ...
RTSH | 26-Mar-2020 10:34
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi të mërkurën në mbrëmje. Ai u bëri thirrje politikanëve të Kosovës të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro ...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti i Republikës Ilir Meta në një intervistë për “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për Presidentin Meta situata e krijuar nga ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 10:29
Presidenti i Republikës Ilir Meta në një intervistë për “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për Presidentin Meta situata e krijuar nga ...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për ...
Lapsi | 26-Mar-2020 10:29
Presidenti Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për ...

Presidenti Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”
Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për ...
Telegraf | 26-Mar-2020 09:55
Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për ...

Tensionet politike në Kosovë/ Meta mesazh për qeverinë dhe opozitën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...
Mapo | 26-Mar-2020 10:03
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, ...

Meta i “tërheq veshin” politikës në Kosovës: Udhëheqësit të mendojnë për pandeminë
Në lidhjen e tij live për emisionin “7 pa 5” këtë të enjte, presidenti Ilir Meta nuk la pa komentuar as krizën politike në Kosovë. Meta deklaroi se krerët politikë në Kosovë duhet të kenë prioritet pandeminë e ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 09:41
Në lidhjen e tij live për emisionin “7 pa 5” këtë të enjte, presidenti Ilir Meta nuk la pa komentuar as krizën politike në Kosovë. Meta deklaroi se krerët politikë në Kosovë duhet të kenë prioritet pandeminë e ...

Këshilli Koordinues i Diasporës: Maturi dhe jo dallime politike në Shqipëri dhe Kosovë
Deklaratë nga Këshilli Koordinues i Diasporës shpërndarë në mbrëmjen e së martës nga ministria e Diasporës me ministër Pandeli Majkon Duke marrë parasysh situatën e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19, Këshilli ...
Illyriapress | 24-Mar-2020 21:40
Deklaratë nga Këshilli Koordinues i Diasporës shpërndarë në mbrëmjen e së martës nga ministria e Diasporës me ministër Pandeli Majkon Duke marrë parasysh situatën e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19, Këshilli ...

Rrustemi: Nëse votohet mocioni nuk do të ketë qeveri tjetër pa VV’në, ndryshe shkohet në zgjedhje
Anëtari i VV’së, Adnan Rrustemi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nëse votohet mocioni i mosbesimit nesër, atëherë përsëri VV do të ishte mandatar pasi sipas tij Kushtetuta nuk lejon përjashtimin e fituesit ...
Gazeta Express | 24-Mar-2020 21:30
Anëtari i VV’së, Adnan Rrustemi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nëse votohet mocioni i mosbesimit nesër, atëherë përsëri VV do të ishte mandatar pasi sipas tij Kushtetuta nuk lejon përjashtimin e fituesit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved