ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 14:54

Përvjetori në karantinë i Masakrës së Krushës

Përvjetori në karantinë i Masakrës së Krushës
Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende po e mbajnë 64 të tjerë të zhdukur. Këtë herë, fshati e shënoi ngjarjen në karantinë dhe anuluan ...
Medial | 26-Mar-2020 13:28
Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende po e mbajnë 64 të tjerë të zhdukur. Këtë herë, fshati e shënoi ngjarjen në karantinë dhe anuluan ...

Përvjetori në karantinë i Masakrës së Krushës
Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende po e mbajnë 64 të tjerë të zhdukur. Këtë herë, fshati e shënoi ngjarjen në karantinë dhe anuluan ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 13:25
Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende po e mbajnë 64 të tjerë të zhdukur. Këtë herë, fshati e shënoi ngjarjen në karantinë dhe anuluan ...

Hoxhaj: Masakrat duhet të rëndojnë mbi ndërgjegjen e serbëve
Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së familjes Berisha në Suharekë dhe 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe. Hoxhaj, ka thënë se tash që 21 vjet familjarët po presin ende t’i ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 13:18
Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së familjes Berisha në Suharekë dhe 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe. Hoxhaj, ka thënë se tash që 21 vjet familjarët po presin ende t’i ...

Enver Hoxhaj: Masakrat duhet të rëndojnë mbi ndërgjegjen e serbëve
Enver Hoxhaj, nënkryetar i PDK-së, ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së familjes Berisha në Suharekë dhe 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe. Përmes një shkrimi në Facebook, tha se masakra në Suharekë ndaj ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 13:18
Enver Hoxhaj, nënkryetar i PDK-së, ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së familjes Berisha në Suharekë dhe 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe. Përmes një shkrimi në Facebook, tha se masakra në Suharekë ndaj ...

Smajl Latifi bënë homazhe te Kompleksi Përkujtimor në Krushë të Madhe
Sot në 21-vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe, kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, invalidë e veteranë, familjarë të të rënëve, bënë homazhe dhe nderime, te Kompleksi Përkujtimor në Krushë të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 13:00
Sot në 21-vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe, kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, invalidë e veteranë, familjarë të të rënëve, bënë homazhe dhe nderime, te Kompleksi Përkujtimor në Krushë të ...

Limaj kujton masakrën në Krushën e Madhe
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe, me ç`rast ka thënë se në këtë masakër forcat serbe kanë vrarë dhe kanë masakruar banorë të pafajshëm të......
Zeri | 26-Mar-2020 11:49
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe, me ç`rast ka thënë se në këtë masakër forcat serbe kanë vrarë dhe kanë masakruar banorë të pafajshëm të......

Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...
Arbresh | 26-Mar-2020 11:46
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...

Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 11:40
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...

Thaçi në 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe: Ky krim hyn në radhën e krimeve më të rënda të shtetit të Serbisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 21 vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe thotë se autorët ende nuk kanë dalë para drejtësisë, duke theksuar se kjo masakër kishte zgjatur tri ditë me radhë. Pëkujtimin për këtë ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 11:34
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 21 vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe thotë se autorët ende nuk kanë dalë para drejtësisë, duke theksuar se kjo masakër kishte zgjatur tri ditë me radhë. Pëkujtimin për këtë ...

Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 11:40
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, ...

Balla kujton 21 vjetorin e Masakrës së Krushës së Madhe: Çështja e të zhdukurve, sprovë e ndërgjegjes sonë politike e kombëtare
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla e ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe në Komunën e Rahovecit me anë të një dokumetari kushtuar kësaj masakre, e cila ishte një ngjarje ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 11:08
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla e ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe në Komunën e Rahovecit me anë të një dokumetari kushtuar kësaj masakre, e cila ishte një ngjarje ...

Sot 21 vjet ndodhi masakra mbi familjen Berisha në Suharekë
I mbijetuari i Masakres se Berisheve ne Suhareke Gramoz Berisha sot e ka perkujtuar pervjetorin e kesaj maskare me nje dedikim te veçantë. Ja adresimi i tij: “Sot,21 vjet pa ju ! Sa më shumë kohë që kalon aq më e ...
PortaliOnline | 26-Mar-2020 11:15
I mbijetuari i Masakres se Berisheve ne Suhareke Gramoz Berisha sot e ka perkujtuar pervjetorin e kesaj maskare me nje dedikim te veçantë. Ja adresimi i tij: “Sot,21 vjet pa ju ! Sa më shumë kohë që kalon aq më e ...

Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe
Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, fëmijë dhe pleq. “Në këtë përvjetor kujtojmë civilët e pafajshëm të moshave të gjinive të ndryshme të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 11:02
Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, fëmijë dhe pleq. “Në këtë përvjetor kujtojmë civilët e pafajshëm të moshave të gjinive të ndryshme të ...

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe, thotë se “ende nuk ka drejtësi”
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vjet më parë duke thënë se ende autorët nuk kanë dalë para drejtësisë. Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 10:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vjet më parë duke thënë se ende autorët nuk kanë dalë para drejtësisë. Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe ...

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe, thotë se “ende nuk ka drejtësi”
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vjet më parë duke thënë se ende autorët nuk kanë dalë para drejtësisë. Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe ...
Koha.net | 26-Mar-2020 10:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vjet më parë duke thënë se ende autorët nuk kanë dalë para drejtësisë. Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe ...

Bëhen 21 vjet nga masakra në familjen Berisha në Suharekë
21 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha, e më pas viktimat e të plagosurit i kishin bartur në një kafiteri, ku i kishin gjuajtur me ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 07:32
21 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha, e më pas viktimat e të plagosurit i kishin bartur në një kafiteri, ku i kishin gjuajtur me ...

Hashim Thaçi: Krimi në Krushë të Madhe ndër krimet më të rënda të shtetit të Serbisë
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...
Medial | 26-Mar-2020 10:08
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Ende nuk ka drejtësi
Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të pafajshëm, duke shkaktuar plagë të pashërueshme deri më sot. Postimi i plotë i Thaçit: Në Krushë të Madhe, para 21 viteve, për tri ditë ...
Lajminet | 26-Mar-2020 10:07
Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të pafajshëm, duke shkaktuar plagë të pashërueshme deri më sot. Postimi i plotë i Thaçit: Në Krushë të Madhe, para 21 viteve, për tri ditë ...

Hashim Thaçi: Krimi në Krushë të Madhe ndër krimet më të rënda të shtetit të Serbisë
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 10:06
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...

Hashim Thaçi: Krimi në Krushë të Madhe ndër krimet më të rënda të shtetit të Serbisë
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 10:00
Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe, në 21 vjetorin e saj. Përmes një shkrimi në Facebook, ai tha se para 21 vjetëve, për tri ditë me radhë, forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved