ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 15:35

Pasojat e COVID-19 tek të sëmurët kardiovaskularë dhe duhanpirësit. Çfarë duhet të dini

Pasojat e COVID-19 tek të sëmurët kardiovaskularë dhe duhanpirësit. Çfarë duhet të dini
Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre.Këto simptoma janë ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 09:28
Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre.Këto simptoma janë ...

Pasojat e COVID-19 tek të sëmurët kardiovaskularë dhe duhanpirësit. Çfarë duhet të dini
Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre. Këto simptoma janë ...
Lapsi | 26-Mar-2020 08:52
Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre. Këto simptoma janë ...

COVID-19 dhe pasojat e infeksionit tek të sëmurit kardiovaskular?
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), COVID-19 është sëmundje infektive e shkaktuar nga coronavirusi i zbuluar më së fundmi. Ky virus dhe sëmundja e re ishin të panjohura deri para shpërthimit të epidemisë në ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:49
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), COVID-19 është sëmundje infektive e shkaktuar nga coronavirusi i zbuluar më së fundmi. Ky virus dhe sëmundja e re ishin të panjohura deri para shpërthimit të epidemisë në ...

E thotë virologu: Koronavirusin mund ta marrim edhe nga pemët dhe perimet
Gjatë pandemisë së koronavirusit, termi Covid-19 është përdorur gjithashtu për të përshkruar virusin. Ndërsa masat e reja më të ashpra janë imponuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për të ndaluar përhapjen e ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 07:46
Gjatë pandemisë së koronavirusit, termi Covid-19 është përdorur gjithashtu për të përshkruar virusin. Ndërsa masat e reja më të ashpra janë imponuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për të ndaluar përhapjen e ...

Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni në rast të shfaqjes së këtyre 5 simptomave të koronavirusit?
Si t’i dalloni simptomat tuaja dhe si të veproni nëse i vini re ato? Burimi: Panacea.mk Koronavirusi shkakton simptoma të lehta të ngjashme me gripin, siç janë: Rritja e temperaturës së trupit Kollitja Vështirësi në ...
IliriaNews | 26-Mar-2020 01:30
Si t’i dalloni simptomat tuaja dhe si të veproni nëse i vini re ato? Burimi: Panacea.mk Koronavirusi shkakton simptoma të lehta të ngjashme me gripin, siç janë: Rritja e temperaturës së trupit Kollitja Vështirësi në ...

COVID-19 dhe pasojat e infeksionit tek të sëmurit kardiovaskular?
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), COVID-19 është sëmundje infektive e shkaktuar nga coronavirusi i zbuluar më së fundmi. Ky virus dhe sëmundja e re ishin të panjohura deri para shpërthimit të epidemisë në ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 16:36
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), COVID-19 është sëmundje infektive e shkaktuar nga coronavirusi i zbuluar më së fundmi. Ky virus dhe sëmundja e re ishin të panjohura deri para shpërthimit të epidemisë në ...

Dr. Sopi: “Paniku është përhapur më shpejt se virusi”
Bujar Sopi punon si kryemjek i mjekësisë interne dhe i urgjencës në një klinikë të Cyrihut. Me prejardhje nga Bujanoci, ai në vitin 2006 ka mbaruar studimet e mjekësisë në Tiranë. Më vonë ka punuar si mjek në Graz të ...
AlbInfo | 25-Mar-2020 19:18
Bujar Sopi punon si kryemjek i mjekësisë interne dhe i urgjencës në një klinikë të Cyrihut. Me prejardhje nga Bujanoci, ai në vitin 2006 ka mbaruar studimet e mjekësisë në Tiranë. Më vonë ka punuar si mjek në Graz të ...

Kolla e thatë, a është gjithmonë një shenjë e koronavirusit
Kollë e thatë dhe temperature e lartë janë dy nga simptomat më të shpeshta të sëmundjes COVID-19, shkruan The Sun, transmeton Express. Çfarë është kolla e thatë dhe e vazhdueshme? Kjo simptomë është një nga krysoret, të ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 16:14
Kollë e thatë dhe temperature e lartë janë dy nga simptomat më të shpeshta të sëmundjes COVID-19, shkruan The Sun, transmeton Express. Çfarë është kolla e thatë dhe e vazhdueshme? Kjo simptomë është një nga krysoret, të ...

Publikimi i parë i studimit shkencor në SHBA me 21 raste të infeksionit me Coronavirus
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Sindroma e rëndë akute respiratore- coronavirus 2 (SARS-CoV-2) dhe sëmundja që ajo ...
Medial | 25-Mar-2020 15:57
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Sindroma e rëndë akute respiratore- coronavirus 2 (SARS-CoV-2) dhe sëmundja që ajo ...

ABC-ja e virusit korona!
Nga koha e shfaqjes së virusit korona e deri sot kemi hasur në shumë definicione për atë se çfarë realisht është ky virus dhe sa e ka fuqinë, për këto dhe shumë pikëpyetje tjera, bazuar në Organizatën Botërore të ...
Portalb | 25-Mar-2020 15:07
Nga koha e shfaqjes së virusit korona e deri sot kemi hasur në shumë definicione për atë se çfarë realisht është ky virus dhe sa e ka fuqinë, për këto dhe shumë pikëpyetje tjera, bazuar në Organizatën Botërore të ...

Çfarë ndodh me trupin kur prekemi nga Covid-19? Mjeku publikon mushkëritë e një 28-vjeçari të mbushura me infeksion
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, koronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapet përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...
Telegraf | 24-Mar-2020 22:25
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, koronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapet përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...

Koronavirusi, çfarë ndodh me trupin kur sëmuremi? Mjeku publikon mushkëritë e një 28-vjeçari të mbushura me infeksion
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, coronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapen përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 13:25
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, coronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapen përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...

Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni në rast të shfaqjes së këtyre 5 simptomave të koronavirusit?
Si t’i dalloni simptomat tuaja dhe si të veproni nëse i vini re ato? Burimi: Panacea.mk Koronavirusi shkakton simptoma të lehta të ngjashme me gripin, siç janë: Rritja e temperaturës së trupit Kollitja Vështirësi në ...
Portalb | 25-Mar-2020 13:06
Si t’i dalloni simptomat tuaja dhe si të veproni nëse i vini re ato? Burimi: Panacea.mk Koronavirusi shkakton simptoma të lehta të ngjashme me gripin, siç janë: Rritja e temperaturës së trupit Kollitja Vështirësi në ...

Publikimi i parë i studimit shkencor në SHBA me 21 raste të infeksionit me Coronavirus
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Përgatiti dhe komentoi: Prof. Dr.dr.med. Naim Shabani Gjinekolog-obstetër dhe Patolog ...
Telegrafi | 24-Mar-2020 22:34
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Përgatiti dhe komentoi: Prof. Dr.dr.med. Naim Shabani Gjinekolog-obstetër dhe Patolog ...

Ministria e Shëndetësisë: Nëse keni simptoma të ngjashme me koronavirusin, telefononi mjekun amë
Në vazhdën e rekomandimeve Ministria e Shëndetësisë, ka sugjeruar qytetarët që nëse kanë simptoma të ngjashme me ato të koronavirusit fillimisht duhet ta konsultojnë në telefon mjekun amë. “Nëse keni simptoma tipike të ...
Shenja | 25-Mar-2020 11:51
Në vazhdën e rekomandimeve Ministria e Shëndetësisë, ka sugjeruar qytetarët që nëse kanë simptoma të ngjashme me ato të koronavirusit fillimisht duhet ta konsultojnë në telefon mjekun amë. “Nëse keni simptoma tipike të ...

Pse koronavirusi quhet COVID-19?
Ndërsa masat e reja më të ashpra janë imponuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për të ndaluar përhapjen e sëmundjes, britanikët janë ende duke u përpjekur të marrin kokën rreth të gjitha kufizimeve që janë ...
Lajminet | 25-Mar-2020 10:17
Ndërsa masat e reja më të ashpra janë imponuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për të ndaluar përhapjen e sëmundjes, britanikët janë ende duke u përpjekur të marrin kokën rreth të gjitha kufizimeve që janë ...

Koronavirusi, çfarë ndodh me trupin kur sëmuremi? Mjeku publikon mushkëritë e një 28-vjeçari të mbushura me infeksion
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, coronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapet përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 07:38
Për shumicën e pacientëve, Covid-19 fillon dhe mbaron në mushkëri, sepse, ashtu si gripi, coronaviruset janë sëmundje të frymëmarrjes. Ato zakonisht përhapet përmes kollës dhe teshtitjes së personave të infektuar, ...

Publikimi i parë i studimit shkencor në SHBA me 21 raste të infeksionit me koronavirus
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Sindroma e rëndë akute respiratore- coronavirus 2 (SARS-CoV-2) dhe sëmundja që ajo ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 07:27
Një klinikë amerikane në Washington ka publikuar studimin e parë në SHBA me 21 pacientë të sëmurë kritik me coronavirusin COVID-19 Sindroma e rëndë akute respiratore- coronavirus 2 (SARS-CoV-2) dhe sëmundja që ajo ...

Kollitja në bërryl dhe përpara duarve – Shikoni çfarë ndryshimi drastik ka
Askush nuk është rezistues ndaj koronavirusit të ri, por njerëzit që tashmë kanë kushte të rënda shëndetësore mund të jenë në rrezik dhe të shfaqin simptoma më serioze. Supozojmë se ndjeni frikë nëse i përkisni këtij ...
GazetaBlic | 24-Mar-2020 23:14
Askush nuk është rezistues ndaj koronavirusit të ri, por njerëzit që tashmë kanë kushte të rënda shëndetësore mund të jenë në rrezik dhe të shfaqin simptoma më serioze. Supozojmë se ndjeni frikë nëse i përkisni këtij ...

Veç kollës dhe temperaturës, kjo është shenja që nuk duhet ta anashkaloni ndaj koronavirusit
NHS (Shërbimi Shëndetësor Kombëtar) paralajmëron se simptomat kryesore të Covid-19 janë një kollë e re e vazhdueshme dhe një temperaturë e lartë, që do të thotë se ndjeni nxehtësi kur prekeni në kraharor ose kurriz dhe ...
GazetaBlic | 24-Mar-2020 23:08
NHS (Shërbimi Shëndetësor Kombëtar) paralajmëron se simptomat kryesore të Covid-19 janë një kollë e re e vazhdueshme dhe një temperaturë e lartë, që do të thotë se ndjeni nxehtësi kur prekeni në kraharor ose kurriz dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved