ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 13:30

“Paketa ekonomike s’është e studiuar”, Bregasi: Nuk janë të qarta pasojat që do prodhojë COVID-19. S’mund të ketë dallim biznes i vogël apo i madh

“Paketa ekonomike s’është e studiuar”, Bregasi: Nuk janë të qarta pasojat që do prodhojë COVID-19. S’mund të ketë dallim biznes i vogël apo i madh
Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi deklaroi se paketa e garancisë ekonomike e miratuar nga qeveria nuk është shumë e studiuar. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Bregasi tha se nuk janë të qarta pasojat që mund të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:03
Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi deklaroi se paketa e garancisë ekonomike e miratuar nga qeveria nuk është shumë e studiuar. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Bregasi tha se nuk janë të qarta pasojat që mund të ...

Rama ‘shpërthen’ ndaj qeverisë: Më kujtohet kur horrat e pushtetit na thoshin ne gazetarëve: mbylleni gojën, jemi në luftë!
Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar sitatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Në Facebook, duke sulmuar qeverinë, Rama shkruan se tipike e qeverisë së atëhershme ishte fakti se ...
Politiko | 26-Mar-2020 13:03
Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar sitatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Në Facebook, duke sulmuar qeverinë, Rama shkruan se tipike e qeverisë së atëhershme ishte fakti se ...

Sfida e çmendur në internet/ Lëpiu tualetin e një banjoje publike, i riu në SHBA me COVID-19
SHBA Kryefjala e ditëve të sotme në mbarë botën është COVID-19. Shumica e njerëzve janë vetëizoluar në shtëpi për të mos lejuar përhapjen e virusit të TmerrshëM. Por ka edhe nga ata që e quajnë si një lojë dhe nuk i ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:01
SHBA Kryefjala e ditëve të sotme në mbarë botën është COVID-19. Shumica e njerëzve janë vetëizoluar në shtëpi për të mos lejuar përhapjen e virusit të TmerrshëM. Por ka edhe nga ata që e quajnë si një lojë dhe nuk i ...

Panariti: Ashtu si në luftë edhe ndaj COVID-19, fiton ai që godet i pari
Ish ministri i LSI-së, Edmond Panariti thotë se lufta me pandeminë e koronavirusit mund të fitohet vetëm nëse zbulohen, bllokohen dhe izolohen shpejt të infektuarit. STATUSI I PLOTË Ashtu si në lufte edhe ndaj COVID, ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:57
Ish ministri i LSI-së, Edmond Panariti thotë se lufta me pandeminë e koronavirusit mund të fitohet vetëm nëse zbulohen, bllokohen dhe izolohen shpejt të infektuarit. STATUSI I PLOTË Ashtu si në lufte edhe ndaj COVID, ...

Përhapja e covid-19 në Shqipëri, Manjani thirrje qeverisë: Gjeni zgjidhje që njerëzit të shkojnë në punë
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani sugjeron që shteti të gjejë një zgjidhje që të izolojë të infektuarit me COVID-19, ndëkohë që pjesa tjetër të shkojë në punë. Përmes një statusi në “Facebook” Manjani thekson se ...

Nisja e Superligës nuk dihet, por Teuta mban në formë lojtarët, ja si stërviten te skuadra durrsake
Stërvitje e alternuar dhe me masa sigurie. Është kjo mënyra që ka gjetur Teuta për të mbajtur në formë lojtarët në pritje të rinisjes së Superligës, ende pa një datë të caktuar. Siç tregon “Panorama Sport”, klubi ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:48
Stërvitje e alternuar dhe me masa sigurie. Është kjo mënyra që ka gjetur Teuta për të mbajtur në formë lojtarët në pritje të rinisjes së Superligës, ende pa një datë të caktuar. Siç tregon “Panorama Sport”, klubi ...

Tabaku: Anuloni koncensionet! Ekonomia e Shqipërisë në 15-shen e parë të 122 vendeve që preken më shumë nga koronavirusi
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një lidhje me Skype me News 24 ka bërë një parashkim aspak të mirë për ekonominë në kohën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Ajo thotë se paketa e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:44
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një lidhje me Skype me News 24 ka bërë një parashkim aspak të mirë për ekonominë në kohën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Ajo thotë se paketa e ...

Ekspertët e OBSH: Roli që ka maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19! Kur dhe cilat duhen përdorur
Shumë njerëz në bote mbajne maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19. Në Evropë dhe SHBA po pyesin: Nëse duhet mbajtur maska gjatë kësaj kohe kur pandemia është përhapur në tërë botën? Siç raporton Reuters, ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Shumë njerëz në bote mbajne maska në fytyrë për t’u mbrojtur nga COVID-19. Në Evropë dhe SHBA po pyesin: Nëse duhet mbajtur maska gjatë kësaj kohe kur pandemia është përhapur në tërë botën? Siç raporton Reuters, ...

Ishte mes dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, shërohet basketbollisti amerikan
Christian Wood ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij. Sipas “Detroit Free Press”, që citon agjentin e basketbollistit të Pistons, një nga dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, ai është shëruar plotësisht. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:35
Christian Wood ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij. Sipas “Detroit Free Press”, që citon agjentin e basketbollistit të Pistons, një nga dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, ai është shëruar plotësisht. ...

Detajet/ Si paraqitet gjendja e 71 pacientëve me COVID-19 në Kosovë, 32 prej tyre në spital, 7 rëndë
Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:32
Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje të ...

“Fytyra e tij është simbol i fitores”/ Beteja e Leos me koronavirusin, vogëlushi shërohet dhe mund të kthehet në shtëpi
Leonardo bën një ngërdheshje argëtuese para kamerës: fytyra e tij është simbol i fitores. Kështu tregon Kryetari i Komunës së Corbettas, Marco Ballarini, duke postuar një foto të fëmijës nga Milano i shëruar nga ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:26
Leonardo bën një ngërdheshje argëtuese para kamerës: fytyra e tij është simbol i fitores. Kështu tregon Kryetari i Komunës së Corbettas, Marco Ballarini, duke postuar një foto të fëmijës nga Milano i shëruar nga ...

Edhe Spanja me ritmet e frikshme të Italisë, 655 të vdekur brenda 24 orëve te fundit
SPANJE Fatkeqësisht edhe Spanja po ecen me ritmet e Italisë për sa i përket numrit të personave të infektuar dhe të vdekura nga COVID-19. Brenda 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetën 655 persona duke e çuar në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:21
SPANJE Fatkeqësisht edhe Spanja po ecen me ritmet e Italisë për sa i përket numrit të personave të infektuar dhe të vdekura nga COVID-19. Brenda 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetën 655 persona duke e çuar në ...

Koronavirusi, Duka deklaratë të fortë: Qeveria neglizhente me ata që jetojnë në zonat rurale
Kreu i PAA-së, Agron Duka përmes një deklarate e cilëson të padrejtë planin ekonomik të ndihmës nga ana e qeverisë në gjendjen e fatkeqësisë natyrore si pasojë e përhapjes së koronavirusit.K Deklaratë e Partisë Agrare ...
Standard | 26-Mar-2020 12:50
Kreu i PAA-së, Agron Duka përmes një deklarate e cilëson të padrejtë planin ekonomik të ndihmës nga ana e qeverisë në gjendjen e fatkeqësisë natyrore si pasojë e përhapjes së koronavirusit.K Deklaratë e Partisë Agrare ...

Serie A nuk mbyllet para kohe, ndeshje çdo tre ditë deri në mes të korrikut
Serie A nuk do të mbyllet përpara kohe dhe kampionati do të luhet deri në fund. Është ky vendimi i Ligës Italiane të Futbollit që ka hedhur poshtë me forcë idenë e fundit për një finale të sezonit pa një kampion. Hi Res ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:15
Serie A nuk do të mbyllet përpara kohe dhe kampionati do të luhet deri në fund. Është ky vendimi i Ligës Italiane të Futbollit që ka hedhur poshtë me forcë idenë e fundit për një finale të sezonit pa një kampion. Hi Res ...

“Mbylleni gojën, jemi në luftë”, Luan Rama kujton vitin ’97, shuplakë qeverisë: Edhe spekullantët e luftës përgjjgjen një ditë!
Përmes një statusi të ndarë në rrjetet sociale Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar situatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Ai thotë se tipike e qeverisë së atëhershme ishte ...
Telegraf | 26-Mar-2020 12:44
Përmes një statusi të ndarë në rrjetet sociale Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar situatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Ai thotë se tipike e qeverisë së atëhershme ishte ...

COVID-19/ Agron Duka: Qeveria neglizhente me ata që jetojnë në zonat rurale, 45 mijë fermerë pa ndihmë
Kreu i PAA-së, Agron Duka përmes një deklarate e cilëson të padrejtë planin ekonomik të ndihmës nga ana e qeverisë në gjendjen e fatkeqësisë natyrore si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Sipas tij, ky plan nuk merr ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:10
Kreu i PAA-së, Agron Duka përmes një deklarate e cilëson të padrejtë planin ekonomik të ndihmës nga ana e qeverisë në gjendjen e fatkeqësisë natyrore si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Sipas tij, ky plan nuk merr ...

“Më shpëton në mbathje dhe kam frikë të shkoj në tualet”, Conte i përgjigjet letrës së infermieres që bëri xhiron e rrjetit
Kryeministri italian i ka kthyer përgjigje letrës së infermieres, për të cilën pati reagime masive në rrjet, e cila ndër të tjera i shkruante se nuk ishte dakord me shpërblimin prej 100 eurosh. Kreu i qeverisë italiane ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:04
Kryeministri italian i ka kthyer përgjigje letrës së infermieres, për të cilën pati reagime masive në rrjet, e cila ndër të tjera i shkruante se nuk ishte dakord me shpërblimin prej 100 eurosh. Kreu i qeverisë italiane ...

“Nuk fitojmë të gjithë sa CR7”, komenti epik i portierit që luan në Serie B
Kur flitet për pagat e futbollistëve, menjëherë mëndja shkon te Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo si dhe te dhjetra miliona euro që ata arkëtojnë në sezon. Por këta yje dhe të tjerë si ata që luajnë me klubet më të ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 12:04
Kur flitet për pagat e futbollistëve, menjëherë mëndja shkon te Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo si dhe te dhjetra miliona euro që ata arkëtojnë në sezon. Por këta yje dhe të tjerë si ata që luajnë me klubet më të ...

Luani i LSI kërcënon Ramën me vitin 1997: Edhe spekullantët e luftës përgjjgjen një ditë! “Mbylleni gojën, jemi në luftë”, një idiotësi
Përmes një statusi të ndarë në rrjetet sociale Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar sitatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Ai thotë se tipike e qeverisë së atëhershme ishte ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 12:06
Përmes një statusi të ndarë në rrjetet sociale Luan Rama kujton vitin 1997 kur ishte gazetar, duke e paralelizuar sitatën me atë që po jetojmë sot nga koronavirusi. Ai thotë se tipike e qeverisë së atëhershme ishte ...

Situata nga COVID-19/ “Nuk rrezikojmë recesion por papunësi të lartë”, Nikolin Jaka: Qeveria të bëjë ndërhyrje drastike në buxhet
Kreu i Dhomës së Tregtisë Nikolin Jaka kërkon që qeveria të bëjë ndërhyrje drastike në buxhet për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Në një lidhje për News24, Jaka tha se paketa e qeverisë është e ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 11:56
Kreu i Dhomës së Tregtisë Nikolin Jaka kërkon që qeveria të bëjë ndërhyrje drastike në buxhet për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Në një lidhje për News24, Jaka tha se paketa e qeverisë është e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved