ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 22:17

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 21:15
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes babën e vrarë
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 21:00
Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj shkrimit të analistit Rron Gjinovci i cili tha se Doruntina Maloku është deputete në Kuvend vetëm pasi që është e bija Enver Malokut. ‘’Doruntina është deputete se ...

Lojtarët dhe stafi i Union Berlin pranojnë të marrin pagat me ulje
Presidenti amerikan, Donald Trump të mërkurën vlerësoi vendimin e Japonisë për të shtyrë Lojërat Olimpike të Tokios për shkak të pandeminë së koronavirusit dhe tregoi se ai do të marrë pjesë në lojërat e planifikuara ...
GazetaBlic | 25-Mar-2020 19:28
Presidenti amerikan, Donald Trump të mërkurën vlerësoi vendimin e Japonisë për të shtyrë Lojërat Olimpike të Tokios për shkak të pandeminë së koronavirusit dhe tregoi se ai do të marrë pjesë në lojërat e planifikuara ...

Një mundës nga Kosova kërkon Lojërat Olimpike me Kanadanë
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 15:27
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...

Një mundës nga Kosova kërkon Lojërat Olimpike me Kanadanë
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...
Koha.net | 25-Mar-2020 15:23
Ligrit Sadiku ka përkrahur vendimin e Kanadasë që mos të dërgojë sportistët në Lojërat Olimpike, nëse ngjarja do të mbahej në korrik dhe gusht të këtij viti, ashtu si ishte planifikuar. Qëndrimi i Kanadasë bëri që ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 14:02
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Bach thotë se Lojërat Olimpike mund të organizohen edhe në pranverë të vitit të ardhshëm
Kreu i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach ka thënë se shtyrja e Lojërave Olimpike në Tokio ka me mijëra probleme logjistike e financiare dhe ngjarja e madhe mund të organizohet edhe para verës së vitit të ...
Koha.net | 25-Mar-2020 12:46
Kreu i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach ka thënë se shtyrja e Lojërave Olimpike në Tokio ka me mijëra probleme logjistike e financiare dhe ngjarja e madhe mund të organizohet edhe para verës së vitit të ...

Ministrja Dumoshi telefonon ekipin e xhudos, përshëndetet nga Driton Kuka
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 12:01
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Arbresh | 25-Mar-2020 11:34
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Klan Kosova | 25-Mar-2020 11:27
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ekipi i drejtuar nga trajneri Driton Kuka dhe xhudistët e Kosovës të cilët kanë pasur norma olimpike për Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, pas konfirmimit që këto lojëra janë shtyrë për një vit, kanë marrë vendim që ...
Lajminet | 25-Mar-2020 11:18
Ekipi i drejtuar nga trajneri Driton Kuka dhe xhudistët e Kosovës të cilët kanë pasur norma olimpike për Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, pas konfirmimit që këto lojëra janë shtyrë për një vit, kanë marrë vendim që ...

Ministrja Dumoshi konfirmon mbështetjen për xhudistët pas hyrjes së tyre në karantinë
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 11:10
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Vendimi për të hyrë në karantinë, Ministrja e Sportit zhvillon një video-telefonatë me ekipin e xhudos
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...
Zeri | 25-Mar-2020 11:10
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, dhe drejtori i Departamentit të Sportit, Iber Alaj, kanë zhvilluar një video telefonatë me ekipin olimpik të xhudos, pas vendimit të tyre për të hyrë në ...

Ministrja Dumoshi telefonon ekipin e xhudos që po qëndron në karantinë
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 10:55
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë nuk po ...

Vlora Dumoshi u telefonon xhudistëve në karantinë, Kuka ka disa fjalë për të
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë......
Zeri | 25-Mar-2020 10:23
Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në të ardhmen. Ani pse tashmë është bërë zyrtare shtyrja e Lojërave Olimpike për vitin 2021, xhudistët kosovarë......

Mbretërimi pesëvjeçar i Majlindës në skenën olimpike
Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën “Carioca Arena 2” në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e ...
Koha.net | 24-Mar-2020 23:14
Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën “Carioca Arena 2” në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e ...

Shtyhen Lojrat Olimpike të Tokios
Kryeministri japonez Shinzo Abe tha të martën se Lojërat Olimpike të vitit 2020 do të shtyhen deri në verën e vitit 2021 për shkak të pandemisë në rritje të koronavirusit. Lojërat Olimpike ishin planifikuar të fillonin ...
Koha.mk | 24-Mar-2020 22:40
Kryeministri japonez Shinzo Abe tha të martën se Lojërat Olimpike të vitit 2020 do të shtyhen deri në verën e vitit 2021 për shkak të pandemisë në rritje të koronavirusit. Lojërat Olimpike ishin planifikuar të fillonin ...

KOK e quan të drejtë vendimin për shtyrjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020
Komiteti Olimpik i Kosovës ka përkrahur vendimin e sotëm për shtyrjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) në bashkëpunim me Qeverinë e Japonisë vendosi të shtyjë Lojërat Olimpike Tokio ...
Zeri | 24-Mar-2020 22:37
Komiteti Olimpik i Kosovës ka përkrahur vendimin e sotëm për shtyrjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) në bashkëpunim me Qeverinë e Japonisë vendosi të shtyjë Lojërat Olimpike Tokio ...

Kuka: Prita që Lojërat Olimpike të shtyhen 3-6 muaj, jo një vit
Koronavirusi e ka detyruar edhe Komitetin Olimpik Ndërkombëtar që t’i shtyejë Lojërat që pritej të zhvilloeshin këtë vit në Tokio. Sot u mor vendimi që ato të shtyhen për vitin 2021, me Driton Kukën që tash ka reaguar ...
Koha.mk | 24-Mar-2020 21:04
Koronavirusi e ka detyruar edhe Komitetin Olimpik Ndërkombëtar që t’i shtyejë Lojërat që pritej të zhvilloeshin këtë vit në Tokio. Sot u mor vendimi që ato të shtyhen për vitin 2021, me Driton Kukën që tash ka reaguar ...

Driton Kuka reagon pas shtyrjes së Lojërave Olimpike
Lojërat Olimpike të parapara të zhvilloheshin këtë vit në Tokio janë shtyrë për vitin e ardhshëm për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, shkruan zeri.info Pas këtij vendimi ka reaguar edhe trajneri i xhudos, ...
Zeri | 24-Mar-2020 20:32
Lojërat Olimpike të parapara të zhvilloheshin këtë vit në Tokio janë shtyrë për vitin e ardhshëm për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, shkruan zeri.info Pas këtij vendimi ka reaguar edhe trajneri i xhudos, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved