ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 13:50

Kurti: Vendimmarrja e LDK-së është në Bradash e Prapashticë

Kurti: Vendimmarrja e LDK-së është në Bradash e Prapashticë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 00:07
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...

Rrëzohet qeveria Kurti, reagon kreu i LDK Isa Mustafa
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:44
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...

Isa Mustafa: Mirë që u votua mocioni, seanca tregoi se kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 23:35
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Zeri | 25-Mar-2020 23:29
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Flet Isa Mustafa: Më mirë që u votua mocioni, seanca tregoi që kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...
Shenja | 25-Mar-2020 23:26
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...

Kurti: Vendimmarrja e LDK’së nuk është në Prishtinë – është në Prapashticë dhe Bradash
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...
Gazeta Monitor | 25-Mar-2020 23:15
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

Flet Isa Mustafa: Më mirë që u votua mocioni, seanca tregoi që kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 23:15
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...

Gashi: Gabim e ke kryeministër, ti e braktise koalicionin, e braktise Qeverinë, na braktise ne që të mbështetëm
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:12
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...

Flet Isa Mustafa: Më mirë që u votua mocioni, seanca tregoi që kemi dallime me VV-në
Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan . Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe nga shkarkimi që i është bërë Agim Veliut nga pozita e ministrit të ...
Lajminet | 25-Mar-2020 23:11
Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan . Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe nga shkarkimi që i është bërë Agim Veliut nga pozita e ministrit të ...

Arben Gashi: Gabim e ke kryeministër, ti e braktise koalicionin, e braktise Qeverinë, na braktise ne që të mbështetëm…
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 22:57
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...

Kurti: Vendimmarrja e LDK-së është në Bradash e Prapashticë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 22:44
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...

Kurti: Vendimmarrja e LDK’së nuk është në Prishtinë – është në Prapashticë dhe Bradash
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 22:39
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

Dështon përpjekja e Anton Qunit për të mbijetuar qevera Kurti
Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë. Brenda Lëvizjes ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 17:27
Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë. Brenda Lëvizjes ...

Artan Abrashi, LDK-së: Jeni duke thurur një puq që do ta mbajmë në mend
Deputeti i Vetëvendosjes, Artan Abrashi thotë se LDK do të mbahet mend si një parti e puqit. “Jeni duke thurur një puq që do ta mbajmë në mend. Ishim një qeveri e jashtëzakonshme, por edhe nëse shkojmë në pushtet do të ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 21:12
Deputeti i Vetëvendosjes, Artan Abrashi thotë se LDK do të mbahet mend si një parti e puqit. “Jeni duke thurur një puq që do ta mbajmë në mend. Ishim një qeveri e jashtëzakonshme, por edhe nëse shkojmë në pushtet do të ...

Kurti: Vendimet LDK-së janë në Prapashticë e në Bradash!
Kryeminsitri Kurti, ka thënë se vendimet e LDK-së, nuk janë në sallën e Kuvendit, por në Prapashtcë e në Bradash. Sipas Kurtit, dora e zgjatur e dialogut nga ministri Quni, është prerë nga shpata e gjatë e Bradashit. ...
Zeri | 25-Mar-2020 22:36
Kryeminsitri Kurti, ka thënë se vendimet e LDK-së, nuk janë në sallën e Kuvendit, por në Prapashtcë e në Bradash. Sipas Kurtit, dora e zgjatur e dialogut nga ministri Quni, është prerë nga shpata e gjatë e Bradashit. ...

Aliu: VV’ja do t’i ketë mbi 60 deputetë dhe do ta bëjë vetë qeverinë e ardhshme
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...
Gazeta Monitor | 25-Mar-2020 22:13
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...

Vazhdon përplasja LDK-LVV, Selmanaj ia përmend Aliut rezolutën e mesnatës
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 21:00
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...

Vazhdon përplasja LDK-VV, Selmanaj ia përmend Aliut rezolutën e mesnatës
Aliu tha se përvoja u ka dëshmuar që bashkëpunimi me LDK-në funksionon derisa ndaj atyre të shtrohet një presion, dhe ata pastaj tërhiqen. “Qëndrimi im personal por edhe i shumë të tjerëve ka qenë që duhet ta kemi ...
Lajminet | 25-Mar-2020 21:59
Aliu tha se përvoja u ka dëshmuar që bashkëpunimi me LDK-në funksionon derisa ndaj atyre të shtrohet një presion, dhe ata pastaj tërhiqen. “Qëndrimi im personal por edhe i shumë të tjerëve ka qenë që duhet ta kemi ...

Aliu: VV’ja do t’i ketë mbi 60 deputetë dhe do ta bëjë vetë qeverinë e ardhshme
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...
Arbresh | 25-Mar-2020 21:38
Përplasje fjalësh ka pasur në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. ...

Bekë Berisha – VV-së: Nëse ju ka kallë bishti dhelprës nuk u kallë gjithë bota
Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ju drejtua Lëvizjes Vetëvendosje duke i thënë se “nëse ju ka kallë bishti dhelprës, nuk u kallë gjithë bota”. Ndër të tjera ai i tha VV-së, se Kurtin nga pushteti po e ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 21:38
Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ju drejtua Lëvizjes Vetëvendosje duke i thënë se “nëse ju ka kallë bishti dhelprës, nuk u kallë gjithë bota”. Ndër të tjera ai i tha VV-së, se Kurtin nga pushteti po e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved