ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 11:52

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë
Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës.
Top Channel | 26-Mar-2020 14:48
Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës.

Haki Abazi përplaset me deputetin e LDK-së, Driton Selmanaj
Zëvendëskryeministri Haki Abazi deklaron se nënshkrimi i mocionit nga Lidhja Demokratike e Kosovës është tendencë për të shantazhuar një qeveri të suksesshme. Fshehja pas kësaj situata pandemike, ku qytetarët ndodhen në ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 17:17
Zëvendëskryeministri Haki Abazi deklaron se nënshkrimi i mocionit nga Lidhja Demokratike e Kosovës është tendencë për të shantazhuar një qeveri të suksesshme. Fshehja pas kësaj situata pandemike, ku qytetarët ndodhen në ...

Qeveria Kurti hyn në histori si më jetëshkurtra, mbijetoi vetëm 51 ditë
Albin Kurti ka hyrë në histori si kryeministri që e udhëhoqi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke bërë që Qeveria e tij të jetë më jetëshkurtra ndonjëherë në Kosovë. Mocionin për rrëzimin e Kurtit e nisi Lidhja ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 00:01
Albin Kurti ka hyrë në histori si kryeministri që e udhëhoqi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke bërë që Qeveria e tij të jetë më jetëshkurtra ndonjëherë në Kosovë. Mocionin për rrëzimin e Kurtit e nisi Lidhja ...

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti
Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit.
AlMaKos | 25-Mar-2020 23:18
Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit.

LAJMI I FUNDIT: Bie qeveria Kurti
50 ditët e Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës dhe të Qeverisë së tij, sot kanë marrë fund me mocionin e inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe të votuar nga të gjitha grupet parlamentare përveç Lëvizjes ...
Zeri | 25-Mar-2020 22:57
50 ditët e Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës dhe të Qeverisë së tij, sot kanë marrë fund me mocionin e inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe të votuar nga të gjitha grupet parlamentare përveç Lëvizjes ...

Abazi: Nënshkrimi i mocionit shantazh për një Qeveri të suksesshme
Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt se tij gjuha përçarëse e Abazit ka ndikuar që sot shumë ministra të mos jenë të pranishëm. “A e ke vërejtje në punën e Qeverisë, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ...
Lajminet | 25-Mar-2020 16:43
Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt se tij gjuha përçarëse e Abazit ka ndikuar që sot shumë ministra të mos jenë të pranishëm. “A e ke vërejtje në punën e Qeverisë, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ...

Selmanaj – Haki Abazit: Ti je njeriu më përçarës i kësaj qeverie
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njëriun më përcarës të kësaj qeverie. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më bind në ato që po e......
Zeri | 25-Mar-2020 16:41
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njëriun më përcarës të kësaj qeverie. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më bind në ato që po e......

Abazi: Nënshkrimi i mocionit shantazh për një Qeveri të suksesshme
Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka qenë i ashpër në replikë kundër deputetit Driton Selmanaj, gjatë fjalës së tij në seancën e mocionin e cila është duke vazhduar ende. Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 16:38
Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka qenë i ashpër në replikë kundër deputetit Driton Selmanaj, gjatë fjalës së tij në seancën e mocionin e cila është duke vazhduar ende. Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt ...

Selmanaj për Haki Abazin: Njerëzit si ky nuk i duhen shtetit
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njeriun më përçarës të kësaj qeverie. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më bind në ato që po e ...
Arbresh | 25-Mar-2020 16:36
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njeriun më përçarës të kësaj qeverie. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më bind në ato që po e ...

Abazi: Nënshkrimi i mocionit shantazh për një Qeveri të suksesshme
Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka qenë i ashpër në replikë kundër deputetit Driton Selmanaj, gjatë fjalës së tij në seancën e mocionin e cila është duke vazhduar ende. Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt ...
Klan Kosova | 25-Mar-2020 16:27
Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka qenë i ashpër në replikë kundër deputetit Driton Selmanaj, gjatë fjalës së tij në seancën e mocionin e cila është duke vazhduar ende. Abazi ka reaguar rreth deklaratës së Selmanajt ...

Drtion Selamanaj, Haki Abazit: Ju jeni elementi më përçarës në këtë Qeveri
Deputeti Driton Selmanaj ka akuzuar direkt zëvendëskryeministrin Haki Abazi, si elementi kyç që ka ndikuar në përçarjen e koalicionit qeverisës në mes të LDK-së dhe Vetëvendosjes. Selmanaj tutje i ka thënë se shteti ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 16:18
Deputeti Driton Selmanaj ka akuzuar direkt zëvendëskryeministrin Haki Abazi, si elementi kyç që ka ndikuar në përçarjen e koalicionit qeverisës në mes të LDK-së dhe Vetëvendosjes. Selmanaj tutje i ka thënë se shteti ...

Haki Abazi përplaset me Driton Selmanajn
Abazi i ka thënë Selmanajt se nëse ka ndonjë vërejtje ndaj qeverisë aktuale, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ministrat edhe dorëhiqet, e pastaj Selmanaj mund të bëhet ministër. Deklarata e tij, bëhet pas zërave të ...
Lajminet | 25-Mar-2020 16:16
Abazi i ka thënë Selmanajt se nëse ka ndonjë vërejtje ndaj qeverisë aktuale, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ministrat edhe dorëhiqet, e pastaj Selmanaj mund të bëhet ministër. Deklarata e tij, bëhet pas zërave të ...

Selmanaj, Haki Abazit: Elementi më përçarës i qeverisë jeni ju
Një deklaratë e zëvendëskryeminsitrit Haki Abazi ka shkaktuar reagim të ashpër të deputetit të LDK-së, Driton Selmanaj, që e akuzoi Abazin se është elementi më përqarës i koalicionit, shkruan . “Elementi më përqarës i ...
Lajminet | 25-Mar-2020 16:16
Një deklaratë e zëvendëskryeminsitrit Haki Abazi ka shkaktuar reagim të ashpër të deputetit të LDK-së, Driton Selmanaj, që e akuzoi Abazin se është elementi më përqarës i koalicionit, shkruan . “Elementi më përqarës i ...

Selmanaj – Haki Abazit: Ti je njeriu më përçarës i kësaj qeverie
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njëriun më përcarës të kësaj qeverie, raporton Gazeta Express. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 16:14
Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Haki Abazit, duke e quajtur njëriun më përcarës të kësaj qeverie, raporton Gazeta Express. “Z.Abazi në fakt, ato që po i thua t’i definitivisht po më ...

Selmanaj: Abazi është elementi më përçarës në Qeveri, njerëz si ai nuk i duhen shtetit
Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka thënë se zëvendëskryeministri Haki Abazi është elementi më përçarës brenda Qeverisë së Kosovës. “Keni investuar për ta prishur një rrjet të Demokracia në Veprim përmes meje. ...
Klan Kosova | 25-Mar-2020 16:14
Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka thënë se zëvendëskryeministri Haki Abazi është elementi më përçarës brenda Qeverisë së Kosovës. “Keni investuar për ta prishur një rrjet të Demokracia në Veprim përmes meje. ...

Abazi publikon foto të veprimtarëve të vrarë të LDK-së dhe thotë: Tani e kam kuptuar në dorë të kujt ka mbetur LDK-ja
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka publikuar fotografitë e disa prej zyrtarëve të LDK-së të vrarë paslufte duke thënë se që atëherë asnjëra prej tyre nuk është zbardhur. Abazi, pëfmes një postimi në ...
Telegrafi | 24-Mar-2020 23:37
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka publikuar fotografitë e disa prej zyrtarëve të LDK-së të vrarë paslufte duke thënë se që atëherë asnjëra prej tyre nuk është zbardhur. Abazi, pëfmes një postimi në ...

Haki Abazi , Driton Selmanajt: A ke vërejte në punë e qeverisë se ndoshta ishe ba ministër
Haki Abazi, zëvendëskryeministri i dytë i Qeverisë së Albin Kurtit i është drejtuar deputetit të LDK-së, Drtion Selmanaj se nëse ka ndonjë vërejtje ndaj qeverisë aktuale, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ministrat ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 16:04
Haki Abazi, zëvendëskryeministri i dytë i Qeverisë së Albin Kurtit i është drejtuar deputetit të LDK-së, Drtion Selmanaj se nëse ka ndonjë vërejtje ndaj qeverisë aktuale, të tregoj, sepse ndodh që dikush nga ministrat ...

Mocion për pushtet në kohë lufte për jetën
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk ka treguar ndjeshmëri për dramën e përballjes së kosovarëve me virusin vrasës COVID-19, që ka marrë hov këtë javë, e i cili ka prekur deri tash 63 qytetarë dhe ka marrë jetën e ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 08:08
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk ka treguar ndjeshmëri për dramën e përballjes së kosovarëve me virusin vrasës COVID-19, që ka marrë hov këtë javë, e i cili ka prekur deri tash 63 qytetarë dhe ka marrë jetën e ...

Haki Abazi publikon foto të veprimtarëve të vrarë të LDK-së: Tani e kam kuptuar në dorë të kujt ka mbetur partia
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka publikuar fotografitë e disa prej zyrtarëve të LDK-së të vrarë paslufte duke thënë se që atëherë asnjëra prej tyre nuk është zbardhur. Abazi, pëfmes një postimi në ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 07:21
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka publikuar fotografitë e disa prej zyrtarëve të LDK-së të vrarë paslufte duke thënë se që atëherë asnjëra prej tyre nuk është zbardhur. Abazi, pëfmes një postimi në ...

Abazi nuk bëhet rehat, publikon fotot e figurave të vrara, akuzon LDK’në që po bashkohet me Thaçin
Zëvendëskryeministri Haki Abazi thotë se me kërkesën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti, Lidhja Demokratike e Kosovës po i bashkohet kapjes së shtetit. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e ...
IliriaNews | 24-Mar-2020 22:22
Zëvendëskryeministri Haki Abazi thotë se me kërkesën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti, Lidhja Demokratike e Kosovës po i bashkohet kapjes së shtetit. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved